Shaleman

okres Ústí nad Orlicí

Twitter: shaleman

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 20.9.2019  21:55

Posledním Rambem pro mě zůstává Do pekla a zpět. Rambo se vrátil domů a konečně našel klid a mír. Poslední krev není špatný film, ale není ani dobrý. Jakoby místy nevěděl kudy má jít a jak se tvářit. Vynecháme některé nešvary ve scénáři a v ději, přeci jen koukáme na akční film. Prvních dvacet minut rychle uteče a začíná cesta za krví, na kterou se tak těšíme. Atmosféra je hutná, kosti praskají a Rambo je přesně v takové pozici, v jaké ho chceme mít. Teda až do finální půl hodinky, kde se džungle slumu vymění za emerický venkov a slibně vyhlížející vybíjená na podivnou změť utržků mexických comandos. A v té chvíli přichází veliké zklamání. Kde je to v recenzích slibované gore? Kde je slibovaný masomlejnek? Kde je atmosféra předešlých minut? A hlavně... Kde je John Rambo s těžkým kulometem? Jak já se těšil, jak jím pokropí haciendu na vrcholku mexického slumu ve stylu své předešlé slávy! Kino se smálo a já přemýšlel, kde tvůrci udělali chybu. Ať je to ale jak chce, obrovským plusem zůstává, že nám Sly naservíroval poctivou akční dobovku, která mě vždycky potěší - žádní Supermani, žádný tzv. digibordel a žádné přeskakování z mrakodrapu na mrakodrap v novém Ferrari - a to se počítá.

• 17.8.2019  14:38
    Syn temnoty (2019)

Tady zase všichni čekali Marveláckou nálož digibordelu. Chudáci. Místo toho dostali nízkorozpočtovou chuťovku na jedno podívání. Na prostoru 90 minut místy trochu hloupá, nicméně dalšími místy dobře vypointovaná historka ze života jednoho superzloducha. A ty gore scénky, ve filmu s dětskými herci neviděnými, jsou třešničkou na dortu. Já se bavil. I o tom má být film - nejenom přehlídkou hollywoodských polobohů a digitálních orgií, ale i obyčejnou jednoduchou zábavou. Jako vztyčený prostředník zvedám že 3 hvězd na 4.

• 26.7.2019  07:13
    Hellboy (2019)

Škoda poslední půl hodiny, kdy film ztrácel dech, jinak jsem byl při všech těch kritikách překvapený, jak skvěle nový Hellboy vyšel. Jako obrovský fanda komiksové předlohy musím vyzdvihnout věrnost předloze. Samozřejmě, mohl bych najít tucet nejasností, které s předlohou neštymují, ale nebudu hnidopych - koukám na film, ne do komiksu. Zároveň mě trochu mrzí absence Abe Sapiena a moc nechápu, proč k Hellboyovi vybrali zrovna Daimia, který se své předloze hodně vzdálil a se samotným Hellboyem se v komiksu nikdy neviděl, neboť patří k jiné série z Hellboyova universa. Na druhou stranu mi to ale příjemně vyrovnávají krvavé orgie, jimiž se rozhodně nešetří. Možná proto je tento Hellboy od Del Torova tak zatracován, ale sakra... Ani předloha není zrovna pohádka pro prcky, navíc koukáme na syna temnot, Anung Un Ramu, jehož příchod znamená konec světa rukou armád Pandemonia - už tento fakt si říká o pořádný eRkový rating přece. Jestli chcete vtipnou pohádku, vraťte se ke svým sterilním Marvelovkám a nechtějte poznat spravedlnost Rakova klepeta!

• 4.5.2019  21:08

Vysoce nadhodnocený film, jak už to u Marvelovek bývá. S úžasného, napínavého a zvraty a emocemi nabitého filmu Infinity se nakonec vyklubal ničím výjimečný superhrdinský standart bez hloubky, pořádného záporáka a hutné atmosféry. Tvůrci se v jednu chvíli snaží navodit depresi po vymazání půlky vesmíru a hned v další scéně na vás vybalí várku vtipů - a ani jedno nakonec nefunguje, ani zvlášť a už vůbec ne dohromady. Např. u Thora mi to nevadilo, ba naopak tam se to i vzhledem k jeho egu hodilo, ale jinak to bylo mimo mísu. A taková je prakticky celá první půlka. Zdlouhavá, ukecaná a neustále plovoucí mezi emočně prázdným dramatem a pubertální komedií, téměř prosta zajímavé akce. Pak přichází intermezzo o cestě za záchranou světa, které by mělo vysoký potenciál, ale ve výsledku s ničím takovým nepřichází a my se stále utápíme v průměru. A pak přichází ten všemi velebený závěr, velkolepá bitva jejíž úroveň je stejná jako v Infinity, slzička na krajíčku a tudíž konečně nějaké emoce a najednou odcházíte z kina a přijdete si okradení o zážitek v nejhorším případě alespoň rovný Infinity - prostě ho snímek nedokázal probudit a udržet. Proto tady nemáme nijak revoluční nebo znamenité zakončení "mimořádné" série jedné epochy Avengers, jak vám Infinity a recenze a reklamy na Endgame slibovali, ale prostě v rámci superhrdinských filmů další standardní Marvelovku. Proto tři - čistý průměr a standart žánru. Škoda, po tom všem jsem čekal víc. Nejlepší postava Ant-man, Kapitán Amerika, Hawkey; nejhorší Hulk, Ironman; totálně nevyužitý Thanos.

• 4.5.2019  00:30
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Komorní televizní inscenace postavená na hereckých výkonech a scénáři, kdy i jedna řečená věta působí hrůzněji, než kdejaký explicitní záběr z válečných velkofilmů. Poklona zvlášť Colinu Firthovi, kterému i přes gumovou tvář věříte každé gesto a zcela přirozenému Branaghovi, kterému tyto divadelní pózy neuvěřitelně sednou. Zvláštní pocit, vidět známé anglické herce většinou kladných či zábavných postav v rolích nacistických pohlavárů řešících konečné řešení židovské otázky.

• 1.5.2019  16:59
    Gotti (2018)

Úplně nejlepší cestu pro návrat na vrchol si Travolta teda nevybral. Nemyslím si, že by v roli Gottiho byl špatný, nebo přehrával. Mě v ni nevadil, i když pro jeho energii by se hodili jiné postavy. Problém filmu je v jeho lacinosti. Něco tak nudného si dnes nedovolí ani do televize a tady s tímhle patvarem bez scénáře a atmosféry útočí přímo na kina. Absolutní zoufalství s tím nejotřesnějším soundtrackem. Nesrozumitelné skoky v čase, nepřehlednost postav a chabé herecké kreace. Dlouho jsem přemýšlel, zda nedat odpad. Něco mi od teď dlužíš Johne.

• 14.4.2019  09:14
    Neutečeš (2014)

Kupodivu to nebylo úplně nejhorší. Béčkový look zachraňuje celkem vydařený námět. Při vyšším rozpočtu, lepších nehercích a propracovanějším scénáři bych si to dokázal představit jako vydařený plnohodnotný horor.

• 3.4.2019  14:10
    Toman (2018)

No já se teda nedivím, že Toman odešel z Českých lvů s prázdnou. Za co by je měl dostat? Za unylé herecké výkony? Pro tyhle filmy standartní kostými? Jalový scénář? Dlouhá, nudná, nezajímavá procházka historií, která táhne na hvězdné obsazení bez řádného vedení. Žádný Bureš nezasáhl, bohužel, to jen Trojan potřeboval srazit ego.

• 5.3.2019  12:00

Dle mého mužského pohledu v českých kotlinách lehoučký nadprůměr, který stojí hlavně na výborné Polívkové a částečně na Hádkovi, který ji zdatně sekunduje - jejich společné etudy patří k tomu nejlepšímu z filmu. Takže za mě slabší tři. Přítelkyně se ale bavila náramně, takže za ni za 4*. No... Takže když zprůměruju komedii pro ženy mužskou matematikou, poctivá 3.

• 26.2.2019  15:38
    Dům snů (2011)

Dobře vypointovaný thriller sráží do průměru slabší scénář a laciný zavěr. I přes tato negativa jsem však na něj přistoupil a nakonec si ho i celkem užil - a to je přeci na filmech to nejdůležitější.

• 22.2.2019  12:35

Jo no... Pro cloveka co o nem nic nevi to muze byt zrucne natoceny epos s dokonalym soundtrackem. Pro nas, co o nem alespon trochu vime, takovy... sice dobre natoceny a zahrany... standartni biograficky film s dokonalym soundtrackem. Tim, ze se vyhybaji jit v palcivych (pro nekoho mozna kontroverznich) tematech vic do hloubky (sexualita, rozpad kapely, drogy...) se nemuzu zbavit dojmu, ze mi neco chybi a ja cekal po tech vsech recenzich vic. Takze maestrem biografickych hudebnich filmu stale zustava The Doors Olivera Stonea.

• 9.2.2019  13:01
    Halloween (1978)

Upřímně bych to viděl na odpad. Pitomý scénář pitomých holek, které nedokáží otevřít dveře, nelogické chování zbytečných postav, až příliš nahodilé náhody... Nevím, jak to může být kult. Takové slavné béčko céčkové produkce. Ale přece jenom nakonec dám 2*. Tehdy se to tak třeba točilo.

• 24.12.2018  03:16

Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že se pod film podepíše Shane Black, bylo mi jasný, že jde o krok vedle. Nechci nijak ponižovat jeho kvality, byť mezi mé oblíbence nepatří, ale Predátor není ten typ postav a filmů, které by jste mu chtěli věnovat. A tak nic nečekájící... Jsem byl zklamán. Příběh o hovně, pointa nevyzní tak, jak by asi měla. Mraky postav, všechny ploché, k neuvěření odvážné (i vědkyně válčí jak kdyby patřila k SEALs), spousta zbytečného a přeplácaného.

• 10.12.2018  14:04

Prý je to nejlepší akční film posledních let. No nevím teda. Akce je tam mezi kecáním relativně dost (relativně, protože toho kecání je pro změnu tolik, že vzhledem ke stopáži je té akce zase málo), jenže je taková fádní, okoukaná, bez nápadu a zápalu. A takový je i zbytek filmu. Za normálních okolností bych to označil 3 hvězdama jako čistý průměr, co z řady své série či žánru nijak nevyčnívá. No ale protože ta chvála byla tak obrovská a mě už nebaví pořád dokola koukat na ty nejlepší průměry, jednu uberu a dám za dvě. Sorry Tome, prostě jen další MI.

• 2.12.2018  20:48
    Charleston (2017)

Pavlu znám ze stínu. Charismatický drsoň, kterýmu ranaři sedí. Ale tady ro drží ten druhej trouba. Nebýt jeho, je to strašná nuda. On tam dodáva tu komedii, k Pavlu se hodí a společně tvoří celkem sehraný pár. Jen to téma mohlo být vytěženější - takovýto motiv sedí spíš francouzským komediím, než rumunským dramatům - z obou států se snaží urvat to nejlepší, ale nakonec veškerá snaha trochu vyšumí do ztracena. Po technické stránce není co vytknout. Čistý průměr co nepotěší, neurazí.

• 23.11.2018  10:33
    Mimina (2010)

Kulturní šok! Učíme naše děti poznávat zvíře v knížce, místo aby jsme šli za město, ukázat mu vopravdickou krávu!

• 20.11.2018  22:35
    Daredevil (TV seriál) (2015)

EPIC! Podobné emoce jsem naposledy prožíval u Nolenovic Temných rytířů - pomalu stupňovaný kriminální příběh lemovaný drsnými bitkami (obzvlášť epické jsou ty několikaminutové bez jediného střihu), skvěle napsané postavy a když se ve druhé půlce první série vyloupne známá tvář ze Zákona a pořádek jakožto arcizloduch Kingpin - nejedno srdéčko zalační po celonočním Daredevil maratónu. Konečně Banem Cucflekem zprzněný Ďábel z Hell's Kitchen dostal šanci na nápravu reputace. Snad to Netflix po 3. sérii nezatrhne jako to udělal u Daredevilovic nedonošených sourozenců z Defenderovickýho provaru.

• 14.11.2018  10:59
    Escobar (2017)

Po jednom z nejlepších seriálů současnosti Narcos je jakýkoliv pokus o zfilmování Escobarových eskapád zbytečnou snahou a vyšumí tak do prázdna, byť se nedá označit za špatný, jen trochu neosobní.

• 8.11.2018  13:06
    Mrakodrap (2018)

Vzpomínáte na rok 1988? K suprovému filmu stačilo zcela obyčejného mrakodrapu, party německých teroristů v čele s charismatickým profesorem Snapeem a do té doby zcela neznámý, pomačkaný Bruce Willis bez bot s těžkou kanonádou hlášek z nadupaného scénáře. Co nám má stačit v roce 2018? Největší supermegamrtěmoc moderní mrakodrap, parta emerických teroristů v čele s jakýmsi nehercem, charismatický jednonohý, traumatizovaný The Rock s jeřábnickými zkouškami, dvě otravné děti, suchá variace Skleněného pekla, odfláknutý (ne)scénář, vyhoněné ego tvůrců a neuvěritelná sebejistota studia, že tenhle patvar k našemu sebeukojení stačí.

• 7.11.2018  22:51

Nejdříve jsem chtěl napsat, že jsem od Seveřanů čekal něco drsnějšího. Jako napínavé to je, drsné místy asi taky... Jako... Přesto mi to právě na ty Seveřany přijde takové nedomyšlené (viz. komentáře o 3 hvězdách a míň). A už vím, kde je ten problém. Není v tom filmu, ale je v nás. Viděli jsme pár ultradrsných severských počinů a tak automaticky očekáváme, že všechno ze severu bude ultradrsné a pokud si nastavíte laťku takhle vysoko, lehko se pak zklamete. A to je i můj případ. Možná, kdybych toho tolik nečekal (tímto děkuji komentářům od 4 hvězd výše), tu jednu hvězdu přihodím.

• 6.11.2018  14:15
    Máš ji! (2018)

Inspirováno skutečností, natočeno dle vzoru Pařby ve Vegas (Ed Helms hrál v obojím) a současných scénářů standartních jednoduchých komedií, takže se neubráníme sexuálním narážkám, hlavně v druhé půli. Bohužel, málokdo tyto sexuální narážky dokáže naservírovat tak, aby byli skutečně vtipné nespadli do infantilní trapnosti. Možná to ještě funguje v komediích pro puberťáky, ale určitě ne v "dospělém" filmu. Proto je to tak nějak 50/50. Na poprvé pobaví, ale rychle vyšumí.

• 7.10.2018  22:37

Nicolas Cage je prostě frajer. Ne proto, že by hrál ve sračkách a divných filmech, ale protože se v nich nebojí hrát a užít si to.

• 2.9.2018  05:21
    Humans (TV seriál) (2015)

Milý deníčku. Je rok jedna a já jsem si koupil nový vysavač Vyfuč 2000. Uklízí skvěle a když hadici natřu vazelínou dá se vysavač použít i na jiné věci než uklízení. Jaké však bylo mé překvapení, když začal mluvit o svobodě a vlastním životě. Protože jsem lidumil a i vysavač má právo na život, nechal jsem ho jít... Rok dva. Vědomí získávají i další spotřebiče mé moderní domácnosti. Zatímco se kávovar chce objímat, toastovač trousí něco o tom, že obvody svobody jsou poskvrněné krví nevinných - bojím se, že mě chce zabít... Rok tři. Jsem sám. Spotrebiče mě opustili a bojují za svoje práva na lidský život - některé láskou a pravdou, jiné C4kou. Tv Hovna čeká na vyjádření z Hradu, odkud už vše podstatné řekli. Ale mě je to jedno. Zítra vychází nová vylepšená verze vysavače - Vyfuč 3000 - a já hledám vazelínu.

• 31.8.2018  07:48

Od Nolanova Batmana se mi nestalo, aby mě nějaký film delší 100 minut tak přilepil do židle. O to větší překvapení, že jde zrovna o filmový Marvel, který je vinou vašeho nadhodnocování mnou víceméně zavrhovaný. Ale tohle byla fakt pecka. Super akce od začátku do konce, parádní humor se Strážci galaxie, ti které nemusím (vlastně všichni) dostanou pěknou nakládačku a KONEČNĚ proti sobě mají sympatického záporáka, kterého by samostatně nezdolali. Část filmu, kdy Thanos získává kámen duší, patří k tomu nejlepšímu a nejemotivnějšímu, co nám kdy v historii lidstva filmový Marvel naservíroval. Opravdu lituji, že jsem neviděl v kině.

• 31.8.2018  07:32
    Psí ostrov (2018)

Geniální animace a scénář, který trpí slabším dějem roztáhnutým na zbytečných 100 minut. Po vizuální stránce nejlepší Anderson. Ale jinak takový průměr. Hold všechno podlehlo animaci.

• 18.8.2018  14:06

Jo no. Oni všichni čekali nudnou komorní konverzačku, jakou byla Ulice, kterou s původním Cloverfieldem spojuje maximálně název a posledních 30 minut Rambo girl. A místo ni dostali trikově podařenou akční oddychovku, akorát tak dlouhou a se spoustou berliček a wtf momentů, jakých je dneska v každým akčním filmu třicet za hodinu. No hlavně aby se nezapomněli uhvězdičkovat u Rychle a zběsile, nebo tří hodinové kameře staticky namířené na páreček remcajících důchodců.

• 21.7.2018  14:28
    Delirium (2018)

Slabé tři. Průměrný scénář a nelogické chování postav ve zcela nevyužitém potenciálu strašidelného domu. Rozpočet, řekl bych, padl za kameru a stylizaci, bohužel to ale nestačí. Nečekal jsem nic, dostal jsem ještě míň než čistý průměr.

• 4.6.2018  21:44
    Coco (2017)

Škoda předposlední třetiny filmu, kdy si tvůrci nemohli odpustit akčnější nádech - tuhle módu prostě nechápu. Přitom ale stačilo trochu víc zapojit emocí, kterými je film nabitý k prasknutí a stalo by se to nejemotivnějšim animovaným filmem všech dob. Podobný osud potkalo i Wall-E, kdy se z parádní, originální, citlivě emotivní podívané stal kolotoč akčních scén. I přes tenhle jasně viditelný nedostatek však Coco drtí veškeré své konkurence, minulé, současné a budoucí a právoplatně se zařazuje mezi to nejlepší co mohlo v animovaném světě vzniknout. Ohledně pohádek jsem dost vybíravý, ale takovéhle pocity jsem neměl od prvního dílu Jak vycvičit draka.

• 1.6.2018  22:36

Marvel sází na jistotu značky. Potřeboval by pořádný propadák, aby se trochu chytil za hlavu. Tohle je natahovaná kaše, přehnaná pohádka, bez jediného zapamatováníhodného momentu (postavy, scénář, triky, kostými, akce, bla bla bla prostě nic), která se navíc odehrává v ultra sci-fi světě, kterému budeme závidět ještě 300 let. Nechápu, kde se Wakanda flákala, když byl svět už tolikrát v ohrožení. Recenze varovali, že jsou technické možnosti uprostřed Afriky daleko za únosnou mezí vědeckofantastické reality 21. století, ale tohle jsem fakt nečekal a celkový pocit z postavy Black Panthera, jaký mi byl nastíněn v Civil War, se tvůrcům podařilo zmačkat a zahodit. No a pokud je jedinou vzpomínkou na film nemilé rozčarování z tohoto faktu, není prostě něco v pořádku a zcela sobecky sebevědomě dodávám, že chyba není na mém nemoderním přijímači.

• 28.3.2018  14:42
    The Defenders (TV seriál) (2017)

No žádná sláva. Na seriál mě navnadilo úžasně pojaté sólo pro Daredevila, ale tomu to nesahá ani po kotníky. Celou jeho atmosféru, kterou představoval, narušila nesourodá banda nesympatických superhrdinů a sklon žánru od drsného dramatu k superhrdinským fantasmagorismům. Daredevil sám o sobě je úžasný, Riplayová potěší i bez Vetřelce, ale všechno ostatní je spíše k zapomenutí. Relativně ještě ujde charisma Luca Cagea, kdyby se nechoval (vzhledem ke svým schopnostem) jak Mirek Dušín. Jessica je prostě namachrovanej debil v těle studeného, přestárlého, anorektického ksichtu (jestli je to účel tak pardón, ale u mě se teda nechytá) a ten Iron Fist... Co to jako mělo být? Takový trapný blbeček s jedním permanentně nasazeným ksichtem uraženého puberťáka... K smíchu. Když si to tak zpětně přehraju, byl k smíchu celý seriál. Ale to už asi záměr nebyl. Sólovky těch trapných neumětelů určitě nedám. Teda kromě Daredevila, ten si třetí šanci určitě zaslouží, když už nás dvakrát úspěšně zasáhl. Ale... Začínám se o něj trochu bát.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16