Martrix

homepage

Skype: herak.martin

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 17.12.2018  13:20

Spletitost vztahů, dvojití agenti, zákulisní plány a pikle, které se kují hned na dvou světech...to vše už samo o sobě dává zabrat mozkovým závitům diváka. Ingredience, které se nemění, ale přesto je každá epizoda jiná, díky poměru, v jakých je scénáristi namíchají. Tento díl byl vcelku srozumitelný, sledujeme lov na teroristku a byť odpověd na otázku, kdo za tím vším stojí a co sleduje, leží ještě mnoho epizod před námi, člověka potěší, že zatím drží krok a neztrácí se v dění, které nejenže nedává odpovědi, ale naopak předestírá další otázky. A to nemluvím o postavách, které se objeví a pak zase zmizí.

• 12.12.2018  18:57

Je vcelku snadné dostat se zase do obrazu, ale už to není tak dráždivě jiné, jako v první sérii. Pořád nevíme kam se sbíhají nitky a vlastně neznáme pohnutky hlavních postav. Co zatím chybí nejvíc, je vzájemná konfrontace obou Silků...což je vzhledem k jejich rozdělení a uzavření hranic pochopitelné, ale i díky tomu to zatím nemá ten zajímavý přesah, který činil Counterpart vyjímečným.

• 11.12.2018  20:58

Nízkorozpočtové sci-fi zpravidla nemůže dopadnout jinak, než jako béčko, které se do kin nikdy nepodívá. Pravda, občas se najdou autorské projekty, které disponují velmi dobrým scénářem a nakonec se jim povede díky talentu a dobrému výběru producentů, uplést tzv. "z hovna bič". To se tady ale rozhodně nestalo. I kdyby měl Gomez miliony na skvělé CGI, tak by z Příkazu zabíjet stejně nevzniklo nic jiného, než béčko. Nejde jen o to, že je scénář primitivní. Potíž je, že nedává smysl a přestože jde jen o dialogy party vojáků, je prostě pitomý. Takže tento výtvor splňuje téměř všechny atributy poctivého béčka, včetně nadšení a snahy tvůrců, kteří nepochybně věřili tomu, že udělají dobrý film. A toho si cením, protože tady nejde o to vycucat z lidí peníze, nějakou rutinérskou tutovkou. Nejspíš je za tím touha natočit co nejlépe vlastní film, za který se nebudou tvůrci stydět. A to se asi v rámci možností povedlo.

• 10.12.2018  19:17

Touto epizodou sledování Nightflyers končím. Ne proto, že bych sdílel názor některých lidí, že je to béčkový seriál, nebo proto, že jsem čekal Hry o trůny ve vesmíru. Důvod je prostý. Je to přeplácané. Na jedné lodi se děje tolik divných věcí, že by to vystačilo na dva seriály. Je to odpudivá směs Vesmírné odyssey, Horizontu událostí a kdovíčeho dalšího. Nelíbí se mi zvuky, které vše provází, to co jako divák vidím a téměř všechny postavy mi jsou nesympatické. Navíc mám v hlavě první díl, který začíná tím, že asi všichni umřou...to není moc velká motivace, prokousávat se tím psychodějem dál. Za mě zklamání.

• 9.12.2018  21:06

Hm, kniha to asi bude dobrá, Martin psát umí, ale zatím je to psycho s nízkým potenciálem udržet si pozornost diváka. A je to škoda...v rukou lepšího scénáristy a režiséra, by to mohlo být min. zajímavé. takto je to jen další příběh o stroji, UI, nebo něčím mezi tím, který má vražedné choutky.

• 9.12.2018  19:34

Dnes jsem dokoukal jiný seriál o vesmírné lodi, na které je s posádkou i někdo/něco jiného. Origin. A ten je zatím ve všech ohledech o dva levely výš, než co proběhlo v této epizodě. Způsob, jaký pilot začal, nedává prostor pro budování nějaké atmosféry, většina postav je nesympatická a jediné co mě přijměje se podívat na další epizodu je má zkušenost s knihami Martina, takže zvědavost, co vymyslel. Být to jiný autor, tak to balím už teď.

• 9.12.2018  12:52
    Origin - I Am (E10) (epizoda) (2018)

Tuctové, ale nijak zvlášť urážející finále, které bohužel doplácí na to, že tvůrci vyměkli a pointou se tak stalo, co dělá člověka člověkem. Ta konstrukce ohledně kompatibility mimozemského(asi) parazita a člověka, stojí na chatrných základech, stejně jako způsob, jakým se někdo pokoušel "vyčistit" loď od nákazy. Je to škoda, ale pořád jsem rád, že se podobné projekty dělají.

• 9.12.2018  11:45

V prvních epizodách čelila parta neznámých lidí hrozbě nákazy mimozemským parazitem. V těch dalších se k této hrozbě přidal strach a nedůvěra. A v té předposlední, aby toho nebylo málo, přibude další hrozba. Ale od první epizody se z party neznámých, staly díky flashbackům pěkně vyprofilované postavy. Pro diváka to znamená, že se může nejen dohadovat, která postava má potvoru v hlavě, ale může spekulovat o tom, jestli je potvora tak fikaná, že přivede svého hostitele ukázat mamince a tatínkovi domů...do ufounova. Tento scénáristický twist přišel v pravý čas; tímto se mimojiné otevírají další vrátka pro případná pokračování, kterým bych se ani nebránil.

• 9.12.2018  09:28

Ne že by v předchozích epizodách nebyly logické chybky, ale plně to vynahrazovala atmosféra a zajímavé postavy. Pohřební Blues byla fajn díky flashbackům postavy, kterou skvěle ztvárňuje Felton, ale jakmile dojde na odhalování kdo má v sobě potvoru, dostává logika pěkně za uši. Všichni ví, jak mají co používat, postavy se chovají jinak, než by se člověk v reálu choval... . Je to obrovská škoda, ale i tak se zájmem sérii dokoukám...bylo to tak dobře rozjeto, že toho teď nechat nejde a s trochou štěstí...snad to celé neznehodnotí poslední tři epizody.

• 8.12.2018  19:32

Pro mě byli první Úžasňákovi v tehdejší konkurenci lepší průměr, takže jsem na jejich pokračování rozhodně nečekal. Ale musím říct, že dvojka je nadočekávání povedená a v té současné konkurenci naopak vyčnívá. Nadupaná akce s dobrým scénářem a vynikajícím hudebním podmazem, který by strčil do kapsy většinu hraných akčňáků.

• 8.12.2018  10:41

Čím dál větší slátanina, kde se postavy chovají jako v přiblblé telenovele. Rozdíl je jen v tom, že je vše zasazeno do atraktivních kulis a do historických souvislostí. Hlavní postavy a zásadní události, drží Vikingy aspoň trochu v mezích, ale i tak...dnešní díl potvrzuje, že se mělo skončit společně s Ragnarem.

• 8.12.2018  08:19

Slet nepříliš kompaktní rodiny, jeden němec, slovenka a zamilovaný chatař v mixu scén, které mají odhalit, že i dysfunkční rodina, je pořád rodina a byť se její členové pořád hádají, a nepůsobí šťastně, tak se mohou mít rádi. Jo a taky tam byl medvěd. Tereza Voříšková zraje jak víno a je to taková naše Portmanka. Ta se mi líbila hodně a kdyby se scénář víc zaměřil na to, že nám ukáže tuto vypečenou rodinku skrze optiku onoho němce, asi bych hodnotil líp. Tvůrci se ale rozhodli, že nám předloží jednoduchou rovnici: vypadá to, že to stojí za prd + jeden víkend, kdy se to může změnit = pořád to stojí za prd. Navíc se mi moc nelíbila hudba, takže na jednu stranu s povděkem konstatuji, že je Chata na prodej mnohem, mnohem lepší film, než moje poslední kolize s českou "tvorbou"(Ten kdo tě miloval), ale pořád tomu chybí dost na to, abych dal líp než za 3*. A to je z toho jedna hvězda za Voříškomedvěda.

• 5.12.2018  21:20
    Origin - Fire and Ice (E06) (epizoda) (2018)

Poměrně nudný díl představí další postavu, kterou je zbuznatělý podvodník z Německa. Jeho příběh je nudný a protože se nic zásadníh nestane ani na lodi, je zatím tato epizoda jednoznačně nejslabší.

• 2.12.2018  20:09
    Origin - Remember Me (E05) (epizoda) (2018)

Trošku slabší epizoda, ale i když není těžké odhadnout co se bude dít, pořád se člověk nenudí.

• 2.12.2018  18:58

Jako u spousty jiných japonských filmů, i tady je potřeba být připravený na velmi pozvolné tempo vyprávění, typicky asijskou poetiku, kterou nezahluší ani to občasné mečování a křehkou lovestory. Postava Ichi je ztvárněna přesně tak minimalisticky, aby pěkně kontrastovala se skoro divadelním herectvím ostatních. Pokud je na scéně, nespustíte s krásné Haruky oči. U podobně laděného filmu samozřejmě nemohou chybět smyčcový a šamisenový hudební podklad, které tomu utahanému tempu vydatně pomáhají. Dvě hodiny je hodně a pokud někdo čeká, že jde o akční film, takže to bude od rubačky k rubačce, bude zklamaný. Ichi, slepá samurajka, je především příběh o ztrátě, samotě a hledání důvodu proč žít. Jestliže pozitivní myšlení způsobí, že se váme dějí pozitivní věci,... co se děje těm, kteří jsou prodchnuti smutkem?

• 2.12.2018  16:38

Po delší době jsem se podíval, kam scénáristi zavedou Ragnarovi synky a musím konstatovat, že Hirst stále vaří z vody a navíc už nezůstala žádná postava, které bych měl chuť fandit.

• 2.12.2018  14:23
    Venom (2018)

Na adresu Venoma se dá k dnešnímu dni sesbírat vcelku slušná porce kritiky. Blbej scénář(konání většiny postav nedává smysl), slabej záporák(neznámý Ind), hloupý(žádný dobrý) hlášky, málo(žádná) krve, přehrávající(zralý na zlatou malinu) Hardy, nic moc CGI (digičmáranice v kombinaci s mizerným střihem) ... . ANO, všechny ty výtky, mají svoje opodstatnění. A ano, kdyby měl Reynolds bráchu a někdo sepsal pořádný dialogy, nebo kdyby producenti Venoma zeRkovatěli, byla by to "guilty pleasure" roku. Takto je to ale celé takové nedomrlé, potenciál nevyužívající a nevýrazně působící skorobéčko. Z těch výtek, mi asi nejvíc vadil Hardy, který se pro roli Eddieho vůbec nehodí a jehož toporné herectví bolelo tak moc, že jen za to by měl Venom ten eRkový rating dostat. Taky je škoda, že se tvůrci nebyli schopni rozhodnout, jestli pojmou Venoma jako komixový, lehce přepálený film pro náctky, nebo sci-fi horor, pro který bych hlasoval já. V tomto ohledu mi Venom připomíná druhý Jurský svět...žánrově nekonzistentní směska akce, hororu a sci-fi. Ale ve finále to zase takový průšvih není...venku je dost škaredě na to, aby člověk těch 112 minut. obětoval bez lítosti.

• 29.11.2018  19:38

Opět epizoda s velmi dobrou atmosférou, flashbacky stále fungují a nebýt posledních pěti vteřin, asi bych dal i plný počet. Jenže scénáristi si vše velmi zjednodušují, takže přestože vše vypadá pěkně a probíhá bez zaškobrtnutí, některá důležitá rozuzlení působí lacině. I proto v hodnocení najdeme třeba jen jednu hvězdu...někoho to prostě vytočilo na max.

• 25.11.2018  14:13
    Sestra (2018)

Každý jeden díl seriálu The Exorcist, měl lepší atmosféru, než tento kříženec Van Helsinga s naštěstí nikdy nenatočeným Vymítačem IX. Mužské obsazení tragické, scénář je jen deset lekaček obepsaných nějakým tím dějem...prostě skvěle se tvářící béčko, jedoucí na vlně Conjuringu. To si tedy ten starý transvestita Valak zasloužil lepší prequel. Jediné dobro je zajímavá Farmiga mladší a Rumunsko, které pomáhá tu filmařskou rutinudu aspoń trochu vylepšit. Postava Frančiho ale spolehlivě převážila tato jediná pozitiva, takže pokud čekáte nějakou atmosféru...kupte si let balónem. Možná by v případném pokračování pomohlo spíš spojení Nun(a)Chucky... a byl by krásný crossover na světě.

• 24.11.2018  13:29
    Origin - Bright Star (E03) (epizoda) (2018)

No, nevím co by si kdo představoval. Srovnávat všechny sci-fi seriály s Expanse je hloupost. Origin má skvělou atmosféru a tvůrcům se daří držet diváka v napětí. Ano, moc originální to není a zpravdila se stane to, co by člověk čekal. Ale kupodivu to nevadí, protože i tak dává konání postav smysl. Jak už jsem psal...je to taková ta hra v uzavřeném prostoru, kde víte, že je tam s vámi i potvora, ale nevíte kdo ji v sobě má a co vlastně chce. A byť je to trochu ohraná písnička, v Origin mě to baví. Díky flashbackům se nejen dozvídáme víc o postavách, ale v této epizodě vidíme i co se stalo nedávno před tím, co ukázal první díl. Jsem spokojený...nic lepšího teď mezi hvězdami neuvidíme.

• 24.11.2018  12:01
    Déjà Vu (2006)

Původně jsem tady měl napsaný oslavný komentář, ale po druhém shlédnutí zůstanu u toho, že je to velmi dobře natočené, zahrané, má to fajn dynamiku... . Déjà Vu dobře funguje jako solidní krimi se sci-fi prvkem, ale jakžto sci-fi s kriminální zápletkou už selhává, protože s časovým paradoxem se tady opět zachází dětinsky. Nicméně na 4* to stačí.

• 18.11.2018  16:50

Andersonův návrat k tomu, co umí nejlíp...první epizoda evokuje (především atmosférou) Horizont událostí. Ale téměř jistě půjde o klasický příběh...zavřete partu lidí do uzavřeného prostoru, šupněte k nim potvoru, zamíchejte a nechte dusit. Taková Věc, ale ve vesmíru. Flashbacky, které zatím představily první postavu, jsou překvapivě v pohodě, takže si dovolím mírný optimismus. Řemeslně dobře udělaný, přímočarý sci-fi, hororový seriál, příjde v pauzách Expanse vhod.

• 13.11.2018  19:12
    Spring (2014)

Spring je indie filmeček o chlapíkovi, který potřeboval po ztrátě rodičů a práce, znovu chytit vítr do plachet. Tak jel k moři, do Itálie. No a jak už to tak bývá, tak co čert nechtěl, potkal ženskou. Ale ona to nebyla jen tak obyčejná ženská, ona byla ... . A o tom ten film je. O zamilování se, o pochopení, že je Louise opravdu Jiná a o tom, jak se s tím oba dva vypořádají. Horor je to tak z 10%, sci-fi 3% a zbytek je velmi uvěřitelný a civilně podaný příběh o trápení a lásce dvou mladých lidí. Hodně diváků bude rozladěno první hodinou, kde se vlastně nic neděje, ale stojí za to si počkat. Herci jsou fajn/sympatičtí, scénář jím nevkládá do úst kraviny a hlavně...v žádném ohledu se netlačí na pilu, neřve se tam, není tam téměř žádná akce...prostě to Nenson s Moorheadem zvládli i s tím pidirozpočtem skvěle. Mám tyto indie(ať už to znamená cokoliv)filmečky rád.

• 11.11.2018  19:29

American Satan naplňuje po obsahové stránce všechno, co by jste si pod mixem žánrů Drama / Hudební / Thriller, mohli představit. Navíc je velmi dobře natočený, zahraný a má fajn hudbu(a to není satanrock zdaleka můj žánr). Vlastně všechno fungovalo velmi dobře, snad jen stopáž by mohla být kratší. Sledujeme vzestup, cestu a pád mladých kluků, kteří si plní sen stát se top kapelou. Nic objevného neuvidíme...podobně to popisoval třeba David Gahan s Depeche Mode. Na tom všem je pro mě děsivé snad jen to, kolik ovcí/fanoušků za sebou podobní ztroskotanci vlečou. Ash Avildsen se pokusil to klišé o nástrahách rockenrollové slávy trochu ozvláštnit, tak do příběhu narouboval Faustovký smrádek, ale bohužel nepřišel s ničím originálním, takže podobenství spočívá jen v tom, že se hlavní hrdina jmenuje Faust a objeví se někdo jako Satan s nabídkou. A to je škoda, protože bez ohledu na kvalitu, je Americký Satan jen další film o kapele, která se nechala semlít. Přesto dám o půl hvězdy víc... .

• 11.11.2018  14:13
    Černovik (2018)

Sergej Lukjaněnko je v žánru současné ruské sci-fi podobný fenomén, jako je pro amíky v žánru hororu třeba Stephen King. Oba spojuje schopnost zakomponovat velmi dobrý nápad do běžného prostředí, věrohodné postavy a bohužel taky smůla na filmová zpracování jejich knih. King má aspoň to štěstí, že v Hollywoodu se i po neúspěchu najdou zdroje na další pokus, takže se nakonec pár dobrých kousků urodilo. Lukjaněnko je vynikající spisovatel, ale pokud budou jeho náměty przněny jeho soukmenovci tak, jako v případě Černoviku... .. Sergej Mokrickij vytvořil nepřehledný a místy nezajímavý scénář, díky kterému stvořil něco, co místy vypadá jako socialistický Matrix, smatlaný dohromady s alternativními světy, dystopickou budoucností a něčím novým, co ale zatím nedává smysl. Vše prošpikoval ruskou hudbou, většinou velmi dobrými triky a pár dobrými nápady, takže ve výsledku jsem byl spíš rozčarovaný, než otrávený. Předpokládám, že na ten otevřený konec nikdo nenaváže, protože si neumím představit, že by někdo dal peníze na pokračování. Každopádně mi už asi navěky zůstanou v paměti Matrjoško-boti, na něž jsem civěl s otevřenou hubou. Chci crossover s Terminátorem. PS: Rozpočet filmu byl 200 000 000 Rublů, což je v přepočtu necelých 3 mil USD...za tak málo peněz by v americké produkci nenatočili ani 15 minut.

• 11.11.2018  13:43

Železný opičák, maskovaný hrdina, který (má blíž k Zorro mstitelovi, než Robinovi Hoodovi) ztrpčuje život místnímu zkorumpovanému úředníkovi a pomáhá chudému lidu. Námět nic moc, ale o ten nejde, protože v těchto filmech je vcelku jedno, jakou záminku si scénáristi najdou. Především tady jde o souboje a trochu humoru. Oba dva bijci jsou ve skvělé formě a je radost na to koukat, ale přiznám se, že bych mnohem raději viděl Donnie Yena bez drátů a zrychlených záběrů. Když jde o fantasy, nemám proti nectění fyzikálních zákonů nic, ale tady to nebylo třeba. Choreografie byla velmi dobrá a tvůrci by si vystačili i bez té přepálenosti.

• 10.11.2018  13:43

Bejkárna v režii slavného Woo-ping Yuena velmi pravděpodobně nenadchne příznivce kung-fu, nebo historických wuxia filmů. Ale mohla by pobavit každého, kdo má rád fantasy a je už otrávený hollywoodskou produkcí, která je jako přes kopírák. Obecně se dá tvrdit, že je většina asijské fantasy typická tím, že se nebere až tak vážně a že vás vždycky překvapí něčím novým, nebo aspoň tak bizarním, či absurdním, že vás to prostě pobaví. A samozřejmě je vše namixované s troškou patosu, který je ale často z kategorie uvěřitelných emocí...resp. člověk by tomu rád věřil, protože je to mile naivní/čisté. No a nesmí chybět nějaká ta rubačka. Kapitola sama pro sebe jsou trikové sekvence. Občas je ta animace jako z lepší videohry, ale plně to vyvažuje fantazie tvůrců, takže než že by to jednoho otrávilo, spíš se pousmějete. Těch CGI je tam tolik, že by to v IA kvalitě stálo opravdu ranec, takže trocha benevolence je určitě na místě. Už tak je s podivem, že takovou ptákovinu někdo zafinancoval. Ale jsem rád. Bylo to tak blbý, že se mi to líbilo.

• 9.11.2018  11:35

V zajímavostech se píše: "Nejdražší scéna filmu, kdy duch způsobí v kostele malé tornádo, byla nakonec z filmu vystřižena. „Nechtěli jsme, aby duch měl tak rozsáhlé schopnosti. Ač scénické efekty nebyly levné, celkové vyznění filmu dostalo přednost,“ uvedl producent Adam Dvořák. ??? Celkovému vyznění filmu by pomohlo, kdyby byl animovaný, němý a trval cca 15 min. Filmy jako je Ten, kdo tě miloval, jsou důvodem, proč chodím nerad do kina na českou tvorbu. Scénáristický výblitek, který nespasí ani herecká sestava, která se tomu upsala.

• 5.11.2018  18:43

Předchozí epizoda byla luxusní a vlastně mohla být i poslední. Celá řada směřovala do tohoto okamžiku. Alucard, bastard, který je synem samotného Draculy a lidské ženy, vytvoří podivnou alianci společně s Belmontem, lovcem upírů, který je poslední svého druhu a Syphou, Mluvčí a čarodějkou, aby se utkali s nejmocnějším upírem všech dob a zabránili vyhubení lidstva. Zlomený Dracula je ale svým zármutkem tak unavený, že jde za svou pomstou spíš ze setrvačnosti a nemá dost energie čelit intrikám ostatních upírů. Závěrečná bitva v sedmé sérii, nabídla skvělou podívanou. Tím, že tvůrci přidali ještě poslední osmou epizodu, vyslali fanouškům jasný vzkaz. Máme dostatek nápadů, jak v Castlevanii pokračovat, pořád zbylo dostatek zajímavých postav, boj nekončí. A já jsem za to rád. Příběh se mi moc líbí, atmosféra je parádní, postavy jsou fajn...a navíc...od animáku je k hranému filmu mnohem blíž, než z papíru. A že Castlevania by byl parádní film. Takže i když poslední epizodu druhé řady hodnotím pouze třemi hvězdami, za ta pootevřená vrátka pro pokračování, jsem velmi rád a celkově bych dal druhé řadě lepší 4*

• 4.11.2018  19:49

Možná je to jen můj problém, ale s druhým Ant-Manem prožívám to samé rozčarování, jako s pokračováním Deadpoola. Wow efekt se podruhé prostě nekoná a to i když je vše akčnější a trikově vytuněnější. Přitom ani zápletka není úplně mizerná. A to přestože je druhý mravenečák stejně jako ten první, čistě rodinný film. Tzn. vtipkuje se, je co nejméně násilný, resp. nikdo v něm neumře a nikomu nebude nijak zvlášť ublíženo(pár mravenců to odnese, ale to nejspíš nechá insekcidofóbní matky v klidu). Po Avengers: Age of Ultron (2015), byl Ant-Man skvělým odlehčením a i když by se nabízelo to samé u Ant-Man a Wasp po těžkých Avengers:Infinity War, tak tentokrát tomu tak není. Resp. po těch posledních marvelovkách, je to na mě hodně dětinské. Přesto se mi Ant-Man a Wasp líbí víc než Black panther a některé momenty byly zapamatovatelně vynikající.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36