Martrix

Martin Herák

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 29.5.2020  18:09

Ani nevím co napsat. Snad jen že si Kingdom udrželo ve všech směrech vysokou kvalitu i ve druhé řadě. A záměrně píšu ve druhé a nikoliv v poslední. Závěrečná epizoda totiž uzavírá příběh o cestě za trůnem, ale rozhodně ne o nákaze, resp. rostlině života. Vlastně to vypadá, jakoby byly předchozí dvě řady pouhou předehrou a teprve teď začne ten komixový příběh. Což je smělá představa, protože doteď šlo víc než kvalitní scénář. V tomto případě je neznalost předlohy velkou výhodou,o kterou se ale ochotně připravím...jdu pátrat, protože pokud se komixoví tvůrci neinspirovali třeba právě u GoT, může to být klidně naopak. Tak či tak...jde o obdivuhodný počin, za který opět patří dík...Netflixu.

• 28.5.2020  21:10

Původně jsem chtěl napsat komentář až na celou řadu, ale tato epizoda byla tak nabušená, že si zaslouží okomentovat. Po první řadě jsem spíš z legrace zmínil, že Kralovství jsou takové korejské Hry o trůny. Nu a protože hned první epizoda druhé řady, je ještě o level lepší, to srovnání není úplně mimo mísu. Po pár epizodách se toho stalo hodně, všechno šlape, dává to smysl, skvěle to vypadá a je tam několik vysloveně skvělých momentů. A k tomu ještě lépe zafungovala hudba. Bojové/davové scény snesou nejpřísnější měřítko...to, čím GoT končily, to tady dostáváme po pár epizodách...jsem zvědavý, jak bude vypadat finále. Seriál na špičkové úrovni. PS: filmy o zombích mě obecně moc nebaví, tady to ale není ústřední téma...prostě je to hrozba, byť specifická a není to jen pro laciný efekt.

• 26.5.2020  22:59

Poněkud pozvolnější rozjezd vynahradí následující epizody, ve kterých sledujeme nefalšovaný zombie nářez. Zpětně jsem vlastně za to ukecanější uvedení do situace ohledně královské rodiny rád. Celá ta pointa, jak to vzniklo, společně se středověkými kulisami, působí neotřele a dobře se na to kouká. Vizuál je v poslední době silnou stránkou u většiny korejských filmů a tento seriál působí opravdu nešizeně (díky Netflix!) K tomu sledujeme i nějaké to intrikaření při snaze uchvátit trůn, takže vlastně jde o odlehčenější korejské Hry o trůny. Poslední díl první řady je "skvělým" předvyvrcholením, takže jsem rád, že nemusím čekat na řadu druhou.

• 25.5.2020  17:02
    UFO: Nacistická konspirace (TV film) (2008)

Jak už to u takových dokumentů bývá a je to zcela pochopitelné, tvůrci pracují s teorií a předkládají pouze to, co ji potvrzuje. I to může být užitečné, pokud jste sběratelé konspirací, které aspoň dávají smysl. Jako většina lidí, i já viděl Akta X, viděl jsem i Projekt Blue Book, četl mnohá pojednání...ano, jako alternativa k mimozemšťanům, tato teorie funguje a pokud se nebudete pídit po údajích, které ji vyvrací, nebudete mít problém uvěřit. Takže proč ne. Co mi ale opravdu vadilo, bylo neustálé opakování již řečeného, kdy uslyšíte asi 4 x tu stejnou větu, jako by se vám to tvůrci snažili podprahově zarvat do paměti. Takže pár nových informací a souhrn. A za chvilku opět. Ono se není čemu divit. Ten materiál by byl na slabou půlhodinku...resp. nebýt i několikrát opakovaných záběrů, tak na15 minut. Americký dokument pro tupouny.

• 25.5.2020  16:49

Naprosto nezáživné povídání o silnici, vinicích, golfových hřištích... . Jakoby neměla Kalifornie nic zajímavějšího. Z mého pohledu odfláknutá a tupě obecná exkurze, která aspoň trochu znalému člověku nenabízí víc, než pár pěkných záběrů z vrtulníku. Ve srovnání třeba s Alžírskem ze vzduchu je to ostudně diletantský počin.

• 24.5.2020  18:30

Všechno se vyvíjí a je tedy logické, že staré věci nefungují jako dřív. Ano, nebavil mě dlouhý automobilový závod, honičky na motorkách, zápletka je blboučká...ale...Spencer s Hillem jsou natolik charismatičtí herci a jejich projev je natolik uvolněný a zároveň pro ně typický, že jsem si ty srandobitky užíval stejně, jako před třiceti lety. Hill se svým atletickým a vtipným stylem boje...to je vlastně evropský Jackie Chan. Chemii mezi těmito dvěma herci, se žádná jiná dvojice ani nepřiblížila. A další věc, kterou nelze nevyzdvihnout, je hudební podklad. Tak typický pro italské komedie. Po prvních tónech mi naběhly vzpomínky na vojnu, kde jsme si tyto filmy v klubu pouštěli a speciálně scénou ve sboru, jsme se při bavili ještě mnoho týdnů poté. To se o dnešních komediích říct nedá. Nejraději bych dal 4* ..protekční a naprosto neobjektivní. Ale nedám. Zub času, tady totiž opravdu zahlodal.

• 24.5.2020  14:58

To povídání je fajn hlavně díky tomu nadšení a lásce k žánru, který je mi tak blízký. Posloucháte režiséry a herce, kteří stojí za tím nejlepším, co filmové sci-fi nabízí a máte radost protože víte, že toho nenechají, že jde o životní lásku. Taky se podíváte na ukázky z těchto filmů a dozvíte se pár zajímavosti, nebo vyslechnete komentáře, které dávají vznik filmu do kontextu. Pro mě, jakožto sci-fi fandu, je to jako příjemné setkání s kamarády, kteří mají stejný koníček. Moje hodnocení je tedy maximálně subjektivní.

• 23.5.2020  23:56

Toto pokračování se mi na jednu stranu líbilo víc, ale na tu druhou postrádalo emocionální náboj prvního filmu. Sledujeme dvě základní linie, přičemž v první provádí jeden strážce mrtvého vojáka (bratra hasiče z prvního dílu) Podsvětím a snaží se jej před soudy očistit od jeho hříchů. Tato linie je opět plná zajímavých výjevů, kterým vévodí dinosauří vsuvka. Je s podivem kolik prostředků na animaci, muselo být na takový film vynaloženo. Druhá linie je pak o tom, jak se snaží zbývající strážci vypořádat s duchem domácnosti, který jim brání v odvedení duše jednoho staříka. Tzn. tentokrát jsme v Korei a řeší se investiční fondy, adopce...klasika korejský flmový mišmaš. A aby toho nebylo málo, oběma liniemi se proplétá tisíc let starý příběh o tom, jak všichni tři strážci zeměřeli a co je spojuje. Popravdě, nejraději bych ten film vykuchal a udělal jeden historicko-romantický... právě o životech strážců a ten druhý jako čísté fantasy. Přesto nejsem zklamaný. Co se mi nelíbilo hodně, byla protivná postava vojáka, který se choval jako debil a kterého bych rozhodně nereinkarnoval do ničeho, co má hlasivky. Jsem zvědavý, jestli někdy vznikne pokračování...závěr byl v tomto duchu pojmutý. PS: doporučuji počkat si na potitulkovou scénu...

• 23.5.2020  16:22

Po V zajetí rychlosti, se Roger Donaldson pustil do dalšího snímku s nálepkou dle skutečných událostí . A já s tím mám opět malinko problém, protože mu to nevěřím. Resp. jasně, v sedmdesátých letech vyloupil vysílačkový gang banku, čímž se rozeběhl řetězec událostí, které odhalily korupci mezi policajty a vynesly na světlo poněkud choulostivé informace o vysoce postavených politicích. Ale já tam zase vidím příliš zásahů v duchu "filmařské licence". Přitom právě to, že jde o skutečný příběh, mohlo povýšit The Bank Job ze zamotané, ale vcelku průměrné kriminálky, na hodně zajímavou kriminálku. Jsem si jist, že by mě skutečný příběh bavil víc. Příběh se špinavým, na nic si nehrajícím scénářem, se škaredými anglány, kteří mluví jako dlaždiči. Bez idealizování Terryho a jeho party. Tato nažehlená verze sice není špatná, ale není dost vtipná aby pobavila a není ani dost nápaditá, aby překvapila. Velmi slabé 4* za Stathama a za řemeslně dobře udělaný film.

• 22.5.2020  19:34
    Vyčislitěl (2014)

Mám pocit, že jsem se díval na jiný film...anebo, jsem byl jediný, kdo si četl titulky...které jsem mimochodem do CZ nedávno přeložil. Tzn. ten film jsem viděl asi třikrát a bohužel se mi ten stupidní scénář pořád povaluje v paměti. Nechápu, proč tady někdo v komentech mele o postapokalyptickém sci-fi. Když už, tak dystopické survival sci-fi. Což by bylo ještě v pohodě, ale bohužel tomu tak není. Autor sepsal scénář na úrovni středoškoláka, přičemž ústřední myšlenkou mělo být, jak láska zvítězí nad logikou. Logika byla reprezentovaná pofidérním způsobem a o ženském myšlení ví autor taky kulový. Tzn. v tomto ohledu film selhává. No a ten zbytek...ano, fajn krajina, občas fajn vizuál, ale ta vedlejší linie vyprávění, která měla pojednávat o převratu...přičemž v něm byla až směšně naivně "skryta" palba do vlastních řad (jak to chodí v Rusku), to už bylo opět na úrovni velmi špatné povídky. Ono je to pitomé už od začátku, ale jak často se vám poštěstí vidět ruské sci-fi a ještě s vcelku pěknou ženskou? Tak to dokoukáte až do konce, který už nemá co zkazit. Ba naopak, společně s hrdiny se budete radovat, že už to máte za sebou. Flusanec do obličeje každému lehce nadprůměrně inteligentnímu dospělákovi, který má logické uvažování na vyšší úrovni, než orangutan.

• 22.5.2020  18:22

Přestože už jsem starej chlápek, tak ještě před pár lety, jsem se s dcerkou při sledování ovečkina Shauna velmi dobře bavil. Jasně, oproti Gromitovi jsou minipříběhy Shauna a jeho party o dost infantilnější, ale nějak jsem doufal, že se tam povede tvůrcům propašovat i něco pro dospělé. Tak tentokrát za mě ne. Což je ok...nejsem cílovka, ale pokud je to film pro prcky 4-12 let, tak si nejsem jistý, jestli je to správné téma. Místy se po nich chce pochopit vcelku dost. Ale možná prckoše podceňuju, nebo na příběhu vlastně ani nezáleží...stačí gagy a zvuky... . Těžko hodnotit film, který není dělaný pro dospělého. Pokud producenti počítali i se mnou, tak za sebe dám 2*. Jako rodič bych dal 3* a pokud bych měl jít cestou srovnání, třeba s posledním celovečerákem...tak taky 3*.

• 22.5.2020  18:08
    Svítání (2009)

Svítání dnes těží z toho, že se od jeho vzniku nenašel nikdo, kdo by přišel s originálnějším filmem o upírech. Svět plný upírů, hony na lidi, nedostatek krve... . Tvůrci pracují s premisou, že jde o nemoc. Tím činí Svítání aktuálním i pro dnešní dobu, kdy je to snáze představitelné. Rychlost jakou se mohou nemoci šířit, ale také další důsledky, už nepůsobí tak přitažené za vlasy. Nebýt vcelku jasného vyvrcholení, rád bych viděl pokračování. Vy, kteří čekáte něco ve stylu Bladea, nebo Underworldu, budete dost zklamaní. Místní žánrovou směsici, bych totiž poskládal jinak. Thriller/Sci-Fi/Horor/Akční v poměru 30-10-30-30. Svítání je překvapivě inteligentní film, což je ale na úkor atmosféry. Přesto si ke konci příjdou na své i milovníci bloodchlejstanců a trhání hlaviček.

• 21.5.2020  22:58
    High Life (2018)

Nabízelo by se napsat, že je to divácky nevstřícný, místy až nepříjemný film. Pro Avataristy a Marvelisty, kteří se považují za znalce sci-fi, to musí být velmi nestravitelný kousek. Ale pravdou je, že High Life je natočený s neobyčejným citem pro atmosféru a načasování. Že je velmi zajímavě obsazený a ta kontroverze není samoúčelná. Stejně tak si nemyslím, že jde o kosmoart. Je to zvláštní příběh, o tom žádná, ale filozofické sci-fi? To snad ani ne. Spíš film o podivném experimentu. Jako sci-fi má hodně chyb, které ale nejsou důležité, protože autoři nechtějí řešit technické aspekty, ale lidské jednání v extrémních podmínkách. Když se High Life tak zastávám, líbilo se mi to? Ne, většinou ne, ale rozhodně nemůžu tvrdit, že je to špatný film. Je to jako kdyby se někdo, kdo nemá rád horory podíval na Saw. Asi by pak napsal, že to nebyl jeho šálek kávy. No a já bych řekl, že High Life je šálkem kávy jen pro velmi omezenou skupinu filmových fajnšmekrů. Sice se za něj tak úplně nepovažuju, ale s každou další minutou po dokoukání ve mě zraje pocit, že je High Life velmi nedoceněný. PS: bylo zajímavé vidět Juliette Binoche v tak podivné roli. Weronika Wachowská je tady castingová perla, díky níž je závěr až mystický.

• 20.5.2020  19:56

Riddickovská trilogie je zvláštní fenomén. Z vymazleného a s nadšením uplácaného béčka za 23 mil. USD, se najednou vyšvihl matnobulvý drsoň do vyšší ligy, kde už se dají dobré nápady, i mnohem lépe prodat. Jenže co naplat, že kluci dostali 5x větší rozpočet, když ony ty dobré nápady došly. Resp. jednička byl primitivní příběh s atmosférou a několika opravdu pěknými momenty a dvojka je rádobypromyšlený příběh s nemnoha nápady a ještě bez výraznější atmosféry. Podivně kýčovitá "mytologie" sice nepůsobí vysloveně směšně(když o ní nepřemýšlíte a i tak je to natěsno), ale nejspíš je to zásluhou vizuálu, který z toho všeho dělá natolik divnou podívanou, že se tam ty kožené dialogy ztratí. Ale ta snaha o propracovanost děje je pořád sympatická a pořád se dá říct, že si tento film na nic nehraje a jde si svou cestou. Byť dle mého názoru, to je úkrok špatným směrem. Cesta jakou se tvůrci vydali ve trojce, tzn. návrat k survival monster akci, této postavě sluší víc. Rozmáchlý slepenec fantasy a sci-fi, natočený průměrným režisérem...to se povede jen málokdy.

• 19.5.2020  22:23

Pitch Black jsem viděl v době, kdy se o něm nemluvilo jako o kultu (kterým podle mě ani není). Věděl jsem, že jde o béčko. Ale chtěl jsem se podívat na nějaký film s kosmobludou a nebylo kam jinam sáhnout. A v tomto kontexu, jsem byl příjemně překvapený. I když má Černočerná tma všechny atributy béčkového filmu, současně nenudí, není tam moc vysloveně pitomých scén, ale hlavně si na nic nehraje. Akční kosmovykošťovák, který je ozvláštněný postavou Ridicka...bez které by to bylo i přes účast Radhy ohavně idiotské béčko. Je tedy trochu paradox, že jsou to právě závěrečné scény s Ridickem, které nejvíce odhalují scénáristickou nemohoucnost. Pokus udělat v akčním filmu okénko, kde se bude "hrát o Ridickovo svědomí", v mých očích nefungoval a beru to tak, že tvůrci neměli koule na to, dotáhnout to do konce. Ale zase aby to nevypadalo, že jen kritizuju. Ano, po technické stránce to občas není žádná sláva, ale také jsou k vidění velmi dobré okamžiky, které jsou Twohymu ke cti a nemusel by se za ně styděl leckterý vysokorozpočtový film. A právě tyto okamžiky mě přiměly k tomu, podívat se po letech znovu a tentokrát v pořádné kvalitě a ve Special edici. Pořád to něco do sebe má. Za 23 mil. USD, je to vlastně obdivuhodně dobře udělaný film.

• 17.5.2020  17:12

Pokud by to měl být váš první korejský film, může se stát, že ho nedokoukáte. A stejně tak toto dílko neosloví lidi, které otázky duše a posmrtnosti nezajímají, nebo čekají fantasy pohádku. Singwa hamkke je soudní proces, ve kterém čerstvě zesnulého Kima zastupují/obhajují tři průvodci. A že je bude potřebovat. Protože soudit ho bude hned sedm bohů, z nichž se každý specializuje na jednu neřest. Ano, pokud vám to zní povědomě, je to skoro jako Dantovo Peklo, ale na korejský způsob...tzn.máme tady démony, bude řeč o reinkarnaci...navíc je to podle komixu. Nejde tedy jen o exkurzi, jako v případě Božské komedie, ale půjde o duši jednoho na první pohled hříchy nezatíženého hasiče (který byl vyvolen k reinkarnaci). Jenže kdyby to bylo tak snadné, tak tento film netrvá přes dvě hodiny. Takže sledujeme sborku a rozborku nejen života Kima, ale také jeho matky a bratra. Zní to velmi lákavě a navíc...skvělé triky, vizuál je opravdu vymazlený a na ničem se nešetřilo...takže kde je chyba? Jestli tedy je? Překvapivě jsem se místy nudil, což je u takto atraktivní látky na pováženou. Nějak se mi nedařilo najít k postavám cestu, takže svaťouškovský Kim mi byl trochu ukradený. Chyběla tomu temnota...sakra je řeč o pekle. Navíc si tvůrci nechali tu emocionální nálož až na posledních cca 20 min., takže Singwa hamkke je pěkně udělaný, ale potenciál vcelku ignorující film o něčem, co mě velmi zajímá ....a přesto mě tvůrci nezaujali tak, jak by mohli. Každopádně na dvojku mrknu taky.

• 17.5.2020  13:29

Životopisný film s Anthony Hopkinsem, o umanutém chlápkovi...jasně, to zní skvěle. A v Zajetí rychlosti minimálně první a poslední půlhodinu, i báječně působí. Jenže na mě je tam toho filmařského krášlení moc. Nerozhodnost tvůrců, jestli udělat vtipný film na motivy skutečného příběhu, nebo životopisný film ve veselém duchu, z něj dělá v mých očích další z mnoha prvoplánovitě líbivých filmů, které se vezou na "opravdovosti"...vytržené z kontextu. Na druhou stranu proč si stěžovat, o nic nejde...je to jen film a díky obsazení a atraktivitě námětu, pořád nadprůměrný film. Asi mě mrzí, že víc než životopisné drama, to bylo "jen" dobrodružné roadmovie.

• 17.5.2020  01:47
    Guns Akimbo (2019)

Zábava nejen pro digismažky a ortodoxní klikače, ale překvapivě i pro mě, který nemá ani facebook. Vtipné na tom je, že je to i takové uflusnutí do vlastních řad...čumění na životy jiných, se totiž od čumění na zabíjení druhých, zase tak moc neliší. Místy poťouchlá hudba, nebo dobře zvolený song...It´s hammer time..., je stejnou měrou zvrhlé, jako zábavné. A těch zábavných momentů je v Akimbo dost na to, aby měl člověk chuť to dokoukat. Howden se moudře vyhnul klišé, takže za mě dobrý. Akce je navíc opravdu dynamická, zpomalováky, choreografie... . A účast Radcliffa, byla jednoznačně velké pozitivum. Jednohubka, ale o několik levelů lepší, než třeba tohle.

• 16.5.2020  16:15

Nejslabší nemusí nutně znamenat špatný. Zvlášť, když mi třetí návrat připadá oproti dvojce jen o špetku míň zábavný. Přestože se tvůrci ještě dnes kasají, že ve scénáři není žádná logická chyba, dalo by se o tom diskutovat. Zvlášť závěrečná scéna. Na druhou stranu...v rámci možností, kdy obnáší cestování v čase jistá logická omezení, je scénář chytřejší, než má většina "seriózních" timejumpig filmů. Návraty jsou především zábava, nebo komediálně laděná sci-fi hříčka a v tomto funguje i tento poslední díl dobře. Málokdy se vidí trilogie, kde by udržely všechny díly, tak vysokou kvalitu.

• 16.5.2020  12:43

Tak jo, můj návrat do minulosti pokračuje, včera jsem viděl jedničku, dnes navazuju dvojkou..pěkně po sobě, což se hodí, protože to působí, jako by se to nátačely všechny tři díly najednou. Nebo měl Zemeckis skvěle zpracovaný koncept. Takže nejde o nastavování, nebo ždímání původně uzavřeného příběhu, ale o plánovanou trilogii, která má svou vnitřní skladbu. Jednička byla dobrodružná komedie, dvojka už je akční komedie, v poměru 75% akce a 50% humor...ne, nespletl jsem se, ony se ty žánry vzácně prolínají. Ten rozdíl v uchopení mi připomíná Vetřelce a Vetřelce 2. Oba skvělé filmy. Cameron ale žánrově přeřadil z čistého hororu na akční horor. Co zůstalo Návratu 2 stejné, je vcelku promyšlený příběh. Jinak je všechno rozmáchlejší, trikově vymakanější a nepochybuji o tom, že mnohem nákladnější. Co ale musím zmínit, je hudba...skoro to vypadá, jako by se nahrávalo ve stejný den, jako hudba k Predátorovi. Stejní hudebníci, nástroje, motivy... V každém druhém okamžiku kdy zazněly žestě, jsem čekal že odněkud vyjukne Predy, nebo Arnold. Neuvěřitelná vykrádačka sebe sama. Ale nevadí..jen mě to pobavilo. Jsem spokojený. Když se zase někde bude mluvit o zlatých osmdesátkých, už si nevybavím jen Aliena, Predátora, Terminátora, Ghostbusters, Smrtosné cokoliv a podobné vály...budu mít v patrnosti, že tam patří i první dva Návraty. Ve své době pecka a ani dnes nepostrádají na zábavnosti. S kratší stopáží, bych asi hodnotil ještě líp.

• 15.5.2020  22:40

Mám ruskou kulturu rád. Takže jsem ochoten přejít s lehkým pokrčením ramen Putina, zabrání Ukrajiny, alkoholismus, divnou hudbu i azbuku. A opravdu moc rád bych napsal pěkný komentář k tomuto filmu. Tvůrci mi to usnadnili, protože je to velmi zručně natočené, má to moc pěknou atmosféru, pár dobrých nápadů a herci jsou taky v pohodě. Takkže co? Proč ne? Protože nefunguje celá ta mytologie, spousta věcí nedává smysl a jsou jen na efekt. Už od první minuty, kdy hlas vysvětloval co je Jaga zač a jak to funguje...neznělo to jako dobře vymyšlená pověst. A bohužel se to projevilo v dalším dění. Pravidla hry fungovala jen na někoho a někdy. A jak na sviňu, to jde ruku v ruce s přepálenou stopáží, takže těch momentů, kdy si říkáte ...jak to? proč? je tam víc, než by bylo potřeba. Možná se Podgajevskij rozhodl ušetřit nějaký ten rubl na střihači, ale druhá cesta do pece a linie s chytrou holčičkou a jejím tatínkem, byla docela navíc. Vše se dalo zfrknout hned při první výpravě. Je to velká škoda, potenciál námětu byl veliký a atmošku to mělo místy fakt dobrou. Skoro se mi chce hvězdu přihodit, ale ne...za ten konec ne.

• 15.5.2020  18:12

35 let jsem se tomuto filmu vyhýbal. Sám nevím proč, když je sci-fi můj milovaný žánr a mám z něho nakoukáno opravdu hodně. Nu, stalo se a svým způsobem je to zajímavá zkušenost. Většina lidí ten film zná, má k němu nostalgický vztah a ztotožňuje se s obecným míněním, že je to zlatá klasika. Může fungovat jako premiéra i dnes? Když člověk viděl spoustu filmů, které se na ni odkazují, nebo jde o různé variace na stejný příběh? Může! A je to proto, že Návrat do budoucnosti je skvěle napsaný, zrežírovaný i zahraný. Ta kombinace žánrů, je navíc velmi zábavně namíchaná. 10% sci-fi v podobě, která neurazí ani zatvrzelé odpůrce žánru, 20% pro žánr dobrodružný a zbytek je komedie. Žádný thriller, žádné digiblbosti, hloupý děj... . Návrat do budoucnosti je jeden z mála filmů, kde mi naprosto nevadí předvídatelnost děje. Víte co se bude dít dál, ale přesto je to vtipné, nebo minimálně úsměvné...je to čisté. Víte, že to na vás tvůrci nezkouší, že vás nepodceňují, že se ty věci musí nevyhnutelně stát a vy se dokonce těšíte na to, že se stanou. To se mi u novodobé kinematografie, děje jen velmi málo. Čistá filmařina a já doufám, že mě pokračování nezklamou.

• 14.5.2020  22:00
    Nikola Tesla (TV film) (2016)

Na zvýšení povědomí o přínosu Tesly, je tento dokument dostačující. Dozvíme se pár životopisných událostí, ale na to jít do hloubky, tady není prostor. Pokud jste o Teslovi nic nečetli, jde o takové lehké seznámení a úvod do Teslaworldu. Na pořádné zasvěcení, by bylo potřeba aspoň pět hodin.

• 14.5.2020  21:54

Nápad a zápletka nejsou špatné a Funés je tady v roli tradičně cholerického, ale chytrého chlapíka, který to pitvoření nepřehání. Pro mě jako potravináře lépe funguje ta druhá polovina filmu, kde se už tehdy poukazuje na náhražky a automatizaci, ale hlavně na všeovládající korporace. Tenkrát to tvůrcům přišlo tak absurdní, že to prezentovali skoro jako sci-fi... . Z filmů Funése, považuji tento za jeden z těch lepších.

• 13.5.2020  21:10

Svým způsobem to byl nešťastný člověk. Ta obrovská chuť vyhrávat za každou cenu, dejme tomu. Ale Jordan byl samolibý hajzl, mstivý, ješitný a usurpátorský. I když ostatní uznali, že jim ten tlak pomohl se zlepšit, nechtěl bych s takovým člověkem hrát a konec konců...Bulls se dařilo i bez té buzerace. Na druhou stranu, tohle z něj v dobré víře udělal jeho otec. S výjimkou toho, jak se sesypal v šatně, mě nejvíc dostalo, když odpovídal na otázku, jestli mu to za to stálo...že ho ostatní neměli rádi. Chytrej a citlivej chlap, ale vzal to za špatnej konec.

• 13.5.2020  20:26
    Amazon (1997)

Poměrně netradiční formát, kdy začínáme vysoko v horách a sledujeme cestu inckého šamana dolů do povodí Amazonky, aby našel lék pro svoji matku. Současně sledujeme evropského etnobotanika, který se snaží objevit dosud nepoznané léky, které by pomáhaly zbytku světa. Pár faktických informací se dozvíme, ale nejzajímavější je samozřejmě téměř panenská krása přírody. Už tehdy, před více než dvaceti lety zaznělo, že je Amazonský prales v ohrožení...snad ani nechci vědět, jak moc špatné je to dnes.

• 13.5.2020  18:42
    Baby Driver (2017)

Zvláštní film. První minuty se moc líbily, zvláštní směs krimi a pohodové hudby...fungovalo to. Jenže co naplat, když to pak plynule přešlo do klišé a vyvrcholilo akcí, která byla nahony vzdálená atmosféře první poloviny filmu. Když se z relativně chytrého scénáře, najednou přeskočilo do standardního akčního finále. Přesto to nebylo úpně pitomé. Akorát mám varování. V mých dvaceti letech, by mě zcela jistě rozčilovala ta všudypřítomná hudba...převážně staré americké vály. Dnes už ne, dnes to je dokonce důvod, proč zaokrouhlím nahoru. On je to vlastně takový dlouhý videoklip, resp. písně mají úzkou souvislost s dějem a ve skutečnosti si myslím, že i námět tohoto filmu inspirovala závěrečná píseň. Kdo je schopen poslouchat/rozumět, užije si film víc. Pokud máte ale dobré uši, nejspíš vás nepotěší pasáže, ve kterých na pozadí uslyšíte dost nepříjemné pískání...pro navození pocitu hlavního hrdiny. Elgort odvedl nadstandardní práci, jako řidič byl velmi věrohodný a co se týče tvůrců...skvěle odvedená práce při honičkách a obecně akčních scénách...byť bych byl raději, kdyby se to celé zakončilo poněkud komornějším způsobem.

• 11.5.2020  18:25
    Necronomicon (1993)

Nic od H.P. Lovecrafta jsem nečetl, ale samozřejmě jsem četl knihy od jeho obdivovatelů a následovníků a totéž platí i o filmech. Ať už vědomě, nebo ne, všichni jsme jistě viděli něco, co bylo jeho monstry inspirováno. Nakonec...co udělal H:G. Wells pro sci-fi, udělal H.P. Lovecraft pro horor. Takže tento povídkový film, můžu soudit pouze z pohledu diváka, nikoliv znalce, nebo fanouška Cthulhu potvor-universa. Tři příběhy. První je dějově patetická sračka, u které jsem nechápal, co vede postavy k jejich činům. A to včetně potvor. Atmosféra a gore výjevy...nic víc. Druhá povídka už byla lepší, byť tedy přidvídatelná jako blázen...to je nejspíš daň za to, že námět vznikl v době, kdy byli lidi méně otrlí a hlavně neměli srovnání. Tady jsou ty hnusoscény opravdu vydařené a má to jakýsi perverzní smrádek. Poslední část je...intenzivní a v závěru drsná tak, že by omdlel i Tarantino. Občas je to trochu pomatené, ale splňuje to všechna kritéria béčkového vykošťováku, kde je postava tak v prdeli, že ani divák místy neví, která bije. Příběhy jsou zarámované do minipříběhu, jak se snaží spisovatel získat látku pro svou knihu...tam je to taky docela divočina s jednou nechutnou scénou. Tento typ filmů není můj šálek kávy, ale respektuju to jako žánrovou odnož, ve které může vzniknout něco opravdu výjimečného, pokud se toho chopí kvalitní scénárista a trochu tu primitivní zápletku obepíše.

• 10.5.2020  22:15

Ustát tolik mediální pozornosti a slávy, nebylo prostě možné. Tentokrát se podíváme na nejčastější slabinu soupeřivých lidí. Hazard, sázky. Gambling není nic jiného, než důvěra ve vlastní schopnosti, štěstí, mimořádnost, mixnutá s nechutí, nebo neschopností prohrát a nechat to být. Velmi zajímavá epizoda, která odkrývá Jordanovo rozpoložení, jenž povede k rozhodnutí... .

• 10.5.2020  21:07

Trochu roztříštěná epizoda, která ale do mozaiky zapadá taky. Sledujeme jak moc populární Jordan byl. V současné době o žádném tok populárním sportovci nevím. Jordan byl alfa alfa..volně přeloženo, přemotivovaný, soupeřivý mamrd. Muselo být vždy po jeho, byl to sólista a sobec. Ale současně nejlepší basketbalista planety. Přesto všechno...nemuseli jste ho mít rádi, ale nešlo nerespektovat jak dobrý byl v tom, co dělá. Po této epizodě si říkám, že Jerry měl fakt mega koule, když tohle všechno chtěl utnout.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52