anli

Milan Lifka

okres Rakovník

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 18.1.2020  18:44

Komiksová týmovka od DC ,která měla být odpovědí na Marvelovské Avengery.Bohužel je tu téměř všechno špatně.DC vůbec nepochopili ,co takový film potřebuje a ani se nesnažili od Marvelu něco okoukat a opsat.Stejně tak komiksový režisér Zack Snyder ,který komiksama žije tady udělal pěknou botu a absolutně nechápu ,kdo ho k tomuhle donutil ,i když komiksy jsou jeho život.Tohle se prostě nepovedlo celé a kolem dokola všechno.Herci jsou nevýrazní a takový Ben Affleck jako Batman je vyloženě odstrašující zjev ,kterému jsem absolutně nefandil ,spíše naopak a to je už samo o sobě špatně.Jediná ucházejí postava je Wonder Woman ,ta to sama ale nezachrání.Scénář je velmi plytký ,špatný a bez alespoň malé jiskry nápadu.Není tu ani provázanost mezi hlavními hrdiny ani jakákoliv zajímavá dějová linka a i akční scény jsou poměrně nezajímavé a bez nápadu.Je tu spousta CGI a zeleného pozadí ,řekl bych až příliš a bez vkusu.Jediné co stojí za zmínku je kamera ,která dělá co může a hudba ,která je celkem zajímavá a nápaditá.Takže dávám s přivřenými očky 40% ,za Wonder Woman ,kameru a hudbu.Na víc to opravdu není ,protože ještě než odejdete z kina ,zapomenete o čem to bylo.Takže milí a vážení od DC ,jděte prosím na školení k Marvelu ,oni Vám ukáží ,jak se takové filmy dělají a točí.Sami už to opravdu nezkoušejte.Děkujeme.P.S.Moje tisícáté hodnocení by si rozhodně zasloužilo lepší film.Halelujá!!!!

• 18.1.2020  18:25
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Komediální televizní seriály mají v Česku velkou tradici ,stejně jako vinařství na Moravě.Tvůrci šáhli do vinných sklípků a naservírovali nám humorné pojetí z Moravských luhů a hájů.Je zde třeba odlišit první a druhou řadu.Každá z nich je jiná a má jiný potenciál.Tak tedy první řada se odehrává na Moravě v jedné vesnici mezi vinaři a vinnými rivaly.Scénář je slušný a vtipný ,ale vše drží nad vodou zejména herci a to je u mě především Postránecký-Čermák-Matonoha-Liška-Kostková-Benešová.Je tu malebná krajina ,příjemný humor ,spousta vtipů a hlavně je to celé velmi zábavné.Myslel jsem si ,že je laťka nastavená poměrně vysoko a tak ,že bude druhá řada výrazně chudší.Jak velmi jsem se mýlil!!! Tvůrci vzali hlavní hrdiny z Moravy a přesenuli je do vesničky české ,takže přibyl peprný humor a narážky na čechy a pražáky a musím říct ,že jsem se už velmi dlouho u televize takhle nebavil a nesmál.Vše tu dostává úplně novou dimenzi a myslím ,že víc zábavnéí to ani být nemůže.jeden vtip tu srší za druhým a jedná humorná situace za druhou . Všichni herci jsou skvělí a jedineční a opravdu je radost se na to dívat..Druho řadu Vinařů se vůbec nebojím srovnat s takovou televizní kllasikou ,jako jsou Chalupáři a je jasné ,že se na to budeme dívat zas a znovu a zas a znovu se budeme smát ,až se bude vše otřásat v základech.První řada to má u mě za 70% , ta druhá za jasných 100% a nemám,co bych jí vytkl.A do hlavního města nicnedělání a hříchu,tedy Prahy , jezdím žel bohu pravidelně a často ,neb tam pracuji.

• 18.1.2020  18:03

Pokračování mistrovského hororu podle knihy Stephena KInga.S první částí , v které hrají prim děti ,jsem byl velmi spokojen.Kiniha patří mezi mé nejoblíbenější a zfilmování jsem se trochu obával ,ale dopadlo to na výbornou.A nyní se posunujeme v čase o 27 let později a z dětí jsou tudíž dospělí a vrací se na místo činu opět zachránit ,co se dá.A opět se postaví zlému klaunovi.Kniha je fantastická celá ,tedy jak ta dětská část ,tak ta dospělá a rozdělení filmu byl moudrý nápad.Bohužel dospělé pokračování se zdaleka tak nevyvedlo ,jako jeho předchozí část a to z několika důvodů.Předně byla atmosféra v prvním filmu daleko napjatěší a zajímavější a to zejména díky tomu ,že hlavní hrdinové bylli děti.Dětští herci byli perfektní a skvěle to mezi nimi fungovalo.V tomto pokračování jsou dospělí herci nezajímaví až na pár momentů ,ale hlavně mezi nimi nefunguje žádná chemie a nic podobného ,takže se divák nemá o koho a proč bát a to je u hororu velké mínus.JInak scénář je psaný slušně , režisér se velmi snaží ,ale opravdu mu to moc nejde ,zejména vytvářet atmosféru napětí a strachu.kamera dělá co může a stejně tak hudba ,ale to samo o sobě nestačí.Jinak výprava i vizualizace snímku je také slušná ale po hlédnutí první části měl divák onen správný pocit v žaludku a šimrání v zátylku a to se tady bohužel nedostavilo.Paradoxně co první části pomohlo ,tedy rozdělení děje ,tady nepomáhá ,spíše naopak.Dramaticky je vše zvládnuto slušně ,ale napětí a strach tu prostě chybí.je to škoda , moc jsem se těšil ,ale někde vzadu jsem se trošku obával, neboť tahle část knihy je přece jen náročnější a složitější než ta první.Mohlo by to vypadat ,že je to samá kritika a film nestojí za nic ,tak to ale není.Pořád jde o malinko nadprůměrný snímek se slušným příběhem.Dávám celkem čistých 60% ,protože King je prostě mistr hororu ,to je jasné ,jako klaun ve stoce.

• 17.1.2020  21:48
    Wonder Woman (2017)

Komiksová odpověď DC vůči Marvelu.A víceméně první ,která se povedla.V DC chrtějí vše moc rychle a zapomínají ,jak dlouho Marvel svůj vesmír budoval a jak je to náročné ,než začnete sklízet ovoce.Tohle je velmi dobrý začátek.Skvělá hlavní hrdinka ,zajímavý a slušně napsaný scénář a velmi příjemná a nápaditá dějová linka.Ano ,takhle má vypadat film podle komiksu ,což v Marvelu už pochopili a DC se to teprve učí.Takže tu poznáváme princeznu Amazonek ,ze které se stabe Wonder Women a tedy neporazitelná bojovnice.Opouští klid svého domovského ostrova a vydává se do světa ,kde zuří velký konflikt.Režisérka má příběh pevně v rukách a ví ,jak se postava má vyvíjet a co a kdy má divákovi říct a ukázat.Hlavní hrdinka je skutečné zajímavá ,nebojácná a místy i vtipná ,takže diváka zaujme skoro okamžitě.Perfektně tomu pomáhá kamera ,hudba a všichni herci.Takže protože se to tady celkem povedlo a mám rád ženské superhrdinky ,dávám 75%.Výtky přece jen ale mám.Hlavně je to u mě na tenhle příběh absolutně přepálená stopáž ,protože na 141 minut se tu zase tolik toho neděje a trochu přeplácané a nesourodé finále.Protože se ale kluci a holky z DC učí od Marvelu a hezky opisují ,myslím,že příště to bude zase o kus lepší.

• 17.1.2020  21:33
    Tomb Raider (2018)

Filmy podle počítačových her zatím žádnou díru do světa filmu neudělaly a jsem zvědav ,kdy udělají.Tomb Raider je herní kllasika ,hrál jsem všechny díly a je to opravdu skvělý a perfektní herní zážitek bez jediné vady na kráse.Prostě Indiana Jones v sukních.Oproti tomu tenhle film má vady téměř všechny.Nijak zvlášť mě neoslovily ani ty původní s Angelinou Jolie a ani tentokrát se to nepovedlo.Takže od začátku.Po hodině nudného vysvětlování kdoi je kdo a kde je co a proč ,což se musí ,protože se předpokládá ,že ne všichni hru hráli a to je bohužel hlavní úskalí předělávek her na film-zavděčit se hráčům i neznalým divákům ,což prostě nejde.Tady se tvůrci snaží ,ale taky selhávají.Hlavní hrdinka je nezajímavá a skoro vůbec jí divák nedrží palcxe a nebojí se o ní a to už je v základu špatně.Scénář je slabý ,bez nápadu a čehokoliv zajímavého.Alicia Vikander nemá co hrát a pořád někam utíká a divák neví proč ,anio kam.Trochu zajímavá je poslední dvacetiminutovka filmu ,která trochu připomene Indyho a to ,jak by měl film vypadat celý.Jinak ale srovnání s Indianou Jonesem vůbec není na místě ,protože tohle mu nesahá ani po kotníky.Kamera se snaží seč může ,ale moc toho nezachrání ,stejně jako hudba.Je tu velmi málo scén ,na které si divák vzpomene.Pro mě to jsou dvě a to je ta v řece a konec filmu ,jinak bohužel velmi rychle zapomenete ,o čem to bylo a to je pro film špatně.Jakoby do toho tvůrci nedali ani srdce ,ani mozek.Škoda ,Tomb Raider svůj potenciál má ,to je jasné.Dávám 40% za ty dvě scény ,kameru a hudbu a příště prosím víc koukat na hru a míň si vymýšlet ,nebo Laru nechat jen hrám.

• 17.1.2020  21:18

Pokračování marvelovské vesmírné taškařice , která navazuje nejen na svého strašího bratříčka ,ale i na další již vzniklé marvelovky a opět doplňuje již celkem komplexní marvelovský vesmír.Odhalíme tu tajemství rodičů hlavního hrdiny ,což bude pro někoho celkem nemilé překvapení a možná trochu "velké" ,ale opět tu jde hlavně o zábavu a akci.A obojí se povedlo na výbornou.Scénář je opět poměrně jednoduchý ,ale vybroušený vtipem a nápady.A hlavně vtipem ,oibčas mi tedy přišlo ,že je těch vtipů až moc a divák je nestačí chytat ,ale to je možná jen můj pocit ,protože se tady toho děje opravdu hodně.Dozvíme se tady spousta věcí ,důležitych pro celý marvelovský vesmír a pro další filmy z něj.Celá banda v komplexní sestavě je opět velmi zábavná ,vtipná a neskutečně příjemně působící.Řekl bych ,že si pokračování udrželo laťku nasazenou první filmem ,pro mě tady byla více zajímavá a poslouchatelná hudba ,no a malý Groot je k sežrání.Dávám tedy 80% , o malinko více než jedničce ,protože jsem se velmi bavil a velmi jsem si to užil.Možná bych malinko vytkl velké množství CGi a zeleného pozadí ,ale možná ,že to tady opravdu jinak nešlo.A kampak poletíme ve třetím díle?

• 8.1.2020  19:02

Českých komedií je málo a těch dobrých pramálo a těch skvělých jako šafránu.O to větší radost člověk má ,když narazí na tu skvělou A to "Ženy v běhu" bezesporu jsou.Příběh je jenoduchý a prostý.Na začátku filmu umírá manžel a manželka mu chce splnit jedno z jeho posledních přání-uběhnout maraton a zatáhne do toho své tři dcery.Ani jedna z nich není sportovně vybavená a tak začínají trénovat a během toho prožívají své životní eskapády.Jak prosté milý Watsone ,ale velmi svěží ,letní ,sporotvní a opravdu zábavné.Scénář je jednoduchý ,ale funkční a režie Martina Horského ukazuje ,že komedie umí a stejně tak ukočírovat poměrně velký počet herců.I když tady vévodí ženy ,muži v pozadí nezůstavají a zdatně jim sekundují.Takové duo Kostková-Vetchý jsem si opravdu užil.Z kina odchází člověk příjemně naladěn ,s dobrou náladou a to vůbec není málo ,spíše naopak-tak to přece má být!!!Film jsem si opravdu užil a dovolím si jen malou poznámku a to ,že tu bylo mnoho postav a některé věci a náznaky zůstaly bez povšimnutí a dalšího vývoje ,což bylo malinko škoda ,ale jen opravdu malinko.Dávám běžeckých 90% ,protože na stovku to chtělo malinko víc dotáhnout linky postav a trochu přitlačit na pilu ,co se týče vývoje postav.Za sebe jsem byl velmi spokojen a blahosklonně děkuji tcvůrcům ,že rybníček dobrých českých komedií nezůstává prázdný.

• 8.1.2020  17:32

Hvězdná sága ,trvající celá desetiletí se nám uzavírá.A jak to tedy celé dopadlo?Předchozí epizoda ,které se ujak režisér JIohnson rozdělila diváky na dva nesmiřitelné tábory.Režisér se chopil látky podle sebe a nověji ,takže na jednu stranu tu bylo spousta nového ,na druhou stranu tu byla rezignace na historii a na to ,co myslím na téhle sáze baví nejvíc a to je její síla.Na poslední epizodu se do režisérské stoličky vrací J.J.Abrams ,studio tedy vsadilo na jistotu.A celá sága se tedy vrací ke klasickému stylu vyprávění.nevyhneme se tak trochu recyklaci a trochu i kýči ,ale s grácií a velkým filmařským srdcem a umem.Hned na úvod chci říct ,že se tenhle komentář bez spoilerů prostě neobejde ,takže čtěte až po shlédnutí filmu.Završení celé ságy je opravdu fantastická podíváná a jedním dechem dodávám ,že je to excelentní filmařina a je zde na hodnoceních vidět ,že diváci už jsou zhýčkaní a nevědí ,co by vlastně chtěli.Vzestup Skywalkera je přesně takový film ,jaký jsem si přál, aby byl.Příběh pokračuje tam ,kde minulou epizodou skončil a dozvíme se zodpovězení na spoustu otázek ,které diváky roky trápily.Ano ,Abrams se vrací ke kořenům Star Wars a tak trochu balancuje na tenkém ledě ,protože navazuje na svou vizi v Epizodě 7,kde mu to Johnson Epizodou osmou značně stížil.Musím říct a to bez nejmenších výtek ,že si s tím Abrams poradil opravdu dobře a to ,jak ukončil přiběh Leiy díky nepoužitým záběrům ,i když je Carrie Fisher po smrti ,zaslouží opravdu obdiv a poklonu.Takže příběh je klasický a rozšiřuje nám známý vesmír a je jasné ,že se nebude líbit všem ,ale Abrams se podle mého snažil ,seč mohl.Objevení Palpatina ,jako hlavního padoucha ,který tahal za nitky ,je vcelku logické a tak trochu jsem v to doufal a předpokládal to.Stejně tak použití zničené Hvězdy smrti.Obojí je geniální tah a opravdu velmi logický.Kameraman Den Mindel se snažil ,seč mohl ,aby završení ságy bylo opravdu epické a skutečné se mu to velmi podařilo.Samozřejmě mu velmi podstatně pomáhá CGI , ale výsledek je skuitečně skvostný ,stejně jako hudba ostříleného matadora Johna Williamse.Člověk by řekl ,že už nic nového tady přinést nemůže a hluboce by se mýlil.Hudba je opět skvělá a fantasticky posloucvhatelná.Stejně tak se nedá nic vytknout výpravě a excelentnímu 4K obrazu a 7.1 zvuku.Fantasticky se na to dívá a fantasticky se to poslouchá.To bez pardonu.Samozřejmě trochu výtek mám ,to ani jinak při tak velkém filmu nejde.Především je to poměrně dost postav a tak děj zběsile poskakuje sem a tam a opravdu žádá od diváka soustředěnost každou vteřinu ,jinak nepochopí nic a ujdou mu zásadní monenty.Prostě sem tvůrci chtěli nacapt hodně ,ale věděli ,že už mají jen jeden film.Takže za mě vynkající a důstojné završení ságy rodu Skywalkerů.Včetně závěrečné bitvy a závěrečného souboje ,to je opravdu fantastická podívaná.Dávám jasných 100% ,nejen proto ,že si to završení ságy zaslouží ,ale hlavně proto ,že jsem byl s touhle filmařinou velmi a velmi spokojen.

• 30.10.2019  11:22

Takže přichází šestý film slavné série po tom ,co se práva vrací ke svému stvořiteli a kdy se Cameron ujímá produkce.TVůrci se rozhodli ignorovat předechozí tři filmy ,takže Temný osud navazuje přímo na ikonický Den zúčtování.Možná to mnohým bude vadit ,ale po zhlédnutí filmu a mírném zamyšlení je to zcelka logický krok.Upozorňuji ,že tenhle komentář se opravdu bez spojlerů neobejde ,takže je dobré si ho přečíst až po zhlédnutí filmu.Ve dni zúčtování byla totiž změněna budoucnost ,takže nenastal ani Den zúčtování ,ani sám velký Skynet a všechno bylo vlastně jinak.Ale protože jsou lidi nepoučitelní a tvůrci chtěli nějak podobnou temnou budoucnost ,stalo se vlastně cosi podobného.Takže to vezmeme popořádku.Scénář je velmi slušně napsaný ,šlape na výbornou ,i když malinko hluších míst má.Na omluvu lze ale dodat ,že navázat na famózní dvojku a vůbec napsat pokračování Terminátora ,není úplně jednoduché.Nicméně scénaristé se snažili a také proto jich bylo tolik.Trochu opisovali ,trochu vykrádali předešlé díly ,ale zachovali to ,čím je Terminátor Terminátorem a to je cestování hodného a zlého časem a jejich nahánění se.Musím říct a myslím ,že spousta mužů s tím bude mít problém ,ale hlavní hrdinky jsou tu tři ženy ,z nichž jedna je trochu zestárlá Sarah Connorová (Lindu Hamilton jsem viděl opravdu moc rád) a zhruba od půlky filmu jim sekunduje stále zdatný a také trochu zestárlý Arnold.Za mě musím říct ,že mi ženy jako hlavní hrdinky vůbec nevadily ,možná spíš naopak.Je to velká akční jízda od začátku do konce prokládaná nezbytným vysvětlováním co se stalo ,jak a proč a kdo je nová postava ,která se musí chránit místo Johna Connora ,který je na začátku filmu zabit.Ano a opravdu.Musím říct ,že jsem to chvíli vstřebával ,ale pak jsem tvůrce pochopil a chápu jejich úmysl a směr ,kterým se vydali.Ono jim ani nic jiného nezbylo ,jinak by museli jen a jen kopírovat starší děj a to nechtěli.Takže tu máme opět vylepšeného Terminátora (ten ale opravdu umí věci) a vylepšenou ,tentokrát ženu ochránkyni.A bitva může začít.Akce je tu mnoho a je skutečně skvělá ,ale trochu mi tu chyběl onen wow efekt ,na který jsem u Terminátora zvyklý.A taky je akce díky kameře a střihu občas mírně nepřehledná.Taky mi trochu vadily záběry v noci ,to je ale bohužel vinou digitálního věku ,s kterým se musíme prostě smířit.Není to ale nic výrazně rušivého.JInak všechny složky filmu šlapou na výbornou-perfektní obsazení ,skvělí herci ,vynikající hudba a zvuk a návrat k Terminátorobské tradici příběhu.Možná se to někomu nebude líbit ,ale srovnáívám to s třetím filmem ,který se dle mého ignoraci nezaslouží ,ale v rámci příběhu to bohužel jinak nešlo a dávám jasně temných 80%.Teda a to rozdvojení osobnosti je normální Terminátoří schíza.A to ,že pomáhá Arnold- Terminátor s nákupem mi vůbec nevadilo.A ani nevím ,proč by mělo.

• 9.5.2019  14:16

Rok jsme čekali ,abychom zjistili ,jak se vše vyvine po Infinity war.Přichází End Game ,takže je jasné ,co se bude dít.A mělo by to být velkolepé.A bylo.Ale hezky od začátku.Marvelovský vesmír dospěl po více než deseti letech a více než dvaceti filmech do bodu ,kdy jedna kapitola končí ,aby se mohla otevřít jiná.A musím říct ,že co scénaristé tady dokázali je skutečně neuvěřitelné.Celé dlouhé roky s množstvím filmů budovali bod po bodu vesmír ,obsazovaliu postavami a vdechli jim život a charakter a pak je začli spojovat a propojovat.Vše perfektně sedí ,má svojí logiku ,nápad ,šmrnc a hloubku.Když si uvědomím ,že tohle se někomu podařilo předělat na základě sešitových komiksů ,hluboce smekám a opravdu hluboce.Celý scénaristycký tým Marvelu by měl být placen zlatem a hodně bych se postaral ,aby mi nikdo neutekl ,protože bez nich by nebylo to ,co je teď.Stejně tak režiséři-pochopili ,co je potřeba a nastavili jasnou cestu ,kde je vše naprosto dokonalé , precizní a oddané celé myšlence příběhu.Ano ,jasně ,je to komiks a neubrání se místy kýči a trochu více barevnosti ,to tady ale nejsou vady ,ale klady ,to je jasné jako saharské slunce.Byl tady vybudován hluboký vesmír píď po pídi a s obrovskou dávkou umu a srdce a proto se tomu tak daří (narozdíl třeba od DC).Tak ateď k End Game.Začínáme tam ,kde skončila Infinity war a kde lusknutím Thanosova prohnilého prstu zmizela polovina lidstva.Divákovi s trochou filmové inteligence bylo jasné ,stejně jako mě ,kudy se bude příběh ubírat a jak zbylí hrdinové budou pokračovat v boji ,aby zachránili svět.Ano ,bylo to jasné-nezbyde než cestovat časem a přibrat další ,již známé posily ,které v Infinity War neúřadovali.Opět a to velmi důrazně podotýkám ,že je třeba znát všechny Marvelovské filmy ,aby bylo vše pochopeno a aby si ro člověk opravdu užil.Budeme se pohybovat v několika známých časech a místech a jen znalý a důkladný divák si vše užije naplno.Tvůrci si tu cestování časem vyložili po svéma úplně nově a stejně tak i časový paradox ,narozdíl třeba od "Návratu to budoucnosti" ,který je a vždy bude brán jako vzor filmů hýbajících časem.Film je rozdělen do takových tří částí-první je spojování a hledání jak ,druhá je hledání kdy a kde a třetí je závěrečná bitva.První dvě části jsou víceméně komorní ,dialogové a trochu i dramatické.Třetí část je ohromující ,velkolepá bitva o osud lidstav ,která se na plátně jen tak nevidí.A to do písmene.Celý film jsem si užil ,jako už dlouho nic a dlouho jsem se těšil ,až budu moci napsat takovýhle komentář a Avengerům držel palce.A ono se to povedlo.Naprosto dokonalé a to tak ,že o malinkatých výtkách a drobnostech v logice prostě nebudu psát ,protože tenhle film si to nezaslouží ,protože naprostou většinu ostatních filmů převyšuje o víc než jeden level.Takže perfektní a precizní scénář ,dokonalá režie s velkým komiksovým srdcem ,vynikající kamera a hudba a perfektní výprava a vizuální efekty.K tomu skvělý herecký tým.Nutno podotknout ,že je tu asi 20 hlavních postav z nichž každá tu má prostor a svůj kus pro sebe a dalších 20 vedlejších postav ,které se ve filmu také objeví.Podruhé smekám před scénáristy ,protože dát dohromady tenhle cirkus a pak ho ukočírovat bez ztráty logiky v dějia postav je opravdu nadlidské úsilí.Tady to ale dokázali a završili tak naprosto dokonale jednu filmovou kapiotolu.Občas jsem si připadal jako ve videohře ,každá postava má svůj charakter a um a aby zvítězili ,musí se spojit a naprosto a dokonale spolupracovat.Sledovat to bylo úžasné a místy dechberoucí.je tu taky spousta vtipu a hláček a samozřejmě dojde i na slzy a kdo tvdrdí ,že ne ,ten jednoduše lže.Ano opustí nás několik havních hrdinů ,což jsme tušili ,jen jsme přesně nevěděli ,kdo.Teď už to víme a proto múžeme tušit ,kdo a jak se objeví v dalších Marvelovkách , o které strach nemám ,pokud je bude vytvářet stejný scénáristický tým ,co doposud.Musím říct ,že jako původně nekomiksový divák jsem nadšen a je jasné ,že si to budeme pouštět zas a znovu a zas a znovu se budeme smát a plakat.Dávám jasných 100% ,protože víc nemohu a říkám jen - Děkujeme ! Děkujeme ! Děkujeme !P.S.A ještě jednou musím smeknout před reklamní kampaní na tenhle film.Ani finální trailer nic neprozradil a záběry v něm byly v naprostě většině z první půlhodiny filmu ,takže nic neprozradily a do poslední chvíle tudíž nikdoi netušil ,jak to vblastně bude.A tak to má být.A i za tohle děkujeme:):):)

• 20.4.2019  18:14
    Mumie (2017)

Studio Universal se po velkém úspěchu Marvelu rozhodlo budovat svůj vlastní vesmír.A začlo s Mumií.No osobně to chápu ,protože když v kterémkoliv studiu vidí Marvelovské úspěchy ,všichni je chtějí také.Zapomínají ale na jednu velmi důležitou věc-Marvel buduje svůj vesmír už řadu let a velmi pragmaticky ,s rozvahou a logikou.Ostatní chtějí vše hned ,bez rozvahy a logiky v čemkoliv.Nová Mumie je toho přesným důkazem.Zatímco "Mumie" z roku 1999 byla dobrodružná ,hravá a nebrala se vážně ,tahle nová vůbec hravá není ,tváří se jako horor ,ale místy je k smíchu.Vůbec nechápu Cruisovu účast v tomhle cirkusu ,jinak se to ani s prominutím nazvat nedá.Takže popořádku-velmi špatný scénář s nápady nepřesahující myšlení desetiletého děcka a spoustou logických nesmyslů ,nevýrazná režie Alexe Kurtzmana ,kde je poměrně často vidět ,jak nevěděl kudy kam a průměrní herci a to včetně Toma Cruise.Velmi je na všech vidět ,jak je to nebavilo a boihužel to divák opravdu pozná.Jedinou kalitou filmu je prvních zhruba 30 minut včetně pádu letadla ,kde jsem si opravdu myslel ,že to bude skvělý film.No nebyl a vše ještě dovršil Rusell Crowe jako Dr.Jekyl.Proboha ,co to má jako být?Scénáristi opravdu byli asi dlouho na sluníčku ,jinak si to nedovedu vysvětlit.Takže podtrženo ,sečteno jde o podprůměrný snímek ve všech ohledech ,na který každý velmi brzy zapomene a jehož vznik osobně vůbec nechápu.Za velmi slušnou kameru ,která zachraňuje co může a slušnou hudbu a taky za to letadlo dávám temných 40% a doufám ,že se tím tenhle vesmír uzavřel.

• 28.3.2019  16:11

Marvelovský komiksový vesmír se rozrůstá o další superhrdinku ,která přichzí v tu pravou chvíli a je perfektně vsunuta mezi poslední dva filmy Avengers.Naplánování a načasování je samozřejmě perfektní a teď k samotnému filmu.Na Marvelovskou komiksovku je poměrně neakční a skoro by se dalo říct komorní.Zjistíme ,kdo je nová superhrdinka a jak přišla ke svým schopnostem a jak to v 90-tých letech vypadalo na zemi a jak vypadal tehdy Samuel L.Jackson jako Nick ,jak přišel ke svému komunikátoru a jak založil Avengery.Co chtít víc ,inu vlastně nic.Film má jasné ,pokliidné tempo ,i když akce se také dočkáme ,zejména v poslední třetině filmu ,ale žádný marvelovský nářez ,jak jsme zvyklí.To si samozřejmě schovávají na poslední Avengers.To je jasné.Scénář je příjemně napsaný ,ženská superhrdinka sedí a je uvěřitelná.Možná chtělo trošku rozvinout děj a malinko delší stopáž ,občas děj a flashbacky poskakují moc rychle ,aniž by si je divák dostatečně vychutnal.Také hlavní padouch byl trošku nevyužitý ,jinak jsem byla ale spokojen.Perfektní kamera ,zvuk ,obratná a komiksová režie ,která se zejména zaměřuje na novou postavu ,ale nezapomíná na vesmír jako takový a dále ho propojuje.A hlavně poměrně dost vtípků a hlášek.Vizuální orgie jsou upozaděny ,ale ty si dozajista užijeme v následných Avengerech ,takže je to vcelku pochopitelné.Marvel budeje svůj vesmír dál a dár a skara dobře se mui to daří.V součtu ostatních komiksovek dávám jasných 80% ,neb jsem přece jen nějaké výtky měl a jdu omrknout naší kočku ,jestli taky nesnědla něco divného ,co svítilo.

• 21.11.2018  12:00

Tak tohle byl opravdu poslední komiksový film ,který jsem chtěl vidět.Ano ,vůbec mě nelákal.No ,posuďte sami-hlavní hrdinové-člověk ,mluvící mýval ,mluvící strom (říká ale jen jednu větu) a k tomu tajemná Gamora a hustý Drax.A všichni dohromady zachraňují vesmír.Kdo by tohle chtěl proboha vidět?No ,všichni,kteří chtějí být připraveni na finální Avengery, s kterými se Strážci Galaxie spojí v jednom velkolepém ,ale opravdu velkolepém finále.A abych byl znalý celého vesmíru ,podíval jsem se tedy i na tenhle komiks ,který jsem opět nečetl ,ale myslím,že původně je mnohem víc brutální a scénaristi z něj udělali rodinou ,sci-fi podívanou ,tak ,aby zapadala přesně do marvelovského vesmíru.Takže scénář je poměrně jednoduchý ,ale funkční a celkem napínavý ,ale hlavně velmi vtipný.Hláškuje se tady skoro pořád a je to jedna z věcí ,která tenhle film drží opravdu hodně nad vodou.Stejně jako herci ,na kterých je vidět ,jak je to baví a užívají si to.Režisér ví přesně ,co servíruje a co chce divákovi říct a jede si přesně po svém a nenechává si do toho od nikoho mluvit.Vizuálně a zvukově se filmu nedá nic vytknout a to se týká i kamery ,výpravy a masek.Vše je opravdu excelentní.Děj je trochu jednodušší a plný klišé ,jak je u většiny marvelovek zvykem a trochu byl také nevyužit hlavní záporák.A pro mě byla i trochu nevýrazná a tak nějak rozplizlá a nicneříkající hudba.Takže v konečném součtu dávám 75% protože film jako celek funguje velmi dobře ,ale přece jen mu něco do dokonalosti chybí a Já jsem Groot:)

• 20.11.2018  21:30

Komiksový svět se nám na filmovém plátně rozrůstá o dalšího hrdinu ,který přesně zapadne do týmu Avengers.Světoznámý neurochirurg má dopravní nehodu ,po které nemůže používat obě ruce a tak hledá novou cestu a najde ji.Získá nové magické schopnosti a doplní už tak velký komiksový vesmír a musím upozornit ,že tu neplatí ani realita ,ani jakýkoliv rozměr a dokonce ani čas.Neplatí tu fyzikálmí zákony ,ani ty materiální ba ani časové.Je to skutečně ohromující podívaná a vizuální pastva pro oči.A to doslova.Nic tu není jen tak a všechno má přesně své místo.A ano,je to právě tenhle doktor ,který se naučí používat a nosit u sebe kámen času.A je tedy jasné ,že pro další vývoj příběhu je jeho postava jedna z nejklíčovějších.Doctor Strange je velmi zajímavý a precizně zpracovaný příběh.Komiks jsem nečetl a tudíž ho neznám ,ale film je srozumitelný ,patřičně napínavý ,komiksově nadčasový a fantastický a vizuálně a zvukově ekcelentní.Chvílemi se možná trochu divák neustálým pohráváním s realitou ztrácí ,protože chvílemi to režisér malinko ,ale opravdu malinko přehání ,ale je to to jediné ,co bych mohl vytknout.Bedenict Cumberbatch je ve své roli opravdu přesný a přesvědčivý ,stejně jako Tilda Swinton.Je to opravdu podivuhodný a zajímavý svět ,který dal vzniknout skvělému filmu ,jenž zapadá do celého marvelovského universa a pomáhá se mu rozrůst se ctí a patřičnou dávkou inteligence a humoru.Dávám čistých 80% a teda ty portály ,to je super věc ,no ne?

• 7.11.2018  23:30

Komiksový vesmír je mohutný ,velkolepý a ohromující.Stejně jako tenhle film.Třetí dobrodružství Avengers ,tedy všech komiksových hrdinů pěkně pohromadě.A když říkám všech ,myslím opravdu všech ,takže se nám ke starým známým přidávají noví známí včetně Spidermama ,Doktoira Strangea a taky třeba Black Pantera a Stážců galaxie ,ano čtete správně.Všichni se tu potkají ,protože nepřítel je tak mocný ,že je potřeba všech a každého..Ihned na začátku podotýkám ,že je před shlédnurím tohohle filmu dobré a vlastně nutné shlídnout všechny ostatní komiksovky ,tedy sólovky jednotlivých postav.Jen tak je možné vše pochopit a nechat se unášet novým příběhem bez problémů a dokonce odhadnout děj následující ,ale o tom později.Už od prvních Avengers jsem tajně doufal ,že je scénaristé zasadí do příběhu s padouchem ,který bude stát za to a bude skoro nemožné ho porazit.A to se mi tady splnilo.Hlavního padoucha samozřejmě známe a ano Thanose jsme už viděli v několika jiných filmech a kdo kouká vždy do konce titulků ,jak radím ,tušil jako já ,kdo že padouch bude a co chce.A on má opravdu hezkou rukavici a do té zasazuje všechny kameny vesmíru a až je bude mít všechny ,udělá cokoliv lusknutím prstu.Výborný nápad pro padoucha a na film ,nemyslíte?Ano je to neuvěřitelná jízda od začátku do konce a hned první scéna je ohromující a fantastická ,stejně jako třeba scéna ve Wakandě ,kam se opět podíváme a spoustu dalších.Film přímo navazuje na třetího Thora ,kde byl zničen Asgard a zachránivší letí na obrovské lodi a ta se stane první Thanosovou obětí hned na začátku filmu.Scénář je skutečně brilantní a perfektně napsaný a vzdávám hold tomu,jak nejen žije se všemi postavami a nezapomíná na ně,ale vše má logiku a spojuje se tu mnoho pavučinek s ostatních filmů a tohle ukočírovat je opravdu mistrovský kus.Oba režiséři skutečně ukázali ,jak moc je to baví ,co že na filmu každou vteřinu vidět a jak přesně ví ,co chtějí.Perfektní scénář ,mistrovská režie a vynikající kamera ,hudba a precizní zvuk.Vlastně ani nemám ,co bych vytknul.Herci jsou skvělí a absoluitně přesvědčiví a vše je dynamické ,uvěřitelné a opravdu velkolepé a při tom ,jak je u těhle filmů zvykem ,zbyvá čas i na humor a vtip a není ho tu zrovna málo.To obstarávají především Strážci Galaxie ,ale nejen oni.Velmi moudře byl tenhle příběh rozdělen na dva filmy.Ano ,jasně ,už slyším ty hlasy volající proč a že peníze a tak.To přece víme ,ale tady je vše tak velké a rozsáhlé ,že by se to do jednoho filmu opravdu nemohlo vejít.Navíc na koncí získá Thanos všechny kameny a začně svoje dílo a v tom film končí a samozřejmě po titulkách máme ještě něco navíc ,ale je to mrazivý a opravdu děsivý konec a teď se dostávám k tomu ,co jsem psal už na začátku ,kdo poctivě koukal na všechny filmy ,tuší stejně jako já ,kde bude záchrana světa a kdo bude zasahovat.Hraničí to téměř s jistotou a věřím ,že se scénáristé nedopustí žádného balastu a budou v téhle rozjeté a absolutně perfektní jízdě pokračovat.Dávám jasných 100% ,protože prostě jinak nemohu a co je to zase venku za řev.

• 30.10.2018  23:37

Thor se nám vrací v plné síle a tentokrát ho na režisérské židli kočíruje Alan Taylor ,který ubral dramatické vážnosti a přidal humoru a StarWars konceptu.Ale hezky po pořádku.Marvelovský vesmír se nám pěkně rozjíždí a jeden film navazuje na druhý a prolíná se s dalšími.Je to paráda sledovat a je to náročné tvořit ,to je jasné.Donedávna jsem komiksy nijak nevyhledával a filmům jsem se až na vyjímky vyhýbal.Teď tak musím vše dohánět ,protože jednotlivé filmy a postavy jsou spolu propojené a navazují na sebe dějem a událostmi a vidět je jednotlivě vytržené z kontextu nemá žádný význam a užije si to čllověk opravdu na půl.Druhý Thor navazuje na první Avengers a opět potkáváme staré známé ,včetně Natalie Portman ,která se tentokrát podívá i mimo zemi a Stellana Skarsgarda.Scénář je oproti jedničce více akční a plný humoru ,což občas sedí a občas ne.Vizualizace je opravdu perfektní a dechberoucí ,jen myslím ,že inspirace Star Wars byla až příliš velká ,chtělo to malinko ubrat plyn.Kamera je dynamická a skvělá ,stejně jako střih a hudba ,o vynikajícím zvuku ani nemluvě.Místy je atmosféra malinko temnější a místy zase ne ,což je myslím dáno tím ,že chvílemi režisér nevěděl jakou cestou se vydá a proto to kolísání.Naštěstí není nijak velké a filmu příliš neuškodilo ,protože jinak je druhý Thor velmi příjemná a svižná podívaná se spoustou humoru a hlášek.U mě dvojka malinko zůstala za jedničkou ,ale opravdu malinko ,takže dávám kladiváckých 80% a opět podotýkám-koukejte do konce titulků a uvidíte náznak dalšího komiksového děje. A proto už vím ,na co se můžeme těšit.Halelujá!!!!

• 21.10.2018  18:52

Třetí příběh Marvelovského prvního avengera a už sám název napovídá ,co se bude dít.Ano bojuje tu každý s každým a upřímně řečeno ,osobně se mi tahle linka ,kdy stojí Avengers defacto prosti sobě moc nelíbí a oboum scénáristům posílám políček ,ale přistoupil jsem na jejich hru a čekal ,co se z toho vyvine.Steve Rogerts přebírá vedení nově zformovaného týmu ,do kterého čím dál víc mluví politika a politici ,tedy něco úplně normálního a na své straně má část týmu a ta druhá čast se zformuje kolem Tonyho Starka a obě skupiny stojí proti sobě.Scénář nění špatně napsaný ,jen je tam na mě trochu moc politizování a občas malinko chaos v postavách a ději ,ale nic zásadního.Oba režiséři jsou v Marvelovkách už zběhlí a tak jedou po své režisérské linii a nic nenechávají náhodě ,nic neinovují ,ale ví,co chtějí divákovi říct a taky jak.Opět podotýkám ,že je dobré vidět aspoň většinu marvelovek ,pokud ne všechny ,jinak toho člověk moc nepochopí.Vizualizace filmu je dokonalá ,ostatně ,jak je u Marvelu zvykem ,stejně jako zvuk ,kamera a hudba Henryho Jackmana.Akční scény jsou skvělé a některé opravdu dechberoucí s pořádným nářezem.Což samozřejmě do komiksových superhrdinských filmů patří a bez toho to prostě nejde.Poprvé se k Avengerům přidává Spiderman a celý děj je o malinko vážnější a temnější ,tudíž je tu i méně humoru a hlášek ,ale na nějaké přece jen dojde.Herci jsou jako vždy skvělí a je vidět ,jak moc je to celé baví.Takže další komiksový zářez dopadl velmi dobře.Dávám 80% za trochu slabší scénář a zbytečné politizování a opět doporučuji vydržet až do konce titulků.

• 20.10.2018  19:21

První Avenger se nám vrací v událostech ,které časově spadají po prvních Avengerech.Ano ,komiksový svět se propojuje a nyní je opravdu nezbytné vidět všechny komiksové filmy pro úplné pochopení celého vesmíru ,takže ač nejsem velký příznivce komiksů ,dělám tak a dokoukávám ,co jsem neviděl a inu ,vesmír se vyplňuje ,zakulacuje a mnohem lěpe definuje a je plnější a jasnější.Captain America se tedy přesouvá z druhé světové válkjy do současnosti ,je členem týmu Avengers ,je mnohem vážnější a dospělejší a jeho nové dobrodružství je o mnoho akčnější a velkolepější.Scénář je v duchu současných komiksovek a rozhodně se nemá za co stydět ,stejně jako oba režiséři ,kteří jedou na plný plyn a šlape jim to.Trochu jsem nemohl překousnout-pozor malý spojlírek ,že stále a tajně už od druhé světové války existuje Hydra a dělá neplechu.To si toho nikdo za takových let nevšiml?Pak jsem se s tím smířil ,řka si ,že politici je verbež všeho schopná a bylo to vpohodě.Vše šlape na výbornou a to jak zvuk ,vizualizace ,tak herci ,hlavně Chris Evans a Scarlett Johansson ,které to stále a pořád pekelně sluší a zraje jako víno a hraje jako z partesu.Taky jsem si po delší době moc užil Roberta Redforda ,jehož politický záporák je opravdu skvělý.Trochu mi tu v závěru chyběl větší tah na branku ,trochu víc nápadů ,ale jinak jsem byl velmi spokojen ,takže dávám 85% a velmi se těším na další marvelovky.

• 20.10.2018  19:07

Komiksoví superhrdinové se opět spojují ,aby chránili svět.Toť ve zkratce.Komiksový vesmír se mohutně rozrůstá a filmy s jednotlivými hrdiny se propojují více a více a pomnalu bude skoro nezbytné vidět všechny,abychom pochopili veškěré události minulé ,současné i budoucí.Jednotlivé filmy na sebe totiž navazují a tudíž respektují události filmů předešlých a neznalý divák se ptá proč a co je toto.Musí vše vidět a pak se ptát nebude.Takže popořádku.Pokračovánií Avengers spojuje hrdiny známé a samozřejmě přidává nové ,aby byli zajímavější a barevnější.Scénář pokračuje v duchu jedničky ,takže hlavně digitální ,vizuální a zvuková oslava ,ale nezapomíná se ani na jednotlivé hrdiny ,jejich životy a jejich problémy a občas to vše propojují humorné hlášky a situace ,bez kterých by to nebylo ono.Za sebe musím říct ,že jsem byl spokojený ,jak s výpravou ,vizualizací,tak se zvukem ,kamerou a herci.Trošku slabší byl opět scénář ,jako u prvního filmu a celkově druhé dobrodružství vyznívá o něco slabšeji ,než díl první.Chyběl mi tu nějaký větší nápad a moment překvapení,jakoby byl režisér se vším tak nějak spokojen a nesnažil se přidat vlastní invencí a jít o level výš ,ale jinak je to slušná ,dynamická a velmi nabušená jízda se spoustou akce ,hlášek a několika opravdu skvělých momentů a scén.Dávám 80% ,protože kromě scénáře vše šlape na výbornou a opět podotýkám ,že se vyplatí ,jako u všech komiksovek čekat do posledního titulku.Je to vskutku skvělá rodinná podívaná ,která zapadá do vytvářeného vesmíru na výbornou a budeme se na ní dívat zas a znovu.

• 29.9.2018  18:42

Po 3 letech se vracíme k dinosaurům ,ale bohužel už ne do parku ,ale tak nějak různě.Základní nosná myšlenka filmu je ta ,že ostrov ,na kterém dinosauři po opuštění parku žijí ,zničí sopka a je potřeba je odvézt jinam ,kde by mohli v dál v klidu žít.Ano ,děj mírně kopíruje "Ztracený svět:Jurský park" ,kde se dělo něco podobného a dinosaury taky chytali a odváželi jinam.Tedy základní námět je pro mě nic moc a tak nějak bez nápadu.První část na ostrově je ale velmi slušná podíváná a vizuálně je to opravdu pastva pro oči.Divák se dozví ,kdo je kdo,vrací se nám staří známí Chris Pratt a Bryce Dallas Howard a taky tak nějak ,co se děje a kdo je tentokrát hlavní padouch.Nebudu se zabývat logickým tématem ,že se lidi pořád nepoučili a opakují ty samé chyby ,to se prostě děje ,hlavně ,když jde o moc a peníze.Soustředím se jen na film a to okolo.Takže ,když se z ostrova dostaneme a sopka vybuchne ,děj se velmi prudce zastaví a dost dlouho se vleče.Oba scénárističtí hoši trochu nevěděli asi kudy kam ,což je trochu vidět.Jakmile se tohle překlene a děj se rozjede ve starém panském sídle ,opět nabírámě rychlost a svižně se necháme unášet dějem ,nápady a celou vizualizací ,která je opravdu dokonalá.Kamera ,střih ,zvuk a výprava je opravdu dechberoucí.To si pan producent Spielberg pohlídal.Film samotný navazuje na předešlé snímky a dokonce se tu objeví i Jeff Goldblum ,jako náš milý matematik ,byť jen na minutu.Režisér Bayona je hororově laděn ,což je na filmu vidět a trochu mu nejde gradace děje a jeho udržení po celou dobu filmu ,což je tady i vina scénáře ,který ,buďme upřímní,napaditý moc není.Spielberg si měl oba scénáristy pohlídat a nedávat jim tak volnou ruku.Film se ale i přesto drží nad průměrem a zejména jeho vizualizace ho strka přeci jen o dost nad průměr.Je tu opět několi skvělých scén a taky těch vtipných a chvilku srovnávám a přemýšlím a dávám jurských 70% stejně jako u třetího Jurského parku.No jsem zvědav ,jak nám bude příběh pokračovat.A na závěr mám malinkou poznámku ke konci:takhle by se opravdu nemohl nikdo normální zachovat a to v žádném případě ,snad tedy kromě ekologických aktivistů všech stupňů.

• 29.9.2018  17:49

Steven Spielberg nájm servíruje svůj další film ,tentokráte podle knihy Ernesta Clinea .Příběh je vcelku prostý.Země roku 2045 ,kde je virtuálná realita běžnou součástí života a jistý počítačový expert umístil dovnitř virtuálního světa tajné ingredience a zemřel a všichni se snaží je najít.Už sám námět je vynikající a má úžasný nápad ,ale v rukách Stevena Spielberga se proměňuje v absolutní klenot.Je až neuvěřitelné ,co tenhle pán ve svých letech dokáže a je vidět ,že má opravdu nevyčerpatelnou studnici nápadů.Jeho mysl je lehká a svěží a čerstvá ,jakoby vůbec nestárla(díkybohu) a díky tomu můžeme sledovat jedno z nejúžasnějších akčních sci-fi posledních let.Ano.Je to jedna velká úžasná podívaná od začátku do konce.Spielberg nám tu servíruje tolik nápadů ,že bych si myslel ,že je ani nejde nacpat do jednoho filmu,Ale jde.Dokonalá vizuální stránka budoucnosti ,perfektní kamera ,střih a zvuk je u Spielberga samozřejmostí ,ale stále nás nepřestane překvapovat a udivovat ,jak je filmařsky dokonalý a čistý.Výborní herci ,včetně těch dětských (jak je u Spielberga opět zvykem) jen dokreslují úžasnou atmosféru celého filmu.A pro ty ,co hrají počítačové hry-jako jsem třeba já-je tu ještě jedna přidaná hodnota navíc a to je právě svět počítačových her a jejich vývoj.Je tu taky spousta a spousta odkazů na spousta filmů ,které ani nejde všechny vyjmenovat. Byl by to pěkně dlouhý sloupec Za všechny ale jmenuji určitě "Osvícení" ,kde zaplesá každý fanoušek Stevena Kinga a kde se odehrává čast virtuálníáho děje.A tohle vše nám Spielberg servíruje s neuvěřitelnou lehkostí ,citem pro děj ,napětí a obrovským filmařským srdcem.Je to rodinná dobrodružná podívaná bez absolutní chyby se vším ,co má taková podívaná mít.Možná budou mladší diváci tápat po odkazech na klasiku a Ti starší zase tochu ve virtuálním světě ,to je ale správně ,tím se oba světy vlastně propojují. Takže dávám jasných 100% a Stevene náš milý ,opět děkujeme a úplně vidím tu virtuální realitu třeba v takovém Resident Evilu.Víte o čem mluvím ,že?No ,to nás čekají pěkné věci.P.S.Opravdu bych prosil madam Spáčilovou ,aby už se věnovala něčemu jinému ,než psaní "rádoby" kritik.Je totiž vidět ,že je v nových filmech úplně mimo.Ano ,jasně ,má právo na osobní názor ,ale dát tomube filmu 65% ,protože nehraju počítačové hry a tudíž tomu nerozumím je vskutku velmi omezené ,jak lidsky ,tak odborně.Halelujá!!!!!!

• 29.9.2018  17:20

Tak nám od posledních "Predátorů" uběhlo osm let a Shane Black nám jako režisér a spoluscénárista servíruje pokračování ,které je tak trochu pokračováním a vlastně není a chtělo by se říct ,že nastartuje novou sérii s vesmírnými lovci.První "Predátor" je jasná a neředěná klasika 80-tých let a bezesporu jeden z nejlepších akčních filmů.O tom není pochyb.Pokračování bylo více ,přesněji řečeno dvě přímé a dvě trapné odnože "Alien vs Predátor" ,natočené na motivy počítačových her.Ty přímé kvalit jedničky zdaleka nedosáhly ,ale šlo o slušné filmy a ty odnože by si zasloužily soudní tribunál (viz moje komentáře ke všem filmům).Shane Black se rozhodl vesmírné lovce vzkřísit s tím ,že se trochu vylepšili a tak nějak se loví i mezi sebou.No myšlenka je to slušná a zaslouží (zatím) obdiv ,výsledek je bohužel tak nějak průměrný (díkybohu ,mohlo to dopadnout hůř).Je tu totiž namícháno a slepeno vše ,co oba hoši mysleli ,že bude cool ,ale není.Takže tu máme skupinu zkrachovalců ,jednu doktorku a geniální dítě.A Ti se jim samozřejmě postaví.Je tu spousta akce ,samozřejmě a několik scén je opravdu skvěle natočených a filmařsky bravurně zvládnutých.je tu spousta hlášek ,několik je jich vtipných a většina zbytečných.Bohužel.Linka paní doktorky a malého chlapce mi moc nesedí a divák jim moc nevěří.A navíc ani herci nejsou nijak zvlášť dobří.Hrají ,hrají ,ale jako by je to ani moc nebavilo.Vše zachraňuje skvělá kamera,střih a hlavně excelentní zvuk ,který opravdu stojí za slyšení a výborná hudba ,kde Henry Jackman kombinuje původní motivy z prvního filmu a výsledek je opravdu skvělý.Bohužel jsme se žádné evoluce nedočkali (trochu mě přišel tenhle přídomek českého distributora zbytečný) a jsem zvědav ,jestli se nám po tomhle filmu vesmírný lovec na plátno ještě vrátí ,nebo bude lovit někde jinde.Osobně jsem moc nečekal ,takže jsem byl vcelku spokojen a film jsem si jakžtakž užil.Po chvíli přemýšlení a srovnávání dávám bezevolučních 60 % a jdu se mrknout ,co to zase pípá v mé pracovně.

• 6.9.2018  21:40

Jestli se tento komentář rozhodnu přijmout ,bude znít asi nějak takhle : Ethan Hunt nám zraje jako víno a jeho šestá nemožná mise je ukázkou toho nejlepšího ,co lze v akčním žánru na plátně vidět.Ale pěkně popořádku.Režisér Christopher McQuarrie si sám napsal i scénář a pod produkčním vedením Toma Cruise drží opratě pevně v rukách a přesně ví ,co chce a kam směřuje.Scénář je precizní ,detailní a jasně směřující a je psán s velkou úctou k dílu samotnému i k divákovi.Každá scéna je perfektně naplánovaná a precizní a od začátku do konce je to jedna velká jízda.Tom Cruise nám hezky uzrál a v jeho letech tohle odehrát ,opravdu hluboce smekám a dokonce hraje s citem a bez jeho oblíbených křečích z mládí.Ostatní herci mu jako vždy perfektně sekundují a je opravdu radost se na ně dívat.Kamera je dechberoucí a absolutně skvělá a akční scény jsou vymazleny do posledního detailu a jsou přesnou ukázkou toho ,že se lze obejít i bez digitálních pomocníků a natáčet "po staru".Ovšem výsledek je nový a lepší ,než kdykoliv předtím.Skutečně tu akce na plátně nabírá nový význam a každá akční scéna působí naprosto precizně ,velkolepě a fantasticky.A několikrát se mi až tajil dech ,jak je vše dokonalé.Ano ,jsem velmi nadšen a musím říct ,že v tuto chvíli je to Bond ,James Bond ,kdo je ten vzadu.Ano ,šestá mise Ethana Hunta je skutečně akční ,dobrodružný thriller se vším všudy a ukazuje ,jak má tenhle žánr vypadat a tak moc se chtěl podobat mistrovi ,až jej sám překonal.Tak uvidíme ,co James v novém filmu č.25 na to.Jinak trochu mimo musím říct ,že jsem se opět přesvědčil ,jak je svět tajných agentů a všechmožných dvojitách či trojitých chycenců na nic a plný naprostého bahna a odpadu ,kde nikdo neví ,za koho kope a kdo je kdo a přemýšlím ,jestli by bez tohohle všeho nebylo lidstvu lépe.Jo ,to by ale zase nevznikl tenhle skvělý film.To je ale politika a ta sem nepatří.Takže sečteno ,podtrženo je tahle šestá Ethanova mise naprosto famózní a skvělá a budeme se na ní dívat zas a znovu ,takže dávám jasných 100% a už se těším na další.A právě mi tu zazvonil podivný chlapík a nese mi velmi zvláštní ,asi tajnou obálku.Hmmm.

• 2.8.2018  14:13

Je jasné ,že nebudeme svědky jen přímých pokračování Star Wars ,ale i doplňujích filmů ,neboli spin-offů (to je ale nehezké slovo).No a máme tady spin-off první s názvem Rogue One ,který časově spadá kousek před Epizodu IV a ta na něj přímo navazuje.Jistě všechny diváky zajímá,jak se tehdy podařilo ukrást plány Hvězdy smrti.No a tady máme odpověď v plné kráse a síle.A jak se zadařilo?Myslím ,že skvěle ,s patřičnou úctou k celému příběhu a světu Star Wars.Předně musím říct ,že tu vše opravdu funguje a scénář je vymyšlený a vypiplaný do posledního detailu.Samozřejmě je to jasná honba studia za penízkami a už slyším spoustu škarohlídů ,že tohle není Star Wars.Já jim jen říkám ,že nemůžeme být svědky jen přímých pokračování ,ale že nás taky zajímá spoustu věcí a nevyřešených situací z minula a pokud je to natočeno s patřičkou úctou a profesionalitou ,říkám proč ne,jasné?Samozřejmě pár výtek mám ,to by asi ani nešlo.Onu zabudovanou slabinu Hvězdy smrti celkem ještě beru ,i když trochu emocí to vzbuzuje ,ale digitální Tarkin a Leia ,která je tam pouhých několik vteřin ,jsou prostě digitální a i když se tvůrci znažili ,seč to šlo ,je to prostě znát.Chápu ,že Tarkin tam být musel ,ale předání záznamů Leie bych vyřešil jinak.Příběh je také trochu nevyvážený a po super rozjezdu se tempo zpomalí a chvílemi je poměrně nevyrovnané ,jakoby tvůrci nevěděli ,kam a jak se ubírat.Naštěstí to nezklouzlo nijak závratně doů a spousta věcí zachraňují nápady ,hodně známých postav (a robotů) a samozřejmě Darth Vader a jeho světelný měč.JInak kamera perfektní ,vizuální stránka až na ony dva herce bez chyby ,hudba s použítím několika Williamsových motivů taky skvělá a režisér Gareth Edwards naštěstí přesně věděl co chce a co točí.Díkybohu.Takže dávám galaktických 80% a teda fakt nevím ,co tu mám v šuplíku za podivné plány a odkud se vzaly.

• 26.6.2018  17:15

Takže se do světa Jumanji vracíme po 22 letech a jak se návrat vydařil?No myslím ,že opravdu na výbornou.Předně nový film nijak nekopíruje originál a nejde ani o remake ,vlastně na původní film volně navazuje.Školáci tentokrát nenajdou stolní hru ,ale starou videoherní konzoli a začnou se dít věci.Tentokrát se ve světě Jumanji ocitnou přímo a je to jedna velká dobrodružná akční jízda ,plná skvělých scén ,místy až dechberucích ,která je proložená skvělými komediálními prvky a spoustou vtipných hlášek.Je vidět ,že už scénář není odfláknutý a všichni 4 pánové se snažili ,aby výsledek nebyl jen vizuální nakládačka.No a není.Knihou se inspirovali velmi volně ,což původní film také.Režie je skutečně vynikající a přesně vede diváka kam má.Samozřejmě hodně toho stojí na hercích a ti odvádějí tu nejlepší práci.A všichni do jednoho.Osobně jsem si nejvíc užil Jacka Blacka a Karen Gillian a samozřejmě Dwayne Johnsona.Celý film jsem se až neskutečně bavil a byl napnutý až do konce ,jak tohle dopadne.A přesně takhle to má býtJe tu také pěkná a upřímná pocta původnímu filmu a Robinu Williamsovi.Trošku mám výtku ,že je zde poměrně dost věcí postavených na znalosti videoher a kdo je nehraje ,nebo vůbec neví o co jde (vím ,moc jich nebude) ,tak se lehce ztrat ,nebo nebude rozumět..A molje druhá výtka směřuje na záporáka.Není dostatečně silný a tenhle film úplně neudýchal.Prostě jsem čekal od něho víc.Takže celkem a kolem vzato dávám 85% a jsem velmi zvědavý a natěšený na pokračování ,to je bez debat.Sakrblé ,co to s tím Playstationem zase je.

• 31.5.2018  17:57
    Teambuilding (2018)

Je nejmenovaný den večer a já se rozhodl podívat na novou českou komedii.Předně říkám ,že komedie mám rád a jelikož je jich jako šafránu ( snad se jich filmaři bojí , nebo je neumějí točit ) o to víc se na každou těším.Ano ,tady jsem měl vcelku obavy po zhlédnutí traileru ,ale i tak jsem se těšil.Žel bohu obavy se ukázaly jako oprávněné ,ale bylo to ještě daleko horší než jsem si myslel.Režisér Ján Novák nám na premiéře prozradil ,že vycházel ze svých zápisků ,kterí si kdysi zapsal ,když byl někde na hotelu a tam, probíhal tembuilding nejmenované banky.A zápisky použil pro tento film.A to je první a velký kámen úrazu-ano přesně ,jen zápisky ,film totiž nedisponuje ani nějakým náznakem scénáře a příběhem a ani se o to nesnaží.To je velmi ,velmi špatně.Prostě někdo vypustíl skupinu herců do hor s tím ,že tu bude samo o sobě vtipné a stačit.No není a vůbec.Asi dvakrát jsem se pousmál a to spíš samotným hercům ,než že by tam bylo něco vtipného.Herci tu nemají co hrát a plácají se sem a tam a něco říkají a působí to hrozně a nadmíru neohrabaně.Tenhle výlet placený bankou a takovéhle zaměstnance by nemohla mít ani ta nejzoufalejší banka ,prototože by zkrachovala dřív ,než by otevřela první pobočku.Všechno je tady špatně-žádný výběr exteriérů ,žádný nápad ,nemastna neslaná zvuková i hudební složka ,prostě všechno.Jediný ,kdo se snaží to záchránit je kameraman Miroslav Souček ,jehož záběry hor jsou opravdu krásné ,ale to je taky tím ,že naše hory jsou samy o sobě prostě krásné ,no ne?Z tohohle filmu jsem fakt smutný ,typický případ toho ,jak neumětel něco dělá a myslí si,jak je to super a zábavné.Ján Novák o režii zřejmě mnoho neví a na place se asi dobře bavil a proto se nebaví diváci a bavit se u jeho filmů nebudou ,dokud nepochopí ,že filmy se musí točit hlavou a srdcem a musí mít duši.Tenhle nemá ani jedno a ať přemýšlím jak chci a ať se snažím jak chci ,nemohu přivřít oči a dát nic jiného než krásých čistých 0%.Je to opravdu smutný případ filmařiny ,kterému se každý musí vyhnou obloukem.Ha sta la vista:):):)

• 24.5.2018  18:05

Tenhle vesmír je tak velký a mnoho a mnoho o něm ještě nevíme.No a samozřejmě taky z něj ještě mnoho vyždímeme.Na to ale my diváci čekáme a jen se blahem tetelíme ,tedy ,pokud to někdo nezkazí.Druhá sólovka z vesmíru Star Wars ,která se tentokrát zaměřuje na jednu z nejoblíběnějších postav-ano na Hana Sola.Harrisona Forda nahradil Alden Ehrenreich a nutno dodat ,že se velmi snažil a dopadl celkem slušně.Trochu jsem se toho bál ,nejen z úcty k Fordovi ,ale i k postavě samotné ,ale je vidět ,že Ford pomáhalů a spoustu gest a mimiky Ehrenreich převzal ,ale při tom zůstává svůj a postava je tak nová a čerstvá a to bylo podle mě velmi důležité.Ovšem Harrison Ford to prostě není.Je to velká akční jízda ,střihnutá westernem a dobrodružstvím ,hláškuje se jako o život a humor je tu neustále ,stejně jako mnoho nápadů a akce.Ani by vlastně nemuselo jít o film ze světa Star Wars ,rytíře Jedi tu prosím nehledejte ,stejně jako cokoliv známého.Ale samozřejmě něco známého tu čekáme a to je zejména setkání Hana s Chewiem a taky s Landem.A to se povedlo na výbornou ,stejně jako to ,jak Han ke své lodičce přišel.Ron Howard je opravdu zkušený řemeslník a výtečný režisér a tady to opět ukázal na plné čáře,příběh je jasný ,zajímavý,jedna akce střídá druhou ,stejně jako seznamování s postavami.Přesně ví ,co kde a kdy má být.Samozřejmě je na filmu trochu vidět ,že se hodně dotáčelo a přetáčelo ,což přece jen filmu malinko ublížilo a prorto nemůžu dát s plným svědomím více ,než dám ,ale o tom později.A taky se film chvilkami mírně pozastaví a trochu vleče.Časově film zapadá někde mezi epizodu 3 a 4 a sledujeme právě to ,co nás zajímalo ,tedy kdo Han vlastně je ,jaký je a jak se k pašování dostal.A tohle opět funguje na výbornou.Skvěle sekunduje Woody Harrelson ,no a tandem geniálně doplňuje Chewie ,to je jasné.Emily Clarke je trochu nemastná ,neslaná ,ale dalo se to snést.Musím ještě pochválit Johna Powella za hudbu ,kde je viodět jasný hold Johnu Williamsovi ,obohacený o spoustu vlastních ,skvělých a velmi poslouchatelných nápadů.Takže celkově vzato jde o vynikající rodinné sci-fi ,kde se divák nadchne akcí (scéna z vlakem je opravdu dechberoucí) ,pobaví hlaškami ..."Já Tě nesnáším"...."Já vím" a zodpoví se mu několik otázek z vesmíru Star Wars.No a taky se objeví jedna velmi známá postav ,ta ale spoustu otázek spíš vyvolá ,to je ale u Star Wars klasika ,no ne?Určitě se nám zodpoví v nějakém dalším filmu.A typoval bych ,že Han bude mít ještě aspoň jeden film ,než se přiblíží k epizodě 4.A samozřejmě i výtky mám.Předně jde o film se světa Star Wars a mě tu prostě chybí síla a jasně směřující Jedi kontext,no a taky světelné meče ,bez nich je to prostě o něco sušší.Příběh je taky dost rozpolcený a trošku přeskakuje žánrově i postavově sem a tam ,což moc dobře nevyznívá.Kdyby nešlo o film ze světa Star Wars ,jistě bych šel s hodnocením o něco výš.Poměrně dlouho přemýšlím a nakonec dávám pašerácky slušných 70% a skutečně jsem si to užil a bavil seAle vůbec bych se nedivil ,kdyby mladý Solo divákům úplně nesedl.Prostě i ve světě Star Wars není všechno zlato ,co se třpytí.Ať nás provází síla!!!!A už se ale stejně a moc těšíme na epizodu IX.

• 31.3.2018  21:40

Marka Ebena je radost poslouchat a na Terezu Kostkovou je radost se dívat.Jeden z nejzábavnějších pořadů v televizi vůbec ,skvělý nápad ,pořad má spád a šmrnc a na nové díly se vždy těším.Dávám hvězdných 90% a kdo umí ,ten tančí a my diváci se výtečně bavíme.

• 31.3.2018  21:37
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Příjemné ,vtipné ,zábavné a víc od tohoto typu pořadu nepotřebuji.Není poochyb o tom ,že to není žádné veledílo a místy může malinko prosáknout trapnost ,ale myslím ,že doposud to v naprosté většině bylo zvládáno s bravurou ,skvěle jsem se bavil a na nové síly vždy těšil.Dávám známých 80 % a výš nejdu ,hlavně proto ,že mi tam pořád chybí mé oblíbené hvězdy a občas jsou tam hvězdy málo známe či téměř pro mě neznámé.

• 18.1.2018  22:24
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

U televizních seriálů příliš času netrávím ,kriminálky mám ale rád."Policie Modrava"je točena staromódním stylem a musím říct ,že mě režisér Jaroslav Soukup velmi příjemně překvapil.Jasně ,nejde tady o žádné Sherlocovská a zapeklitá kriminální dramata ,ale lehkou a příjemnou televizní podívanou na nedělní večer.Scénář je lehký ,příjemně uprašující ,režisér ví co chce a režíruje v klidu a s vkusem a má k tomu skvělé herce.Moc jsem si užil Soni Norrisové,Jaroslava Satoranského,Jany Bouškové,Táni Medvecké a třeba taky skvělého Ladislava Mrkvičku.Snad jen Filip Tomsa by mohl trochu občas přitlačit na pilu a ještě zajít na hodiny herectví ,aby se ostatním alespoň vyrovnal.Byl až příliš toporný a upjatý.Hodně pozitivně hodnotím ,že se vše natáčelo v reálném prostředí a hodně v exteriérech ,což velmi pomáhá celému seriálu a nese sebou přece jen profesionálnější výpravu a produkci ,než studiové seriály.Každý dííl mě velmi příjemně utekl ,je tu i poměrně dost úsměvných momentů a postraních příběhů a celé dohromaqdy to vytváří slušný celek.Zejména při té dnešní televizní produkci.Vůbec se nebojím a dávám kašperských 75% .Pokud bych měl a chtěl jít výš ,bylo by potřeba přece jen přitlačit na scénaristickou a režísérskou kriminální pilu ,ale myslím ,že to sami tvůrci ani nechtěli.Každopádně bych řekl ,že se Modrava bude pravidelbě objevovat v televizním programu a stále se na ní budeme dívat.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29