Forty-

michal v.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.11.2017  17:09

Necakane skvely zazitok. Vo filme su len dve vyrazne hlavne postavy a takmer 2 hodiny bohate stacia na to, aby sa s nimi divak stotoznil. Pribeh o vzajomnych sympatiach a starostiach dvoch ludi, ktori maju velke komplexy zaujme, pobavi, pouci. Film je sice naprosto miermuliovny, ale odohrava sa v jatkach a surovostou scen reziser nesetril, tak na to sa treba pripravit. Pomale tempo nemusi kazdemu vyhovovat, tak odporucam film pozerat ked je clovek oddychnuty a ma na to chut.

• 14.11.2017  17:04

Zeny s perfektnym makeupom, muzi s vygelovanymi vlasmi a zastrihnutymi briadkami, vybielene zuby, belosi, cernosi, aziati. Nie naozaj nepisem recenziu na serial Suits, ale na najnovsi film o kralovi Artusovi. Uz teraz je asi jasne, ze sa nejedna o historicky hodnoverne dielo, ale ok, to asi ani nebol ciel, ale temnu stredoveku atmosferu necakajte. Bohuzial je to poriadny Hollywood se vsim vsudy. Akcne sceny su plne najnovsich efektov, ktore nam tvorci s oblubou ukazuju, spomalovanie casu ala matrix, svietiaci mece, velke hady, smrtiaci bubak z ktoreho svieti akesi cervene svetlo atd. atd. No proste efektami sa nesetri. Ked som mal 15 a zmyslom mojho zivota bolo Diablo, Warcraft a Pan Prstenov tak by som isiel na tento film do kina a myslim, ze by som si to uzil. Dnes uz chcem od filmu trochu viac a dej ma uplne nenadchol, cisty recyklat vseketho co som uz videl. Aby som len nefrflal, rukopis Guya Ritchieho je vidiet, herci su kvalitni a konverzacie vtipne, pripominaju jeho stare gangstrovky. Skoda ze sa mi sem az tak nehodili. Novy Kral Artus je proste zlepenec filmov ktore ste uz videli a vobec na toto nemusite cumiet.

• 23.10.2017  10:40

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore.

• 23.10.2017  10:35
    Dekalog (TV seriál) (1988)

Pride mi az neuveritelne ze toto ma pomaly 30 rokov. Extremne nadcasovy serial kvalit o akych sa dobovym serialom z doby prelomu rezimov v strednej europe nemoze ani len snivat. Kazdy jeden diel je pribeh obycajneho cloveka na Varsavskom sidlisku prezivajuceho silny moment, eticku dilemu, zivotnu traumu a podobne. Velmi citlive temy, ale rovnako citlive a kvalitne prevedenie.

• 8.10.2017  12:54

Klasicki pirati. Super efekty, perfektna hudba, hollywoodske suboje, trapny humor a nie prilis sofistikovany dej. Tento recept na prvy krat zafungoval skvele, ale bez akychkolvek pokusov o inovaciu uz dnes pirati nemaju co ponuknut. Nie je to vyslovene zle, ale odporucit to nemozem.

• 4.10.2017  15:20
    Únos (2017)

Perfektna tema, ako prihravka pred prazdnu branu. Spracovanie slabe. Chaos v postavach aj pre znalcov situacie, nepresvedcive obsadenie (Kramar ako Meciar), nekonzistentny dej, slabo rozvinute postavy, slaba dramaticka zlozka. Viac nez napatie som pocitoval frustraciu. Ludia, pre ktorych je tato tema nova to mozu rovno zbalit, vobec sa to bez dodatocnych znalosti neda pochopit. Velke Sklamanie.

• 20.8.2017  20:52

Citim sa ako keby som dve hodiny sedel na pive s bandou totalnych dementov. Toto je moc.

• 9.8.2017  18:59

Kvalit povodneho serialu toto ani zdaleka nedosahuje. S Matrixom sa to porovnavat neda. Pokus o cyberpunkovu atmosferu nie ne najhorsi, ale ani najlepsi. Herci a efekty super. Za mna okej, ale je to skor o nostalgii nez o comebacku.

• 8.7.2017  22:39

Ďalšia príšerne intenzívna dráma o ťažkých ľudských osudoch, tentokrát v hlavnej úlohe malé deti. Film by som onálepkoval ako "skurvene silné kafe". Narozdiel od podobne silného Jagten ma tento film nechal menej zamysleného, ale samotný film bol ťažko strávitelný. Neodporúčam ľuďom s malými deťmi.

• 14.6.2017  13:15
    Pasažéři (2016)

Za prvú polovicu filmu - zaujímavé prostredie vesmírnej lode s hibernovaným personálom a pasažiermi musím chváliť. Film nabral slušnú atmosféru, kde osamotený hlavný hrdina bojoval sám so sebou a snažil sa nepodľahnúť samote, depresii a samovražedným sklonom. Romantická zápletka prišla nečakane, ako keby sa v kine mali spočiatku baviť fanúšikovia thrillerov a drám, a v druhej nám naservírovali niečo úplne iné, tak aby každý bol spokojný. To by sa ešte ako-tak prekusnúť dalo, ale že sa to vo finálnej tretine zvrhlo na gýčový hollywoodsky bullshit, kde všetko vybuchuje a hrdina sa snaží zachrániť svet (vesmírnu loď v tomto prípade), to sa ťažko odúšťa. Potenciál bol, ale zostal nevyužitý. Škoda.

• 28.5.2017  12:41
    PragueNight (2015)

Zaujimavi ludia, ktorych postihol tazky osud. Dokumentarista to trosku odflakol, rozhovory posobili nepripravene. Najviac mi vadil velmi nekvalitny zvuk - chapem, ze je to amatersky dokument, ale dalo sa to aspon doladid softverovo. Hodnotenie davam sice nizke, ale tie pribehy ludi za pozrenie celkom stoja.

• 17.3.2017  09:48
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Tu sa išlo na istotku. Neužil a Trojan perfektné duo, ktorému asistoval snáď celý stream.cz, čo je fajn, pretože je to herecky kvalitný káder. Téma tiež na istotku, socík, čo mnohí ešte dobre pamätajú. Paneláky, embéčky, Lady, debilné horčicové oblečenie, vytáčacie teleóny. Ach tá nostalgia. Krimi dráma. Istotka, to vieme točiť. A tu je ten problém. Celé to pôsobilo tak nesmelo a konzervatívne, že okrém troch-štyroch častí som mal pocit, že sa jedná prevažne o opatrnú vatu. Myslím, že desať dielov bolo trocha moc, tá dejová linka by pohodlne vošla tak do šiestich. Ale aj tak to nepovažujem za fail. Máme síce lepšie seriály, ale celkom ma to bavilo. 65%

• 3.1.2017  00:10

Velmi som sa tesil na Cesko-Slovensku krimi koprodukciu. 90te roky, rozpadajuca sa federacia, slusne herecke obsadenie, StB kauzy ... unikatne filmove prostredie ktore mozu krajiny zapadu len zavidiet. A ako to dopadlo? Zle. Zle vysvetleny dej, hrozne audio, kopa mrtvych dejovych linii, extremne kvantum postav, ktore dostali len minimum priestoru ... 35%

• 14.12.2016  18:37
    Pustina (TV seriál) (2016)

Mamon, Bukowski, Rapl etc. - vsetko bolo uz velmi slusne, ale Pustina konecne posuva Cechov do boja o dramaticke medajle k skvelym serialom z Britanie, Ameriky, ci Skandinavie. Bravo!

• 11.12.2016  15:36
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Clarkson, Hammond a May sa snažia megalomansky kopírovať Top Gear, ale až tak moc tlačia na pílu, že je to miestami nevkusne trápne. Show o autách je to však stále najlepšia, o tom žiadna.

• 21.11.2016  10:52
    Rapl (TV seriál) (2016)

Veľmi ma potešilo, že major Kuneš dostal vlastný seriál, bola to moja obľúbená postava v Cirkuse Bukowski. Rapl je iný, ale ani sa ani nesnaží byť rovnaký. Všetkými epizódami sa tiahne spoločná myšlienka/problém, ktorý tak nejak drží jednotlivé diely pohromade, ale inak sú relatívne nezávislé, a každý diel pojednáva o konkrétnom ucelenom prípade. Dobré na tom je, že sa to dá kukať tak sem-tam a človek sa moc nestráca, horšie už je, že hlavný príbeh nie je tak napínavý ako v AAA kriminálkach. Audiovizuálna stránka si zaslúži veľkú pochvali, autori si vybrali pekné časti krajiny a je na to radosť kukať. Skvelá atmosféra, pekný vizuál a kvalitné výkony hlavných hrdinov sú niekedy v kontraste s istými neduhmi - 60 minút je niekedy málo na vymyslenie kvalitnej zápletky a tak niektoré epizódy nezaujali tak ako mohli. Herecké výkony vedľajších postáv v jednotlivých epizódach boli slabšie, miestami vyslovene slabé a až zamrzelo, že to autori nakoniec do seriálu reálne zaradili. Myslím si, že s týmto materiálom sa dalo vymyslieť trošku viac, ale na druhej strane dosť ma to bavilo a to je hlavné. Už sa teším na majorov návrat v druhej sérií.

• 18.11.2016  09:52
    Příchozí (2016)

Parádne spracovanie UFO tematiky, pútavý dej a inovatívne myslenie, veľmi sa mi to páčilo. Ale na to aký úžasný materiál toto je, mi to prišlo trošičku nedotiahnuté - film vo mne nezanechal "wau" efekt, čo je trošku škoda.

• 12.11.2016  15:02

No to bola jazda. Od začiatku do konca to bol jeden veľký masaker - krv, headshoty, kopance, prelety, výbuchy etc.. Hardcore Henry je unikátny svojim pohľadom prvej osoby, celý film pripomína počítačovú hru typu FPS. Je však pravda, že v podstate neponúka nič iné - dej je extrémne tupý a nepútavý a veľmi tomu chýba niečo, čo by diváka nútilo tešiť sa na ďalšie scény. Humor typu Expendables alebo komixový nádych typu Kill Bill. Proste som sa ku koncu nudil. No nič, aj napriek tomu neľutujem tú hoďku a pól čo som na to čumel. Svojich divákov si to sto percentne nájde a ako podmaz na pánsku jazdu s pivom a pizzou paráda.

• 14.10.2016  17:57
    Neon Demon (2016)

Najnovší Refnov film je veľmi provokatívny, sám režisér jasne dáva najavo, že si dáva pauzičku od mainstreamu a tak nejak sám skúša, kam až môže zájsť. Refnov rukopis tu cítiť, filozofické úvahy o existencionalizme jednotlivca veľmi pripomínajú pár rokov starý Valhalla Rising. Ohromujúca audio-vizuálna stránka však prezrádza hollywoodsky budget a hlavne soundtrack od Cliffa Martineza jasne priznáva Drive ako ďalší Refnov počin. Príbeh pojednáva o mladej modelke hodenej do veľkomesta L.A., (ktoré je však vykreslené ako chladné a prázdne miesto veľké prázdne domy, noc, lacný motel, okrajové štvrti, čo dáva filmu super Drive-ovskú atmosféru), ktorej začínajúca kariéra je konfrontovaná neuveriteľne závistlivou partičkou skazených modeliek. Pomyselné fuckoff masám však Refn dáva Trierovskou zvrhlosťou a nevyhneme sa ani témam ako kanibalizmus či nekrofília. Mne sa Neon Demon páčil, ľudia dnes asi čakajú od Refna viac filmov ako Drive (a ono po audio-vizuálnej stránke a hviezdnemu obsadeniu je to vlastne podobné), ale toto je oveľa viac z kategórie pomaly porcovaných intenzívnych zážitkov typu Valhalla Rising. Akurát tentokrát to máme okorenené o nezanedbateľnú dávku sexuálnych úchyliek.

• 7.10.2016  10:51

Milujem škandinávsku drámu a ich zmysel pre humor. Čakal som, že toto bude tutovka, ale bol som sklamaný. Vôbec sa mi nepodairlo do deja dostať, nejaké to bolo celé nemasné a nepútavé.

• 3.10.2016  13:59
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

Varime s Mirou je vtipne 4/5, Parime s Mirou je neuveritelne trapne 1/5

• 6.9.2016  10:15
    Vojtěch (2015)

Toto sa ťažko hodnotí. Extrémne zlé a silené herecké výkony boli asi zámer, ale sakra dlho som si na to zvykal. Miestami to bolo tak zlé že som to chcel vypnúť, ale potom keď sa človek naladí na vlnu "toto je hovadina typu Megažralok vs Crocosaurus" tak si ten humor začne celkom užívať. Ponožky v sandáloch super, Horkýže super, ale miestami mi bolo trápne aj za tých hercov.

• 31.5.2016  10:29

Vtipná spolupráca CIA a KGB, s macho hercami, super lokalitami, studenou vojnou, príjemným humorom a slušnou akciou. Ruku na srdce, je to natočené poriadne hollywoodsky, tak aby to bolo stráviteľné pre čo najširšiu skupinu divákov a s peckami od Guya Ritchieho ako Lock, Stock, and Two Smoking Barrels sa to porovnať nedá. Ale myslím, že Jamesovi Bondovi by sa to páčilo.

• 2.4.2016  23:08
    Room (2015)

To čo zažijú muži pri filme Jagten pravdepodobne zažijú ženy pri tomto filme.

• 31.3.2016  08:42
    Šermíř (2015)

Lacný scenár* zabalený v neuveriteľne príjemnom, neošúchanom a pozerateľnom kabáte - povojnová bieda detí padlých vojakov v prosovietskom Estónsku 50tych rokov. Film mi ubehol ani neviem ako a celú dobu ma bavil, takže nie je čo riešiť a dávam 5 hviezd. *scenár (SPOILERY) - ukrivdený hlavný hrdina dovedie team luzrov k víťazstvu v športovom turnaji kde poslednú sekundu otočí najväčší outsider skóre - hrozné klišé, viem

• 20.1.2016  17:41
    Narcos (TV seriál) (2015)

Vychválený bol tento seriál až do nebies a principiálne súhlasím, že áno, je naozaj veľmi dobrý a rozhodne stojí za to si ho pozrieť. Odomňa však plné hodnotenie nedostáva kvôli jednej veci - chýbal mi lepší drive medzi epizódami, ktorý by vo mne vzbudil taký ten klasický seriálový hormón že "ešte jeden diel a na dnes končím".

• 27.12.2015  15:48
    Labyrint (TV seriál) (2015)

No rok 2015 priniesol dve veľmi slušné české krimi - Mamon a Labyrint. Divákovi hrá do karát, že sú dosť rozdielne a stojí za to vidieť obidva. Zatiaľ čo Mamon sa snaži prezentovať dizajnovú Prahu, tak Labyrint nám ponúkne o niečo strohejšie prostredie Brna a okolitích dedín s ľahkým nahliadnutím do slovenskej Bratislavy. Federálne vyšetrovanie je celkovo veľmi príjemné, i keď u nás to nie je nič nové - seriály typu Bron takéto spolupráce poslednú dobu dosť spopularizovali. Príbeh Labyrintu mi prišiel o niečo premyslenejší a rozhodne napínavejší ako v Mamone, mystická stránka tomu dodávala super šrmnc, ale posledné dva diely priniesli pár príbehových kixov a nemohol som sa ubrániť pocitu, že to bolo tak nejak narýchlo odfláknuté. Langmajer patrí rozhodne k tomu naj čo na CZ scéne nájdeme, zahral to na jedničku. Ostatné herecké výkony boli stále nadpriemerné, i keď Donutilovu postavu by som kľudne škrtol, vôbec to tam nič nepridávalo. No a čerešnička je, že toto je produkcia ČT, užitočne použité koncesionárske poplatky ;)

• 22.12.2015  22:29

Co sa stane ked jeden z najvacsich hereckych talentov nasledujuceho 10rocia obsadite do mixu teenage romance lahko okoreneneho dramou a poriadne posypaneho gycom? No nic, bude to furt zle. Takychto filmov su mraky, nic nove na svete. Kukat sa to nejak da, ale keby som vedel dopredu ze tato "Drama" je dramaticka asi tak 10% casu tak to nekukam. Chloe ma skvely potencial a je skvele ze dostava taketo vyrazne hlavne ulohy, ale chce to lepsie .. vsetko ... reziu, scenar, namet .. vsetko.

• 22.12.2015  18:57
    Moje superbejvalka (2006)

Uma Thurman v jej najhoršej životnej úlohe. Ruky preč.

• 15.12.2015  18:35
    Mamon (TV seriál) (2015)

Disclaimer: Originálnu Nórsku verziu som zatiaľ nevidel. Mamon je veľmi slušné krimy z Českej scény. Seriál síce používa dosť okukané koncepty typu investigatívny novinár, počítačovo zdatná vyšetrovateľlka, morálne správny, ale zodpovedný šéf novín či jemne skorumpovaná a groteskná policajná šéfka. Áno, áno, toto všetko by sme vyškrabali so známych škandinávskych top krimi seriálov (Forbrydelsen, Bron, Millenium), ale v tomto prípade to pôsobí celkom dôveryhodne. Hlavná postava - investigatívny novinár (Matěj Hádek) je zahraná na jedničku, u ostatných je to mix lepšieho priemeru a priemeru. Herecké výkony sú na domácu scénu určite nadpriermerné, ale poďme sa porovnávať napríklad s tou škandináviou - no, priestor na zlepšenie tu teda ešte je. Príbeh začal veľmi slušne, pekne sa to zaplietlo, no potom sa to možno až troška poplietlo. Prílišne silený mysticizmus mi miestami trošku vadil, možnože to bolo na šesť dielny seriál veľké sústo. Dizajnovo-industriálna Praha super, žiadne staromáky a turizmus sa nekoná, autori vybrali menej okukané časti (napr. Holešovice) a zaujímavé miesta ako Paralelní Polis či Avion Café. Myslím že smer ktorým toto kráča je správny, je to o ligu nižšie pod tým čo majú severania, ale v konečnom dôsledku som to žral a bavilo ma to a to je hlavné. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11