anli

okres Rakovník

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 31.5.2018  17:57
    Teambuilding (2018)

Je nejmenovaný den večer a já se rozhodl podívat na novou českou komedii.Předně říkám ,že komedie mám rád a jelikož je jich jako šafránu ( snad se jich filmaři bojí , nebo je neumějí točit ) o to víc se na každou těším.Ano ,tady jsem měl vcelku obavy po zhlédnutí traileru ,ale i tak jsem se těšil.Žel bohu obavy se ukázaly jako oprávněné ,ale bylo to ještě daleko horší než jsem si myslel.Režisér Ján Novák nám na premiéře prozradil ,že vycházel ze svých zápisků ,kterí si kdysi zapsal ,když byl někde na hotelu a tam, probíhal tembuilding nejmenované banky.A zápisky použil pro tento film.A to je první a velký kámen úrazu-ano přesně ,jen zápisky ,film totiž nedisponuje ani nějakým náznakem scénáře a příběhem a ani se o to nesnaží.To je velmi ,velmi špatně.Prostě někdo vypustíl skupinu herců do hor s tím ,že tu bude samo o sobě vtipné a stačit.No není a vůbec.Asi dvakrát jsem se pousmál a to spíš samotným hercům ,než že by tam bylo něco vtipného.Herci tu nemají co hrát a plácají se sem a tam a něco říkají a působí to hrozně a nadmíru neohrabaně.Tenhle výlet placený bankou a takovéhle zaměstnance by nemohla mít ani ta nejzoufalejší banka ,prototože by zkrachovala dřív ,než by otevřela první pobočku.Všechno je tady špatně-žádný výběr exteriérů ,žádný nápad ,nemastna neslaná zvuková i hudební složka ,prostě všechno.Jediný ,kdo se snaží to záchránit je kameraman Miroslav Souček ,jehož záběry hor jsou opravdu krásné ,ale to je taky tím ,že naše hory jsou samy o sobě prostě krásné ,no ne?Z tohohle filmu jsem fakt smutný ,typický případ toho ,jak neumětel něco dělá a myslí si,jak je to super a zábavné.Ján Novák o režii zřejmě mnoho neví a na place se asi dobře bavil a proto se nebaví diváci a bavit se u jeho filmů nebudou ,dokud nepochopí ,že filmy se musí točit hlavou a srdcem a musí mít duši.Tenhle nemá ani jedno a ať přemýšlím jak chci a ať se snažím jak chci ,nemohu přivřít oči a dát nic jiného než krásých čistých 0%.Je to opravdu smutný případ filmařiny ,kterému se každý musí vyhnou obloukem.Ha sta la vista:):):)

• 24.5.2018  18:05

Tenhle vesmír je tak velký a mnoho a mnoho o něm ještě nevíme.No a samozřejmě taky z něj ještě mnoho vyždímeme.Na to ale my diváci čekáme a jen se blahem tetelíme ,tedy ,pokud to někdo nezkazí.Druhá sólovka z vesmíru Star Wars ,která se tentokrát zaměřuje na jednu z nejoblíběnějších postav-ano na Hana Sola.Harrisona Forda nahradil Alden Ehrenreich a nutno dodat ,že se velmi snažil a dopadl celkem slušně.Trochu jsem se toho bál ,nejen z úcty k Fordovi ,ale i k postavě samotné ,ale je vidět ,že Ford pomáhalů a spoustu gest a mimiky Ehrenreich převzal ,ale při tom zůstává svůj a postava je tak nová a čerstvá a to bylo podle mě velmi důležité.Ovšem Harrison Ford to prostě není.Je to velká akční jízda ,střihnutá westernem a dobrodružstvím ,hláškuje se jako o život a humor je tu neustále ,stejně jako mnoho nápadů a akce.Ani by vlastně nemuselo jít o film ze světa Star Wars ,rytíře Jedi tu prosím nehledejte ,stejně jako cokoliv známého.Ale samozřejmě něco známého tu čekáme a to je zejména setkání Hana s Chewiem a taky s Landem.A to se povedlo na výbornou ,stejně jako to ,jak Han ke své lodičce přišel.Ron Howard je opravdu zkušený řemeslník a výtečný režisér a tady to opět ukázal na plné čáře,příběh je jasný ,zajímavý,jedna akce střídá druhou ,stejně jako seznamování s postavami.Přesně ví ,co kde a kdy má být.Samozřejmě je na filmu trochu vidět ,že se hodně dotáčelo a přetáčelo ,což přece jen filmu malinko ublížilo a prorto nemůžu dát s plným svědomím více ,než dám ,ale o tom později.A taky se film chvilkami mírně pozastaví a trochu vleče.Časově film zapadá někde mezi epizodu 3 a 4 a sledujeme právě to ,co nás zajímalo ,tedy kdo Han vlastně je ,jaký je a jak se k pašování dostal.A tohle opět funguje na výbornou.Skvěle sekunduje Woody Harrelson ,no a tandem geniálně doplňuje Chewie ,to je jasné.Emily Clarke je trochu nemastná ,neslaná ,ale dalo se to snést.Musím ještě pochválit Johna Powella za hudbu ,kde je viodět jasný hold Johnu Williamsovi ,obohacený o spoustu vlastních ,skvělých a velmi poslouchatelných nápadů.Takže celkově vzato jde o vynikající rodinné sci-fi ,kde se divák nadchne akcí (scéna z vlakem je opravdu dechberoucí) ,pobaví hlaškami ..."Já Tě nesnáším"...."Já vím" a zodpoví se mu několik otázek z vesmíru Star Wars.No a taky se objeví jedna velmi známá postav ,ta ale spoustu otázek spíš vyvolá ,to je ale u Star Wars klasika ,no ne?Určitě se nám zodpoví v nějakém dalším filmu.A typoval bych ,že Han bude mít ještě aspoň jeden film ,než se přiblíží k epizodě 4.A samozřejmě i výtky mám.Předně jde o film se světa Star Wars a mě tu prostě chybí síla a jasně směřující Jedi kontext,no a taky světelné meče ,bez nich je to prostě o něco sušší.Příběh je taky dost rozpolcený a trošku přeskakuje žánrově i postavově sem a tam ,což moc dobře nevyznívá.Kdyby nešlo o film ze světa Star Wars ,jistě bych šel s hodnocením o něco výš.Poměrně dlouho přemýšlím a nakonec dávám pašerácky slušných 70% a skutečně jsem si to užil a bavil seAle vůbec bych se nedivil ,kdyby mladý Solo divákům úplně nesedl.Prostě i ve světě Star Wars není všechno zlato ,co se třpytí.Ať nás provází síla!!!!A už se ale stejně a moc těšíme na epizodu IX.

• 31.3.2018  21:40

Marka Ebena je radost poslouchat a na Terezu Kostkovou je radost se dívat.Jeden z nejzábavnějších pořadů v televizi vůbec ,skvělý nápad ,pořad má spád a šmrnc a na nové díly se vždy těším.Dávám hvězdných 90% a kdo umí ,ten tančí a my diváci se výtečně bavíme.

• 31.3.2018  21:37
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Příjemné ,vtipné ,zábavné a víc od tohoto typu pořadu nepotřebuji.Není poochyb o tom ,že to není žádné veledílo a místy může malinko prosáknout trapnost ,ale myslím ,že doposud to v naprosté většině bylo zvládáno s bravurou ,skvěle jsem se bavil a na nové síly vždy těšil.Dávám známých 80 % a výš nejdu ,hlavně proto ,že mi tam pořád chybí mé oblíbené hvězdy a občas jsou tam hvězdy málo známe či téměř pro mě neznámé.

• 18.1.2018  22:24
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

U televizních seriálů příliš času netrávím ,kriminálky mám ale rád."Policie Modrava"je točena staromódním stylem a musím říct ,že mě režisér Jaroslav Soukup velmi příjemně překvapil.Jasně ,nejde tady o žádné Sherlocovská a zapeklitá kriminální dramata ,ale lehkou a příjemnou televizní podívanou na nedělní večer.Scénář je lehký ,příjemně uprašující ,režisér ví co chce a režíruje v klidu a s vkusem a má k tomu skvělé herce.Moc jsem si užil Soni Norrisové,Jaroslava Satoranského,Jany Bouškové,Táni Medvecké a třeba taky skvělého Ladislava Mrkvičku.Snad jen Filip Tomsa by mohl trochu občas přitlačit na pilu a ještě zajít na hodiny herectví ,aby se ostatním alespoň vyrovnal.Byl až příliš toporný a upjatý.Hodně pozitivně hodnotím ,že se vše natáčelo v reálném prostředí a hodně v exteriérech ,což velmi pomáhá celému seriálu a nese sebou přece jen profesionálnější výpravu a produkci ,než studiové seriály.Každý dííl mě velmi příjemně utekl ,je tu i poměrně dost úsměvných momentů a postraních příběhů a celé dohromaqdy to vytváří slušný celek.Zejména při té dnešní televizní produkci.Vůbec se nebojím a dávám kašperských 75% .Pokud bych měl a chtěl jít výš ,bylo by potřeba přece jen přitlačit na scénaristickou a režísérskou kriminální pilu ,ale myslím ,že to sami tvůrci ani nechtěli.Každopádně bych řekl ,že se Modrava bude pravidelbě objevovat v televizním programu a stále se na ní budeme dívat.

• 4.1.2018  23:21

Osmá epizoda je tady a s ní stará i nová síla.A jak to dopadlo?Netrpělivě jsme čekali a čekali a dostali jsme jeden z nejúžasnějších audiovizuálních zážitků , o tom žádná.A kdo tvrdí cokoliov jiného ,byl dlouho na sluníčku.Ano takhle má vypadat filmová technika třetího tisíciletí.No a zbytek hezky popořádku.Byl jsem nadšen a fascinován ,ale drobné připomínky si dovolím mít.Takže předně pokračujeme tam ,kde skončli jsme epizodou sedmou.Potkáváme staré známé ,to především ,jak z party staré ,tak z party nové a několik tváří úplně nových.Tady je nutné podotknout ,že všichni herci jsou skvělí a především Luke a Leia ,kteří tvoří jednu linii příběhu a jakýsi propojovací můstek si zaslouží velký potlesk.Jestliže sedmá epizoda byla pocta Hanu Solovi ,pak epizoda osmá je velkou poctou Lukovi a Leie ,to je bez debat.Daisy Ridley se tu skvěle zabydlela a hraje o level výše ,než v epizodě minulé.Což jí ale nemůžeme mít za zlé ,neb vklouznout a rozkoukat se ve světě SW vyžaduje opravdu velkou sílu.Scénář je precizní a jasně vystavený a nedává šanci cokoliv zpochybnit.Můžeme se jen domnívat ,jestli by šel otec Lucas cestou stejnou ,nebo úplně jinou.To se nikdy nedozvíme.Jisté ale je ,že režisér Rian Johnson se vydal cestou vlastní a dostal velkou důvěru.Přesně ví ,co chce a přesto ,že se drží linie příběhu a ví ,co si může dovolit a kam jít ,pouští se i do svyých vlastních obrazů a nápadů a vede si velmi a velmi dobře.Svět SW zná dokonale a i když opisuje ,zejména epizodu šest ,umí to s citem a přidá svojí sílu a nový pohled ,takže jeho režie je místy temná ,místy epická ,hodně válečná ,což je samozřejmostí ,ale také hodně dialogová a postavová ,což znamená ,že tu není zdaleka tolik akčních scén ,zejména vezmeme-li v úvahu ,že film trvá 152 minut.Akce je tu i přesto stále dost ,ale hlavně si jí divák užije ,jako málokdy před tím.je úžasně vystavěná ,dokonalé a prostě perfektní.Trochu bych přitlačil na pilu ,co se týče Prvního řádu-stále toho nevíme mnoho a takové drobné jak a co a proč by nebylo na škodu.Taky mám trošičku problém s císařem Prvního řádu ,který je pro mne velmi podivný a trochu úmělý a Palpatinovi nesahá ani po kotníky.To jsou ale jen opravdu drobnosti a epizoda devět opět v rukou Abramse jistě vše okolo Prvního řádu dovysvětlí.Kylo Ren je bezesporu jeden z nejlepších záporáků a je vidět ,jak je vymazlený a jak je mu dopřáváno ,což jednoznačně ještě zvyšuje kvalitu celého filmu.A vztah mezi oběma hlavními postavami ,které stojí na opačné straně dodává filmu dlaší rozměr a jsme velmi zvědaví ,jak se to posune a vyvine v epizodě devět.Bohužel se tu budeme muset obejít bez Leii a jsem velmi zvědav ,jak si s tím Abrams poradí.Je vidět ,že Leia měla dost zásadní roli i pro událostí příští.Tak doufejmě ,že předělávání scénáře deváté epizodě nijak neublíží.Jinak precizní kamera ,zvuk ,nová místa ,nové druhy a především muzika Johna Williamse jen dokreslují dokonalost celého filmu.Myslel jsem si ,že v hudbě mistr už na nic nového přijít nemůže ,ale když jsem si poslechl soundtrack ,opět jsem musel smeknout a poklonit se mistrovi nad mistry.Myslím,že dlouho nic nezpůsobí tak rozporuplně reakce ,jako právě epizoda osm.Budou tady truchlící a milovníci starých pořádků a pak jásající a milovníci příběhů nových a pak Ti ,co vědět nebudou a taky Ti ,co budou někde mezi.Hodně scén a obrazů a nápadů mi utkvělo v paměti a zůstávají tam stále ,což je u takovéhoto filmu zásadní a velmi mnoho.Dávám proto jasných 100% a po chvilce přemýšlení řadím epizodu osm jako jednu z nejlepších ,hned vedle mé nejlepší epizody "Návrat Jediho".Ano ,Johnson se držel epičnosti celé ságy a při tom pootevřel dveře a dal nahlédnout novým pohledům a nápadům a nebojím se říct ,že se mu to podařilo a věru excelentně.A provázela ho síla a velká a s ním i Ty ,co v ní věří.Spousta lidí si totiž myslí ,že tu na nic nového už přijít nelze ,ale při tom netuší ,jak hluboce se mýlí.Halelujá!!!!Tak šup hoši na epizodu devět a ničeho se nebojte ,my se taky nebojíme a moc se těšíme.

• 29.11.2017  16:29

Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visutá dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se opravdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvek ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím.

• 22.9.2017  20:13
    Temná věž (2017)

Přepisy knih Stephena Kinga jsou poslední dobou v kurzu.U téhle musím napsat bohužel.Ano ,nedávno jsem se rozplýval nad skvělým přepisem Kingova románu "To".Tady je to přesně opačný případ.Román "Temná věž" má sedm knih plus jednu vsuvku ,tedy vlastně osm , čítajících zhruba 4000 stran.Jde o fantasy obřích rozměrů s prolínáním několika světů ,takový Kingův "Pán prstenů".Je to opravdu fascinující čtení ,neuvěřitelně plné ,napínavé a rozlehlé.A vykreslené do nejmenšího detailu ,jak je u Kinga zvykem ,včetně spousty postav.Už tedy rozhodnutí tohle natočit mělo znamenat obrovskou předprodukci a domluvu ,na kolik filmů a jak bude román rozdělen a to především.Natočit totiž tohle jako jeden film ,mající 90 minut je-a to opravdu-trestný čin.Už po několika minutách filmu jsem měl chuť produkci a režisérovi nafackovat.Ano ,kdo nezná knihu ,bude se dívat na průměrné fantasy spíše béčkové řady ,ale celkem slušně natočené.Čtenář knih a znalec Kinga ale zapláče.Z "Temné věže" tu zbylo jen torzo bez špetky nápadu ,protknuté čímsi ,co ani knihu skoro nepřipomíná a bere si z ní jen pár nápadů a postav.Matthew McConaughey se snaží seč může a ostatní herci také, ,ale vlastně nemají co hrát a Muž v černém je proti knize omšelý a nedůstojný stoupenec zla.Tedy a opravdu ach jo.Filmoví pánové styďte se a když sáhnete po knize , přečtěte si jí aspoň prosím a mluvte o ní s těmi ,kdo jí četli.Je to velmi moudré a poučné ,když cokoliv tvoříte.nevznikne Vám potom takový paskvil ,jako tenhle film.Dávám temných 30% a to s přivřenýma očima a to je i tak dost ,za slušnou vizualizaci ,hudbu a kameru.Je to velká a promarněná šance.Takže ty tři podivné typy se s pistolníkem budou asi potulovat věčně ,dokud někdo o nich nenatočí pořádný film.Snad se jednou dočkáme.Tady se to nepovedlo.Ani trochu.

• 22.9.2017  01:14
    To (2017)

Stephen King je mistr pera ,o tom není pochyb a jeho román "To"patří mezi to nejlepší ,co se dá číst ,o tom taktéž není pochyb.Takže už jen zfilmovat tuhle knihu chce opravdu odvahu a kuiráž a je jasné ,že se do filmu nedá nacpat vše.Zejména ,když má kniha přes tisíc stran,jako v tomto případě.Tvůrci to naštěstí pochopili a velmi moudře film rozdělili ,takže tohle "To" je zhruba první polovina knihy ,kde jsou hlavní hrdinové děti ,bojující se zlem a vlastními démony ,kterých mají děti spoustu ,že?Druhé půlky s dospělými se snad dočkáme v dalším filmu.A jak dopadl tenhle?Vůbec se nebojím říct ,že skvěle ,i když nějaké ale jsem jako fanda Kinga a jeho knih našel.Předně scénář je jasný a snaží se být precizní a ctít knihu ,což samozřejmě úplně nejde.Tvůrci si přidali pár svých nápadů ,které v knize nejsou ,což je podle mě zbytečné ,protože kniha je tak rozsáhlá a nápaditá ,že bylo z čeho brát..Režisér se velmi snažil držet diváka v napětí a dokázat ,že lze přenést atmosféru knihy na filmové plátno.To se mu podařilo ,i když ne úplně naplno a stále.Občas film tempo ztratí trochu se pozastaví ,jakoby tápal ,kde vlastně je.Je to dáno rozsáhlostí knihy a hlavně Kingovou genialitou ,kterou prostě nelze jen tak převést a použít.Jeho rukopis je vyjímečný a dokonalý a vykreslení atmosféry nemá chybu.Tady film za knihou ztrácí ,což je pochopitelné.Velmi příjemné je zasazení děje do osmdesátých let a pro mě osobně bylo největším překvapením výběr dětských herců a jejich opravdu skvělé hraní a celkový projev.Skoro tak jsem si je představoval ,když jsem knihu četl.Hlavní linie se film drží skvostně a pevně si jde za svým.Je tu samozřejmě spoustu lekaček a nutno říct ,že některé opravdu skvělé (i když mi hrající Residenta jsme na leccos zvyklí).Jinak samotný hlavní hrdina zla ,tedy klaun Pennywise v podání Billa Skarsgárda je skvělý ,i když úplně jiný než Pennywise Tima Curryho z roku 1990 ,kde se srovnání prostě neubráníme.Každý je skvělý ,ale každý je jiný.Osobně jsem si toho novějšího užil o malinko víc.Celkově je nutno říct ,že i když jde o horor ,je to vlastně dětské dobrodružství ,kde parta dětí zachraňují svět před obrovským a nepolapitelným zlem.Jinak vizuální stránka filmu je dokonalá ,stejně jako hudba ,kamera a zvuk.Dávám čistých 80% ,protože chtělo přece jen o malinko víc zatlačit na pilu a držet atmosféru a mohla to být jasná stovka.Tak třeba se jí dočkáme v pokračování.Halelujá.Sakra ,co se to z toho kanálu lyne za podivné zvuky.

• 22.9.2017  00:02

Byly doby ,kdy jsme se na filmy Luca Bessona těšívali.To už bohužel odvál čas ,když jsem ale viděl trailer na Valeriana ,těšil jsem se ,ale špatnou předtuchu jsem přece jen měl.Bohužel se naplnila.Ale hezky od začátku.Valerian je sci-fi ,jak vyšité a pěkně opisuje od všeho možného.Začíná to "Metropolisem" ,jse to přes "Pátý element" a "Avatara" a končí to u "Star wars".Nic proti tomu ,jsou to takové ikony a pojmy ,že se jim ve světě sci-fi vlastně nedá vyhnout ,to je jasné.Bohužel "Valerian"nemá skoro žádnou vlastní osu a kromě opisování výše zmíněných je příběh slabý jako erotický film za komunistů.Komiks ,který Luca Bessona tolik uchvátil neznám a nečetl jsem ho ,tudíž nevím z čeho vycházel ,ale vezmu -li v úvahu ,že hlavní téma filmu je udržování pořádku v celém vesmíru někde v budoucnosti ,je toho ve filmu hodně a hodně málo.Ano ,vizuálně je dokonalý a často jsem si ve filmu tu dokonalost užíval.Bohužel je prázdná a není za ní žádný příběh.Scénář je sled několika desítek scén za sebou ,které na sebe navazují ,ale kde se často nic neděje.Dále hlavní dvojici agentů vůbec nevěřím,co dělá a proč to dělá a hlavně ,že by to byla vůbec schopná zvládnout.Hlavní zápletká je opravdu velmi minimalistická a hlavního padoucha odhalí téměř každý divák pár minut po začátku filmu a konečné zůčtování je stejně slabé jako celý film.Velká škoda za takové peníze ,ale poslední dobou jsme bohužel od Bessona na tohle zvyklý.Kde je čerstvý filmový nadheld v "Pátém elementu" ,ptám se?Odvál ho čas a "Valerian"je toho důkazem.Body dávám za vizualizaci ,zvuk ,hudbu a skvělou kameru ,která se snaží,aby to nedopadlo ,jak to dopadlo.Takže s přivřenýma očima servíruju 50% a uf ,už aby tu byly osmé Star wars ,no ne?

• 22.6.2017  16:40

Takže Jack Sparrow popáté.A co nám přinesl tentokrát?Po čtvrtých Pirátech jsem měl trochu obavy ,jaký příběh nás čeká a po čem scénaristé šáhnou.Trochu jsem se v duchu přimlouval ,aby se vrátili k původnímu rozpracovanému příběhu a pokračovali v něm.A oni mě vyslyšeli.Takže pátý film se propojuje s původními třemi a čtvrtý jakoby pro něj neexistoval ,což v kontextu příběhu je jedině dobře.A rovnou říkám ,že film dopadl výborně a skoro se nebojím říct skvěle.Na začátku se trochu divák vpraví do děje a seznámi s dvěma novými hlavními postavami ,které jsou velmi mladé a tak nějak doplňují osvědčený herecký ansámbl doplněný neuvěřitelně geiálnímJavierem Bardemem ,jehož démonický Salazar je jasně nejlepší padouch z celé série.Ano ,je to tak.Je až neuvěřitelně skvěle zahraný a opravdu z něj jde strach.Jinak tu potkáme opět a samozřejmě Jacka ,který je v podání Johnnyho Deppa opět skvělý ,zábavný a vtipný.Trochu jsem se bál ,co by ještě Johnny téhle postavě mohl dát ,ale úplně zbytečně.Je prostě pořád stejně vtipná ,zábavná a je stále radost jí na plátně sledovat.Také s radostí jsem opět viděl Orlanda Blooma a Keiru Knightley ,i když tady mají jen malý doplňkový prostor ,tak nějak jsem patří a pro děj jsou poměrtně důležití.Takže sledujeme cestu za trojzubcem Poseidona ,který by měl zrušit všechny předchozí mořské kletby.Je to podívaná patřičně napínavá ,dobrodružná a velmi zábavná.A několik scén je opět hodno uložení do zlatého fondu akce-pozor malý spoiler-například úprk na koních a tažení celé dřevěné budovy banky přes půl města .Je to opravdu úchvatná a dechberoucí scéna a stejně tak scéna popravy Jacka a mladé astronomky.To co pak následuje a Jackův tanec s gilotinou je opravdu neuvěřitelně vtipné ,dynamické a zábavné.Ano ,bezesporu přitažené za vlasy ,ale to přece vůbec nevadí a to právě divák touží vidět ,no ne?A stejně tak několik scén na moři a zejména veškeré scény s kapitánem Salazarem a jeho kumpány ( a takový žralok-zombie taky nemá chybu ) .Vizualizace je opět dokonalá a místy opravdu dechberoucí ,stejně jako kamera ,výprava ,zvuk a samozřejmě hudba ,která k Pirátům neodmysliteně patří a o kterou se tentokrát postaral Geff Zanelli ,samozřejmě s použitím původních několika motivů ,to by bez toho ani nešlo.Režisérské duo vše zvládlo bravurně a musím jim složit poklonu ,že ukočírovali takový cirkus.Takže tu máme parádni rodinnou podívanou se vším všudy ,na kterou se budeme dívat zas a znova.Díky nepřekonanému druhému dílu dávám jasných 90% ,no a konečně víme ,jak Jack ke kompasu přišel a k čemu slouží.Sakra co ten kompas po dědovi ,taky vypadá nějak divně.

• 19.5.2017  11:46

Takže jsme po "Prometheovi"čekali 5 let ,abychom viděli ,jak že to bude pokračovat a kde se tedy naši vetřelší nekámoši vzali.Jejich původ byl až doposud záhadou.Děj pokračuje 10 let po událostech v "Prometheovi" a soustřeďuje se na vesmírnou loď Covenant s dvěma tisíci lidmi ,která se chystá kolonizovat vzdálenou planetu ,opět ale zachytí neznámý signál a opět se jdou mrknout ,odkud se vzal.A tak se tváří v tvář setkají s mimozemským monstrem ,který stvořil H.R.Giger a divákům naseríroval Ridley Scott.A ano ,bude tomu už téměř 40 let.Naše oblíbené vesmírné monstrum ale vůbec nezestárlo ,ba naopak a má se čile k světu.Předně je nutno říct ,že Scott pokračuje v té nejlepší tradici ,kterou začal i přesto ,že je prostě jiná doba a pojetí filmů a zejména takovýchto se vnímá a točí prostě jinak.Je to pochopitelné ,vyvíjí se to stejně jako my sami.Vetřelčí vesmír ,jeho vizualizace je opět perfektní a dokonálá ,stejně jako Kurzelova hudba a Wolskiho kamera.Je tu spousta nových nápadů ,monster i vesmírných udělátek, které možná působí chvílemi až příliš digitálně..Scénář výchází z toho nejlepšího a snaží se na to nejlepší navázat ,místy je malinko naivnější a chvílemi se postavy chovají trochu nelogicky ,ale to sem asi tak nějak patří ,kdoví ,jak bychom se chovali my sami.Je tu mnohem víc akce a napětí ,než v "Prometheovi",Scott zřejmě vyslyšel volání fanoušků po jejich oblíbených monstrech ,ale také spousta filozofie o stvoření a životu samém ,čemuž se Scott prostě nikdy neubrání.A to je moc dobře.Úvodní scéna člověk stvořitel versus android je opravdu dokonalá.No a ono výsledné pojetí ,že vetřelčí monstar stvořil android ,kterého stvořil člověk je naprosto dokonalé a nemám proti němu vůbec nic.Trochu mi to připomíná Skynet ,viď Jamesi?Je to opravdu akční sci-fi horor se vším všudy s troškou té režisérské filozofie o nás lidech a o tom čím jsme a co tvoříme.Ano ,myslím,že spousta diváků bude skuhrat ,ale je dobré nevracet se příliš k původním flmům a nesrovnávat tolik.To se prostě nedá ,je tam příliš velký časový odstup.Ač nám režisér zestárl ,stále umí a umí ,to je marné.Osobně u mě "Covenant"předstihl "Promethea" a myslím ,že také malinko převyšuje třetí a čtvrtý díl z původní série.Vím ,že mnozí budou nesouhlasit ,ale já to tak při srovnání cítím.Jinak herci jsou skvělí a Michael Fassbender opravdu skvostný a spousta uvěření stojí právě na něm ,včetně závěrečné pointy ,kterí je vskutku skvostná a zvedá celý film o kus výš.Těším se tedy a moc na pokražování ,protože mi něco říká ,že to bude finále ,jak má být..Dávám jasných 90% a sakra co znamená tahle tečka na displey a proč se pořád přibližuje.

• 26.3.2017  12:55

"Anděl páně" se stal českým skvostem a tak bylo pokračování netrpělivě očekáváno.Jirka Strach si dal trochu načas a musím říct a to rovnou ,že pokračování se povedlo ,jak nejlíp mohlo a skutečně navazuje na tu nejlepší českou pohádkouvou tradici.Skutečnou lahůdkou je ,že "Anděl páně 2" pokračuje v žánru ,který Jirka Strach stvořil a i když jde především o vánoční pohádku ,prolíná se zde motiv situační komedie a takového trochu zvláštního road-movie.Je to úžasný mix a stejně jako v prvním díle opět perfektně sedí.Vtipy jsou skutečně vtipné ,každá poznámka má svůj význam ,scénář je vskutku nápaditý a precizní a režie opravdu vynikající ,má hlavu srdce a duši.Jirka Strach se u mě zařadil mezi nejlepší české režiséry ,kvůli jejichž filmovému řemeslu máme tak rádi film a chodíme na něj do kina.Všechny složky filmu šlapou na jedničku-kamera ,hudba,a tentokrát i perfektní vizualizace a výprava.Širokoúhlý formát filmu mimořádně sluší a je opravdu radost se na něj dívat.A herci?Nepamatuji se ,kdy by se v jednom filmu sešlo tolik hereckých špiček ,na které je radost se dívat.A ústřední duo je opět bez pardónu perfektní.Rodinná pohádka se vším všudy a jedna z nejlepších ,na kterou se budeme dívat zas a znova a pořád a pořád.Jirka Strach je k nám divákům milostivý ,že nám servíruje takové skvosty.Opravdu si nepamatuju ,kdy jsem se u filmu tolik nasmál a tolik rozjímal a najednou se smál a najednou skoro brečel.JIrka Strach prostě umí a my moc děkujeme a těšíme se na třetí výpravu ,že ano?Dávám jasně nebeských 100% a kdybych mohl ,ještě přidám a jdu se mrknout ,proč máme ve sklepě tolik jablek.

• 26.3.2017  12:39

Jirka Strach se s pílí sobě vlastní pustil do pohádky ,aby navázal na tu nejlepší českou tradici.A jak se to podařilo?Vskutku výtečně ,i když nějaké výhrady přece jen mám.Předně je "Anděl páně" velmi hravý ,vtipný a rodinný.Scénář je pečlivě napsaný ,každý vtip a každá poznámka má svůj význam a budou se bavit jak děti ,tak dospělí.Režisér přesně ví ,co chce a co točí a na výsledku je to vidět.Herecké obsazení je tu do posledního skvělé a zejména tandem Trojan-Dvořák skutečně nemá chybu.Stejně tak kamera i hudba."Anděl páně" by si vskutku zasloužil plných sto procent ,ale to s čistým svědomím dát nemohu ,protože je místy až příliš vidět ,jak pohádka byla točená pro televizi a teprve později se rozhodlo ,že půjde do kin a žel bohu je to na vizualizaci a výpravě místy vidět.To je ale jediná vada na kráse téhle pohádky ,která navazuje na nejlepší českou tradici a Jirka Strach prostě umí a určitě se od něj dočkáme hodně skvělých pokoukání.Takže dávám jasných 90% a už se moc těším na pokračování a hnedky jdu zkusit chození po vodě ,jako mladej Pán.

• 12.1.2017  21:08

Animáky mám rád a ty od Disneye hodně ,protože prostě umí."Zootropolis"je opravdu skvělá ,rodinná podívaná se vším všudy.Takže hezky popořádku.Předně už původní myšlenka města zvířat je úchvatná ,scénář je velmi precizní ,patřičně dobrodružný ,velmi zábavný a především dokonale napsaný.Je to fascinující mikrosvět ,který žije a dýchá svým vlastním životem do nejmenšího detailu.A zvířata v něm jsou naprosto úžasná.Strážnici Hopkavou si zamiluje stejně malé děcko ,jako dospělý rocker.Příběh je velmi poutavý ,skvěle napsaný ,patřičně dobrodružný a prokládaný spoustou humoru a skvělých nápadů.U scény s lenochodem jsem se opravdu zajíkal smíchy ,jako už dlouho ne.Inu dopravní inspektorát je dopravní inspektorát.To ví přece každý.Je tu tolik sklvělých momentů ,až člověka překvapí ,kolik jich v jednom filmu může být.Ale Byron Howard je skvělý režisér ,což ukázal už v "Na vlásku" a Rich Moore mu skvěle sekunduje ,takže není divu ,že je to opravdu skvělá jízda od začátku do konce.K tomu naprosto dokonalá vizualizuace a zvuk ,takže nemám absolutně ,co bych vytknul a dávám jasně zvířecích 100% a už se velmi těším na pokračování ,to je jasné.

• 7.12.2016  17:33

Návrat do kouzelnického světa několik desítek let před tím ,než ho musel zachraňovat Harry Potter.Měl jsem vskutku obavy a jistě jsem nebyl sám.Kniha ,kterou J.K.Rowlingová napsala v roce 2001 a která je velmi útlá je vlastně jen doplňující a dopopisující řekl bych skoro brožura.A tak mě napadá ,jestli už tehdy spisovatelka tušila ,co všechno se do případného filmu podle knihy může nacpat.A věru byl jsem velmi překvapen.Předně návrat do kouzelnického světa je úžasný a opět jsem se tetelil blahem.Režisér David Yates kouzelnický svět zná a sedí na své stoličce opět pevně a přesně ví ,co tenhle film potřebuje.Vracíme se do světa nějakých 80 let před tím ,než jsme ho znali.Všechny postavy jsou to nové a padne jen několik jmen ,která především čtenář zná.A to je hlavní síla filmu.Rowlingová si sama psala scénář(svůj první) a tak do něj vsunula,vše co v knihách padlo a o čem se tam jen mluvilo ,zejména spojitost s životem našeho oblíbeného ředitele Brumbála ,který samozřejmě ještě nebyl ředitel a jeho njedříve přítele a později nepřítele Gellerta Grindelwalda.Tahle synopse je ve filmu jen naznačena a bude se podle mě rozvíjet v pokračování ,ale už teď tuším ,že to bude velkolepé.Jinak vše ve filmu šlape na jedničku a pro neznalce Harryho Pottera jde o pěknou a příjemnou pohádku ,ovšem pro nás milovníky kouzelnického světa je to balzám na duši,i když malinké výhrady mám.Předně je děj malinko nevyvážený ,takže po dramatickém začátku tempo mírně ustrne a začne se vysvětlovat něco ,co znalec tohoto světa už zná.A sice existenci kouzelníků ,kteří žijí v utajení a někdo z nich nechce atd.Je to úlitba neznalcům předchozích filmů ,ale přeci jen mohla tato část být kratší.A naopak závěrečný souboj mohl být zas o něco delší.Jsou tu nové magické prvky a spoustu odkazů na již známě věci ,nad kterými Potteroci zaplesají ,stejně jako já.A když se zjeví těsně před koncem filmu Johny Deep jako Grindelwald,je to vskutku paráda ,nejen proto ,že znalý divák ruší co bude následovat,bohužel až v příštím filmu ,ale taky proto ,že konečně spatřujeme jednoho z nejmocnějších a největších čarodějů všech dob.Takže vuzuální stránka filmu nemá chybu ,stejně jako zvuk a kamera.Herce jsem si užil do jednoho a celý svět k tomu.Vytahuji svojí schovanou hůlku,dávám jasných 85% za již zmíněné malé nedostatky a taky proto ,abych si nechal rezervu na další díly,které jistě ukáží mnohé a nové.

• 24.9.2016  16:24
    Prázdniny (2006)

Romantická komedie s originálním nápadem ,kdy si dvě hlavní postavy vymění na několik dní bydlení a tam si .jak jinak,najdou protějšky.Slušný a nápaditý scénář ,který se občas neubrání nějakému tomu kliše a zručná a příjemně citlivá a romantická režie.Nancy Meyers tohle umí ,ví co chce divákovi dát a jde si za svým.Hlavní herecká čtveřice byla trefa do černého a oparvdu jsem si je moc užil.Jak Winslet-Black ,tak Diaz-Law jsou prostě skvělí.K tomu mě velmi příjemě potěšil Elli Wallach a velmi mě pobavilo malinké nakouknutí Dustina Hoffmana."Prázdniny"jsou svěží romantickou komedií ,která nás dojme a pobaví a je přesně v té pozoci ,kde má romantická komedie být.Je to jedna z mých nejoblíbějších filmových romantik a plné hodnocení nemohu dát jen díky srovnání s "Láskou nebeskou".Dávám tedy jasných 90% a tenhle film si budeme pouštět zas a znova a zas a znovu nás bude dojímat a bavit.

• 24.9.2016  14:23
    Teorie tygra (2016)

Českých komedií opravdu moc není.A těch dobrých vůbec ne.To víme.A proto se na každou těšíme ,zvláště ,sejde-li se tam tolik hereckých skvostů jako tady.Je opravdu radost vidět opět Jiřího Bartošku v plné síle a vůbec celé trio Bartoška-Balzerová-Janžurová je vynikající a stojí na nich celý film.A skvěle jim k tomu sekunduje mladší herecká sestava v podání Kohák-Beretová-Vilhelmová-Havelka.Začal jsem naschvál hereckou sestavou ,protože tu jsem si v tomhle filmu opravdu užil(včetně Jakuba Koháka ,o kterém spousta lidí tvrdí ,že hrát neumí a umět nebude ,což je neobjektivní pohled ,neb je to prostě takový typ ,ale i ty film potřebuje).Komedie o manželích nejen pro manžele v každém věku je totiž svižně napsaná ,skvěle a s citem režírovaná a navíc oparvdu vtipná.Ví ,kde se má trochu pozastavit a kde trochu přidat.Je tu spoustu vtipných situací i těch ,z kterých mrazí a které píše sám život.Místy je trochu vidět Bajgarova režisérská naivita(malinko je přece jen vidět ,že jde o režijní filmový debut) nebo to ,že malinko přešlapuje na místě při srovnání napřííklad s "Vratnými lahvemi".To je ale dáno tím ,že Bajgar prostě není Svěrák.Což není výtka ,jen konstatování reality."Teorie tygra"je po dlouhé době opravdu příjemně natočená ,vtipná a zábavná komedie plná skvěllých herců.Myslím ,že se zařadí mezi filmy ,nna které se budeme rádi dívat zas a znovu a stále se budeme dojímat a smát ,protože Jiří Bartoška je prostě Jiří Bartoška.Jen díky srovnání s "Vratnými lahvemi"nemohu dát plný talíř a dávám tedy tygřích 90% a ještě ,že mám na hlavě ty sluchátka a tak si moje ženuška může povídat co chce ,stejně jí neslyším.

• 29.6.2016  11:26

20 let jsme čekali ,až se Roland Emmerich vrátí se svým Dnem nezávislosti a obdaří nás diváky další invazí.Nuže-dočkali jsme se.A jak se nová invaze povedla?Potkáme tu většinu starých známých ,jen Will Smith tu chybí (myslím ,že k jeho škodě ovšem).Základní synopse filmu je jako vždy u Emmericha poměrně jednoduchá ,takže navazuje na první film ,kdy lidstvo díky mimozemským technologiím udělalo obrovský pokrok v technice a čeká ,jestli se mimozemská invaze nebude opakovat.A dočká se.Vše je ovšem mnohem větší a opět je tady další důkaz ,jak trikové technologie od prvního filmu pokročily.Vizuální stránka filmu je absolutně dokonalá(což je u Emmericha samozřejmostí) ,stejně jako kamera,zvuk a výprava.Vše sedí do nejmenšího detailu a je radost se na to dívat.Emmerich opět vykrádá ,co může(Star Wars ,Vetřelci a sebe sama),což mu nijak nevyčítám ,jen konstatuji.On to asi jinak neumí.Na druhou stranu ,proč něco nepřevzít od mistrů ,no ne?A tak jsou vzdušné souboje stejně dokonalé jako ve Star Wars a mimozemská královna ,je podobná té vetřelčí ,jen má v drápech zbraň.Herci jsou standardně dobří na tenhle druh filmu a velmi rád jsem opět viděl Jeffa Goldbluma,Billa Pullmana a Judda Hirche.Jinakj je tu spousta herců nových ,kteří sem slušne zapadli.S logikou děje a chování postav to občas zaskřípe ,ale na to jsme u Emmericha zvyklí.Napíše jednoduchý příběh ,kde postavy občas prohodí nějakou hlášku a vše zabalí do preciozní vizualizace.Je to škoda ,protože by mohl dosáhnout výš ,ale možná ani nechce.Osobně beru jeho filmy jako skvělé odreagování a zábavu a pokud to nepřesáhne určitou míru ,nic mui nevyčítám.Tady jsem se skutečně příjemně bavil.Film má trochu delší rozjezd ,než ten první a je o něco vážnější a mimozemsky hustší a celkově jsem byl spokojen.Trošku chtělo vyladit scénář ,co se týče logiky ,hlavně u některých postav a možná bych malinko stříhal na začátku a malinko natahoval konec.Takže dávám jasně mimozemslých 80% ,protože Emmerich ty mimozemské invaze prostě zvládá.Kritikům musím jen říct ,aby se dobře dívali a chápali ,že je to druh filmu ,který nepřináší žádná moudra,protožer ani nechce.Má jen trochu napnout a pobavit.Toť vše.A teda to je divné ,jak se najednou zatáhlo.

• 10.5.2016  17:27
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Po 14 letech se nám vracejí staří známí a s nimi Akta X.Těšil jsem se a bál zároveň ,protože navázat po tolika letech na takovou legendu není vůbec jednoduché.Chris Carter a jeho tým se toho ale zhostili se ctí a za sebe můžu říct ,že jsem byl spokojen.I když pár připomínek mám.Tak předně Gillian Anderson a David Duchovny nám trochu zestárli ,ale pořád jsou to oni s nezaměnitelným čichem pro tajemno a osobitým humorem.Samozřejmě bez nich by to nešlo a vše na nich stojí a padá ,což tvůrci pochopitelně ví a i když se snaží zapojit agenty nové ( co kdybychom mohli pokračovat ) ,Ti staří jsou divákovi stále na očích.Scénář jednotlivých dílů přebíhá od klasické konspirace a mimozemského dramatu ,až po mírnou parodidi sama sebe ,na čemž je vidět ,že tvůrci neztráci smysl pro humor a stále je to baví.Na můj vkus možná trochu víc odkrývají a tím trochu mizí ono tajemno a záhadno ,to je ale dáno dobou ,která pokročila a ono "diváku přemýšlej sám" trochu vymizelo a vše se radši servíruje naplno a hned.Naštěstí s tím tvůrci šetřili ,takže výsledek je velmi slušný a uspokojivý.Myslím ,že pro fanouušky původního seriálu je to povinnost a budou spokojeni a Ti noví uvidí klasiku v novém kabátě ,které většina přijde na chuť a hlavně zapátrají a pustí si epizody původní.Jinak vše ostatní je precizně zvládnuté ,včetně hudby a vizuálních efektů ,pro televizi plně dostačujících.Po chvíli přemýšlení a pozorování záhadných světel nad domem ,dávám 80% a říkám si ,jak nám muže s cigaretou ty cigarety nějak vysušily.

• 21.2.2016  21:35
    Atentát (TV seriál) (2015)

Seriál Tv Nova ,který volně navazuje na Expozituru a prakticky pokračuje v jejich zajetých kolejích.Tedy kriminálního dramatu ,který se zabývá propojení politických a podnikatelských špiček.Nebudu se zde zabývat pravděpodobností atentátu na českého prezidenta ,či jinou politickou dedukcí.Každý víme ,že politika je prostě svinstvo a je li to či ono možné ,nebo jen fantazie tvůrců ,nechť posoudí každý sám.Budu hodnotit jen seriál jako takový a filmařskou práci tady odvedenou.Předně scénář Josefa Klímy a Janka Kroupy je opravdu skvěle napsaný ,patřičně dramatický a zajímavý.Je tu hodně postav a orientovat se naplno ,znamená vše opravdu pečlivě sledovat.Navíc se seriál odehrává ve více časových rovinách ,takže divák musí být opravdu pozorný.Celý děj je zajímavě napsaný a opravdu napínavý.Na každý díl jsem se těšil a byl opravdu napnutý ,jak to bude pokračovat a to je vlastně účel televizního seriálu ,no ne?Naprosto nechápu negativní komenmtáře tady ,zřejmě klasické české pozerství.No nic.Neříkám ,že je vše naprosto dokonalé.Přece jen se místy nacházejí drobné chyby v logice a při tom množství případů i chyby v postupu či vyšetřování ,ale na druho stranu nejde o nic zásadního a v tom objemu a počtu postav to i trochu chápu.Režie je slušná ,ale místy chtělo malinko zlepšit tah na branku a trochu se vyvarovat dialogů ,které přece jen v českých podmínkách mohou působit směšně.Herci jsou standartně dobří a příjemně jsem si je užíval ,včetně Jana Krause jako prezidenta či Marka Taclíka jako jeho poskoka.Hlavní duo Jaškov-Vagnerová je uvěřitelné a velmi příjemné.Velmi kladně taky hodnotím exteriéry ,slušné akční scény ,kameru ,zvuk a hudbu.Takže celkově vzato je to dle mého jeden z nejlepších seriálů TV Nova a to bez pardonu a já dávám jasně prezidentských 80% a jdu omrknou ven ,proč už tam druhý den stojí to divné auto.

• 19.2.2016  22:08
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Dalěí český kriminální seriál , inspirovaný skutečnými kriminálními případy.Je to znát už na výběru námětů a scénáři jednotlivých dílů.Je to skutečně precizní práce a myslím ,že přesně takhle má vypadat klasická kriminálka.Žádné nesmyslné akce ,honičky a další věci ,které hezky vypadají v televizi ,ale v reálu se to většinou nedějeTo patří do akčních filmů či seriálů.Případy 1.oddělení jsou velmi realisticky zpracovány a myslím ,že se velmi blíží skutečné práci policie a vyšetřovatelů.Proto budou někomu připadat nudné a zdlouhavé.Pokud ale někoho baví klasické hledání stop a vyšetřování ,bude nadšen ,stejně jako já.K tomu navíc vynikající herci ,kde jsem si moc užíval Ondru Vetchého ,Boleslava Polívku a Miroslava Vladyku ,ale celkové herecké obsazení je opravdu vynikající.Stejně jako kamera ,zvuk a hudba.Také mě potěšila precizní koncepce seriálů ,výběr exteriérů a nepostradatelný humor mezi vyšetřovateli.První řada je opravdu excelentní a druhá nic nezůstala dlužná té první a přesně kráčí v zajetých kolejích.Jasnou Sherlockovskou dedukcí dávám 100% ,protože výtek nemám a jen říkám směrem k České televizi-jen tak dál.

• 24.1.2016  15:02
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Další z řady českých kriminálních seriálů ,který si na pomoc přibýrá astrologii a pohybuje se v klasických schématech detektivního vyšetřování.Scénáře Ivy Procházkové jsou slušně napsané i když místyx trochu přiškrcené a trochu méně pravděpodobné ,díky pomoci astrologie ,takže spoustě diváků to bude připadat přitažené za vlasy.Já říkám-proč ně?Samotného mě astrologie baví a zajímá a vím ,že se v ní hodně skrývá a že porozumět jí ,nám dává další možnost myšlení a nový rozměr pohledu na vše okolo sebe.Tři hlavní kriminalisté jsou trochu nestandartní řekl bych ,ale možná o to víc jsem si je užíval.Ivan Trojan je prostě skvělý ,stejně jako Richard Krajčo a Hana Vagnerová jako vášnivá astroložka a pomocnice při vyšetřování.Jednotlivé díly jsou příjemně natočené , zajímavé a celkově slušně pojaté.Neříkám ,že jde o nějaký majstrštyk ,ale rozhodně se jedná o slušnou a nadprůměrnou podívanou.Režie Ivana Pokorného je poměrně slušná ,i když místy by to chtělo větší tah na branku a detailnější přístup.Za dobře napsaný seriál ,herce a příjemné kriminalistické chvíle u televize a taky za astrologii dávám ve stínu Urana i Jupitera za asistence Neptina 70% a jdu se mrknout na můj horoskop ,co mě čeká a nemine.

• 23.1.2016  17:46

Rok 2016 bude jasně rok Lídy Baarové.Příběh jedné z nejkrásnějších českých hereček naší filmové historie skýtá námět na hned několik filmů a tak autoři stáli před problémem co vypíchnout a jak to vtěsnat do filmu jednoho.A to je úkol nelehký.Scénáře se zhostil Ivan Hubač a tam začíná trochu kámen úrazu.Někteé části života Baarové jsou rozvleklé a ač nezajímavé ,film se jimi zabývá poměrně dlouho.A ty zajímavěvější odsouvá na pokraj a na spoustu otázek vůbec neodpovídá.Nebudu se tady zabývat tragédíí osudu Lídy Baarové ,to už jsem napsal v komentáři "Zkáza krásou" ,zajímá mě jen a jen filmařina ,ale pár slov si neodpustím.Za životní tragédií mohla samozřejmě ona doba ,pak rodiče Lídy Baarové ,které přehlíželi a jakoby nevnímali ,co se děje a absolutní touha po slávě.A když je touha po vítězství tak silná ,že se neohlíží na nic ,je jistá jedině prohra.Tolik k životu a osudu jedné herečky.Co se týče scénáře ,je samozřejmě poměrně zhuštěný ,aby odpovídal možnostem filmařů a stopáži filmu.Problém jsem měl s některými postavami ,protože jsou historicky velmi známé.Takže ač Pavel Kříž hraje Hitlera excelentně ,slova ,která jsou mu vkládána do úst působí často směšně a komicky.Na druhou stranu je tady Goebles vykreslen jako zamilovaný a skoro neškodný blázínek.Další trochu problém je s němčinou a i když chápu předabování a Viktor Preiss se moc snaží ,opět to vyznívá směšně.Jinak všechny herce jsem si užíval-od Táňi Pauhofové ,přes Simonu Stašovou a Martina Hubu ,až po Pavla Kříže ,Karla Markovicse. Jirku Mádla a Zdenu Procházkovou jako vypravěčku celého příběhu).Některé scény jsou opravdu skvěle natočené a velmi emotivní (např.tzv. Křišťálová noc) ,některé scény naopak působí poměrně levně a například milostná scéna u krbu s ohněm a rádoby erotickou agónií je opravdu strašná a vůbec nechápu ,co režiséra k téhle scéně vedlo..Rozpočet osmdesát milionů je myslím na kostýmní velkofilm o smétánce té doby slušná suma a mělo by to být znát na celém filmu.První polovina filmu je poměrně zdlouhavá ,ta druhá už slušně odsýpá ,ale celkově je film neucelený a spousta věcí vůbec nevysvětluje nebo se jim vyhýbá ,což je škoda.Zas ale tak hrozný ,jak se tu dá přečíst rozhodně není.Filip Renč je slušný rutinnér ,ale žádné eso a takový je i film.Chvílemi mi připadá ,jakoby režisér na své stoličce nechal ject film samospádem a chvílemi nevvěděl kudy kam.Takže velký kostýmní film a největší české očekávání tohoto roku se nenaplní u většiny diváků ,to je jasné ,ale já jsem nic velkého neočekával a proto jsem byl vcelku průměrně spokojen.Trochu víc jsem čekal od hudby Ondřeje Soukupa ,která podle mě moc napovídá divákovi a chybí jí ona Soukupovská síla a srdečnost.Jsem u něho zvyklý na majstrštyk a tohle to prostě nebylo.Po chvíli přemýšlení dávám 55% ,hlavně za herce ,výpravu ,kostýmy a zvuk.A rozhodně to patří mezi to lepší ,co v českých vodách vzniká.Ámen.

• 23.1.2016  17:07

Helena Třeštíková je ,myslím ,bezesporu jedna z našich nejlepších dokumentaristek.Pro dokument žije a dokumenty prostě umí ,stejně tak ,jako vybírat si zajímavá témata a lidi pro dokument vhodné.To Lída Baarová určitě je ,stejně tak jako celý její život.Nebudu tu rozebírat a mluvit o jedné životní tragédii ,toho bylo napovídáno dost a myslím ,že většina chápe onu těžkou dobu a situaci v níž se život Lídy Baarovíé odehrával.Zajímá mě a vždycky bude onen filmařský pohled a zručné ruce režisárky ,které kouzlí a vypravují k nám divákům.Vcelku se mi film líbil ,ale byl jsem přece jen trochu zklamaný.zejména tím ,že režisérka si příliš často pomáhá dobovými materiály a tak spíše než o jedné herečce ,je film o době v které žila.A také nepřestnostmi ,kterých se film dopouští (Wanka ,Kopecký ,Lamač ,Slavínský atd.).To by se dokumentu stávat nemělo.Stejně tak výpověď samotné Baarové je útržkovitý a roztěkaný a neucelený.něčemu se věnuje příliš ,něčemu vůbec a tady měla nastoupit režisérka a věci a myšlenky utřídit a ucelit ,což se bohužel nestalo.Jinak je dokumet vcelku příjemně natočen a jistě se stane výpovědí té doby ,vhodné pro výuku do škol ,či připomenutí jedboho životního osudu na pozadí největších politicklých změn v Evropě v průběhu dvacátého století.Dávám 60% bez bázně a hany a jdu se mrknout na film Filipa Renče ,abych mohl srovnávat a zjistit ,jestli se v u nás kostýmním velkofilmům daří.

• 6.1.2016  19:51

Na Tarantina jsem se vždy díval ,jako na člověka ,který vyrostl na akčních filmech a westernech staré doby ,miluje film a snaží se to vše dát do svých filmů.A díky jeho způsobu vyprávění jako na šíleného primitiva z videopůjčovny.To označení ,které mu někdo dal opravdu sedí.Jeho osmý film je toho dalším důkazem.Westernové drama ,podivně splácané ,jehož základní zápletka stačí tak na jeden bakalářský příběh obalená opravdu skvělou hudbou Ennia Morriconeho ,nádhernými exteriéry v první půlhodině filmu a dobře vybranými herci.Toť vše.Tarantinovských dialogů je tu přehršle ,ale těch vtipných opravdu málo ,zato je tu opět mnoho krve a rozstřílených hlav ,až si říkám ,jestli si pan režisér neléčí nějaké komplexy z dětství na nás divácích.Po celkem slušné natočeném začátku se děj přesune do jedné chaty ,kde prakticky zůstává po celý zbytek filmu a doplňuje to jen mnoiho a mnoho dialogů ,málo vtipu ,hodně brutality a krve ,čímž se režisér snaží doplnit velmi chudý a slabý příběh a výsledek je opravdu velmi a velmi slabý.Díky svému jménu se mu podařilo sehnat poměrně slušnou sumu peněz a film natočit na superširoký filmový 70 mm formát ,který mu sice sluší a kterým chtěl navodit staré časy ,leč naprostá většina diváků film uvidí v běžné digitální kvalitě a extra šíři si neužije.A k tomu naprosto nepříčetná stopáž 167 minut degraduje film o další level níže a ještě více ukazuje slabiny scénáře a celého filmu.Tarantino je skvělý filmař a umí vyprávět příběh a pohybovat s lidmi v něm ,ale tady neudržel své megalomanství na uzdě a odvyprávěl nám příběh vhodný tak do televize na jednu povídku.Takže jednu hvězdu dávám za skvělou hudbu ,druho za nádherný zasněžený začátek a Kurta Rusella a Samuela L.Jacksona a necelou třetí za výpravu ,kostýmy a zvuk ,takže podtrženo sečteno dávám 50% a vřele doufám ,že hned tak někdo nedá Tarantinovi peníze na další film a on bude hezkou chvíli přemýšlet ,že brutální bláboloviny na plátno prostě nepatří.Halelujá.

• 6.1.2016  11:31

Romantická komedie se špetkou emancipace ,o tom ,abychom se nevzdávali a kráčeli za svými sny.Je opravdu velmi příjemně napsaná ,sympaticky zahraná a lehce a příjemně režírovaná podívaná.Vždycky se na ní rád podívám.je to klasika osmdesárých let ,které definují přesně takovéhle komedie.Dnes už bohužel nikdo nic takového nenatočí.Je to klasika žánru ,vkusná a opravdu vtipná komedie se skvělými herci a na hlavní trio je opravdu radost se dívat a Melanii fandíme od začátku do konce.A k tomu nás pobaví spousta suprových účesů té doby ,které dnes opravdu vypadají velmi směšně.Mike Nichols vše režíruje pečlivě a s lehkostí sobě vlastní.Chvílemi je trochu nevyrovnané tempo a možná příliš velký důraz na emancipaci ,ale to jsou jen maličkosti.Dávám jasných 90% a jdu se trochu učesat ,abych zapadl.

• 17.12.2015  11:17

Čekali jsme dlouho a dlouho ,ale nakonec se nám Síla v rukou Disneyho a J.J.Abramse probudila.A jak to dopadlo?Inu ,vezmeme to hezky popořádku.Vesmír Star Wars je předaleký a obrovský a možností ,jak navázat na původní trilogii bylo jistě mnoho a byl bych zvědavý ,kudy by se ubíral sám otec Lucas.Na Abramsovi je vidět ,jak miluje Hvězdné války každým coulem a je to také znát na každém záběru filmu a to je pro mě první velké plus.Scénář je velmi precizní a sází na jistotu a hvězdný vesmír.Odkazů na původní trilogii je mnoho ,na tu novou téměř žádné.Je vidět ,že zatímco původní trilogii autiři evidentně milují ,tu novou trošičku ignorují.Takže atmosféra je jako vystřižená z původních Star Wars a chvílemi mi úplně připadlo ,jako bych se znovu ocitl v sedmdesátých letech.Vizualizace filmu je absolutně dokonalá ,to čekal asi každý a je to opravdu pastva pro oči a uši.Brilatní výprava ,triky,kostýmy a samozřejmě zvuk.Vše vyšperkováno do nejmenšího detailu.Opět jsem byl velmi spokojen.Další velké plus ,vlastně obrovské je návrat hlavních postav ,které mají mnohem více prostoru ,než jsem čeka (až na Luka ,ale o tom až později)l a když se poprvé objeví Han Solo ,upřímně jsem zajásal a to velmi.Stejně tak jsem rád opět viděl princeznu Leiu.Obsadit tyhle postavy byl opravdu klíčový a fenomenální tah.Hezky se tak propojily děje a tím pádem je návaznost na původní trilogii lehce vstřebatelná a logická ,o což autorům šlo podle mého především.Ono zavděčit se starým fanoškům a nasbírat ty nové je velmi nelehká věc a J.J.Abrams si to jistě uvědomoval ,když do tohohle šel a moc dobře věděl ,pod jakým tlakem bude.Vsadil na jistotu ,přesnou atmosféru a minimum vlastní invence ,na kterou si podle mého ještě netroufl ,aby neodradil fanoušky a aby je naladil na díly další ,kde se do ní pustí na plné obrátky.Je to vlastně jasné a vcelku pochopitelné.Možná mohl malinko rozpracovat motivy nových postav ,ale ono první film hlavně seznamuje a moc na to nemá čas.Jistě to v dalších dílech bude lepší.Filmový vesmír epizody VII je dokonalý a přesný a to včetně starých známých postav ,mezi kterými stále funguje chemie a stále mají spoustu vtipných hlášek.Hudba Johna Williamse je opět skvělá ,i když tu není tolik nových motivů ,na který jsme zvyklí.Hodně se bojuje ve vzduchu a letecké souboje jsou opravdu fenomenální a vyšperkované do nejmenšího detailu.Moc jsem si je užil a už se těším ,až si je užiju znovu.Nový robot zapadá do plechové rodiny perfektně a staré známé plecháče jsem viděl také moc rád a užíval si je.Diváci budou mít trochu problém s hlavním záporákem.S maskou je skvělý ,jak si jí ovšem sundá ,je to podivný pocit ,že se nedívám na galaktického padoucha ,ale na někoho ,kdo jako padoch moc nevypadá a kterého porazí někdo bez výcviku Jedi ,ale David přece taky porazil Goliáše ,no ne?.Divák je zmlsaný skvěle padouškým Vaderem a Palpatinem a to se věru těžko překonává.Délka filmu vypadá jako mohutná ,ale najednou zjistíte ,že pro vyprávění tak rozsáhlého příběhu je velmi krátká a než jsem se nadál ,byl konec.Takže podtrhnem a sečtem.Síla se probouzí je důstojný návrat do námi tak známého světa ,který je pořád stejně skvělý ,zábanvý a napínavý.Ano přináší zatím minimum nového a ano trošičku logiky v návaznosti na epizodu VI možná někde poletuje ,ale to se jistě posune dál v příštím filmu.Návrat starých známých je perfektní tah a-pozor spoiler-smrt Hana Sola velmi emotivní a i když očekávaná ,tak diváky jistě nechtěná.Luke Skywalker se objeví až na samém konci filmu a neřekne jediné slovo.Jeho podobnost s Obi Vanem Kenobim je čistě náhodná a my už se nemůžeme dočkat epizody VIII.Tak prosím pánové neotálet a pracovat a pracovat.Po chvíli přemýšlení dávám 100% ,jednoduše proto ,že Abrams splnil mé očekávání a těch několik námitek ,co mám ,jsou jen maličkosti.Takže vzhůru do předaleké galaxie a světelné meče sebou.Ten můj se opět probral k životu.Takže ano ,takhle přesně má vypadat skvělý biják ,která navazuje na kult ,ctí ho a umí v jeho stopách pokračovat dále.Děkujeme a ať Vás provází síla na dalších filmech.

• 29.11.2015  12:30
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Karel Šíp je profík každým coulem.Je vtipný ,inteligentní a naprosto běžná talkshow je v jeho rukách příjemná a zabavná podívaná.Umí se svých hostů ptát ,má inteligentní humor a myslím ,že stále víc a víc dozrává a je radost se na něj dívat.Samozřejmě vždy záleží ,jaké hosty pozve ,ale celkově vzato je to jasně nejlepší a nejzábavnější talkshow.

• 29.11.2015  12:24
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Když něco natočí Jirka Strach ,nemusí mít divák strach se na to dívak.A je skoro jedno ,zda je to pohádka ,či mysteriózní kriminální seriál ,jako v tomto případě.Už samotný počin v našich českých vodách je nutno ocenit a to velmi.Sedmidílný seriál je skutečně tím nejlepším v pravém smyslu slova ,co tenhle žánr může nabídnout a to myslím zcela vážně.Takže hezky postupně-scénář Petra Hudského je opravdu precizní ,skvěle napsaný a originální.Možná je malinko víc roztažený ,sedm hodin je přece jen pořádná porce ,ale osobně mě to vůbec nevadilo a nenudil jsaem se ani chvíli.Příběh je opravdu ,ale opravdu mrazivý a napínavý jako bambusové vlákno ,takže divák se nemůže dočkat pokračování.Jirka Strach si jde přesně za svým a přesně ví ,co chce a co divákovi předkládá.Umí nastolit mrazivou atmosféru ,plnou děsivých a temných obrazů a umí i odlehčit a ukázat hlavní hrdiny jako obyčejné lidi.Jeho režie je přesná ,precizní a přesně taková ,jakou tenhle žánr potřebuje.Nenudil jsem se ani chvíli a jen jsem přemýšlel a seděl u televize jako zalitý do betonu.Herci jsou skvělí ,jako je u Stracha dobrým zvykem ,jen snad Stanislav Mayer přece jen za skvělým Jiřím Langmajerem malinko zaostává a trochu mi neseděl Miroslav Donutil jako šéf ,prostě mi na tu roli nepasoval.Vynikající kamera ,výprava ,zvuk a hudba Ondřeje Brzobohatého, jen podtrhují skvěle natočenou atmosféru.Opravdu vynikající podívaná.Ano ,úplně bez chybičky není ,převe jen se tu objevbí několik klišé a trochu nám to tvůrci natahují ,ale to je jen drobné smítko na skvělém podnose.Taky jsem moc rád ,že tvůrci nikoho nekopírují a jdou si svou vlastní cestou ,to je další bod k dobru.Takže ,i když tu malinko výtek mám ,po chvíli se rozhoduji k plnému hodnocení a dávám jasných 90% ,jednoduše proto ,že jde o jeden z nejlepších českých seriálů a to bez pardonu.A když přihlédnu k velmi kvalitnímu zpracování žánru ,který se v našich vodách objevuje tak poskromnu ,je to jasná volba.Takže Jiří díky a už se moc těšíme na další mysteriózno a já se jdu mrknout ,co se to ozývá za podivné klepání ze sklepa.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28