Válka o planetu opic (2017)

Kvalitní závěr této ságy, ale nezbavím se pocitu nenaplnění. Dokonce i pár nelogičností hlodá v hlavě, ale dobrý. V závěru se mělo rozhodně více zabrousit na city a emoce. Jako rozloučení s opičí ságou, rozhodně dostačující, ale ne excelentní .. 8/10 = 75%

Lion (2016)

Emotivní ždímačka, která z mého hlediska nezapůsobila. V dnešním světě je hlavní hrdina uprchlík a ač si žije jako prase v žitě, protože ho adoptuje Nicola Kidmanů, stále mu něco chybí. Má rodinu, která ho vychová, krásnou přítelkyni a dobrý job, ale pořád mu něco chybí. V lepším případě ho dožene zvědavost a chuť se vrátit do bordelu, kde žil. Nebo druhá možnost, agrese a odpálí pár lidí v novém světě za odměnu, že se o něj dobře starají. Náš hrdina je naštěstí dobrák a nic špatného nehrozí. Kdo ale ví, co by udělal jeho nevlastní brácha? Ten projevoval možnost číslo dvě a tudíž v sobě měl potenciál na zábavnější snímek. Tohle čistokrevné drama, které si hraje na srdcervoucí u mě neuspělo. Na závěr hrdina nalezne svou matku, téměř ve stejném hadru jako před x lety. Obličej má po těch letech seschlý a tak si kladu otázku, jak jí poznal? No jo, dobrý textil nikdy nezklame a máme tu happy end! 2/10 = 28%

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Tentokrát už ne, teď už toho je fakt moc. Dvě mrtvé postavy se objeví bez vysvětlení, ale proč ne! Bay může přeci vše a je jedno, že děj i příběh je mimo. Hlavní je bum prásk a bum, že Míšo! Tentokrát už nemůžu jinak ..

Duch ve stroji (2017)

Scarlett Johansson je sice nádherná a táhne snímek svou hereckou kvalitou vysoko, ale sama tenhle akční nářez výš vytáhnout nemůže. Přeplácané prostředí bez špetky nápadu. Akce máme dost, ale to nic nemění na tom, že tenhle film vlastně o něčem jiném není. Doporučuji tedy vypnout mozek a užít si akci. 4/10 = 45%

Dunkerk (2017)

Tak jsem měl čest vyrazit do kina na Dunkerk a ač jsem byl spíše skeptický, tak se vracím s pocitem, který není vůbec negativní. Vizuální orgie, kterou Nolan nabídl nemá ve filmovém světě konkurenci. Omáčku okolo nečekejte, tohle je reálná válka. Hlubší příběh tu nemáme žádný, jde vlastně jen o to, co každý o Dunkerku věděl před filmem. Není šance si vytvořit cit a nějakou vazbu k postavám, takže slzu neurojíte, ani kdyby umřelo všech 400 000 Britských vojáků. Ono je to vlastně jedno, protože od první minuty vás Nolan zasadí do sedačky a vy nevydechnete. Měl jsem pocit, který jsem ještě nezažil a z výrazů vojáků bylo jasné, co tím Nolan myslel. Ukázal nám tím realistický pohled na válku a každý nálet, potopenou loď nebo strach v očích vojáků mu sežerete. Při sledování Dunkerku odejdete z kina s pocitem, který se nedá popsat. V té válce jste vy a to, že se nezaměřil na určité postavy, vidím jako obrovský klad. Po dvou letech a budu se opakovat, přichází Nolan s filmem, který mi vyrazil dech a nemám potřebu něco nadhodnocovat. Z mého nejméně oblíbenýho žánru dokázal vyždímat maximum a já odcházím z kina uspokojený, jak už pěkných pár let ne .. 10/10 = 100%

Experiment Belko (2016)

Nic originálního nás nečeká. Belko experiment je solidní jednohubka, která kdyby zapracovala na větším smyslu vraždění, mohl z toho být zajímavý snímek. Na kdyby se bohužel nehraje. Hlavně udržet tajemno delší dobu, tohle bylo dost průhledné. I tak je snímek dobře natočen, takže doporučuji vypnout mozek a užít si nekonečné bouchání hlav .. 6/10 = 66%

Kong: Ostrov lebek (2017)

Dobré efekty, akce a prostředí, ale práce s dějem a příběhem bylo už na vedlejší koleji. Přesto snesitelné a rozhodně lepší než koukat na Bayformers .. 7/10 = 72%

Den patriotů (2016)

Snímek o Maratonu, který v roce 2013 změnil život mnoho lidem. Kdyby tyto dva teroristi nebyli úplní idioti, tak následky mohli být daleko brutálnější. Vsuvky na 11.září byly dobré a divím se, že je v dnešní cenzurované době vidíme v komerčním filmu. Bohužel v dnešní době, kde je Evropa ovládána EU, tak těchto útoků bude přibývat. Pomalu ale jistě se Evropa plní imigranty a uhlídat všechny nemůžeme. Hlavně si namastit kapsy, že paní Makrelová? 7/10 = 75%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

V dnešní době natočit originální historický snímek je nadliský úkol. To jsem si myslel právě do teď .. 10/10 =100%

Živí mrtví: Počátek konce - Zlobivé dítě (2017) (epizoda)

Jsme přesně v polovině série a tento díl bych si dokázal představit jako závěr. Doufám, že půjde druhá polovina v kolejích té první. Rýsuje se nám překvapení roku a první polovina série se nedá nazvat jinak než FANTASTICKÁ!