Cheeter

okres Benešov
student a taky učitel

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 25.5.2020  20:53

Moje hodnocení ovlivnil dost žánr filmu a motivy v něm použité. Romantické filmy nejsou zrovna moje oblíbené, děj je dost jednoduchý, v pozdějších filmech se objevuje velmi často, ačkoliv věřím, že dobové mohlo jít o převratný film, tak u mě tolik nezabodoval. Nicméně některým momentům jsem se zasmál a kvalitní zpracování snímku nemohu upřít.

• 24.5.2020  21:27
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Pro mě velmi milé překvapení v poslední době. Úplně jsem nečekal, že někdo bude točit seriál týkající se ISIS, zvlášť takhle v bezprostřední době. A jsem rád, že seriál vznikl i proto, že se opět dochází k možné aktivizaci této organizace. Snad to pomůže lidem otevřít oči. Seriál je dost kvalitně zpracován a ukazuje několik modelových situací. Osobně o tématiku zajímám a podle toho co vím, tak spousta věcí tak může bez problémů probíhat. Některé události se mi zdály dost přímočaré, ale ne vše jde udělat dokonale.

• 24.5.2020  21:23

Závěrečná epizoda se držela ducha celého seriálu. Konec nebyl černobílý, což je dobře, ale zvolené zakončení mi přišlo poněkud zvláštní, a to ve více ohledech.

• 24.5.2020  20:53

A teď už jenom do finále. Předpokládám, že pokud to tvůrci nezmršili do teď, tak už to bude pohoda. Otázka ale zní: Bude to extratřída?

• 24.5.2020  20:27

Spousta míst seriálu lze nyní shrnout větou: "Tak tomu se říká komplikace."

• 24.5.2020  19:46

Už si docela začínám zvykat, jak seriál pracuje, někdy jde místy odhadnout, kam děj bude směřovat. Mám dokonce i pár tipů pro celkový děj, tak jsem zvědavý, jak moc budou správné.

• 23.5.2020  21:18

Spousta z dějových linií dospěla do stadia, že už by mělo začít docházet k dílčím odhalením a střetům. Myslím ti ta závažnější. Příští díl tomu určitě napoví, jestli se mýlím, ale rozhodně bude stát za to.

• 22.5.2020  21:24

Poselství filmu je jasné. Dobré je i jeho zpracování, myšleno zachycení mění se poválečné doby. Jenom je to dost rozvleklé. Navíc něco mi místy nedávalo smysl. Nemluvě o tom, že Polívku jako herce moc nemusím. A on v kombinaci se slovenštinou, to z mého pohledu není moc šťastné. A nebo už mi ujel vlak a moc z toho nechápu protože Jakubisko a doba, kdy film vznikal. V ní to asi muselo působit trochu jako zjevení.

• 21.5.2020  20:30

Zápletka a rozuzlení bylo zajímavé, o tom nemůže být pochyb. U mě ale zůstalo u obvyklé gangsterky, akorát se zajímavějším obsahem a lepším zpracováním. A otevřeně dodávám, že toto není druh film, který bych dokázal docenit, jako jiní.

• 21.5.2020  15:52

Už od začátku si seriál drží vysokou úroveň a ukazuje celou problematiku z několika úhlů a zde v tom dobře pokračuje a celé to rozvíjí.

• 19.5.2020  21:38

Nejdřív jsem si myslel, že to je akorát animovaný Spider-Man. Pak se ale ukázalo že ta animace je super. Původně jsem si myslel, že tenhle film nějak mine, ale nakonec se ukázalo, že stálo za to ho vidět, hodně jsem se bavil. Příběh je taková klasika. Nicméně kombinace všeho se povedla a je z toho dobrý filmový zážitek.

• 19.5.2020  15:00

Návaznost na první díl úplně pohodové, celé to pokračovalo ve stejném duchu a na stejné úrovni, takže u mě panuje spokojenost.

• 19.5.2020  08:19

Vzhledem k tomu, že kauzy pomníků docela sleduji, tak tohle mě ze srdce pobavilo. Nicméně království za kvalitu.

• 18.5.2020  21:07

No, nečekal bych, že něco podobného začne vůbec vznikat. A kupodivu, je to na velmi dobré úrovni, když vezmu v potaz, že je to vůbec první díl.

• 18.5.2020  20:10
    Osvobození Prahy (1975)

Dny Zrady a Sokolovo ještě tak nějak beru, lze tam sledovat, jak chtěli komunisté, aby vypadal jejich obraz a překrývají jedny historické postavy jinými. Tady ale všechno dostupuje takové obludnosti, že nelze hodnotit jinak.

• 18.5.2020  15:41

Přiznám se, že s námětem filmu jsem se úplně minul. Film začíná dost banálně, jednoduchá je i zápletka. Vrcholí jako velká drama. Ale celkově mě to nějak nenadchlo.

• 17.5.2020  21:37
    Sokolovo (1974)

Není to tak hrozný, jako Dny zrady, ale ideál to vážně není. Jestli jde najít něco pozitivního, tak to jsou bojové scény, ty mě bavily a nejsou tak ideologicky zabarveny. Ideologie je tam nicméně dost...

• 16.5.2020  11:17

Ale jo, docela jsem se pobavil a i něco přiučil. Dokument docela ubíhá a dává poznat Afriky i z jiný stránky, sice v tomto už trabanti originální nejsou, ale dělají to poutavě.

• 15.5.2020  17:51

Podobně jako první části je spíš než děj samotný, zajímavější sledovat jak byl děj přetvořen ve prospěch komunistické ideologie. Je totiž překrouceno takových věcí, až hanba mluvit.

• 14.5.2020  21:07

Buď se potenciál severských, zde konkrétně islandských, začíná vyčerpávat nebo mám strašnou smůlu s výběrem filmů. Žádná sláva tenhle film bohužel nebyl. Děj nic extra. Zápletka skoro nulová. Jen je škoda, že jsme nedověděli, jak dodělal ten dům. To jsem docela sledoval, ale na tom nejde postavit film. Snad se to u dalšího snímku, co se budu koukat napraví, ale není to jenom zde. Určitou vyčpělost témat jsme cítil i u jiných filmů.

• 14.5.2020  11:54

Nevím, v čem měl být přesně přínos filmu, ale pokud šlo o to zachytit dobovou Prahu a její všední život, tak se podle mě snímek povedl.

• 13.5.2020  20:54
    Dny zrady I. (1973)

Vzhledem k celkové ideologické nasáklosti celého filmu je jeho hodnota malá. Je ale zajímavé pozorovat, co minulý režim chtěl vyzdvihnout, co skrýt a co překrýt něčím jiným. V tomto směru je film dost zajímavý. Jinak dobrá vymývárna mozku. Ačkoliv obsazení historických postav je dobré, kolikrát by se dnešní tvůrci mohli učit.

• 12.5.2020  19:36

Prvorepubliková veselohra s primitivním příběhem. Nějak extra mě tedy neoslovila, dost jsem se u ní nudil.

• 12.5.2020  07:44
    Chyťte ho! (1924)

Docela povedená groteska, která snese bezproblémové srovnání s jinými dobovými.

• 11.5.2020  21:04
    Amnestie (2019)

Chvíli jsem váhal, jestli nedat o něco vyšší hodnocení, od toho jsem ale nakonec upustil. Některá místa by totiž i na tohle hodnocení nebyl nadhodnocena. A ten závěr to poslal do kytek úplně. To nemůžeme pouštět originálního Kryla? A nebudu mluvit o příběhu, buď měli natočit nějakou fikci nebo jet podle skutečné události. Tenhle kočkopes se nezdařil.

• 10.5.2020  21:46
    Pán času - Série 12 (série) (2020)

Když jsem viděl minulou sérii, tak už jsem se na další, tedy tuto, už nechtěl koukat. Pak jsem se ale nějak rozhodl to zkusit. A nelitoval jsem, protože tahle série tu minulou hravě strčí do kapsy. Hlavně ten závěr, ten byl opravdu dobrý. Takže se v tuhle chvíli těším na další sérii, na kterou se snad nebudu dívat zpětně. Sice už na Doctor Who nedohlíží Moffat, ale tady se povedlo. A snad to novým tvůrcům vydrží.

• 10.5.2020  21:41

Mno... spousta myšlenek si mi v hlavně honí. Spousta věcí byla očekávatelná. Další spousta ne. Nicméně mě těší, že jsem opět Doktora mohl vidět v plné síle. Bylo potřeba. Už jsem totiž nad ním zlomil hůl, ale asi je teď zase slepil.

• 10.5.2020  20:36

Opravdu tahle série se po několika slabších povedla. Propojenost děje je super a má to opět všechno trochu hlubší smysl než jenom "bezduché" cestování. Za mě rozhodně spokojenost, jen doufám, že to v posledním díle nezmrší.

• 10.5.2020  19:51

A právě tady začal konec série. Jsem zvědavý, jak se to celé posune. Jsem zvědavý i na to, co všechno do sebe z předchozích dílů začne zapadne, nějaké tipy mám, ale nechám se překvapit, jak to opravdu dopadne.

• 10.5.2020  18:54

Námět dobrý, ale pak se to vzalo dost hopem. A muselo to vyplňovat vatou. Nešlo to lépe rozložit?

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72