-OverLord-

Překladatel a filmový fanoušek

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 19.6.2018  21:47
    Máš ji! (2018)

Průměrná, ale příjemná komedie o partě přátel, kteří nepřestali s dětskou hrou ani v dospělosti, a navíc ji posunuli na úplně nový level. Solidní obsazení, fajn soundtrack (vzhledem k tomu, že jsem pár dní před zhlédnutím byl na koncertě Ozzyho) a pár povedených momentů a hlášek. Nicméně se nejedná o tak šílenou jízdu, jak možná trochu naznačoval trailer, takže je hodinka a půl naprosto ideální.

• 8.6.2018  14:32

Všechny tři případy jsou skvělé a způsobí nejedno mrazení v zádech, nicméně by jim neuvěřitelně prospělo detailnější zpracování a delší vyprávěcí čas, protože potenciál měly obrovský, ale bohužel ne stoprocentně využitý. To je v podstatě asi jediné minus tohohle jinak povedeného britského horůrku, který má slušnou atmosféru, obsazení a ač působí chvílemi jako slušné psycho, závěrečná pointa tomu dá smysl.

• 25.5.2018  00:46

O chloupek slabší než Rogue One, nicméně o poznání chytlavější než nové epizody. Solo mi v podstatě spravil chuť po té Poslední tragédii, a za to jsem mu opravdu vděčný. Chytré, akční, vtipné a hemžící se Star Wars odkazy, včetně pár nových informací pro skalní fanoušky. Film, který si na nic nehraje, ani na Star Wars. Howardova režie rutinně poctivá a i přes původní negativní zvěsti se žádné fiasko nekoná, ba naopak. Alden Ehrenreich umí hrát, Donald Glover je jako Lando super, Chewie je bezkonkurenční (a ani k tomu nepotřebuje Porgy) a nové postavy celek krásně doplňují, včetně chemie. Emilia je k sežrání, i bez draků, a dočkáme se i jednoho nečekaného camea. Přes lehce rozpačitý začátek už to pak jede jako po másle a film mi v několika scénách vykouzlil nostalgický fanouškovský úsměv na tváři, za což veliké díky. Klidně bych si dal dvojku, což asi neklapne, takže sem s tím Obi-Wanem. Ať žijí Story!

• 18.5.2018  15:28
    Deadpool 2 (2018)

Neskutečná jízda jako jednička, jen větší, s větším budgetem, více vtipy, více známými tvářemi včetně úžasného Joshe Brolina, který v roli Cablea strčí do kapsy i svého Thanose, a navíc ještě nespočet cameo rolí, kde se objevují áčkoví herci, ale divák musí být velmi pozorný. Popkulturních odkazů je tu asi milion, takže druhá projekce je ještě víc namístě než u jedničky, protože je to stejně jako u Ready Player One na jedno zhlédnutí jen těžko vstřebatelné. Natočené je to absolutně skvostně a co záběr, to perla. Komedie roku a zatím i film roku. Není co vytknout. A točte víc Rkových filmů, díky.

• 3.5.2018  22:40

Solidní hororová záležitost se vším, co k tomu patří, od lekaček, napětí, hudby až po emoce. Velký respekt Johnu Krasinskému za tohle dílo a že zvládl tak obstojně zastat hned několik postů. Hororový žánr je stále svěží a má co nabídnout, stačí jen pár šikovných jedinců a dobrý nápad. PS: Lidi by si měli lépe rozmýšlet, na jaké filmy se hodí koupit si v kině popkorn nebo další podobný kraviny. Normálně to žeru taky, ale třeba při Avengers.

• 27.4.2018  01:32

První polovina působí jako vlažnější upoutávka na TEN film, na kterej jsme všichni tak dlouho čekali, ale závěrečná zhruba třetina je natolik epická, že to nemůžu jinak než opětkovat. Jakmile se tam totiž všichni sejdou a všechno si vyjasní, začíná ta opravdová jízda, ve které má každý marvelák tu svou jedinečnou a nepostradatelnou úlohu. Potitulková scéna dává jasně najevo, kdo bude nová zásadní posila do týmu a i když všichni víme, jak to zřejmě celé dopadne, je konec (a nejen ten) pro každého fandu vcelku emotivní záležitost. Kinosál se neobešel bez slz, a tak to má být.

• 13.4.2018  00:53

Zábavná digi blbina s jako vždy fajnovým Johnsonem a navrch božím Morganem, na jehož hraní je radost pohledět. Akční výplach pro nenáročné.

• 5.4.2018  01:41

Velmi milé překvapení. Špionážní thriller, který navozuje tak dokonalou atmosféru, že jsem si chvilku myslel, že se děj odehrává za studené války, z čehož mě naráz vytrhla moderní auta a mobilní telefony. Nicméně takový feeling jsem měl po celou dobu sledování. Že stopáž trvala přes 2 hodiny jsem vůbec nezaznamenal, uteklo to jako voda. Film táhnou mimo jiné perfektní herecké výkony, kterým vévodí pro mě do téhle chvíle neznámý Matthias Schoenaerts. Dále stojí za zmínku také slušný scénář podle předlohy. Když se thriller nebojí decentní nahoty, sexu, násilí, pikantních krvavých scén a má překvapivý konec, je to poměrně vždycky výhra.

• 30.3.2018  01:43

Geniální nářez a audiovizuální orgie! Mix pop-kultur několika generací, ve kterém si každý najde to svoje a od každého něco, ale nejlépe prostě všechno najednou. Nespočet odkazů, které na jedno zhlédnutí ani nelze vstřebat. Steven Spielberg to po dlouhé době opět dokázal. Slibné ambice na film roku.

• 23.3.2018  00:07

Na jedné straně film o ničem, na straně druhé strhující digitální akční orgie, jaké na plátně dlouho nebyly. Filmu chybí zajímavější děj, napětí, emoce a neakční pasáže jsou nudné a nicneříkající. Naštěstí se tady vůbec nešetří skvělou digitální akcí a naprosto chaotickou megadestrukcí, která je pastvou pro oči a kompenzuje jinak průměrné teenagerské sci-fi, kterých je deset do roka.

• 20.3.2018  13:33
    Tomb Raider (2018)

Když opominu řadu klišé a nesmyslů, které vypisovat nebudu, je nová Lara dobrodružnou akční jednohubkou s pár dokonale epickými momenty, zajímavou zápletkou a příjemným obsazením. Alicia je sympaťanda, jen jí jaksi chybí figura Lary Croft, zato se jí dá uvěřit její mrštnost a styl. Záporák Goggins je správně úlisnej a zarostlej West tady vypadá jako starej Luke Evans. Škoda, že film někde v půlce usne a probudí se až na finální podzemní dobrodrůžo, které je vymazlené. Filmy podle her jsou začarované téma, ale když to porovnám třeba s Warcraftem, tak ten mě bavil o dost víc, ale taky měl o skoro polovinu větší budget. A Assassin's Creed byl zase o něco víc cool. Každopádně jestli je tady někdo současný král tohohle žánru, tak je to Nathan Drake, tak už sakra zfilmujte Uncharted.

• 20.3.2018  12:06

Průměrný horor, který nenabídne nic nového kromě pár informací o rodu Winchesterů. Omáčka okolo funguje tak napůl, hlavní zápletka je taková nemastná neslaná a chybí napětí. Kompenzací je pak ústřední herecká dvojice Mirren a Clarke, interiéry a pár hezkých hororových momentů.

• 20.3.2018  11:54

Béčkový thriller s áčkovou akcí, pikantním vražděním a postarším Brucem, na kterém už je věk pomalu ale jistě znát, to mu ovšem nebrání zahrát svou poctivou rutinu.

• 17.1.2018  02:07

Příjemný fanouškovský prequel k HP, který míchá dobře známá fakta s vlastními nápady. Nic moc se tam sice nestane, ale hodně se tam toho probere a zmíní, takže si fanoušek může trochu osvěžit paměť a zavzpomínat. Vizuál je fantastický, herecké výkony slušné a hudba kouzelná. Nemá cenu se v tom nijak kriticky šťourat, protože na fanouškovský film je to silný nadprůměr, natočené je to slušně a hlavně jsem rád, že takhle zajímavý projekt vůbec vznikl. Třeba se na základě toho dočkáme pár dalších podařených kousků. PS: Nevím, co od toho čekali ti, kteří tomu napálili méně jak 3*, a už vůbec nechápu, jak se k tomuhle dostal někdo, kdo není fanda... ale budiž.

• 12.1.2018  03:29
    Tvář vody (2017)

Jak já miluju tyhle krvavé pohádky od del Tora. PAN režisér a scénárista. A jeden z mála tvůrců, kteří točí tak, jak se jim to zrovna líbí, ne jak se od nich očekává. Vynikající režie, hudba a herecké výkony všech zúčastněných. Ústřední dvojice Sally Hawkins a Michael Shannon opravdu excelují. Z tohohle pár nominací ne-li sošek rozhodně kápne. Jediná malá vada na kráse je, že mě to moc nezasáhlo, což jsem zrovna tady trochu čekal. Každopádně nemá smysl srovnávat Tvář vody s Faunovým labyrintem, to už jsme úplně v jiných vodách.

• 5.1.2018  00:40

Insidious, Wan, Whannell - tolik mi stačí ke spokojenosti za současného dlouhotrvajícího období hororového sucha. Jako fanoušek série se nebojím stejně jako u trojky lehce nadhodnotit. V rámci série průměr, jednička a dvojka samozřejmě top.

• 29.12.2017  02:40

Spolu s druhou jedna z nejlepších sérií seriálu. Peaky Blinders vsadili opět na dobře známá, ale i nová herecká esa, úžasný hudební doprovod a dokonalý scénář z pera Stevena Knighta okořeněný jako vždy několika nečekanými zvraty a silnými momenty. Kus poctivé filmařiny a v současnosti nejlepší britské televizní drama. "You don't fuck with the Peaky Blinders."

• 21.12.2017  03:33

Zhruba polovinu posledního dílu jsem přemýšlel, jestli se mám rozbrečet, nebo rozplynout nad tím, jak je to úžasně napsané. Napětím jsem skoro nedýchal a nevěřícně jsem kroutil hlavou. A pak jsem se definitivně rozplynul. Tohle byl závěr, jaký dělá seriálu čest. Čtvrtá série je spolu s druhou jedna z nejlepších. Víc netřeba psát. Mnohokrát děkuji všem zúčastněným a těším se znovu na viděnou. "You don't fuck with the Peaky Blinders." PS: Pátá série potvrzena na rok 2019.

• 15.12.2017  03:36

Lucas vytvořil vesmír, jaký nemá dodnes obdoby. Stvořil ikonické postavy, které se svou jedinečností zapsaly do universa byť třeba jen jednou epizodou. Dal nám hrdiny i padouchy, kteří měli smysluplný vývoj, prožívaly radost, lásku, smutek, utrpení a smrt - a divák to prožíval s nimi. Napsal příběhy o boji dobra a zla, které měly duši, kouzlo a ve kterých Temná strana budila hrůzu. Nic z toho tady už není. Příběh je o ničem a celá epizoda se točí kolem jedné události, která by se dala odvyprávět za pár minut. Galaxie je prázdné místo, ve kterém chybí dobrodružství. Nové postavy jsou zázrakem sympatičtější než v sedmičce, ale neutáhnou to, protože není co. Luke se snaží a je super, ale na jednu stranu chápu, že se Marku Hamillovi nový Luke nelíbí. Temná strana je taková nijaká a konflikt obou frakcí jakbysmet, protože nemá pevný základ nebo nějaký smysl. Vygradování příběhu pro devátou epizodu chybí. Nehledě na to, že přebytkem midichlorianů tam zjevně překypuje skoro každý. To nejlepší je až v závěrečné půlhodince, která mnohé vynahrazuje. Strašně rád bych novou epizodu opěvoval, protože mám tenhle vesmír moc rád, ale jako fanda, který tomuhle kouzlu propadl již v dětských letech a teď si přišel pro svou dávku nostalgie, odcházím spíš smutný. Ale jak krásně řekl Mark Hamill: "Je to jen film. Jestli si myslíte, že na to půjdete a zopakujete si tím dětství, tak se vystavujete zklamání."

• 14.12.2017  02:20

Po dvoudílném mezičase jsou Blindeři zpátky v plné palbě. Akce, napětí, skvělá hudba hrající v pozadí naprosto dokonalým dialogům a i trocha nečekané romance. Sám tvůrce seriálu Steven Knight považuje tuto epizodu spolu s šestou epizodou druhé série za jednu z nejlepších. Herecké výkony jsou opět famózní, nicméně tentokrát si pro sebe celý díl krade Tom Hardy, jehož hlášky se bezesporu zapíší do dějin seriálu. Co dodat - teď už se jen připravit na velkolepé finále. "Why not?" A malá zajímavost na závěr: Cillian Murphy nesnáší peaky-účes, protože sám preferuje delší vlasy a tento sestřih byl kdysi používán jako prevence proti vším. Zato tvůrce seriálu Steven Knight sestřih miluje a prozradil: "Když se herci nechali před natáčením první série ostříhat, byli zděšení a tvrdili, že takhle se nemůžou ukázat doma. Teď je účes všude a každý ho nosí. Je skvělou poklonou, když něco napíšete a ono se to stane součástí kultury - a to se Peaky Blinders rozhodně stali."

• 7.12.2017  03:21

Minulý díl vypadal jako nenápadné ticho před bouří, čehož se současné dění do jisté míry chytá. To vydrží solidních asi 20 minut, načež začíná tempo opět polevovat a děj se soustředí hlavně na postavy. Na scéně se již plnohodnotně objevuje Charlotte "Hardyová" Riley, která ale rázem zjišťuje, že muž, kterého hledá, neexistuje. Její přítomnost trochu potrápí zamilovanou Lizzie, která si ovšem od Polly nechává číst z čajových lístků a dozvídá se zásadní věc. Aidan Gillen coby Aberama Gold si po krátké jednodílné přestávce opět zabíjí pár taliánů. Tommy se z dlouhé chvíle rozhodne pálit gin a do seriálu se nevrací nikdo jiný než Tom Hardy, aby s ním pořešil boxerský byznys, a snad se nějakou dobu zdrží. Nemůžu se však ubránit pocitu, že v seriálu silně chybí postava Johna a tahle mezera se nedaří nijak vyplnit, takže to celé působí trochu prázdně. Tak či onak, čtvrtý díl končí doslova v tom nejdůležitějším a něco mi říká, že Tommy je jako vždy o krok před ostatními a že věci naberou rychlý spád, protože už zbývají jenom dva díly! "Who the fuck are you?" - "Who the fuck am I?"

• 30.11.2017  04:32

Po nabroušeném začátku série si tempo dává menší oddych. Třetí díl se zaměřuje převážně na strasti i slasti jednotlivých postav a odkrývá další dávná tajemství ze života Toma Shelbyho, čímž působí značně nostalgicky. Charlie Murphy coby předačka Jessie Eden tady dostává zatím nejvíc prostoru, takže jí divák může konečně přijít na chuť stejně jako sám Tommy. Brodyho je tady podstatně víc, takže začíná už vyprchávat to počáteční vzrušení kolem jeho postavy, ale pořád se na něj skvěle kouká. Arthur je zpátky v sedle, na kokainu a dostává dostatek prostoru si zařádit - konečně. Linda už není taková osina v prdeli, Polly je zase Peaky fucking Blinder a Finn přichází o panictví. "I don't dance anymore." - "That's a shame... because you're dancing with me."

• 23.11.2017  03:50

Takhle emočně nabušené úvodní titulky jsem snad ještě neviděl - a krásně k nim hraje (jak už je zvykem) Nick Cave & The Bad Seeds, tentokrát se skladbou The Mercy Seat. Díl, který mi připomněl, proč tolik miluju Peaky Blinders - ryzí, dokonalá souhra emocí, hudby, hereckých výkonů, vypravěčského umu Stevena Knighta a dialogů, které by se daly zarámovat. Ačkoli působí tento díl oproti předešlému značně utahaně, celé je to jenom příprava na závěrečných 10 minut, bořících veškeré hranice, které má divák do té chvíle nastavené. A když samotný závěr zakončí sám Johnny Cash s Further On Up The Road, jedná se o naprostý vrchol. Stará parta je komplet zpátky a staří dobří Arthur i Polly jakbysmet. Ve velkém stylu se objevuje Aidan Gillen coby Aberama Gold a po dlouhé době také Charlotte Riley, současná manželka Toma Hardyho. To, co předvádí Adrien Brody, je vážně neskutečné - a spolu s Murphym v jedné scéně jde o úplné herecké orgie. "Welcome to Birmingham, Mr. Changretta." - "Grazie."

• 17.11.2017  18:40

Úplně obyčejné a rutinní DC, kterému chybí větší emoce, lepší příběh a alespoň nějaké napětí - takže vlastně většina toho, co dělá ze skvělých filmů skvělé filmy. Postava Batmana zde působí jako nezajímavý otloukánek a nejchabější článek týmu, což je špatně, a jestli to s mojí nejoblíbenější komixovou postavou půjde takhle dál, budu vážně smutný. Samostatná Wonder Woman sice nastavila laťku hodně vysoko, ale Liga spravedlnosti se propadává ještě stupínek pod Batman vs Superman a Sebevražedný oddíl, takže jde vlastně o nejslabší DC film posledních let, paradoxně ale nejdůležitější. Všechno už jsme viděli stokrát a lépe u Marvelu a mělo to navíc šmrnc a styl, ne jen digitální megabordel. Nejzajímavější jsou zde překvapivě debutanti Aquaman a Flash, kteří se opravdu povedli, a Wonder Woman, bez které by byla celá Liga v háji. Navzdory vypsaným negativům se ale nejedná o úplné zklamání, má to dobré tempo, humor a akci, ale člověk by čekal, že se Warneři z předchozích chyb poučí, ne je budou omílat pořád dokola. A zatímco marveláci servírují jednu pecku za druhou, DC si jede pořád ten stejný, sice stále slušný, ale obyčejný průměr.

• 16.11.2017  20:09

Peaky fucking Blinders jsou zpátky a vracejí se tam, kde to všechno začalo, aby sehráli boj na život a na smrt. Už úvod je značně napínavý a konec vyrazí dech jako jen málo dílů předtím. Představení Adriena Brodyho jako hlavního záporáka je naprosto dokonalé, i když jde jen o krátký okamžik. A dočkáme se i rutinní poctivé řezničiny. Tom Hardy a Aidan Gillen zatím absentují. Skvělý rozjezd.

• 10.11.2017  04:26
    Totem (2017)

Televizní produkce už vyplodila mnohem lepší horory. O to víc jsem čekal od hororového velestudia Blumhouse, které se podílelo i na tomto a které kdysi i s "ušmudlaným" 1,5 milionem dolarů natočilo famózní Insidious a vytřískalo na tom skoro 100 mega. A to je jen špička ledovce, takových zářných příkladů má toto studio desítky. Televize ale zůstane zřejmě jen televize, takže jsem i s hodnocením vcelku shovívavý. Totem působí jako příjemné hororové béčko zhruba hodinu, kdy se toho moc neděje, jakmile ale přijde hlavní rozuzlení a pár vypjatějších scén, režie to začne těžce nedávat a z pohodového koukání se stává šílená fraška, na kterou se skoro nedá dívat. Naštěstí to pak na poslední chvíli trochu zachraňuje úplný závěr a pocit zklamání lehce odeznívá. Tak či onak, čekal jsem trochu víc. Ale alespoň na ty herečky se celou dobu dobře kouká.

• 10.11.2017  01:39

Hercule Poirot je legenda, jejíž tváří zůstane už navždy David Suchet, o tom žádná, ALE... Kenneth Branagh postavu uchopil lehce po svém, nicméně stále velmi věrně, až mi na tváři vykouzlil spokojený a nostalgický úsměv, a ve své roli exceluje. Vlastně exceluje hned dvakrát, a to ještě režií, která nemá chybu. Film je v podstatě one man show (jako by snad Poirot někdy nebyl - a to je správně), ovšem i zbytek nabušeného obsazení dostává dostatek prostoru - ale i tak pouze tolik, kolik si jejich postavy zaslouží. Nový Poirot je stále elegantní, puntičkářský, vytříbeně zábavný a "belgický". Celý film má úžasné kouzlo a konec je brilantní, takže jsem vážně rád, že už jsem si nepamatoval, kdo je vlastně vrah, protože nevědomost zde přidává 100 % zážitku.

• 3.11.2017  01:39

Horor, který není ani tolik hororem, jako spíš komedií. Zatímco u jiných teen-hororů komediální vložka začíná i končí na začátku, tady je přilévána po celou dobu filmu, což funguje a skvěle baví, nicméně kvůli tomu značně trpí hororová část, která má sice tupou pointu, ale zajímavý průběh. V rámci žánru jde určitě o originální námět, nicméně sám film se netají tím, že je vykrádačkou - viz narážka na Na Hromnice o den více s Billem Murraym. Happy Death Day působí báječně jako hororová komedie pro teenagery (rating 12+) a jako oddechová a osvěžující jednohubka pro nenáročné, ale jako další dílko od studia, které je zodpovědné za takové skvosty jako Insidious, Sinister nebo Split, jde o mírné (hororové) zklamání.

• 31.10.2017  00:30
    Jigsaw (2017)

Další rutinní díl Saw, který klasicky nenabídne nic závratného, ale dobře se na něj kouká a uteče jako voda. Objeví se pár nových mašinek, úchyláren a vcelku působivý zvrat, který celému tomu velkému, natahovanému a poslepovanému kolotoči rozhodně ostudu neudělá. A je tam fakt dobrá zrzka.

• 27.10.2017  02:54

Trailer mě vůbec nenaladil a na film jsem se v podstatě netěšil. Zničit Mjölnir, Thora ostříhat a dát ho do arény s Hulkem, to celé ve stylu 80. let? Děláte si srandu? Jak vysoká byla spotřeba kokainu při psaní scénáře? Ale ne, já stejně věděl, že si mě marveláci zase získají - a měl jsem pravdu. Thor vsadil na osvědčenou vlnu Strážců Galaxie, a tak je celý film jedna velká, barevná a vyhláškovaná akční jízda, u které jsem se chechtal od začátku do konce. Sice bych si "Ragnarok" představoval o dost jinak, ale čert to vem, je to komiksák. A přechod z temného fantasy do komedie Thorovi vcelku nečekaně sedne. Cate Blanchett je kočka a je jí tady tak o 20 let míň. Potěšila řada nečekaných cameo rolí a skvělá hudba. Sečteno a podtrženo, klasicky další vydařený marvelák.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15