-OverLord-

Česko
Překladatel a filmový fanoušek

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 27.8.2017  15:25

Po Mumii jsem byl z Cruise trochu rozpačitý, ale tohle mu sedlo naprosto dokonale. Neuvěřitelný a šílený příběh Barryho Seala v krimi komedii, od které moc nečekáte, ale hned si vás získá. Bavil jsem se královsky celé dvě hodiny, a i když u filmu nebudete hystericky bouchat smíchy, nonstop úsměv od ucha k uchu vás rozhodně nemine. Humor je volen inteligentně, a protože se jedná o vcelku neuvěřitelný životní příběh, skvěle tam padne. Trochu to připomíná třeba Pot a krev. Je to šílené, je to akční i dobrodružné, je to podle skutečného příběhu, jsou tam drogy, zbraně a prachy, a je to fakt prča.

• 18.8.2017  02:43

Tak to se povedlo! Konečně zase nadupaná akční jízda mixnutá ostrou komedií, kde se hláškama ani krví nešetří. Rkový rating je prostě paráda a ostatní filmoví tvůrci by si z toho měli vzít příklad. Jackson po delší době opět ukazuje, že je komediální král, a maximálně si to užívá, protože mu role sedne jako prdel na hrnec. Hlášky neberou konců a natěšeně jsem čekal, co dalšího z něj zase vypadne. Reynolds mu obstojně sekunduje a dohromady tvoří výbornou komickou dvojku. Na pár scén jen tak nezapomenu. To vše je doprovázeno parádním soundtrackem. Vadou na kráse je možná jen pár béčkových efektů a do očí bijící zelené plátno. No a legendárního Oldmana tady zastiňuje (stejně tak legendární) Jackson, ale to úplně všechny. Sečteno a podtrženo, je to svižná akční ptákovina a děsná prdel.

• 16.8.2017  19:58
    Temná věž (2017)

Slušná a svižná fantasy jízda mířená (bohužel) spíše na mladší publikum, což si nejsem jistý, že je zrovna u Kingovy adaptace tak úplně vhodné. Jak už z názvu vyplývá, čekal jsem něco temnějšího. Je škoda, že film není mnohem více hororem nebo třeba westernem, protože námět by tvůrcům tyhle karty namíchal naprosto dokonale. Pomineme-li ale tyto nedostatky, dostaneme hodinu a půl "dlouhou" akční jízdu se skvělým pistolníkem Elbou a ještě o chlup lepším Mužem v černém McConaugheym. Předloha by sice vydala na několik nadupaných celovečeráků, které by ale bylo samozřejmě potřeba chytit za úplně jiný konec a hlavně přitvrdit, protože ratingu 12+ je na tohle vážně škoda. Tvůrci zřejmě nechtěli riskovat komerční neúspěch a vsadili na jednu jistou, ke které můžou kdykoli přitočit pokračování. To se ale asi nestane, protože film bude rád, když se vůbec zaplatí. A tak se z Temné věže stává "jen" další lehce nadprůměrná teenagerovská fantasy, která ale není vůbec špatná a působí příjemně. Fanoušci Kinga ovšem pozor.

• 29.7.2017  01:29
    Wakefield (2016)

Skvělý Cranston v originálním dramatu, ve kterém se toho sice moc neděje, ale úvahy a pocity hlavního hrdiny vytváří příjemně zvláštní atmosféru, která diváka obklopí a donutí ho i samotného trochu zapřemýšlet. Dlouho se mi nestalo, že bych tak napjatě čekal, jak to celé vůbec dopadne. Třešničkou na dortu je pak úžasně zvolený humor. Konec potěšil, nicméně mohl být aspoň o minutu delší, protože se z toho mohl vyklubat příjemný doják... nebo taky ne.

• 21.7.2017  03:26
    Dunkerk (2017)

Naprosto odlišný Nolan a stejně tak odlišný film. Chtěl experimentovat, ukázat něco nového a jiného, a to se mu povedlo. Natočil tak možná jediný film svého druhu, protože jsem nikdy nic takového neviděl. Jde o poctivý kus filmařiny, o nové hranice toho, co může divák na plátně "prožít". To vyobrazení války je tak syrové a depresivní, že z toho jde mráz po zádech. Tohle je válečný film s velkým V. Záběry tak dokonalé a přesto smutné, scény tak vypjaté, že člověk křečovitě svírá cokoli, co má po ruce, a má husinu po celém těle. Film nehraje na příběh, herce, krvavé akční scény, divoké přestřelky ani žádnou scénáristickou vatu kolem - polovina z toho ve filmu není a zbytek je až na vedlejší koleji. Herci jsou špička, o čemž ani nebylo pochyb - Hardy (!), Murphy, Branagh, Rylance - každý dostane dostatek prostoru, ale absolutně to na nich nestojí. A je to tak schválně, jsou to totiž "pouze" jedinci z těch stovek tisíc vojáků, kteří zažívali každý to svoje osobní peklo. Za zmínku stojí ještě Fionn Whitehead, naprosto neznámý človíček, který tady hraje jednu z hlavních rolí, nebo Styles, Lowden a D'Arcy. Dunkirk je vyobrazení pekla na zemi s dechberoucími a syrovými záběry za doprovodu Zimmerova "nonstop mixu". Konec byl dojemný takovým zvláštním způsobem, což se mi taky dlouho nestalo, a vlastně to byla možná jediná část filmu, která si hrála alespoň s nějakou dávkou emocí - dostavil se pocit takové zvláštní euforie, že už je to peklo konečně u konce. Filmu by se dalo vyčíst pár věcí, které tam nejsou, na které jsme zvyklí a které si ve filmech (včetně těch starších od Nolana) užíváme, ale možná tam nejsou záměrně. Záměrně je to takové prosté a prázdné, ale zároveň silné. Naprosto tedy chápu rozporuplné hodnocení - není to nejlepší Nolanův film, ale přesto je to něco neuvěřitelného.

• 24.6.2017  16:16

Na pětku jsem šel bez nějakých větších očekávání, protože to je furt dokola to samé, ale dostal jsem epickou akční nálož s hláškami, jaké jsem dlouho v žádném akčňáku neviděl. Akce střídá akci, každá postava tam šíleně hlásí a je to jízda. Skoro jsem ani netušil, o čem to vlastně bylo, nebo mě to spíš nezajímalo, a místo toho jsem si užíval to všechno ostatní kolem. Stopáž byla jako obvykle přepálená, ale dalo se to. Největším překvapením rozhodně britské zastoupení v čele s Anthonym Hopkinsem, který film táhne takovým způsobem, že klobouk dolů. A jeho komorník hlásil asi úplně nejlíp. Slušná letní jízda.

• 20.6.2017  14:08

Naprostá volovina, která je ale docela prča. Takové ujeté béčko, které místy až paroduje samo sebe, se slušným obsazením, několika vážně vtipnými momenty a cameo rolemi. Ale hlavně do letní pohody.

• 11.6.2017  18:14
    Mumie (2017)

Co se týče vypsaných žánrů, tak dobrodružná je Mumie pouze ze začátku, pak se děj přesouvá do města a takové terno to už není. Fantasy je to tak půl na půl a horor to není vůbec, spíš se častokrát objevují komediální vsuvky, což není na škodu, protože film už pak nabízí pouze akci, kterou se ovšem nešetří a je slušná. Tom Cruise tady nemá možnost předvést svůj potenciál a možná by se do role hodil nějaký více komediální herec. Russell Crowe si roli Jekylla užívá a skvěle mu padne, z Annabelle Wallis se stává nová vycházející hvězda a Sofia Boutella jako mumie je po vycucnutí dostatku těl fakt sexy. Sečteno a podtrženo, Mumie není nic extra, ale jako lehce nadprůměrná akční komedie zabaví a pobaví. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás studio Universal skrze svůj nový Temný vesmír připraví dál.

• 2.6.2017  18:53
    Wonder Woman (2017)

Velmi příjemné překvapení! Wonder Woman funguje o třídu lépe než Suicide Squad a Batman vs Superman, kteří sice bavili, ale s odstupem času jim mám chuť napálit 3* místo 4*, ale ještě se držím. Je to trochu ostuda, když spin-off, od kterého možná ani nikdo moc nečekal, převálcuje hlavní tahouny od DC, ale vlastně proč ne, je to "zázračná žena". Od začátku do konce příjemná a nápaditá podívaná, místy vtipná a akční, ale převážně představující postavu Wonder Woman pěkně od počátků tak, jak se patří. Film se hemží řeckou mytologií (dá-li se to tak nazvat) a superhrdinové za dob světových válek prostě fungují - je to totiž zase něco jiného, neokoukaného. Do Gal Gadot jsem se asi zamiloval, Chris Pine je jako vždy třída a ostatní obsazení příjemně potěší. A konec byl trochu doják. Možná nejlepší DCčko od dob trilogie o Temném rytíři, kterého samozřejmě nepřekoná absolutně nic, ale jelikož jsem výše zmiňovaným dvěma předchůdcům dal po čtyřech, tady se nebojím trochu nadhodnotit a dát plný počet.

• 26.5.2017  01:17

Piráti jsou zpět! Po tolika letech. Vždycky byli a stále jsou jednou z mých oblíbených filmových sérií, na kterou se můžu dívat pořád dokolečka a nikdy mě neomrzí - to ovšem platí pouze pro první trilogii, protože čtyřka byla trochu zklamání. I tak jsem se ale na pětku vážně těšil a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval: vtipné, akční a prostě staré dobré Piráty z Karibiku se vším všudy. No a i trochu té nostalgie k tomu - už je to přeci jen neuvěřitelných 14 let, co šla do kin jednička. Ačkoli ta zůstává nepřekonána, Jack Sparrow je prostě legenda a jeho postava se nikdy neomrzí. Potěšily staré postavy, které doplnilo pár nových, a jako klasicky úžasná hudba. A konec byl doják. Skvělá jízda!

• 19.5.2017  01:58

Covenant píše nový příběh s novými postavami, který rázem jen tak na oko prolíná s Prometheem, načež na diváka o chvíli později vybalí, že se jedná o jeho pokračování. Překvapení to rozhodně není, vždyť už jeden z neoficiálních názvů byl Prometheus 2. Všechno do sebe skvěle zapadá a vysvětlí se jak otázky minulé, současné, tak i otázka vetřelčího původu. Konec si nechává šikovně otevřená vrátka na další díl. Nadprůměrné sci-fi, které se krve ani akce nebojí, ve skvělé režii mistra osobně. A jako třešničky na dortu Fassbender líbající sám sebe a "strhující" role Jamese Franca.

• 11.5.2017  23:58

Nářez! Akční fantasy jízda podaná typickým Ritchieho zběsilým tempem, které se rozhodně s ničím nemaže. Moderní podání Artuše je na jednu stranu boží, na druhou stranu ale nemusí sednout každému. Za mě ale naprostá spokojenost. Dvě hodiny utekly jako voda a dal bych si to klidně ještě jednou. Špičkové herecké výkony, epická akce a hudba, režie, rychlé střihy, lokace a příjemná dávka humoru dělají z tohoto snímku zase něco trochu jiného, nového a neokoukaného. Král je mrtev, ať žije král!

• 5.5.2017  00:33

Dvojka Strážců Galaxie se povedla. Je to pořád děsná prča, což je základ, a skvělý hlášky se na diváka sypou ze všech stran (hlavně ty Draxovo). Pro svižnou akci se taky nechodí daleko, což je pro Strážce už běžná rutina. Dočkáme se vývoje hlavních i vedlejších postav, novou příběhovou linku a zajímavý prostředí. Malej Groot je fantastickej a celkově celá parta k sobě sedí, skvěle se doplňuje a nikdo nezůstává pozadu. Potěšilo několik skvělých cameo rolí od herců, který by tam nikdo nečekal, a jako vždy skvělej soundtrack. Vadu na kráse to má asi jen jednu - je to prostě dvojka. Jednička byla jedinečná, originální a měla scény, který bych si pouštěl pořád dokola. Dvojka je ale velmi vydařený pokračování, který má všechno, co je třeba, a i něco navrch. Skvěle jsem se bavil.

• 21.4.2017  00:22

Když se z úkolu stane životní cíl tak silný, že o tom dokáže vzniknout poutavé dobrodružné drama, aneb ještě stále existují historické příběhy, které jsou hodny zfilmování. Stopáž je tak slušná, že film stihne plynule přecházet hned z několika expedic zpátky do Anglie a naopak a stihnout ještě náhled na bitevní pole 1. světové války. Zatímco příběhově uplyne více než 20 let, touha hlavního hrdiny po nalezení bájného města Z roste až do samotného finále. Na závěr nutno říct, že jsem dlouho ve filmu neviděl tak příjemné herecké obsazení a hezké lokace bez digitálních efektů.

• 14.4.2017  02:27

Další nadupaná akční jízda, která je tu s námi už neuvěřitelných 16 let a snad nikdy neskončí. A taky nemá proč. Všechno funguje, jak má, a série je rozjetá na x dalších dílů dopředu. Když 16 vydělíme 2, dostaneme 8. díl, a dvojka je přesně počet let, jaký mají jednotlivé díly mezi sebou rozestup - milé zjištění. Osmička je prostě další akční nálož se skvělými herci, kteří diváka prostě baví, a je potřeba si ji užít na maximum a neřešit (ne)logiku, ale to už jsme přeci dávno pochopili. Dwayne Johnson a Jason Statham ve svých rolích excelují a dodávají tomu ještě větší grády, což je jenom dobře, protože se pořád v rámci série jedná o novější tváře. Jedeme dál!

• 31.3.2017  02:07

Skoro ani nevím, o čem to vlastně bylo, ale na příběh se tady moc nehraje. Místo toho film nabízí slušnou dávku příjemné digitální akce a stylového kyberpunku, který tady už dlouho nebyl. Scarlett je kost jako obvykle, Michael Pitt potěšil a účast legendárního Takešiho jakbysmet. Na film se dobře kouká a od začátku do konce jede stejným tempem, svižně a příjemně. Objektivně za 3*, ale něco mě na tom chytlo. PS: 3D je tady zbytečné.

• 24.3.2017  01:12
    Život (2017)

Na začátek nutno napsat, že se jedná čistě o sci-fi thriller, protože pár krvavějších scén se v dnešní době přece nedá považovat za horor. Moc normálních filmů o mimozemských formách života se v poslední době ale netočí, takže bez debaty jedno velké plus. Další plus za vcelku originální nápad, který se i podařilo v rámci možností využít - navíc, když se celý film odehrává jen v několika malých prostorách a kolem stanice. Ve výsledku je to ale takové bez chuti a táhnou to rutinním způsobem známé tváře. Musím ovšem uznat, že chtít od takového filmu víc ani není třeba.

• 9.3.2017  23:51

Na jednu stranu digitální blbina s pochybným scénářem bez příběhu, bez emocí a bez jakýchkoli sympatií s hlavními hrdiny, které kupodivu hrají áčkoví herci. Na stranu druhou nenudící digitálně akční orgie s dokonalým a zuřícím Kongem, hromadou podivných příšer, trochou krve, krásným prostředím a nabušeným soundtrackem. Nepřemýšlet a dívat.

• 3.3.2017  01:47

Tak trochu jiný X-Men film, než na který jsme zvyklí. Krásné završení pomyslné trilogie a vlastně i celé série. Hutné drama naservírované jako syrový, krvavý a akční road-movie western zaměřený vlastně na dvě postavy, na kterých bylo skoro celé universum X-Menů postaveno. Veteráni jdou na odpočinek, nastupuje mladá krev. A my děkujeme za všechno!

• 3.3.2017  01:34
    John Wick 2 (2017)

O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend.

• 3.3.2017  01:22
    Spojenci (2016)

Nejdřív jsem hodnotil za 4*, ale po dalším zhlédnutí jsem musel dát plnou palbu. Pokaždý mě konec tak citově vyždímal, že na to ještě dlouho nezapomenu. Celkově je film taková všehochuť - akční, romantický, špionážní, válečný - a dějově se dělí na pomyslný dva díly (Casablanca/Londýn). Konečná gradace je ale vážně síla. Navíc je fakt hezký, že z filmu dejchá taková ta poctivá stará Británie.

• 23.2.2017  00:40

I choose the nostalgia.

• 27.1.2017  01:16
    Rozpolcený (2016)

To, co tady McAvoy a Shyamalan předvádí, jde jen těžko popsat slovy, proto se o to pokoušet ani nebudu.

• 23.1.2017  01:43
    Taboo (TV seriál) (2017)

"Hmm."

• 19.1.2017  17:34

A pak že se dneska už nenatočí dobrá, moderní, vtipná a alespoň trochu originální komedie. Trochu jsem zapátral, co za komedie jsem v posledních letech viděl - je jich málo a je jen pár zářných výjimek, které za to opravdu stojí. V tomto případě svoji roli rozhodně sehrálo duo Franco/Cranston, kteří excelují. Scénář ždímal jeden vtipný moment za druhým a vzhledem ke skoro dvouhodinové stopáži není ve filmu ani chvilka nudy. Dále potěšilo několik úžasných cameo rolí, které ale netřeba spoilerovat. Kdo se rád pobaví a chce spláchnout to komediální sucho poslední doby, tak tomu "Why Him?" vřele doporučuju.

• 12.1.2017  00:05

Byla by to naprostá blbina, kdyby tam nebylo jasně zmíněno, že se jedná o jednu z legend o Velké čínské zdi. Pojato čistě jako fantasy, což taky je, tak se jedná o akční nálož, na kterou se dobře kouká, s efekty, který může závidět kdejakej hollywoodskej biják a s herci, kteří prostě odvádí svoji rutinní, ale skvělou práci. Akcí to začíná, pokračuje i končí. A Tian Jing je k nakousnutí. Sečteno podtrženo, slušná jednohubka na začátek roku.

• 11.1.2017  23:57

Assassin's Creed je dobrá adaptace počítačové hry, pojatá stylem, který se nemusí řadě diváků líbit, nicméně režisér si s tím vyhrál po svém a podle mě udělal dobrej kus práce. Scény ze současnosti nenudí a dobře se na ně kouká. Je z nich cítit ten správnej nádech laboratorní krysy a Fassbender si to nenechává líbit, což je fajn. Scény z minulosti jsou na druhou stranu naprostá pecka a kaskadéři se vážně vyblbli. Těším se na pokračování.

• 28.12.2016  18:20

Po rozporuplné sedmičce přichází přesně takové Star Wars, jaké má být - temné, akční a kulervoucí. Natočené pro fanoušky, obsahující množství odkazů a hromadu věcí, které ke SW neodmyslitelně patří. Herecké obsazení je zvládnuté na jedničku, příjemný humor vykouzlí úsměv na tváři a Darth Vader je prostě borec. Jako fanoušek naprostá spokojenost.

• 28.12.2016  17:58
    Inkarnace (2016)

Inkarnace není průser, ale není to ani horor. Je to spíš béčkovej thriller obsazenej známými tvářemi, na kterej se dobře kouká, je krátkej a rychle odsýpá, a tak ani nemá prostor diváka nudit - ba možná naopak. Zajímavá myšlenka kompenzuje podivný scénář, který lépe být natočen ani nemohl. Pár slušných zvratů včetně zajímavě překombinovaného WTF konce zvedá laťku hnedka o trochu výš. A když vás celý film provází "SAIL" od AWOLNATION, je to příjemný.

• 10.12.2016  15:38

Neznalého diváka může český překlad trochu zmást, ale samozřejmě to nemá s trilogií Hangover nic společného. Vlastně jak se to vezme: bordel po párty je tam stejný, ovšem chybí tomu nápaditost a jistá dávka té správné vyšinutosti. A tak je Pařba o Vánocích pouze další průměrná komedie s několika fajn hláškami, scénami a odkazy, na kterou se dobře kouká, ale už se k ní nevrátíte. Udělat dnes opravdu dobrou komedii je oříšek a do roka jich bohužel vychází jen hodně málo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13