Cheeter

okres Benešov
student a taky učitel

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 13.11.2018  18:03

Za mě povedený díl, kde se dobře podařilo shrnout historii vícero evropských státu povedenou a praktickou formou. Víc takových.

• 11.11.2018  08:42

Jedna z mála epizod z pozdějšího období seriálu, která nerecykluje již dříve načaté téma. Byť se některé části na takové díly navazují, tak celkové schéma je jiná, a to dělá hodně.

• 10.11.2018  12:01

Vykopáváním věcí dávno minulých sice lze dosáhnout vtipných epizod, ale už to nikdy nebude takové, jak když to bylo poprvé.

• 10.11.2018  08:30

Ukázat Klingera po dlouhé době jako blázna se upřímně moc nepovedlo. Zajímavější byla druhá linka, kde byla ukázáno, jak to mohli mít těžké muži-sestry.

• 9.11.2018  21:16

Zase jeden z příběhů, kde se by mělo vyjasnit to, co se tam vlastně stalo. Chaotické, člověk neví která bije, občas se děj dost táhne. A to toto téma nabízí obrovský potenciál. Škoda. Podle mě se tenhle film zasekl někde mezi "potravou pro masy" a filmem pro náročného diváka.

• 8.11.2018  17:33

Pruský přílepek působil docela zvláštně. A Rusko místy docela špatné, až skoro chybné. Rozhodně matoucí.

• 8.11.2018  15:29

Nemůžu si pomoct, ale tady se není moc čeho chytnout. Od začátku sledujeme nějakou situaci, která je docela zajímavá, a prostředí, ve kterém se pohybujeme je i docela zralé na nějakou hlubší myšlenku. Tenhle potenciál je promrhán. Jakmile se objeví na scéně někdo třetí a čtvrtý, tak probíhající příběh jakoby zastavil a začal další. Proč? Takže jsme se pořádně nedozvěděli, co se dělo, ale dozvěděli jsme konec něčeho jiného, co jsme nesledovali.

• 5.11.2018  20:58
    Zlá krev (TV seriál) (1986)

První díly byly dobré, dost mě bavili. Ale poslední dva díly byly obrovské dva hřebíky do rakve. A budu se muset podívat na Sňatky z rozumu, troch nešťastně jsem začal Zlou krví. Aspoň jsem viděl několik svých oblíbených herců v poměrně kvalitním seriálu.

• 5.11.2018  20:56
    Zlá krev - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (1986)

Závěr totálně zvrzanej, pokroucený a nasáklý obhajobou socialismu. Až hanba.

• 4.11.2018  22:16
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Na televizní tvorbu velmi zdařilé. Dobové prostředí bylo době vylíčeno, až mi první půlku filmu přišlo, že film se věnuje jenom jejímu vylíčení. Ale vlastně tomu tak nebylo. Od počátku tam byla tajná služba, která čím dál tím vstupovala do děje a ovlivňovala ho. Ta proměna děje tam byla vylíčeně dobře. Za mě rozhodně pochvala a příslib toho, že ČT zvládne i dobrý film, na rozdíl od těch, co jsem měl možnost v poslední vidět.

• 3.11.2018  20:37
    Zlá krev - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (1986)

Za mě slabý díl. Dějově nic moc, jenom Brodský docházel na Šafránkovou. A docela pokroucená Omladina. A hlavně ten Mrva.

• 3.11.2018  18:21
    DějePIC! (TV pořad) (2017)

Náhodou jsem zahlédl kus v televizi a musím se přiznat, že nic moc. Křečovitá snaha, aby byl pořad blízký dětem. On je možná baví, ale přijde mi, že je to dost nepoužitelné. Do výuky dějepisu rozhodně nezařazovat. Snaha byla, ale marná.

• 3.11.2018  09:23

Leonard a rozhodování o projektech bylo skvělé. Ostatní části už byli horší, ale i tak to docela šlo.

• 3.11.2018  08:50

Když v takto pokročilé fázi seriálu nejde o epizodu, jejíž schéma jsme již několikrát viděli, jde většinou o kvalitní a napínavou epizodu. Škoda jenom, že se jich nedařilo natočit více.

• 2.11.2018  17:12

Zde je vidět, že jde o seriál, který měl původně cílit na francouzského diváka. Nepřijde mi, že by se divák zde dozvěděl, proč je Ludvík XIV. důležitý. Teda, něco je řečeno, ale strašně rychle. Hlavní náplní dílu jsou pak zácpy nosítek. Zde šla práce rozhodně odvést líp.

• 1.11.2018  21:22

Některé scény v této epizody mi přišly poněkud levné, jednoduché. Navíc to divné setkání s uklízečkou. Je mi jasný význam scény, ale bylo takové zvláštní.

• 1.11.2018  21:21

Setkání Jima a jeho bývalého spolužáka se velmi povedlo. Díl, který je protkaný od začátku do konce perfektními hláškami. "Černota."

• 1.11.2018  17:07
    Zlá krev - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (1986)

Tomu, že Petzold bude sekat latinu nevěřím, ono něco určitě přijde. A u Nedobyla jsem doufal, že se jeho vztah k dělnictvu bude rozvíjet dál. Snad se objeví někdo za něj.

• 1.11.2018  12:29

Tento díl má problém, oproti předchozím epizodám, trochu někde jinde. Množství informací, které je chrleno na dětského diváka, je dost. Ale dost je zopakováním starého. A taky super zmínky o Čechách.

• 30.10.2018  21:17

Arcibiskup, společně se španělskou infantkou, patří k mým oblíbeným dílům z první série. Narážky na církev prostě neomrzí a jsou vždy vděčné.

• 30.10.2018  15:29

Klasické schéma epizody, ale až moc času je věnováno Drakeovi, jehož dobrodružství pro menší diváky mohou být přitažlivá, ale je to na úkor obsahu dílu.

• 29.10.2018  21:36
    Maffiáni (TV film) (2018)

Jednoduše dokument, který se povedl. Velmi přístupný pro diváky, zábavný a nezahlcuje informacemi. Ve dvou případech bych asi změnil to, s kým si Brousek povídal, ale jinak asi nic nemám. Jen prosím více takových.

• 27.10.2018  13:52

Tento díl nám dal nádech takové třetí nebo čtvrté série. Docela dobře vymyšleno, byť začátek byl lepší a postupně se to pomalu horšilo.

• 26.10.2018  21:47

Za mě takový normální western. Tvůrci rozhodně nic nepodělali, spíš naopak. Technické provedení je dobré, příběh taky. Ale nějak to nebylo ono. Nejdřív utíkáme před zákonem, pak do Bolívie a pak utíkáme v Bolívii. Chvíli jsem si trochu připadal, že se dívám na nějaký dokument o krajině.

• 25.10.2018  21:11

Když jsem tento díl viděl prvně, tak jsem ho považoval za skvělý. Ale to jsem ještě nevěděl, co přijde dál. Zpětně ho už za tak dokonalý, jako jiné nehodnotím, nicméně je to poctivá porce zábavy.

• 25.10.2018  19:16

Vyvážený díl. Na jedné straně dobové reálie, a na druhé politická historie v rozumném a dobře zpracovaném mixu.

• 23.10.2018  21:49

Závěr série se víc než povedl. Jen mi přišlo škoda, že kvalitní seriál dál nepokračoval. I když záměry byly...

• 23.10.2018  21:48

Působení Černé zmije v nemocnici je fakt skvělé. Jako liška v kurníku.

• 23.10.2018  18:11

Renesance je rozhodně dobře zpracovaná, obvyklý formát seriálu ji svědčí.

• 22.10.2018  07:34

Sice klasický seriál s krátkými epizodami, ale obsah dílu byl dost žumpa...

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49