majo25

okres Košice-okolie
s.o.m.

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111
    • 22.2.2018  17:32

Atmosferické mafiánske krimi so zaujímavým obsadením a atraktívnou zápletkou o pomste. Ale aj s málo presvedčivým historickým zasadením - to, že sa na uliciach preháňajú staré autá a ľudia majú staré oblečenie ešte neznamená, že film napĺňa historická atmosféra. Práve naopak, film pôsobil neprirodzene moderno. Hanks s mladým 'Bondom' nesklamali, zato Law mi tam vôbec nesedel. Ostatné veci počnúc tempom a akciou a končiac skvele vykreslenými charaktermi vtiahnu do deja, ktorý tak pekne odsýpa.

• 22.2.2018  16:49

Aj keď pôsobí viacero scén (nechcene) úsmevne, poriadnu dávku dobrodružnosti tomuto sovietskemu spracovaniu o najslávnejšom anglickom zbojníkovi uprieť nemožno. Súboje sú naivnejšie, ruské piesne a hlasné rehotanie sa (ako v nejakých honkonských kung-fu filmoch) znižujú dojmy, ale na druhej strane sympatické obsadenie a dobré tempo držia tento nenáročný dobrodružnák v sedle. Chválim, že Hood drží v rukách luk a nie meč, ako to v niektorých spracovaniach býva, a zaujímavý bol i zvolený hudobný motív pri akcii - amerikansky "čikágo" groove.

• 20.2.2018  17:39

Film pendluje medzi akčno-dobrodružným žánrom a vojnovou komédiou. Nie je to síce šťastná kombinácia, ale príbeh, aspoň teda od polky, má slušné tempo, špionážnu zápletku a pozerateľnú akciu. Dokonca aj pár humorných hlášok ujde. Škoda, že sú nacisti príliš karikaturizovaní a celé tomu chýba hlava a päta. Z hercov nikto nevyčnieva, celkovo to na hercoch nestojí, cieľom je v prvom rade zabaviť (a zabudnúť).

• 19.2.2018  18:48

Príklad, ako sa zo životopisného filmu nemusí spraviť film patetický. Práve naopak, Richars Attenborough využíva na vykreslenie charakteru hl. postavy viacero menších negatívnych vlastností, ktoré ale neskôr spravia z Churchilla nezabudnuteľnú postavu svetových dejín. Popritom, ako typický Brit, sa stihne vysmievať aj z veľkého britského impéria. Mne neznámy Simon Ward podal znamenitý výkon, ale nie je to jediný ťahúň, v závese je celá plejáda britských hviezd. Oceniť možno aj pár bojových scén. Škoda niektorých nudnejších pasáží a miestami odľahčeného a skratkovitého deja.

• 19.2.2018  17:16

Aj keď sa jedná o Spielbergov dlhometrážny debut (výjma televíznych projektov), z toho, čo som od neho videl, ide podľa mňa o jeho najslabší film. Aj keď sa sprvu zdá, že tento mix krimi a road movie začína sľubne, zvyšok ukazuje opak. Dvojica slaboduchých protagonistov vyslovene nudí, divák aby čakal, kedy ich už konečne odbachnú, aby sa dej mohol vyvíjať iným smerom. Zachrániť to nedokáže ani inak schopný Ben Johnson, asi v jedinej vážnej postave, ostatné sú až nesympaticky odľahčené a totálne uberajú na atmosfére filmu. Celkovo je film príliš odľahčený a ten komediálny "náhľad" mi od začiatku vôbec nesedel. Inak, tých krátkozrakých 70-ročných odstrelovačov som vôbec nepochopil, asi nenašli žiadneho 80-ročného. Dramatickejší záver sčasti napráva celkový dojem, aj keď len o toľko, aby som nešiel v hodnotení o hviezdu nižšie.

• 18.2.2018  18:34

Nejedná sa o dobrodružný film, ale o krimi s pár trilerovými prvkami a zaujímavým obsadením - už postarším Bronsonom a krásnou Bissetovou. Zaujímavé sú aj drobné skorozačínajúce roličky Englunda a Goldbluma. Večne drsný Bronson je určite ťahákom, hoc sa na detektívne založeného spisovateľa príliš nehodí. Príbeh má trochu kostrbatú linku v závere s očakávanou pointou a pár odľahčených vsuviek, ale aj slušnú atmosféru, vďaka ktorej si dokáže držať pozornosť.

• 18.2.2018  18:25

Dejom to trochu pripomína romány o Michailovi Strogovi, ktorý na príkaz ruskej cárovnej šiel na Sibír, aby zničil rebelskú bandu, akurát toto je v o niekoľko rokov novšom podaní. Mladý veliteľ je sympaťák, aj sa akčne činí, chýba však tomu viac napätia a menej pre sovietske filmy typických prehnaných emócií. Zaujímavé zasadenie a príjemná stopáž z toho činí pozerateľný snímok.

• 16.2.2018  14:50

Príbeh nie je kontinuálny a vyzerá ako pozliepaný z dielov seriálu, čo je asi najväčším mínusom animáku. 3D animácia je jednoduchšia, ale neurazí, po krátkom čase si divák navykne. Jednotlivé subpríbehy sú celkom fajn, žiadna väčšia moralizácia, občasný infantilnejší humor, napriek tomu všetko vypointované. Pre deti ako stvorené.

• 16.2.2018  14:32

Dobrodružný žáner, ktorý mal vrchol v Európe v 60. rokoch a v 70. rokoch už len doznieval. Napriek tomu je to vcelku zábavný, ak keď nenáročný dobrodružňák s klasickým šablónovitým dejom. Súbojov je dosť, aj keď ich choreografia je jednoduchá až naivná. Škoda, že Hood používa prevažne meče a päste namiesto luku. Herci sú len priemerní, ono veľa čakať od takých hercov ako Gemma a Adorf asi ani nejde a ostatní herci, s výmikou niektorých záporákov, sú viac toporní ako by to bolo vhodné. V globále - nudiť nenudí, ale poctivé dielko to tiež nie je.

• 12.2.2018  00:07

Aj keď by bol obsah neviemaký dobrý, tak cez tú kvalitu formy to jednoducho nejde. Tu nieže sa jedná o nízkorozpočtovú 3D animáciu, ale o topornú CGI zo starších videohier, typu EA NHL a pod. Aj keď je posolstvo úprimné, ten obsah má viacero chýb, nelogičností a kresťanských výmyslov, ktoré sa vydávajú za samozrejmosť. Anjeli s krídlami ako v nejakej rozprávke pre deti, čiernobiely pohľad na konanie dobra a pod.

• 11.2.2018  23:41

Jedná sa skôr o rodinno-dobrodružný film s niekoľkými humornými prvkami a postavami, než o pravý dobrodružňák. Ale so solídnou výpravou a dobrodružným dejom. Tí Turci sú až na veliteľa skôr zosmiešňovaní, čo uberá na lepšej atmosfére. Chýbajú tiež prvky akéhokoľvek napätia.

• 10.2.2018  19:20

Film pôsobí ako mix hraného a dokumentárneho filmu. Zábery so zvieratami, teda tie bez prvkov ľudskej civilizácie, sú ozaj pekné, nehanbili by sa za ne v žiadnom vtedajšom prírodopisnom dokumente, ale či patria do hraného filmu, je diskutabilné. Dvojka Davenport a Hapsirová je v pohode, nebolo by však naškodu, aby tam bolo viac postáv. Veľkú výhradu vidím iba v skratkovistosti deja, hlavne v prvej polovici filmu, ktorá de facto nedovolí vytvoriť si vzťah divákov k postavám i k levom.

• 9.2.2018  22:20

Originálny čínsky rozprávkový animák ešte neovlyvnený západom. Na druhej strane, som si ako divák neznajúci čínsku mytológiu pripadal občas zmätene. Vytrhnuté chlpy z hlavy slúžiace ako všetko možné - od dvojníkov samého seba až po zbierací batoh na jedlo. A nepomáhala tomu ani značná ukecanosť animáku, kedže čítať rýchle anglické titulky a sledovať akčný obraz dávalo častokrát zabrať. Množstvo súbojov a akčných sekvencií, častokrát nie jednoduchých - v tom si divák príde na svoje. Na 60. roky naozaj podmanivá animácia, aj keď nie dokonalá, ale poctivá, plná detailov a určite aj ekonomicky nákladná.

• 9.2.2018  22:00

Nejedná sa o nič svetoborné, aj keď to nie je tak zlé, ako tunajšie hodnotenie (toho času 41%). 3D animácia sa síce nemôže rovnať americkým zabehnutým animovaných štúdiám, ale svoje si zastane a na juhoamerickú koprodukciu je to slušné. Príbeh sa motá okolo myšiacieho kráľovstva a malého myšacieho kúzelníckeho učňa, ktorý ako inak všetkých zachráni pred dobyvačnými silami. Opäť myši?? To si tvorcovia nevedia zobrať na rováš iného tvora zo zvieracej ríše? Už mi lezú hore krkom. Neviem prečo, ale myši na animovaných strieborných plátnach nemusím a tvorcovia z celého sveta ich trepú takmer všade. Späť k príbehu - ten sa síce odvíja na základe predom danej šablóny, akú poznáme zo stoviek iných snímov, napriek tomu má niektoré svoje klady, svoju logiku i záverečný spád a oceniť možno aj humor či občasné parodické prvky.

• 9.2.2018  21:38

Taliani nikdy nevedeli točiť zasnežené "aljašské kovbojky" a tento film je toho iba ďalší dôkaz. Zlyháva takmer vo všetkých filmových aspektoch - od príbehu cez réžiu a spracovanie až po hercov. Keď aj 4-ročné dieťa vie správne uhádnuť, že sa jedná o ovčiaka a tu starý skúsený lovec v jednom kuse hundre, že je to vlk, stávajú mi vlasy dupkom. Speváčka v kasíne chce zmeniť spôsob života a vymeniť ho za farmu na Aljaške (!), kde asi asi od rána do večera makať na poli; pes skáčuci na ľudi z dvojmetrovej výšky (kde je jasne vidno, že pes je dolosva hodený) a podobných nelogičností a naivností je ďaleko viac. Indiánske súboje a celkové vyobrazenie indiánov sú tiež zúfalé. Pri práci so psom brali filmári asi prvú ostrú a častá dejová skratkovitosť na príbehu tiež nepridáva. Obsadenie pôsobí neraz amatérsky, výkony hercov slabučké, a tie dialógy - každý druhý skvost, jedine Palance v roli hl. záporaká tomu pridáva na poctivosti. Iba dobrodružnosť príbehu a pekné zasnežené prostredie spôsobili, že som v hodnotení nešiel nižšie, aj keď samotný príbeh by si to zaslúžil.

• 8.2.2018  17:35
    Janosik (1974)

Filmy zostrihané zo seriálu sú tradične o triedu slabšie a toto asi nebude výnimka. Aj keď sa jedná o Jánošíka, s tým našim to nemá skoro nič spoločné. Už na začiatku je totiž spomenuté, že akýsi zbojník Jánošík (pravdepodobne zo Slovenska) kedysi jestvoval a tento tu je akási sirota, ktorého Jánosikom iba nazývajú. I vydá sa statný šuhaj v stopách slávnejšej legendy a vykročí po zbojníckych chodníčkoch i on, nedbaje, že na ich konci na neho čaká hák. Hlavný hrdina je ozaj chlapina (dnes by sme ho nazvali fitnesákom), presne ako má byť, aj keď po hereckej stránke trochu toporný. Na rozdiel od našich filmov o Jánošíkoch, ktoré sú silné historicko-sociálne drámy, je tento čisto dobrodružný s mnohými humornými prvkami. A práve dramatické prvky, minimálne pri útlaku sedliakov, by sa hodili aj tu. Nevravím, humor je podarený, ale tých humorných postáv a scén je priveľa. Napriek tomu, či možno aj kvôli tomu, si film dokáže držať pozornosť diváka a napriek dlhšej stopáži nenudí. Oceniť sa dá i filmová hudba, krásne horské zasadenie a dobrodružná výprava.

• 7.2.2018  19:30
    Sandokan se vrací (TV film) (1977)

Nečakal som od 'návratu' veľa, ale nemusel som tak robiť. Film umne naväzuje na seriál. Ťahačom je charizmatický Bedi a s mečom mu to ide, resp. aspoň jeho scény boli dobre nastrihané. Film ma slušnú atmosféru s množstvom bitiek a súbojov, nechýbajú scény na pláži, na vode i v džungli. Niekoľkokrát postrelený či inak zranený hl. hrdina pôsobí síce smiešne, ale kedže je vraj nehynúca legenda, dá sa mu to odpustiť. Talianska produkcia sa prejaví hlavne u domorodcov a domorodých vojakov, ktorí pôsobia ako homelesáci a práve ich vytiahli niekde od smietiakov. No a nesmiem zabudnút aj pôsobivú ústrednú melódiu, ktorá sa sem tam strieda s pôvodnou a dotvára tak tento kult. Žeby som si oprášil aj seriál?

• 6.2.2018  17:13

Film zlyháva hlavne po technickej stránke, obsadenie prebiehalo asi po castingu na kúpalisku a nevyhne sa ani nezmyslom a naivite v chovaní postáv. Dejovú dobrodružnosť mu nemožno uprieť, ale keď si pomyslím, že to má na svedomí režisér, ktorý stál pri vzniku najslávnejších mayoviek, tak sa veru nemá čím pochváliť.

• 5.2.2018  13:02

Ako jedno veľké dobrodružstvo, v ktorom epický boj dobra so zlom opätovne skúša osud, to obstojí. Aj 2D animácia je v pohode, aj keď som z orientálnej Ázie zvyknutý na sympatickejší prejav. To, s čím som mal problémy, boli moje chabé znalosti z čínskej mytológie a z toho vyplývajúci mierny chaos v chápaní súvislostí. Premeny, podivné tvory, taká mágia, hentaká mágia... Dialógy a chovania postáv boli zasa pritiahnuté za vlasy, čo však sčasti možno pripísať rozdielnosti našich kultúr. Preto som k výsledku zhovievavý.

• 5.2.2018  12:49
    Pancho Villa (1972)

Taký nemastný-neslaný vojnový dobrodružňák s hviezdnym Savalasom, kde bandita, ehm revolucionár, sa snaží prísť k zbraniam a do toho sa mu stavia viacero prekážok. Jednou z nich je aj dôstojník americkej armády, obsadený charizmatickým Chuckom Connorsom, ktorý myslím predčí aj Savalasa. Atmosféru znižujú viaceré humorné prvky a v niektorých prípadoch sa ani sám film neberie príliš vážne. To málo zaujímavé sa odohráva hlavne na vlakoch.

• 4.2.2018  00:38

Klasický animovaný snímok štúdia Burbank, ktoré sa síce predlohy až tak verne nedrží, napriek tomu svojou sympatickou animáciou, dobrodružnou atmosférou a animačným i dialógovým humorom je myslím dôstojným spracovaním slávneho Twainovho románu.

• 4.2.2018  00:19

Typický príklad nezaujímavého námetu i postáv. Ide skôr o vojnový než o dobrodružný snímok a aj keď je vojnových scén dosť, ich zasadenie do púšte a na netradičnej strane - na strane moslimských domorodcov, ktoré je v čomsi iné, originálne, kvalita scén často pokrivkáva. Nuda nie je na niekoľkých miestach, ona je tam neustále a spolu s dlhšou stopážou mi dal film poriadne zabrať. Z letargie preberie pár čisto prvoplánových a na prostredie dosť netradičných nahotiniek, čo však nemôže pozdvihnúť celkovú úroveň.

• 4.2.2018  00:04

Patoruzito je späť, tentoraz v epickejšom vydaní. Veľmi podobné alebo o kúsok lepšie ako prvý film. Pokým sa prvý film odohráva v argentínskej pampe, tento druhý je zasadený do vírov veľkomesta a hlavne za to moderné poňatie, v ktorom mnohé oveľa drahšie a pompéznejšie zahraničné snímky zlyhávajú, má u mňa malé plus. Humoru je myslím ešte viac, aj keď ten kolíše na hranici normálnosti a infantilnosti. Na druhej strane, opäť sú tu debilné dialógy, divne sa chovajúce postavičky a veľkakrát nevhodná kombinácia 2D a 3D animácie. Preto iba priemer a slabšie 3 hviezdy.

• 2.2.2018  10:30

Líška meniaca sa na ľudí, s piatimi chvostami, mimozemská loď, hovoriaci lavór, tieňový detektív s robotickým srdcom, chlpatí mimozemšťania, jazero duší, ktoré strážia zajace - nehovorte mi, že ten, kto toto splodil, nebral nejaké psychadeliká. Nevravím, že animák nemá spád, občas humor, ubiehajúci príbeh a nejaký rozprávkovský element, ale na to, aby som išiel vyššie v hodnotení sa to hrá na niečo väčšie ako to je, postavy sú niekde na hranici normálnosti a infantilnosti a veľakrát je to príliš divoké.

• 31.1.2018  19:15

Celkom svižný dobrodružný film so super zápletkou, ktorý sa nehrá na nič veľké, pritom ponúka dostatočnú zábavu. Netreba sa nechať zmiasť žralokmi v názve filmu, ide o nich až niekde na poslednom mieste, čo mne aj vyhovovalo, kedže scény s nimi išli v dobách bez počítačových efektoch uveriteľne natočiť iba ťažko. Z postáv sa mi najviac páčil samozrejme zásadový kapitán, hraný samotným režisérom, a jeho vysvetlenia či hlášky, ktorými nonšalantne negoval argumenty ostatných. A ako sa ukáže, nezaostával ani vo fyzičke. Aj keď v závere dôjde aj na pár hluchších miest, oceňujem po celý čas dobre držanú dobrodružnú atmosféru.

• 30.1.2018  20:43

Podobný prípad ako Dobrodružství Hacka Finna, keď televízna inscenácia či skôr televízna hra slávneho Twainovho románu je spracovaná vo veľmi jednoduchých štúdiových podmienkach. Herci sú v pohode a na rozdiel od predchádzajúceho dvojdielu sa tu už našťastie nespieva. Na druhej strane, príbeh už nemá takú šťavu ako cesta na vore po Mississippi a Peškovi viac sadol slabomyselný černoch Jim než biely opilec.

• 30.1.2018  20:34

Klasické dokončenie 1. časti televíznej inscenácie spracované opäť vo veľmi skromných štúdiových podmienkach. Priestor dostával viac Sawyer ako Finn. A vyslobodzovanie, ktoré je spomínané v samotnom názve, trvalo fakt celú stopáž.

• 29.1.2018  17:57
    오세암 (2003)

Opäť musím pri juhokórejskej animácii vyzdvihnúť jej kvalitu a zmysel pre detaily. Príbeh mi však prišiel trochu gýčovitý a v niektorých momentoch príliš citovo vydierajúci. Áno, záver bol pekne smutný, napriek tomu mi v hlave zostane hlavne neustále vreštiaci malý chlapec, ktorý ma od začiatku do konca dosť iritoval (keď musím niekoľkokrát za film stišovať hlasitosť, nie je to ktovieako pohodlné) a za ktorého musím dať 1* dole. Taktiež som očakával aj nejaké dovŕšenie zápletky so slepým dievčaťom, ktoré sa ale nekonalo.

• 29.1.2018  17:15

Pokus o dobrodružnú inscenáciu podľa kultového románu Marka Twaina je taký všeliaký. Kulisy sú veľmi prosté až nijaké a človek musí použiť veľa fantázie, aby ich veľmi nevnímal...teda niečo na spôsob rozhlasovej hry. Finna som kedysi čítal a hoci je to kniha pre mládež, štýl inscenácie je v porovnaní s ňou až príliš naivný a za onú naivitu skrýva aj humor. Ale oceniť ide aspoň herecké výkony, či už Peška alebo aj mladého Hanzlíka.

• 28.1.2018  21:08
    Mari iyagi (2002)

Fajn realistická animácia, ale príbeh ma veľmi nechytal. Trochu pripomínal japonské námety o tom, ako mladí dospelí ľudia spomínajú na detaily zo svojich detských čias, kde boli vtedy a kde sú dnes. Do toho vkliesnené sny spojené s prebujnelou fantáziou. Hlavne početné snové výjavy ma nudili. Užíval som si skôr už spomínanú animáciu plnú detailov a všedné mikropríbehy hl. protagonistov.

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111