majo25

okres Košice-okolie
s.o.m.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 20.6.2018  17:25

Napriek tomu, že je film opäť robený iba zostrihom zo seriálu, až na jednoduchšiu animáciu mu ide len ťažko niečo vyčítať. Snáď v závere má až príliš skratkovitý dej, ktorý je pre istotu doprevádzaný vysvetľujúcim komentárom. Inak sa jedná o zaujímavý verneovsky dobrodružný príbeh prístupný deťom, ktorý sa mi v mladosti v podobe seriálu veľmi páčil.

• 20.6.2018  17:17

Aj keď sa jedná film pre mládež, musím oceniť vysokú dávku dobre fungujúcej dobrodružnosti, za ktorú by sa nemuseli hanbiť väčšie či epickejšie filmy. Zasadenie do fiktívnej historickej krajiny, ktorá je naviac pre Holandsko netypicky hornatá, je ďalšie plus, ktoré som si po celý čas pochvaloval. Škoda, že akcia odpovedá skôr televíznemu spracovaniu, ťažšie zapamätateľné mená sa mi miešali a obsadenie hlavného hrdinu nebolo ktovieako presvedčivé. Ale ako dobrodružno-historický film pre mládež a s rozprávkovým nádychom, ktoré by sa pokojne mohli točiť aj v tunajších podmienakch, celkom fajn. V jednej z vedľajších rolí sa objavila aj holandská hviezda Derek de Lint.

• 19.6.2018  19:47

Seriál o podivných snehobielych tvoroch ma minul a z filmu prekvapivo vidím, že je to celkom škoda. Jedná sa totiž o vkusný animák s detsky prívetivou animáciou, dobrodružne poňatým príbehom, v ktorom má silný priestor i edukatívny rozvoj detí. Dokonca v ňom nie je núdza ani o dramatické či napäté situácie, ktoré spolu s komicky podanými dialógmi držia animák vysoko nad vodou a občasné úlety mu idú odpustiť. Ak je takýto aj deväťdesiatkový seriál, myslím, že by ma ako dieťa bavil.

• 19.6.2018  18:07

Neviem, kto bol Beaumarchais, ale jedno je isté, že ho tento film nedokázal divákovi predstaviť. Typický francúzsky film. Prílišná nadľahčenosť až komedionálnosť a nehomogénny dej, ktorý často skáče sem a tam a nič poriadne nedotiahne do konca. Iba priemerné herecké výkony a kopa zbytočných postáv tomu tiež nenahrávajú. Prvej polke aspoň nemožno vyčítať nudu, o tej druhej to už ale povedať nejde. Jedna myšlienka zaujala - Autorské práva? Kam ten svet speje? ...a platí to dodnes.

• 19.6.2018  12:39

Epizóda svojou zápletkou patrí skôr medzi tie priemerné, ale vynahradzuje to svojou komičnosťou a hlavne super hláškami. Vybrať si Biff ako nové americké meno, je od odzbrojujúce. V jednej z úloh sa predstaví aj Teri Hatcherová, hviezda seriálov Superman či Zúfalé manželky, ale aj jedna z bondgirl.

• 19.6.2018  12:33

MacGyver v uzavretej budove, v ktorej riadi excentrická špecialistka na bomby. Čo viac si priať, hlavne keď ešte treba stihnúť hokejový zápas s dedom. Škoda, že to narúšali početné flashbacky, ktoré neboli nejako kvalitne spravené, aj keď ich zámer bol hlavne o vytvorení atmosféry.

• 19.6.2018  12:26

Výber hluchej učiteľky mohl byť lepší, ale inak sa jedná o dobrý diel z vojenského prostredia a zlodejov jadrových zbraní. Jazdec v historickom brnení a na koni zo snov sa mení v skutočnosti na vznášadlo a poteší aj dobré obsadenie záporákov.

• 19.6.2018  12:21

Pamätám si, že od epizódy, v ktorej sa prvýkrát objaví Jack Dalton, ide seriál s kvalitou a originalitou častí trochu dole. Dvojnásobne to platí práve v tých epizódach, v ktorých sa večne v problémoch plávajúci fúzatý Dalton objaví. Už v tejto epizóde sa začínajú opakovať herci v záporných postavách a celá zápletka pôsobí neoriginálne a lacne, aj keď dobrodružnosť jej rozhodne nechýba.

• 18.6.2018  18:11

Veľkolepejšie poňatý dobrodružný príbeh o tajemnom "Čiernomaskáčovi", ktorý prepadáva šľachtu a zdanlivo tak napomáha obyčajným sedliakom. Ale len zdanlivo, kedže tým sleduje svoje ciele, ktoré ho nakoniec stoja život. Fajn akčné scény a jemne mysteriózna atmosféra, ktoré dopomáhajú k tomu, že sa nejedná o žiadnu bohapustú historickú konverzovačku, ale že má príbeh celkom svižné tempo. Škoda, že exteriérových scén nie je viac a film nemá väčšiu výpravu. Viem si však predstaviť, že vo svoje dobe bol určite nezabudnuteľný.

• 18.6.2018  17:13

Tento televízny film vychádza z rovnomenného seriálu a je z tej istej produkčnej liahne ako španielsko-taiwanské animované seriály o Willy Fogovi. Odpovedá tomu jak štýl animácie, tak vtipnosť a dobrodružná nadľahčenosť. Typológia postav je zatriedená podľa zvierat, väčšinu postáv predstavujú rôzne psie plenená a napr. záporné postavy sú určené pre mačky či šakaly. Sympatická animácia je jednoduchá, ale účelná a nechýba jej dostatočná vtipnosť, ktorá je zduplovaná aj v dialógoch. Tu musím pochváliť skvelý slovenský dabing. Príbeh tak svižne ubieha a určitá dejová skratkovitosť je odpustiteľná.

• 17.6.2018  20:14

Výpravný a farebný veľkofilm odohrávajúci sa v terajšom Západnom Slovensku, ktorý opisuje víťazné ťaženie kuruckých vojsk, resp. vojsk Františka II. Rákociho pri Habsburgovcom. Nechýbajú klasické šablóny bitiek v exteriéri, aj keď odkladané až smerom k záveru a dosť naivné, veľkohubých vyjadrení na adresu súpera, patetických nacionalistických rečí, zrady a tiež rivalizmu o srdce dedinského dievčaťa. Odvážny hlavný hrdina postupom času stúpa po rebríčku hodností a všetko ide až príliš jednoducho. Striktné čiernobiele poňatie postáv a odchýlky od historických reálií filmu tiež nepridávajú. Vizuálna stránka filmu tak prevyšuje obsahovú.

• 16.6.2018  20:47

Dvojka na úrovni slabučkej jednotky, možno ešte o chlp horšia. Do 2D animácie sú opäť sem-tam vsúvavané 3D prvky, ale v žiadnom príde nemôžu zachrániť ničotný dej. Ten je niekde medzi strašnou naivitou, trápnosťou (napr. bozkávajúce sa psy) a stupiditou, ako keby bol animák určený pre retardované detičky. Tentoraz sa proti sebe v "epickom" súboji postavia myši s chobotnicami a Atlantíďanmi proti krysám so žralokmi (každý povinne s čiapkou) a je to teda poriadny scenáristický pasvil. O dialógoch, pri ktorých mi vstávali vlasy dupkom hore, ani nevravím. Ďalšia talianska kravinka ako vyšitá.

• 15.6.2018  21:14

Tento španielsky historický veľkofilm má zaujímavú atmosféru, veľkolepú výpravu a nadštandartne spracované vojnové scény i akčné súboje. Aj keď ich mohlo byť podstatne viac, na dobrodružný film by sa to patrilo. Čo sa týka vizuálu, patrí v európskom meradle medzi to lepšie. Čiastočne však zlyháva v tom, že je príbeh zahltený množstvom intríg, politickým machinácií a množstvom postáv, z ktorých len niektoré sú pe príbeh podstatné a zaujímavé. V spojitosti s premrštenou stopážou to nepôsobí dobre. Že boli Španieli v 30-ročnej vojne hlavnými agresormi sa vyvrátiť nedá, aj keď sa o to tvorcovia filmu snažili. Obsadiť Mortensena bol dobrý krok, len škoda, že že sa k nemu nik z ostatných hercov nepriblížil.

• 15.6.2018  20:50

Nejedná sa o žiadny dobrodružný film, ale o historickú drámu so sociálnym motívom, a to s veľmi vlažným tempom. Dve tretiny tvoria politické rozpravy a zábavky meštiakov, ktoré unudia asi každého. V záverečenej tretine sa konečne začne niečo diať. Všetko finišuje súdným procesom, ktorý mal asi vtedajších divákov vyburcovať k nacionálnosti.

• 15.6.2018  17:49

Jedná sa o hodný kus lepšie spracovanie ako v prípade o 32 rokov mladšieho britského filmu. Aj keď je jasné, že s podobnosť s historickými reáliami musela ísť do úzadia. Film spĺňa všetky atribúty historického veľkofilmu - s velkolepými masovými a bojovými scénami, s kvalitným obsadením vrátane mladého, ale už vtedy charizmatického Flynna v hlavnej úlohe a hutne vystavaným scenárom, ktorý napriek 80-ročnej časovej priepasti a častým romantickým etudám, ktoré boli v tom čase v kurze, dokáže aj dnešného diváka zaujať. Po celý čas si vie držať tempo a k záveru pekne graduje. Len málinko chýbalo, aby som mu dal hviezd päť.

• 14.6.2018  19:17

Môj prvý El Santo dopadol teda hrozne. Podpriemerne spracovaný a veľmi naivný krimi-príbeh o škrtičovi, ktorý si robí zálusk na divadelné herečky. El Santo v maske a s pláštom, v ktorých zaiste aj spí, pôsobí smiešne a detsky naivne. Celkovo film pôsobí, ako keby bol natočený o 10 rokov skôr. A čo to celé podupáva ešte viac, sú početné divadelno-spevácke vsuvky, ktoré doslova hatia celý dej.

• 14.6.2018  18:22
    Noční hlídka (TV film) (1995)

Od MacLeana som videl aj lepšie námety, ale je to možné zvaliť aj na spracovanie. Jeho kvalita je však vzhľadom na televízne zázemie celkom podarená. Neuhladený Brosnan je ťahákom, aj keď na jeho hipsterské háro som si musel zvykať. To už ale neplatí o špate menom Paulová, ktorá sa do filmu nehodí. Dej sa postupom času zlepšuje, od krádeže obrazov sa prejde k obchodom s nebezpečnými satelitmi, ktoré smrdia sci-fíčkom, rovnako ako "bondovské" hodinky hlavného hrdinu. Smerom k záveru to má akčný spád a tak na vyústenie nemôžem namietať.

• 13.6.2018  12:02

Zápletka pripomína skôr seriál Nulová šanca a patrí medzi tie slabšie epizódy. Komplikovaný plán pomsty sa niekoľkokrát mení a v súmare nemá tú správnu mavgyverovskú šťavu.

• 12.6.2018  12:39
    MacGyver - Série 1 (série) (1985)

Prvá séria je štandartne najlepšia a s najzapamätateľnejšími epizódami.

• 12.6.2018  12:34

Táto epizóda patrí medzi menej akčné a skôr je environmentálne zameraná. Čo vôbec nie je na škodu, pretože z nej dýcha výborná atmosféra. No a vidieť Maca liesť na vysoké skaly, ešte k tomu v smiešnej červenej čiapke, je tiež zážitok.

• 12.6.2018  12:29

Netradične naivný MaycGyver vs. starší boxer, ktorý je výborne zahraný. Epizódu okoreňujú aj niektoré dobré hlášky.

• 12.6.2018  12:25

MacGyver na misii v Sovietskom zväze a ešte k tomu v blázinci, kde je ako doma. Čo viac si priať? Snáď len atraktívnu naháňačku na tryskových rýchločlnoch sovietskej výroby.

• 12.6.2018  12:22

Taký predchodca filmu Prepadnutie 2 - Temné územie, akurát bez Seagala. Epizóda je zaujímavé aj tým, že MacGyver nie je jediným ťahúňom príbehu, ale že je to pekne rozložené do viacerých postáv. Indovia sú ale fakt zle zamaskovaní.

• 12.6.2018  12:17

Mac sa ocitá v Sovietmi okupovanom Afganistane a napriek armádnej presile sa mu darí utiecť aj s miestnou dvojkou domorodcov. Záverečný výbuch Jeepu, na ktorý spadol kamenný balvan, je dosť úsmevný.

• 12.6.2018  12:12

Epizóda je okorenená o prvok sci-fi - manipulácia s mozgom, po ktorom sa z "pacienta" stáva vrah na objednávku a v závere Mac zostrojuje defibrilátor srdca zo stĺpikov na výstave. Kam sa na neho hrabu Dédéeráci.

• 12.6.2018  12:05

Mac je na stope zlodejov uránu, ktorí neváhajú v rámci uchovania svojho tajomstva aj zabijať. S dávkou mysteriózneho krimi a s podporou Roberta "Krugera" Englunda patrí táto epizóda medzi najzapamätatelnejšie.

• 11.6.2018  16:58

Divím sa, že sa nejedná o televízny film, pretože spracovaním ho čisto pripomína. S čím súvisia nielen priemerné efekty a akčné súboje, ale aj slabšia dobrodružnosť. Ale horšie je na tom nápad, ktorý sa snaží prekrútiť beh dejín a urobiť z ničoho niečo. Prvá polka je strašne ukecaná, v tej druhej sa dostaví konečne aj akcia, na konci ktorej však prekvapí sci-fi prvok v podobe obrieho elektrického generátora. Po ňom už nasledujú iba výbuchy a celkové vyznenie pripomína skôr akčnú komédiu Wild Wild West. A čo povedať k Johnovi Rhys-Daviesovi? Ten herec vôbec nestarne.

• 11.6.2018  12:18

Filmu nemožno uprieť atmosféru, takú zvlášnu a ťažko uchopiteľnú, a tiež dobré herecké výkony. Zúfalstvo a zatratenie sa vinulo celým príbehom. Ale chytalo ma to iba veľmi zvolna. Dlhé zábery, v ktorých sa nič podstatné nedialo, dosť nudili a dej tiež nebol z tých zapamätateľnejších. Chýbala mu väčšia priamočiarosť. Proste nie je to film pre každého. V žiadnom prípade sa však nejedná o akčný film a s dobrodružným žánrom koketuje iba zvolna, skôr ide o historickú drámu.

• 10.6.2018  11:34

Čibove masakrálne súboje za nezastavia ani v treťom dieli. Tentoraz sa púšťa i do prevlekov a masiek, ktoré mu vôbec nesvedčia. Curugi, ktorý je zlý chlapec ešte aj pre mafiu, ako sa vo filme spomenie, má tentoraz zdatného protivníka, až začne pochybovať o svojich schopnostiach. Paradoxne s týmto protivníkom predvádza slabšie karate. Tvorcovia sa netrápili s vysvetlením, ako nejaký štátny právny zástupca ovláda lepšie karate než nedostižný Curugi, ale oni sa neunúvajú ani s inými vysvetleniami, teda pokiaľ ich samy postavy priamo nevyslovia. Zápletka je oproti dvojke už o čosi lepšia, aj keď sa točí v kruhu. Za pozornosť stojí pekná Japonečka, ktorú Curugi chce i nechce. Škoda, že ju neukázali full frontal. Ešteže sa dá spoľahnúť na kvalitné a početné súboje, ktoré držia tretí diel o pouličnom bojovníkovi nad vodou. Potešilo aj zúčtovanie s Mr. Blackom, ktorý skončil v horúcom krematóriu.

• 9.6.2018  16:05

Dvojka klasicky slabšia. Opäť však môže stavať na masakrálnom Čibovi, ktorého súbojové kreácie sú znova parádne. Už len si zvyknúť na jeho krivé grimasy. Opäť nechýba pár gore scén - napr. vytrhnutie hlasiviek z tela či veľmi úsmevné vyskočenie očných pingpongáčov (je zachytené aj v galérii). Zápletka je z radu tých slabších, v podstate sa čaká iba na súboje a tých je dostatok, takže spokojnosť.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116