majo25

okres Košice-okolie
s.o.m.

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131
    • 17.1.2019  23:34

Klasická štúdiovková detektívka, ktorá sa ale skôr ako o vraždy zaujíma o vzácny artefakt. Viac ako v spleti mien som sa trochu ztrácal v spleti klamstiev a podvodov s cieľom vyšachovať tú či onú stranu. Herecký ťahúň Bogart v týchto klasikách hral väčšinou jeden a ten istý typ postáv, ktorý mu dobre sedel - cynických chlapíkov s drsnými rečami, a výnimkou nie je ani Maltézsky sokol. Minimum akcie, maximum dialógov, celý film hraný v interiéroch, tajomno žiadne, aj preto ma to príliš nechytalo. Ale nedaj to, keď je to Hustonova prvotina, naviac, taká známa.

• 17.1.2019  23:03

Nemôžem si pomôcť, ale americké filmy točené na Filipínach z 2. svetovej sú skoro na jedno kopyto, na jedno nudné kopyto. Veľa dialógov, nezaujímavé postavy, prevažne scény v pološere až tme, výraznejšia akcia sa dostaví až v závere a hlavne nevýrazný príbeh. Celým film prestupuje jedna veľká nuda. Žeby dôsledok nízkorozpočtového spracovania? Ani mladý a vtedy neznámy Nicholson to nemôže vytrhnúť z biedy, pretože presne zapasúvava do hereckého podpriemeru ostatných svojich kolegov.

• 16.1.2019  17:39

Čiernobiely film nielen vizuálom, ale trochu aj spracovaním témy. Chlapík vychovaný japonskou rodinou berie vojnu s Japoncami pochopiteľne inak než bežní Amíci. V tom tkvie aj pozitívum filmu. Naviac mu v tom pomáha znalosť japončiny. Film je delený do viacerých etáp života hlavného hrdinu, ale takmer každá z nich dopláca na premrštenú stopáž. Dlhé zábery z ostreľovania na ostrove Saipan doslova nudia a zbytočne dlhá je aj pasáž zábavy vojakov s dievčatami. Zmenšiť o pol alebo aj trištvrťhodinu a hneď by z toho bol záživnejší vojnový film. Jeffrey Hunter v roli obstojný, škoda však, že mu nikto nesekundoval.

• 16.1.2019  14:15

Neskorší americký remake som videl už dávnejšie a veľa z neho si už nepamätám. Čo však ani nebolo na škodu, aspoň som nečakal podarený záverečný zvrat. A práve ten zvyšuje celký dojem z tohoto čiernobieleho snímku. Začiatok nudí, táka drámička obkecávajúca problémy postáv; film v podstate začína až plánovaním "vraždy", po čase opäť skĺzne do ukecaného priemeru aj s francúzskou verziou detektíva Colomba, aby ho z neho vytrhol podarený trilerový záver.

• 16.1.2019  14:02

Klasický vojnový film z veľkej typicky americkej vojenskej operácie, ktorý stavia na veľké scény a akciu. Množstvo lietadiel-bombardérov vo vzduchu, aj keď väčšinou iba z dokumentárnych záberov. Štandartne príbeh stavia na tom, že najprv má daná operácia veľa kritikov a nejaké tie technologické či personálne problémy, ktoré sa v priebehu vyriešia a na scénu môžu prísť hrdinovia. Nič originálne, prekvapivé či zapamätateľné, ale celkom solídne natočené. Christopher George tiež zapasoval.

• 16.1.2019  12:33

Brilantná epizóda, ktorá sa venuje špeciálne iba Tealcovi (herec si ju aj sám napísal), a ktorá sa venuje dvom realitám, pričom sa neustále jedna realita javí ako skutočnosť a tá druhá ako sen a naopak. Jedna epizóda s rovnakou tematikou bola aj v seriáli Nezvestní. Niektoré scény sú super psycho. Fajn vidieť aj herca Judge-a konečne hrať ako človeka, teda s pestrou mimikou tváre, s verbálnymi i nonverbálnych prejavmi.

• 16.1.2019  00:18

Zaujímavá téma i zaujímavé spracovanie. Fajn, že sa zaoberali nielen knihou, ale aj komixami a staršími filmami. Niektoré fakty ma celkom prekvapili. Na druhej strane bola tak pretláčaná erotika, pritom som ju nikdy z filmov necítil. Tiež sa mohli viac venovať ďalším predstaviteľom Tarzanov, nielen Weismullerovi a Lambertovi, ktorý dostal suverénne najviac priestoru.

• 15.1.2019  23:45

Štandartne dobrá epizóda o cestovaní bránou na inú planétu a stretávka s novými emzákmi. Pár logických chybičiek sa tu ale vyskytne. Už už to vyzerá, že sa opäť stretávame s ľudskou rasou, ktorá je technologicky vyspelejšia ako tá pozemská, nakoniec to vyzerá, že to tak celkom nie je. Tealc: "Kelti boli výborní bojovníci. Bolo by dobré ich mať za spoločníkov." O'Neil: "Tealc práve videl film Statočné srdce."

• 15.1.2019  18:14

Iba rekapitulujúca epizóda s politickým pozadím. Keď sa v závere objaví Thor, aby potľapkal SGC po chrbáte, idú všetci zahraniční veľvyslanci do kolien. Prílišný patetizmus. Senátor Kinsey mal vo viacerých veciach pravdu, väčšinu misií a problémov sa podarilo zažehnať len z dávkou šťastia.

• 14.1.2019  19:16

O niečo lepšie ako pilotný film, resp. už sa dostávam do toho, čo od tohoto seriálu čakať. Jeden fajn zvrat s výmenou súputníčky. Ale aj jeden postreh - na to, ako je sme blízko v budúcnosti, sa už stihli vytvoriť rituály? Nedomyslenosť.

• 14.1.2019  19:10
    36 Hours (1965)

Síce málo pravdepodobný, ale o to pútavejší fiktívny príbeh z 2. sv. vojny. Nacistické Nemecko, jeden experiment a špionáž s cieľom odhaliť podrobnosti o vylodení spojencov a Dni D. Chytilo ma to tak, že aj nie najkratšia stopáž mi ubehla relatívne rýchlo. Kiež by bolo viac takýchto tém vo filmoch o 2. svetovej vojne. V poslednej tretine sa z toho stáva klasický útekový film, ale je okorenený o dobrý humor a nevinnú romantiku. Taylor skvelý, nápad obsadiť ho ako sympatického Nacistu-doktora vyšiel, čo sa však nedá celkom povedať o Garnerovi, síce ujde, ale vedel by som si predstaviť na túto rolu aj niekoho lepšieho.

• 13.1.2019  23:58

Zaujímavý film o amerických pilotoch bombardérov, z ktorých každý lieta z rôznych príčin a má iný hodnotový rebríček. Jasným ťahákom je McQueen, ktorý herecky opäť exceluje. Napriek tomu, že nehrá žiadneho sympaťáka, skôr chladnú a sebeckú sviňu, ktorá však je v tom, čo robí, top trieda. Každý asi pozná takýchto ľudí vo svojom okolí. Nielen po hereckej, ale aj po filmárskej kvalite je tento vojnový snímok nadštandartný. Bombardéry vo vzuchu, práca gulometčíkov, príprava akcií a ďalšie. Dobre tiež pracuje s pocitmi a atmosférou, aj keď s menším množstvom hudby. A na krásku Shirley Field je radosť sa dívať. Menším mínusom sú početné návštevy v rôznych podnikoch a viac ukecané dialógy, než by bolo vhodné.

• 13.1.2019  23:36

Bohužiaľ, druhý diel pokračuje v takom nastavení ako diel prvý a Enstein miesto svojej milovanej fyziky rieši romantické vášne. Strieda partnerky viac ako svoje fyzikálne teórie. Pritom prostredie univerzity si priam pýtalo zabŕdnuť do tajov štúdia oveľa viac. K fyzike len toľko, či tvorcovia išli iba po ohúrení diváka zahltiac ho spŕškou slov, nehladiac na vtedajšie fakty. Aspoňže sa už neskákalo v etapách Einsteinovho života.

• 13.1.2019  23:26

Prvý diel a hneď sklamanie. Do istej miery som čakal, že zo života začínúceho vedca spravia výpravé dielo, v ktorom Enstein je už od počiatku inteligentný mladý chlapec, a prešpikované romantickými či inými vzťahmi, ale takúto tendečnú hollywodčinu som až nečakal. Einsten, hoci typologicky výborne obsadený, je premúdrelý, rebelujúci až nesympatický chlapík, ktorý nepasuje do svojej doby a neformuje ho okolie, ale on sám a jeho ego. Ani chaotické skákanie z jednej etapy života do druhého nepovažujem za šťastlivé, upresnostnil by som konzervatívny, t.j. kontinuálny dej. Oceňujem aspoň hodnoverne vyzerajúce historické zasadenie.

• 13.1.2019  23:12

Nenápadný a komornejší triler, ktorému nemožno uprieť obstojnú atmosféru, hlavne za tmy, ale trochu nudia životné osudy dvoch hlavných protagonistiek a občas aj ich nelogické a histerické chovanie. Našťastie len občas.

• 13.1.2019  19:53

Opätovná stretávka s Goauldkou Nirti. Epizóda z rady starých dobrých tém o nejakom mimozemskom zariadení a pomoci miestnym domorodcom. Nechýba obrátenie sa domorodcov voči bohom a naozaj krásne zlomenie krížnych väzov. A svojim spôsobom dôjde aj na čarodejníka z krajiny Oz.

• 13.1.2019  19:47

V epizóde sú dva zaujímavé body - Mayborne a jeho opätovné krivenia pravdy a ďalšia z možných brán nejakej vyspelej civilizácie.

• 12.1.2019  21:45

Ktorý debil ožánroval film? Veď je to čistá komédia. Celý dej čakám, kedy sa z počiatočných komických chvíl prehupne dej do vojnovo-dramatických polôh a ono to neprichádza a neprichádza. Bohužiaľ, nemá to tým pádom žiadnu atmosféru, vojnové scény absentujú a na komediálnych sa nejde kedy zasmiať. Ešte to má aj pridlhú stopáž. Preto sklamanie. Pritom na hercoch ako Niven či Andrews sa dalo stavať a aj spracovanie a zasadenie do púštnej Afriky pôsobia dobre.

• 11.1.2019  18:34

Vraj strhujúca dráma...bohužiaľ, opak je pravdou....skôr uspávajúca. Celý film je zostavený iba z rozkazov a dialógov vrchných dôstojníkov, ktorí sú všetci do detailov predstavovaní aj so svojim c.v., ako keby to diváka nejako zaujímalo. Vojnová akcia sa nevyskytne v podstate ani jedna. Je však možné, pre Američanov poznajúcich vlastných dôstojníkov, bude takéto dokudramatické podanie plné skrytého pátosu dávať zmysel. Mňa to zjavne míňalo, aj keď herecké výkony nie sú zlé, hlavne hviezda Cagney podáva slušivý výkon.

• 11.1.2019  10:27

Ďalší oldschool akčnák z rady o západonemeckom, pardón o americkom agentovi FBI, ktorý sa chcel zniesť na vlne popularity filmov o Jamesovi Bondovi. Lacnejšie spracovanie, trápne zadné projekcie, nepodarený strih, divní herci, hlavne u žien je to najviac očividné, ako sa na Američanky absolútne nepodobajú, a tie herecké výkony - akoby by išli na prvú ostrú. Príbeh o včlenení sa do zločineckého gangu nie je zlý, ale kazí ho hlavná postava, ktorá sa správa v niektorých prípadoch neprirodzene. A tie jeho drsné a kvázivtipné hlášky dnes pôsobia bohužiaľ trápne. Rovnako ako akčné súboje. Ale je to o niečo záživnejšie ako v prípade Past sklapne o půlnoci, aj stopáž je akurátna, takže nie je potreba ísť v hodnotení nižšie.

• 9.1.2019  20:33

Veľmi príjemný rodinný snímok z produkcie Walta Disneyho. Odohrávajúci sa na americkom juhu v 19. storoči na veľkom panstve s mnohými čiernymi otrokmi. Je kombináciou hraného filmu a animovaných vsuviek, v pár scénach sa tieto svety aj spoja. Aj keď animované scény sú viac o tom, aby sa Disney ukázal - pestrofarebné motýle, vtáčiky a iné zvieratá, na druhej strane aj komické a nápadité. Škoda, že ich nbolo viac. Film je aj o mnohých speváckych vsuvkách, ktoré síce nemusím, ale samy o sebe nie sú zlé, napr. ústredná pesnička s chytľavou melódou a citoslovciami Zip-a-Dee-Doo-Dah, Zip-a-Dee-Doo-Yey sa rýchlo dostane pod kožu.

• 9.1.2019  20:22
    Mise smrti (1966)

Z filmu cítiť nízkorozpočtovosť a absenciu silnejšieho filmového štúdia, ktoré by vedelo do deja priniesť nosnejší príbeh a zápletku. Po niekoľkých hodinách príbeh úplne vyfučí z hlavy. Osamotená misia a vojaci so svojimi egami či slabosťami. Už po chvíli začne film nudiť, aj keď samotné vojnové akcie nie sú vyslovene zlé.

• 9.1.2019  20:13

Ako sa stretnú Japonci a Američania na jednom ostrove. Chvíľu boja a zabíjania, potom chvíľa kamarádstva a spoločných posedení u ohníka a na koniec, návrat k zabíjaniu. Napriek istej pritiahnutosti za vlasy, ide o celkom zaujímavý film a prítomnosť japonských tvorcov (réžia i scenár) cítiť aj v realisticky spracovaných chovaniach japonských vojakov. Pobaví aj občasný humor. Sinatra ako režisér si vybral ale rolu - večne opitého doktora - pripomínal mi doktora lodi Enterprise ešte z originál startrekovského seriálu.

• 9.1.2019  20:03

Fajn nápad s dvojníkom O'Neilla, okoreneným o osobu nášho obľúbeného senátora. Aj keď ide v podstate iba o sequel epizódy s dvojníkmi a ohrozenou bezpečnosťou. To zdĺhavé vyšetrovanie však nebolo príliš zaujímavé. Fajn záver, keď si musí O'Neiil podať ruku s Kinseym.

• 9.1.2019  19:59

Slabší diel, a iba na Zemi, s potvorami s inej dimenzie, ktorých dejová linka ale nikam nesmeruje. Efekty nič moc, ako keby sme neboli v roku 2003, ale ešte v r. 1996. Občas sa ale vydaril aspoň vtip.

• 9.1.2019  19:55

Replikátori vracajú úder, tentoraz však už ako 'new age'. Skvelá epizóda, niekedy až s trilerovskou atmosférou, aj keď aj s pár logickými chybičkami. Super záver s rozhodnutím, či sa zachovať amorálne a zachrániť si kožu.

• 9.1.2019  19:45

Goauldi na Zemi, naviac poznajúci ľudské zvyky a dodržiavajúci miestne pravidlá, to nie je pravé orechové. Ale fajn humor s novým členom tímu.

• 7.1.2019  22:53

Neznámy, ale slušne natočený vojnový snímok o obyčajných vojakoch v džunglovom boji proti nepriateľovi. Nepriateľovi, ktorý ale nie je niekto krvilačný, ale ktorý je tiež iba "človek", s rodinou, citmi a tak podobne. Tiež je na 60. roky netradične surový - vpichy nožom, odstrrelené ruky sú po filmárskej stránke celkom fajn. Cornelovi Wildovi sa to podarilo dobre a aj vo svojej roli takého mäkšieho veliteľa bol fajn. Minúsom boli akurát tie nezvládnuté flešbeky. Škoda pre ozrejmenie situácie, že nebolo špecifikované, aký ostrov bol prepadnutý.

• 7.1.2019  14:20

Ide o 11. najstarší dlhometrážny animák na svete, 6. najstarší dlhometrážny animák, ktorý sa aj dochoval, a 2. najstarší dlhometrážny animák vyrobený v USA, dva roky po Disneyho Snehulienke. Režírovaný doslova strojom na rané animáky - Davom Fleisherom a distribuovaný štúdiom Paramount. Jasná konkurencia Disneymu. A veľmi podarená. Animácia sa smelo môže rovnať tej disneyovskej, humorom ide ešte o čosi vyššie, až natoľko, že film smelo možno označiť za komedionálny animák. Hlavne animácia "obra" Gullivera je úchvatná, detailistická a podobná hraným sekvenciám. Na druhej strane, Liliputi sú naanimovaný komicky, s komickými pohybmi, takými typickými pre vtedajšiu americkú tvorbu, ktorú môžeme vidieť v mnohým vtedajších animovaných kraťasoch. Príbeh obsahuje množstvom gagov a všemožných nápadov, autori sa riadne vyhrali. Je až neuveriteľná, koľko námahy a času muselo by vynaložených, hlavne keď zoberieme, kedy bol film vytvorený. Na druhej strane, film je pretkaný aj množstvom spevných sekvencií, viaceré s hrdelným spievaním, čo som musel odtrpieť. Rozhodne lepšie ako o niekoľko rokov starší sovietský kúsok - Nový Gulliver. Vedel by som si predstaviť, že by tvorcovia pokračovali v nasledujúcich filmoch v ďalších Gulliverových dobrodružstvách, čo sa však nestalo.

• 7.1.2019  00:17

Klasická stop-motion technika animácia a syrové dobrodružstvo s kopou humoru a trocha i nápadmi. Animácia je úžasná, ten humor občas dobrý, parodizujúci, občas trápnejší či nepochopený (asi mne neznáme nórske reálie). Škoda, že nepoznám pôvodný animák z roku 1988, aby som sa mohol od čoho odpichnúť, ale aj tak sa jedná o celkom zadrilé dielo, aj keď s čiastočne predvídateľným a moralizujúcim príbehom. Napriek nálepke 'rodinný' vhodný aj pre staršie osadenstvo.

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131