vojtaz

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 1.10.2019  23:47
    Joker (2019)

Kromě fantastického výkonu Joaquina Phoenixe mě bohužel Joker tolik nezaujal. Po dějové lince je film nevýrazný, díváme se vlastně "jen" na čím dál šílenějšího magora v různých situacích, který směřuje ke zrodu Batmana. Takže klasický prequel, který objasňuje backround záporáka. Na komiksový film je to ale málo komiksové a jako klasické drama vytržené z komikosvého univerza by to zase samo nefungovalo... Za mě se prostě nejedná o tak zásadní snímek, za který se Joker vydává. Kdyby ho nebylo tak by se asi tolik nestalo. Ale Joaquin na jedničku!

• 9.9.2019  23:04

Tenhle film tak moc sráží série těžko uvěřitelných náhod v ději, že prostě nemůžu s hodnocením výš. I když bych rád a mhouřím obě (ať už božské či nikoli) oči. Škoda, hrubý děj je vážně zajímavý a už jen Àstrid by si hvězd zasloužila 5 :- )

• 9.9.2019  22:57

Námět filmu - že lidé postupně ztratí všechny smysly - je zajímavý. Z výsledku je bohužel ale spíš jeden velký nesmysl.

• 9.9.2019  22:54

Moc nechápu. Ani pokročilou matematiku, ani všeobecné nadšení z tohoto filmu.

• 9.9.2019  22:52

Too much.

• 2.9.2019  22:40
    Maska (1994)

Guilty pleasure 95%

• 1.9.2019  00:18
    Annabelle 3 (2019)

Máte sklep? A mohla bych ho vidět? Těžký rozhodování mezi 3* a 4*. A já dám 4*, protože jsou na ten film tady všichni zlí. Jasně, hraje tam asi 6 herců a odehrává se to v jednom baráku, prostě hororový Béčko jak vyšitý. Jenže, pokud někdo čekal něco jiného tak to podle mě není chyba toho filmu, protože tohle by asi mělo být všem jasný... Annabelle 1 a 2 mě moc nechytly, jednička byla vyloženě průměrná a u dvojky jsem dokonce usnul (ale možná ji dám ještě šanci). Trojka je ale nejvíc návrat do světa Conjuringu (taky že ji produkuje Wan), což je prostě nejlepší horor poslední dekády. Má to opět příjemnou duchařskou atmosféru, má to plno lekaček a pokud si to pustíte jen s tímhle, a nepotřebujete k tomu nějakou další přidanou hodnotu, nebo moment překvapení, tak to účel splní. Na nic víc to prostě nemá, ale ani si to na nic víc aspoň nehraje. S odřenýma ušima 70%.

• 1.9.2019  00:02
    Ďábel (2010)

Zvedám ze 3* na 4*. Za originalitu. 70%

• 22.8.2019  22:27
    Slunovrat (2019)

Začnu plusama: Je to krásně natočený, super výprava, kostýmy i herci na výbornou. Paradoxně ani ta dlouhá stopáž vůbec nenudí a film vás tak hezky vtáhne. Jenomže... co ono to vlastně je za film? Není to ani horor, ani thriller, mysteriozní zápletka je taky pramalá... Je to vlastně takový velký nafouklý nic uprostřed krásný švédský (nebo maďarský) přírody. Za mě trochu zklamání. 65%

• 23.6.2019  16:24

Krásně atmosferický, skvěle natočený, dějově velmi zajímavý, ale... dávalo to vlastně celé smysl?

• 16.4.2019  23:03

Je tam spousta "bububu" scén, na těch je ten film vlastně založený, ale jako celek to moc dobře nedrží. Samotná La Llorona vypadá dobře, hned bych do ní šel, ale v efektivitě vraždění je poněkud impotentní. Zato všichni klaďasové jsou hrdinové až na půdu (doslova), ty by snad nepřepral ani Chuck Norris, natož nějaká ubrečená paní... 60%

• 14.4.2019  22:18

Což o to, jako klasický atmosferický "party horor" to funguje celkem dobře - lekačky, napětí, ponurá atmosféra i zneklidňující konec. Jako film je to ale bohužel spíš zklamání. Nic co by ve mě zůstalo, zapadne to do průměrné šedi (resp. ČSFD modři). 65%

• 6.4.2019  22:29
    My (2019)

Ne, bohužel, po Get Out krok, nebo spíš rovnou skok o dvě hvězdy dolů. Je to možná trochu hororovatější ale horor to prostě není. Navíc ty komediální prvky... Závěrečný spin off se dá očekávat, i když vůbec nemá logiku, celé je to zmatené a nedává to moc smysl. Maximálně kdyby to celé bylo pojato jako nějaká metafora, ale na to se to zase bere moc vážně a doslovně, takže bohužel. Za mě 40%

• 5.4.2019  19:32

První řada je nicméně strašně sympatická, ten příběh je parádní a tempo to má od prvního dílu brutální, nejsou tam žádné vycpávky, žádné hluché chvíle. Neznám seriál, kterej by byl rozjetej na takovou rychlost. Jen události z prvních 3 epizod by ostatním seriálům stačily na celou řadu. Díky tomu tempu člověk odpustí i různé příběhové "berličky," dost nepravděpodobné náhody a občasné nelogické jednání postav - je to prostě v zájmu toho tempa a nebýt náhod typu že Vám dítě v obchodě z ničeho nic řekne, kam byste tak nějak měl jít, by se to prostě vleklo. /ZAČÍNAJÍ SPOILERY/ Celá řada je rozdělená v polovině - první je mysteriozní, druhá je sci-fi respektive postkapitalistická (i když Vás to stále nutí přemýšlet, jestli je to skutečně tak, protože některé dějové zvraty seriálu jsou dost neočekávané a brilantní). Na své si příjdou fanoušci obou žánrů. Co ale odpustit bohužel nelze, a je to největší zásluha toho, že nemůžu dát 5*, je prostě lacinější zpracování. Tohohle kdyby se ujal Netflix, nebo nějaký jiný gigant, to by bylo! Městečko Pines prostě působí v konkurenci jiných nových seriálů levně. Stejně tak i nacastované by to mohlo být lépe, herecké výkony nejsou přesvědčivé, Matt Dillon vypadá jak český "dvojník" Jima Carreyho, představitel jeho syna je naprosto příšerný, ale alespoň na jeho manželku (Shannyn Sossamon) je krásný pohled (a jednou z mnoha záhad Městečkoa Pines tak může být i to, kde ji takový nekňuba vzal :- )). A další věc jsou detaily a logické facky... bohužel. Celou dobu například čekám na vysvětlení, jak se mohl doktor v reálném (starém) věku sejít s Eatnovým nadřízeným ještě v USA... To prostě nedává smysl. A je toho víc. Proto se na Pines musí člověk koukat jako na celek, znovu opakuji, ten příběh je skvělý, a prostě tu a tam mávnout rukou nad některými detaily (zejména v poslední epizodě, ač úplně poslední dějový zvrat mě jako nepřítele happyendů potěšil). Škoda, mohl to být jeden z nejlepších seriálů. Ale i tak je výborný! 84%

• 5.4.2019  19:32
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Hodnotím jen první sérii, druhou asi vynechám zcela kvůli hrůzostrašnému hodnocení a odchodu Shyamalana od projektu. První řada je nicméně strašně sympatická, ten příběh je parádní a tempo to má od prvního dílu brutální, nejsou tam žádné vycpávky, žádné hluché chvíle. Neznám seriál, kterej by byl rozjetej na takovou rychlost. Jen události z prvních 3 epizod by ostatním seriálům stačily na celou řadu. Díky tomu tempu člověk odpustí i různé příběhové "berličky," dost nepravděpodobné náhody a občasné nelogické jednání postav - je to prostě v zájmu toho tempa a nebýt náhod typu že Vám dítě v obchodě z ničeho nic řekne, kam byste tak nějak měl jít, by se to prostě vleklo. /ZAČÍNAJÍ SPOILERY/ Celá řada je rozdělená v polovině - první je mysteriozní, druhá je sci-fi respektive postkapitalistická (i když Vás to stále nutí přemýšlet, jestli je to skutečně tak, protože některé dějové zvraty seriálu jsou dost neočekávané a brilantní). Na své si příjdou fanoušci obou žánrů. Co ale odpustit bohužel nelze, a je to největší zásluha toho, že nemůžu dát 5*, je prostě lacinější zpracování. Tohohle kdyby se ujal Netflix, nebo nějaký jiný gigant, to by bylo! Městečko Pines prostě působí v konkurenci jiných nových seriálů levně. Stejně tak i nacastované by to mohlo být lépe, herecké výkony nejsou přesvědčivé, Matt Dillon vypadá jak český "dvojník" Jima Carreyho, představitel jeho syna je naprosto příšerný, ale alespoň na jeho manželku (Shannyn Sossamon) je krásný pohled (a jednou z mnoha záhad Městečkoa Pines tak může být i to, kde ji takový nekňuba vzal :- )). A další věc jsou detaily a logické facky... bohužel. Celou dobu například čekám na vysvětlení, jak se mohl doktor v reálném (starém) věku sejít s Eatnovým nadřízeným ještě v USA... Nebo to jak úplně otočila doktorova sestra? To prostě nedává smysl. A je toho víc. Proto se na Pines musí člověk koukat jako na celek, znovu opakuji, ten příběh je skvělý, a prostě tu a tam mávnout rukou nad některými detaily (zejména v poslední epizodě, ač úplně poslední dějový zvrat mě jako nepřítele happyendů potěšil). Škoda, mohl to být jeden z nejlepších seriálů. Ale i tak je výborný! 84%

• 19.3.2019  22:44
    Řada nešťastných příhod (TV seriál) (2017)

Tenhle seriál je asi opravdu jen pro úporné nadšence knižní předlohy. Já byl asi "jen" řadový fanda, tak po pár dílech seriál vzdávám. Jediná výhoda seriálu nad filmem je, že pojímá knižní předlohu celou, tedy všech 13 knih, oproti filmu, který, ač je naprosto brilantní, je jen trochu podivnou splácaninou prvních 3. dílů - i tak je ale úplně někde jinde než seriál. Na Jima Carreyho (dle mého názoru v životní roli) se Neil Patrick Harris nedotáhnul ani zdaleka, ale to bohužel není jediná slabina seriálu. Tak dlouho jsem chtěl pokračování filmu podle knižní předlohy, až jsem dostal věrnou seriálovou kopii. Ale ta mě unudila k smrti. Bohužel, mé dětské já pláče.

• 5.3.2019  20:27
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. řada je hodně atmosférou podobná filmu, na který vlastně navazuje. Není o nic horší (v lecčem je možná i lepší), ale trochu mě štve, že to prostě není originál. Nicméně po opětovném shlédnutí filmu musím uznat, že je seriálová podoba asi lepší, proto dávám 5* s odřenejma ušima! 2. řada naopak nemá s filmem nic společného a úplně se z ní vytratila ta atmosféra původního Farga. Je to velmi dobrá a chytlavá kriminálka, ale pro mě bez nějaké větší přidané hodnoty, proto je na silnější 3*

• 5.3.2019  20:15
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

První řada hodně kopíruje film, který mám hodně rád. Seriálová podoba je taky výborná, taky výborně obsazená a zahraná, ale je to prostě něco, co už jsem jednou viděl... Nepřichází to moc s ničím novým. Kdybych předlohu neznal, dávám 5*, takhle to jsou hvězdy 4* (i kvůli slabším posledním 2 dílům, ze kterých se vytrácí ten ryzí pragmatismus). 82%

• 26.2.2019  21:09
    Potomek (2019)

Konec dobrý, všechno dobré? No kéž by... Konec mě potěšil, ale je to bohužel asi tak všechno, co mohu pochválit... Jinak je potomek děsná nuda, bez atmosféry, bez napětí, bez lekaček, beze strachu.... Škoda, ten motiv není špatný. S odstupem času přidávám 3. hvězdu, přecijen ve mě alespoň něco z filmu zůstalo. 60%

• 22.2.2019  17:41
    K smíchu (TV seriál) (2018)

S hodnocením si nevím vůbec rady. Jako celek to proto hodnotit (hvězdičkami) nebudu. Kidding je seriál ke všemu, jenom né k smíchu. Dobře, občas je to černý humor, který mi vůbec není cizí ale po většinu času je to dost děsivá depka, do které jsem se odmítl vžít. Ale věřím, že kdyby vás to pohltilo, tak krom toho, že máte asi hodně smutnej život, tomu dáte 5*. Já na tu hru ale odmítám, v rámci zachování zdravého rozumu, přistoupit. No ale pro depresemi zmítaného Carreyho je to asi role úplně na míru. Ten chlapík je totiž, krom toho že je úžasný herec, v osobním životě také všechno, jenom ne k smíchu... 2. půlka je jasně lepší než první, a v 7. epizodě přišla asi moje nejoblíbenější filmovo-seriálová scéna všech dob. "Ty krávo..."

• 19.2.2019  23:53
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

První dvě série pecka. Vážně supr. Motiv, atmosféra, napětí... Ze třetí bych tak půlku času vystřihal, protože je tam úplně k ničemu. Tím končí tematický celek (vlastně mohl končit už 2. řadou a nic by se nestalo). Jenže pak přišla 4. série, o které jsem si říkal, že nemá co nabídnout. Ale ona má. Je to příběh na 12 dílů a ne na 36, takže není tak rozplizlej a drží tempo, o kterém si předchozí řady mohly zdát. Jenže se z toho vytratil ten ústřední motiv a je to "jen" další špionážní seriál. Na konci 4. řady (tedy vlastně v polovině celého seriálu) hlavní postava přestává být agentkou CIA a odchází na mateřskou dovolenou, kde začne zažívat ještě nepravděpodobnější věci než ve výkonu služby... V některých zemích funguje institut matek s kočárkem, které chodí a fotí auta, která parkují bez oprávnění na zákazu. To Carrie s kočárkem zabrání rovnou útoku na Berlín (5. série), prezidentku USA (6. série) a následně i celou Ameriku (7 série). Vlastně nikoho nezajímá že už není ve službě, nemá pravomoci ani peníze a občasně je zavřená v blázinci. Stejně tak jako že si šéf americké bezpečnosti vezme na "výlet" do Moskvy raději kočárkářku a jejích pár přátel z garáže než vlastní agenty. A právě tahle "trhlina" v příběhu mě štve. Že to prostě už vůbec není možný. Škoda, protože třeba 7. série tempo a napětí má takové, že jsem to zblajznul za 2 dny. Jen ji prostě někdo už dejte tu práci, ať to nemusí řešit v osobním volnu!

• 19.2.2019  23:37

Po delší době série, která byla celá napínavá a nebyly v ní hluché místa. Tím se může řadit po bok 2. a 4. řady. Ale jeden velký problém s tím mám. Je to prostě čím dál tím méně uvěřitelné... Zejména samotná postava Carrie (ne že by byla uvěřitelná už na začátku). To si prostě takhle holka, kterou pustili z blázince a vyhodili z práce řeší ve svém osobním volnu s pár též nezaměstnanými přáteli všechny problémy Ameriky. Kdyby aspoň byla furt agent, a ne blázen na mateřské dovolené.

• 17.1.2019  21:31
    Skleněný (2019)

Shyamalane, Shyamalane, tohle bylo trochu uspěchané... No, ono spojit a završit trilogii, která původně být žádnou trilogií ani neměla není asi úplně snadné. I tak ta myšlenka toho propojení pánů Vyvoleného, Rozpolceného a Skleněného není úplně blbá, jenže ta cesta k ní... Film nemá ani mysteriozní náboj Vyvoleného, ani thrillerové pnutí Rozpolceného. Navazuje mnohem víc na první film, než na druhý, který je vlastně v rámci celého příběhu jen taková krátká odbočka (i proto, že McAvoy zase předvádí úplně to stejné). První část Skleněného je dějově úplně zbytečná, část v bláznici je zase poněkud dlouhá, až nudná a závěrečný souboj zase trochu na hlavu, takže žádná z těch částí filmu není taková, jaká by mohla být. I tak to ale dohromady vlastně docela funguje a třeba závěrečný plot twist je vcelku zajímavý (ten před tím tam ale být teda úplně nemusel) a odhaluje, proč je právě pan Skleněný hlavní postavou filmu, i když mu je de facto věnováno nejméně prostoru v rámci těch 3 pánů, i když je to takový jejich "tatínek." Takže i když to má pár světlých momentů a myšlenek, celkově převládá spíš zklamání. 60%

• 3.1.2017  23:20
    Derren Brown: Miracle (TV pořad) (2016)

Viděno naživo v Londýně. Zase je to parádní, zase to v člověku hlodá... Ale myslím si, že to nejlepší má Derren již za sebou.

• 23.11.2016  21:39
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

První a poslední díl super. Z toho zbytku ale šlo vytěžit více. Postavy se chovají neracionálně, padne nejedna logická facka... nebýt toho, je to super seriál.

• 1.9.2016  00:22

Spoiler: Vrah je elektrikář.

• 11.7.2016  23:30

Moře lekaček. A dobrých lekaček. To je největší plus tohohle filmu. Přesun do Londýna (který je podle mě strašidelný i když zrovna ve vašem domě žádný démon neřádí) je taky fajn. Příběh už trochu slabší, stopáž zbytečně dlouhá, v tom byla jednička lepší. Stejně tak konec nic moc, bez překvapení (a přitom to šlo udělat o moc lépe! Rozehrané to bylo slušně). Ale film splňuje asi tak přesně to, co od něj čekáte - velká sranda při sledování, ale za pár dní si na něj ani nevzpomenete. Natož aby vás snad budil ze sna... 70%

• 5.7.2016  12:56
    Živí mrtví - Série 5 (série) (2014)

Tak a dost, končím. Tenhle seriál postupně degradoval až skončil něčím, na co mě vážně nebaví se koukat. (35%)

• 5.7.2016  12:55
    Živí mrtví - Série 4 (série) (2013)

Tak zatím jednoznačně nejhorší. Nabralo se spousto nových postav, jen aby se mohli hned zabít. Je to postaveno tak, aby se to dalo natahovat ještě dlouho, takže nikdo důležitý neumře, bohužel. Mělo by to brzy skončit, protože už asi není kam dál. Kromě 8. a 16. dílu je zatím 4 série úplně zbytečná... A má iritace Carlem přesahuje veškerou mez! Dám tomu ještě jednu šanci, uvidíme v 5. sérii... (55%)

• 5.7.2016  12:53
    Živí mrtví - Série 3 (série) (2012)

Bez vyhozeného režiséra, scénáristy a "otce" toho všeho - Franka Darabonta, už to prostě není ono... Atmosféra prvních dvou sérií je ta tam a začíná se vařit z vody, kdyby 3. série měla polovinu dílů, vůbec nic by se nestalo, naopak by to bylo kuprospěchu, šlo z toho udělat určitě více, ale stále to není špatné (70%)

<< předchozí 1 2 3 4 5