vojtaz

vojtaz

Vojtěch Znojemský

okres Praha

6 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

 • poster

  Most (TV seriál) (2011)

  Bravo, říkám BRAVO! 2. Série naprosto fantastická. Ta propracovanost, to jak do sebe vše zapadá! Až se mi zdá, že první série byla spíše začátek cesty k vyvrcholení té druhé. Takže suma sumárum - 1. série 80%, 2. série 95%. 3. serie je najednou dost jiná. Nový dánský kolega je lepší. Nikdo si nemůže být jistý ničím, severští scénáristé by totiž zřejmě nejraději zabili všechny hlavní postavy. Atmosférou a napětím je 3. série nejlepší. Rozuzlení se mi ale kvůli překombinovanosti a psychických pochodech Ságy zdá slabší. Takže 80%. 4. série je úplný top. Ten konec je fenomenální.

 • poster

  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

  První dvě série pecka. Vážně supr. Motiv, atmosféra, napětí... Ze třetí bych tak půlku času vystřihal, protože je tam úplně k ničemu. Tím končí tematický celek (vlastně mohl končit už 2. řadou a nic by se nestalo). Jenže pak přišla 4. série, o které jsem si říkal, že nemá co nabídnout. Ale ona má. Je to příběh na 12 dílů a ne na 36, takže není tak rozplizlej a drží tempo, o kterém si předchozí řady mohly zdát. Jenže se z toho vytratil ten ústřední motiv a je to "jen" další špionážní seriál. Na konci 4. řady (tedy vlastně v polovině celého seriálu) hlavní postava přestává být agentkou CIA a odchází na mateřskou dovolenou, kde začne zažívat ještě nepravděpodobnější věci než ve výkonu služby... V některých zemích funguje institut matek s kočárkem, které chodí a fotí auta, která parkují bez oprávnění na zákazu. To Carrie s kočárkem zabrání rovnou útoku na Berlín (5. série), prezidentku USA (6. série) a následně i celou Ameriku (7 série). Vlastně nikoho nezajímá že už není ve službě, nemá pravomoci ani peníze a občasně je zavřená v blázinci. Stejně tak jako že si šéf americké bezpečnosti vezme na "výlet" do Moskvy raději kočárkářku a jejích pár přátel z garáže než vlastní agenty. A právě tahle "trhlina" v příběhu mě štve. Že to prostě už vůbec není možný. Škoda, protože třeba 7. série tempo a napětí má takové, že jsem to zblajznul za 2 dny. Jen ji prostě někdo už dejte tu práci, ať to nemusí řešit v osobním volnu!

 • poster

  Dark (TV seriál) (2017)

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

 • poster

  K smíchu (TV seriál) (2018)

  S hodnocením si nevím vůbec rady. Jako celek to proto hodnotit (hvězdičkami) nebudu. Kidding je seriál ke všemu, jenom né k smíchu. Dobře, občas je to černý humor, který mi vůbec není cizí ale po většinu času je to dost děsivá depka, do které jsem se odmítl vžít. Ale věřím, že kdyby vás to pohltilo, tak krom toho, že máte asi hodně smutnej život, tomu dáte 5*. Já na tu hru ale odmítám, v rámci zachování zdravého rozumu, přistoupit. No ale pro depresemi zmítaného Carreyho je to asi role úplně na míru. Ten chlapík je totiž, krom toho že je úžasný herec, v osobním životě také všechno, jenom ne k smíchu... 2. půlka je jasně lepší než první, a v 7. epizodě přišla asi moje nejoblíbenější filmovo-seriálová scéna všech dob. "Ty krávo..."