Martrix

homepage

Skype: herak.martin

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 12.8.2018  15:17

Na Fantastického pana lišáka, jsem se původně vůbec dívat nechtěl. Dahlovu poetiku mám rád a Andersonova tvorba se mi moc líbí, ale dohromady mi to nešlo. Hlavní předností Andersona jsou originální scénáře a neotřelé pojetí. Dahl si ve své genialitě vystačil pouze s písmeny a schopností přiblížit svou vizi i těm, kteří moc fantazie nemají. Navíc nadšené reakce od určité skupiny diváků, nepovažuji za doporučení. Jenže já se dnes ráno podíval na Psí ostrov a dostal jsem chuť na dalšího aniAndersona. Nemůžu říct, že jsem zklamaný, ale v kontextu se Psím ostrovem, na mě působí Pan lišák jako demo, nebo zkušební promítání. A nemyslím tím vizuální stránku věci. To vůbec ne. Jen ten scénář, je prostě infantilní, na hranici mluvené grotesky...prostě je to podívaná rodinná, vzácně vyrovnaná tím, že má co říct jak dětem, tak maminám i tatinám...až je to na můj vkus jalovina, jak kráva. Pro mě je to plýtváním času skvělého filmaře na tak dobrý námět, že by ho zvládla většina průměrných režisérů, kteří se na aimáky zaměřují. Jako kdyby dělal Tarantino Tři oříšky pro Popelku. Možná nebýt toho zmiňovaného kontextu s předchozí, i následnou tvorbou...ale spíš ne. Nebavil jsem se a opravdu dobrých míst tam bylo jako šafránu. Ctím filmařskou svobodu, ale současně doufám, že si tímto Wes splnil svůj sen a dál bude pracovat spíš se svými náměty.

• 12.8.2018  10:42
    Psí ostrov (2018)

Nemůžu říct, že je Wes Anderson můj nejoblíbenější filmař. Ale zcela jistě je to jeden z mála režisérů, jehož filmy mě vždy zaujaly jak obsahem, tak způsobem vyprávění. Talent je o tom, nebát se hrábnout Pánubohu do kapes a "vypůjčit si" to nejlepší, co pro člověka nachystal. A Anderson sáhnul hluboko. I kdyby se vám jeho práce nelíbila, spíš řeknete, že to není váš šálek kávy, než že je to špatný film. No a pokud to váš šálek kávy je...to se pak před shlédnutím jeho dalšího filmu těšíte, co z té jeho talentované hlavy vypadne. Jisté je, že se na tom bude podílet hromada zvučných jmen (které nejspíš nemusí přesvědčovat) a to počínaje herci a konče Desplatem, jehož hudba je v Psím ostrově prostě geniální. Jména animátorů neznám, ale nepochybuji o tom, že patří do okruhu lidí, které si Anderson pečlivě vybral a jsou jedni z nejlepších v oboru. A to teď nemyslím tak, že jsou to CGI digimistři, kteří mají na svědomí třeba King Konga. Tohle není fotka, ale obraz, socha...ruční práce s chybami, ale především s originálním rukopisem. Nic jiného, by se k tomuto scénáři nehodilo, protože ani ten není dokonalý. Ale to není způsobeno chybou Andersona, ale spíš jeho předků. Je obrovská škoda, že do toho Japonsko-psího světa procpal ohavnou postavu americké studentky. Ten americký smrad, nejspíš úlitba americkému divákovi, aby se měl s kým ztotožnit, byl pro zbývající část světa nadbytečný a nejspíš měl i podíl na podivném zakončení celého filmu. Takže se to ve mě opět tluče, jako při Grandhotel Budapešť, kde se mi za tu spoustu originality a lidskosti a vtipu a nadhledu a umění a profesionality, chtělo dát plný počet, ale něco mi to k tomu chybí. Je to jen o psí chloupek 4*+

• 9.8.2018  21:30
    Deadpool 2 (2018)

První Deadpool mě dostal stejně, jako většinu ostatních. Dvojka se nese v duchu eskalace, takže je v ní víc hlášek, triků, postav... . Takže teoreticky, bych měl být i vic nadšený. Jenže nejsem. Pořád je to jízda, ale žádné překvápko se nekoná a díky tomu, že se chrlí jedna hláška za druhou, budete tím jednoduchoučkým scénářem poskakovat s užvaněným Dedánkem od scény ke scéně, až do závěru, který vám bude tak nějak jedno, protože všichni víme, že Dedínek neumře...už jsou ohlášeny další filmy. Zklamaný nejsem, ale stejně tak mi čelist nepoklesla, takže s pokrčením ramen, dávám slabší 4*

• 28.7.2018  07:56

Jak už zaznělo v mnoha komentářích, hrané DC filmy jsou tak špatné, že vedle nich působí většina animáků líp. Přesto bych to nezveličoval. Pro mě budou DC postavy vždycky dětinské a nudnější, než od konkurence. Třeba je poslední neuspěch hraných filmů právě v tom, že superpostavy nafasovaly svět, ve kterém jsou všichni tak tupí, že se nechají ošálit brýlemi, oblečením, nebo zelenou škraboškou. Postavy DC pořád řeší, aby je někdo nepoznal a neohrozil jejich rodiny. To je trochu nuda. Většina marveláků nezapadá do světa, který působí stejně jako ten, který divák zná, ale je to osvěžující. Smrt Supermana, bude pro většinu lidí, kteří viděli poslední hrané filmy, trochu matoucí. Vztah Lois a Clarka je na začátku, přesto už je pohromadě Liga spravedlnosti a navíc je z názvu zjevné, že Superman umře. Kdo už nějaký animák viděl, ví, že tady se posloupnosti s hranými a leckdy ani animovanými filmy, neřeší. Takže kdo čeká nějaké nastavení/pokračování třeba posledního kino"hitu", bude koukat. Spíš je to jeho lepší verze.

• 23.7.2018  21:33

Takto si knihu rozhodně nepamatuju. Tato interpretace mi vadí a přestože nám dal Menzel tolik skvostů, na ospravedlnění vzniku tohoto nesympatického filmu, to u mě nestačí.

• 23.7.2018  21:26

Že půjde o plytkou komedii, založenou na jednoduchém humoru a protkanou americkým patosem, bylo zřejmé už z oficiálního popisu ditributora. Takže nemá smysl stěžovat si, že právě to jste dostali. Co mě ale překvapilo, bylo obsazení Eugenio Derbeze. Ten člověk mi byl nesympatický od prvního záběru. Navíc neexistující chemie mezi ním a Faris, společně s jeho afektem/přehráváním, tak typickým pro mexické telenovely.... škoda, s jiným hercem, to mohla být pohodová jednohubka. Ale dnešní doba hold přeje genderové vyváženosti a bylo jasné, že musí dojít i na latinoameričany. I ti za lístky platí a málo jich rozhodně není. Zlaté osmdesátky s Goldie a Kurtem... .

• 23.7.2018  21:13
    Noční hra (2018)

Po prvních dvaceti minutách jsem to vzdal a už se k tomuto filmu nevrátil. Mimo můj vkus.

• 22.7.2018  09:52

Jsem skoroabstinet a na české filmy chodím do kina nerad. Takže pro mě byly Úsměvy smutných mužů asi stejně lákavé, jako lesbické porno pro Mirku Spáčilovou. Zatímco alkohol mi prostě nechutná, tak českým filmům se vyhýbám díky sérii zklamání posledních pár let. Nicméně byl jsem svou drahou nadpolovičkou (samozřejmě ne pod nátlakem) přesvědčen, že "pro mě bude dobré", ten film vidět. Absolvovala se mnou několik "pohádek pro dospělé", takže ty vyjednávací schopnosti nejspíš odkoukala od Thanose. Jsem latentní demokrat, takže jsem kývl (dokonce se mi povedlo nevypadat u toho, jako kdyby mi někdo o hlavu ohýbal traverzu). Kino Svratka, staré dobré singlsálové kino, začali plnit lidi. Blažený úsměv mé drahé nadpolovičky rozšifrovalo její konstatování, že si konečně připadá v kině patřičně. Skoro jako na třídní schůzce. Rozhlédl jsem se a pochopil, co tím myslí. Nijak zvlášť pohodlné sedačky velmi solidně zaplněného kina, okupovaly zadnice převážně mých vrstevníků. Věkový průměr návštěvníků Marvelovek, mezi které se řadím hrdě i já, byl pokořen o dobrých 15-20 let. Uvědomil jsem si, že mezi ně minimálně designově zapadnu, což mě trošku otrávilo, ale s mým nulovým očekáváním ohledně "filmu o alkoholicích", už to moc nepohnulo. A snad i právě to, že jsem žádné recenze nečetl a očekávání nechal doma, nakonec přispělo k pocitu příjemného překvapení. Díky skvělé předloze p. Formánka, který dokázal vyprávět inteligentně a s nadhledem a současně bez moralizování a snahy vzbudit lítost, nebudete sledovat "ožralce, kteří si za to můžou sami", ale smutné muže, kteří se snaží popasovat s tím, že jsou otroky závislosti. Formánek neřeší kdo za to může, nenabádá, abychom se snažili pochopit, že závislost je nemoc a nedává rady, jak z toho ven. Svůj příběh vypráví prostě a s pokorou, jednoduchým jazykem bez příkras, tak jak by to alkoholem vyšisovaný, ale pořád inteligentní člověk, mohl opravdu říct. A tato opravdovost na mě udělal veliký dojem. Bohužel mi ten dojem trochu pokazil režisér. Já to chápu. Uzavřený prostor ústavu, jedna "normální" postava/divák a spousta bizarních postav(které lze obalit různými příběhy) a to vše vystaveno tlaku. Filmařský ráj, ze kterého vzešly skvosty jako Přelet nad kukaččím hnízdem, Svět podle Prota, ale třeba i Vykoupení z věznice Shawshank a spousta jiných. Takže rozumím tomu, že se režisér snažil vnést trochu invence, nebo si nějaké téma vypůjčit z již zmiňovaných perel. Jenže pokud vyprávím velký příběh podle skutečné události a snažím se o uvěřitelnost, nemůžu v polovině filmu uskočit na tři minuty do pohádky a pak se vrátit zpět. Využití Duška, jakožto parafrázi na Prota, bylo laciné a zbytečně ubralo páru jinak skvěle rozjetému dramatu. Možná to bylo schválně, aby se právě to napětí zmírnilo. Duškovi fanoušci to asi ocení a věřím tomu, že nemalé procento platících diváků, přišlo právě na film s Duškem. Nevím, jestli jim to bude stačit, protože on je to film spíš se Švehlíkem, který je standardně výborný, ale především film o Josefovi. I přes mou výtku, je to jeden z mála opravdu povedených počinů a jako takový ve vás nechá pár otázek, na které je dobré se ptát. Kolik šancí si člověk zaslouží? Už jsme poznali, jaké to je být na dně? A čím to je, že někdo dostane od života ránu, otřepe se, zapláče si a jde dál a jiný se z toho dna přesune na dno láhve a sice se dokáže odrazit, ale nevydrží sám plavat a tak zase klesne? Jsou slabí, nemocní, nebo to mají v genech? V Úsměvech smutných mužů odpovědi nedostanete. Pan Formánek vám ale ukáže, že tu bitvu jde aspoň zremízovat a jak se to povedlo jemu. Normálně by to mohl být spoiler, ale ten chlapík pracoval na scénáři a dokonce si i zahrál malou roli. Procento vyléčených/nechlastajících alkoholiků je děsivě malé, takže přiznaný happyend je na místě.

• 12.7.2018  19:37

Originální nápad, ze kterého přestože bylo vytěženo dost, vystačil by ještě na celý seriál. Kdo byl někdy na výrazovém tanci, ten ví, že se dá i beze slov vyjádřit dost na to, aby ve vás začaly bublat emoce. A Krasinského pojetí bylo přesně v tomto duchu. Dokázal nonverbálně zprostředkovat pocity postav na plátně a velmi snadno přimět diváka se o tyto postavy bát. To umí jen málo režisérů. Přesto...kdo se Tichému místu vyhýbá, protože spíš než atmosféra ho zajímají příšery...nemusí se bát. Všeho je tady dostatek a ke klasickým horovým prvkům, je tady navíc ještě dobrý scénář a vynikající herci. Určitě to není bezchybné. Kdo by chtěl šťourat, svoje si najde, ale já patřím mezi ty, kteří nadšeně povykují, že je tady po dlouhé době film, který je nadprůměrný už jen tím, jak vzácně vyvážená je kvalita režie, scénáře a hereckých výkonů. Krasinský zabodoval na plné čáře.

• 11.7.2018  20:58

Jen díky solidnímu hereckému obsazení a dobrému looku, se drží toto scénáristické béčko v "modrých" hodnotách. Osobně bych to viděl na krásných 34%. Nebýt zábavné postavy údržbáře Chris O'Dowda, tak by se těm nesmyslům nedalo ani zasmát. Nejhorší ale na tom je, že tam byly opravdu dobré momenty a že z toho mohl být druhý Horizont událostí, křížený se Pacific Rimem.

• 9.7.2018  17:45
    Humans - Epizoda 8 (S03E08) (epizoda) (2018)

Čím to je, že i dnes, po tisících let, člověk řeší spory opět s klackem v ruce? Pravděpodobně poslední díl Humans, vcelku uspokojivě odpovídá na některé otázky, ale jak už to bývá, současně otevírá prostor pro další úvahy. Tvůrci se pokusili vyhnout nástrahám logiky, i očekávání diváka, ale bylo to jen o prsa. Vlastně jsem trochu zklamaný. Ta cesta k vyvrcholení byla tak luxusní, že než abych si těšil z toho, co je na jejím konci, mnohem víc lituji, že končí.

• 8.7.2018  19:47

Čínská historická šermovačka s lovestory podmazem a smyčcovým doprovodem, měla navázat na celosvětový úspěch Hrdiny(2002) a Tygr a drak(2000). Podle čísel se to rozhodně povedlo, protože s rozpočtem 12 mil. USD, vydělali 92 mil. USD. Co se kvality týče, tak s výjímkou několika opravdu pěkných scén, je to scénáristický zvratek. Méně politiky, více lásky...hezký. Většinu filmu ale nefunkční a konec je vysloveně pekelně debilní s mnoha absurdními momenty. Nebudu žádný zmiňovat, ale tentokrát to hoši od žluté řeky fakt přepálili a utvrdili mě v tom, že Klan létajících dýk je na zakázku poslepovaný film, určený hlavně pro tupé zápaďáky. Hrdina je o tři levely jinde.

• 7.7.2018  10:26
    GANTZ: O (2016)

Moje první setkání s Gantz. Až zpětně jsem zjistil, že to vhození do děje, kde nemáte čas ani na to WTF!??, má ušetřit čas všem, kteří už mají v mozcích zaryté předchozí díly a možná i seriál. Nicméně přesně tohle mi vyhovovalo. Žádné vysvětlování, prostě si na to přijít sám. Tak jako hlavní hrdina, který se najednou ocitne ...někde. Japonci mají můj veliký obdiv. Nic takového by nemohlo vzniknout v US nebo EU produkci. Ready Player One, Pacific Rim, Matrix, Hunger Games...nic z toho se ani vzdáleně GANTZ nepřibližuje originalitou a jakousi opravdovostí. A to přestože jsou tam i tuny patetických keců. Jenže ty zaniknou v prostých a uvěřitelných emocích, takže máte důvod si myslet, že tomu tvůrci, potažmo postavy, opravdu věří. Dialogy jsou jednoduché, ale naprosto dostačující svým vyzněním. Oproti tomu pak stojí neuvěřitelný vizuál, kde se dějí husťárny a svou nepředvidatelností skoro ani nedovolí sjet očima k titulkům. Z WTF!??, se tak v průběhu děje stávalo obdivné WTF! a vydrželo až do konce, který pro mě byl lehounce zmatený, ale nejspíš to souvisí z výše zmíněnou neznalostí fenomenu GANTZ. Tím originálním zpracováním jsem překvapený stejně, jako když jsem poprvé viděl Ghost In The Shell. Tím ale veškerá podobnost končí...GANTZ:O je v první řadě akční řežba s mystickým přesahem.

• 7.7.2018  09:50

Na první pohled film, který by u mě měl bodovat. Skvělé obsazení, námět zní pro mě exoticky, knižní předloha, takže pravděpodobně solidní dialogy... . A taky že ano, herecké výkony Dench vynikající (Blanchett obstojné) a příběh o osamělé ženě-pijavici a rozmazlené slabošce byl dostatečně nosný...jenž....ten pomyslný souboj o divákovu přízeň, u mě nevyhrála ani jedna z postav, takže mi byla jejich vzájemné interakce stejně lhostejná, jako kdybych sledoval průběh voleb ve Venezuele. Svoje nadšené diváky si ale Zápisky o skandálu jistě najdou. I přes ten pro mě nakonec hodně cizí námět, se podařilo zprostředkovat spoustu lidských emocí, které nejsou cizí nikomu z nás....nebo bohužel teprve nebudou.

• 7.7.2018  09:19

Scénáře, kde do sebe na první pohled vše zapadá a vytváří vtipnou pointu ve smyslu...kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, většinou sklízí úspěch. Navíc Ritchie je tak dobrý režisér, že by zvlád prodat i mnohem horší scénář. Takže většina diváků nadšeně hýká a já se jim nedivím. Na mě to bylo už moc přeplácaný a navíc trpím profesionální deformací. Jsem koordinátor montážních skupin. Takže sledování "prolnutí" skupin: kámoši, jeblí Rusové, drsní zločinci, velký bílý kápo, pošahanej černoch kápo, vymahač dluhů a pěstitelé trávy, jsem byl schopen brát jen jako absurdní fraškařici s cílem pouze pobavit. Nikoliv překvapit, nebo nadchnout. Jindy by mi to možná stačilo, ale dnes už asi potřebuju víc. Lepší průměr.

• 4.7.2018  17:27
    Humans - Epizoda 7 (S03E07) (epizoda) (2018)

Už jsem napsal na konto Humans spoustu superlativů a dnes by to nebylo jiné. Příběh se rozvíjí směry, které bych nečekal...které jsem ani neměl potřebu předvídat, protože se nechávám vést tvůrci s důvěrou, že mě nezklamou. Víra je ostatně jedním z motivů této epizody. Tato řada je jiná než předchozí dvě. Tentokrát nejde o konfrontaci mezi jednotlivci, nebo skupinkami. Jde o to jestli Oni, nebo My. Protože jak už historie ukázala, vždy se najdou lidé, kteří se postarají, aby se setkání s jinou kulturou, zredukovalo pouze na tuto volbu.

• 30.6.2018  09:21

To, co zabilo tento film, je pokus udržet se v mantinelech dobrodružné dinosaurárny pro celou rodinu a současně trochu přitvrdit. Vznikl tak hybrid, kde bylo několik opravdu povedených scén...to když chtěl Bayona vcelku logicky vytasit dinosauří horordrápky; jenže to by to nesmělo fungovat tak, že pokladny plní z velké části dolary od nezletilců, jejichž mozky neutáhnou nic složitějšího, než je klasické schéma...hodni bojují proti darebákům, kteří trápí zviřátka, ale musíme se prokousat ke konci, kde jistě zviřátka nakonec darebáky sežerou. Možná někteří diváci zajásají, když jim scénáristi naservírují přesně to, co většina v sále očekává. Já mezi ně nepatřím. Nečekám sice superoriginální zápletku, ale nějaká inovace ohledně motivů "těch zlých", by byla opravdu osvěžující. Zánik říše se dá rozdělit na dvě části...první hodina...záchranářské akce, byly přesně ve stylu jednoduché dobrodružné zábavy, která stojí jen na pěkných záběrech. Jenže dnes už skvělá animace nikoho nepřekvapí, takže wow efekt se nekoná. Druhá část, odehrávající se mimo ostrov, je ta s několika pěknými momenty. Ty jsou ale upozaděny mnoha nesmysly, jako je třeba raptor, který do té doby vše zničí a lítá jak potrefený, najednou s citem otevře jedním drápkem skleněné dveře a pomaličku... . Chování většiny postav je dost zarážející, ale díky Prattovi nad tím nakonec mávnete rukou, nebo se jen občas ušklíbnete. Zánik říše není úplně špatný film, ale vypadá to, že se opakuje pokles kvality, jaký měla i pokračování Jurského parku. Doba přeje megadigi robotům, monstrům z hlubin, prostě už toho švidrání na obyčejné postavičky bylo dost. A protože jsou dinosauři staří dobří známí, je fajn zavzpomínat na dobu, kdy to vše(filmaři už jsou limitovaní jen jejich fantazií) vlastně začalo.

• 29.6.2018  21:14
    Humans - Epizoda 6 (S03E06) (epizoda) (2018)

Události předchozích epizod gradují, přesto se ty nejsilnější scény odehrávají skrze myšlenky a slova. Ústředním motivem je rozhodování. Vidíme rozdíl mezi synth-binárním a tím naším, subjektivní logikou a emocemi ovlivněným rozhodováním. Ústřední postavy tentokrát čelí zklamání, která dokážou poničit jejich vnímání světa víc, než bomby teroristů. Opět luxusní díl s emocionálně vypjatým koncem. Velmi nedoceňovaný seriál.

• 28.6.2018  19:48

Více než důstojné zakončení třetí řady. Je radost sledovat v tomto žánru nevídaně vyrovnanou kvalitu všech epizod. Nechávat se překvapovat, těšit se na postavy, které jsou moc pěkně vyprofilované... . Co víc by mohl sci-fi fanda chtít?

• 27.6.2018  20:04

Místy nepřehledné, tvůrci nabízejí několik point, z nichž uspokojivé jsou možná dvě. Celkově beru druhou řadu spíš jako zklamání, první byla v mnoha ohledech lepší.

• 23.6.2018  21:02

Knižní předlohu neznám, hráčské prostředí je mi cizí a i když jsem větší část tak často propíraných "popkulturních" odkazů pobral, na žádné wow to nestačí. Ano, je to moc pěkně natočené, ale ve finále je to pořád ta stejná ohraná písnička o looserovi, ničemné korporaci, vzpouře... . A když vidím, jak tady všichni sází 4-5 hvězd...myslím si, že spousta lidí nemá koule na to jít proti davu a superkritikám, přestože je to podobně "hutný" příběh jako měl Raubíř Ralf (2012) Co do kvality by si RPO zasloužil 4*, ale kromě pořádného příběhu, mi tam chyběla i atmosféra. Když půjdu cestou srovnání, tak se mi víc líbil třeba TRON: Legacy 3D a to i když bohatostí obrazů, ani složitostí příbehu, nemůže RPO konkurovat. Druhé shlédnutí...přidám *

• 23.6.2018  13:31

Sedmé epizodě jsem vyčítal, že tvůrci nemají koule na to, aby nechali postavy zválcovat příběhem tak, aby to dávalo smysl. Dnes to trochu napravili a dokonce rozehráli linky na čtvrtou řadu. Nicméně pořád zůstává dost výhrad vůči nevěrohodnému chování postav. Ale třeba tato epizoda, už má parametry blížící se předchozí řadě.

• 23.6.2018  12:27

Nápady jsou občas fajn, příběh taky není úplně blbej, ale jako celek je to nesourodé a díky nevěrohodnému chování některých postav a obecně několika velkým nesrovnalostem v logice celého konceptu Westworldu, je to pro mě spíš zklamání. Možná je to díky vysoko nastavené laťce předchozí řady, nebo tím, že souběžně sleduji extra kvalitní seriály a ve srovnání s nimi prostě Wesworld neobstojí(např. Humans).

• 23.6.2018  09:46
    Humans - Epizoda 5 (S03E05) (epizoda) (2018)

Dramatické události poslední třetiny epizody, budou předehrou pro zradu a tvrdý náraz do zdi, zvané předsudky. Opět skvělý díl, namíchaný z nejlepších ingrediencí. Pravda, občas se nějaká ta skulina v logice najde, ale v tak solidním příběhu nemůže způsobit velkou disharmonii. Malá vada na dokonalosti, dělá originály.

• 20.6.2018  21:53

Špičkoví animátoři z Weta Digital a jejich skvělá práce, která si ve výsledku nezadá s žádným z monsters movie posledních let, jsou jediným důvodem, proč mělo smysl poslat Rampage Ničitele do kin. Jinak by si tento scénáristický skvost, zasloužil i přes účast Rocka, vypálit na levná DVD, která se prodávají za 49Kč v trafikách. Hlava mi nebere, že scénář dělali čtyři lidi. Že jsou Rampáci na motivy arkádové videohry, ještě neznamená, že nešlo vymyslet nějaký solidnější a neotřelejší příběh. Ale co už...na čumendu dobrý. Díky Rockovi i vcelku zábavné řádění zmutovaných potvor, náladu nepokazí. Jen zamrzí, že si tvůrci nedali práci s příběhem a vše nechali jen na působivém vizuálu a charisma Johnsona. Příběh *, Akce ****, humor **, look *****.

• 20.6.2018  16:51

Scénáristům chybí koule, takže i když dojde ke střetům, které mají končit jasnou smrtí, nakonec nemají odvahu stáhnout některé figury z oběhu. I díky tomu se začínají kupit logické minely. Navíc to celé začíná být díky poskakování ve vzpomínkách a čase docela chaotické. Nicméně ta "repointa", týkající se toho, k čemu vlastně Westworld slouží doopravdy, ta mě potěšila. Takže i přes tu zbabělost, nebo neschopnost pořádně se do toho opřít, dám ošoupané 4 hvězdy.

• 19.6.2018  20:35

Tak jako ve většině seriálů, i tady sledujeme několik linek, které se občas prolnou, někdy nás zavedou na začátek jiné linky, prostě klasický scénáristický copánek. V této epizodě je několik velmi dobrých momentů v každé ze tří hlavních linek, ale ta rádoby japonská, to je škvár, který celý díl sráží minimálně o jednu hvězdu. Přitom postava Maeve je vcelku fajn. Škoda, mělo to potenciál na plnou palbu, takhle jsou to ale hooodně odrbané 4*

• 19.6.2018  17:00

Předlohu neznám, ale směr jakým se ubíhá druhá řada, se mi nelíbí. Je to jako exkurze po hollywoodských kulisách. Tématické parky měly obohatit dosavadní westernovou kulisu, ale opak je pravdou. Je to jen laciná show, ani ne příliš věrohodně ztvárněná na to, že bych si užil aspoň ten efekt. Souboj s ninji byl až směšný. Přestože je pořád pro mě i spoustu jiných lidí svět starověkého Japonska přitažlivý, v tomto podání to bylo podivně vyumělkované.

• 18.6.2018  20:58

Výborná epizoda, která dává zapomenout na ty předchozí, které se daly označit za minimálně rozporuplné. Pokud to bude tímto stylem pokračovat dál, velmi rád poupravím moje předchozí tvrzení, že zatím je vše jen na efekt. Dnes to mělo hloubku a pár scén bylo vysloveně skvělých. Ed Harris byl jednoznačně králem tohoto dílu a jeho postava narozdíl od Bernarda roste.

• 15.6.2018  21:48

The Expanse je spaceopera v tom nejlepším smyslu slova. Doteď si vystačila s košatým příběhem, který má několik dějových linek, jenž se navzájem protínají, nebo vedou k nějakým zásadním událostem. Ovšem dnešní epizoda byla čisté sci-fi se závěrem, u kterého jsem se přihlouple usmíval. Tohle je lahůdka pro všechny, kteří mají načtenou spoustu dobrých knih a doufají, že se někdy dočkají jejich zfilmování. Paradoxně jsem knihu podle které je The Expanse natočená ještě nečetl, ale ať je jakákoliv, povedlo se podle ní natočit luxusní seriál. Očekávání překonána... .

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34