Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Krimi

Pouze zvěř (2019)

Překvapení. Pomalu plynoucí drama, které by se těžko dalo nazvat thrillerem, jehož hlavním hybatelem je láska, kterou se snažíme najít, doufáme v ní a mockrát nám nakonec unikne o jednu náhodu. Propletení jednotlivých osudů do finálního celku pak funguje jako skvělý katalyzátor věcí minulých. Baví mě přemýšlet, jak by to asi pokračovalo, kdyby nepřišli závěrečné titulky. Není viníků ani obětí, jen uvěřitelných nešťastných lidí hledajících to své štěstí. V tomto případě však na rozbité rozbité cestě.

plakát

K jezeru (2019) (TV seriál)

Pátou * hvězdu nedám, protože mě ten konec neuvěřitelně nasral. A že by si ji seriál zasloužil.

Do morku kosti (2010)

Jako film celkem nuda, i když scéna s rukama ke konci filmu nebyla vůbec špatná. Hlavní devizou filmu však zůstávají kulisy. Emerický venkov, na jaký nejsme zvyklý ze standartních filmů, které na nás celé dny chrlí, jak je Emerika země zaslíbená, plná hojnosti a bohatství, krásných lidí a netušených možností. Kdo však vidí dál než na obrazovku svojí televize, musí vědět, že jde jen o pozlátko velice těžce dosažitelného a vrtkavého snu. Emerika je přesně takováhle. Jako v tomhle filmu. Špinavá a bez budoucnosti. Jedinou budoucností těchto maloměst a (nebojím se použít výraz) ghett je armáda - což taky o něčem svědčí. No a to je jediné plus. Takže jestli vás nezajímá špína a bordel na verandách obyčejného emerického života, ani se na to nedívejte. Víc to nemá. Jo, ještě ty ruce, na ty vždycky zapomenu. Lepší průměr.

plakát

Barbaři (2020) (TV seriál)

Obrovským plusem seriálu je počet dílů. Natáhnout to na víc, nedej bože sérií, spadne to velice rychle do průměru. Však co chcete šroubovat za příběh kolem jedné bitvy - bylo by to, myslím, ku škodě věci. Takhle to rychle uteče, dává to hlavu a patu a nijak zbytečně nepadá do emerického patosu. Alespoň ne tak, aby mě to za těch pár dílů nestálo. Z postav nejlepší Jeanne Goursaurd - konečně krásná Němka, já už myslel, že neexistují.

Staříci (2019)

Výborně zahraná depresivní nuda plná nekonečných statických záběru na rostoucí vrásky hlavních protagonistů. Jedna hvězda za Schmitzera. Druhá za zlom zhruba v půli filmu - nebýt něho, tak to ani nedokoukám.

plakát

Proč? 13x proto (2017) (TV seriál)

Místy emočně zbytečně vyhrocené, ve scénáři slaboučké rádoby pubertální drámo o partě psychicky nevyvinutých emerických dorostencích, jejichž osudem zahýbá holčina, se kterou v podstatě nesmíte promluvit, protože ať ji řekněte cokoli, buď se urazí a nebo rovnou spáchá sebevraždu. Mohl bych říci, ze3 seriál alespoň reflektuje život emerických středoškoláků, ale neřeknu. Naopak si myslím, že ve všech těch psích očích reflektuje maximálně neschopnost tvůrců vzpomenout si na vlastní mládí, ze kterého by mohli čerpat. To je tak, když o mladých vypráví ti, kdož mladí již dávno nejsou. Možnost ozvat se na webové stránky seriálu v případě osobních problémů je pak morbidně komickým plivancem do tváří psychologů. To určitě. Druhou sérii netřeba.

plakát

Gotham - Legend of the Dark Knight (2019) (série)

Taková malá katastrofa. Předešlé série měli stoupající kvalitu, ale tady jsme se dostali pod nevyladěnost první. Doufal jsem, že po ráži 4 bude zkrácení počtu epizod rezonujícím kalibrem, ale zůstalo u výstřelu slepým nábojem. Nezajímavé postavy, pohřbené linky z minula a vyloženě trapný a hloupý závěr. A to to mohl být hezký headshot. Nejzajímavější postavou je Joker, ale dostane zoufale málo prostoru a celé jeho charisma nakonec utopí v zelené brečce. Penguin a Riddler zastávají post jakože vtipných hádajících se manželů. Gordon zpátky nasadil gumovou tvář nagelovanýho neherce z hereckého tábora amatérů a hlavní zlosyn série, Bane, zastal post hloupého klona gorily. Kočičí dívka ztrácí sympatie a mění se v doslova šerednou kočičí ženu, Bruce je otravnější než kdykoliv předtím, Alfred absolutně zbytečný a zbytek postav lehce zapomenete. Závěrečný pohled na očekávaného Batmana na vrcholu mrakodrapu je tak po tom všem zoufalým políčkem do tváře seriálu, který dokázal zaujmout, v závěru však těžce zklamal. Doufám, že scénáristé skončili bez prémií. Odpočívej v pokoji.

plakát

Gotham - A Dark Knight (2017) (série)

Pecka! Rozjetý vlak co nechcete, aby zastavil a když se na řadu dostane Joker, vlastně Jerome, srdíčko plesá. Úctyhodný nástupce Ledgera, jemuž několikrát vzdá hold a zároveň svým děsivým vzezřením dá zavzpomínat na nejlepší komiksy s ním. Jednoznačně král celé řady. Škoda, že prostoru nedostal víc. Uvidíme, jak se to podaří jeho bratrovi.

plakát

Gotham - Série 3 (2016) (série)

Vzhůru a ještě výš. Konečně Bruce Wayne dostává do těla a divák s ním může soucítit. Dějová linka Jima Gordona dostává ty správné grády a Nygma to rozjíždí na plné čáře. Škoda že z Penguina udělali takového kňourala.

plakát

Gotham - Série 2 (2015) (série)

Určitě lepší než první série. Roztáhnout jednotlivé příběhy do několika dílů scénáristům prospělo, nemuseli tak zachraňovat dění náhodami a až komickým štěstím. Bohužel této řadě chybí nějaká dravější linka. V první to byla mafiánská válka, tady nic takového není. Nejzajímavější linkou se tak stává strádání Jima Gordona a nejzajímavější postavou Nygma. Uvidíme jak dopadne třetí. Nakročeno má dobře.