-OverLord-

-OverLord-

Česko
Překladatel a filmový fanoušek

73 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
  • 21.7.2017  03:26
  Dunkerk (2017)
  *****

  Naprosto odlišný Nolan a stejně tak odlišný film. Chtěl experimentovat, ukázat něco nového a jiného, a to se mu povedlo. Natočil tak možná jediný film svého druhu, protože jsem nikdy nic takového neviděl. Jde o poctivý kus filmařiny, o nové hranice toho, co může divák na plátně "prožít". To vyobrazení války je tak syrové a depresivní, že z toho jde mráz po zádech. Tohle je válečný film s velkým V. Záběry tak dokonalé a přesto smutné, scény tak vypjaté, že člověk křečovitě svírá cokoli, co má po ruce, a má husinu po celém těle. Film nehraje na příběh, herce, krvavé akční scény, divoké přestřelky ani žádnou scénáristickou vatu kolem - polovina z toho ve filmu není a zbytek je až na vedlejší koleji. Herci jsou špička, o čemž ani nebylo pochyb - Hardy (!), Murphy, Branagh, Rylance - každý dostane dostatek prostoru, ale absolutně to na nich nestojí. A je to tak schválně, jsou to totiž "pouze" jedinci z těch stovek tisíc vojáků, kteří zažívali každý to svoje osobní peklo. Za zmínku stojí ještě Fionn Whitehead, naprosto neznámý človíček, který tady hraje jednu z hlavních rolí, nebo Styles, Lowden a D'Arcy. Dunkirk je vyobrazení pekla na zemi s dechberoucími a syrovými záběry za doprovodu Zimmerova "nonstop mixu". Konec byl dojemný takovým zvláštním způsobem, což se mi taky dlouho nestalo, a vlastně to byla možná jediná část filmu, která si hrála alespoň s nějakou dávkou emocí - dostavil se pocit takové zvláštní euforie, že už je to peklo konečně u konce. Filmu by se dalo vyčíst pár věcí, které tam nejsou, na které jsme zvyklí a které si ve filmech (včetně těch starších od Nolana) užíváme, ale možná tam nejsou záměrně. Záměrně je to takové prosté a prázdné, ale zároveň silné. Naprosto tedy chápu rozporuplné hodnocení - není to nejlepší Nolanův film, ale přesto je to něco neuvěřitelného.

  • 24.6.2017  16:16

  Na pětku jsem šel bez nějakých větších očekávání, protože to je furt dokola to samé, ale dostal jsem epickou akční nálož s hláškami, jaké jsem dlouho v žádném akčňáku neviděl. Akce střídá akci, každá postava tam šíleně hlásí a je to jízda. Skoro jsem ani netušil, o čem to vlastně bylo, nebo mě to spíš nezajímalo, a místo toho jsem si užíval to všechno ostatní kolem. Stopáž byla jako obvykle přepálená, ale dalo se to. Největším překvapením rozhodně britské zastoupení v čele s Anthonym Hopkinsem, který film táhne takovým způsobem, že klobouk dolů. A jeho komorník hlásil asi úplně nejlíp. Slušná letní jízda.

  • 20.6.2017  14:08

  Naprostá volovina, která je ale docela prča. Takové ujeté béčko, které místy až paroduje samo sebe, se slušným obsazením, několika vážně vtipnými momenty a cameo rolemi. Ale hlavně do letní pohody.

  • 11.6.2017  18:14
  Mumie (2017)
  ***

  Co se týče vypsaných žánrů, tak dobrodružná je Mumie pouze ze začátku, pak se děj přesouvá do města a takové terno to už není. Fantasy je to tak půl na půl a horor to není vůbec, spíš se častokrát objevují komediální vsuvky, což není na škodu, protože film už pak nabízí pouze akci, kterou se ovšem nešetří a je slušná. Tom Cruise tady nemá možnost předvést svůj potenciál a možná by se do role hodil nějaký více komediální herec. Russell Crowe si roli Jekylla užívá a skvěle mu padne, z Annabelle Wallis se stává nová vycházející hvězda a Sofia Boutella jako mumie je po vycucnutí dostatku těl fakt sexy. Sečteno a podtrženo, Mumie není nic extra, ale jako lehce nadprůměrná akční komedie zabaví a pobaví. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás studio Universal skrze svůj nový Temný vesmír připraví dál.

  • 2.6.2017  18:53
  Wonder Woman (2017)
  *****

  Velmi příjemné překvapení! Wonder Woman funguje o třídu lépe než Suicide Squad a Batman vs Superman, kteří sice bavili, ale s odstupem času jim mám chuť napálit 3* místo 4*, ale ještě se držím. Je to trochu ostuda, když spin-off, od kterého možná ani nikdo moc nečekal, převálcuje hlavní tahouny od DC, ale vlastně proč ne, je to "zázračná žena". Od začátku do konce příjemná a nápaditá podívaná, místy vtipná a akční, ale převážně představující postavu Wonder Woman pěkně od počátků tak, jak se patří. Film se hemží řeckou mytologií (dá-li se to tak nazvat) a superhrdinové za dob světových válek prostě fungují - je to totiž zase něco jiného, neokoukaného. Do Gal Gadot jsem se asi zamiloval, Chris Pine je jako vždy třída a ostatní obsazení příjemně potěší. A konec byl trochu doják. Možná nejlepší DCčko od dob trilogie o Temném rytíři, kterého samozřejmě nepřekoná absolutně nic, ale jelikož jsem výše zmiňovaným dvěma předchůdcům dal po čtyřech, tady se nebojím trochu nadhodnotit a dát plný počet.

  • 26.5.2017  01:17

  Piráti jsou zpět! Po tolika letech. Vždycky byli a stále jsou jednou z mých oblíbených filmových sérií, na kterou se můžu dívat pořád dokolečka a nikdy mě neomrzí - to ovšem platí pouze pro první trilogii, protože čtyřka byla trochu zklamání. I tak jsem se ale na pětku vážně těšil a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval: vtipné, akční a prostě staré dobré Piráty z Karibiku se vším všudy. No a i trochu té nostalgie k tomu - už je to přeci jen neuvěřitelných 14 let, co šla do kin jednička. Ačkoli ta zůstává nepřekonána, Jack Sparrow je prostě legenda a jeho postava se nikdy neomrzí. Potěšily staré postavy, které doplnilo pár nových, a jako klasicky úžasná hudba. A konec byl doják. Skvělá jízda!

  • 19.5.2017  01:58

  Covenant píše nový příběh s novými postavami, který rázem jen tak na oko prolíná s Prometheem, načež na diváka o chvíli později vybalí, že se jedná o jeho pokračování. Překvapení to rozhodně není, vždyť už jeden z neoficiálních názvů byl Prometheus 2. Všechno do sebe skvěle zapadá a vysvětlí se jak otázky minulé, současné, tak i otázka vetřelčího původu. Konec si nechává šikovně otevřená vrátka na další díl. Nadprůměrné sci-fi, které se krve ani akce nebojí, ve skvělé režii mistra osobně. A jako třešničky na dortu Fassbender líbající sám sebe a "strhující" role Jamese Franca.

  • 11.5.2017  23:58

  Nářez! Akční fantasy jízda podaná typickým Ritchieho zběsilým tempem, které se rozhodně s ničím nemaže. Moderní podání Artuše je na jednu stranu boží, na druhou stranu ale nemusí sednout každému. Za mě ale naprostá spokojenost. Dvě hodiny utekly jako voda a dal bych si to klidně ještě jednou. Špičkové herecké výkony, epická akce a hudba, režie, rychlé střihy, lokace a příjemná dávka humoru dělají z tohoto snímku zase něco trochu jiného, nového a neokoukaného. Král je mrtev, ať žije král!

  • 5.5.2017  00:33

  Dvojka Strážců Galaxie se povedla. Je to pořád děsná prča, což je základ, a skvělý hlášky se na diváka sypou ze všech stran (hlavně ty Draxovo). Pro svižnou akci se taky nechodí daleko, což je pro Strážce už běžná rutina. Dočkáme se vývoje hlavních i vedlejších postav, novou příběhovou linku a zajímavý prostředí. Malej Groot je fantastickej a celkově celá parta k sobě sedí, skvěle se doplňuje a nikdo nezůstává pozadu. Potěšilo několik skvělých cameo rolí od herců, který by tam nikdo nečekal, a jako vždy skvělej soundtrack. Vadu na kráse to má asi jen jednu - je to prostě dvojka. Jednička byla jedinečná, originální a měla scény, který bych si pouštěl pořád dokola. Dvojka je ale velmi vydařený pokračování, který má všechno, co je třeba, a i něco navrch. Skvěle jsem se bavil.

  • 21.4.2017  00:22

  Když se z úkolu stane životní cíl tak silný, že o tom dokáže vzniknout poutavé dobrodružné drama, aneb ještě stále existují historické příběhy, které jsou hodny zfilmování. Stopáž je tak slušná, že film stihne plynule přecházet hned z několika expedic zpátky do Anglie a naopak a stihnout ještě náhled na bitevní pole 1. světové války. Zatímco příběhově uplyne více než 20 let, touha hlavního hrdiny po nalezení bájného města Z roste až do samotného finále. Na závěr nutno říct, že jsem dlouho ve filmu neviděl tak příjemné herecké obsazení a hezké lokace bez digitálních efektů.

  • 14.4.2017  02:27

  Další nadupaná akční jízda, která je tu s námi už neuvěřitelných 16 let a snad nikdy neskončí. A taky nemá proč. Všechno funguje, jak má, a série je rozjetá na x dalších dílů dopředu. Když 16 vydělíme 2, dostaneme 8. díl, a dvojka je přesně počet let, jaký mají jednotlivé díly mezi sebou rozestup - milé zjištění. Osmička je prostě další akční nálož se skvělými herci, kteří diváka prostě baví, a je potřeba si ji užít na maximum a neřešit (ne)logiku, ale to už jsme přeci dávno pochopili. Dwayne Johnson a Jason Statham ve svých rolích excelují a dodávají tomu ještě větší grády, což je jenom dobře, protože se pořád v rámci série jedná o novější tváře. Jedeme dál!

  • 31.3.2017  02:07

  Skoro ani nevím, o čem to vlastně bylo, ale na příběh se tady moc nehraje. Místo toho film nabízí slušnou dávku příjemné digitální akce a stylového kyberpunku, který tady už dlouho nebyl. Scarlett je kost jako obvykle, Michael Pitt potěšil a účast legendárního Takešiho jakbysmet. Na film se dobře kouká a od začátku do konce jede stejným tempem, svižně a příjemně. Objektivně za 3*, ale něco mě na tom chytlo. PS: 3D je tady zbytečné.

  • 24.3.2017  01:12
  Život (2017)
  ***

  Na začátek nutno napsat, že se jedná čistě o sci-fi thriller, protože pár krvavějších scén se v dnešní době přece nedá považovat za horor. Moc normálních filmů o mimozemských formách života se v poslední době ale netočí, takže bez debaty jedno velké plus. Další plus za vcelku originální nápad, který se i podařilo v rámci možností využít - navíc, když se celý film odehrává jen v několika malých prostorách a kolem stanice. Ve výsledku je to ale takové bez chuti a táhnou to rutinním způsobem známé tváře. Musím ovšem uznat, že chtít od takového filmu víc ani není třeba.

  • 9.3.2017  23:51

  Na jednu stranu digitální blbina s pochybným scénářem bez příběhu, bez emocí a bez jakýchkoli sympatií s hlavními hrdiny, které kupodivu hrají áčkoví herci. Na stranu druhou nenudící digitálně akční orgie s dokonalým a zuřícím Kongem, hromadou podivných příšer, trochou krve, krásným prostředím a nabušeným soundtrackem. Nepřemýšlet a dívat.

  • 3.3.2017  01:47

  Tak trochu jiný X-Men film, než na který jsme zvyklí. Krásné završení pomyslné trilogie a vlastně i celé série. Hutné drama naservírované jako syrový, krvavý a akční road-movie western zaměřený vlastně na dvě postavy, na kterých bylo skoro celé universum X-Menů postaveno. Veteráni jdou na odpočinek, nastupuje mladá krev. A my děkujeme za všechno!

  • 3.3.2017  01:34
  John Wick 2 (2017)
  *****

  O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend.

  • 3.3.2017  01:22
  Spojenci (2016)
  *****

  Nejdřív jsem hodnotil za 4*, ale po dalším zhlédnutí jsem musel dát plnou palbu. Pokaždý mě konec tak citově vyždímal, že na to ještě dlouho nezapomenu. Celkově je film taková všehochuť - akční, romantický, špionážní, válečný - a dějově se dělí na pomyslný dva díly (Casablanca/Londýn). Konečná gradace je ale vážně síla. Navíc je fakt hezký, že z filmu dejchá taková ta poctivá stará Británie.

  • 23.2.2017  00:40

  I choose the nostalgia.

  • 27.1.2017  01:16
  Rozpolcený (2016)
  *****

  To, co tady McAvoy a Shyamalan předvádí, jde jen těžko popsat slovy, proto se o to pokoušet ani nebudu.

  • 23.1.2017  01:43
  Taboo (TV seriál) (2017)
  *****

  "Hmm."

  • 19.1.2017  17:34

  A pak že se dneska už nenatočí dobrá, moderní, vtipná a alespoň trochu originální komedie. Trochu jsem zapátral, co za komedie jsem v posledních letech viděl - je jich málo a je jen pár zářných výjimek, které za to opravdu stojí. V tomto případě svoji roli rozhodně sehrálo duo Franco/Cranston, kteří excelují. Scénář ždímal jeden vtipný moment za druhým a vzhledem ke skoro dvouhodinové stopáži není ve filmu ani chvilka nudy. Dále potěšilo několik úžasných cameo rolí, které ale netřeba spoilerovat. Kdo se rád pobaví a chce spláchnout to komediální sucho poslední doby, tak tomu "Why Him?" vřele doporučuju.

  • 12.1.2017  00:05

  Byla by to naprostá blbina, kdyby tam nebylo jasně zmíněno, že se jedná o jednu z legend o Velké čínské zdi. Pojato čistě jako fantasy, což taky je, tak se jedná o akční nálož, na kterou se dobře kouká, s efekty, který může závidět kdejakej hollywoodskej biják a s herci, kteří prostě odvádí svoji rutinní, ale skvělou práci. Akcí to začíná, pokračuje i končí. A Tian Jing je k nakousnutí. Sečteno podtrženo, slušná jednohubka na začátek roku.

  • 11.1.2017  23:57

  Assassin's Creed je dobrá adaptace počítačové hry, pojatá stylem, který se nemusí řadě diváků líbit, nicméně režisér si s tím vyhrál po svém a podle mě udělal dobrej kus práce. Scény ze současnosti nenudí a dobře se na ně kouká. Je z nich cítit ten správnej nádech laboratorní krysy a Fassbender si to nenechává líbit, což je fajn. Scény z minulosti jsou na druhou stranu naprostá pecka a kaskadéři se vážně vyblbli. Těším se na pokračování.

  • 28.12.2016  18:20

  Po rozporuplné sedmičce přichází přesně takové Star Wars, jaké má být - temné, akční a kulervoucí. Natočené pro fanoušky, obsahující množství odkazů a hromadu věcí, které ke SW neodmyslitelně patří. Herecké obsazení je zvládnuté na jedničku, příjemný humor vykouzlí úsměv na tváři a Darth Vader je prostě borec. Jako fanoušek naprostá spokojenost.

  • 28.12.2016  17:58
  Inkarnace (2016)
  ***

  Inkarnace není průser, ale není to ani horor. Je to spíš béčkovej thriller obsazenej známými tvářemi, na kterej se dobře kouká, je krátkej a rychle odsýpá, a tak ani nemá prostor diváka nudit - ba možná naopak. Zajímavá myšlenka kompenzuje podivný scénář, který lépe být natočen ani nemohl. Pár slušných zvratů včetně zajímavě překombinovaného WTF konce zvedá laťku hnedka o trochu výš. A když vás celý film provází "SAIL" od AWOLNATION, je to příjemný.

  • 10.12.2016  15:38

  Neznalého diváka může český překlad trochu zmást, ale samozřejmě to nemá s trilogií Hangover nic společného. Vlastně jak se to vezme: bordel po párty je tam stejný, ovšem chybí tomu nápaditost a jistá dávka té správné vyšinutosti. A tak je Pařba o Vánocích pouze další průměrná komedie s několika fajn hláškami, scénami a odkazy, na kterou se dobře kouká, ale už se k ní nevrátíte. Udělat dnes opravdu dobrou komedii je oříšek a do roka jich bohužel vychází jen hodně málo.

  • 10.12.2016  15:14

  Typický Underworld s klasickou válkou mezi upíry a lykany v čele se sympatickým záporákem. Pro fanoušky série stále solidní podívaná s pár novými zvraty a stále krásnou Kate. Pokud divák překousne i zcela očividnou béčkovitost, dostane obstojné pokračování série, která tu s námi je už neuvěřitelných 13 let. Potěšily i ryze české lokace včetně zámku Hluboká, který znám jako své boty. A jako fanda série říkám: díky za všechny díly, bylo to moc fajn. A pokud se ještě vůbec někdy dočkáme dalšího dílu, rád si na něj zase zajdu do kina.

  • 25.11.2016  02:49

  Opravdu zvláštní film, který sice vypráví příběh značně gulášovitě, ale jednoduše na porozumění. Všechny tři dějové linky se prolínají v těch správných chvílích a všechno ve výsledku docvakne dohromady. Po herecké stránce je to naprostá pecka a jsem rád, že se Jake poslední dobou objevuje ve snímcích tohohle typu a mimo mainstream, protože takové filmy mají hned o dalšího áčkového herce více. Mimo jiné, úvodní titulky jsou asi nejvíc WTF, co jsem kdy viděl.

  • 22.11.2016  16:46

  Svět Harryho Pottera je (tak trochu) zpátky. Sice to má do jeho velkoleposti ještě daleko, ale i tak jsem se neubránil nostalgické náladě, která mě při sledování pohltila - neboli krásný návrat do dětských let. S natěšením budu očekávat další díly, protože tam se to už bude odvíjet tím správným směrem a mělo by se objevit i pár známých postav. Nicméně, tohle první představení Scamandera a Grindelwalda bylo v rámci možností zvládnuté solidně.

  • 11.11.2016  02:46

  Dlouhých 10 let se muselo čekat na další mistrovské dílo z dílny Mela Gibsona, aby znovu ukázal, že prostě umí. Jako by film byl složený ze dvou různých snímků - začíná to vcelku klidným romantickým dramatem se špetkou humoru kdesi na venkově a ve výcvikovém táboře, nicméně poté se z toho stává jeden z nejhutnějších a nejlepších válečných filmů posledních let. Akce je neuvěřitelně dobře a syrově natočená, krev cáká úplně všude a kusy těl létají vzduchem (až mě vážně udivil ten rating 12+). Několik scén a momentů je naprostá filmařská špička a na první zhlédnutí to skoro nejde vstřebat. Válečná vřava neustává a tímhle strhujícím tempem jede film až do samotného konce. Film zaujme natolik, že i přesto, že má přes dvě hodiny, mohl být klidně ještě o něco delší. Obsazení je super, jen na Garfielda jsem si musel chvilku zvykat, protože ten kluk je prostě moula - nakonec ale v pohodě. Jeden z nejlepších filmů roku. Radost pohledět.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace