Martrix

homepage

Skype: herak.martin

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 21.10.2018  21:25
    Daredevil - Please (S03E02) (epizoda) (2018)

Karen hledá Matta, Matt hledá sám sebe, Fisk způsob, jak ochránit Vanessu...kolem toho spousta řečí... . No, zatím se rozdávají karty...tak uvidíme.

• 21.10.2018  20:33

Velmi povolný rozjezd, téměř žádná akce, dialogy spíš z kategorie poučovacích... . Ale mou důvěrou to neotřáslo. Je fajn, že se nekoná žádné vysvětlování proč, co a jak, nebo dokonce flasbacky...kdo neviděl předchozí řadu, má prostě smolíka.

• 17.10.2018  19:29

Velmi průměrná epizoda, kterou zachránil až emotivní konec. Jinak to byla už poněkolikáté ta stejná písnička...někam jdeme, někoho chceme zachránit a ono se to zvrtne. Přesto mi to nevadí, protože postavy mají dostatečnou hloubku a jejich sebeblbější konání dává z jejich pohledu smysl.

• 16.10.2018  19:38

Jean-Claude Van Damm, Dolph Lungren, ale taky třeba méně známí Matthias Hues, Jalal Merhi, Bolo Yeung, Don 'The Dragon' Wilson, nebo Cynthia Rothrock...hlavní hvězdy zpravidla béčkových rubaček, které byly jen tak dobré, jak dobrá byla choreografie soubojů. V osmdesátých a devadesátých letech bylo takových filmů spousta. Kult svalů a rychlých pěstí. Je fajn, že se ještě takové filmy točí. Doba se sice změnila, ale hloupé scénáře zůstaly a tam, kde si kdysi Jean vystačil s jednou otočkou, nacpou filmaři gymnastický prvek, který je ještě vzdálenější reálným technikám MMF. Ale pořád se na to kouká dobře. Adkins je šikovný, scénář debilní, záporáci jsou roztomile neoriginální...prostě nostalgie. Docela by mě zajímalo, jak by dnes mlaďoši vnímali Blood sport.

• 13.10.2018  16:58

Těžko říct, jaké zadání dostal Stefano Sollima od producentů, ale trochu to vypadá, že dostal za úkol okopírovat Denise Villeneuvea. Máme tu opět pevnou ruku kameramana s dlouhými a čistými záběry, velmi realisticky udělané akční scény, hutnou hudbu a la letos zesnulý Jóhann Jóhannsson (kterou vytvořil opět islanďan) a staré známé v podobě Benicio Del Tora a Joshe *Thanose* Brolina. A co je důležité, příběh peromistra Taylor Sheridana. Jenže je to málo. A tentokrát nejde o nenaplnění přehnaných očekávání, jako třeba u Deadpoola. Všichni si odvedli svoje, Sollima je zručný režisér, herci, hudba, kamera, všechno fajn a přesto to stačí jen na konstatování, že je Soldado nadprůměrný film, který ale zdaleka nedosahuje kvalit Sicaria. Nebudu spoilerovat, ale v mých očich je pouze intermezzem mezi událostmi Sicaria a tím, co se bude dít ve třetím díle. Tvůrci byli v tomto ohledu vcelku bezelstní(minimálně na konci) a bystřejšího diváka mohlo už v polovině filmu napadnout, že je děj tohoto filmu pouze záminka pro konfrontaci Sicaria s jeho bývalým zaměstnavatelem. Přesto mi to nevadí a budu doufat, že se Soldadovi podaří vydělat dost peněz na to, aby se proti sobě postavili dva staří známí. Vlastně už teď můžu říct, že Sicario 2: Soldado, si nejspíš mnohem víc užijeme, až po shlédnutí jeho pokračování.

• 13.10.2018  16:26

Potvrzení toho, že tato řada není pouhá přehlídka schopností mutantů, ale plnohodnotný příběh o lidech, kteří díky svým schopnostem(odlišnosti) nemohou žít tak, jak by chtěli. I tato epizoda je mnohem víc o vztazích. Postavy působí velmi lidsky, což tvoří společně se schopnostmi jednotlivých mutantů a plány různých frakcí sympatický kontrast. Vzestupná tendence, tento díl byl výborný.

• 9.10.2018  19:03

Jak už to tak bývá, tak většina fanoušků bude seriál o doktorovi dělit na období před, během a po Moffatovi. Že se mi nejvíc líbily právě jeho epizody, jistě není náhoda. Hravost, originalita, neotřelost a charisma i u vedlejších postav, dělaly z Doktora Who výjímečnou záležitost. Nevadí mi, že je doktor žena, nevadí mi procpání etnických skupin mezi ústřední postavy...všichni jsou víceméně sympatičtí, ale ten scénář... . Vtip nula, originalita 10%...béčkový námět. Před lety mě první kontakt s tímto seriálem přibil k obrazovce. Po The Woman Who Fell to Earth, nemám potřebu vidět další. Whittaker tlačí na pilu a hledá si polohu, ve které by byla TEN doktor. Zatím jí scénář vůbec nepomáhá a přestože se to možná nakonec rozjede, já u toho nejspíš nebudu.

• 8.10.2018  17:28

Heleme se, nakonec z toho bude seriál i pro starší 15-ti let. Režijně i scénáristicky, je začátek druhé řady daleko lepší, než by se po první řadě dalo čekat. Samozřejmě to otráví mlaďochy, protože všechno to povídání a emoce, je na úkor akce a triků. Prostě zatím je to víc o lidech a vztazích, než o zvláštních schopnostech. Mě to vyhovuje, takže spokojenost.

• 7.10.2018  21:36

Možná je to jen můj problém, ale s druhým Ant-Manem prožívám to samé rozčarování, jako s pokračováním Deadpoola. Wow efekt se podruhé prostě nekoná a to i když je vše akčnější a trikově vytuněnější. Přitom ani zápletka není úplně mizerná. Přesto na mě působí Ant-Man a Wasp jako tři spojené epizody z The Flash. Jestliže se některé komixárny snaží aspoň trochu přiblížit eR-kovému ratingu, tady jdou tvůrci úplně opačným směrem. Takže vznikl komix, jako čistě rodinný film, který je co nejméně násilný, resp. nikdo v něm neumře a nikomu nebude nijak zvlášť ublíženo(pár mravenců to odnese, ale to nejspíš nechá insekcidofóbní matky v klidu). Moje obavy, jak tvůrci zakomponují Ant-Mana do vážnějšího a tvrdšího MU, se v případě Captain America: Občanská válka (2016) nepotvrdily a Scott tam zapadl stejně dobře, jako Spider-Man, ale toto pokračování mě přesvědčilo o tom, že Ant-Man je pro mě stejně slepá ulička, jako Black Panther. Ne snad kvůli postavám samotným, ale tvůrci se rozhodli zaměřit na cílovky, se kterými nemám nic společného. Pár dobrých momentů tam bylo...stejně jako v BP, ale jako celek je to slaboučké a blboučké(těch logických lapsů je tam opravdu hodně). Po Avengers: Age of Ultron (2015), byl Ant-Man skvělým odlehčením a i když by se nabízelo to samé u Ant-Man a Wasp po těžkých Avengers:Infinity War, tak tentokrát tomu tak není, resp. na mě je to hodně dětinské.

• 3.10.2018  21:56
    Anon (2018)

Andrew Niccol má můj velký respekt. Má na kontě už sedmý autorský projekt(scénář+režie) a všechny jsou velmi dobře napsané a solidně natočené. Jenže stejně jako v případě těch předchozích, i tady nějaké ty minuty přebývají, takže je poslední třetina zbytečně rozvláčná. Niccol rozvíjí myšlenku, jak by mohl vypadat svět, kde by se vše, co člověk vidí, zaznamenávalo a v mnoha případech i sdílelo s vládou, policií...prostě někým, kdo má pocit, že se díky takové kontrole zamezí třeba zločinnosti. Oči všech, by se staly kamerami. Velmi sympaticky se nesnižuje k moralizování, ale vcelku zábavně ukazuje, jaké důsledky by to mohlo mít. Sledujeme netradiční detektivku, která je jako z pera I. Asimova(přestože robota zde nenajdeme) Pro milovníky knižní sci-fi, bude Anon mnohem stravitelnější, než pro příznivce SW, ST, nebo Marvelovek. Svět ve kterém se Sal pokouší polapit "ducha", je totiž velmi podobný tomu našemu a atmosféra je spíš komorní. Přesto působí díky drobným úpravám dostatečně "jinak"; jde jen o jinou realitu, možná nepříliš vzdálenou budoucnost.I přes zmíněnou rozvláčnost a závěrečný banán, jsem spokojený a můj vděk Netflixu narůstá. Anon není film, který by si na sebe v kinech vydělal, ale určitě není horší, než většina mainstreamových sci-fi posledních let. PS: Motiv je velmi podobný epizodě Celá tvá minulost (S01E03) ze seriálu Černé zrcadlo. Pokud se vám jedno z toho líbilo, doporučuji zhlédnout i to druhé. Objektivně je 62% odpovídající hodnocení. Já zaokrouhlím nahoru.

• 1.10.2018  19:50

I kdyby mi byla Bullock sympatická, jakože není, pořád jsou Debbičky ukázkovou komedií, na kterou si po pár dnech nevzpomenete. Zlodějská týmovka, navíc ve skoročistě dámském obsazení, byla na papíře jistě mnohem atraktivnější, než synteticky studená přehlídka šperků a hadříků, kterou Ross vypotil. Chemie mezi parťačkami vůbec nefungovala, což je vzhledem k solidní sestavě dost s podivem. A aby si tento film vystačil jen se scénářem, musel by se režie ujmout někdo s invencí, nebo aspoň beze strachu zaexperimentovat. Když se k výše popsaným výtkám přidá zhovadilá stopáž a absence humoru, nelze dát jiné hodnocení, než podprůměrné.

• 1.10.2018  19:14

253 míst kina Svratka, téměř nestačilo a já tak poprvé seděl v kinosále, kde byla obsazena všechna místa, včetně první řady. České komedie (zvlášť na malých městech) prostě táhnou. My Češi, si umíme udělat srandu z kdečeho a kdekoho. Rádi se smějeme, jsme trochu škodolibí a poťouchlí, občas cyničtí a nezřídka sarkastičtí. Stačí nám málo a celý sál hýká nadšením při pohledu na Polívkovou, která šmajdá v podpatcích, imitující tak muže, lempla, který se přece tak složitou věc nenaučí ani po několika dnech. A o chvílku dál, pak tvůrci ženám ukazují, jak chytří my muži jsme. To když tento problém Karel vyřeší...amputací podpatku bot, které si dobrovolně koupil. To je názorná ilustrace toho, jak schématicky a primitivně tvůrci naložili s tématem, který šlo vytěžit mnohem víc. Jedinou ambicí bylo pobavit plytkou groteskou. A ano, všechny ženy v sále se tetelily blahem a chechtaly se...konečně zábava pro ně. Poté, co s partnery přetrpěly třeba Predátora(poď Jiřka, bude to prča, točil ho Black, no ten co dělal Posledního skauta s Willisem), se jim ani nedivím. Já se bavil sice líp, než u toho Predátora, ale jen a pouze díky Polívkové, za což se trochu stydím, protože její výstupy většinou obnášely asi tolik vtipu, jako scéna z Harryho Pottera, kde nafasoval obrovský pavouk kolečkové brusle. Česká komedie skomírá už několik let a tento film je jen dalším důkazem, že to vlastně nikoho netrápí, protože my Češi, se umíme bavit i u těch mizerných komedií. Přesto si tento počin tvrdou kritiku nezaslouží, protože primárním účelem komedie je pobavit a to se minimálně v případě žen podařilo.

• 30.9.2018  20:54

Zatím je to hodně o emocích, žádné zběsilé akce...příjemné překvapení.

• 20.9.2018  21:21

Asi bych se nepouštěl do diskuzí, jestli je Meg kombinace "béčkového" scénáře a "áčkového" rozpočtu, nebo je to "áčkový" popkorňák, který má pár slabších momentů. Zůstaňme u toho, že je to velmi nenáročný film, který má pobavit a současně vydělat dost dolárků na to, aby se ten štědrý rozpočet zaplatil. Zatím to vypadá, že se ten riskantní krok producentů vyplatí. Statham má na to, aby podobný film utáhl a za vydatné pomoci digisharka, se mu to i daří. Místy se rutinímu netalentovi Turteltaubovi, povedlo navodit i nějakou tu atmosféru, takže za mě rozhodně lepší, než většina jeho dosavadní "tvorby". Vedlejší postavy jsou sympoši a i když je v Meg těch béčkových momentů hromada, nejdou za hereckými výkony, ale za scénářem a režií. Navíc...ta béčkovost je věc názoru, protože podobné blbosti byly k vidění třeba i v posledním Jurském světě. Takže dobrý...v rámci žánru asi i lehce nadprůměrný. 60% je odpovídající.

• 18.9.2018  21:59
    Upgrade (2018)

Byť jsem velký scifík, tak na Upgrade jsem po přečtení oficiálního textu distributorů vůbec neměl chuť. Možná jsem prostě náročnější a na téma UI jsem trochu háklivější. Ale obavy byly v tomto případě zbytečné, protože Upgrade je scifimňamka, která ukazuje aspekty UI trochu jinak. Zprvu to zavánělo nechutně předvídatelným rozuzlením, ale i kdyby nedošlo k příjemnému twistíčku, bylo by to jedno. Spíš než kdo stojí za vraždou jeho manželky, bylo totiž zajímavé sledovat, jaké mělo upgradování důsledky pro hlavního hrdinu. Logan Marshall-Green byl pro postavu Greye skvělou volbou, protože Greyovi dodal civilní look, který pak pěkně kontrastoval s tím, co se mu dělo. Whannell je navíc velmi dobrý režisér, který si šel za svým(aby ne, když si to tak i napsal), takže vlastně není co vytknout. Pro mě bylo překvapením, jak moc akční Upgrade je...čekal jsem hodně povídání, ale ona je to docela jízda a to jízda skvěle natočená a vymyšlená. Srovnání ohledně obsahu neobstojí, ale když napíšu, že je to stejně osvěžující autorská originalitka, jako byla kdysi Garlandova Ex Machina (2014), nebo je letošní Krasinskeho Tiché místo, nic tím nepokazím. Relativně malé projekty, které jsou překvapivě kvalitně udělané, s originálním a chytrým scénářem, bez logických děr, okázalých CGI sekvencí a přeplacených hvězd. Těch je počertech málo a vždycky mi udělají radost. I když se rád podívám i na ta velká a často přihlouplá velkoscifi, jsou to právě filmy jako je Upgrade, jejichž jsem už třicet let cílovka. PS: pátou hvězdu jsem dal po zjištění, že celá tato paráda, měla rozpočet jen blbých 5 mil USD

• 16.9.2018  18:14

K Star Wars jsem si docela dlouho hledal cestu a doteď si nejsem úplně jistý, kolik z mé přízně tvoří prostá nostalgie. Ale asi hodně, protože s každým novým dílem, mám menší chuť podívat se na ten další. Pokud mě na tom všem něco bavilo, tak to byla provázanost. Po generace trvající souboj mezi temnou a světlou stranou, který pohltil rodinu Skywallkerů a nakonec i celou galaxii, která má být sjednocena v republiku... . A teď tady máme najednou prequel, který má pouze dodat historii jedné z hlavních postav. Ničím ten hlavní příběh neobohacuje a vlastně může jen uškodit. Zoufalý pokus vyrejžovat ze značky další peníze a přizastavit pozvolný pád celé ságy do propadákova. Chápu nechuť skalních fanouchů, kteří nezřídka Solo: Star Wars Story bojkotují. Pokud jsi jedním z nich, mám pro tebe dobrou zprávu. Za lístky v kině to nestálo a i když to zase taková hrůza není, tak je to v rámci SW univerza zbytečnost. I když je představitel Hana vcelku sympoš, nemá šanci spojit staré s novým. Ostatní postavy jsou vcelku OK, revolucionářka droid L3 je bezva, záporák v podobě Bettanyho vcelku fajn a cameo v posledních pár minutách potěší... . Ale co naplat, když je celkový look filmu rozmazaný a divnošerý, hudba místy mimo, fórky velmi často mimo a akce často nudí. Kdyby se prequely zaobíraly tím, jak se dostali Sithští lordi na temnou stranu, bylo by to mnohem zajímavější, než toto banditování mladého Sola.

• 16.9.2018  17:46
    Jian yu (2010)

Žánrový misch-masch, který si nejvíc užijí ti, které kdysi okouzlila wuxie romantika Tygr a drak. Romantická linka je vcelku fajn, na čemž má největší podíl Michelle, ale i její vcelku sympatický protějšek. S wuxie, potažmo jejich protivníky, je to o poznání horší. Špatný střih, průměrná choreografie soubojů, v kombinaci se zbytečně dlouhou stopáží, dělají z Jian yu sotva průměrný film. Naštěstí se povedlo aspoň trochu solidně vykreslit postavy a popravdě...už jen samotná Michelle je hvězda navíc.

• 15.9.2018  14:17

Peter Jackson se svým King Kongem = Guillermo del Toro s Pacific Rim. Vcelku jednoduché srovnání, které pokulhává snad jen v tom, že Jackson přinesl do kasičky tolik peněz, že si producenti podobný dáreček mohli dovolit. Pro mě osobně je del Toro min. stejně dobrý filmař jako velký Peter, takže nepochybuji o tom, že i on bude jednou v pozici, kdy bude moci vyhodit do vzduchu x mil. USD a bez uzardění prohlásit, že to zas takový průšvih není. Podobné hrátky s velkoformátovými postavami, byly k vidění v Transformers a i když toto srovnání leckoho pobouří, tak kdyby mi bylo 12 let, hrábl bych nejspíš po robotech, které úchvátně rozpohyboval Bay, než po monstrech, které už asi byla moc monstrózní, než aby to bylo k uvěření :o) Navíc vcelku mizerný scénář(i když od podobného žánru dialogy a la Hamlet nečekám), nedal moc prostoru snad žádné z postav vyniknout, takže nebýt zvuků které monstra vydávala, obešel by se Pacific Rim nejspíš i bez zvukové stopy. Na druhou stranu...je to monstersmovie a je udělané opravdu velkolepě. Scénář je v tomto případě skoro bonus navíc, protože tohle má být prostě wow podívaná. A je potřeba uznat, že jí opravdu je. Vlastně by se dalo říct, že to ten pokus nějak zamotat, skoro i kazí. Minimálně pasáže se dvěma potrefenými vědci, kteří přehrávali a byli otravní. V rámci žánru, je to ale pořád nadprůměr.

• 15.9.2018  10:25

Sborka a rozborka emocí tří ženských postav, které spojuje...něco. Od prvních minut jsem věděl, že něco takového mohla napsat pouze žena. A to není míněno jako kritika, byť jsem byl zprvu dost zmatený. Velmi pomůže, když si nebudete podobně jako já myslet, že je to detektivní příběh(můj omyl-tvůrci tak Dívku ve vlaku ani neprezentují). Atmosféra, kterou se povedlo Taylorovi vybudovat a Elfmanovi udržet, totiž evokuje něco ze severských detektivek, takže pak logicky čekáte něco, co sice příjde, ale není to pointou vyprávění. Tou je ...těžko popsat a nespoilerovat. Každopádně je to hutné, velmi dobře natočené a ne hloupé drama, které se v závěru stane thrillerem a přestože asi bude většina mužů trochu zaražených, kvalitu tomuto filmu upře málokdo(s výjímkou Verbala, který je tvořen pouze chromozomy Y ;-)) Ženský román, zfilmovaný jako thriller...nebýt mého omylu, nejspíš bych se na něj nepodíval. Takto můžu konstatovat, že už asi chápu, jak většina ženských vnímá třeba sledování hokeje v TV. Nerozumí mu, ale i ony si jeho sledování občas umí užít.

• 15.9.2018  09:53
    Fargo (1996)

Coenovi ve skvělé formě a opět platí, že jejich styl humoru, resp. jejich styl vyprávění nesedne každému. Nejde ani tak o to, že se v jejich filmech vyskytuje na malém prostoru velký počet bizarních postaviček, jako spíš o to, že jejich optikou jsou všichni lidé více, či méně, nějak pošahaní. A protože jsou to skvělí pozorovatelé a filmaři, dokáží nám to moc pěkně naservírovat. Takový jemnější a srandovnější, mnohem méně jízlivější a cyničtější, ale často podobně násilný Tarantino. Výkony všech herců jsou luxusní, s čímž souvisí i jejich výběr. Žádní hezounci a krasavice, ale naopak herci, kteří vám zahrají jakoukoliv emoci a jsou plně uvěřitelní v jakékoliv postavě, kterou ztvární. V prologu zazní, že je to příběh podle skutečných událostí. Klidně může být, ale Coeni se svým způsobem psaní a filmování, nakonec udělají z každého příběhu lehce absurdní mimózovinu. A to je forma, která mě osobně sedne víc, než sebevěrnější filmová rekonstrukce.

• 14.9.2018  20:46

Pro fanoušky Predátora, bude tento výtvor další bratříček k výplachům, jako byli Vetřelci vs. Predátor 2 (2007), nebo neslavní Predátoři (2010). Takže se Predátor odebírá do stejně temného a vlhkého místa, kam poslal Scott Vetřelce. Predátor: Evoluce spíš potěší fanoušky Shane Blacka, který spacehuntera použil jen jako divácky atraktivní výzvu pro bandu hláškujících žoldáků. Směs komedie a hororu Predátorovi nesluší a společně s pokusem udělat kolem Predátora nějakou mytologii(honosný název pro vysvětlování blbých nápadů Fred Dekkera a Shane Blacka), stojí za výsledkem, který balancuje na hraně parodie a béčka. Mizerné CGI i střih v kombinaci s nezajímavou akcí, rovná se nuda, nuda, nuda, kterou naštěstí občas rozhání hláškující parta pomatenců. Co ale zamrzí nejvíc, je nulová atmosféra, která zdobila právě třicet let starý originál. Stejně jako u snahy vysvětlovat původ vetřelce, i tady mi nezbývá než konstatovat, že je to velká chyba. Člověk se zpravidla obává neznámého, tedy asi s výjimkou scénáristů, kteří mají pocit, že diváky mnohem víc vyděsí ještě vetší potvora, než v minulém díle... . Největší výzva pro ty, kteří chtějí na slavné originály navázat, naopak spočívá v tom, jak "starého známého" opět zahalit do atmosféry strachu. Shane Black v mých očích propadl na celé čáře a stvořil film, který je jen o chlup lepší než AVP 2 a to už je co říct. Pokud jste Predátora neviděli, hvězdu si přidejte, protože Predátor: Evoluce hodnotím jakožto avizované vzkříšení a pokračování kultovního filmu.

• 12.9.2018  17:15

Předchozí epizoda byla v mnoha ohledech nejlepší, takže jsem byl zvědavý, co si tvůrci nechali na konec. Dějový twist byl předvídatelný a pokud bylo potřeba devíti dílů, aby se k němu dokráčelo, tak můžu jen kroutit hlavou, jak málo nám Groening nabídnul. Pokud je Disenchantment určený primárně pro dospělé, tak je to velká slabota, která si druhou řadu nezaslouží.

• 1.9.2018  10:14
    Hra (1997)

Fincher je skvělý režisér a tento film to potvrzuje. Douglas je vynikající herec, a podobně jako ve Volném pádu (1993), i tady svou postavu věrohodně rozehrál od chladného kliďase, k chlápkovi, kterému ruply nervy a byl dohnán ... dohnán :-) Hudba super, kamera super, atmosféra super. Ostatní herci dobrý a absenci známé tváře v roli Cristyny, považuji za dobrou volbu. Takže co, pět hvězd? Ani náhodou. I kdyby film skončil o pět minut dřív a závěr by tak vyšel úplně jinak, bych plné hodnocení nedal. Scénář totiž psal člověk, který nejspíš žil příliš dlouho ve filmařské branži a myslí si, že by to co ošálí diváka v kině, stačilo i v reálném životě. Mikrorozbušky, kamery, lidi s maskami, lži, nálepky, rekvizity, herci. Jsem si jistý, že to tak není a že některé věci naplánovat nelze, resp. nepovede se je uskutečnit bez zásadních chyb. Proto je pro mě scénář velkou slabinou. Tvůrci si vás budou do posledního okamžiku vodit na špagátku a vy nebudete vědět, jak to tedy doopravdy je. To je super, to mám rád. Jenže scénáře "odzadu", kdy se zpětně vysvětluje, jak došlo k tomu a tomu, co vás mělo přimět věřit něčemu... občas jo, ale tady toho bylo opravdu hodně. Celé ta konstrukce stála na velmi chatrných nohách a v okamžiku, kdy se do věci zapojila policie, civilisti... . Udržet v nejistotě postavu i diváky, není jednoduché a já za to tvůrcům tleskám, ale vysvětlení a pointa mě zklamalo i přesto, že jsem už v průběhu filmu kroutil hlavou. K davu se tedy nepřidám...jsem příliš nedůvěřivý na to, abych nekriticky přistoupil na podobný scénář.

• 1.9.2018  09:42
    Máš ji! (2018)

Podivuhodný film, který trochu klame tělem. Vtipné okamžiky určitě najdete a není jich zase tak málo, přesto to stačí jen na občasné uchechtnutí. Proč? Vychází se z příběhu o lidech, kteří skutečně celých 28 let, hru na babu hráli. Před závěrečnými titulky je ostatně uvidíte. Takže samotný fakt, že se takto dospělí lidi baví, není tak absurdní, jak by se mohlo zdát. Potíž je spíš v tom, že se filmaři rozhodli udělat to vše ještě "zajímavější". Vybrali postavy kolem 40 let věku, vymysleli podle nich divácky vděčnější situace a dohnali vše do extrému. Osobně bych u takového námětu preferoval evropský scénář, který by byl víc hravý a lidský. V podání Tomsice a spol. to byla spíš akční groteska, která na mě působila místy studeně. Přesto to nebylo špatné a ať už to bylo úmyslné, nebo ne, tak jsem ke konci vnímal to poselství, které by měl takový příběh dát. Hrejme si, žijme na plno, buďme se svými blízkými. Čas nám ubíhá a nikdo z nás neví, co bude to poslední, čemu se zasmál.

• 1.9.2018  09:18

Tento díl mě definitivně přesvědčil o tom, že se Matt zasekl někde v devadesátých letech a vytvoříl seriál, který mě nemá čím překvapit a co hůř, ani pobavit. To se stává i lepším, jen zamrzí, že po těch letech přišel s něčím, co sice není určeno pro děti, ale přesto je to tak infantilní a nápaduprosté. Možná jsou to jen příliš vysoká očekávání, která jsem po milované Futuramě měl, ale jsem rozčarovaný.

• 28.8.2018  17:51

Co se stane, když se tvůrce dvou vtipných, zábavných a kvalitních seriálů rozhodne, že se v novém počinu nebude vykrádat? Disenchantment. A zatím se daří. Je to jiné než Futurama, i Simpsonovi. Ale možná by bylo lepší, kdyby nebylo.

• 27.8.2018  17:52

Preacher je zvláštní seriálek. Těží z komixu, ale zároveň si jede svou cestou a díky opravdu skvělému panoptiku vedlejších postav, jen málokdy nudí. Bizarní postavičky by samy o sobě nestačily, i když casting se tady taky vyvedl. Co Preachera zdobí nejvíc je především to, že jsou i ty vedlejší role skvěle napsané. Snad v žádném seriálu jsem neviděl tolik různorodých a přitom do příběhu pevně zasazených vedlejších postav, na které se těšíte víc, než na hlavní hrdiny. A ve třetí sérii jich ještě přibylo. A přestože to bylo tak trochu na úkor příběhu, tak postavy Hitlera, Azaela, Satana, Babči a jejich pohůnků, nebo Všeotce, za to rozhodně stály. O Starovi se ani nezmiňuju, to je seriálová perla, zralá na nějakou cenu. Završení třetí řady, bylo uspokojivé a i když se za fanouška Preachera nepovažuju, na další řadu se rád podívám.

• 26.8.2018  20:08

Konečně zábava, Byť jednoduchá, tak aspoň dostatečně nekorektní, abych se na první řadu dodíval.

• 23.8.2018  16:06

Už je to lepší, ale pořád je to oproti Futuramě slabota. Srovnání se prostě nejde vyhnout a faktem je, že i nejslabší díl Simpsonů, nebo Futuramy, je pořád o level jinde. Nu, uvidíme co bude dál.

• 22.8.2018  17:29

Nic pro ty, kteří mají nakoukány jak Simpsonovi, tak Futuramu. Nevtipné, nenápadité a přes nulová očekávání(první ukázky naznačovaly, že to bude slabota) zklamání. Možná se to trochu rozjede, ale zatím rozpačitý rozjezd.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35