Martrix

homepage

Skype: herak.martin

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 23.6.2018  21:02

Knižní předlohu neznám, hráčské prostředí je mi cizí a i když jsem větší část tak často propíraných "popkulturních" odkazů pobral, na žádné wow to nestačí. Ano, je to moc pěkně natočené, ale ve finále je to pořád ta stejná ohraná písnička o looserovi ničemné korporaci, vzpouře... . A když vidím, jak tady všichni sází 4-5 hvězd...myslím si, že spousta lidí nemá koule na to jít proti davu a superkritikám, přestože je to podobně "hutný" příběh jako měl Raubíř Ralf (2012) Co do kvality by si RPO zasloužil 4*, ale kromě pořádného příběhu, mi tam chyběla i atmosféra. Když půjdu cestou srovnání, tak se mi víc líbil třeba TRON: Legacy 3D a to i když bohatostí obrazů, ani složitostí příbehu, nemůže RPO konkurovat.

• 23.6.2018  13:31

Sedmé epizodě jsem vyčítal, že tvůrci nemají koule na to, aby nechali postavy zválcovat příběhem tak, aby to dávalo smysl. Dnes to trochu napravili a dokonce rozehráli linky na čtvrtou řadu. Nicméně pořád zůstává dost výhrad vůči nevěrohodnému chování postav. Ale třeba tato epizoda, už má parametry blížící se předchozí řadě.

• 23.6.2018  12:27

Nápady jsou občas fajn, příběh taky není úplně blbej, ale jako celek je to nesourodé a díky nevěrohodnému chování některých postav a obecně několika velkým nesrovnalostem v logice celého konceptu Westworldu, je to pro mě spíš zklamání. Možná je to díky vysoko nastavené laťce předchozí řady, nebo tím, že souběžně sleduji extra kvalitní seriály a ve srovnání s nimi prostě Wesworld neobstojí(např. Humans).

• 23.6.2018  09:46
    Humans - Epizoda 5 (S03E05) (epizoda) (2018)

Dramatické události poslední třetiny epizody, budou předehrou pro zradu a tvrdý náraz do zdi, zvané předsudky. Opět skvělý díl, namíchaný z nejlepších ingrediencí. Pravda, občas se nějaká ta skulina v logice najde, ale v tak solidním příběhu nemůže způsobit velkou disharmonii. Malá vada na dokonalosti, dělá originály.

• 20.6.2018  21:53

Špičkoví animátoři z Weta Digital a jejich skvělá práce, která si ve výsledku nezadá s žádným z monsters movie posledních let, jsou jediným důvodem, proč mělo smysl poslat Rampage Ničitele do kin. Jinak by si tento scénáristický skvost, zasloužil i přes účast Rocka, vypálit na levná DVD, která se prodávají za 49Kč v trafikách. Hlava mi nebere, že scénář dělali čtyři lidi. Že jsou Rampáci na motivy arkádové videohry, ještě neznamená, že nešlo vymyslet nějaký solidnější a neotřelejší příběh. Ale co už...na čumendu dobrý. Díky Rockovi i vcelku zábavné řádění zmutovaných potvor, náladu nepokazí. Jen zamrzí, že si tvůrci nedali práci s příběhem a vše nechali jen na působivém vizuálu a charisma Johnsona. Příběh *, Akce ****, humor **, look *****.

• 20.6.2018  16:51

Scénáristům chybí koule, takže i když dojde ke střetům, které mají končit jasnou smrtí, nakonec nemají odvahu stáhnout některé figury z oběhu. I díky tomu se začínají kupit logické minely. Navíc to celé začíná být díky poskakování ve vzpomínkách a čase docela chaotické. Nicméně ta "repointa", týkající se toho, k čemu vlastně Westworld slouží doopravdy, ta mě potěšila. Takže i přes tu zbabělost, nebo neschopnost pořádně se do toho opřít, dám ošoupané 4 hvězdy.

• 19.6.2018  20:35

Tak jako ve většině seriálů, i tady sledujeme několik linek, které se občas prolnou, někdy nás zavedou na začátek jiné linky, prostě klasický scénáristický copánek. V této epizodě je několik velmi dobrých momentů v každé ze tří hlavních linek, ale ta rádoby japonská, to je škvár, který celý díl sráží minimálně o jednu hvězdu. Přitom postava Maeve je vcelku fajn. Škoda, mělo to potenciál na plnou palbu, takhle jsou to ale hooodně odrbané 4*

• 19.6.2018  17:00

Předlohu neznám, ale směr jakým se ubíhá druhá řada, se mi nelíbí. Je to jako exkurze po hollywoodských kulisách. Tématické parky měly obohatit dosavadní westernovou kulisu, ale opak je pravdou. Je to jen laciná show, ani ne příliš věrohodně ztvárněná na to, že bych si užil aspoň ten efekt. Souboj s ninji byl až směšný. Přestože je pořád pro mě i spoustu jiných lidí svět starověkého Japonska přitažlivý, v tomto podání to bylo podivně vyumělkované.

• 18.6.2018  20:58

Výborná epizoda, která dává zapomenout na ty předchozí, které se daly označit za minimálně rozporuplné. Pokud to bude tímto stylem pokračovat dál, velmi rád poupravím moje předchozí tvrzení, že zatím je vše jen na efekt. Dnes to mělo hloubku a pár scén bylo vysloveně skvělých. Ed Harris byl jednoznačně králem tohoto dílu a jeho postava narozdíl od Bernarda roste.

• 15.6.2018  21:48

The Expanse je spaceopera v tom nejlepším smyslu slova. Doteď si vystačila s košatým příběhem, který má několik dějových linek, jenž se navzájem protínají, nebo vedou k nějakým zásadním událostem. Ovšem dnešní epizoda byla čisté sci-fi se závěrem, u kterého jsem se přihlouple usmíval. Tohle je lahůdka pro všechny, kteří mají načtenou spoustu dobrých knih a doufají, že se někdy dočkají jejich zfilmování. Paradoxně jsem knihu podle které je The Expanse natočená ještě nečetl, ale ať je jakákoliv, povedlo se podle ní natočit luxusní seriál. Očekávání překonána... .

• 15.6.2018  20:09

Každý dobrý příběh, je nakonec o lásce. A kde je láska, je i bolest. A s bolestí se člověk občas vypořádává dost destruktivním způsobem. Takže konflikt... . Láska a konflikt, pěkně propletené v dobrý příběh o mutantech/bozích, o definici dobra a zla...a staré dobré pomstě. Skvělé finále, které je zároveň startem něčeho nového. A pokud na tom budou pracovat dosavadní tvůrci Legion, zcela jistě u toho nebudu chtít chybět.

• 14.6.2018  20:37
    Humans - Epizoda 4 (S03E04) (epizoda) (2018)

Nic jako přítomnost neexistuje, vždy jsme v pohybu směrem vpřed. Pouze naše subjektivní vnímání událostí, pracuje s časem bez ohledu na skutečnost. Cesta jednotlivce z bodu A do bodu B, je v principu vcelku stereotypní. Narodí se, roste/učí se, rozmnožuje se, buduje/tvoří, degeneruje a umírá. Někdy je to zajímavý proces a vznikne dobrá kniha, nebo životopisný film. Já mám raději sledování seriálů, jako je Humans...ne, že by jich bylo hodně. V rámci několika hodin sledujeme velkou věc. Zrod umělé inteligence, způsob, jak se lidstvo vypořádává s tím, že už nejsme sami, i způsob, jakým se umělá inteligence vypořádává se svými tvůrci. Zatímco první řada Humans byla pozvolná, ve čtvrté epizodě řady druhé, nabírají události rychlý spád a cesta z bodu A, do bodu B, je tak najednou ještě zajímavější. Tato epizoda je tedy o eskalaci. O ztrátách. O prozření a o tom, že i cesty obyčejných lidí, nebo synthů, mohou mít zásadní vliv na všechno, co je obklopuje.

• 13.6.2018  21:37

Tahle epizoda nejspíš definitivně pohřbila moje naděje, že se z Westworldu nestala jen drahá kostýmovka, která je jen na efekt.

• 12.6.2018  18:53

Opět sledujeme více dějových linek, navíc některé poházené na časové ose. Hodně prostoru tentokrát dostává Dolores, která má vcelku zajímavé ambice. Jinak se ale nestalo nic zajímavého a dokonce ani jako "půdupřipravující" epizoda, to nebyla žádná sláva. Ale uvidíme. Nicméně scénáristická kvalita šla dolů a ta snaha neobtěžovat diváky přemýšlením, mi moc nevyhovuje.

• 12.6.2018  18:47

Westworld není seriál, na jehož pokračování bych se vysloveně těšil a nemohl se ho dočkat. Přesto uznávám obrovské kvality, které má. Navíc jde o můj oblíbený žánr, takže bylo jasné, že se na druhou řadu podívám. Nicméně oddaloval jsem okamžik, kdy se sledováním začnu. Takže proč se vědomě vyhýbám kvalitnímu sci-fi? Je to těžké "čtení"? Spousta řečí a žádný humor? Samé střílení a žádné emoce? Chybí postava, které by člověk fandil? Od všeho něco. Jestliže v Humans dostáváte spoustu podnětů k zamýšlení se, tak tady už dostáváte myšlenky naservírované a tvůrci se vám snaží vysvětlovat, co a proč se děje. Westworld je hodně na efekt...tak trochu to vypadá, že někdo zatlačil, aby bylo vše přímočařejší a jednodušší. V této epizodě sledujeme, jakými cestami se asi bude následující řada ubírat. Za pomocí flashbacků poskakujeme na časové ose podobně, jako v první řadě. Sledujeme Bernarda, který se hledá, také tažení Dolores proti hostům, ale i černého kovboje, který přijmul novou výzvu, nebo Maeve na cestě za svou dcerkou.

• 10.6.2018  11:45

Pokud chovám nějaký respekt k DC komixovým postavám, pak je to Batman. A jestliže si ho získal především díky Nolanovi, pak úplně klidně postavím na stejnou úroveň i tento animák. Atmosféra vynikající, skvěle poskládané a zrežírované, připraveno bez jakýchkoliv větších změn na přepracování na živák. Z Batman: Mask of the Phantasm dýchlo to staré dobré, čím dřív komixový film býval. Přestože nebyl prostor jít víc do hloubky postav a příběh je vlastně klasicky šablonovitý, nějak se povedlo vytvořit kompaktní celek, který vás přiměje uznale pokývat hlavou a připlácnout o hvězdu navíc. PS: většinou mi flashbacky vadí, ale tady to bylo našroubováno s citem pro příběh, takže ok.

• 9.6.2018  19:04

Nějakou dobu jsem nic s mega-digi-potvorama neviděl, takže mi Pacific Rim: Povstání, náramně sedl do nálady. Vizuálem strčí hravě do kapsy nejen Transformery, ale i předchozí film del Tora. Velmi přehledná, žánrově čistá a trikově skvěle zvládnutá blockbusterová jednohubka, kde byla monstra až absurdně veliká, roboti impozantní a lidské obsazení natolik neškodné, že mě bavilo to sledovat. I přes nešvary, které k tomuto žánru patří. Není to umění, je to čiročirá zábava, na které se nepochybně podílely stovky talentovaných lidí. A protože právě to byl jistě záměr tvůrců, sluší se uznale připlácnout o hvězdu navíc za odvahu a chuť udělat ptákovinu o monstrech a robotech takhle dobře.

• 9.6.2018  12:29

Z nějakého důvodu hůř hodnocená epizoda, přestože je stejně napínavá jako ta předchozí. Možná bychom se obešli bez flashbacků ze živovota rodiny Mao a možná někomu chybí Bobby, nebo Avasarala, ale pořád je to nadprůměrné scifíčko, jaké tady dlouho chybělo.

• 9.6.2018  10:26

S R-kovým ratingem, by to byla pecka. Kdyby se nedělaly kompromisy a zašlo se trochu dál, než jen kam to nechali dojít prudérní a opatrní producenti, kdyby se vykreslilly metody tajných služeb drsněji, šlo by se víc do povahy hlavní hrdinky... . I když zůstalo jen u kdyby, pořád je Rudá volavka velmi dobře udělaný thriller, ve kterém je Lawrence hlavní hvězda. Pro mě byla doteď jen dost přeceňovanou herečkou z Hunger Games(Matka! nepočítám...to byla haluz) Tady ale ukazuje, že by mohla z fleku nahradit Angelinu v pokračování Salt, nebo být důstojnou protivnicí Atomic Blonde. Nejde o akční scény, těch je konec konců v Rudé volavce poskrovnu(a je to jen dobře, o tom ten film není), jde o to, že dokázala zahrát postavu, které sice možná nefandíte, ale dokáže s ní soucítit a cítíte z ní odhodlání a sílu. Jak už jsem zmínil, je škoda, že se šlo spíš po povrchu a zůstalo jen u jednovrstevného, byť dobře odvyprávěného a nehloupého příběhu o baletce, která se stala agentkou. Spíš příjemné překvapení a po Tomb Rider, které jsem dnes viděl také, i vyspravené oko, protože i když není Lawrence můj typ, občas ten její sex-apeal, zasvítil i na mě.

• 9.6.2018  09:59
    Tomb Raider (2018)

Kdo čekal Indiana Jonese v sukních, ten bude otrávený jak po marmeládě z pralesniček. Nadhled žádný, vtip...pokus o vtip, jsem zaregistroval asi dvakrát a nejsem si jistý, jestli to tak bylo myšleno, sex-appeal Alicie...asi takhle...v Ex Machina hrála robota a byla víc zajímavá, než teď jakožto šlachovitá, bezpohlavní verze Katniss Everdeen. Nepochybuji o tom, že to pro ni bylo fyzicky náročné natáčení, ale ve výsledku jen pořád pobíhá a skáče, jako naspeedovaná poletucha. Ale on ten výsledný mix nezáživné akce a nezajímavého příběhu, nejde na její vrub. To je práce režiséra a scénáristů, kteří nepřišli s žádným novým nápadem, pointou, něčím šmrncovním...prostě mix Mumie 3, posledních Indian Jonesů(seriálových) a nevím čeho dalšího. Výjimku tvoří úvodní scéna na kolech, která je také jediným dobrem celého filmu. Jinak je to přehlídka žánrových klišé, kde vás ani nebaví předpovídat, jak to bude dál. Jít na tohle do kina... . PS: je mi líto dnešních mlaďochů, že nemají možnost zažít lehkou dobrodružnou komedii, jako byl třeba první Indy, nebo Honbu za diamantem, v letním kině.

• 9.6.2018  09:22

Na DC to není úplně hrozný. Ale pořád je to polovičaté ve smyslu pořádně se do toho opřít. Slaboučký a blboučký příběh tomu taky nepomáhá, ale i bez něj to někdy jde, když se to umí a nedělají se kompromisy. Postava Harley osciluje mezi otravností a zábavností, Deadshot je jalovej, Tiger dejme tomu, Kapitán Boomerang(....to jako fakt? Kdo tohle vymyslel?), není dost velkej hajzl, Zoom je neškodnej... . Prostě pořád se nedaří vytěžit z jakž takž zajímavých postav dost na to, aby z toho byla zábava i pro dospělý. Takže pokud budu hodnotit v rámci animovaného DC, je to lepší průměr. Každopádně je to pořád stravitelnější, než co předvádí DCani v kinech.

• 4.6.2018  19:17
    Humans - Epizoda 3 (S03E03) (epizoda) (2018)

Tvůrci dokážou i při tom vysokém standardu stále překvapovat a drobnými rýpanci stimulovat mozek k úvahám, které se nemotají ani tak kolem sci-fi, ale úzce se dotýkají společnosti ve které žijeme a tím pádem i nás. Jak složité může být začlenit se pro syntha, když to nedokáží ani lidé, kteří se od majority liší jen barvou kůže, nebo náboženským vyznáním? Co definuje člověka a jeho práva? Pokud si dovolí vystoupit s názorem, který většina společnosti odmítá, je zpravidla vypuzen a separován. Co opravdu chybí těm, kteří hledají ve vztahu změnu a co vlastně chtějí změnit, když neví co je učiní šťastné? Útéct a skrýt se, nebo zůstat a bojovat? Smysl života možná není v tom nebýt sám, ale pokud se sám cítíte, můžete ztratit spoustu času hledáním někoho, s kým si tak připadat nebudete. Lidské bytosti jsou tak patetické. Ale kdo ví, třeba nás On opravdu uplácal k obrazu svému. To by vysvětlovalo, proč stejnou chybu udělal tvůrce synthů. I o tom byla tato epizoda.

• 2.6.2018  08:51
    Humans - Epizoda 2 (S03E02) (epizoda) (2018)

Snaha najít si místo ve světě, který už si nárokuje jiný druh. Proti ní snaha udržet si svět, do kterého člověk stvořil bytosti, které mají potenciál i ambice převzít nad ním kontrolu. A mezitím příběhy jednotlivých bytostí, které jsou často definovány skrze vztahy jak k robotům, tak lidem. Speciálně tento díl je velmi skličující. A tvůrci opět dokazují, že kvalitní dialogy, věrohodně vykreslené postavy a dokonalý střih i hudba, mohou i tak zprofanované téma, jakým jsou roboti, povznést na filozoficko sociální drama špičkové kvality.

• 27.5.2018  11:33
    Humans - Epizoda 1 (S03E01) (epizoda) (2018)

Je až s podivem, jak se podařilo po více než roční pauze navázat na atmosféru a jinakost předchozích řad. Opět skvělá hudba, velmi dobré dialogy a věrohodně prezentovaný svět, který se musí vypořádat s tím, že "už nejsme sami".

• 26.5.2018  08:15

Způsob vyprávění tohoto podivuhodného příběhu je natolik okouzlující, že nemohlo vzniknout nic jiného než to, čemu se říká umění.

• 20.5.2018  08:28

Síla myšlenky převládá nad tím, co vidíme. Vlastně nám autoři říkají, že se nemůžeme spolehnout na žádný z našich smyslů...což je vlastně stejný pohled, jako v Matrixu. Je jedno, jestli vám mysl ovládá umělá inteligence, nebo pošahaný nadčlověk, který má schopnosti Boha. Anebo jestli si něco sami vsugerujeme, případně se necháme ovlivnit někým jiným. Takže pokud se nemůžeme spolehnout na naše smysly a náše myšlenky mohou být ve větší, či menší míře ovládány někým, něčím jiným...jsme jen křoví na předzahrádce bohů? Nebo je život řízen pouze zákony přírody a někteří z nás mají bujnou fantazii? O ničem menším tento seriál není a tato epizoda lehce zaostává za těmi předchozími jen proto, že je přehlednější. Stále je tam dost podivností, jen je to bez toho mystického povlaku srozumitelnější. Což je škoda, ale třeba to souvisí s tím, že se režie chopil někdo jiný(tedy podle CSFD).

• 12.5.2018  09:39

Tak asi takhle. Většina z nás, kteří viděli předchozí epizody, stejně pořádně neví, o čem Chapter 14 byla. Přesto jsou hodnocení taková, jaká jsou. Takže kdyby tato epizoda bylo první vaše setkání s Davidem, resp. prací Hawleye, nebude vědět která bije. Přesto budete vnímat, že sledujete část zvláštního příběhu, který je vyprávěn pomocí té nejlepší filmařiny, jakou jste doposud v jakémkoliv seriálu mohli vidět. Tvůrci útočí na vaše emoce a mozek skrze obrazy, hudbu i slovo. Nenechají vás ani na vteřinu vydechnout a jen se vézt. Nestačí se jen dívat, jako u přiblblých stříleček. Aby jste vytěžili z toho co vám předkládají dost, musíte Poslouchat, Dívat se a Vnímat.

• 9.5.2018  17:50

Seděl jsem v předsálí kina Velký Špalíček a čekal, až skončí předchozí promítání. Byly otevřené dveře, takže nejen že jsem slyšel Silvestriho mohutnou finální skladbu, ale viděl jsem i část plátna, kde pomalu ubíhaly titulky. Vycházelo jen málo lidí, protože věrný marvelák ví, že příjde bonus v podobě potitulkové scény. I když se mi oči stáčely k plátnu, vydržel jsem nepodívat se. Po dlouhé době jsem se těšil na VELKÝ biják....Black panter byl zklamání, takže jsem doufal, že se mi dostane satisfakce od tvrdého jádra marvelovských postav. Potitulková scéna skončila a já se zvědavě díval nejen na to, jaký typ diváka přispěl na druhou miliardu dolarů, ale i na to, s jakými emocemi opouští sál. Budou smutní, protože jejich oblíbené postavy padly, nebo nadšení z té jízdy? Ohromení nějakou zajímavou záletkou, zklamaní, zamyšlení... ? A víte co? Nezahlédl jsem zklamání, ani veselí, ale ani zamyšlení, nebo smutek, ba ani překvapení. Bylo to zvláštní. Ale zpětně si vybavuji, že jsem odcházel s podobným výrazem. Málokdy je v kinech k vidění. Výraz, který vám do tváře vmáčkne pocit naplněných očekávání, která nebyla nijak moc přehnaná, protože všichni jsme věděli, že se Marvel pustil do obřího projektu, jenž nemá ve filmu obdoby. Většina lidí šla do kina s tím, že i kdyby se tohle nepovedlo, tak nám dal Marvel v rámci MCU tolik skvostných komixáren, že bychom mu asi odpustili. Tak si myslím, že i ten můj nečitelný výraz znamenal, že na prdel jsem si ze třetích Avengerů rozhodně nesedl, ale že sdílím názor většiny kritiků, že není co vyčítat a že to snad ani líp udělat nešlo. A to i přesto, že si nebudete moc scén za pár týdnů pamatovat. Na druhou stranu vám v hlavě zůstane, jak která postava skončila. Třeba na vás dolehne i to, že vidíte některé postavy naposledy a překvapivě vás zamrzí, že se až teď, na konci, vyprofilovala postava Kapitána Ameriky z pruhovaného skautíka, na temného tvrďáka. Přestože se scénáristi snažili s až matematickou uzkostlivostí dát každé z postav svůj čas a dostatečně silný přínos pro dění na plátně, byla to spíš nejukrutnější přehlídka cameo rolí v historii filmu. Prostě se děla na spoustě míst, spousta věcí a jediné co to vše spojovalo, byly nám známé postavy. I přesto to stačilo, protože děj hloupý není a jen těžko najdete důvod něco kritizovat. Jedna velká rozlučková párty, na které nechcete chybět.

• 3.5.2018  21:44

Nemám potuchy, co se v této epizodě vlastně odehrálo. Nenapadá mě, jaké motivy má Shadow King, ale nic z toho mě nepřiměje dát nižší hodnocení. Tvůrci si diváka vychutnávají a podle hodnocení bych řekl, že je to k naší velké radosti. Nejnemarvelovatější počin, jaký kdy byl natočen ve spolupráci s Marvelem.

• 30.4.2018  20:12

Oproti skvělé předchozí epizodě, mě to finále přišlo uspěchané a odfláknuté. Jakoby Raimimu utnuli natáčení ze dne na den. Ale co už, o mrtvých jen dobře...mohou se vrátit. A to platí i o tomto seriálu. Přestože si už Campbell Ashe zahrát nechce a nějaký účtozombie zastavil přívod peněz, jistě se najde někdo, kdo naváže tam, kde Raimi skončil. Odpočívej v poklopu, Ashi, nezapomeneme.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33