Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (36)

plakát

Boj o moc (2018) (TV seriál) 

Jeden z nejzbytečnějších seriálů, které jsem kdy viděl. Přesto jsem z nějakého záhadného důvodu dokoukal celé dvě první řady. Hlavní poselství seriálu ve smyslu „nechutně bohatí lidé se chovají jako debilové“ bylo pochopitelné od první epizody, ale dál už mi to přišlo každý díl zbytečně natahované. Navíc jsem se po prvním díle těšil, že přijde Loganův konec a celý seriál se bude věnovat tomu, jak celé Waystar impérium převezme jeden z jeho potomků a povede ho rychle do záhuby, ale chyba. Logan tam straší celé dvě řady. Do toho mi hrozně vadily dialogy. Přišlo mi, že scenáristé mnohdy vyloženě tlačí na pilu a hlavně u Romana se snaží valit jednu přisprostlou hlášku za druhou, ale takhle pohotově ve skutečnosti nikdo nemluví, natožpak člověk, kterého mají všichni za blbce. Tím, že mi byla většina postav nesympatická, jsem měl problém se do seriálu pořádně vžít. Zpětně mi došlo, že to ve mně vlastně celé emočně nic nevyvolalo. Prostě seriál, na který koukáte, říkáte si, že musel stát hodně peněz, ale v paměti vám nijak zvlášť neutkví. Navíc bych asi i měl problém někomu vylíčit, o co v tom seriálu jde, protože je to ve výsledku jedno dlouhé roztahané tlachání o tom, kdo převezme rodinný podnik.

plakát

Mýtus a mogul: John DeLorean (2021) (TV seriál) 

Před zhlédnutím dokumentu jsem o Johnu DeLoreanovi věděl akorát to, že je autorem známého futuristického sporťáku z Návratu do budoucnosti, takže nemohu hodnotit, kolik nových informací dokument přináší. Nicméně se mi hodně trefil do vkusu. Líčí život DeLoreana od samých začátků až po chvíli, kdy těsně před splněním amerického snu přišel hodně strmý pád. Vůbec mi nevadilo časté skákání v čase, naopak to zajistilo, že byla každá ze tří epizod svižná a zajímavá. Oceňuji především přiblížení Johnova dětství, vztah s otcem a matkou – to vše pomáhá divákovi pochopit jeho osobnost a úmysly. Na váze dokumentu přidávají i výpovědi jeho syna a manželky. Nejvíc mě ale nadchlo, že celkové vyznění dokumentu není černé ani bílé. John je tu totiž na jednu stranu opěvován jako téměř geniální průkopník, ale zároveň se řeší, jak ho jeho touha po penězích nakonec dohnala. Nicméně to nevyznívá tak, že byl vyloženě špatný člověk, co si zasloužil sedět. Názor si zkrátka musí udělat každý sám. A odkaz Johna DeLoreana žije dál… | 4/5  

plakát

50 m2 (2021) (TV seriál) 

Turecké seriály běžně nesleduju, ale tohle mi náramně sedlo. Engin Öztürk zde hraje Stína, nájemného zabijáka, který udělá pro svého šéfa Serveta takřka cokoliv. Servet se Stína ujal už v dětství, po smrti jeho rodičů, takže je pro něj jakýmsi novým otcem. Stín žije ve sladké nevědomosti a myslí si, že pro něj Servet dělá první poslední, ale ten ho tak trochu zneužívá na praní svého špinavého prádla. Stín hned v prvním díle prozře a zjistí, že všechno není tak růžové, jak to vypadá. Ve snaze uprchnout před Servetem a jeho nohsledy se dobelhá do malého opuštěného krejčovství, ve kterém shodou okolností krátce před tím zemřel místní krejčí, který v obchodě zároveň bydlel. Obyvatelé čtvrti se domnívají, že Stín je ve skutečnosti krejčího ztracený syn Adem a uvítají ho s otevřenou náručí, což se Stínovi náramně hodí. Začne se ve čtvrti velmi rychle zabydlovat a najde v ní nový domov. Zároveň ale musí být opatrný a dále žít v utajení, protože kdyby se někdo z jeho okolí dozvěděl o jeho temné minulosti, bylo by zle... Seriálu hodně pomáhá charismatický Engin, kterému ta role skvěle sedí. Dělá srandy, hláškuje a zároveň pátrá po své identitě a snaží se zjistit, jak to s jeho rodiči všechno bylo. Čtvrť je ale plná dalších zajímavých postav. Vyniká hlavně tamní mukhtar (něco jako starosta) jménem Mukhtar – dobrák, který cítí povinnost pomoci každému, kdo pomoc potřebuje, jeho dcera a cukrářka Dilara, pochybný kšeftař Mesut, mrzák Civan, kterého trápí zničená fotbalová kariéra a další. Seriál skvěle balancuje na hraně komedie a dramatu a zároveň je také dostatečně akční. Vytknul bych snad jen "karikaturnost" některých postav a Stínovo občas trochu násilnější přejímání Mukhtarových mouder. Jinak mě ale Turecko velmi příjemně překvapilo!

Poslední hodnocení (404)

Boj o moc (2018) (TV seriál)

27.08.2021

Mýtus a mogul: John DeLorean (2021) (TV seriál)

31.07.2021

Selena: Cesta ke slávě - Série 2 (2021) (série) (S02)

05.05.2021

Tým (2021) (TV seriál)

15.02.2021

50 m2 (2021) (TV seriál)

28.01.2021

sKORO NA mizině (2020) (TV seriál)

18.01.2021

Máme hlas (2020)

11.12.2020

Selena: Cesta ke slávě (2020) (TV seriál)

07.12.2020

Bezva ženská na krku (2016)

15.11.2020

Reklama

Reklama

Reklama