anli

Milan Lifka

okres Rakovník

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 21.11.2018  12:00

Tak tohle byl opravdu poslední komiksový film ,který jsem chtěl vidět.Ano ,vůbec mě nelákal.No ,posuďte sami-hlavní hrdinové-člověk ,mluvící mýval ,mluvící strom (říká ale jen jednu větu) a k tomu tajemná Gamora a hustý Drax.A všichni dohromady zachraňují vesmír.Kdo by tohle chtěl proboha vidět?No ,všichni,kteří chtějí být připraveni na finální Avengery, s kterými se Strážci Galaxie spojí v jednom velkolepém ,ale opravdu velkolepém finále.A abych byl znalý celého vesmíru ,podíval jsem se tedy i na tenhle komiks ,který jsem opět nečetl ,ale myslím,že původně je mnohem víc brutální a scénaristi z něj udělali rodinou ,sci-fi podívanou ,tak ,aby zapadala přesně do marvelovského vesmíru.Takže scénář je poměrně jednoduchý ,ale funkční a celkem napínavý ,ale hlavně velmi vtipný.Hláškuje se tady skoro pořád a je to jedna z věcí ,která tenhle film drží opravdu hodně nad vodou.Stejně jako herci ,na kterých je vidět ,jak je to baví a užívají si to.Režisér ví přesně ,co servíruje a co chce divákovi říct a jede si přesně po svém a nenechává si do toho od nikoho mluvit.Vizuálně a zvukově se filmu nedá nic vytknout a to se týká i kamery ,výpravy a masek.Vše je opravdu excelentní.Děj je trochu jednodušší a plný klišé ,jak je u většiny marvelovek zvykem a trochu byl také nevyužit hlavní záporák.A pro mě byla i trochu nevýrazná a tak nějak rozplizlá a nicneříkající hudba.Takže v konečném součtu dávám 75% protože film jako celek funguje velmi dobře ,ale přece jen mu něco do dokonalosti chybí a Já jsem Groot:)

• 20.11.2018  21:30

Komiksový svět se nám na filmovém plátně rozrůstá o dalšího hrdinu ,který přesně zapadne do týmu Avengers.Světoznámý neurochirurg má dopravní nehodu ,po které nemůže používat obě ruce a tak hledá novou cestu a najde ji.Získá nové magické schopnosti a doplní už tak velký komiksový vesmír a musím upozornit ,že tu neplatí ani realita ,ani jakýkoliv rozměr a dokonce ani čas.Neplatí tu fyzikálmí zákony ,ani ty materiální ba ani časové.Je to skutečně ohromující podívaná a vizuální pastva pro oči.A to doslova.Nic tu není jen tak a všechno má přesně své místo.A ano,je to právě tenhle doktor ,který se naučí používat a nosit u sebe kámen času.A je tedy jasné ,že pro další vývoj příběhu je jeho postava jedna z nejklíčovějších.Doctor Strange je velmi zajímavý a precizně zpracovaný příběh.Komiks jsem nečetl a tudíž ho neznám ,ale film je srozumitelný ,patřičně napínavý ,komiksově nadčasový a fantastický a vizuálně a zvukově ekcelentní.Chvílemi se možná trochu divák neustálým pohráváním s realitou ztrácí ,protože chvílemi to režisér malinko ,ale opravdu malinko přehání ,ale je to to jediné ,co bych mohl vytknout.Bedenict Cumberbatch je ve své roli opravdu přesný a přesvědčivý ,stejně jako Tilda Swinton.Je to opravdu podivuhodný a zajímavý svět ,který dal vzniknout skvělému filmu ,jenž zapadá do celého marvelovského universa a pomáhá se mu rozrůst se ctí a patřičnou dávkou inteligence a humoru.Dávám čistých 80% a teda ty portály ,to je super věc ,no ne?

• 7.11.2018  23:30

Komiksový vesmír je mohutný ,velkolepý a ohromující.Stejně jako tenhle film.Třetí dobrodružství Avengers ,tedy všech komiksových hrdinů pěkně pohromadě.A když říkám všech ,myslím opravdu všech ,takže se nám ke starým známým přidávají noví známí včetně Spidermama ,Doktoira Strangea a taky třeba Black Pantera a Stážců galaxie ,ano čtete správně.Všichni se tu potkají ,protože nepřítel je tak mocný ,že je potřeba všech a každého..Ihned na začátku podotýkám ,že je před shlédnurím tohohle filmu dobré a vlastně nutné shlídnout všechny ostatní komiksovky ,tedy sólovky jednotlivých postav.Jen tak je možné vše pochopit a nechat se unášet novým příběhem bez problémů a dokonce odhadnout děj následující ,ale o tom později.Už od prvních Avengers jsem tajně doufal ,že je scénaristé zasadí do příběhu s padouchem ,který bude stát za to a bude skoro nemožné ho porazit.A to se mi tady splnilo.Hlavního padoucha samozřejmě známe a ano Thanose jsme už viděli v několika jiných filmech a kdo kouká vždy do konce titulků ,jak radím ,tušil jako já ,kdo že padouch bude a co chce.A on má opravdu hezkou rukavici a do té zasazuje všechny kameny vesmíru a až je bude mít všechny ,udělá cokoliv lusknutím prstu.Výborný nápad pro padoucha a na film ,nemyslíte?Ano je to neuvěřitelná jízda od začátku do konce a hned první scéna je ohromující a fantastická ,stejně jako třeba scéna ve Wakandě ,kam se opět podíváme a spoustu dalších.Film přímo navazuje na třetího Thora ,kde byl zničen Asgard a zachránivší letí na obrovské lodi a ta se stane první Thanosovou obětí hned na začátku filmu.Scénář je skutečně brilantní a perfektně napsaný a vzdávám hold tomu,jak nejen žije se všemi postavami a nezapomíná na ně,ale vše má logiku a spojuje se tu mnoho pavučinek s ostatních filmů a tohle ukočírovat je opravdu mistrovský kus.Oba režiséři skutečně ukázali ,jak moc je to baví ,co že na filmu každou vteřinu vidět a jak přesně ví ,co chtějí.Perfektní scénář ,mistrovská režie a vynikající kamera ,hudba a precizní zvuk.Vlastně ani nemám ,co bych vytknul.Herci jsou skvělí a absoluitně přesvědčiví a vše je dynamické ,uvěřitelné a opravdu velkolepé a při tom ,jak je u těhle filmů zvykem ,zbyvá čas i na humor a vtip a není ho tu zrovna málo.To obstarávají především Strážci Galaxie ,ale nejen oni.Velmi moudře byl tenhle příběh rozdělen na dva filmy.Ano ,jasně ,už slyším ty hlasy volající proč a že peníze a tak.To přece víme ,ale tady je vše tak velké a rozsáhlé ,že by se to do jednoho filmu opravdu nemohlo vejít.Navíc na koncí získá Thanos všechny kameny a začně svoje dílo a v tom film končí a samozřejmě po titulkách máme ještě něco navíc ,ale je to mrazivý a opravdu děsivý konec a teď se dostávám k tomu ,co jsem psal už na začátku ,kdo poctivě koukal na všechny filmy ,tuší stejně jako já ,kde bude záchrana světa a kdo bude zasahovat.Hraničí to téměř s jistotou a věřím ,že se scénáristé nedopustí žádného balastu a budou v téhle rozjeté a absolutně perfektní jízdě pokračovat.Dávám jasných 100% ,protože prostě jinak nemohu a co je to zase venku za řev.

• 30.10.2018  23:37

Thor se nám vrací v plné síle a tentokrát ho na režisérské židli kočíruje Alan Taylor ,který ubral dramatické vážnosti a přidal humoru a StarWars konceptu.Ale hezky po pořádku.Marvelovský vesmír se nám pěkně rozjíždí a jeden film navazuje na druhý a prolíná se s dalšími.Je to paráda sledovat a je to náročné tvořit ,to je jasné.Donedávna jsem komiksy nijak nevyhledával a filmům jsem se až na vyjímky vyhýbal.Teď tak musím vše dohánět ,protože jednotlivé filmy a postavy jsou spolu propojené a navazují na sebe dějem a událostmi a vidět je jednotlivě vytržené z kontextu nemá žádný význam a užije si to čllověk opravdu na půl.Druhý Thor navazuje na první Avengers a opět potkáváme staré známé ,včetně Natalie Portman ,která se tentokrát podívá i mimo zemi a Stellana Skarsgarda.Scénář je oproti jedničce více akční a plný humoru ,což občas sedí a občas ne.Vizualizace je opravdu perfektní a dechberoucí ,jen myslím ,že inspirace Star Wars byla až příliš velká ,chtělo to malinko ubrat plyn.Kamera je dynamická a skvělá ,stejně jako střih a hudba ,o vynikajícím zvuku ani nemluvě.Místy je atmosféra malinko temnější a místy zase ne ,což je myslím dáno tím ,že chvílemi režisér nevěděl jakou cestou se vydá a proto to kolísání.Naštěstí není nijak velké a filmu příliš neuškodilo ,protože jinak je druhý Thor velmi příjemná a svižná podívaná se spoustou humoru a hlášek.U mě dvojka malinko zůstala za jedničkou ,ale opravdu malinko ,takže dávám kladiváckých 80% a opět podotýkám-koukejte do konce titulků a uvidíte náznak dalšího komiksového děje. A proto už vím ,na co se můžeme těšit.Halelujá!!!!

• 21.10.2018  18:52

Třetí příběh Marvelovského prvního avengera a už sám název napovídá ,co se bude dít.Ano bojuje tu každý s každým a upřímně řečeno ,osobně se mi tahle linka ,kdy stojí Avengers defacto prosti sobě moc nelíbí a oboum scénáristům posílám políček ,ale přistoupil jsem na jejich hru a čekal ,co se z toho vyvine.Steve Rogerts přebírá vedení nově zformovaného týmu ,do kterého čím dál víc mluví politika a politici ,tedy něco úplně normálního a na své straně má část týmu a ta druhá čast se zformuje kolem Tonyho Starka a obě skupiny stojí proti sobě.Scénář nění špatně napsaný ,jen je tam na mě trochu moc politizování a občas malinko chaos v postavách a ději ,ale nic zásadního.Oba režiséři jsou v Marvelovkách už zběhlí a tak jedou po své režisérské linii a nic nenechávají náhodě ,nic neinovují ,ale ví,co chtějí divákovi říct a taky jak.Opět podotýkám ,že je dobré vidět aspoň většinu marvelovek ,pokud ne všechny ,jinak toho člověk moc nepochopí.Vizualizace filmu je dokonalá ,ostatně ,jak je u Marvelu zvykem ,stejně jako zvuk ,kamera a hudba Henryho Jackmana.Akční scény jsou skvělé a některé opravdu dechberoucí s pořádným nářezem.Což samozřejmě do komiksových superhrdinských filmů patří a bez toho to prostě nejde.Poprvé se k Avengerům přidává Spiderman a celý děj je o malinko vážnější a temnější ,tudíž je tu i méně humoru a hlášek ,ale na nějaké přece jen dojde.Herci jsou jako vždy skvělí a je vidět ,jak moc je to celé baví.Takže další komiksový zářez dopadl velmi dobře.Dávám 80% za trochu slabší scénář a zbytečné politizování a opět doporučuji vydržet až do konce titulků.

• 20.10.2018  19:21

První Avenger se nám vrací v událostech ,které časově spadají po prvních Avengerech.Ano ,komiksový svět se propojuje a nyní je opravdu nezbytné vidět všechny komiksové filmy pro úplné pochopení celého vesmíru ,takže ač nejsem velký příznivce komiksů ,dělám tak a dokoukávám ,co jsem neviděl a inu ,vesmír se vyplňuje ,zakulacuje a mnohem lěpe definuje a je plnější a jasnější.Captain America se tedy přesouvá z druhé světové válkjy do současnosti ,je členem týmu Avengers ,je mnohem vážnější a dospělejší a jeho nové dobrodružství je o mnoho akčnější a velkolepější.Scénář je v duchu současných komiksovek a rozhodně se nemá za co stydět ,stejně jako oba režiséři ,kteří jedou na plný plyn a šlape jim to.Trochu jsem nemohl překousnout-pozor malý spojlírek ,že stále a tajně už od druhé světové války existuje Hydra a dělá neplechu.To si toho nikdo za takových let nevšiml?Pak jsem se s tím smířil ,řka si ,že politici je verbež všeho schopná a bylo to vpohodě.Vše šlape na výbornou a to jak zvuk ,vizualizace ,tak herci ,hlavně Chris Evans a Scarlett Johansson ,které to stále a pořád pekelně sluší a zraje jako víno a hraje jako z partesu.Taky jsem si po delší době moc užil Roberta Redforda ,jehož politický záporák je opravdu skvělý.Trochu mi tu v závěru chyběl větší tah na branku ,trochu víc nápadů ,ale jinak jsem byl velmi spokojen ,takže dávám 85% a velmi se těším na další marvelovky.

• 20.10.2018  19:07

Komiksoví superhrdinové se opět spojují ,aby chránili svět.Toť ve zkratce.Komiksový vesmír se mohutně rozrůstá a filmy s jednotlivými hrdiny se propojují více a více a pomnalu bude skoro nezbytné vidět všechny,abychom pochopili veškěré události minulé ,současné i budoucí.Jednotlivé filmy na sebe totiž navazují a tudíž respektují události filmů předešlých a neznalý divák se ptá proč a co je toto.Musí vše vidět a pak se ptát nebude.Takže popořádku.Pokračovánií Avengers spojuje hrdiny známé a samozřejmě přidává nové ,aby byli zajímavější a barevnější.Scénář pokračuje v duchu jedničky ,takže hlavně digitální ,vizuální a zvuková oslava ,ale nezapomíná se ani na jednotlivé hrdiny ,jejich životy a jejich problémy a občas to vše propojují humorné hlášky a situace ,bez kterých by to nebylo ono.Za sebe musím říct ,že jsem byl spokojený ,jak s výpravou ,vizualizací,tak se zvukem ,kamerou a herci.Trošku slabší byl opět scénář ,jako u prvního filmu a celkově druhé dobrodružství vyznívá o něco slabšeji ,než díl první.Chyběl mi tu nějaký větší nápad a moment překvapení,jakoby byl režisér se vším tak nějak spokojen a nesnažil se přidat vlastní invencí a jít o level výš ,ale jinak je to slušná ,dynamická a velmi nabušená jízda se spoustou akce ,hlášek a několika opravdu skvělých momentů a scén.Dávám 80% ,protože kromě scénáře vše šlape na výbornou a opět podotýkám ,že se vyplatí ,jako u všech komiksovek čekat do posledního titulku.Je to vskutku skvělá rodinná podívaná ,která zapadá do vytvářeného vesmíru na výbornou a budeme se na ní dívat zas a znovu.

• 29.9.2018  18:42

Po 3 letech se vracíme k dinosaurům ,ale bohužel už ne do parku ,ale tak nějak různě.Základní nosná myšlenka filmu je ta ,že ostrov ,na kterém dinosauři po opuštění parku žijí ,zničí sopka a je potřeba je odvézt jinam ,kde by mohli v dál v klidu žít.Ano ,děj mírně kopíruje "Ztracený svět:Jurský park" ,kde se dělo něco podobného a dinosaury taky chytali a odváželi jinam.Tedy základní námět je pro mě nic moc a tak nějak bez nápadu.První část na ostrově je ale velmi slušná podíváná a vizuálně je to opravdu pastva pro oči.Divák se dozví ,kdo je kdo,vrací se nám staří známí Chris Pratt a Bryce Dallas Howard a taky tak nějak ,co se děje a kdo je tentokrát hlavní padouch.Nebudu se zabývat logickým tématem ,že se lidi pořád nepoučili a opakují ty samé chyby ,to se prostě děje ,hlavně ,když jde o moc a peníze.Soustředím se jen na film a to okolo.Takže ,když se z ostrova dostaneme a sopka vybuchne ,děj se velmi prudce zastaví a dost dlouho se vleče.Oba scénárističtí hoši trochu nevěděli asi kudy kam ,což je trochu vidět.Jakmile se tohle překlene a děj se rozjede ve starém panském sídle ,opět nabírámě rychlost a svižně se necháme unášet dějem ,nápady a celou vizualizací ,která je opravdu dokonalá.Kamera ,střih ,zvuk a výprava je opravdu dechberoucí.To si pan producent Spielberg pohlídal.Film samotný navazuje na předešlé snímky a dokonce se tu objeví i Jeff Goldblum ,jako náš milý matematik ,byť jen na minutu.Režisér Bayona je hororově laděn ,což je na filmu vidět a trochu mu nejde gradace děje a jeho udržení po celou dobu filmu ,což je tady i vina scénáře ,který ,buďme upřímní,napaditý moc není.Spielberg si měl oba scénáristy pohlídat a nedávat jim tak volnou ruku.Film se ale i přesto drží nad průměrem a zejména jeho vizualizace ho strka přeci jen o dost nad průměr.Je tu opět několi skvělých scén a taky těch vtipných a chvilku srovnávám a přemýšlím a dávám jurských 70% stejně jako u třetího Jurského parku.No jsem zvědav ,jak nám bude příběh pokračovat.A na závěr mám malinkou poznámku ke konci:takhle by se opravdu nemohl nikdo normální zachovat a to v žádném případě ,snad tedy kromě ekologických aktivistů všech stupňů.

• 29.9.2018  17:49

Steven Spielberg nájm servíruje svůj další film ,tentokráte podle knihy Ernesta Clinea .Příběh je vcelku prostý.Země roku 2045 ,kde je virtuálná realita běžnou součástí života a jistý počítačový expert umístil dovnitř virtuálního světa tajné ingredience a zemřel a všichni se snaží je najít.Už sám námět je vynikající a má úžasný nápad ,ale v rukách Stevena Spielberga se proměňuje v absolutní klenot.Je až neuvěřitelné ,co tenhle pán ve svých letech dokáže a je vidět ,že má opravdu nevyčerpatelnou studnici nápadů.Jeho mysl je lehká a svěží a čerstvá ,jakoby vůbec nestárla(díkybohu) a díky tomu můžeme sledovat jedno z nejúžasnějších akčních sci-fi posledních let.Ano.Je to jedna velká úžasná podívaná od začátku do konce.Spielberg nám tu servíruje tolik nápadů ,že bych si myslel ,že je ani nejde nacpat do jednoho filmu,Ale jde.Dokonalá vizuální stránka budoucnosti ,perfektní kamera ,střih a zvuk je u Spielberga samozřejmostí ,ale stále nás nepřestane překvapovat a udivovat ,jak je filmařsky dokonalý a čistý.Výborní herci ,včetně těch dětských (jak je u Spielberga opět zvykem) jen dokreslují úžasnou atmosféru celého filmu.A pro ty ,co hrají počítačové hry-jako jsem třeba já-je tui ještě jedna přidaná hodnota navíc a to je právě svět počítačových her a jejich vývoj.Je tu taky spousta a spousta odkazů na spousta filmů ,které ani nejde všechny vyjmenovat. Byl by to pěkně dlouhý sloupec Za všechny ale jmenuji určitě "Osvícení" ,kde zaplesá každý fanoušek Stevena Kinga a kde se odehrává čast virtuálníáho děje.A tohle vše nám Spielberg servíruje s neuvěřitelnou lehkostí ,citem pro děj ,napětí a obrovským filmařským srdcem.Je to rodinná dobrodružná podívaná bez absolutní chyby se vším ,co má taková podívaná mít.Možná budou mladší diváci tápat po odkazech na klasiku a Ti starší zase tochu ve virtuálním světě ,to je ale správně ,tím se oba světy vlastně propojují. Takže dávám jasných 100% a Stevene náš milý ,opět děkujeme a úplně vidím tu virtuální realitu třeba v takovém Resident Evilu.Víte o čem mluvím ,že?No ,to nás čekají pěkné věci.P.S.Opravdu bych prosil madam Spáčilovou ,aby už se věnovala něčemu jinému ,než psaní "rádoby" kritik.Je totiž vidět ,že je v nových filmech úplně mimo.Ano ,jasně ,má právo na osobní názor ,ale dát tomube filmu 65% ,protože nehraju počítačové hry a tudíž tomu nerozumím je vskutku velmi omezené ,jak lidsky ,tak odborně.Halelujá!!!!!!

• 29.9.2018  17:20

Tak nám od posledních "Predátorů" uběhlo osm let a Shane Black nám jako režisér a spoluscénárista servíruje pokračování ,které je tak trochu pokračováním a vlastně není a chtělo by se říct ,že nastartuje novou sérii s vesmírnými lovci.První "Predátor" je jasná a neředěná klasika 80-tých let a bezesporu jeden z nejlepších akčních filmů.O tom není pochyb.Pokračování bylo více ,přesněji řečeno dvě přímé a dvě trapné odnože "Alien vs Predátor" ,natočené na motivy počítačových her.Ty přímé kvalit jedničky zdaleka nedosáhly ,ale šlo o slušné filmy a ty odnože by si zasloužily soudní tribunál (viz moje komentáře ke všem filmům).Shane Black se rozhodl vesmírné lovce vzkřísit s tím ,že se trochu vylepšili a tak nějak se loví i mezi sebou.No myšlenka je to slušná a zaslouží (zatím) obdiv ,výsledek je bohužel tak nějak průměrný (díkybohu ,mohlo to dopadnout hůř).Je tu totiž namícháno a slepeno vše ,co oba hoši mysleli ,že bude cool ,ale není.Takže tu máme skupinu zkrachovalců ,jednu doktorku a geniální dítě.A Ti se jim samozřejmě postaví.Je tu spousta akce ,samozřejmě a několik scén je opravdu skvěle natočených a filmařsky bravurně zvládnutých.je tu spousta hlášek ,několik je jich vtipných a většina zbytečných.Bohužel.Linka paní doktorky a malého chlapce mi moc nesedí a divák jim moc nevěří.A navíc ani herci nejsou nijak zvlášť dobří.Hrají ,hrají ,ale jako by je to ani moc nebavilo.Vše zachraňuje skvělá kamera,střih a hlavně excelentní zvuk ,který opravdu stojí za slyšení a výborná hudba ,kde Henry Jackman kombinuje původní motivy z prvního filmu a výsledek je opravdu skvělý.Bohužel jsme se žádné evoluce nedočkali (trochu mě přišel tenhle přídomek českého distributora zbytečný) a jsem zvědav ,jestli se nám po tomhle filmu vesmírný lovec na plátno ještě vrátí ,nebo bude lovit někde jinde.Osobně jsem moc nečekal ,takže jsem byl vcelku spokojen a film jsem si jakžtakž užil.Po chvíli přemýšlení a srovnávání dávám bezevolučních 60 % a jdu se mrknout ,co to zase pípá v mé pracovně.

• 6.9.2018  21:40

Jestli se tento komentář rozhodnu přijmout ,bude znít asi nějak takhle : Ethan Hunt nám zraje jako víno a jeho šestá nemožná mise je ukázkou toho nejlepšího ,co lze v akčním žánru na plátně vidět.Ale pěkně popořádku.Režisér Christopher McQuarrie si sám napsal i scénář a pod produkčním vedením Toma Cruise drží opratě pevně v rukách a přesně ví ,co chce a kam směřuje.Scénář je precizní ,detailní a jasně směřující a je psán s velkou úctou k dílu samotnému i k divákovi.Každá scéna je perfektně naplánovaná a precizní a od začátku do konce je to jedna velká jízda.Tom Cruise nám hezky uzrál a v jeho letech tohle odehrát ,opravdu hluboce smekám a dokonce hraje s citem a bez jeho oblíbených křečích z mládí.Ostatní herci mu jako vždy perfektně sekundují a je opravdu radost se na ně dívat.Kamera je dechberoucí a absolutně skvělá a akční scény jsou vymazleny do posledního detailu a jsou přesnou ukázkou toho ,že se lze obejít i bez digitálních pomocníků a natáčet "po staru".Ovšem výsledek je nový a lepší ,než kdykoliv předtím.Skutečně tu akce na plátně nabírá nový význam a každá akční scéna působí naprosto precizně ,velkolepě a fantasticky.A několikrát se mi až tajil dech ,jak je vše dokonalé.Ano ,jsem velmi nadšen a musím říct ,že v tuto chvíli je to Bond ,James Bond ,kdo je ten vzadu.Ano ,šestá mise Ethana Hunta je skutečně akční ,dobrodružný thriller se vším všudy a ukazuje ,jak má tenhle žánr vypadat a tak moc se chtěl podobat mistrovi ,až jej sám překonal.Tak uvidíme ,co James v novém filmu č.25 na to.Jinak trochu mimo musím říct ,že jsem se opět přesvědčil ,jak je svět tajných agentů a všechmožných dvojitách či trojitých chycenců na nic a plný naprostého bahna a odpadu ,kde nikdo neví ,za koho kope a kdo je kdo a přemýšlím ,jestli by bez tohohle všeho nebylo lidstvu lépe.Jo ,to by ale zase nevznikl tenhle skvělý film.To je ale politika a ta sem nepatří.Takže sečteno ,podtrženo je tahle šestá Ethanova mise naprosto famózní a skvělá a budeme se na ní dívat zas a znovu ,takže dávám jasných 100% a už se těším na další.A právě mi tu zazvonil podivný chlapík a nese mi velmi zvláštní ,asi tajnou obálku.Hmmm.

• 2.8.2018  14:13

Je jasné ,že nebudeme svědky jen přímých pokračování Star Wars ,ale i doplňujích filmů ,neboli spin-offů (to je ale nehezké slovo).No a máme tady spin-off první s názvem Rogue One ,který časově spadá kousek před Epizodu IV a ta na něj přímo navazuje.Jistě všechny diváky zajímá,jak se tehdy podařilo ukrást plány Hvězdy smrti.No a tady máme odpověď v plné kráse a síle.A jak se zadařilo?Myslím ,že skvěle ,s patřičnou úctou k celému příběhu a světu Star Wars.Předně musím říct ,že tu vše opravdu funguje a scénář je vymyšlený a vypiplaný do posledního detailu.Samozřejmě je to jasná honba studia za penízkami a už slyším spoustu škarohlídů ,že tohle není Star Wars.Já jim jen říkám ,že nemůžeme být svědky jen přímých pokračování ,ale že nás taky zajímá spoustu věcí a nevyřešených situací z minula a pokud je to natočeno s patřičkou úctou a profesionalitou ,říkám proč ne,jasné?Samozřejmě pár výtek mám ,to by asi ani nešlo.Onu zabudovanou slabinu Hvězdy smrti celkem ještě beru ,i když trochu emocí to vzbuzuje ,ale digitální Tarkin a Leia ,která je tam pouhých několik vteřin ,jsou prostě digitální a i když se tvůrci znažili ,seč to šlo ,je to prostě znát.Chápu ,že Tarkin tam být musel ,ale předání záznamů Leie bych vyřešil jinak.Příběh je také trochu nevyvážený a po super rozjezdu se tempo zpomalí a chvílemi je poměrně nevyrovnané ,jakoby tvůrci nevěděli ,kam a jak se ubírat.Naštěstí to nezklouzlo nijak závratně doů a spousta věcí zachraňují nápady ,hodně známých postav (a robotů) a samozřejmě Darth Vader a jeho světelný měč.JInak kamera perfektní ,vizuální stránka až na ony dva herce bez chyby ,hudba s použítím několika Williamsových motivů taky skvělá a režisér Gareth Edwards naštěstí přesně věděl co chce a co točí.Díkybohu.Takže dávám galaktických 80% a teda fakt nevím ,co tu mám v šuplíku za podivné plány a odkud se vzaly.

• 26.6.2018  17:15

Takže se do světa Jumanji vracíme po 22 letech a jak se návrat vydařil?No myslím ,že opravdu na výbornou.Předně nový film nijak nekopíruje originál a nejde ani o remake ,vlastně na původní film volně navazuje.Školáci tentokrát nenajdou stolní hru ,ale starou videoherní konzoli a začnou se dít věci.Tentokrát se ve světě Jumanji ocitnou přímo a je to jedna velká dobrodružná akční jízda ,plná skvělých scén ,místy až dechberucích ,která je proložená skvělými komediálními prvky a spoustou vtipných hlášek.Je vidět ,že už scénář není odfláknutý a všichni 4 pánové se snažili ,aby výsledek nebyl jen vizuální nakládačka.No a není.Knihou se inspirovali velmi volně ,což původní film také.Režie je skutečně vynikající a přesně vede diváka kam má.Samozřejmě hodně toho stojí na hercích a ti odvádějí tu nejlepší práci.A všichni do jednoho.Osobně jsem si nejvíc užil Jacka Blacka a Karen Gillian a samozřejmě Dwayne Johnsona.Celý film jsem se až neskutečně bavil a byl napnutý až do konce ,jak tohle dopadne.A přesně takhle to má býtJe tu také pěkná a upřímná pocta původnímu filmu a Robinu Williamsovi.Trošku mám výtku ,že je zde poměrně dost věcí postavených na znalosti videoher a kdo je nehraje ,nebo vůbec neví o co jde (vím ,moc jich nebude) ,tak se lehce ztrat ,nebo nebude rozumět..A molje druhá výtka směřuje na záporáka.Není dostatečně silný a tenhle film úplně neudýchal.Prostě jsem čekal od něho víc.Takže celkem a kolem vzato dávám 85% a jsem velmi zvědavý a natěšený na pokračování ,to je bez debat.Sakrblé ,co to s tím Playstationem zase je.

• 31.5.2018  17:57
    Teambuilding (2018)

Je nejmenovaný den večer a já se rozhodl podívat na novou českou komedii.Předně říkám ,že komedie mám rád a jelikož je jich jako šafránu ( snad se jich filmaři bojí , nebo je neumějí točit ) o to víc se na každou těším.Ano ,tady jsem měl vcelku obavy po zhlédnutí traileru ,ale i tak jsem se těšil.Žel bohu obavy se ukázaly jako oprávněné ,ale bylo to ještě daleko horší než jsem si myslel.Režisér Ján Novák nám na premiéře prozradil ,že vycházel ze svých zápisků ,kterí si kdysi zapsal ,když byl někde na hotelu a tam, probíhal tembuilding nejmenované banky.A zápisky použil pro tento film.A to je první a velký kámen úrazu-ano přesně ,jen zápisky ,film totiž nedisponuje ani nějakým náznakem scénáře a příběhem a ani se o to nesnaží.To je velmi ,velmi špatně.Prostě někdo vypustíl skupinu herců do hor s tím ,že tu bude samo o sobě vtipné a stačit.No není a vůbec.Asi dvakrát jsem se pousmál a to spíš samotným hercům ,než že by tam bylo něco vtipného.Herci tu nemají co hrát a plácají se sem a tam a něco říkají a působí to hrozně a nadmíru neohrabaně.Tenhle výlet placený bankou a takovéhle zaměstnance by nemohla mít ani ta nejzoufalejší banka ,prototože by zkrachovala dřív ,než by otevřela první pobočku.Všechno je tady špatně-žádný výběr exteriérů ,žádný nápad ,nemastna neslaná zvuková i hudební složka ,prostě všechno.Jediný ,kdo se snaží to záchránit je kameraman Miroslav Souček ,jehož záběry hor jsou opravdu krásné ,ale to je taky tím ,že naše hory jsou samy o sobě prostě krásné ,no ne?Z tohohle filmu jsem fakt smutný ,typický případ toho ,jak neumětel něco dělá a myslí si,jak je to super a zábavné.Ján Novák o režii zřejmě mnoho neví a na place se asi dobře bavil a proto se nebaví diváci a bavit se u jeho filmů nebudou ,dokud nepochopí ,že filmy se musí točit hlavou a srdcem a musí mít duši.Tenhle nemá ani jedno a ať přemýšlím jak chci a ať se snažím jak chci ,nemohu přivřít oči a dát nic jiného než krásých čistých 0%.Je to opravdu smutný případ filmařiny ,kterému se každý musí vyhnou obloukem.Ha sta la vista:):):)

• 24.5.2018  18:05

Tenhle vesmír je tak velký a mnoho a mnoho o něm ještě nevíme.No a samozřejmě taky z něj ještě mnoho vyždímeme.Na to ale my diváci čekáme a jen se blahem tetelíme ,tedy ,pokud to někdo nezkazí.Druhá sólovka z vesmíru Star Wars ,která se tentokrát zaměřuje na jednu z nejoblíběnějších postav-ano na Hana Sola.Harrisona Forda nahradil Alden Ehrenreich a nutno dodat ,že se velmi snažil a dopadl celkem slušně.Trochu jsem se toho bál ,nejen z úcty k Fordovi ,ale i k postavě samotné ,ale je vidět ,že Ford pomáhalů a spoustu gest a mimiky Ehrenreich převzal ,ale při tom zůstává svůj a postava je tak nová a čerstvá a to bylo podle mě velmi důležité.Ovšem Harrison Ford to prostě není.Je to velká akční jízda ,střihnutá westernem a dobrodružstvím ,hláškuje se jako o život a humor je tu neustále ,stejně jako mnoho nápadů a akce.Ani by vlastně nemuselo jít o film ze světa Star Wars ,rytíře Jedi tu prosím nehledejte ,stejně jako cokoliv známého.Ale samozřejmě něco známého tu čekáme a to je zejména setkání Hana s Chewiem a taky s Landem.A to se povedlo na výbornou ,stejně jako to ,jak Han ke své lodičce přišel.Ron Howard je opravdu zkušený řemeslník a výtečný režisér a tady to opět ukázal na plné čáře,příběh je jasný ,zajímavý,jedna akce střídá druhou ,stejně jako seznamování s postavami.Přesně ví ,co kde a kdy má být.Samozřejmě je na filmu trochu vidět ,že se hodně dotáčelo a přetáčelo ,což přece jen filmu malinko ublížilo a prorto nemůžu dát s plným svědomím více ,než dám ,ale o tom později.A taky se film chvilkami mírně pozastaví a trochu vleče.Časově film zapadá někde mezi epizodu 3 a 4 a sledujeme právě to ,co nás zajímalo ,tedy kdo Han vlastně je ,jaký je a jak se k pašování dostal.A tohle opět funguje na výbornou.Skvěle sekunduje Woody Harrelson ,no a tandem geniálně doplňuje Chewie ,to je jasné.Emily Clarke je trochu nemastná ,neslaná ,ale dalo se to snést.Musím ještě pochválit Johna Powella za hudbu ,kde je viodět jasný hold Johnu Williamsovi ,obohacený o spoustu vlastních ,skvělých a velmi poslouchatelných nápadů.Takže celkově vzato jde o vynikající rodinné sci-fi ,kde se divák nadchne akcí (scéna z vlakem je opravdu dechberoucí) ,pobaví hlaškami ..."Já Tě nesnáším"...."Já vím" a zodpoví se mu několik otázek z vesmíru Star Wars.No a taky se objeví jedna velmi známá postav ,ta ale spoustu otázek spíš vyvolá ,to je ale u Star Wars klasika ,no ne?Určitě se nám zodpoví v nějakém dalším filmu.A typoval bych ,že Han bude mít ještě aspoň jeden film ,než se přiblíží k epizodě 4.A samozřejmě i výtky mám.Předně jde o film se světa Star Wars a mě tu prostě chybí síla a jasně směřující Jedi kontext,no a taky světelné meče ,bez nich je to prostě o něco sušší.Příběh je taky dost rozpolcený a trošku přeskakuje žánrově i postavově sem a tam ,což moc dobře nevyznívá.Kdyby nešlo o film ze světa Star Wars ,jistě bych šel s hodnocením o něco výš.Poměrně dlouho přemýšlím a nakonec dávám pašerácky slušných 70% a skutečně jsem si to užil a bavil seAle vůbec bych se nedivil ,kdyby mladý Solo divákům úplně nesedl.Prostě i ve světě Star Wars není všechno zlato ,co se třpytí.Ať nás provází síla!!!!A už se ale stejně a moc těšíme na epizodu IX.

• 31.3.2018  21:40

Marka Ebena je radost poslouchat a na Terezu Kostkovou je radost se dívat.Jeden z nejzábavnějších pořadů v televizi vůbec ,skvělý nápad ,pořad má spád a šmrnc a na nové díly se vždy těším.Dávám hvězdných 90% a kdo umí ,ten tančí a my diváci se výtečně bavíme.

• 31.3.2018  21:37
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Příjemné ,vtipné ,zábavné a víc od tohoto typu pořadu nepotřebuji.Není poochyb o tom ,že to není žádné veledílo a místy může malinko prosáknout trapnost ,ale myslím ,že doposud to v naprosté většině bylo zvládáno s bravurou ,skvěle jsem se bavil a na nové síly vždy těšil.Dávám známých 80 % a výš nejdu ,hlavně proto ,že mi tam pořád chybí mé oblíbené hvězdy a občas jsou tam hvězdy málo známe či téměř pro mě neznámé.

• 18.1.2018  22:24
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

U televizních seriálů příliš času netrávím ,kriminálky mám ale rád."Policie Modrava"je točena staromódním stylem a musím říct ,že mě režisér Jaroslav Soukup velmi příjemně překvapil.Jasně ,nejde tady o žádné Sherlocovská a zapeklitá kriminální dramata ,ale lehkou a příjemnou televizní podívanou na nedělní večer.Scénář je lehký ,příjemně uprašující ,režisér ví co chce a režíruje v klidu a s vkusem a má k tomu skvělé herce.Moc jsem si užil Soni Norrisové,Jaroslava Satoranského,Jany Bouškové,Táni Medvecké a třeba taky skvělého Ladislava Mrkvičku.Snad jen Filip Tomsa by mohl trochu občas přitlačit na pilu a ještě zajít na hodiny herectví ,aby se ostatním alespoň vyrovnal.Byl až příliš toporný a upjatý.Hodně pozitivně hodnotím ,že se vše natáčelo v reálném prostředí a hodně v exteriérech ,což velmi pomáhá celému seriálu a nese sebou přece jen profesionálnější výpravu a produkci ,než studiové seriály.Každý dííl mě velmi příjemně utekl ,je tu i poměrně dost úsměvných momentů a postraních příběhů a celé dohromaqdy to vytváří slušný celek.Zejména při té dnešní televizní produkci.Vůbec se nebojím a dávám kašperských 75% .Pokud bych měl a chtěl jít výš ,bylo by potřeba přece jen přitlačit na scénaristickou a režísérskou kriminální pilu ,ale myslím ,že to sami tvůrci ani nechtěli.Každopádně bych řekl ,že se Modrava bude pravidelbě objevovat v televizním programu a stále se na ní budeme dívat.

• 4.1.2018  23:21

Osmá epizoda je tady a s ní stará i nová síla.A jak to dopadlo?Netrpělivě jsme čekali a čekali a dostali jsme jeden z nejúžasnějších audiovizuálních zážitků , o tom žádná.A kdo tvrdí cokoliov jiného ,byl dlouho na sluníčku.Ano takhle má vypadat filmová technika třetího tisíciletí.No a zbytek hezky popořádku.Byl jsem nadšen a fascinován ,ale drobné připomínky si dovolím mít.Takže předně pokračujeme tam ,kde skončli jsme epizodou sedmou.Potkáváme staré známé ,to především ,jak z party staré ,tak z party nové a několik tváří úplně nových.Tady je nutné podotknout ,že všichni herci jsou skvělí a především Luke a Leia ,kteří tvoří jednu linii příběhu a jakýsi propojovací můstek si zaslouží velký potlesk.Jestliže sedmá epizoda byla pocta Hanu Solovi ,pak epizoda osmá je velkou poctou Lukovi a Leie ,to je bez debat.Daisy Ridley se tu skvěle zabydlela a hraje o level výše ,než v epizodě minulé.Což jí ale nemůžeme mít za zlé ,neb vklouznout a rozkoukat se ve světě SW vyžaduje opravdu velkou sílu.Scénář je precizní a jasně vystavený a nedává šanci cokoliv zpochybnit.Můžeme se jen domnívat ,jestli by šel otec Lucas cestou stejnou ,nebo úplně jinou.To se nikdy nedozvíme.Jisté ale je ,že režisér Rian Johnson se vydal cestou vlastní a dostal velkou důvěru.Přesně ví ,co chce a přesto ,že se drží linie příběhu a ví ,co si může dovolit a kam jít ,pouští se i do svyých vlastních obrazů a nápadů a vede si velmi a velmi dobře.Svět SW zná dokonale a i když opisuje ,zejména epizodu šest ,umí to s citem a přidá svojí sílu a nový pohled ,takže jeho režie je místy temná ,místy epická ,hodně válečná ,což je samozřejmostí ,ale také hodně dialogová a postavová ,což znamená ,že tu není zdaleka tolik akčních scén ,zejména vezmeme-li v úvahu ,že film trvá 152 minut.Akce je tu i přesto stále dost ,ale hlavně si jí divák užije ,jako málokdy před tím.je úžasně vystavěná ,dokonalé a prostě perfektní.Trochu bych přitlačil na pilu ,co se týče Prvního řádu-stále toho nevíme mnoho a takové drobné jak a co a proč by nebylo na škodu.Taky mám trošičku problém s císařem Prvního řádu ,který je pro mne velmi podivný a trochu úmělý a Palpatinovi nesahá ani po kotníky.To jsou ale jen opravdu drobnosti a epizoda devět opět v rukou Abramse jistě vše okolo Prvního řádu dovysvětlí.Kylo Ren je bezesporu jeden z nejlepších záporáků a je vidět ,jak je vymazlený a jak je mu dopřáváno ,což jednoznačně ještě zvyšuje kvalitu celého filmu.A vztah mezi oběma hlavními postavami ,které stojí na opačné straně dodává filmu dlaší rozměr a jsme velmi zvědaví ,jak se to posune a vyvine v epizodě devět.Bohužel se tu budeme muset obejít bez Leii a jsem velmi zvědav ,jak si s tím Abrams poradí.Je vidět ,že Leia měla dost zásadní roli i pro událostí příští.Tak doufejmě ,že předělávání scénáře deváté epizodě nijak neublíží.Jinak precizní kamera ,zvuk ,nová místa ,nové druhy a především muzika Johna Williamse jen dokreslují dokonalost celého filmu.Myslel jsem si ,že v hudbě mistr už na nic nového přijít nemůže ,ale když jsem si poslechl soundtrack ,opět jsem musel smeknout a poklonit se mistrovi nad mistry.Myslím,že dlouho nic nezpůsobí tak rozporuplně reakce ,jako právě epizoda osm.Budou tady truchlící a milovníci starých pořádků a pak jásající a milovníci příběhů nových a pak Ti ,co vědět nebudou a taky Ti ,co budou někde mezi.Hodně scén a obrazů a nápadů mi utkvělo v paměti a zůstávají tam stále ,což je u takovéhoto filmu zásadní a velmi mnoho.Rád byl dal čistých 100% a nakonec dám ,ale přece jen mám trochu rozporuplné reakce z chování Luka a nejraději bych vzal pořádným vrbovým proutkem Johnsona přes hřbet ,který přece jen dostatečně před Star Wars neohnul a připravil nám tak divákům drobné peklíčko.Ale přesně tohle asi pravděpodobně chtěl.Tak tady máš Riane a ještě jednu ,za to ,co jsi nám s Lukem provedl a i když se kroutím a trochu spílám ,dávám jasných 100% ".Ano ,Johnson se držel epičnosti celé ságy a při tom pootevřel dveře a dal nahlédnout novým pohledům a nápadům a nebojím se říct ,že se mu to podařilo,ale místy přece jen režíroval na velmi tenkém ledě..Ale provázela ho síla a velká a s ním i Ty ,co v ní věří.Spousta lidí si totiž myslí ,že tu na nic nového už přijít nelze ,ale při tom netuší ,jak hluboce se mýlí.Halelujá!!!!Tak šup hoši na epizodu devět a ničeho se nebojte ,my se taky nebojíme a moc se těšíme a hlavně věříme ,že vše bude vysvětleno a dokončeno s grácií ,ano prosím?

• 29.11.2017  16:29

Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visutá dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se opravdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvek ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím.

• 22.9.2017  20:13
    Temná věž (2017)

Přepisy knih Stephena Kinga jsou poslední dobou v kurzu.U téhle musím napsat bohužel.Ano ,nedávno jsem se rozplýval nad skvělým přepisem Kingova románu "To".Tady je to přesně opačný případ.Román "Temná věž" má sedm knih plus jednu vsuvku ,tedy vlastně osm , čítajících zhruba 4000 stran.Jde o fantasy obřích rozměrů s prolínáním několika světů ,takový Kingův "Pán prstenů".Je to opravdu fascinující čtení ,neuvěřitelně plné ,napínavé a rozlehlé.A vykreslené do nejmenšího detailu ,jak je u Kinga zvykem ,včetně spousty postav.Už tedy rozhodnutí tohle natočit mělo znamenat obrovskou předprodukci a domluvu ,na kolik filmů a jak bude román rozdělen a to především.Natočit totiž tohle jako jeden film ,mající 90 minut je-a to opravdu-trestný čin.Už po několika minutách filmu jsem měl chuť produkci a režisérovi nafackovat.Ano ,kdo nezná knihu ,bude se dívat na průměrné fantasy spíše béčkové řady ,ale celkem slušně natočené.Čtenář knih a znalec Kinga ale zapláče.Z "Temné věže" tu zbylo jen torzo bez špetky nápadu ,protknuté čímsi ,co ani knihu skoro nepřipomíná a bere si z ní jen pár nápadů a postav.Matthew McConaughey se snaží seč může a ostatní herci také, ,ale vlastně nemají co hrát a Muž v černém je proti knize omšelý a nedůstojný stoupenec zla.Tedy a opravdu ach jo.Filmoví pánové styďte se a když sáhnete po knize , přečtěte si jí aspoň prosím a mluvte o ní s těmi ,kdo jí četli.Je to velmi moudré a poučné ,když cokoliv tvoříte.nevznikne Vám potom takový paskvil ,jako tenhle film.Dávám temných 30% a to s přivřenýma očima a to je i tak dost ,za slušnou vizualizaci ,hudbu a kameru.Je to velká a promarněná šance.Takže ty tři podivné typy se s pistolníkem budou asi potulovat věčně ,dokud někdo o nich nenatočí pořádný film.Snad se jednou dočkáme.Tady se to nepovedlo.Ani trochu.

• 22.9.2017  01:14
    To (2017)

Stephen King je mistr pera ,o tom není pochyb a jeho román "To"patří mezi to nejlepší ,co se dá číst ,o tom taktéž není pochyb.Takže už jen zfilmovat tuhle knihu chce opravdu odvahu a kuiráž a je jasné ,že se do filmu nedá nacpat vše.Zejména ,když má kniha přes tisíc stran,jako v tomto případě.Tvůrci to naštěstí pochopili a velmi moudře film rozdělili ,takže tohle "To" je zhruba první polovina knihy ,kde jsou hlavní hrdinové děti ,bojující se zlem a vlastními démony ,kterých mají děti spoustu ,že?Druhé půlky s dospělými se snad dočkáme v dalším filmu.A jak dopadl tenhle?Vůbec se nebojím říct ,že skvěle ,i když nějaké ale jsem jako fanda Kinga a jeho knih našel.Předně scénář je jasný a snaží se být precizní a ctít knihu ,což samozřejmě úplně nejde.Tvůrci si přidali pár svých nápadů ,které v knize nejsou ,což je podle mě zbytečné ,protože kniha je tak rozsáhlá a nápaditá ,že bylo z čeho brát..Režisér se velmi snažil držet diváka v napětí a dokázat ,že lze přenést atmosféru knihy na filmové plátno.To se mu podařilo ,i když ne úplně naplno a stále.Občas film tempo ztratí trochu se pozastaví ,jakoby tápal ,kde vlastně je.Je to dáno rozsáhlostí knihy a hlavně Kingovou genialitou ,kterou prostě nelze jen tak převést a použít.Jeho rukopis je vyjímečný a dokonalý a vykreslení atmosféry nemá chybu.Tady film za knihou ztrácí ,což je pochopitelné.Velmi příjemné je zasazení děje do osmdesátých let a pro mě osobně bylo největším překvapením výběr dětských herců a jejich opravdu skvělé hraní a celkový projev.Skoro tak jsem si je představoval ,když jsem knihu četl.Hlavní linie se film drží skvostně a pevně si jde za svým.Je tu samozřejmě spoustu lekaček a nutno říct ,že některé opravdu skvělé (i když mi hrající Residenta jsme na leccos zvyklí).Jinak samotný hlavní hrdina zla ,tedy klaun Pennywise v podání Billa Skarsgárda je skvělý ,i když úplně jiný než Pennywise Tima Curryho z roku 1990 ,kde se srovnání prostě neubráníme.Každý je skvělý ,ale každý je jiný.Osobně jsem si toho novějšího užil o malinko víc.Celkově je nutno říct ,že i když jde o horor ,je to vlastně dětské dobrodružství ,kde parta dětí zachraňují svět před obrovským a nepolapitelným zlem.Jinak vizuální stránka filmu je dokonalá ,stejně jako hudba ,kamera a zvuk.Dávám čistých 80% ,protože chtělo přece jen o malinko víc zatlačit na pilu a držet atmosféru a mohla to být jasná stovka.Tak třeba se jí dočkáme v pokračování.Halelujá.Sakra ,co se to z toho kanálu lyne za podivné zvuky.

• 22.9.2017  00:02

Byly doby ,kdy jsme se na filmy Luca Bessona těšívali.To už bohužel odvál čas ,když jsem ale viděl trailer na Valeriana ,těšil jsem se ,ale špatnou předtuchu jsem přece jen měl.Bohužel se naplnila.Ale hezky od začátku.Valerian je sci-fi ,jak vyšité a pěkně opisuje od všeho možného.Začíná to "Metropolisem" ,jse to přes "Pátý element" a "Avatara" a končí to u "Star wars".Nic proti tomu ,jsou to takové ikony a pojmy ,že se jim ve světě sci-fi vlastně nedá vyhnout ,to je jasné.Bohužel "Valerian"nemá skoro žádnou vlastní osu a kromě opisování výše zmíněných je příběh slabý jako erotický film za komunistů.Komiks ,který Luca Bessona tolik uchvátil neznám a nečetl jsem ho ,tudíž nevím z čeho vycházel ,ale vezmu -li v úvahu ,že hlavní téma filmu je udržování pořádku v celém vesmíru někde v budoucnosti ,je toho ve filmu hodně a hodně málo.Ano ,vizuálně je dokonalý a často jsem si ve filmu tu dokonalost užíval.Bohužel je prázdná a není za ní žádný příběh.Scénář je sled několika desítek scén za sebou ,které na sebe navazují ,ale kde se často nic neděje.Dále hlavní dvojici agentů vůbec nevěřím,co dělá a proč to dělá a hlavně ,že by to byla vůbec schopná zvládnout.Hlavní zápletká je opravdu velmi minimalistická a hlavního padoucha odhalí téměř každý divák pár minut po začátku filmu a konečné zůčtování je stejně slabé jako celý film.Velká škoda za takové peníze ,ale poslední dobou jsme bohužel od Bessona na tohle zvyklý.Kde je čerstvý filmový nadheld v "Pátém elementu" ,ptám se?Odvál ho čas a "Valerian"je toho důkazem.Body dávám za vizualizaci ,zvuk ,hudbu a skvělou kameru ,která se snaží,aby to nedopadlo ,jak to dopadlo.Takže s přivřenýma očima servíruju 50% a uf ,už aby tu byly osmé Star wars ,no ne?

• 22.6.2017  16:40

Takže Jack Sparrow popáté.A co nám přinesl tentokrát?Po čtvrtých Pirátech jsem měl trochu obavy ,jaký příběh nás čeká a po čem scénaristé šáhnou.Trochu jsem se v duchu přimlouval ,aby se vrátili k původnímu rozpracovanému příběhu a pokračovali v něm.A oni mě vyslyšeli.Takže pátý film se propojuje s původními třemi a čtvrtý jakoby pro něj neexistoval ,což v kontextu příběhu je jedině dobře.A rovnou říkám ,že film dopadl výborně a skoro se nebojím říct skvěle.Na začátku se trochu divák vpraví do děje a seznámi s dvěma novými hlavními postavami ,které jsou velmi mladé a tak nějak doplňují osvědčený herecký ansámbl doplněný neuvěřitelně geiálnímJavierem Bardemem ,jehož démonický Salazar je jasně nejlepší padouch z celé série.Ano ,je to tak.Je až neuvěřitelně skvěle zahraný a opravdu z něj jde strach.Jinak tu potkáme opět a samozřejmě Jacka ,který je v podání Johnnyho Deppa opět skvělý ,zábavný a vtipný.Trochu jsem se bál ,co by ještě Johnny téhle postavě mohl dát ,ale úplně zbytečně.Je prostě pořád stejně vtipná ,zábavná a je stále radost jí na plátně sledovat.Také s radostí jsem opět viděl Orlanda Blooma a Keiru Knightley ,i když tady mají jen malý doplňkový prostor ,tak nějak jsem patří a pro děj jsou poměrtně důležití.Takže sledujeme cestu za trojzubcem Poseidona ,který by měl zrušit všechny předchozí mořské kletby.Je to podívaná patřičně napínavá ,dobrodružná a velmi zábavná.A několik scén je opět hodno uložení do zlatého fondu akce-pozor malý spoiler-například úprk na koních a tažení celé dřevěné budovy banky přes půl města .Je to opravdu úchvatná a dechberoucí scéna a stejně tak scéna popravy Jacka a mladé astronomky.To co pak následuje a Jackův tanec s gilotinou je opravdu neuvěřitelně vtipné ,dynamické a zábavné.Ano ,bezesporu přitažené za vlasy ,ale to přece vůbec nevadí a to právě divák touží vidět ,no ne?A stejně tak několik scén na moři a zejména veškeré scény s kapitánem Salazarem a jeho kumpány ( a takový žralok-zombie taky nemá chybu ) .Vizualizace je opět dokonalá a místy opravdu dechberoucí ,stejně jako kamera ,výprava ,zvuk a samozřejmě hudba ,která k Pirátům neodmysliteně patří a o kterou se tentokrát postaral Geff Zanelli ,samozřejmě s použitím původních několika motivů ,to by bez toho ani nešlo.Režisérské duo vše zvládlo bravurně a musím jim složit poklonu ,že ukočírovali takový cirkus.Takže tu máme parádni rodinnou podívanou se vším všudy ,na kterou se budeme dívat zas a znova.Díky nepřekonanému druhému dílu dávám jasných 90% ,no a konečně víme ,jak Jack ke kompasu přišel a k čemu slouží.Sakra co ten kompas po dědovi ,taky vypadá nějak divně.

• 19.5.2017  11:46

Takže jsme po "Prometheovi"čekali 5 let ,abychom viděli ,jak že to bude pokračovat a kde se tedy naši vetřelší nekámoši vzali.Jejich původ byl až doposud záhadou.Děj pokračuje 10 let po událostech v "Prometheovi" a soustřeďuje se na vesmírnou loď Covenant s dvěma tisíci lidmi ,která se chystá kolonizovat vzdálenou planetu ,opět ale zachytí neznámý signál a opět se jdou mrknout ,odkud se vzal.A tak se tváří v tvář setkají s mimozemským monstrem ,který stvořil H.R.Giger a divákům naseríroval Ridley Scott.A ano ,bude tomu už téměř 40 let.Naše oblíbené vesmírné monstrum ale vůbec nezestárlo ,ba naopak a má se čile k světu.Předně je nutno říct ,že Scott pokračuje v té nejlepší tradici ,kterou začal i přesto ,že je prostě jiná doba a pojetí filmů a zejména takovýchto se vnímá a točí prostě jinak.Je to pochopitelné ,vyvíjí se to stejně jako my sami.Vetřelčí vesmír ,jeho vizualizace je opět perfektní a dokonálá ,stejně jako Kurzelova hudba a Wolskiho kamera.Je tu spousta nových nápadů ,monster i vesmírných udělátek, které možná působí chvílemi až příliš digitálně..Scénář výchází z toho nejlepšího a snaží se na to nejlepší navázat ,místy je malinko naivnější a chvílemi se postavy chovají trochu nelogicky ,ale to sem asi tak nějak patří ,kdoví ,jak bychom se chovali my sami.Je tu mnohem víc akce a napětí ,než v "Prometheovi",Scott zřejmě vyslyšel volání fanoušků po jejich oblíbených monstrech ,ale také spousta filozofie o stvoření a životu samém ,čemuž se Scott prostě nikdy neubrání.A to je moc dobře.Úvodní scéna člověk stvořitel versus android je opravdu dokonalá.No a ono výsledné pojetí ,že vetřelčí monstar stvořil android ,kterého stvořil člověk je naprosto dokonalé a nemám proti němu vůbec nic.Trochu mi to připomíná Skynet ,viď Jamesi?Je to opravdu akční sci-fi horor se vším všudy s troškou té režisérské filozofie o nás lidech a o tom čím jsme a co tvoříme.Ano ,myslím,že spousta diváků bude skuhrat ,ale je dobré nevracet se příliš k původním flmům a nesrovnávat tolik.To se prostě nedá ,je tam příliš velký časový odstup.Ač nám režisér zestárl ,stále umí a umí ,to je marné.Osobně u mě "Covenant"předstihl "Promethea" a myslím ,že také malinko převyšuje třetí a čtvrtý díl z původní série.Vím ,že mnozí budou nesouhlasit ,ale já to tak při srovnání cítím.Jinak herci jsou skvělí a Michael Fassbender opravdu skvostný a spousta uvěření stojí právě na něm ,včetně závěrečné pointy ,kterí je vskutku skvostná a zvedá celý film o kus výš.Těším se tedy a moc na pokražování ,protože mi něco říká ,že to bude finále ,jak má být..Dávám jasných 90% a sakra co znamená tahle tečka na displey a proč se pořád přibližuje.

• 26.3.2017  12:55

"Anděl páně" se stal českým skvostem a tak bylo pokračování netrpělivě očekáváno.Jirka Strach si dal trochu načas a musím říct a to rovnou ,že pokračování se povedlo ,jak nejlíp mohlo a skutečně navazuje na tu nejlepší českou pohádkouvou tradici.Skutečnou lahůdkou je ,že "Anděl páně 2" pokračuje v žánru ,který Jirka Strach stvořil a i když jde především o vánoční pohádku ,prolíná se zde motiv situační komedie a takového trochu zvláštního road-movie.Je to úžasný mix a stejně jako v prvním díle opět perfektně sedí.Vtipy jsou skutečně vtipné ,každá poznámka má svůj význam ,scénář je vskutku nápaditý a precizní a režie opravdu vynikající ,má hlavu srdce a duši.Jirka Strach se u mě zařadil mezi nejlepší české režiséry ,kvůli jejichž filmovému řemeslu máme tak rádi film a chodíme na něj do kina.Všechny složky filmu šlapou na jedničku-kamera ,hudba,a tentokrát i perfektní vizualizace a výprava.Širokoúhlý formát filmu mimořádně sluší a je opravdu radost se na něj dívat.A herci?Nepamatuji se ,kdy by se v jednom filmu sešlo tolik hereckých špiček ,na které je radost se dívat.A ústřední duo je opět bez pardónu perfektní.Rodinná pohádka se vším všudy a jedna z nejlepších ,na kterou se budeme dívat zas a znova a pořád a pořád.Jirka Strach je k nám divákům milostivý ,že nám servíruje takové skvosty.Opravdu si nepamatuju ,kdy jsem se u filmu tolik nasmál a tolik rozjímal a najednou se smál a najednou skoro brečel.JIrka Strach prostě umí a my moc děkujeme a těšíme se na třetí výpravu ,že ano?Dávám jasně nebeských 100% a kdybych mohl ,ještě přidám a jdu se mrknout ,proč máme ve sklepě tolik jablek.

• 26.3.2017  12:39

Jirka Strach se s pílí sobě vlastní pustil do pohádky ,aby navázal na tu nejlepší českou tradici.A jak se to podařilo?Vskutku výtečně ,i když nějaké výhrady přece jen mám.Předně je "Anděl páně" velmi hravý ,vtipný a rodinný.Scénář je pečlivě napsaný ,každý vtip a každá poznámka má svůj význam a budou se bavit jak děti ,tak dospělí.Režisér přesně ví ,co chce a co točí a na výsledku je to vidět.Herecké obsazení je tu do posledního skvělé a zejména tandem Trojan-Dvořák skutečně nemá chybu.Stejně tak kamera i hudba."Anděl páně" by si vskutku zasloužil plných sto procent ,ale to s čistým svědomím dát nemohu ,protože je místy až příliš vidět ,jak pohádka byla točená pro televizi a teprve později se rozhodlo ,že půjde do kin a žel bohu je to na vizualizaci a výpravě místy vidět.To je ale jediná vada na kráse téhle pohádky ,která navazuje na nejlepší českou tradici a Jirka Strach prostě umí a určitě se od něj dočkáme hodně skvělých pokoukání.Takže dávám jasných 90% a už se moc těším na pokračování a hnedky jdu zkusit chození po vodě ,jako mladej Pán.

• 12.1.2017  21:08

Animáky mám rád a ty od Disneye hodně ,protože prostě umí."Zootropolis"je opravdu skvělá ,rodinná podívaná se vším všudy.Takže hezky popořádku.Předně už původní myšlenka města zvířat je úchvatná ,scénář je velmi precizní ,patřičně dobrodružný ,velmi zábavný a především dokonale napsaný.Je to fascinující mikrosvět ,který žije a dýchá svým vlastním životem do nejmenšího detailu.A zvířata v něm jsou naprosto úžasná.Strážnici Hopkavou si zamiluje stejně malé děcko ,jako dospělý rocker.Příběh je velmi poutavý ,skvěle napsaný ,patřičně dobrodružný a prokládaný spoustou humoru a skvělých nápadů.U scény s lenochodem jsem se opravdu zajíkal smíchy ,jako už dlouho ne.Inu dopravní inspektorát je dopravní inspektorát.To ví přece každý.Je tu tolik sklvělých momentů ,až člověka překvapí ,kolik jich v jednom filmu může být.Ale Byron Howard je skvělý režisér ,což ukázal už v "Na vlásku" a Rich Moore mu skvěle sekunduje ,takže není divu ,že je to opravdu skvělá jízda od začátku do konce.K tomu naprosto dokonalá vizualizuace a zvuk ,takže nemám absolutně ,co bych vytknul a dávám jasně zvířecích 100% a už se velmi těším na pokračování ,to je jasné.

• 7.12.2016  17:33

Návrat do kouzelnického světa několik desítek let před tím ,než ho musel zachraňovat Harry Potter.Měl jsem vskutku obavy a jistě jsem nebyl sám.Kniha ,kterou J.K.Rowlingová napsala v roce 2001 a která je velmi útlá je vlastně jen doplňující a dopopisující řekl bych skoro brožura.A tak mě napadá ,jestli už tehdy spisovatelka tušila ,co všechno se do případného filmu podle knihy může nacpat.A věru byl jsem velmi překvapen.Předně návrat do kouzelnického světa je úžasný a opět jsem se tetelil blahem.Režisér David Yates kouzelnický svět zná a sedí na své stoličce opět pevně a přesně ví ,co tenhle film potřebuje.Vracíme se do světa nějakých 80 let před tím ,než jsme ho znali.Všechny postavy jsou to nové a padne jen několik jmen ,která především čtenář zná.A to je hlavní síla filmu.Rowlingová si sama psala scénář(svůj první) a tak do něj vsunula,vše co v knihách padlo a o čem se tam jen mluvilo ,zejména spojitost s životem našeho oblíbeného ředitele Brumbála ,který samozřejmě ještě nebyl ředitel a jeho njedříve přítele a později nepřítele Gellerta Grindelwalda.Tahle synopse je ve filmu jen naznačena a bude se podle mě rozvíjet v pokračování ,ale už teď tuším ,že to bude velkolepé.Jinak vše ve filmu šlape na jedničku a pro neznalce Harryho Pottera jde o pěknou a příjemnou pohádku ,ovšem pro nás milovníky kouzelnického světa je to balzám na duši,i když malinké výhrady mám.Předně je děj malinko nevyvážený ,takže po dramatickém začátku tempo mírně ustrne a začne se vysvětlovat něco ,co znalec tohoto světa už zná.A sice existenci kouzelníků ,kteří žijí v utajení a někdo z nich nechce atd.Je to úlitba neznalcům předchozích filmů ,ale přeci jen mohla tato část být kratší.A naopak závěrečný souboj mohl být zas o něco delší.Jsou tu nové magické prvky a spoustu odkazů na již známě věci ,nad kterými Potteroci zaplesají ,stejně jako já.A když se zjeví těsně před koncem filmu Johny Deep jako Grindelwald,je to vskutku paráda ,nejen proto ,že znalý divák ruší co bude následovat,bohužel až v příštím filmu ,ale taky proto ,že konečně spatřujeme jednoho z nejmocnějších a největších čarodějů všech dob.Takže vuzuální stránka filmu nemá chybu ,stejně jako zvuk a kamera.Herce jsem si užil do jednoho a celý svět k tomu.Vytahuji svojí schovanou hůlku,dávám jasných 85% za již zmíněné malé nedostatky a taky proto ,abych si nechal rezervu na další díly,které jistě ukáží mnohé a nové.

• 24.9.2016  16:24
    Prázdniny (2006)

Romantická komedie s originálním nápadem ,kdy si dvě hlavní postavy vymění na několik dní bydlení a tam si .jak jinak,najdou protějšky.Slušný a nápaditý scénář ,který se občas neubrání nějakému tomu kliše a zručná a příjemně citlivá a romantická režie.Nancy Meyers tohle umí ,ví co chce divákovi dát a jde si za svým.Hlavní herecká čtveřice byla trefa do černého a oparvdu jsem si je moc užil.Jak Winslet-Black ,tak Diaz-Law jsou prostě skvělí.K tomu mě velmi příjemě potěšil Elli Wallach a velmi mě pobavilo malinké nakouknutí Dustina Hoffmana."Prázdniny"jsou svěží romantickou komedií ,která nás dojme a pobaví a je přesně v té pozoci ,kde má romantická komedie být.Je to jedna z mých nejoblíbějších filmových romantik a plné hodnocení nemohu dát jen díky srovnání s "Láskou nebeskou".Dávám tedy jasných 90% a tenhle film si budeme pouštět zas a znova a zas a znovu nás bude dojímat a bavit.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28