Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Ako film z prostredia Forgotten Realms a DnD obecne je pre niekoho ako ja povinnost. Hned po par minutach sklamanie, ze toto neni proste celovecerna pecka, co bude konkurovat Panovi Prstenov, ani nic podobne. Je to dalsia Hollywoodska komedia, akurat ze s prichutou DnD. Ked sa s tym clovek zmieri, tak to vlastne az tak nevadi. Odsypa to, je to celkom sranda, herci su vyborni, clovek sa nenudi. Kludne by som dal pokracovanie.

Devadesátky (2022) (seriál)

Mam zmiesane dojmy, ale celkovo by som to zhrnul ako premarnena sanca. 90ky boli sialena doba, to nevymyslis, som rad ze sa to niekto pokusil spracovat do serialu, ale pokus je to velmi vlazny. Kulisy sice na jednicku (kazdy rad zaspomina na Favoritky, vytahane svetre a zahulene kancle), herci fajn, ale to je tak nejak vsetko. V postavach som mal cely serial neuveritelny chaos, kym som pochopil kto je kto tak uz sa dej posunul dopredu, ale velmi nezaujimavym sposobom. Az na par svetlych momentov ma to vobec nevtiahlo, nebolo to vobec napinave a nevedel som sa zzit s hlavnymi postavami. Skoda. Dufam, ze bude pokracovanie a ze bude mat o ligu lepsi scenar.

James May: Náš člověk v... - Itálii (2022) (série)

Taliansko mam velmi rad, James May je super, takze idealna kombinacia. Mno, uprimne, zas tak dobre to nefungovalo. Ocenujem, ze si autori vybrali aj menej zname zaujimavosti o Taliansku, ale ... vlastne som sa nudil o dost viac, ako som cakal. Ziadna z epizod nebola vyslovene zla, ale ziadna nebola ani vyslovene super.

Jan Žižka (2022)

Tesi ma, ze takto vyznamna postava ceskych dejin dostava celovecerny velkofilm. Na rovinu si treba povedat, ze toto nie je ziadny artovy filmik, ale pravy Hollywood. Super herci, skvela kamera, paradne kostymy, spickove zvuky, aj ked je pravda, ze cenerie ma trochu sklamali; hlavne hrady a historicke budovy mohli byt vidiet viac. Ale nieco za nieco, Hollywoodska dan je evidentna. Film sa mozno az prilis zameriava na Zizkovu osobnost a menej na jeho ciny. Romanticke vsuvky su podla mna zbytocne, radsej by som v tych cennych minutach videl napr.  viac zo Zizkovej vojenskej taktickej geniality. Na zaver mala rada: ak nie ste zbehly v dobovych udalostiach a postavach, budete mat problem sa vymotat z toho kto je kto. Nemusite hned citat vsetkych 7 dielov Husitskej epopeje, ale je dobre mat prehlad.

Little America - Season 2 (2022) (série)

Tento serial je proste pekny. Kazdy jeden diel je pribeh jedneho konkretneho migranta, ktory sa uspesne zvladol zaclenit do americkej spolocnosti (tak trochu si splnit svoj americky sen) a zmenit svoj zivot k lepsiemu.

Mythic Quest: Raven's Banquet - Season 3 (2022) (série)

Nápady došli, nová séria sa vlečie, rieši vzťahy hlavných postáv, humor aby človek pohľadal. V tomto bode bude na mieste sa buď vrátiť ku koreňom, alebo seriál ukončiť. Uvidíme.

Světlonoc (2022)

Zanrovo je to fakt zvlastna kombinacia, surova kritika spolocenskej zaostalosti dnesnej slovenskej dediny doplnena o paralelnu mysticku liniu, ale myslim si, ze sa to stretlo prekvapivo dobre. Dej odsypal trosku pomalsie, ale prave to vytvorilo priestor na zamyslenie a spolocensku kritiku. Hlavne herecky podla mna podali super vykony, praca s kamerou mi naopak dost vadila (a to nemam nic proti Dogma95 stylu). Film evidentne provokuje a neberie si servitky, ale nezvrhne sa v trapnost ani gyc, takze za mna palec hore.

Top Gun: Maverick (2022)

Najgýčovitejší a najpredvídateľnejší scenár s nulovým prekvapením nejakým zázrakom postačil ako základ pre perfektný akčňák čo človek hltá jedným dychom. Proste tie boje v stíhačkách a prelety úzkymi kaňonmi boli tak namakané, že dokázali zatieniť všetko ostatné.

Jako letní sníh (2021)

Zasluzi si takto vyznamna osobnost takto budgetovy dokument? Mno mam dost zmiesane dojmy. Na jednu stranu to celkom pekne zreferovalo vyznamne udalosti v zivote J.A. Komenskeho, na druhu stranu ten lowcost z toho hrozne krical. Slabi herci, prakticky ziadne exteriery, lacne interiery, nekvalitne rekvizity, prilis vyrazne mejkapy, prilis ciste a umele oblecenie ...

Matrix Resurrections (2021)

Potrebovala úspešná oldschool trilógia ešte jeden diel? Nepotrebovala :(