Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tarantino, Pitt, DiCaprio, Western, Hollywood ... znie to ako hokejovy tym Kanady na Olympiade v hokeji. Ma to vsak hacik - latka minulych filmov od QT bola nastavena sialene vysoko a tentokrat to nestacilo. Bolo to dobre, vsetko, dialogy, audio, atmoska ... ale proste nie tak dobre ako inokedy.

Sviňa (2020)

Tak neuveritelne spinava politicko-mafianska scena aka bola na Slovnesku peknych par dekad, to nevymyslis. Ked sa uz niekto odhodla k tvorbe filmu, ktory to bude reflektovat, tak by to mal byt absolutny jackpot. Ale finalny produkt je slabucky. Par vypichnutych udalosti sa velmi opatrne snazi podobat tym realnym, s dolezitymi postavami je prilis slabe zoznamenie a celkovo su ich charaktery slabo rozpracovane, celkovo je to prilis plytke. Herci su kombinacia okukanych tvari a podpriemernych komparzistov, vo filme absolutne chyba dramaticka zlozka, ktora by tomu davala spad. Slovenska politika je pruser o ktorom mohol vediet cely svet, ale tento film tomu nepomoze. Je to len taky maly zaprdeny filmik pre ludi s dostatocnym kontextom. Rovnako zle ako Unos, premarnena sanca.

Ragnarök – Konec světa (2020) (seriál)

Môže byť prostredie teenagerov na strednej dobrý materiál na adaptáciu najväčšej udalosti v dejinách severskej mytológie? Prekvapivo áno a je to celkom vtipné, ale nie trápne. Potešilo.

Díra (2019)

Super atmosferická vec, duchovný nástupca Kocky a k tomu podtón kritiky konzumu a kapitalizmu. Dĺžka firmu perfektne akurát, parádne to ubiehalo a celý čas som bol v príjemnom napätí. Film je to však moderný a po vzore mnohých iných moderných filmov nepríliš obratne servíruje koniec ala “vysvetli si to ako chceš”, čo ma začína pekne srať.

Nabarvené ptáče (2019)

Drsny pribeh maleho chlapca z pochmurnej vychodoslovanskej krajiny z tazkych casov. Absolutna spicka Ceskej kinematografie v poslednej dekade.

Terminátor: Temný osud (2019)

Kolkokrat sa da vyluhovat jeden sacok caju? Ale OK, univerzum Terminatora je vlastne super, postavy fajn balanc noveho a stareho, audiovizual klasickej blockbusterovej pecky. Prvu hodinu som si celkom uzival akcne tempo, pri ktorom clovek v pohode vypne hlavu, druha hodina mi vsak ubiehala sakra pomaly. Akcia akcia akcia akcia, akurat uz uplne neostal priestor na drobnosti ako pribeh, zapletka, ci nedajboze dialog. Vysloveny pruser to nie je, ale recyklovanie znacky uz v tomto pripade moc vody nenamutilo.

Taboo (2017) (seriál)

Špinavý Londýn zo začiatku 19ho storočia, pochmúrno-mystická atmosféra, špičkový audiovizuál HBO, a skvelý Tom Hardy v hlavnej úlohe. Tak čo je zle? Prekomplikovanosť, uťahanosť, nuda. Musel som sa nútiť na to čumieť, strácal som niť. Tak to proste nemá byť. Škoda.

Loli paradička (2019) odpad!

Toto proste nemoze byt akceptovatelna latka Slovenskeho filmu. Zle. Herci zli, kamera zla, strih zly, dej sracka, stelesnena trapnost. Absolutne nic co by stalo za pochvalu.

Mythic Quest (2020) (seriál)

HBO ma Silicon Valley, Apple vyrazil do boja s Mythic Questom. Prostredie a napad - studio vyrabajuce MMORPG - strasne perspektivne, ale sanca je to dost premarnena :-( Vtipy slabsie, Poppy Li hrozne otravna postava, malo zamerania na samotnu hru a pripadne technicke vyzvy. Mohlo to byt super, ale je to len OK.