REBARB0RKA

REBARB0RKA

Eva Dostálová

okres Olomouc
filmová a seriálová násoska

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  U tohoto filmu nebudu šetřit slovy jako geniální, perfektní, úžasný, snový, protože přesně taková tahle moje srdcovka je. Geniální scénář svádí dohromady klaďase Martyho a trhlého vědátora - tuningového krále, který z auta vytvoří stroj času. Kvůli rozzuřeným Libyjcům skončí Marty v minulosti, kde se do něho zamiluje vlastní matka. Ujetá zápletka přináší nálož dialogových perel a hlášek a ze střetu budoucnosti a minulosti ždímá to nejlepší. Každá scéna je vypointovaná a směřuje k dokonalému finále. Skoro třicet let starou sci-fi komedii žádný další film o cestování časem nepřekonal. A to je, u všech Skotů, fakt síla!

 • poster

  Zamilovaný Shakespeare (1998)

 • poster

  Constantine (2005)

  John Constantine je ten typ tragického hrdiny poznamenaného osudem, jakého prostě žeru. Bojuje se zlem ne proto, že by chtěl, ale protože musí, což mu dává prostor k cynickým hláškám a vztyčování prostředníčku v tu správnou chvíli. Žeru taky Chase, protože je správňák (a hraje ho Shia), démony a anděly (a hlavně jejich křídla), biblické odkazy a Lucifera, protože to, jak ho ztvárnil Peter Stormare, prostě nemá chybu. Papa Midnight a Rachel Weisz jsou mimochodem taky k sežrání. Představa pekla je tak úžasná, že tleskám vestoje. Na tomhle filmu miluju všechno: příběh, postavy, děj, zpomalené scény a jestli se vám to nelíbí, běžte tam, kam Constantine posílá křížence!

 • poster

  Avengers (2012)

  Avengers jsou pro mě jako milovaná čokoláda - slintám, když je vidím, tetelím se při nich a je mi po nich skvěle. Můj superhrdina Joss Whedon dokázal vytvořit snový film a vložit do něj to, co mám na Whedonovi nejradši - vtip, maximální pozornost detailům a klukovská radost z práce na vysněné týmovce, která čouhá snad z každého záběru. Naplácat do jednoho filmu několik naprosto rozdílných hlavních postav už zkoušeli mnozí, ale zajistit, aby se jednotlivé postavy neutopily a nepraly mezi sebou (myšleno obrazně), to už umí jen málokdo. A Whedonovi se to opět povedlo. Herci jsou bezchybní, akční scény jsou parádní a děj je parádní. Možná je můj komentář až moc nadšený a možná přehlížím nedostatky, jenže tak už to chodí, když něco milujete.

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Láska nebeská (2003)

 • poster

  Vřískot (1996)

 • poster

  Kráska a zvíře (1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace