Pucimka

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2
    • 2.8.2020  21:08
    365 dní (2020)

Do kina bych na to nešla, ale ve svém žánru "polský erotický film" je to dobře odvedené řemeslo. :-D

• 2.12.2020  22:47

Už chápu, proč se říká, že když vidí ženich nevěstu před obřadem ve svatebních šatech, tak to nosí smůlu.

• 16.2.2020  18:59
    Trhlina (2019)

Bohužel filmu chybí jakýkoliv dramaturgický koncept. Přitom ostatní složky filmu jsou skvělé. Velká, velká škoda.

• 14.11.2018  15:18
    Halloween (2018)

Žánrovka? A proč ne.

• 29.12.2016  20:32
    Pasažéři (2016)

Jako sci-fi je to hrozný. Ale jako romaňták super.

• 4.11.2012  21:20
    Obchoďák (TV seriál) (2012)

Seriál sám o sobě nestojí moc za řeč. Ale role Pavla Kříže, jako sucharského učitele češtiny,opravdu stojí za zhlédnutí.

• 15.2.2013  13:30

První tři čtvrtiny filmu jsou hodně nepovedené, naštěstí to vykompenzuje výborná závěrečná půl hodinka. Otázka je jestli to na celovečerní film stačí.

• 13.6.2013  13:36

Jen škoda některých digitálních efektů ve stylu "Asylum", myslím, že Bait by si klidně vystačil s klasickými triky, které také používá. Ale i tak, je to jeden z těch kvalitnějších žraločích hororů. A nápad žraloka v nákupním centru - jednoduše geniální.

• 25.8.2011  22:01

Jen škoda, že tvůrci nedokázali parodující příběh dotáhnout do konce. Spíš to vypadá jako by to bylo myšleno vážně. Dokonce i odkazy na filmy jako Návrat do budoucnosti či Starsky a Hutch působí spíše tak, že snímky byli vykradeny, než že byli parodovány.

• 22.9.2011  23:37

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Tedy úplná spokojenost. Jen škoda naprosto nevyužitého 3D. A doporučuji zůstat až na konec titulků, jinak přijdete o Sharks Bite song.

• 24.2.2012  15:46
    One Life (2011)

BBC to prostě umí. Ve svých dokumentech dokáže obsáhnout vše, co by si přál každý blockbuster. Napětí, dojetí, strach, překvapení a hlavně údiv. Divák nestačí žasnout. Nejen nad kamerou, střihem a hudbou, ale také nad scénářem, který většině podobným dokumentům chybí.

• 1.7.2011  23:48
    Sucker Punch (2011)

Odporná dokonalost hlavních hrdinek, nevhodná hudební složka a svět(y), které svým překombinováním až moc připomínají Burtonovské psychedelické sny. To vše vykompenzovaly a obrátily v poněkud zvrácené klady přepychové detailní záběry, dech beroucí scény a experimentální střihová skladba. Film který si zaručeně zaslouží nejen rozbor naratologický, ale také genderový. Aneb asi si půjdu do sámošky koupit umělé řasy a peroxid.

• 19.7.2011  16:40
    Surfařka (2011)

Film, díky kterému si člověk uvědomí, jak vlastně nic v životě nedokázal...

• 12.7.2011  21:22

Petera Krištúfka inspirovala současná tendence narušování a hlídaní soukromí. Převážná část filmu se odehrává ve sterilním (Ikeou vybaveném) minimalistickém prostředí Oliverova bytu, které krásně souzní s jeho podobnou, jedním směrem upřenou, myslí. Pravě v tomto jednoduchém prostředí, obyčejného slovenského sídliště na sebe strhávají pozornost hlavní postavy. Sledujeme jejich psychologický vývoj, žádající si skvělé herecké výkony. Možná si i přeji, aby jednou Trojan zklamal a nezvládl svou roli, protože jeho vychvalováním bych už jen opakovala. Film není žánrově jen psychologický, jsou v něm samozřejmě oblíbené česko-slovenské prvky tragikomična. To může vadit některým divákům, které tím odvádí od hlavního příběhu. Ale milovníci suchého humoru si přijdou na své. A také pokud se vám líbily filmy Okno do dvora a Following, snímek určitě nezklame.

• 9.10.2011  21:45
    Šmoulové (2011)

Nejsem si jistá, jestli jsme všichni viděli stejný film.

• 18.3.2010  22:18
    Legie (2010)

Ano, opravdu je to apokalypsa. Totální. Pouze vraždící babička a krvelačný klučík měli něco do sebe.

• 31.7.2011  21:42

NE Michal Viewegh opravdu neumí psát scénáře. Jediné, co na filmu opravdu vyniká je kamera Tomáše Sysla.

• 6.6.2011  21:51
    Útes smrti (2010)

Inu, většina z nás ví, co od takového filmu čekat a zároveň i nečekat. Je jasné, že herci za své výkony nikdy nedostanou cenu akademie a stejně tak ani scénárista a zároveň režisér snímku. Film má však několik kladů, které je třeba ocenit. Ve srovnání s konkurencí svého specifického subžánru se ve filmu objevují reálné záběry zvířat (ryb, paryb). Tím pádem jsou jejich pohyby autentické stejně jako způsob lovu, který jako by vypadl z populárně-naučného dokumentu. A snad jen nezbývá uvěřit, že podobnost se snímkem Open Water (nejen plakátem) je jen čistě náhodná.

• 1.2.2010  00:29

Romantický pamlsek pro zamilované i nemilované. Přitažlivý způsob vyprávění, kde konec se zrcadlí se začátkem a vy se přesto nemůžete ubránit otázce - jak tohle může skončit? V podstatě příběh o tom, jak těžký je rozchod, a jak se s ním vypořádat /nevypořádat. To co všichni znají, ve formě která je velmi poutavá a živá.

• 18.3.2010  01:11
    Alda (studentský film) (2009)

Velmi sugestivní snímek mladé dokumentaristky Viery Čákanyové, který nás seznamuje s paní Oldřiškou, jenž bydlí na obyčejném sídlišti, avšak nežije běžný život jako ostatní. V roce 1993 zjistila, že trpí nevyléčitelnou chorobou, degenerativním onemocněním mozku postihující kognitivní funkce, nazývanou doktory Alzheimerova choroba a paní Oldřiškou familiérně „Alda“. Snímek vznikl převážně z natočených videodeníků hlavní představitelky, jež si na malou digitální kameru nahrávala své každodenní činnosti, které nechtěla zapomenout. Zároveň do kamery promlouvá a vzpomíná na svůj dosavadní život a chce si všechny své myšlenky uchovat, ačkoliv to není prakticky možné. Objevují se i obavy o budoucnost a potenciální eutanazii. Běžný život, který se pro ni stává složitým, reflektuje se značnou suverenitou a sebeironií. Dokument velmi efektivně uvádí diváky do problematiky Alzheimerovy choroby úplně novým způsobem, z pohledu pacienta.

• 9.2.2010  22:32
    Logorama (2009)

Vždycky jsem věděla, že ten klaun je nějaký podezřelý. Luxusní...

• 25.1.2015  14:03

Ač velice nerada, tak tady musím říct, že platí staré otřepané klišé, že kniha je lepší než film. A především co se závěru týče.

• 11.3.2012  19:33

Na tento film mám bohužel (bohudík) málo testosteronu. Jedna hvězdička za jedinou povedenou věc - za stylizaci.

• 22.12.2012  22:59

Kritický divák se z filmu může poučit a prohlášení typu: když existují mimozemšťané existuje i bůh, prostě vyfiltruje. Pokud k filmu přistupujete stejně jako nejspíš k ostatním dokumentům - kriticky, myslím, že snímek dokáže obohatit. Alespoň u mne se to povedlo.

• 9.8.2009  14:14

Maria Procházková dokázala převést dětské fantazie na filmové plátno. Pokud ve vás zbylo alespoň ještě něco z dětské hravosti a naivity a ve skrytu duše se cítíte být stále dítětem, bude se vám film líbit. Z pohledu malé Terezky uvidíte novou rovinu vnímání naprosto obyčejného vztahu neobyčejným způsobem.

• 1.8.2011  17:38
    Stmívání (2008)

Ať si říká kdo chce co chce, ale první díl této jinak naprosto nevkusné ságy je prostě dobrý.

• 12.3.2014  20:59
    Bojovníci Zenu (TV pořad) (2007)

Něco tak otřesného, že to nelze slovy vyjádřit!

• 15.9.2009  23:34

Kdo z nás na to alespoň jednou nepomyslel. Vymanit se.

• 10.10.2009  23:52

Bohužel jsem se nedokázala odprostit od toho, abych neustále hledala nějaké logické vysvětlení, jak to že si píší přes tu zatracenou schránku a další nesmyslné prvky, které nebudu vypisovat, neboť nechci spoilerovat. Nechápu to. Jako jediné vysvětlení se mi jeví to, že je to "jen" romantický film a tak se divák musí odpoutat od reality a nechat se unášet se na vlně citů. Ale i tak co je moc, je prostě moc.

• 27.6.2009  12:37

Jan Dítě je náš český Forrest Gump. Bohužel ve velmi nepovedené formě.

<< předchozí 1 2