Cheeter

okres Benešov
student a taky učitel

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 24.9.2018  16:50

Jeden z lepších dílů. Jen mě překvapil velký důraz na Persii, když se více probírají jiné říše. I když, třeba je to ve Francii jinak.

• 23.9.2018  21:48

Tenhle díl už dost povedený, vhodně proložený záběry na skutečná místa. Dobře pochopitelný pro cílového diváka.

• 23.9.2018  14:44
    Zlá krev - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (1986)

Líbilo se mi více, než první část. Hlavně Munzar hrající německého vlastence. Ten se opravdu povedl. Snad se s ním ještě setkáme.

• 23.9.2018  08:42

Tato epizoda má sice svoje kouzlo, ale přijde mi trochu jako pásmo vtípků, které nešly zařadit jinam. Objevuje se v ní relativně klasické schéma, kdy je v táboře nuda a všichni jsou naštvaní na Franka.

• 22.9.2018  21:42

Když jsem nedávno viděl film Leon, kde Gary Oldman hraje mladého mafiána, tak mě nikdy nenapadlo, že ho v dohledné době uvidíme ve zcela jiné roli. A ačkoliv zahrát mladého frajírka bylo mnohem jednodušší, tak v této roli ukazuje svoje obrovské kvalita. Nikdy bych nečekal, že dokáže Churchilla zahrát tak skvěle. Ano, sice je na něm tuna líčidel a vosku, ale nejde jenom make-up. Celkově je film dobře zpracován a myslím že se docela dobře doplňuje s Dunkirkem, který byl taky nedávno v kině. Příběhová linka nese dost silné téma, během kterého vidíme proměnu z nejistého začínajícího premiéra v jistého válečného vůdce. Jednoduše, tenhle film se povedl. A teď akorát vymyslet, jak ho zapojit do výuky dějepisu.

• 22.9.2018  16:38
    Zlá krev - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (1986)

Nedávno jsem v televizi zahlédl díl, ve kterém se odehrál soud s Omladinou. Tak jsem si řekl, že se na seriál zkusím podívat. A první díl mi přišel takový průměrný, očekávání jsem měl trochu větší. Nicméně nezklamal. A vidět některé herce ještě mladé rozhodně za to stálo.

• 20.9.2018  17:44

Na podobné úrovni jako předchozí díl. Něco už zastaralo, něco je naopak nadčasové.

• 20.9.2018  11:33

I když se jedná o 40 let starý seriál, tak v mnohém stále aktuální. Bohužel akorát v tomto díle je řada věcí, které se dnes již podařilo vyvrátit.

• 9.9.2018  16:15
    Big Ben: Mrtvý z močálu (TV film) (2004)

Pozdější případy Big Bena mi přijdou už slabší, podobně jako tento. Je to už dost přitažené za vlasy. Byť některé frky mě stále bavily, tak při zmínce o biopivu jsem nadskočil.

• 9.9.2018  09:36

Americký voják se zaplete s korejskou dívkou a o Hawkeye má zájem vysoká šarže. Přijde mi, že tyto motivy se v seriálu objevují několikrát.

• 6.9.2018  08:33

Mám rád, když se objeví díl, který vykročí ze sterotypu tábora. Tento k ním zcela jistě patří, navíc tábor vykročí ze svého běžného místa. Navíc se člověka dobře baví, takže jsem měl v hodnocení hned jasno.

• 6.9.2018  08:31
    Jetelín - Mišák a autíčko (E51) (epizoda) (2016)

Jedno z mnoha rán, které, když mám možnost, jsem nezačal M*A*S*Hem, ale touhle bezduchostí.

• 5.9.2018  19:24

Klasické schéma, ale některé scény být úplně nemusely. Nicméně na svoji dobu skvěle odvedená práce.

• 5.9.2018  11:54

Jelikož nastupuji jako učitel dějepisu, tak to vypadá, že tento seriál zkouknu znova. Paradoxem akorát je, že první díl vlastně obsahuje největší časový úsek. No, nicméně se těším na další díly, až nebudou opičáci.

• 2.9.2018  20:44

Jeden z nejlepších prvorepublikových filmů, které jsem měl možnost vidět. A také výborný herecký koncert. Vidíme nejlepší herce předválečné éry. A také generaci, jejíž hlavní doba přijde až po válce. Filipovský nebo Hrušínský. Byť v menších rolích, ale pořád je velmi zajímavé je sledovat. Kdy to porovnám se Škola základ života, tak mi přijde, že je zde méně rozebrán školní stereotyp, ale za to máme možnost sledovat jasnou příběhovou linku okolo profesora Matulky. Celkově mi tak film přišel o něco lepší.

• 1.9.2018  16:08

Animované kraťasy nebývají špatné, ale tento mi přišel poněkud slabý. Jakoby lehce bezduché. Bohužel jsem to viděl s českým dabingem, takže možná je originál lepší.

• 31.8.2018  21:12
    Vetřelci (1986)

Přišlo mi to, co do úrovně podobné jedničce. Opět zdůrazním, že nemám moc rád tento typ filmů. Ale i tak to šlo se na to podívat. Myslím, že jednou vidět mi to stačilo.

• 28.8.2018  20:45

ZdrDoDuch. Tomu říkám fond. Taky bych se měl nějaký zavést. Nicméně mít po ruce Ducháčka by jistě stálo za to. Jednak je to člověk na svém místě, jednak jeho nápady a postřeh jsou vážně výborné. Smál jsem se od začátku do konce, asi Buriana začnu vyhledávat víc.

• 27.8.2018  19:44

Byť poměrně zásadní epizoda, protože Lízin budhismus se objevuje i nadále, tak mi přišla jako jedna ze slabších. Byť pár dobrých vtipů se vždycky najde.

• 26.8.2018  21:45

Jako motivační film před zítřejším nástupem do nové práce mi to přišlo docela vhod. Řada věcí se na školách děje stále, ač v trochu v jiném kabátě. Máme tak před sebou nadčasový film s řadou výborných hereckých výkonů.

• 25.8.2018  20:13

U některých starších filmů mívám problém poznat to, proč byl ve své době přelomový, resp. proč je jím dodnes. Mám tak i se Smrtonosnou pastí. Vždyť takových filmů dnes běhají desítky pomalu ročně. Tak proč? Je to kvůli tomu, že Bruce Willis má vlasy? To se už dnes vážně nevidí. Ne, teď vážně. Pro klasický akční film, který neurazí, a který pobaví. Stačí mi vidět tak jednou a stačí to. Tento mi přišel povedený, ne nutně musí proti nám stát Rusové. A ty drobné vtípky taky potěšily.

• 24.8.2018  17:04

Edmund má fakt kliku na nevěsty, nejdřív dostane takovej kusanec a pak ještě dítě. Na druhou sňatky s takovýmto věkovým rozdílem bývaly běžné.

• 24.8.2018  07:59

Opět ranní šok, kdy v televizi není M*A*S*H, který dělal ráno mnohem příjemnější, ale tahle blbost. A stačí opravdu málo, aby to člověk poznal.

• 22.8.2018  18:55
    Trojí život (TV film) (2018)

Vydržel jsem u toho asi 20 minut, pak jsem to musel vypnout. Jako nápad se to jevilo zajímavý, ale celkově to šlo nějak do kopru. Pár vtipů nebylo nejhorších, ale víc pozitivního o tom říct nemůžu.

• 22.8.2018  07:58
    Jetelín - Záchranná mise (E40) (epizoda) (2016)

Proč se trápím tím, že se na to koukám, když úroveň znám už dopředu?

• 21.8.2018  21:42
    Dubček (2018)

Po pečlivém zvažování jsem dal nižší hodnocení. Z mého pohledu jde dost o zklamání. Celý film je takový mdlý, je postaven na jednáních v Moskvě. A něco takového jsme už viděli v Českém století. Dále je nám ukazována zvláštní kombinace nových a dobových záběrů. Z nich je dost patrně, že je velká nevyváženost herců. Na jedné straně se řada lidí povedla. Dubček, Smrkovský nebo Černík. Na druhé člověk musí přemýšlet, koho vidí. Je to Brežněv? Svoboda? Husák? Jakoby to byl úplně někdo jiný.

• 20.8.2018  19:12
    Prsten Věčnosti (studentský film) (2012)

Ačkoliv bych řekl, že se jedná o jeden z lepších studenských filmů, tak závěr mě docela zklamal. A to v průběhu všechno vypadalo dost dobře.

• 20.8.2018  18:46
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Zhruba takovýto formát by podle mě měly mít životopisné filmy. Ne za každou cenu se snažit sdělit všechno, ale určitá kapitola ze života. Jako tomu bylo tady. Byť jde ve finále o komorná drama, tak má u mě vyšší hodnocení, než řada jiných filmů, která se snažila aspirovat na všeobjímající životopis a vyšel z nich ve finále paskvil. Velmi se pak povedl výběr herců, to klobouk dolů. A nejvíc mě překvapil asi Hynek Čermák, netušil jsem, že umí zahrát i takhle.

• 20.8.2018  13:34

Z první série jedna z mých oblíbených epizod. Čarodějnictví je prostě téma, které se jen tak nevyčerpá a dá se s ním dobře pracovat.

• 19.8.2018  19:53
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Dnes ráno jsem viděl jeden a bylo z toho moc smutno. Strašná úroveň, co se udělalo. Zlaté staré dobré časy, kdy měl krtek kolem sebe starou dobrou partu a nevymýšlel blbosti v Číně. Tohle je v podstatě prznění českého kulturního dědictví, jiný výraz pro to nemám.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47