Bobofon

Bobofon

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 25.3.2017  09:22

Tak nám zase jednou hluboká a pravá lesbická láska zvítězila nad všemi nástrahami okolního světa. V podstatě totožná dějová linka byla zpracovaná už stokrát předtím, mimo jiné třeba v Hu Die, Imagine Me & You a Fucking Åmål - a vždycky líp než tenhle film. Něco novýho a nečekanýho by nebylo?

• 23.9.2011  08:28

Samozřejmě že je to naprosto jednostranné a zcela neobjektivní a jako asi každý divák bych uvítal, kdyby dostala prostor k vyjádření druhá strana, tedy zástupci "zlé" vlády, která to celé měla zkonspirovat. Nicméně několik vážných námětů k zamyšlení to nadhazuje a některé otázky, které film klade, by zasloužily poctivou odpověď.

• 22.9.2011  07:36
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

Jediná hvězdička za výbornou Simonu Babčákovou, Jinak hodně špatná záležitost.

• 18.9.2011  12:51
    Neznámý (2011)

Tak nakonec z toho mám spíš rozpačitý pocit. Vedle toho, že je film plný mnohokrát ohraných klišé - například to, jak hlavnímu hrdinovi obětavě pomáhá naprosto cizí krásná žena - a vedle toho, že Neeson v cizím a neznámém městě s holým zadkem a na útěku před vrahy v pohodě přežívá v podstatě bez jídla a spaní, je to hlavně vysvětlení celé zápletky, které mi přišlo strašně nepravděpodobné. Naopak potěšil Bruno Ganz, skvělý jako vždy, škoda že neměl větší roli. Celkově průměr.

• 17.9.2011  12:21

Tohle je jedna ze zdejších záhad - podle všobecného hodnocení vůbec nejlepší film všech dob. Tedy podle mě je to dobré vězeňské drama, ale že by to byla největší pecka všech dob, film, který by mě na několik dnů nebo týdnů totálně odrovnal, nejúžasnější filmová bomba, kterou jsem kdy zažil, to tedy rozhodně ne. Je to tak mezi třemi a čtyřmi hvězdami, trošku jsem ubral, abych srovnal tu zdejší nadhodnocenost :o).

• 11.9.2011  10:24
    Saedeu mubi (2005)

SPOILER. Čtyři milostné či láskyplné příběhy, které mě - jeden jako druhý - po krátkém počátečním zmatku s rozeznáváním hlavních postav zcela zaujaly a vtáhly do sebe. Skončit ovšem všechny čtyři tragicky (čtyřikrát "unhappy end") to už chce dost drsňáky, a Korejci jima zjevně jsou. Přes určitou uslzenost závěru zprovodili ze světa bez mrknutí oka všechno, co by průměrnému Evropanovi (o optimistických Američanech ani nemluvě), zvyklému na obvyklé milostné filmové happyendy, mohlo nechat alespoň zdání nějakého světýlka na konci tunelu. V závěru trochu příliš převládl - a s kýčovitými momenty - příběh záchranáře a tlumočnice do znakové řeči, což mi kapku vadilo, ale jinak výborný film.

• 9.9.2011  11:34
    Zimnice (1995)

Od setkání japonské a islandské kultury, dvou svébytných a orginálních ostrovních kultur, jsem čekal mnohem víc, než jen sled nahodilých a často nezajímavých situací v celkově nevalné atmosféře. Velké zklamání.

• 4.9.2011  17:19

Základní nápad je vynikající: postavit invazi agresivních vetřelců z vesmíru partu pouličních grázlů a gangstříků - tak to tu ještě nebylo, včetně silně sociálního podtónu. Zpočátku se to vyvíjí opravdu dobře, bohužel druhá půlka a hlavně konec film tlačí místy do polohy až parodie na sebe sama a závěr je prostě trapný. Škoda, našlápnuto to mělo skvěle.

• 4.9.2011  08:04
    Juríka (2000)

Tenhle film vyžaduje po divákovi mimo jiné hodně času, hodně trpělivosti a taky správné rozpoložení. Ale když se to všechno sejde, je to opravdu fascinující podívaná a nádherný zážitek. Tu jednu hvězdičku jsem musel ubrat za stopáž, ke konci už jsem se chvílemi nechytal.

• 29.8.2011  06:48

Dívka Ice už od malička zbožňuje svého bratra Harua a tajně doufá, že se stane jeho milenkou. Když má Horuo nehodu na motocyklu, při které ztratí paměť, Ice využije situace a před zmateným Haruem se začně vydávat za jeho přítelkyni a milenku. Svede ho a žijí spolu jako milenci, ale Ice s obavami čeká co se stane, až se Haruovi vrátí paměť... Asijsky pomalé s mnoha nejasnými náznaky, kladem výborná Yoshiko Yura v roli Ice.

• 21.8.2011  18:07

Upřímně řečeno: film mě nejvíc fascinoval ve chvílích, kdy se v něm vařilo, což bylo úplně úžasné, ale hlavní atrakcí filmu to asi tak úplně být nemá :o). Samotný příběh mi přišel malinko fádní, i když oba dva ústřední hrdinové hrají výborně.

• 21.8.2011  17:56

Nápad o dívce, která nesmí na denní světlo a "toho svého" jen pozoruje z okna, je dost fajn a film se navíc rozjíždí slibně. Pak ale, někdy v půlce, ztrácí tempo i dech a člověk už jen čeká, kdy se dostaví ten očekávaný konec. A ještě k tomu mi zpěvy hlavní hrdinky mi vůbec nesedly a spíš mě otravovaly.

• 13.8.2011  08:54

Už hodně dlouho jsem neviděl tak zmatený a nesmyslný film, jako je tento. Na rozdíl od profhuberta soudím, že tohle nemůže uspokojit ani fetišistického lesbofila. Naopak souhlasím s tím, že forma je samoúčelná a děj nulový. Takže co nám ale potom zbývá?

• 6.8.2011  07:22

Věděl jsem, že život v Číně určitě není nic moc a že Číňani musejí dost vydržet, ale že o tom někdo natočí tak otevřenou výpověď, to mě docela překvapilo. Přitom film není nijak kriticky zaměřen, prostě jen ukazuje, jak to tam je. A já mu to věřím a Číňanům ani trochu nezávidím. Objektivně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

• 4.8.2011  10:02

Nádhera!!! Ale s tím koncem jste mě pane Yazaki pěkně dožral, co si budeme vykládat. Celou dobu to bylo jasných pět hvězd za úžasný zážitek, ale takhle nezvládnutý závěr jsem fakt nečekal, to mě pěkně zvedlo ze židle! No a kratší stopáž by tomu možná taky neškodila - ale i tak je to za plný počet, nemůžu jinak. Tohle je přesně můj hrnec japonskýho (a nejen japonskýho) čaje.

• 3.8.2011  08:49

Výborná ukázka skvěle odvedenýho řemesla bez jakýhokoliv srdce. Takže výsledkem je koukatelný film, který mě nechal úplně chladným a nikomu jsem nedržel palce, s nikým jsem nesympatizoval a o nikoho jsem se nebál. Chybou je asi taky casting - John Cusack není moc přesvědčivý (měl by být aspoň trochu drsňák) a Li Gong není ani z desetiny tak charismatická a půvabná (je spíš obyčejná a nehezká), jak by její role potřebovala. Mezi dvěma a třema hvězdama, ale za tu promarněnou šanci jsem naštvanej, tak dvě.

• 1.8.2011  08:37
    Lůno (2010)

Těšil jsem se na tohle docela dost, ale to byla právě asi ta chyba. Přišlo mi to docela zdlouhavé a místy až nudné. Moc pěkná kamera, naopak mě trochu zklamala Eva Green svým výkonem. Takže přes originální téma jen tři hvězdy.

• 30.7.2011  08:32

Typická italská lechtivá zbytečnost ze 70. let, točená jen kvůli nahejm holkám. Tak za ty holky jednu hvězdu, jinak ztráta času, nedoporučuju to nikomu.

• 29.7.2011  07:45
    Příšerná tchyně (2005)

Americký nepovedek s hodně nesympatickou Jane Fondovou a nevěrohodnou Jennifer Lopezovou, která opravdu není herečka. Ztráta času.

• 29.7.2011  07:42
    Gosurori shokeinin (2010)

Propánakrále PROČ se tohle točí?

• 27.7.2011  11:52
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

Spolu s Českým nebem jednoznačně nejslabší Cimrmann.

• 26.7.2011  12:25

Opus magnum Russe Meyera, který sám o sobě řekl, že by mohl být dobrým režisérem, kdyby nebyl fetišistou na velká ženská prsa. Tak na tomhle filmu je to dobře znát, jakož i na dalších mistrových opusech, v nichž nadšeně opěvuje křivky silně vyvinutých a dominantních žen. A k tomu sexu přihoďte hodně násilí (je ho tam víc než toho sexu), rychlá auta, suché vedro amerického jihu a máte kult jako vyšitý...? No nevím, já viděl jen slátaninu s dost špatnou hudbou, dialogama na úrovni ukrajinského softporna a o nějakých hereckých výkonech nemůže být řeč. A z těch tří prsatic se mi - přes ty nesporně bujné křivky - dvě ani nelíbily.

• 26.7.2011  11:25
    Město (2010)

Jak Afflecka jako herce vůbec nemusím, tak režie mu jde jedna radost, klobouk dolů. Pěkně napínavá a svižná jízda, to se mi hodně líbilo, díky Bene!

• 26.7.2011  09:43
    Rare Exports (2010)

Film se pro mě rozpadl na dvě poloviny: ta první mi přišla dost dobrá, neobvyklá, atmosferická a originální. Ta druhá, když se začne řečit problém se Santou, mi připadala stupidní a celý zážitek mi dokonale zkazila. Není ale pochyb o tom, že Finové jsou prazvláštní drsoňové.

• 26.7.2011  09:03
    Centurion (2010)

Dvě hvězdy, a to s oběma očima přmhouřenýma. Přišlo mi to místy docela nudné a hlavně velice předvídatelné. A "výkon" Olgy Kurylenko je čistokrevným terorem na diváka, ošklivý dřevěný panák by na jejím místě byl funkčnější.

• 24.7.2011  17:40

No tak nevím, všichni tady nad tím tak jásaj, ale já si prostě nemůžu pomoct, je to slabota. Moje chyba, některý filmy by se měly sledovat jen do určitýho věku a taky jen do určitý doby po jejich natočení. Ideální by bylo tohle vidět v patnácti letech a v roce natočení filmu.

• 24.7.2011  14:32
    Dreamland (2006)

Tak tohle mi vyloženě sedlo - ta klidná až melancholická nálada filmu o místě na konci světa, zvaném Dreamland. Obývá ho pár lidiček v karavanech a přes zvláštní kouzlo okolní pouště by tu určitě nikdo nechtěl zkejsnout natrvalo. Ti, co tu jsou, buď rezignovali na nějaké životní ambice, nebo tu "nabírají dech" k dalšímu a lepšímu životu, nebo jsou nemocní. A uprostřed toho všeho netypický milostný trojúhelník, který zahýbe životy všech kolem. Krásně natočené, moc pěkně zahrané, nálada jako hrom. Škoda, že Jason Matzner už nic nenatočil, tedy aspoň tady na csfd u něj žádný další film není uveden.

• 23.7.2011  12:39
    Finding Kate (2004)

Až bude soutěž o nejnudnější a nejhloupější lesbický film, rozhodně by Katherine Brooks měla toto své dílko přihlásit. Vzájemné unylé očumování dvou nemastných neslaných hrdinek, frázovité debaty o ničem, tisíckrát omleté laškování v bazénku s hláškami typu "miluju vodu" a hudba jak z rumunského dokumentárního filmu o chovu ovcí. Zjevně točeno bez jakékoliv přípravy rovnou na place s pokyny typu: "Mařena bude stát támhle, pak k ní přijde Blažena, chvíli na sebe budou civět a pak některá z nich odejde, to je fuk která. Tak jedeme." Škoda těch 14 minut divákova času.

• 22.7.2011  14:23

Možná nejlepší německý film vůbec, nebo na to aspoň úspěšně aspiruje. Pro mě nemá jedinou chybičku a dal bych ho výš než třeba Tykwerovu Lolu. Skvělý výkon všech herců, naprosto mimo soutěž ale je nádherná a okouzlující Christiane Paul.

• 29.6.2011  20:27
    Země kůlů (2010)

Divná věc: mám z toho dojem, že kdyby v tomhle filmu upíři vůbec nebyli a filmaři je nahradili nějakým jiným nebezpečím (stačila by třeba ta náboženská sekta), že by to byl mnohem lepší film, než když tam chrčí a vrčí zkrvavené tlamy. Protože nejlepší a nejsilnější momenty filmu jsou ve chvílích, kdy se toho moc neděje a lidi jdou, povídají si, koukají se na sebe, tancují a doufají.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7