Americký ninja (1985)

Budu hodnotit dle pocitů z mého dětství. Byl jsem z Dudikoffa nadšený, byl to můj hrdina, pro kterého nebylo nic překážkou ani hromada ninjů, kteří tak nějak když měli tak neútočili a, když útočili tak se řezali navzájem. Tohle je ovšem prostě klasika a nebudu zde film hanit, protože jsme o čtvrt století dále, tak to prostě bylo tohle nikdo nezmění a nikdo nemůže říct, že na to nečučel s otevřenou hubou. Jednička byla opravdu parádní. Skvělá zábava! Jo a v neposlední řadě super hudební doprovod, který umocňoval napětí. Hodnocení 4* a 80%

Amityville: Probuzení (2017)

Hmmm...tak tohle asi ne. A jak to chodí ve Spojených státech tak mnoho diváků bude chtít odškodnění za klamavou reklamu - v traileru uvedené scény ve filmu vůbec nebyly. Ale tak my to měli zadarmo, takže mě nemusí nic trápit Každopádně tohle byla velká bída 😞 30%

Antikrist (2009)

Tento snímek byl první od Triera, který jsem mě možnost zatím vidět a můžu říct, že jsem ve svém životě ještě nic podobného neviděl pokud nebudu počítat nějaké laciné porno. Ale tohle? Vůbec nevím do jaké skupiny bych jej zařadil. Možná filmy při kterých se člověk nemůže uvolnit sedíc před televizi s otevřenou pusou a strnulým výrazem. Terapie sexem po ztrátě milovaného člena rodiny, kdoví možná tu funguje, ale jak se říká, sex je lékem na všechno. Přiznám se určité části filmu jsem nechápal, ale myslím si, že nejsem sám. Není to u mě top hodnocení, protože některé nesmyslnosti a nesrovnalosti by se ve filmu našly. Já jsem dalo by se říci úchyl, ale některé věci byli i na mě velice pobuřující. Podle předešlých komentářů by si většina tento film již nepustila, ovšem já jsem si některé scény dokonce přehrával několikrát!:-) Skvělé realistické výkony hlavních hrdinů. Hlavně Willem Dafoe - to bylo panečku něco jiného než role záporáka ve Spidermanovi. hodnocení tak 75%

Arrow (2012) (seriál)

Tak Pilot byl pro mě velkým překvapením, hodně mě to chytlo a už jen stačí vždy si počkat na další díl. Je to taková kombinace Batmana s Robinem Hoodem, ale proč ne, vždyť žádný takový seriál ještě není je to nová věc, takže nač to odsuzovat. Já jsem se dobře bavil! Uvidíme jak to bude pokračovat - Knight Rider legenda se vrací taky začal slibně a jak to dopadlo, takže snad se dočkáme něčeho mnohem lepšího!:-) Hodnocení až po první sérii. Hodnocení po první sérii 4* musím říct prostě wooow, některé díly byl hodně luxusní a dočkal jsem se i mého oblíbence Manu Bennetta alias Spartakova pobočníka Crixa. Prostě paráda You have failed this city.

Barbar Conan (2011)

Zařekl jsem se, že za ty nekřesťanské peníze již nikdy nenavštívím ten nejkomerčnější Multišit biograf, ale, když jsem se dozvěděl, že v remaku Conana bude hrát můj oblíbenec Jason Momoa tak jsem nemohl jinak a udělal jsem vyjímku. řekl bych, že jsem udělal chybu, protože za ty prachy mi ani ten Jason nestál. Velice průměrné představení, sice zde byl docela originální námět a hlavní zápletka, ale jinak vše těžce okopčené z podobných béčkových žánrovek. Dávám 3* jednu z nostalgie, druhou za Jasona a třetí za sexuální scénu a Jasonův holý zadek!:-) Jinak si nedokážu představit Conana ve 3D(byl jsem na 2D). 3D je nejhorší vynález který kdy byl do kinematografie uveden! 60%.

Batesův motel (2013) (seriál)

Parádní obsazení dvou hlavních hrdinů. Jejich role jsou zahrány opravdu přesvědčivě. Ze začátku velká spokojenost. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyl fanouškem hororu psycho, tak jsem ani přesně nevěděl co můžu od seriálu čekat a byl jsem trošku mimo jak se začla osobnost Normana pomalu přetvářet v psychopatickou. Konec série byl parádní a myslím si, že ta druhá bude ještě lepší. Hodnocení 4* a 85%

Bělásek (1995)

Bělásek se kterým se nikdy život nějak nemazlil, napřed přišel při porodu o matku a posléze i o otce, který se jej zřekl a tak vyrůstal na farmě se svými prarodiči, kteří ovšem zemřeli a o Běláska se neměl kdo starat a tak byl umístěn do státního domova pro mladé chlapce. S tím, však přicházejí další komplikace. Bělásek se ocitá v cizím světě a mezi lidmi pro, které je jen zrůda, která škodí a je třeba se jí zbavit. Na jeho stranu se však staví ředitelka domova učitel fyziky, kteří v něm vidí zázrak. Také potkává mladou krásnou spolužačku se kterou se sblíží, není jim ovšem přáno. Okolními hochy je stále napadán a je na okraji společenského dění v městečku. Bělásek, který má nadpřirozené schopnosti - je vodivý, dokáže číst myšlenky lidí, dokáže přenášet utrpení, ale také radost z jednoho těla do druhého. Nakonec po neustálé šikaně se rozhodne opustit městečko a vrátit se zpět na svou farmu. Ani tam ovšem nenachází klidu a tak se nechá oddat bleskům a odejde tam kde mu bude nejlépe a to do nebe. Postřeh : Již vím odkud tvůrci Zelené míle brali inspiraci pro některé své scény.( přenesení utrpení ze zastřelené srny do pytláka vs John Coffey a Tom Hanks, přenesení myšlenek ze smrtelně nemocné ženy k šerifovi). Hodně emotivní a srdceryvné. Tohle nemělo chybu, veškeré scény se do filmu absolutně hodily a kdyby jen jedna chyběla nebylo by to ono, ale takto paráda! Hodnocení 5* a 100%.

Ben X (2007)

Další film o šikaně, který jsem měl tu možnost vidět. Autistický student vs všichni ostatní - nechce se mi věřit, že všichni ostatní by byli takoví, hlavni hrdina měl sice svého jednoho kamaráda, ale i tak je to trošku přitažené za vlasy. Jen malou trošičkou mi film připadal, že si bere z Forresta Gumpa, ale jen vzdáleně a Ben si z něj bral velký příklad, ale jinak skvěle zahráno. Vadili mi zde dokumentární rozhovory s účastněnými. Možná jsem to dobře nepochopil, ale i postava Scarlite která byla Benovou oporou kterou si vytvořil pomocí online hry přes internet mi tam nějak neseděla. Celý ten film byl jedna velká představa hlavního hrdiny Bena a ta nahraná sebevražda ke konci byla taky nelogická a dosti dobře by se nedala provést tak jak byla vykreslena. Dávám 65% stejně jako u Klass, filmy byli sice dosti odlišné i když námět byl stejný. Nic to nemění na tom, že šikana je špatná, ale bohužel bude zde vždy!:-(

Blueberry (2004)

Tak tohle opravdu nevím co mělo znamenat. Nesrozumitelný děj, všechno tak nějak přeplácané, absolutně se k sobě nehodící snůška výjevů, všechno strašně zbytečně protahované. Přímo k ději nevím co bych ani řekl. 1* dávám za takovou nějakou zvláštní originalitu, kterou ani nevím proč někdo použil ve filmu. 10%

Box (2009)

Zase jsem se hodně zamyslel a když jsem tak nad tím přemýšlel tak jsem si řekl. Proč vlastně má potřebu nějaký dědula se znetvořenou tváří přijít a nabídnout zmáčknutí tlačítka a dát za to 1mil. dolarů! Ale u takovýchto filmů bych se nad tím neměl vůbec zamýšlet a proto hodnotím "pouze" na 3*, ta potřeba zamyslet se nad tím dosti hluboko však byla silnější a tak jsem si to celkově moc neužil. Námět ovšem opravdu hodně zajímavý, pozitivum vidím v tom, že během sledování jsme se se ženou dostali do "konfliktu" zda-li zmáčknout či ne. Já bych zmáčknul! Hodnocení 65%