Frajer42

Frajer42

Filmový Expert

okres Brno
„Někteří vždy budou číst Vojnu a mír jako detektivku. Jiný svět najde na obalu žvýkačky.“

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142
    • 29.5.2020  21:56

Docela významná epizoda, která odhalila skutečně mnohé. V tuto chvíli by snad mohl být jasný motiv a i viník. Z mého výběru dlouho podezíraných se to tedy zcvrklo na otce bloncky, která spávala s Richmondem, když mu ještě stával pindík. Nějaký vnitřní hlas mi však našeptává, že na nás v závěru přeci jen musí kurva čekat cosi víc. Pravděpodobně bych se rozbrečel, kdybych zjistil, že jsem seriálu věnoval 26 dílů a veškeré vyšetřování se týkalo pouze toho, že kurva Rosie byla jen ve špatný čas na špatném místě. Hodně dobrý díl. Takhe hustou atmosféru a napínavý závěr v rámci tohoto seriálu snad ještě nepamatuji. Už i ta politická linka za něco konečně stála a o jedinou nudnou pasáž se postarala tradičně máma roku Mitch. [80 %]

• 29.5.2020  17:50

Navnaděn cliffhangerem ze závěru předchozího dílu, musím říct, že jsem čekal poněkud ostřejší průběh. Úvodní lesní pátračka určitě super, ale potom to bohužel sklouzlo do lehce uspávajícího módu a moc už se toho nestalo. Každopádně atmosféra nám rozhodně pořádně zhoustla a potemněla a schyluje se k nervy drásajícímu finiši, nebo v to minimálně doufám. [75 %]

• 28.5.2020  18:58
    Zločin - Keylela (S02E07) (epizoda) (2012)

Spoilery! Docela milá epizoda, ve které rudoši připomněli, že umí být taky pořádné kurvy. Jsem zvědavý, co se z toho všeho nakonec vyvrbí a jaká tajemství bude jejich podnik skýtat. Nuda zůstává pouze v Richmondově dějové lince, která tentokrát nezabrala příliš mnoho času. Tlusťoch konečně vyhostil z domu tu vtěrku, která je v současnosti na samém vrcholu mé pyramidy podezřelých. Na ostatních frontách se opravdu velmi sympaticky přiostřuje a vypadá to, že se určitě je na co těšit. [80 %]

• 26.5.2020  20:15

Musím říct, že druhá série začala mít koule o poznání dříve než ta první. Vynikající díl plný napětí a zajímavých událostí s minimem nudných pasáží. V ději jsme sice moc neposkočili, ale oba hlavní detektivové se ocitají v život ohrožujícím nebezpečí, což by mohlo být zajímavé. Snad nebudou tvůrci moc otravovat s nudnou politickou kampaní a budou stopáž věnovat tomu podstatně zajímavějšímu. Krásně se přiostřuje a blýská se na temnější časy. [80 %]

• 26.5.2020  18:50

Spoilery! Už jsem se chystal si pomalu postěžovat, že přestože má seriál předlohu na severu, tak zde chybí jakékoli komplikované rodinné vazby a chybí zde klíčové informace jako kdo kde kdy s kým tajně souložil a čí je to či ono dítě. Ejhle, už nám vstupují do hry duchové minulosti, které budou mít pravděpodobně zásadní vliv na rozuzlení případu, pokud seriál bude kráčet v severských tendencích a neodkloní se na svoji vlastní americkou stopu. Kromě řešení otázky "Kdo zabil kurvu Rosie?" tedy musím nově začít řešit i zapeklitější problém - tedy "Kdo obtěžkal její matku?" Nově do hry tedy vstupuje i varianta, že kurva Rosie kurva nebyla, nýbrž tato hodná slušná a počestná dívka pouze každý pátek navštěvovala v indiánském podniku člověka, který byl hlavním aktérem tohoto antikoncepčního selhání. Protože jsme na severu, tak do úvahy přichází i nějaká ta incestní zápletka. Určitě jeden z lepších a zajímavějších dílů. Snad jen toho mrzáka by mohlo být méně. Ukrutně mě nudí. [75 %]

• 26.5.2020  17:24
    Zločin - Ogi Jun (S02E04) (epizoda) (2012)

Celkem uspávací epizoda na všech frontách. Kéž už by si to Richmond jednou provždy namířil mimo záběry kamer. Je neskutečně nudné a ubíjející sledovat jeho otravně napsanou a příšerně zahranou postavu, kterak řeší ještě větší a nudnější píčoviny než dříve - tedy to, jestli bude chodit. Na detektivní frontě se také celkem hovno dělo. Za celý díl se podařilo zjistit jméno potetovaného chudáčka sirotka, který by snad něco mohl vědět. Taková příprava půdy pro další díly - tedy minimálně v to doufám. [55 %]

• 24.5.2020  21:31

Musím změnit názor. Billy Campbell ležící spící je mi mnohem sympatičtější, než jeho verze hrající s negrama basketbal. Je velmi cítit, že jsme na začátku série, protože rozjezd je pozvolný a tempo roztahané. Přesto se celkem daří udržovat atmosféru a starat se o napětí. Vsuvečkou s tetování se vůbec nenechám rozházet, protože je mi v rámci třetího dílu jasné, že se znovu bude jednat o falešnou odbočku. Těžko odhadovat vraha, když to mají tvůrci momentálně rozehrané tak, že můžou ukázat na kohokoli a vymyslet si následně kolem něj jakoukoli pohádku. Momentálně má však dva adepty - vtíravou tetu a otce od bývalého sexuálního objektu Billyho Campbella, když mu ještě nádobíčko fungovalo. [75 %]

• 24.5.2020  20:07

Na můj vytříbený vkus se nám do děje znovu nasralo příliš mnoho omáčky a stereotypu. V hlavní roli opět figuruje ten melancholický otrava, který vyměnil svůj dolní nenasytný pytlík za pytlík na hovna. Děj se nikam neposunul. Jen byl definitivně zbaven podezření ten, koho už nikdo dávno nepodezíral. Holderovi se spolupráce s plešárdem moc neosvědčila, tak těď hádám bude pár dílu brečet u dveří nepohledné zrzky. Doufám, že současný trend zvolnění nebude opanovávat několik následujících dílů. [69 %]

• 24.5.2020  20:02
    Zločin - Reflexe (S02E01) (epizoda) (2012)

Jednu sérii máme za sebou a už už to vypadalo, že případ nabral zdárně svého konce a k tomu se zbavíme nejvíce nesympatické postavy dosavadního průběhu. S příchodem druhé série ovšem víme, že jsme znovu na úplném začátku a z nejotravnějšího nehrajícího Billyho Campbell se stala jeho nová ležící spící verze, která je ještě horší než ta předešlá. Jediná větší výtka tedy míří pouze k šílenému množství stopáže investovaného do zdravotního stavu této otravné postavy. Atmosféra nám od první série značně potemněla a začalo se ve velmi příjemném tempu. [75 %]

• 24.5.2020  04:02

Spoilery! Vzhledem k tomu, že předchozí epizoda skončila tak, že nám dokonale odhalila totožnost vraha, tak se zhmotnily mé obavy a závěrečný díl se soustředil na shromáždění tolik potřebných důkazů k usvědčení toho krajně nesympatického neherce, který, pevně doufám, skončil s prostřeleným ksichtem a nebude mi kazit další sérii. Takže to byla spíš taková zívačka a objíždění pump, než nějaký akční nářez. Tedy s výjimkou velmi zdařilé závěrečné 5minutovky, která byla tou nejlepší pozvánkou na další sérii. Tak nějak jsem si myslel, že 13 dílů je pro vyšetření tuctové vraždy dostatek a další série už se bude věnovat jinému tématu, ovšem nestačím zírat, že to nemusí být pravda. Pár věcí skončilo přeci jen nedořešených. [75 %]

• 23.5.2020  15:45
    Zločin - Orfeus (S01E12) (epizoda) (2011)

Spoilery! Někdy se vyplácí věřit prvnímu dojmu. V rámci komentáře k prvnímu dílu jsem napsal: "Právě tímto politickým směrem směřoval můj první výstřel do tmy, kdy mi krajně podezřelý přišel buď Richmond, nebo jeho blonďatý retardovaný poskok." Tohoto podezřelého jsem však záhy zavrhl, protože mi přišlo skoro až scénáristicky debilní a odfláknuté, kdyby byl opravdu vrahem. A heleme se. Přes kopec falešných stop se s tím tvůrci nakonec nesrali a vypadá to, že vrahem je skutečně ta běsnící sexuální mašina, která si s hereckým talentem moc nepotykala. Ve výsledku tedy musím docela pochválit fintu tvůrců, kdy vrahem byl skutečně ten ze začátku nejvíce podezřelý - tedy pokud si pro nás ve finále nepřipraví nějaký šokující zvrat, což by nebylo poprvé. [80 %]

• 23.5.2020  14:37

Tak vzhledem k tomu, že nezdárný "synáček" je od začátku hned po negrovi, na kterého tvůrci ukázali příliš brzy, můj druhý největší podezřelý, protože jinak dost dobře nechápu důvod jeho zařazení do tohoto seriálu, tak jsem si tuto odbočku od hlavní dějové linie dost užíval, protože jsem ji za odbočku ani nepovažoval. Tato epizoda se převážně točila kolem nahlédnutí do soukromí obou hlavních vyšetřovatelů a teď, když je člověk lépe poznal, jsou mi zase o něco sympatičtější. Takový hluboký nádech před finálem, které by dle hodnocení mělo být velkolepé. [80 %]

• 23.5.2020  12:45

Konečně mám pocit, že sleduji luxusní krimi seriál namísto řešení rodinných nudných píčovin a sledování ubrečených dementů. Kompletní stopáž je ve skvělém tempu. Vina se přelévá z jednoho člověka na druhého a vyšetřování se točí na plné obrátky. Jedna stopa vede ke druhé. Zajímavé, kule rvoucí a stále máme ve vzduchu hned několik podezřelých, na které tvůrci klidně mohou ukázat. Krásná práce, chybí už pouze neposrat závěr. [88 %]

• 23.5.2020  11:24

Spoilery! Že by se nám seriál konečně rozjel? Kdyby byl každý díl takový, tak bych se vůbec nezlobil. Od prvních sekund se něco zajímavého děje a nudných ukecaných pasáží o hovně je velmi poskrovnu. Krásně temná epizoda obsahující zásadní dějový zvrat. Sice si myslím, že nebylo nutné natahovat linku s potenciálním vrahem učitelem na 5 dílů, když bylo jasné, že je zapletený do něčeho jiného v momentě, kdy na něj tvůrci ukázali, ale budiž. Vyústění nebylo vůbec zlé a divácky velmi atraktivní. Vyšetřování je tedy 4 díly před koncem prakticky na začátku. Zatím jednoznačně nejlepší epizoda. Dokonce i politické taškařice s nehercem v čele byly poprvé zajímavé, protože nehrál s negrama basket, nýbrž se konečně pořádně pletichařilo a něco se dělo. [80 %]

• 21.5.2020  19:38

Spoilery! Že bychom konečně začínali být svědky něčeho, čemu se říká tempo a spád? Co se týče debilních a nudných odboček, tak prozatím jedna z nejpřímočařejších epizod, kdy se dokonce děj kamsi dokázal pohnout. Také jsem rád, že se nám synáček začal vybarvovat a ukázal, co je za kurvu. Když mi pomalu vyloučili opičku, která jede nejspíš v něčem jiném, tak právě synáček je můj hlavní podezřelý. Na lavici podezřelých ovšem nově usedla k dalším i ségra hysterické matky od zavražděné, která má minimálně Munchausen Syndrome by Proxy. Jinak musím říct, že hru na vraha rozehráli tvůrci výborně. V roli vraha si umím momentálně představit asi 5 postav. [70 %]

• 21.5.2020  18:03
    Zločin - Pomsta (S01E07) (epizoda) (2011)

Spoilery! Aby si člověk užil zajímavý závěrečný cliffhanger, kde figuruje FBI a celkově na události velmi bohatých závěrečných 15 minut, tak zase a znovu musí absolvovat průlet hromadou nudných píčovin, jako jsou například: běh na letadlo, u kterého je (vzhledem k počtu dílů této série) nad slunce jasné, že ho, kurva nestihne, ubrečený manžílek a cliffhanger z minulého dílu, který snad ani nemusel být, když vyzněl do prázdna a především nechutnou intimní chvilku slizkého a krajně nesympatického Campbella. Bohužel, už mohu tento nastolený trend považovat za pravidlo. Prostě je nutné přečkat ve zdraví (zpravidla úvodních) 30 minut, abyste si ve zbytku stopáže užili s velkou slávou něco zajímavého. Je to kurevská škoda. Tento seriál by si zasloužil brutálně prostříhat a odplevelit od tuny debilního meteriálu. Očekávám, že v dalším dílu, předtím než se dozvíme, co tak zajímavého FBI hledali, tak uvidíme, kterak tlusťoch mezi pauzami v brečení učí své syny vařit polívku, jeho manželka nám ukáže další záchvat hysterie, zrzka nestihne další letadlo, v rámci soutěže o nejlepší matku roku vezme syna do kina na popkorn a s nastávajícím tolerantním manželem si znovu řeknou, jak hrozně se milují a že se těší, až se za týden (ne)uvidí. Je zcela patrné, že tento počin má na svědomí ženská. Žádný muž (s výjimkou buzerantů) by nebyl takhle šíleně nevěcný. [50 %]

• 21.5.2020  16:09

Na seriálu je velmi nepříjemné to, že zkrátka není úplná sračka. Jo, kdyby to byla sračka, tak si po 3 díle řeknete, že to balíte a jdete o seriál dál (však je z čeho vybírat). Jenomže tento seriál nabízí velmi zdařilé pasáže. Bohužel, stále se jedná pouze o pasáže obklopené kopou nezajímavých píčovin. Zejména se mi chce zvracet při pohledu na katastrofálního Billy Campbella, který by se měl z fleku začít ucházet o účinkování v Nebezpečných vztazích na Soukup TV, protože je to jediné místo, kde by se jeho křečovité herectví ztratilo. Jinak v rámci této epizody nemá člověk ani pořádně o čem psát, protože se znovu stalo absolutní hovno. Stále se řeší píčoviny jako "Odjede v 6. díle hlavní herečka do prdele?" - "velmi překvapivě" zase ne. Hlavně musíme vybrat krásné šatičky na pohřeb, aby to měla naše drahá mrtvá dceruška krásné.. Naprosto mi nevyhovuje nastavené tempo, které odpovídá tomu, když si dáte svíčkovou s 10 knedlama a pak si jdete zkusit zaběhnout sprint. [50 %]

• 20.5.2020  18:42
    Zločin - Učitel (S01E05) (epizoda) (2011)

Spoilery! Moje podezření negříka zřejmě bere za své, když k němu momentálně vedou všechny stopy, tak začíná být krajně nepravděpodobné, že sehrál v rámci tohoto případu tu negativně klíčovou úlohy. Jeho barva kůže jej předurčuje ke kriminální dráze, ale zřejmě se podílel na jiném zločinu. Abych nemohl být nařčen ze zdravé xenofobie, tak jsem si našel náhradní podezřelé i v rámci silnější rasy - konkrétně mentálně retardovaného synátora ošklivé zrzavé vyšetřovatelky, manžela ošklivé zrzavé vyšetřovatelky a parťáka otce mrtvé dívky (v uvedeném pořadí). V rámci epizody jsem znovu narazil na stejný problém. Opravdu nevím, kolikrát to budu muset ještě napsat, než tvůrci pochopí, že mě pěkně sere, že bývá pravidelně dobrá polovina stopáže o hovně. Tentokrát to ovšem s těmi sračkami docela přepískli a já valnou většinu stopáže trpěl nudou. V některých pasážích předvádějí, že umí udělat dobrý seriál, tak proč do toho cpou tolik nezáživné omáčky? [50 %]

• 19.5.2020  20:48

Spoilery! Jako každý zdravě xenofobní moderní Západoevropan kráčející s dobou, trpím jemnými rasovými předsudky vůči podřadným rasám, takže bylo naprosto logické, že moje podezření na hlavního lajdáka získal negerský učitel. Jo, taky je zde jedna věc, ke které se nikdy nepřiznám, takže to napíšu jinak...kamarád hrál kdysi hru Life is Strange a průběh tohoto seriálu mu přišel velmi obdobný, jako ve zmíněné hře, kde byl také šíleným psychopatem učitel. A kdo se dobře dívá, tak si nemohl nevšimnou hromady indícií ukazujících právě na nedůvěryhodného negra, který všem poskytoval o zavražděné dívce informace v rozporu s informacemi ostatních (dívka jezdila do negerské čtvrti a jediný negr, kterého jsme doposud viděli je právě divný učitel), měl k ní podivný vztah, snažil se hodit vinu na někoho jiného a celkově se choval tak, jak se obvykle chová ve světě seriálů vrah. Trošku mě tvůrci svedli z mého podezření závěrem, kdy na černou temperu sami ukázali, což ve 4 dílu z 13 nebývá zvykem, pokud zde ovšem nehodlají použít metodu tzv. dvojitého blafáku. Jak už to v seriálech bývá, tak budeme postupně zjišťovat, že v městě nežije jediná postava, která by neměla temnou minulost, takže se bude tahat čas sváděním na falešné stopy. Takže černoušek a extrémně nesympatický a příšerně hrající Billy Cambell zůstávají doposud moji jediní podezřelí, přičemž nelze věřit ani té prohnané děvce, která se kolem něj motá a ani žárlivé kamarádce zesnulé, která je tuplovaný psychopat. Konečně epizoda, kde to zajímavé převážilo vatový zbytek. [75 %]

• 19.5.2020  19:05

Spoilery! Tak i u třetího dílu zažívám stále ten stejný problém. Seriál obsahuje podařené pasáže, díky kterým má smysl jej sledovat, ale současně v něm najdete tunu nudných míst, kdy se můžete uzívat. Pořád ve skrytu duše doufám, že postupem času bude zívaček ubývat a dobrých pasáží přibývat, ale bohužel tomu doposud nic nenasvědčuje. Dobrou zprávou je, že v seriálu figuruje znásilnění. Sice jen od dvou školních retardů, kterým zřejmě ještě nevyrašily ani první chloupky v rozkroku, ale buďme rádi alespoň za to. Předpokládám, že feťačka Rosie byla samozřejmě do onoho večera čirou náhodou panna a hodná holka (jako všechny). Nesedí mi ani duo vyšetřovatelů ve složení mámy, která si odskočila od plotny a polofeťáka, který si odskočil ze školy. [68 %]

• 19.5.2020  17:26
    Zločin - Klec (S01E02) (epizoda) (2011)

Opravdu hodně by mě překvapilo, kdyby ta nehezká zrzka skončila v druhém díle s prací na vyšetřování, takže naprosto nechápu, proč tvůrci s takovými píčovinami plýtvají stopáží. Právě v nešetrném zacházení se stopáží vidím zatím jediný zásadní problém celého seriálu. Seriál jasně ukázal, že když chce, tak umí vybudovat luxusní atmosféru a strhnout svým dějem. Bohužel, většinu stopáže nechce a je nehezky roztahaný a uměle přifouknutý spoustou nezajímavých píčovin, což je velká škoda. Ani herecké obsazení nemohu považovat za výběr z bobulí. [70 %]

• 18.5.2020  20:24

No, že bych měl z pilota erekci se říct rozhodně nedá. Duo vyšetřovatelů je mi na první pohled krajně nesympatické, nicméně se tvůrcům docela dobře daří pracovat s atmosférou. Trošku na škodu je neustálá snaha kouskovat děj miliardou nezajímavých odboček. Zejména v politické lince se prozatím ani za mák neorientuji, a tudíž mě krajně nezajímá. Právě tímto politickým směrem směřoval můj první výstřel do tmy, kdy mi krajně podezřelý přišel buď Richmond, nebo jeho blonďatý retardovaný poskok. Předpokládám, že s příchodem dalších dílů začnu tradičně podezírat celý herecký ansámbl včetně samotných vyšetřovatelů. Prozatím prapodivná střídačka velmi dobrých pasáží s těmi těžce o hovně. [75 %]

• 17.5.2020  20:49

Spoilery! Seriál zaspal na startovní čáře, nicméně hezky zabral a postupnou gradací se dostal až k působivému finiši a já jsem ve výsledku velmi spokojený. Ze závěrečného rozuzlení nejsem nadšený, ale ani jsem vzhledem k civilnímu průběhu celého seriálu neočekával nějakou šokující parádu. Tvůrci prostě jen ukázali na jednoho z možných podezřelých a doplnili do skládačkyy chybějící dílky puzzlí a odhalili tak motiv, což byla jediná věc, která čmoudovi scházela. Každopádně, o to zde až tolik nešlo. Seriál byl v první řadě o tom, že nám tvůrci chtěli ukázat tahanici podezřelého napříč celým právním systémem, a to se jim podařilo ukázat na výbornou. Ještě jsem sice neviděl bezpečnostní kamery, které by si archivovaly rok staré záběry, ale v rámci dramatizace budiž. Soudní jednání nezklamalo a příliš ho nenarušovala ani hromada všemožných odboček týkajících se ekzému a nadržených právniček. Taktéž jsem rád, že seriál v závěru nesklouzl ke zbytečné citové vydíračce, nýbrž si zachoval svoji tvář. Ve výsledku opravdu fantastické civilní drama. [85 %]

• 17.5.2020  13:31

Když si pročítám zdejší komentáře neodborné veřejnosti, tak se musím podivovat nad tím, jak někoho může srát, že se konečně něco začalo dít? Jak se vůbec někdo mohl rochnit v těch úvodních melancholických hovnech s jednotvárným dějem? Za nás odborníky říkám, že druhá polovina této minisérie je opravdovou laskominkou pro ty pravé fajnšmekry. Moc se mi líbilo soudní drama a i způsob, jak byly propojené události ze soudní síně a události z venku. Samozřejmě, že když hodí snímek člověk pod lupu, tak si nemůže nevšimnout, jaká hromada podstatných věcí z místa činu byla zanedbána, ale v rámci dramatizace vem to čert. Romantickou vsuvečku pokládám za zbytečnou. Čmouda jako nevědomého vraha stále nemohu vyloučit, ale souběžně s ním zde tvůrci připravili více než velký seznam dalších podezřelých a tuhle hru rozehráli tak dobře, že nyní mohou ukázat prakticky na kohokoli a vymyslet si k tomu zbytek souvislostí. Moc se těším na finále a jsem zvědavý, zda budeme svědky něčeho epického, nebo nás bude čekat nějaké trapné vyvrcholení, které jsme mohli vidět už tisíckrát. Jediným slabým článkem na tomto seriálu zůstává ta píča ze soudu, které by měl někdo vysvětlit, že s plnou držkou se nemluví. Jen když ji vidím, tak se mi chce zvracet. Muselo dát velkou fušku najít někoho tak krajně nesympatického a otravného. Neskutečným způsobem mi kurví zážitek. Taktéž mě jaksi nezajímají ty píčoviny kolem kočky, ale předpokládám, že v celém případu sehraje snad velmi důležitou roli, jinak si nedovedu představit, proč by ji někdo dával tolik prostoru. Videí z kočičími píčovinami je plný internet, to si lidé můžou najít tam a není třeba to cpát do seriálu. [85 %]

• 16.5.2020  20:06

Negerský řidič pohřebáku se mi hodně líbil. Dokonale vystihl ženy pouhým odkazem na Bibli, načež jsem musel seriál pozastavit a patřičně se dovzdělat. Dobře jsem udělal, protože následný zkrácený výklad byl k hovnu. Stále si stojím za tím, že nejlepší závěr, který se tvůrcům nabízí je ten, že vrahem je skutečně náš čmoud, už nám tvůrci představili dostatek indicií k tomu, aby na profil seděl. Jen je více než pravděpodobné, že čmoud byl pouhým nástrojem někoho jiného, kdo měl k vraždě té feťácké kurvy nějaký motiv. Nelze vyloučit, že ho k vraždě přiměla i ona feťácká kurva. Jsem rád, že mu ve vězení narostly koule a nestal se sexuální pomůckou prasáckého souseda negra. Stále více mě v seriálu sere ta nechutně odporná píča s nejotravnějším hlasem v celé galaxii. Mám vždycky co dělat, abych si znechucením nevytrhal všechny vlasy na hlavě a chlupy v rozkroku. Jsem docela zvědavý, co si pro nás v závěru tvůrci připraví. Kdyby byl zosnovatelem vraždy nevlastní otec, dědic trůnu a volnočasový gerontofil, tak by se mi to zdálo příliš průhledné, protože tam samozřejmě padá podezření nejdřív a tady jsme v seriálu, takže čekám něco víc. [78 %]

• 16.5.2020  12:02

Tak abych přispěl svojí trochou do mlýna i za nás odborníky, tak musím říct, že za mě rozhodně doposud nejlepší epizoda. Kdyby si až do konce seriál udržel alespoň současnou kvalitu, tak bych byl ve výsledku spokojený. Náš Pákistánec konečně pochopil, že pokud se chce přátelit s opicema, tak se musí chovat jako jedna z nich. Konečně tedy nemusíme trpět při pohledu na to jak brečí, nýbrž konečně dělá takové ty chlapácké věci, jako že třeba sere kokain, což je rozhodně pro jeho prdel lepší využití, než kdyby si jej ve sprchách podala nějaký nadržená homosexuální černá gorila. Naprosto dle očekávání se vynořují nové souvislosti a tvůrci záměrně manipulují diváky, že vrahem Pákistánec skutečně mohl být, což byl a je můj úvodní tip. Podezření se ovšem záměrně přelévá ze strany na stranu a já si konečně začínám přicházet na své. Už se seriál netočí z největší části kolem sledování ubrečeného šulina, ale můžeme mluvit o plnohodnotném ději se spoustou kostlivců ve skříni. [84 %]

• 15.5.2020  19:02

Místy na mě seriál působí jako vězeňská telenovela pro dámičky, kde k nejhorším vězeňským praktikám patří opaření spoluvězně dětským olejíčkem. Kde jsou sakra pověstné sprchy, mýdlo a obdaření negři? Každopádně, nutno podotknout, že tento díl měl konečně trošku koule a vypadá to, že se hlavní hrdina probral a pochopil, že děláním psích očí ničeho nedosáhne, protože zkrátka není pes. Výstup u soudu se mi moc líbil a snad dává naději, že by se všechno mohlo přehoupnout do mnohem svižnější roviny, kdy by se pro změnu mohlo konečně třebas i něco kule rvoucího dít. [75 %]

• 15.5.2020  17:09

Znovu si pro nás tvůrci připravili velmi uspávací tempo, kterému kraluje čmoud s uspávacím pohledem. Další hodinku máme za sebou a děj se pohnul asi o 3 a 1/2 milimetru. Začínám mít pocit, že sleduji nepříliš atraktivní minisérii, ze které se ovšem dal sestříhat luxusní celovečerák. Z 60 minut máte dobrých 45 minut nepříliš chutnou vatu a ve zbylé čtvrt hodince se teda uráčí něco zajímavého stát. Dovolím si jít s teorií na trh a tipnout si, že vrahem byl skutečně Pákistánec v době svého drogového deliria a nic si tedy nepamatuje a nabízejí se mi dva potenciální scénáře. Buď bude zproštěn viny a následně se nějakou náhodou posléze ukáže, že je skutečně vrahem, nebo se nabízí zcela otevřený konec, kdy se tak nějak ani nebude řešit, kdo je vrahem, protože o to tady bohužel moc nejde a tvůrci nám chtějí jen představit "nebohého slušného člověka" vláčeného napříč zkaženým systémem, který se sice zachoval jako ultimátní píčus a dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým, ale všichni bychom jej měli povinně litovat a moc mu fandit, což by mě vzhledem k nastavenému tempu vůbec nepřekvapilo. Jediný prvek, který drží moji pozornost je jen jednovaječný brácha Al Pacina John Turturro. V dalším díle očekávám, že náš nebohý čmoud pozná svého třetího sexuálního partnera, kterým bude nějaký černý ocas ve sprchách. [69 %]

• 14.5.2020  20:58

Židovsko-arabská kooperace stále funguje. Izrael a Írán by si měl vzít příklad z toho, jak se mohou mít tato etnika ráda. Seriál se bohužel vydal cestou procesního jednání a děj se absolutně nesoustředí na to, co kdo provedl, ale jde o to naservírovat divákům obrázek o tom, jak si systém smlsne na nebohém jednotlivci, který se celou dobu chová jako úplná píča a nezapomínejme na to, že se do sraček dostal úplně vlastní vinou. Když ukradl taxík, tam tam byl po kotníky, teď je zhruba po pás. Netuším, zda je záměr tvůrců, abych mu fandil či jej litoval. Zatím je mi jeho osud zcela lhostejný a jediné, co mě na seriálu baví jsou Stone a Box. Bohužel se nám do děje přimíchala obrovská spousta zbytečné omáčky. [72 %]

• 14.5.2020  19:07
    Jedna noc - The Beach (E01) (epizoda) (2016)

Po nahlédnutí na průměrné hodnocení ostatních dílů se začínám děsit nad budoucností tohoto seriálu, protože tento díl je hodnocený jako nejlepší. Špatné to určitě nebylo, ale nemůžu říct, že by z toho bylo moje monstrum v pozoru. Riz Ahmed je svým chováním na přes držku a celý sled událostí je krajně nepravděpodobný. Počínaje tím, že asi málokdo by hořel touhou zfetovat se s nepříliš přitažlivou a na první pohled duševně nemocnou kurvou, kterou zná pár minut. Tím spíše přičmoudlý Pákistánec, který působí dojmem, že právě opustil klášterní školu. Moje bystré vytrénované oko si nemohlo v úvodu nevšimnout toho, že náš čmoud píše levou rukou (v rámci jinak zcela zbytečné úvodní pasáže, takže lze předpokládat, že tvůrci chtěli poukázat právě na tohle) a docela si umím představit, že by se právě tohle mohlo v pozdější fázi vytáhnout jako jeho osvobozující důkaz, až parta bystrých detektivů zjistí, ze které strany byly vedeny vpichy nožem. Tím, že si hlavní hrdina nic nepamatuje si troufám předpokládat, že tvůrci rozehrají s diváky v nadcházejících dílech hru, kdy bude chvíli vše nasvědčovat jeho nevině a chvíli si budete zase jistí jeho vinou. Rád se ovšem nechám překvapit neočekávaným a kule rvoucím vývojem. Velmi sympatické jsou mi prozatím postavy motající se kolem vyšetřování, takže by to mohlo mít šťávu. [80 %]

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142