Sedm dní - Série 2 (1999) (série)

Druhá séria je o poznanie slabšia ako tá prvá. Predovšetkým tým, že skutočných scifi zápletok je pomenej, originálnych námetov tiež a často sa varí iba z vody alebo sa stavia na stupídnosti. Už ani nie je často na pretrase niekoho/nečo zachraňovať, ale napravovať osudy jednotlivcov, vrátane tých vlastných. Mínusom je aj väčší dôraz na komično, čo iba súvisí s tým, že nenaplnenosť treba niečim nahradiť. Napriek tomu, sú ešte epizódy a témy, ktoré zaujať vedia. Medzi tie vymakanejšie epizódy patria Walk away a The collector, ale nadpriemenré sú aj Love and other disasters, The backstepper's apprentice, Brother can you spare a bomb? a The Cure.

Sedm dní - The Cure (2000) (epizoda)

Na seriál netradične vážna epizóda, ktorá rieši silné morálne hodnoty. Udeje sa tu toho dosť, medzi inými aj vôbec prvé romantické opätovanie Olgy k Parkerovi, aj keď cestovateľovi z budúcnosti sa venuje trochu málo.

Star Trek: Nová generace - Prvorozený (1994) (epizoda)

Zasa tie otrepané klingónske rituály a zvyky, ktorým nie je konca kraja. Našťastie sa zápletka venuje aj niečomu inému, epizóda k záveru graduje a záverečný zvrat s odrasteným synátorom je dosť prekvapivý, aj keď škoda, že nijak viac neodkomunikovaný.

Star Trek: Nová generace - Konec cesty (1994) (epizoda)

Jednoepizódny návrat Wesleyho je síce príjemným nostalgickým spestrením seriálu, resp. jeho 7. série, ale zápletka o jeho životnej ceste a ešte takto uletenej už nie. Tú schopnosť zastavovať čas zdedil po otcovej alebo maminej strany? A že sa o tejto superschopnosti viac seriál nezmieňuje. Indiáni v dobových kostýmoch v 24. storočí na inej planéte a stretávajúcich Cardasiánov je ďalší divoký námet, v ktorom potešia aspoň Cardiasánci.

My Dinner with Andre (1981)

Preintelektualizované a totálne ukecané dielo, ktoré začne nudiť až nebývalo skoro. A pre čitateľa titulkov je to takmer až peklo. Už riadne dávno sa mi nestalo, aby som musel použiť tlačidlo forward. Tu je to priam nutnosť, inak sa v tom obrovskom a balastoidnom texte divák rýchlo stráca a navrátiť sa ide ťažšie a ťažšie. Mne sa to od polovice podarilo, keď sa od príbehov neznámych ľudí, ktorí ani neboli na obraze a pre príbeh filmu boli  nepodstatní, prešlo aspoń na všeobecný intelektualizmus, s ktorým som väčšinou síce nesúhlasil, ale ako alternatívny konštrukt prečo nie? Moje uznanie patrí hercom, že sa to obrovské množstvo textu naučili, a na hodne dlhé zábery. Celkovo ma to však vôbec nechytilo, ani nezaujalo.

Znásilnění (1989) (TV film)

Dráma so silnou témou a narazenie čelom do tvrdej reality v podobe pokrivenej spoločnosti, ktorej sú peniaze a prestíž oveľa viac než osud jednotlivca. Dobre vykreslené charaktery všetkých postáv, páčili sa mi najmä jednoduchí rodičia poškodenej z malomesta. Scéna, kde sa tréner futbalového tímu vyhráža znásilnenej študentke, že ju potopí, má zasa svoju silu. Nejaké takéto zápletky sú ako stvorené pre televízne projekty. Nič veľké, napriek tomu hodnotné, zaujímavé a pre jedno pohlavie aj varovné.

Dům splněných přání (1980) (TV film)

Typická televízna zábava 70. alebo aj 80. rokov zo sveta smotánky, s už postaršími postavami v hlavných úlohách na čele s Sharifom. Niečo na spôsob Dallasu, ale z prostredia kasína a hazardu. Jedine Victoria Principalová to omladzuje. Vždy slnečné počasie, luxus, pohodové tempo, večne sa usmievajúci Sharif s neodmysliteľnou štrbinou medzi zubami a veľmi jednoduchá zápletka. Presne ako to poznáme zo starších amerických seriálov. Akcia je vlastne iba jedna, to keď sa Sharifov dvojník v súboji rozohní a vyčarí skôr úsmev na tvári. Vo vedľajšej úlohe svojimi hláškami zasa baví José Ferrer. Na večerný film určite nie, ale na poobedňaší oddych ako stvorené.

Zločiny z vášně (1984)

Anthony Perkins v relatívne zvrhlej a oplzlej zlátanine, kde sa film snaží prvú polku viacmenej iba šokovať. Síce sa v druhej polovici snaží z toho špinavého dna vytrisknúť aj nejaká tá dráma, tak popri vražednom vibrátore a prepnutom náboženskom fanatikovi to ide relatívne ťažko. Dej sa občas nevyhýba ani uletenosti. A Turnerová je z tých herečiek, ktoré by sa vyzliekať radšej ani nemuseli.

Sedm dní - Playmates and Presidents (2000) (epizoda)

Aj keď Parker znova rieši problémy na vlastné tričko a so seriálom to má pramálo čo spoločné, samotná zápletka osve funguje celkom dobre.

Sedm dní - Mr. Donovan's Neighborhood (2000) (epizoda)

Síce je fajn, že sa jedna epizóda venuje aj Donovanovi, ale zápletka skĺzáva do riešenia drogového kartelu v černošskej štvrti. So seriálom to má pramálo čo spoločné. Ešte do toho pošahaný náboženský fanatik.