Forty-

michal v.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 14.10.2020  23:05
    Maličký svět (TV seriál) (2020)

Vstupovat do tohto zanru je dnes sakra tazke. Par rokov dozadu proste prisiel Planet Earth, s uzasnou kamerou, uzasnou putavostou a k tomu skvelym Davidom Attenboroughom. Nastavili latku sialene vysoko a konkurovat im sa zda nemozne. A predsa je Tiny World super pokus. Ano, nie je tak putavy, dramaticky, ci inovatorsky, ale OMFG kam dotiahli pracu s kamerou a ako tocili niektore sceny je absolutne neuveritelne. Klobuk dolu, nadherny projekt.

• 11.9.2020  21:24
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Prekvapivo kukatelne balancovanie na hranici trapnosti a vtipnosti. Cechackovanie v plnej parade, az za hranicou uveritelnosti, celkom trefne poukazuje na zasadne problemy ceskej homogennej spolocnosti.

• 31.7.2020  00:28
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Slusna fetacka krimi drama z CR. Dej je super, jednotlive diely na seba nadvazuju a atmosfera je cely cas na slusnej urovni. Zapletka je dostatocne zaujimava, ale zaroven pochopitelna a dava zmysel. Kamera v style Dogma 95 too much, ale napad ako taky okej. Ocenujem menej okukane herecke tvare v dolezitych ulohach. Najvacsia slabina su za mna vedlajsie herecke vykony, v kazdom diele to trocha tahalo uroven dolu, co je skoda.

• 21.6.2020  23:49

Tarantino, Pitt, DiCaprio, Western, Hollywood ... znie to ako hokejovy tym Kanady na Olympiade v hokeji. Ma to vsak hacik - latka minulych filmov od QT bola nastavena sialene vysoko a tentokrat to nestacilo. Bolo to dobre, vsetko, dialogy, audio, atmoska ... ale proste nie tak dobre ako inokedy.

• 8.5.2020  22:48
    Sviňa (2020)

Tak neuveritelne spinava politicko-mafianska scena aka bola na Slovnesku peknych par dekad, to nevymyslis. Ked sa uz niekto odhodla k tvorbe filmu, ktory to bude reflektovat, tak by to mal byt absolutny jackpot. Ale finalny produkt je slabucky. Par vypichnutych udalosti sa velmi opatrne snazi podobat tym realnym, s dolezitymi postavami je prilis slabe zoznamenie a celkovo su ich charaktery slabo rozpracovane, celkovo je to prilis plytke. Herci su kombinacia okukanych tvari a podpriemernych komparzistov, vo filme absolutne chyba dramaticka zlozka, ktora by tomu davala spad. Slovenska politika je pruser o ktorom mohol vediet cely svet, ale tento film tomu nepomoze. Je to len taky maly zaprdeny filmik pre ludi s dostatocnym kontextom. Rovnako zle ako Unos, premarnena sanca.

• 25.4.2020  22:56
    Ragnarök – Konec světa (TV seriál) (2020)

Môže byť prostredie teenagerov na strednej dobrý materiál na adaptáciu najväčšej udalosti v dejinách severskej mytológie? Prekvapivo áno a je to celkom vtipné, ale nie trápne. Potešilo.

• 16.4.2020  23:33
    Díra (2019)

Super atmosferická vec, duchovný nástupca Kocky a k tomu podtón kritiky konzumu a kapitalizmu. Dĺžka firmu perfektne akurát, parádne to ubiehalo a celý čas som bol v príjemnom napätí. Film je to však moderný a po vzore mnohých iných moderných filmov nepríliš obratne servíruje koniec ala “vysvetli si to ako chceš”, čo ma začína pekne srať.

• 7.4.2020  01:01

Drsny pribeh maleho chlapca z pochmurnej vychodoslovanskej krajiny z tazkych casov. Absolutna spicka Ceskej kinematografie v poslednej dekade.

• 30.3.2020  23:14

Kolkokrat sa da vyluhovat jeden sacok caju? Ale OK, univerzum Terminatora je vlastne super, postavy fajn balanc noveho a stareho, audiovizual klasickej blockbusterovej pecky. Prvu hodinu som si celkom uzival akcne tempo, pri ktorom clovek v pohode vypne hlavu, druha hodina mi vsak ubiehala sakra pomaly. Akcia akcia akcia akcia, akurat uz uplne neostal priestor na drobnosti ako pribeh, zapletka, ci nedajboze dialog. Vysloveny pruser to nie je, ale recyklovanie znacky uz v tomto pripade moc vody nenamutilo.

• 1.3.2020  00:18
    Taboo (TV seriál) (2017)

Špinavý Londýn zo začiatku 19ho storočia, pochmúrno-mystická atmosféra, špičkový audiovizuál HBO, a skvelý Tom Hardy v hlavnej úlohe. Tak čo je zle? Prekomplikovanosť, uťahanosť, nuda. Musel som sa nútiť na to čumieť, strácal som niť. Tak to proste nemá byť. Škoda.

• 13.2.2020  21:23
    Loli paradička (2019)

Toto proste nemoze byt akceptovatelna latka Slovenskeho filmu. Zle. Herci zli, kamera zla, strih zly, dej sracka, stelesnena trapnost. Absolutne nic co by stalo za pochvalu.

• 11.2.2020  19:46
    Mythic Quest: Raven's Banquet (TV seriál) (2020)

HBO ma Silicon Valley, Apple vyrazil do boja s Mythic Questom. Prostredie a napad - studio vyrabajuce MMORPG - strasne perspektivne, ale sanca je to dost premarnena :-( Vtipy slabsie, Poppy Li hrozne otravna postava, malo zamerania na samotnu hru a pripadne technicke vyzvy. Mohlo to byt super, ale je to len OK.

• 27.1.2020  22:42
    The Circle (TV pořad) (2020)

Toto je brain damage, toto nedavam.

• 26.1.2020  17:46
    Little America (TV seriál) (2020)

Toto je proste pekny serial. 8 dielov, 8 roznych pribehov imigrantov z celeho sveta, ktori isli hladat stastie do Ameriky. Sice v kazdom diele dost vidno trapenie a obetavost, ktoru ludia potrebovali, velke kompromisy a tazke zaciatky, cele to spaja pozitivna myslienka hladania lepsieho zivota. V cloveku ostane zvlastny pocit, aj napriek mnohym neduhom je USA stale unikatna v tom, ako dokaze spajat a mazat rozdiely medzi ludmi z celeho sveta.

• 21.1.2020  20:34
    James May: Our Man in Japan (TV seriál) (2020)

V Japonsku som este stale nebol, tak som rad, ze mi to James aspon takto ukazal. Jeho prijemny prizvuk, suchy humor, klasicke hlasky, a zaujimava krajina z tohto robia prijemnu oddychovku. James urcite ukazal, ze vie robit aj ine veci okrem automobilovych serialov. OK, tak to by sme mali. A teraz by som bol rad, keby sme sa vsetci pekne vratili k tym autam, lebo je to proste o nieco zabavnejsie!

• 16.1.2020  08:55
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Prva vlajkova lod Apple za mna na jednicku. Perfektny spad, ziadna nuda, tip-top herecke obsadenie, skvele vykony. Problemy sucasnej doby (me too), k tomu paradny audiovizual draveho New Yorku. Ze to bola produkcia Apple poznat podla toho, ze vsetci maju Macy a iPhony, ale na dej to vplyv nemalo.

• 21.12.2019  20:33
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Zle to nie je, ale pride mi to troska vyhajpovane. Uveritelnost policajneho kolektivu je celkom ok, ale nejaky pocit elitnej profi jednotky z toho rozhodne necitim. Vacsi problem su samotne pripady - jedna hodina na nejaky konkretny pripad je proste prilis malo casu na to, aby vznikla nejaka drama. Ziadni podozrivi, ziadne situacie k zamysleniu, ziadne napatie. Lepsie by bolo menej pripadov, ale s kvalitnejsou dramatizaciou.

• 16.8.2019  21:52

70. roky NYC je podľa mňa úžasné a prekvapivo neokukané prostredie, atmosféra je skvelá, herci výborní - kvalitu HBO proste cítiť. Prostredie prostitútok a začínajúcich pornohercov je odvážne a provokatívne, ale úplne ma nevtiahlo do deja. Svoje pocity by som zhrnul takto: Viem, že každý diel je dobrý, ale nič ma extra nemotivuje sa do ďalšieho dielu dychtivo púšťať. Trošku škoda.

• 24.7.2019  22:49
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Uspech Netflixu s "Black Mirror" si HBO nemohlo dovolit ignorovat a toto je odpoved. Ja osobne som nadseny a serial som hltal jednym dychom. Triezvy pohlad na technologie blizkej buducnosti viac rozobera moralne dilemy s nimi spojene ako samotne nadsenie z novych moznosti. Mrazivo zobrazena mozna politicka scena, ktora dnesny trend populistov, dezinformatorov, popieracov, a chronickych klamarov prenasa na novu uroven a ukazuje nam krizu do akej mozeme velmi lahko dospiet. Za mna vyborny technologicko-politicky mix a jeden z najlepsich modernych HBO serialov.

• 14.7.2019  10:27

Druhá séria plynule pokračuje v duchu prvej (vlastne nechápem, prečo je to samostatná séria) - heist graduje, vzťahy sa komplikujú, napätie je stále dobré a divák sa nenudí. Najzaujímavejšou vsuvkou je určite dráma Raquel x Professor, naopak najväčším sklamaním je finále plné gýču a klišé za ktoré mam sto chutí ubrať ešte jednu hviezdu.

• 8.7.2019  23:37

Úžasný pilot by som zaradil k tomu vôbec najlepšiemu čo Netflix vyprodukoval a na ďalšie diely som sa fakt tešil. Bohužiaľ prvým dielom akoby autori vypálili 90% budgetu a celá séria spadla kategoricky nižšie z 10/10 na 7/10. Stále to bolo fajn a príjemne napínavé, ale na vybudovanie lepšej a intenzívnejšej atmosféry by to imo malo mať 6-8 dielov, 13 je moc, už sa tam začali budovať dosť nudné vzťahové linky a podobná vata. Posledný diel bol síce napínavý, ale seriál bez pokračovania pôsobí vyslovene nekompletným dojmom. Mám pocit, že je to dobré, ale nie výborné, čo ma mrzí. Uvidíme čo dvojka.

• 23.5.2019  11:44
    Léto 84 (2018)

Film zacina bohapustym vykradnutim Stranger Things - postavy, bicykle, vysielacky, americky suburb, vsetko mozne, az sa mi to nechcelo verit, ze sa da kradnut az takto ocidivdne. Mysticky hlavny pribeh sa nekona, ide o to, ze kdesi v okoli zije masovy vrah a teengeri sa ho snazia dolapit. Dej postradal napinavost, az ku koncu kedy sme sa dockali rozuzlenia to zacalo byt zaujimave. A potom nechapem co sa stalo. Asi sa nedohodli reziseri alebo co, ale poslednych 10 minut je tam nasrobovanych ako z uplne ineho filmu. Odveci, zbytocne, divne. Kuknite na Stranger Things, ktore je fakt dobre, na toto sa vybodnite.

• 8.5.2019  18:10

Jaj no tesil som sa a malo to miestami svetle chvilky, ale moj hlad po dialogovom filme nebol nasyteny, pretoze som sa vacsinu filmu proste nudil.

• 21.3.2019  15:24

Pekny barak, nudny film. Vybrat kopu non-native speakrov a donutit ich vsetkych hovori anglicky bol tiez pekne blby napad, skripalo to a vadilo mi to cely film.

• 25.2.2019  15:01
    Upgrade (2018)

Dost pomaly a jemne lacny start strieda slusna atmosfera (sice ocividne druholigova, ale inak chuti skoro ako Blade Runner). Chapem, ze hlavny hrdina mal postavit do kontrastu drsneho chlapa co to ma rad mechanicke a analogove oproti bande polo-digitalizovanych bytosti, ale posobilo to jemne trapne. Prve zoznamovanie sa so STEMom a uvodne minuty boli super, urcite to najlepsie filmu. Vyvrcholenie zapletky (zly bubak co chce ovladnut svet) bolo az zufalo okukane a hrozne mi tam chybal aspon naznak inovacie alebo vlastneho nazoru. Celkovo mam z filmu poriadne zmiesane dojmy - nebyt snahy udrzat pri obrazovke kazdy typ divaka, mohlo to byt podstatne viac premyslene a temne, takto len jemne nadpriemerny zazitok. Skoda.

• 23.1.2019  17:14
    MOST! (TV seriál) (2019)

Celkom fajn napad, ale slabsia zapletka a chyba tomu nejaka napinavost - clovek by sa mal viac tesit na dalsi diel. Humor je az moc evidentne trapny, trocha vaznosti by tomu vlastne prospelo.

• 17.1.2019  11:59

Sakra dlhych 90 minut po ktorych mi zostali fakt zmiesane dojmy, ale nie v prilis pozitivnom svetle. Vyborni herci, zaujimavy pribeh, ale drtiva vacsina filmu bola pre mna nepodareny noir a priserna nuda. Proste nesadlo no.

• 13.11.2018  22:34
    Chci mluvit se svým agentem! (TV seriál) (2015)

Neokukane prostredie Parizskych agentov velkych filmovych hviezd. Super herci, super audiovizual, super atmosfera, chytlavy dej, co viac od serialu chciet.

• 12.11.2018  23:50

Unikátny film s jedinečnou hmlisto-romantickou atmosférou, pri ktorej však človek neujde nude. Zvláštne.

• 12.11.2018  09:15
    Toman (2018)

Teší ma, že na 100 rokov republiky vyšiel práve takýto film. Obdobie rokov 45-48, teda prechod z povojnového stavu k prevzatiu moci komunistami, je vcelku málo známy a rozoberaný. Spracovanie je výborné či už technicky, ale ak historicky v rámci možnosti stopáže. Jedným dychom ale musím dodať, že mňa táto téma vyslovene zaujíma, a kto nemá naštudované aspoň aké-také základy sa bude strácať. Herecké výkony až na pár výnimiek (americký veľvyslanec s evidentne non-native angličtinou a Winterovej slabý pokus o češtinu s poľským prízvukom) tiež stoja za pochvalu. Škoda že film je trošku niche, určite by si zaslúžil širšiu pozornosť.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13