Shetland

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.1.2017  18:54
    Bitva o Moskvu (2016)

Součastná Ruská federace se veze na vlně sovětské propagandy, příběh 28 Panfilovců je fikcí, kterou tehdejší Stalinův režim zneužil ve svůj prospěch. 28 Panfilovců je propagandistické dílo, protože s posvěcením ministerstva kultury, prezidenta Vladimira Putina i finančního přispění ze strany státu, vyšel film, který je v Rusku vydáván za pravdu, kritika zločinné Rudé armády není přípustná. Osobně to považuji za nechutné přiživování se na sovětské propagandě, která značně podkopovává důvěru Rusů v historické události. P. S. pro uživatele Stoupa07 : Film Zachraňte vojína Ryana byl natočen na objednávku USA a zaplacen vládou USA ? Byl snad film Zachraňte vojína Ryana oficiálně vydáván za pravdu ? Ne, prezentuje se jako fikce. To 28 Panfilovců je v Rusku oficiálně za skutečnou událost, tím se z toho stává propagandistické dílo. Jakákoliv kritika ruského režimu končí pro občany Ruské federace v nejlepším případě několikaletým vězením, v horším zmizením z povrchu zemského, jak informuje Amnesty International. Ruská agrese nezná hranic a slovo ruského prezidenta nemá žádnou váhu, stačí se podívat na další porušení příměří na Ukrajině. Konflikt na Ukrajině vyvolaný Ruskou federací, která si zločinně přivlastnila anexí Krym a nyní chce zabrat Ukrajinu, by měl být ukončen jednou provždy a to nasazením sil NATO na Ukrajinu. Dodnes nepochopím, jak se západní civilizace před 6 lety mohla zachovat tak zbaběle a dovolila, aby Ruská federace zabrala území jiného suverenního a legitimního státu a rozpoutala na Ukrajině peklo. A to není první stát, který Rusko napadlo, jen Ukrajina je v Evropě a hraničí s našimi sousedy a spojenci. O to je to děsivější, neboť Ruská federace používá v propagandě stejných metod jako nacisté u Židů, tedy nepřítele je potřeba odlidštit. A já si nyní kladu otázku : Proč jsme to dopustili ? Proč jsme nechali trpět Ukrajince ? Abychom si v poklidu užívali konzumnímu způsobu života, zatímco jen tisíc kilometrů od našich hranic umírají lidé, kteří jen brání své domovy a svobodu ? Vidím tu paralelu s Mnichovem, neodsoudit ruskou agresi a nechat Ukrajinu trpět pro hřejivé teplo v našich domovech, považuji za amorální a naprosto pokrytecké. Ano, nyní se můžeme rozhodnout nezasahovat a obětovat Ukrajinu, ale v budoucnosti nebudeme mít na vybranou, tento luxus volby máme jen v demokracii. P. S. 2 : JIŽ NIKDY NEVSTOUPÍ NOHA RUSKÉHO OKUPANTA DO NAŠÍ VLASTI, POKUD ANO, TAK CESTA Z OSTRAVY DO PRAHY BUDE LEMOVÁNA PRORUSKÝMI KOLABORANTY PŘIBITÝMI NA KŘÍŽI A KAŽDÉHO RUSKÉHO OKUPANTA ČEKÁ OLOVO.

• 5.1.2017  07:59
    Jan Patočka: darovat smrt (TV film) (2017)

Dokument o nejvýznamnějším českém filozofovi 20. století, kterého umučili komunisté. Jan Patočka patřil mezi zakladatele Charty 77, kterou tvořila skupina lidí, jenž se statečně a bez zábran a naopak bez jakékoli možnosti případné obrany, postavila tváří tvář totalitní moci v době, kdy celá československá veřejnost podvoleně kolaborovala (většina pasivně, ale statisíce z nás i aktivně) s totalitní mocí, žádala klid na práci, levné pivo a co nejméně pracovních sobot. Tito lidé dali všanc svou svobodu, osobní pohodlí svých blízkých, ztratili možnost vykonávat svá povolání a jejich děti studovat školy, na které se hlásili. A zatímco spousta z nás ochotně mávala Husákovi do úsměvu na Prvního Máje a ronila v uniformách Lidových milic, pionýrských a svazáckých krojích, případě jako členové delegace za místní KSČ, krokodýlí slzy s lampiony v průvodu předvečer 7. listopadu, mnoho z těch, kteří se ozvali a řekli, že lež je lež, že svoboda a lidská práva platí pro všechny, skončilo bito na služebnách STB, případně v komunistických vězeních. Charta 77 je memento. Memento, že nebýt srab člověka narovná. V momentě, kdy vyjdete vstříc totalitě jako její nepřítel s otevřením hledím, právě jste učinili první krok k tomu, abyste ji porazili.

• 25.11.2016  15:23
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Propagandistický seriál natočený v období normalizace k třicátému výročí vzniku Sboru národní bezpečnosti. SNB sloužil především jako represivní nástroj moci, jehož složka Státní bezpečnost (StB) se shlédla v prvcích a metodách policejních složek hitlerovského státu, tedy mučení, popravy a psychologické terory byly na denním pořádku. Komunistický režim se potřeboval nejdříve zbavit všech domnělých nepřátel, poté i těch, kteří byli například v protinacistickém odboji a neztotožňovali se s myšlenkou vedené nenávisti a útlaku, kdy kdokoliv mohl být odsouzen jen na základě vykonstruované lži. 30 případů majora Zemana vykresluje tehdejší události natolik nepravdivě, že je to ukázkový příklad komunistické propagandy. Dva díly celé série se věnují babického případu, který ideologicky obrací doslova naruby. Seriál byl a je odporný mementem nedávné doby, kdy komunistický režim se dopouštěl zločinů i vražd ve jménu ideologie, třídního boje a řízené nenávisti. Nikdy nesmíme dopustit, aby se podobná zvěrstva opakovala.

• 5.11.2016  19:02

Kreml si cenzurou dějin vynucuje jedinou pravdu. A doplatí na to. Ruská snaha „zabránit falzifikaci dějin“ a vykládat například okupaci ČSSR v roce 1968 jako „bratrskou pomoc“ má za úkol šířit lži sovětské propagandy i v tomto století. Putin a jeho okolí chápou tyto aktivity jako součást „hybridní války“ proti Západu. http://zpravy.idnes.cz/komentar-votapek-rusko-komise-dejiny-putin-fev-/zahranicni.aspx?c=A161104_112250_zahranicni_bur

• 29.10.2016  10:02

V tento den bohužel lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou. Miloš Zeman se stal prezidentem, který rozdělil národ i Parlament České republiky. A primitivní ruská propaganda se opět ukázala v plné síle. Nedopusťme, aby se Miloš Zeman stal opět prezidentem a vrátila se zhůvěřilá komunistická diktatura. Ze směřování na Východ nic dobrého nevzešlo a ani nevzejde. PS : Zemanovi sice prošly další lži a podlosti, ale pokud v tom hodlá pokračovat, tak mu příště ani nedůstojné shánění komparzu nepomůže.

• 29.10.2016  10:01

• 28.10.2016  22:24

V tento den bohužel lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou. Miloš Zeman se stal prezidentem, který rozdělil národ i Parlament České republiky. A primitivní ruská propaganda se opět ukázala v plné síle. Nedopusťme, aby se Miloš Zeman stal opět prezidentem a vrátila se zhůvěřilá komunistická diktatura. Ze směřování na Východ nic dobrého nevzešlo a ani nevzejde. P. S. : Zemanovi sice prošly další lži a podlosti, ale pokud v tom hodlá pokračovat, tak mu příště ani nedůstojné shánění komparzu nepomůže. P. S. 2 : Opravdu si někdo ještě myslí, že když je něco prázdné a hloupé, tak tomu délka příspěvku prospěje ? Viz ukázkový příklad Young.Boy, je to plné gramatických chyb, lží a nesmyslů, z nichž většina se objevila na serverech s ruskou propagandou a stoce ParlamentníListy. Asi těžko pomůže Miloši Zemanovi obhajoba ze strany jednoduchých lidí a primitivní propagandy, tohle mu udělá jedině medvědí službu a posílí řady "kavárníků", což se již děje.

• 14.10.2016  21:25
    Krym - cesta domů (TV film) (2015)

Nechutně primivní ruská propaganda jede na plné obrátky. Dovolím si citovat část z výroční zprávy Bezpečnostní informační služby České republiky. "V kontextu ukrajinské krize ruská moc a její sympatizanti předvedli celou škálu bílé, šedé i černé propagandy. Ruská vlivová opatření a propaganda se držely zejména konceptu osvědčeného již ze sovětských časů: utajování či zakrývání vlastních (ruských/sovětských) akcí a zdůrazňování či démonizace reakcí západních zemí. Rusko dlouhodobě buduje v Česku vlivové a propagandistické struktury, jejichž cílem je prosazovat a chránit ruské ekonomické a politické zájmy na úkor zájmů Česka a potažmo NATO a EU. Po vypuknutí krize na Ukrajině měla proto ruská moc v ČR na co navázat a neměla potřebu budovat zde vlivové sítě „na zelené louce“. Spektrum nástrojů ruské propagandy v Česku začíná u ideologicky manipulovaných občanů, kteří nevědomě podporují ruské propagandistické úsilí a končí u profesionálů, kteří s Rusy spolupracují vědomě. Jak ukázala kauza památníku internacionalistům na pražských Olšanských hřbitovech (březen 2014), česká veřejnost je citlivá na přímé ruské (či jakékoliv jiné cizí) angažmá na českém území a Rusové si toho jsou vědomi. V kontextu ukrajinské krize proto neměla pro české prostředí zásadní význam propaganda ruskojazyčná či propaganda šířená přímo ruskými entitami (vládními i nevládními). Zásadní vliv na české publikum měly a mají české prorusky orientované organizace či jednotlivci a jejich webové projekty, které ruské názory a argumenty českému publiku přetlumočí či podsunou a následně potvrzují kruhem takovým způsobem, že se běžný občan může domnívat, že nepřijímá ruské ideje, nýbrž názory a přesvědčení českých spoluobčanů. České publikum, resp. jeho část, se tak na jedné straně dokáže vzbouřit proti pomníku sovětským okupantům - internacionalistům z roku 1968, avšak na druhé straně bude obhajovat ruské okupanty Krymu a ruské internacionalisty na východní Ukrajině." https://www.bis.cz/vyrocni-zprava6c8d.html?ArticleID=1096 PRAVDA O RUSKU : http://www.amnesty.cz/rusko

• 6.2.2012  04:26

Nejhorší díl Underworld, který má alespoň krátkou stopáž, takže u toho neusnete.

• 15.11.2011  10:28
    Barbar Conan (2011)

Originál je jen jeden, poslední dobou se to remaky ve fillmovém světě jenom množí. Překvapilo mě i pokračování nepříliš povedeného remaku Souboj titánů. Mám obavy i z filmu Věc: Počátek, ono film s atmosférou 80.let je nesmyslné natočit znova, digitální technologií příjde film o své kouzlo. A tak se horrory jako Věc či Noční můra v Elm Street se stávají v součastné filmařině pouze ždímačkou peněz. Snad budou filmaři natolik rozumní, že se nepokusí o remake gangsterek, které proslavily například Al Pacina či Roberta De Nira a další...

• 15.11.2011  10:11
    Američan (2010)

Film, který si na nic nehraje a ani nic nevysvětluje. Určitě se dal potenciál lépe využít, takhle má film hluchá místa a divák tak během necelých 2 hodin zjištuje, že ve filmu se moc neděje a scénář je klišé.

• 4.8.2011  15:07

Klasická pohodová kriminálka 80.let.

• 4.8.2011  15:00

Filmové výkony ušly, ale ten Happy End mi prostě k tomuto filmu vůbec neseděl. Kdybych měl srovnávat s Ponorkou (1981), tak tento film z toho vychází hůře. 60%

• 4.8.2011  14:54
    Neznámý (2011)

Po filmech jako Zdrojový kód, Správci osudu se objevilo letos další překvapení. Možná bude tento film působit pro někoho jako klišé, ale já se díky dobře odvedené práci bavil a tedy film svůj účel splnil dobře.

• 1.7.2011  15:34

Četl jsem docela dost knih i povídek od Stephena Kinga - některé byly slabší, některé nadprůměrné a u zfilmovaných byly pocity většinou rozporuplné. Tak jsem se rozhodl, že se podívám na film u něhož neznám předlohu. Sice bych si v roli bývalého nacisty dokázal představit někoho vhodnějšího např. Christophera Plummera,ale ani Ian McKellen nebyl ve své roli špatný. Film byl převídatelný, nicméně děj odsýpal a potěšil i český herec v miniroli. Jak je u S. Kinga obvyklé, tak i zde si pohrává postavami, s jejich mentalitou a nabízí tak dobrý rozbor kam až může dospět fascinace něčím tak zrůdným jako byl nacismus.

• 12.1.2011  07:49

Jako pokračování nebylo špatné, jelikož po téměř 30letech natočit dobrý sequel chce mít um, bohužel režisér bez zkušeností se projeví. Příběh byl klišovitý aneb z bodu A do bodu B, zastavit padoucha a zachránit svět. Po vizuální stránce ale ukázal, že přece jen nějaké zkušenosti má.

• 8.1.2011  09:31

Příjemné béčko s atraktivní stylizací, které uběhne dřív než začne nudit.

• 8.1.2011  09:26

Čekal jsem od toho víc než jen pozdější bezduchou vyvraždovačku upírů ve stylu béčkových filmu. Takhle musím hodnocení snížit a je to celkem škoda, když byl potenciál vyčerpán.

• 8.1.2011  09:22

Skoro zbytečný film, který by ani nemusel vyjít a nikomu by nechyběl. Alespon to stejně rychle skončilo jako začalo. Jinak kromě vizuální stránky nenabízí nic víc a to možná pro někoho stačí,ale pro mě ne.

• 8.1.2011  09:20
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Důkaz, že i s minimální výpravou lze natočit slušný válečný snímek, který jen dokáže, že lidské životy jsou ve válce bezcenné.

• 8.1.2011  09:16
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Když opomenu, že ve filmu bylo hodně nesrovnalostí a bylo vidět, že si hodně z toho vycucali scénaristi z prstu, aby se to mohlo lépe přiblížit masovému publiku, tak mi nejvíce vadilo obsazení Roberta Carlyla, který se do role A. Hitlera nehodil a působil nepřesvědčivě a nejistě.

• 15.12.2010  11:14
    Saw 3D (2010)

Opět další porce násilí a brutality. Rozhodně opět nic pro slabé nátury a poslední sedmý díl tomu dodal korunu. Žádné velkolepé finále se vůbec nekoná a tak to spíše omrzí.

• 15.12.2010  11:08

Alespon to narozdíl od předchozích filmů režiséra Davida Yatese film rychle uplynul a to je jediné pozitivum. Ono by to již nemuselo ani nést značku Harry Potter, mohlo by se to jmenovat jakkoliv jinak ,ale na efektu nastavované kaše to vůbec nic nemění. Velice špatně, že poslední díly kazí pověst této série a dobře, že již končí, protože jedině změnou režiséra by tato série byla zakončena tak jak si zaslouží...

• 7.12.2010  08:43
    Twin Peaks (1992)

Tento film jsem shlédl aniž bych viděl pilotní film či seriál, takže film pro mě nedával moc smysl. Hodnocení možná upravím poté co shlédnu někdy pilotní díl.

• 7.12.2010  08:38

Jedna z akčních klasik 80.let. I po těch letech stále pobaví a má co nabídnout, takže se divák nenudí. 75%

• 1.12.2010  14:54
    Apokalypsa (1979)

Jen ten konec mě mrzel, čekal jsem velké finále, ale bohužel jsem se nedočkal a tak je můj dojem z filmu rozporuplný. Postava plukovníka Kurtze je ve filmu jen jakoby stínem, který záhy zmizí a tak ani není možnost jej pochopit a dát tak smysl poslání ho zabít. Celý film se snaží přidat pocitům hmotný základ, film je o válce,ale zároven děj je i alegorií na válku, jelikož v ní spousta lidí umře z hlouposti nebo zbytečně jen kvůli rozkazům a na konci je každý tam, kde na začátku,ale nemá už vůbec nic. Shlédnuta tříhodinová verze.

• 27.11.2010  11:11

Nemastně neslané, naprosto nevyužitý potenciál. Film začíná být zajímavý až po skoro hodině, kdy se konečně děj přesune do akce, ale i ta je příliš jednoduchá a krátká. Třeba jsem se vůbec nedozvěděl kdo je ten zrádce, celé je to dějově velmi klišovité a postrádá to lepší scénář.

• 12.11.2010  23:44

Tento dokument jen dokazuje, že při Hitlerovi musel stát snad samotný ďábel. Všechny atentáty až na předposlední nevyšly a staly se naprostým fiaskem a ani ten předposlední nezpůsobil vážné zdravotní komplikace. Veřejnost si i dnes stále myslí, že šlo udělat více a defacto ani žádný odboj v Německu neexistoval,ale opak je pravdou a pokud by se skutečně atentát na Hitlera podařil, tak by možná na jeho místo nastoupil někdo ještě horší. Dokument se zabývá těmi nejdůležitějšími a zlomovými atentáty, které vešly do dějin a tak se během těch 50 minut mísí dobové nahrávky s hranými rekonstruovanými scénami a mezitím výkladem historiků. Doporučuji shlédnout film Valkýra (2008).

• 5.11.2010  22:16

Veliká škoda nevyužitého potenciálu filmu, zcela určitě se z toho dalo vytřískat mnohem více než nám bylo předloženo. Viz starší filmy ze zajateckého tábora. 60%

• 5.11.2010  22:12
    Ponorka (1981)

Na svou dobu velice působivý a realistický válečný film. Zoufalství a stísněnost ke konci filmu gradují a tak jen přispívají k dokreslení celkové atmosféry filmu, která je na začátku filmu přesně opačná. Režisérská rozšířená verze byla tak akorát a díky stopáží byly probrány i některé detaily. Ponorka vydržela podezřele moc na to,že se jednalo o 70let starou ponorku, v reálu by již nedokázala to co předvedla ve filmu. Epilog měl být ironií osudu nebot ve válce je nutné mít stále bdělost a vždy očekávat nejhorší. Rozhodně tento film nedoporučuji lidem, kteří hledají zábavu a oddechový film. Dávám 85%.

<< předchozí 1 2 3 4