Forty-

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 23.9.2018  23:18
    Trestanec (2017)

Pribeh filmu mi daval hlavu a patu a ako celok bol dobre predstaveny, relativne putavy a dobre ukonceny. Stopaz mi prisla prilis ambiciozna, keby sa to osekalo o 15-20 minut, tak sa vyhnem nude v druhej polovici. Audio-vizualnej stranke nemam co vytknut, herecke obsadenie tiez na jednicku. Problem je, ze tento film vznikol v roku 2017. Pride mi to ako velmi opatrne recyklovanie veci, co sme uz videli. Ak sa ma opytate o rok o com tento film bol, tak uz asi nebudem vediet, pretoze tu nebola nijka inovativna myslienka, ktora by mi ho vryla hlbsie do pamate. Skoda.

• 20.9.2018  09:00
    Tvář (2018)

Tak toto bola pecka. Velmi autenticky obraz vidieckeho Polska so vsetkym co k tomu patri (mam pocit, ze dej by podobne dobre fungoval v kazdej krajine V4). Skvele namixovany cierny humor sa prelina s dramatickym dejom a ako celok to do seba velmi pekne zapada. Ocenujem aj rozumnu 90 minutovu dlzku, bolo to presne tak akurat.

• 7.8.2018  16:26
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Tak ako mnohi ini som aj ja bol skepticky voci pokracovaniu, pretoze povodny pribeh bol dobre rozvinuty a a vychadzali z neho jasne zavery. Autori mali potrebu rypat sa v tom a natocit dalsich 13 dielov. Po prvych dvoch som to odlozil a nevratil sa k tomu asi 2 mesiace s vedomim, ze je to len stroj na peniaze, ktory stavia na uspechu prvej serie. Nemal som pravdu. Nakoniec som vsetky diely dopozeral, pekne sa to odstupnuje a je to podobne navykove ako prva seria. Tentokrat sa pozrieme na hlavnych akterov v inych poziciach, niektore veci sa vyhrotia, odkryju, dovysvetlia atd. Fanusikom prvej serie urcite odporucam.

• 11.7.2018  11:04

Mám veľmi rád filmy z novinárskeho prostredia a takisto sa zaujímam o vietnamskú vojnu a na toto som sa vyslovene tešil. Bohužiaľ väčšinu filmu som sa strašne nudil. Dokopal som sa k tomu to nejako doraziť ale musím to označiť za sklamanie.

• 11.7.2018  11:02
    3% - Série 2 (série) (2018)

Táto séria bola trošku iná ako prvá. Menej sa to podobalo na survival a malo to takú globálnejšiu zápletku. Celkovo celkom slušné pozeranie.

• 27.6.2018  16:01
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Keďže som o tejto historickej udalosti nič nevedel tak to bolo pre mňa aj zaujímavé aj náučné - bez spoilerov ;) Produkcia ČT chválihodná!

• 15.6.2018  14:55
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Vyborni herci, skvely vizual, skvele audio, nostalgicke 90ky, proste Netflix kvalita. Tak kde je problem? Je to milionty serial na stredoskolsku tematiku s okukanymi zapletkami, ktory nema co ponuknut. Ano spravene to je dobre, ale nic originalne.

• 5.4.2018  23:47

Nadherne domy, dobre rozdelenie jednotlivych epizod. Pacilo sa mi ako cestovali po kontinentoch a vsade sa naslo nieco zaujimave a unikatne. Vizualne je tento serial naozaj ohromujuci. Chybicka na krase je moderatorka, je to asi najhorsia moderatorka aku si vybavujem, 1 hviezdu strhavam prave vdaka nej ...

• 2.4.2018  16:04
    Collateral (TV seriál) (2018)

Pochmurne britske krimi ilustrujuce kopec sucasnych problemov (hlavna hrdinka je silna a nezavisla zena tehotna v 6.om mesiaci, zavrazdeny je imigrant, protagonisti su mimo ineho lezbicka fararka a imigranti bez papierov). Do toho pekne primiesana politika a dvojiti agenti az sa z toho cloveku mota hlava. Po dopozerani serialu som asi pol hodinu len tak sedel a premyslal kym mi to vsetko doslo. Do 4 dielov totiz autori dokazali umiestnit pocet postav hodny tak styroch serii. Bohuzial prave extremne poprepletane vztahy a kopec slepych linii stiahli tento serial o ligu nizsie kam by normalne mohol patrit. Nebolo to zle, ale ... skoda.

• 12.3.2018  19:28

Na to že je to vlastne Cpt. Slow na Trabante a Wartburgu ma to aj tak relativne bavilo. V trojici su vyrazne lepsi, ale nice try. 75%

• 5.3.2018  12:36
    Mudbound (2017)

Velmi zaujimava a malo okukana tema vztahov bielych redneckov a ciernych americanov po druhej svetovej vojne. Vyborne postavy, skvele vykony. Bohuzial stopaz je priserne dlha a neubranil som sa nude, co je skoda, lebo toto malo 5 hviezdickovy potencial.

• 18.2.2018  11:31
    Nemilovaní (2017)

Autor tradične predstavuje depresívne prostredie moderného Ruska a rodinného nešťastia po x-té, ale tentokrát to bolo slabšie ako pri Leviathanovi. Miestami som sa vyslovene nudil a dvojhodinová stopáž mi prišla zbytočne natiahnutá, no keď sa mi film uležal v hlave tak som jeho kvality predsa len ocenil. 70%

• 28.12.2017  21:59

Ak je toto nejaký pokus ako vygenerovať film na štýl star wars pomocou machine learning tak fajn, ak to mysleli vážne tak ugh ... alebo som videl verziu so zjednodušenými dialógmi? Hm. Chápem že vytvoriť zmysluplné pokračovanie takejto legendy je tvrdý oriešok, no snáď to bude nabudúce lepšie.

• 10.12.2017  17:52
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Toto novodobé Beverly Hills s extrémne iritujúcou hlavnou protagonistkou mi fakt nesadlo. Žiadne napätie, nudné intrigy, nič čo by ma držalo.

• 3.12.2017  18:57
    Za sklem (TV seriál) (2016)

TL;DR - pokus o domace krimi, ktory nie je uplne na zahodenie. Dvojica Bebjak (rezia) a Mastalir (hlavna uloha) ma potesila vo filmovej Ciare a tak som sa dozvedel, ze existuje aj serial v tomto zlozeni. Hura! Slusny dej, wannabe moderna Bratislava, aktualne svetove problematiky (imigranti), narazky na ozajstne politicke postavy (napr. Kalinak) su slusna zbierka skladaciek na postavenie niecoho slusneho na Europskej urovni. Bohuzial, tam sme sa zatial nedostali (a ze sa to da nam ukazali napr. Cesi s ich Pustinou). Postavy mi prisli ako vyplute zo stroja na stereotypy, pribeh a zvraty casto bud prilis predvidatelne, alebo ku koncu az prilis zamotane. Herecke obsadenie bol asi najvacsi oriesok na prekusnutie. K vybornemu Mastalirovi dali do prvej formacie Kolenika a Magalovu a ti spolahlivo stiahli uroven o dve ligy nizsie. V neskorsich dieloch z Kolenika prestali robit smiesneho modela a jeho hranie sa znacane vylepsilo, co sa bohuzial neda tvrdit o vsetkych postavach. Celkovo som mal pocit, ze (az na zmatenu poslednu cast) mal serial tendenciu sa kazdym dielom lepsit, co je fajn, pretoze po druhom diely som to chcel vazne zbalit. Som rad ze som to dokukal do konca. Rozhodne sa nejedna o skandinavsku kvalitu, ale OK, postupne sa tam snad dostaneme.

• 14.11.2017  17:09

Necakane skvely zazitok. Vo filme su len dve vyrazne hlavne postavy a takmer 2 hodiny bohate stacia na to, aby sa s nimi divak stotoznil. Pribeh o vzajomnych sympatiach a starostiach dvoch ludi, ktori maju velke komplexy zaujme, pobavi, pouci. Film je sice naprosto miermuliovny, ale odohrava sa v jatkach a surovostou scen reziser nesetril, tak na to sa treba pripravit. Pomale tempo nemusi kazdemu vyhovovat, tak odporucam film pozerat ked je clovek oddychnuty a ma na to chut.

• 14.11.2017  17:04

Zeny s perfektnym makeupom, muzi s vygelovanymi vlasmi a zastrihnutymi briadkami, vybielene zuby, belosi, cernosi, aziati. Nie naozaj nepisem recenziu na serial Suits, ale na najnovsi film o kralovi Artusovi. Uz teraz je asi jasne, ze sa nejedna o historicky hodnoverne dielo, ale ok, to asi ani nebol ciel, ale temnu stredoveku atmosferu necakajte. Bohuzial je to poriadny Hollywood se vsim vsudy. Akcne sceny su plne najnovsich efektov, ktore nam tvorci s oblubou ukazuju, spomalovanie casu ala matrix, svietiaci mece, velke hady, smrtiaci bubak z ktoreho svieti akesi cervene svetlo atd. atd. No proste efektami sa nesetri. Ked som mal 15 a zmyslom mojho zivota bolo Diablo, Warcraft a Pan Prstenov tak by som isiel na tento film do kina a myslim, ze by som si to uzil. Dnes uz chcem od filmu trochu viac a dej ma uplne nenadchol, cisty recyklat vseketho co som uz videl. Aby som len nefrflal, rukopis Guya Ritchieho je vidiet, herci su kvalitni a konverzacie vtipne, pripominaju jeho stare gangstrovky. Skoda ze sa mi sem az tak nehodili. Novy Kral Artus je proste zlepenec filmov ktore ste uz videli a vobec na toto nemusite cumiet.

• 23.10.2017  10:40

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore.

• 23.10.2017  10:35
    Dekalog (TV seriál) (1988)

Pride mi az neuveritelne ze toto ma pomaly 30 rokov. Extremne nadcasovy serial kvalit o akych sa dobovym serialom z doby prelomu rezimov v strednej europe nemoze ani len snivat. Kazdy jeden diel je pribeh obycajneho cloveka na Varsavskom sidlisku prezivajuceho silny moment, eticku dilemu, zivotnu traumu a podobne. Velmi citlive temy, ale rovnako citlive a kvalitne prevedenie.

• 8.10.2017  12:54

Klasicki pirati. Super efekty, perfektna hudba, hollywoodske suboje, trapny humor a nie prilis sofistikovany dej. Tento recept na prvy krat zafungoval skvele, ale bez akychkolvek pokusov o inovaciu uz dnes pirati nemaju co ponuknut. Nie je to vyslovene zle, ale odporucit to nemozem.

• 4.10.2017  15:20
    Únos (2017)

Perfektna tema, ako prihravka pred prazdnu branu. Spracovanie slabe. Chaos v postavach aj pre znalcov situacie, nepresvedcive obsadenie (Kramar ako Meciar), nekonzistentny dej, slabo rozvinute postavy, slaba dramaticka zlozka. Viac nez napatie som pocitoval frustraciu. Ludia, pre ktorych je tato tema nova to mozu rovno zbalit, vobec sa to bez dodatocnych znalosti neda pochopit. Velke Sklamanie.

• 20.8.2017  20:52

Citim sa ako keby som dve hodiny sedel na pive s bandou totalnych dementov. Toto je moc.

• 9.8.2017  18:59

Kvalit povodneho serialu toto ani zdaleka nedosahuje. S Matrixom sa to porovnavat neda. Pokus o cyberpunkovu atmosferu nie ne najhorsi, ale ani najlepsi. Herci a efekty super. Za mna okej, ale je to skor o nostalgii nez o comebacku.

• 8.7.2017  22:39

Ďalšia príšerne intenzívna dráma o ťažkých ľudských osudoch, tentokrát v hlavnej úlohe malé deti. Film by som onálepkoval ako "skurvene silné kafe". Narozdiel od podobne silného Jagten ma tento film nechal menej zamysleného, ale samotný film bol ťažko strávitelný. Neodporúčam ľuďom s malými deťmi.

• 14.6.2017  13:15
    Pasažéři (2016)

Za prvú polovicu filmu - zaujímavé prostredie vesmírnej lode s hibernovaným personálom a pasažiermi musím chváliť. Film nabral slušnú atmosféru, kde osamotený hlavný hrdina bojoval sám so sebou a snažil sa nepodľahnúť samote, depresii a samovražedným sklonom. Romantická zápletka prišla nečakane, ako keby sa v kine mali spočiatku baviť fanúšikovia thrillerov a drám, a v druhej nám naservírovali niečo úplne iné, tak aby každý bol spokojný. To by sa ešte ako-tak prekusnúť dalo, ale že sa to vo finálnej tretine zvrhlo na gýčový hollywoodsky bullshit, kde všetko vybuchuje a hrdina sa snaží zachrániť svet (vesmírnu loď v tomto prípade), to sa ťažko odúšťa. Potenciál bol, ale zostal nevyužitý. Škoda.

• 28.5.2017  12:41
    PragueNight (2015)

Zaujimavi ludia, ktorych postihol tazky osud. Dokumentarista to trosku odflakol, rozhovory posobili nepripravene. Najviac mi vadil velmi nekvalitny zvuk - chapem, ze je to amatersky dokument, ale dalo sa to aspon doladid softverovo. Hodnotenie davam sice nizke, ale tie pribehy ludi za pozrenie celkom stoja.

• 17.3.2017  09:48
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Tu sa išlo na istotku. Neužil a Trojan perfektné duo, ktorému asistoval snáď celý stream.cz, čo je fajn, pretože je to herecky kvalitný káder. Téma tiež na istotku, socík, čo mnohí ešte dobre pamätajú. Paneláky, embéčky, Lady, debilné horčicové oblečenie, vytáčacie teleóny. Ach tá nostalgia. Krimi dráma. Istotka, to vieme točiť. A tu je ten problém. Celé to pôsobilo tak nesmelo a konzervatívne, že okrém troch-štyroch častí som mal pocit, že sa jedná prevažne o opatrnú vatu. Myslím, že desať dielov bolo trocha moc, tá dejová linka by pohodlne vošla tak do šiestich. Ale aj tak to nepovažujem za fail. Máme síce lepšie seriály, ale celkom ma to bavilo. 65%

• 3.1.2017  00:10

Velmi som sa tesil na Cesko-Slovensku krimi koprodukciu. 90te roky, rozpadajuca sa federacia, slusne herecke obsadenie, StB kauzy ... unikatne filmove prostredie ktore mozu krajiny zapadu len zavidiet. A ako to dopadlo? Zle. Zle vysvetleny dej, hrozne audio, kopa mrtvych dejovych linii, extremne kvantum postav, ktore dostali len minimum priestoru ... 35%

• 14.12.2016  18:37
    Pustina (TV seriál) (2016)

Mamon, Bukowski, Rapl etc. - vsetko bolo uz velmi slusne, ale Pustina konecne posuva Cechov do boja o dramaticke medajle k skvelym serialom z Britanie, Ameriky, ci Skandinavie. Bravo!

• 11.12.2016  15:36
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Clarkson, Hammond a May sa snažia megalomansky kopírovať Top Gear, ale až tak moc tlačia na pílu, že je to miestami nevkusne trápne. Show o autách je to však stále najlepšia, o tom žiadna.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11