The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Nebýt toho závěru, tak si dám menší hodnocení, takhle se těším na další díl. Už to totiž pomalu vypadlo, že celé se to teď bude točit ve stylu jeden díl, jedna planeta. Takže doufám v oživení, bylo by potřeba. Nějaká hlubší provázanost, jako byly první tři díly.

Doufám, že příště umřeš :-) (2018)

Ze začátku bylo sice všechno jasné, až to člověka nudilo. Pak ale přišla změna, a to velmi dobrá. Přiznám se, že jsem něco takového úplně nečekal. Jestli to byl záměr režiséra, nás ukolébat a pak nám předvést, že ne všechno je tak, jak to vypadá, tak se mu to víc než povedlo. Ovšem film jako celek mohl být dynamičtější, nějaká vedlejší zápletka by se neztratila.

Vikingové - Prorok (2019) (epizoda)

Oproti předchozímu dílu mírný posun k lepšímu, nicméně už to není, co bývalo. Já jsem rozhodně spokojen s tím, že k dalším dílům nedojde a série snad odejde se vztyčenou hlavou.

Vikingové - Nové začátky (2019) (epizoda)

Nová série a přidání nové zápletky již osvědčeným schématem. Otevře se nám nějaký svět, království a to zaútočí na Kettegat. Teď půjde o to, jak to tvůrci pojmou.

Stina Karina (2015)

Malé komorní, nebo spíš koupelnové drama. A takový klasický princip nahoru a pak dolů. Jenže ne vždycky to tak vyjde...

Vice (2018)

Za tímhle filmem vidím snahu jedné skupiny v USA o reflexi druhé skupiny v USA. To, že docházelo k machinacím je už dnes známý fakt, akorát je potřeba předat veřejnosti působivou cestou. Na to, že jde o životopis, je zpracován zajímavou formou, nejvíc jsem si ovšem užil scénu v restauraci. Jednu chvíli mi to připomínalo Darkest Hour, ale kvůli obsahu, ale kvůli maskám, které tu jsou povedené.

Princip slasti - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Po dlouhé době trochu víc akce a navíc se začal rozplétat ten šmodrchanec. Buďme mírně optimističtí a doufejme, že tato úroveň chvíli vydrží.