Skleněný pokoj (2019)

Pekny barak, nudny film. Vybrat kopu non-native speakrov a donutit ich vsetkych hovori anglicky bol tiez pekne blby napad, skripalo to a vadilo mi to cely film.

Upgrade (2018)

Dost pomaly a jemne lacny start strieda slusna atmosfera (sice ocividne druholigova, ale inak chuti skoro ako Blade Runner). Chapem, ze hlavny hrdina mal postavit do kontrastu drsneho chlapa co to ma rad mechanicke a analogove oproti bande polo-digitalizovanych bytosti, ale posobilo to jemne trapne. Prve zoznamovanie sa so STEMom a uvodne minuty boli super, urcite to najlepsie filmu. Vyvrcholenie zapletky (zly bubak co chce ovladnut svet) bolo az zufalo okukane a hrozne mi tam chybal aspon naznak inovacie alebo vlastneho nazoru. Celkovo mam z filmu poriadne zmiesane dojmy - nebyt snahy udrzat pri obrazovke kazdy typ divaka, mohlo to byt podstatne viac premyslene a temne, takto len jemne nadpriemerny zazitok. Skoda.

MOST! (2019) (seriál)

Celkom fajn napad, ale slabsia zapletka a chyba tomu nejaka napinavost - clovek by sa mal viac tesit na dalsi diel. Humor je az moc evidentne trapny, trocha vaznosti by tomu vlastne prospelo.

Studená válka (2018)

Sakra dlhych 90 minut po ktorych mi zostali fakt zmiesane dojmy, ale nie v prilis pozitivnom svetle. Vyborni herci, zaujimavy pribeh, ale drtiva vacsina filmu bola pre mna nepodareny noir a priserna nuda. Proste nesadlo no.

Chci mluvit se svým agentem! (2015) (seriál)

Neokukane prostredie Parizskych agentov velkych filmovych hviezd. Super herci, super audiovizual, super atmosfera, chytlavy dej, co viac od serialu chciet.

Nit z přízraků (2017)

Unikátny film s jedinečnou hmlisto-romantickou atmosférou, pri ktorej však človek neujde nude. Zvláštne.

Toman (2018)

Teší ma, že na 100 rokov republiky vyšiel práve takýto film. Obdobie rokov 45-48, teda prechod z povojnového stavu k prevzatiu moci komunistami, je vcelku málo známy a rozoberaný. Spracovanie je výborné či už technicky, ale ak historicky v rámci možnosti stopáže. Jedným dychom ale musím dodať, že mňa táto téma vyslovene zaujíma, a kto nemá naštudované aspoň aké-také základy sa bude strácať. Herecké výkony až na pár výnimiek (americký veľvyslanec s evidentne non-native angličtinou a Winterovej slabý pokus o češtinu s poľským prízvukom) tiež stoja za pochvalu. Škoda že film je trošku niche, určite by si zaslúžil širšiu pozornosť.

Bohemian Rhapsody (2018)

Velmi sa mi paci, ze to nebolo spravene ani prilis sucho, ani prilis hollywoodsky, taky fajny polo-dokument-film-muzikal-drama a prijemne sa na to kukalo. Sediet v kine a pocuvat na tej audio zostave Queen fakt nie je neprijemne :) Rami Malek, celkom zaujimava volba pre Freddieho, ja myslim, ze to dobre fungovalo. Freddieho maniere a vrtochy boli pre mna celkom novy a sokujuci aspekt (ale nikdy som sa o to prilis nezaujimal), takze som si aj odniesol nejake novy dojmy. Oznacil by som to za velmi dobry film, ale aj tak som odisiel jemne skalmany. Taky hype. Taka kapela. No ale co ine sa v takom filme dalo vymysliet?

Jack staví dům (2018)

Parada, pre mna navrat ku korenom a Trier v plnej parade. Bal som sa, ze Trier bude pokracovat v na hranici balancujucich uchylnostiach typu Nymfomanka a Antikrist, a bude chciet posunut hranicu este dalej, ale nestalo sa tak. A myslim, ze to je spravne. Intinmny pohlad do mysle vraha vybaveneho OCD a absolutne zbaveneho akejkolvek empatie je fakt vylet, ktory clovek len tak neuvidi. Myslienkove pochody su podane hrozne zaujimavo a cele to ubehlo ako nic. Zaverecny epilog bol pre mna jeden z najlepsich filmovych zazitkov ake som videl, ta atmosfera je fakt neopakovatelna.

Derren Brown: Sacrifice (2018) (pořad)

Klasicky Derren, aj ked tento krat za mna trosku zmiesane pocity. Ciel bol naozaj ambiciozny ale prevedenie posobilo tak nejak moc smooth, az miestami sakra tazko uveritelne. Inak aj dost okukanych a ohranych veci typu 'vyberame si ucastnika s ktorym to pojde' a 'jemne dramatizovanie uprosted (co ak by to predsa len nevyso)' tiez uz pre fanusikov Derrena nie je nic nove. Kratsia stopaz tentokrat bola jemne na skodu, mozno ze by som to rad videl v menej super profi nastrihanej verzii a trocha viac sa stotoznil s hlavnym protagonistom, lebo takto to ubehlo raz-dva a mozno som ani nemal cas sa dostat do bodu plneho napatia. Nabuduce by to mozno chcelo uz nejaky menej okukany format.