Frajer42

Frajer42

okres Brno
Jsem zdejší největší filmový expert s nejlepším filmovým vkusem. "Někteří vždy budou číst Vojnu a mír jako detektivku. Jiný svět najde na obalu žvýkačky."

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122
    • 29.9.2018  11:30

Howard by si zasloužil gratulaci, protože se mi dokonale podařilo znásilnit Hvězdné války. Raději by měl chlapec zůstat už navždy u životopisných filmů, protože tam je jeho rajón. Tento film uchopil naprosto příšerně. Netuším, zda Howardovi po večerech Alden Ehrenreich kouří jeho chloubu, ale jinak si jeho účast nedovedu vysvětlit. Neskutečně mě ten "herec" iritoval a vytáčel. Dialogy zřejmě vymýšlelo ve družině nějaké dítko nízkého věku a ještě nižšího intelektu, protože nic tak debilního, nevtipného a otravného jsem už dlouho neslyšel. Za celou stopáž nezazněla jediná hláška. Tento díl opravdu nebyl dobrý nápad. Výprava do nezajímavé doby mezi nezajímavé pašeráky a psance vesmíru dopadla katastrofálně. Naprostou korunu celému dílu nasadil feministická revolucionářská robotka, která zachovávala genderovou, kulturní a náboženskou vyváženost, aby se náhodou nějaká menšina necítila ve filmu nezastoupena. Já mám o nejotravnější postavě tohoto tisíciletí tedy jasno. Obrovské zklamání.

• 24.9.2018  23:36

Vkusné, hravé, vtipné a nápadité. Zkrátka klasická vydařená Andersonovka, která přidává navrch ještě nesmírně poutavý příběh, který chytne za koule. Docela mě fascinuje, že Wes dokáže svůj velice jemný humor vsunout i na místa, kde by ho člověk vůbec nečekal, například do samotných gest zvířátek. Film se mi líbil nad očekávání. Slabší 4 kousky.

• 16.9.2018  22:36

Další názorná ukázka toho, že by cigáni měli být ekologicky a ekonomicky vyhubeni. Strašný film. Kusturice hledal snědé spoluobčany do rolí asi v největší žumpě cigánského ochotnického divadla, tím pádem se na ty přismahlé šmějdy nedalo dívat a znepříjemňovali mi celý snímek. Nejvíce ze všech mě sral ten šulin v hlavní roli. Zásadní problém filmu bych viděl v tom, že se bere šíleně vážně bez Kusturicova typického humorného nadhledu. Člověk se musí opravdu hodně snažit, aby vypátral něco, čemu se může zasmát. Opravdu katastrofa, za kterou by se měl Emir upřímně stydět.

• 16.9.2018  22:22

Z pohledu studie existencialismu určitě zajímavá věc. Z pohledu zážitku nevinného diváka ovšem velké utrpení. I když se hlas Thortona poslouchá skvěle a na Coeny mají dialogy a především monology až nezvyklou hloubku, tak se to prostě dvě hodiny nedá vydržet. Opět snímek sklouzl do fáze nudy a dostal se tam velmi rychle. Film má určitě své kouzlo i dostatečně zajímavou atmosféru. Bohužel asi jen pro vybranou skupinku diváků, která je ochotná si nechat prokecat díru do hlavy. Lepší dva kousky.

• 16.9.2018  22:03

Ačkoli Menzela mám nesmírně rád a jeho jméno velebím kudy chodím, tak tento snímeček byl opravdu mimořádný omyl. Nic tak šíleně nudného jsem opravdu velmi dlouho neviděl. Přestože bych očekával, že jako filmovému maniakovi mi bude toto téma blízké, tak jsem byl mimořádně zklamán. Celou stopáž se děje totální hovno. Právě totálně nezajímavý děj dokonale pohřbil veškerý potenciál snímku. Kromě krátké ukázky filmové techniky dob minulých, jsem si z filmu odnesl vyloženě jen zvýšený adrenalin při trpění u pohledu na ten nevtipný a nezajímavý paskvil. Takhle, pane Menzele, už nikdy více! Jinak začnu v hospodě u piva všem vykládat o tom, že jste čurák.

• 16.9.2018  21:54
    Evropa (1991)

Abych se přiznal, tak jsem od filmu s takovou pověstí čekal cosi víc. Přesto zklamaný určitě nejsem. Moc pěkná a hluboká výpověď o člověku typu Švýcarsko, který byl naprosto šíleně semletý okolní mašinérií a obrovským nátlakem snad ze všech existujících stran. Domnívám se, že Trier skvěle vystihl atmosféru poválečného Německa, ale těžko cokoli s jistotou tvrdit, když jsem v té době neplaval ani ve vejcích. Nejvíce z celého filmu se mi líbily pasáže, když hypnotizér se sexy hlasem promlouval k divákům. Líbilo se mi i střídání černobílého formátu s barevným, ačkoli jsem v něm nezaznamenal žádnou logiku. Uvítám, když mě v poště někdo obohatí vysvětlením. Celkově tedy moc podařený snímek s pěkným poselstvím, ale jaksi jsem neměl pocit, že bych snad sledoval něco mimořádného.

• 16.9.2018  12:40
    Mimo zákon (1986)

Na Jarmusche určitě dobré. Dialogy byly zajímavě napsané. Humor je založen na příjemném prznění angličtiny sympaťáka Roberta Benigniho. Celkově se film nese na vlně velice příjemné romantické atmosféry. Příběh o tom, jak dokáže osud spojit tři naprosto rozdílné lidi, mezi kterými se vyklube snad i cosi jako přátelství, nebyl určitě marný. Slabší tři kousky.

• 13.9.2018  16:54
    Blok 99 (2017)

Spoilery! Když se Vám život začne srát, tak se zpravidla spouští řetězová reakce a začne se vám srát na všech frontách. Tenhle film je názornou ukázkou. Nejdříve přišel vyhazov z práce a poté náš nacistický plešárd zjistil, že mu žena pěkně kecala, když mívala až 6x za měsíc menstruaci. Naštěstí je to správný chlap a rozhodne se svojí kurvu ženu přeci jen finančně zabezpečit. Se svým základním vzděláním nemá více možností, než využít své obtloustlé tělo a dát se na dráhu zločinu, čímž se spustí pěkná salva velice zoufalých rozhodnutí a nesmírně dramatických rozhodnutí. Tento film je tak oblíben, protože jde krásně přímou surovou stopou k vynikajícímu závěru. Hlavní hrdina se zkrátka musí ze svých nesnází probít ven. Věnováno kamarádce Terezce, která teď také svádí velice nelítostný boj. Drž se!

• 12.9.2018  19:19

Neuvěřitelná píčovina. Od otravných herců, přes debilní efekty až po totálně retardovaný scénář, který napsali dva šulínci, kteří už pravděpodobně rovnou ukončili svoji kariéru a šli prodávat opičky na gumě. Nic tak neskutečně nezáživného se jen tak nevidí. Bohužel se s neustálým vývojem a šlechtěním dinosaurů podařilo tvůrcům vyšlechtit z kdysi velice působivého a napínavého snímku ultimátní nudu. Odpad!

• 12.9.2018  18:43
    Kagemuša (1980)

Spoilery! Už jsem pomalu přestával mít u piva čím machrovat. Znalosti o feudálním Japonsku 16. století nejsou k zahození. Jsem si jistý, že až příště vytáhnu z rukávu jméno Šingen Takeda, tak budu opět k sežrání. Jsem přesvědčený, že nás podobné tutlání smrti čeká již velmi brzy, až Miloškovi definitivně přestanou sloužit nožičky. Problém tohoto snímku je pro všechny zřejmě stejný. Ti žlutí frajeři jsou ukecanější a řešivější než i ta nejukecanější a nejřešivější žena na světě. A tak se tři hodiny stále něco řeší. Celkem mě bavilo sledovat tamější poměry s rozložení společnosti. Hrozně se mi líbily kostýmy a skvělá byla výprava. Jen je snímek bohužel příliš dlouhý a vzhledem k tomu, že se celou dobu jen vykecává, tak se člověk prostě nedovede vyhnout trošce té nudy. Lepší dva kousky.

• 4.9.2018  19:42

Spoilery! Hned na úvod pro mě ti čuráci tvůrci připravili odporné překvápko. Jen tak jim nezapomenu, že ten bývalý mrdák od Skyler stále žije a co víc, on se má dokonce čile k světu. To je opravdu odporné! Také jsem úplně nezachytil, jak se z plešatého lidoopa tak rychle stal novodobý bystrý Dr. House a skalní opora DEA. Naštěstí se zde objevila ta taškařice s magnetem, která se mi velmi líbila, proto hodnotím velice solidně.

• 2.9.2018  16:10

Jsem strašně rád a poctěn, že jsem si mohl rozšířit své filmové obzory o snímek, jako je tento, který se totálně vymyká veškerým filmařským standardům a oceňuji autora za obrovskou odvahu se do něčeho takového vůbec pustit. Hrozilo velké nebezpečí, že za tento snímek bude Lynch lynčován. Soudě dle ohlasů Lynch lynčován skutečně je. Již dle obsahu jsem tušil, do čeho zrovna půjdu, přičemž jsem realizoval svůj nápad, který rozhodně nepatřil k mým nejlepším nápadům v životě, na které bych mohl být jakkoli hrdý. K filmu jsem si dopřál láhev lahodného vína, čímž jsem svým veleváženým neuronům pěkně zatopil. První hodinka filmu mi dávala dokonalý smysl. Měl jsem pocit, že nás v této fázi David seznamuje s pravidly své hry a připravuje nám půdu pro neopakovatelný zážitek. Další dvě hodiny jsou už jen naprosto šílenou koláží všemožně časoprostorově propojených zdánlivě (mnohdy možná i nezdánlivě) nesouvisejících scének, které jsou sami o sobě velice zajímavé. Troufám si tvrdit, že by film mohla skvěle vystihovat v plném rozsahu pronesená věta známého po prvním experimentu s marihuanou: "Všechno vidím, ale ničemu nerozumím!" Dle povětšinou nelichotivého zdejšího hodnocení podobnému pocitu propadla většina diváctva. Asi se tomu nejde moc divit, vzhledem k souvislostem kolem tohoto filmu, které jsou krásně zmíněné v obsahu, kdy byl třeba scénář naprosto zbytečným přežitkem. Přesto Lynch vytřískal z herců luxusní výkony. Laura Dern byla znovu famózní a hlasitě požádala o umístění na moji čestnou listinu oblíbenkyň. Lynch zkrátka zkusil vytvořit film jinak, než na co jsou lidé zvyklí. A to tedy hodně jinak. K plnému docenění tohoto snímku si to bude žádat zřejmě dalších 2 až 10 zhlédnutí (3 hodiny totiž neudrží pozornost vůbec nikdo - začal jsem se ztrácet po hodině, kdy mi pozornost poprvé utekla), přičemž mám v plánu zaexperimentovat s různými druhy povzbuzovadel, abych konečně zjistil, v čem David opravdu jede. Film se mi líbil a nemohu ho dostat z hlavy. Trošku nervózní jsem z toho, že nemám stále ponětí, o co v něm vlastně opravdu šlo. Příjemně jsem se nechal vtáhnout do děje, ale stále jsem měl pocit, že ten film vlastně pouze tak nějak proplouvá kolem mě. Trošku mě uklidňuje, že ani samotní herci nemají příliš ponětí v čem vlastně hráli. Budu doufat, že se mě v následujících dnech nikdo nezeptá, o čem film byl, protože bych se asi nezmohl na víc než na obligátní větu, že je to mysteriózní thriller o ženě v nesnázích, kde Lynch rád a často ohýbá časoprostor. Dávám lepší tři kousky, protože ten film zkrátka měl opravdu cosi do sebe, jen se to slovy těžko vyjadřuje. Mám dokonce pocit, že se zde Lynch jaksi distancoval od role vypravěče a prostě jen divákům naservíroval něco, co si na základně vlastní intuice mají interpretovat každý po svém.

• 2.9.2018  15:41

Katastrofa! Příšernost tohoto filmu má na svědomí opravdu katastrofální děj. Nic tak nezajímavého dlouho nikdo nevytvořil. Být film o chvíli delší, bylo by moje hodnocení nižší. Tuším dvakrát či třikrát jsem se zasmál. Po zbytek stopáže jsem se vyloženě jen nudil. Naprosto zbytečný film. Ve své době musely být použité efekty docela komplikovaná a zdlouhavá věc, tudíž absolutně nechápu, proč bylo efekty plýtváno pro takovou sračku. Klasická Zemanova pohádka točící se již po dvě stě padesáté kolem zaujímání postojů na základě situace, která zrovna panuje. Nezaujalo mě dokonce ani herecké obsazení rolí. Třicetiletá válka rozhodně nebyla nezajímavou záležitostí. Dal se tu rozhodně postavit divácky atraktivnější příběh. O moc atraktivnější! Slabá hvězda.

• 2.9.2018  15:22
    U-Turn (1997)

Pokud snad máte pocit, že se vám celý život lepí smůla na paty, tak tento Stoneův film vás navždy vyvede z omylu. Dlouho jsem neviděl natolik černohumornou záležitost. Jedná se v podstatě o černý humor level 2.0, ze kterého už vám přestává být do smíchu a na scénu přichází úzkost. Docela jsem byl zvědavý, jak se Stone popasuje se žánrem, který pro jeho tvorbu není úplně běžný. Myslím, že si poradil velice slušně. Oliverův styl se spoustou detailních záběrů dodal vyprahlému americkému zapadákovu zajímavý šmrnc. Celé to na mě svoji atmosférou působilo silně snově až hypnoticky a dost dlouho jsem tvůrce podezříval, že se celý děj odehrává pouze v něčím snu. Kurva Jennifer zde byla ve své nejlepší formě a určitě měla potenciál zamotat hlavu nejednomu dehydratovanému přivandrovalci. Dost na mě zapůsobil i velice skvěle sedící soundtrack (zastydím se, že jsem mistra Morriconeho nepoznal a rovnou mu skloním poklonu, že se tak dokonale přizpůsobil atmosféře filmu a lehce upustil od svého typického rukopisu). Postavy městečka byly dokonale zajímavé a správně šílené. Snad s jednou obrovskou výjimkou. Postava toho slepého Indiána byla z hlediska děje totálně nepodstatná a ke všemu naprosto čurákoidně zahraná. Takhle debilní postavu jsem viděl naposledy v seriálu Breaking Bad (píča Skyler). Myslím, že po premiéře musel Jon Voight několik měsíců používat ke svému přemisťování výhradně kanály. To je takový nejzásadnější kaňka na celém filmu. Jinak to bylo docela solidní. Lepší 3 hvězdy.

• 31.8.2018  17:53

Spoilery! Klasický problém obrovského množství filmů, který vede vždy spolehlivě k intenzivnímu nasrání. Když už kurva tvořím nadčlověka, tak z něj udělám nadčlověka za všech okolností a nedělám to tak, že mám prostě poslední díl, takže dle očekávání tento člověk musí zemřít, a tak popřu jeho kompletní charakter a přednosti, které ho celou sérii zdobily a udělám z něj na okamžik absolutně tupou píču, abych si mohl vymyslet jeho co nejatraktivnější skonání. V minulém dílu mohl negřík (pan opatrný) na základě svého instinktu hledal na zahradě železo a studny bez jakéhokoli vybavení. V tomto díle se najednou doslova přes noc stal hloupým dementem, který skočí na křišťálově průhlednou léčku. Další nepochopitelnou věcí je pro mě plešárd, který byl 3 série totálně hloupým dementem a od jeho nehody je z něj najednou člověk s tou nejvytříbenější inteligencí a instinkty. Tvůrci si zde naprosto viditelně ohýbají a přetvářejí charaktery postav na základě toho, jak se to prostě pro diváckou atraktivnost hodí, což působí opravdu odporně nevěrohodně a seriálu to dost ubližuje. Výjimkou je snad pouze Skyler, která je pořád stejnou píčou od začátku série až doteď. Docela mě ti šulini smrtí negra od kuřat nasrali. Byla to moje nejoblíbenější postava. Snad ji někdo důstojně zastoupí. I když je tedy napětí tvořeno výhradně uměle, tak je stále napětím hustým a na seriál se tak dá koukat. Velice slabé 4 kousky.

• 31.8.2018  17:40

Spoilery!Někdy mám pocit, že se při vytváření "wow" momentů tvůrci pevně soustředí na svoji jasně vymezenou cílovou skupinu, tedy na alkoholiky, pikaře a úředně uznané dementy. Jinak si nedovedu představit, proč od mně očekávají, že uvěřím tomu, že by někdo mohl být až taková píča a uvěřit historce Walta o travitelství a následnému prospěchu z něj. Bohužel se v tomto seriálu tu a tam taková scénka objeví. Každopádně další solidní epizoda, která si drží alespoň úroveň napětí, když už nic dalšího. Dost mě pobavilo, kterak negřík asi podle intenzity a směru větru detekoval bombu pod svým automobilem. To už možná tvůrci s tím nadčlověčstvím trošku přepískli. Slabší tři kousky.

• 31.8.2018  17:21

Spoilery! Opět až na tu píču Skyler, která v tomto díle dokonale předvedla ilustrativní příklad toho, proč jsou na nejvyšších postech většinou muži (necloumají s nimi tolik emoce a činí racionální rozhodnutí), by to byla zajímavá epizoda. Žen si nesmírně vážím, i když by si někdo na základě mé "obliby" píče Skyler, mohl mylně myslet opak, a proto raději zdůrazňuji slovo "většinou". Všechny ženy nejsou píče a některé jsou možná v mnoha ohledech i mnohem použitelnější než muži. Například v roli kurev, uklízeček či hajzlbáb, kde snad ani neexistují mužské ekvivalenty těchto pozic a svět by byl bez žen evidentně temným místem, kde by se neuspokojení muži brodili množstvím odpadků a sraček. (Pozor, byla použita humorná nadsázka!) Nechybělo v tomto díle ani pravidelná dávka mého oblíbeného terorizování dědka slintala. Pozitivně vnímám, že konečně zdechl ten šulin od Skyler, který zabíral polovinu stopáže v předchozí sérii, čímž se opět prokázalo, že mám naprostou pravdu a že jsou ve střižně totálně neschopní šulini. Jinak si investici takového množství prostoru pro tak zbytečnou postavu nedovedu rozumně vysvětlit. Jeho linka nebyla zajímavá, vtipná, ba dokonce ani důležitá, tak teď by mě teda ale kurva zajímalo, proč tam vlastně byla? Rád se nechám v poště někým úžasnějším než jsem já zasvětit. Velmi slabé tři kusy.

• 31.8.2018  17:06

Dlouho jsem volal po nějakém překvápku a senzaci a konečně jsem byl vyslyšen. Moje oblíbená postava seriálu (negr od kuřat) konečně znovu ukázal, proč je mojí oblíbenou postavou. Je skvělý a kdykoli se někde objeví, tak je to prostě úžasné. Bohužel se ale na scéně objevují i jiné, z hlediska děje totálně, ale opravdu totálně nepodstatné postavy. Uvedu jako příklad píču Skyler a jejího latentně homosexuálního ex šéfíka. To je tak zkurveně otravná a totálně zbytečná dějová linka, že u ní pravidelně zvracím. Už jsem přišel na to, kde spočívá celá chyba seriálu. Můžou za to střihači. Střídají se v této činnosti feministická lesba a řiťopich a podle toho to vypadá. Bohužel neumějí být profesionálové a kvůli komplexu genderové nerovnováhy cpou do seriálu v ty nejlepší a nejnapínavější momenty píču Skyler, čímž díl totálně pohřbí. Nechutnost nejvyššího řádu! Závěr byl boží. Jeden z nejlepších momentů celého seriálu.

• 28.8.2018  22:47

Už se mi chce upřímně zvracet z toho, co ti šulini tvůrci zase vymysleli. Byla by to bývala byla vcelku kvalitní epizoda, kdyby tam nějaký totální šulin neměl opět potřebu vecpat tu bezvýznamnou, nudnou a otravnou blonďatou pizdu. To se v prozkoumaném vesmíru vážně najde někdo, koho baví sledovat, jak ta kurva dělá účetní v nějaké zasrané myčce? Vždyť to je absolutní vrchol scénáristické debility. Od napínavé akce se skočí do zkurvené myčky a je nejenom po napětí, ale člověk má zkurvený kompletní zážitek z, do té doby, kvalitní epizody. Fakt nevím, jestli tam ta kurva dostává tolik prostoru zase jen z nějakého komplexu genderové vyváženosti, ale vždy spolehlivě trpím. Z dvojnásobné rychlosti už jsem byl tvůrci donucen zrychlovat osminásobně. Ty její žgryndy se totiž nedají poslouchat. A když se opět podíval na scénu ten její debilní šéf, tak jsem myslel, že se na místě podřežu propiskou. Katastrofa a tak hanebné mrhání potenciálem seriálu, které se v takovém šíleném měřítku děje skutečně jen tady. Ta píča Anna Gunn nemá absolutně žádné herecké nadání a k tomu je obsazena do totálně odporně napsané role. Důkazem zbytečnosti této postavy může být například fakt, že její scénky už asi tři série sleduji takovou rychlostí, že je téměř úplně přeskakuji a stejně nemám pocit, že by mi v ději cokoli uniklo. Může mi tedy někdo vysvětlit, jestli má v tomto seriálu ta kurva nějaké jiné poslání než jen rozkuřovat kompletně celý filmový štáb? Dávám jednu hvězdu a přeji si být za své nadstandardní hodnocení minimálně prohlášen za světce.

• 28.8.2018  17:38

Tak se klukům po dlouhé době opět podařilo sestavit díl, na který se dalo koukat. Vše, co stačilo udělat byla naprostá redukce výskytu té krajně otravné blonďaté píče a zvýšení dávky napětí. Okamžitě vše začalo fungovat. Hlavně, že své rady cpu do těch čůráků tvůrců už asi 20 posledních komentářů a až dodnes jsem byl sprostě ignorován. Očekávám, že schématu tohoto dílu budou držet a v nastaveném tempu se pojede až do konce seriálu. Sesterské duo už bych rád viděl pouze v situaci, kdy jim někdo bude prohánět kulku hlavou. Lepší tři kousky! (Motivační 4 kousky nedávám zcela záměrně, protože když jsem tuhle laskavost učinil naposled, tak se mi ti retardi odvděčili naprosto splaškovou epizodou.)

• 28.8.2018  17:31

V komediích vždy naivně očekávám humor. V tomto případě jej Martin Frič jaksi pozapomněl do filmu přimíchat. Taktéž je mi záhadou, proč se vůbec někdo rozhodne zfilmovat tak krajně nezajímavý příběh. Šíleně nudná romantická naháněčka s naprosto krajně otravně napsanými postavami. Od Friče už jsem podobný film viděl padesátkrát. Hlavně, že umí kluk sám svoje filmy zparodovat. Obrovský omyl a naprosto nesmyslně vysoké hodnocení. Jestli se mi během stopáže dvakrát zvedly koutky, tak přeháním.

• 28.8.2018  17:25

Spoilery! Ačkoli mě právě tento typ filmů od Alfreda baví ze všech nejvíce, tak mi tento Noir příliš nesedl. Celkový příběh na pozadí není špatný, co se nápadu týče, ale jeho vývoj mi přišel poněkud zívací. A když píšu "poněkud", tak to ze mě hovoří pouze uznání k Hitchcockovi. Kvalita a zajímavost po celou stopáž pořádně kolísala. Snad jen závěr byl tradičně kulervoucí a zapomínal jsem dýchat. Dost mě také nasral předvídatelný happyend. Naprosto průměrný snímeček.

• 26.8.2018  10:25
    Nevinnost (2011)

Spoilery! K čemu se přisere Jarchovský, tak to nebývá úplně blbé. Moje dojmy jsou lehce rozporuplné, protože jsem si takřka celou stopáž nebyl jistý, zda sleduji drama či komedii. V žilách mi teklo při sledování více vína než krve, ale mám pocit, že Hřebejkovi při tvorbě tohoto snímku taky. Aby například detektiv při výslechu vydíral vyslýchaného tím, že mu přesolí polévku s výrazem drsnějším než šmirglpapír, to se přiznám, že jsem viděl na poli filmů úplně poprvé. Nebo třeba taková moudrá debata dvou moudrých detektivů o tom, že když ho má chlap moc mal0ho a žena panenskou blánu moc hluboko, tak nedojde k defloraci, načež se šlo měřit. Vetchýmu naměřili 16 čísel a díky tomu jej definitivně shledali nevinným. Dost mě pobavilo, že považovali 16 čísel za nadprůměr. Tomu bych možná věřil v rámci asijských zemí. Absolutně jsem nepochopil, jakou roli v tom celém hrál ten hlučný retard. Divák se prvních 30 minut dívá na (e)mentála, takže jsem očekával, že sehraje v celém příběhu nějakou důležitou roli. Namísto toho se už v celém filmu neobjevil. A takových podivností zde bylo opravdu hodně, tudíž jsem se většinu stopáže smál. Smích je ovšem zdravý, takže se tento fakt promítne do mého hodnocení pozitivně, i když předpokládám, že záměrem tvůrců bylo zahrát na podstatně drsnější notu. To se jim podařilo snad pouze v rámci závěrečné dvacetiminutovky, která byla opravdu vydařená. Výtku mám i k hereckým výkonům takřka všech postav, ale za to může moje rozmlsanost ze zahraničních filmů. Velmi slabé 4 kousky!

• 26.8.2018  09:48

Téma snímku není úplně mým oblíbeným šálkem kávy, takže jsem film velice dlouho odkládal. Ukázalo se, že naprosto zbytečně. Ron Howard už mnohokrát ukázal, že má pro životopisné snímky opravdu mimořádný talent. V tomto případě to pouze znovu potvrdil. Takže dokázal z tohoto příběhu vytřískat opravdu hodně. Zvlášť jsem byl zvědavý na hudbu Hanse Zimmera, ale zaslechl jsem snad pouze pár úvodních tónů, které nápadně připomínaly úvod Hry o Trůny. Myslím, že by se měl soudit, byl totiž hanebně oloupen. Tentokrát tedy Hans ukázal, že dovede udělat velice kvalitní jemnou hudbu i k filmu, jako je tento. Na Michaela Sheena si musel člověk chvíli zvykat. Role Frosta mi byla krajně nesympatická. Mnohem více mi byl sympatický Nixon, který je podstatně bližší mému charakteru. Především by si měli diváci však všímat Sama Rockwella, ten herec je naprosto úžasný a zasloužil by si konečně nějakou tu významnou hlavní roli. Jsem rád, že jsem se tedy konečně podíval na kauzu Watergate i z tohoto velice příjemně zpracovaného pohledu. Lepší tři kousky.

• 26.8.2018  09:35

Tak v tomto případě jsme se s Bergmanem neplavili na stejných vlnách. Nedokážu říct, zda na tom měla svůj podíl sedmička Neuburgu, která se mi proháněla krví, nebo můj nízký (takřka až chlapecký věk). Čekal jsem záplavu životních pravd a mouder, jak to bývá u Bergmana zvykem, ale dostal jsem pouze rekapitulujícího staříčka, který měl divný sen a na své cestě potkával divné lidi. Nemám pocit, že bych se za celou stopáž dozvěděl něco objevného. Kromě toho forma filmu byla těžce uspávající. Dnes si tedy nebude skládat hold, nýbrž se holt poplave proti proudu. Jeden kus!

• 21.8.2018  19:42
    Spy Game (2001)

Katastrofální film, kde tvůrci posrali, co se dalo. Nechápu, jak se zde někdo může ohánět inteligentním scénářem, když to byla naprosto předvídatelná fraška. Redforda i Pitta mám rád, ale bohužel byly obsazení do maximálně nezajímavých rolí. Snímek je neskutečně užvaněný, přitom se děj takřka nehne z místa. Absolutně mi neseděla forma retrospektivních vzpomínek. Druhou hodinu už jsem hleděl vyloženě jen do stropu. Obrovské zklamání. Tento film je velice špatný i na břídila Tony Scotta. Fuj!

• 19.8.2018  09:55

Tohle se tedy opravdu moc nepovedlo. Rodriguez nacpal do filmu hromadu luxusních herců a rozehrál s nimi krajně nezáživný příběh, který nemá nejmenší šanci vás vtáhnout do děje. Totálně nenaplněný potenciál. Ani akce se mi nelíbila, když sledujete Banderase jak kolem sebe máchá zbraněmi jak roztleskávačka a přitom zasahuje s maximální přesností všechny své živé terče, tak je to vyloženě úsměvné. Tím spíše, když ho takto sledujete 90 minut. Šíleně jednotvárná akce. Nejvíce mě asi bavila postava, kterou si střihl Johnny Depp, ale ani v tomto případě jsem se necítil nějak unešen. Velké zklamání. Nízké hodnocení zde není náhodou. Dvě hvězdy za pár úsměvných pasáží.

• 19.8.2018  09:50

Zajímavý a lehce poeticky laděný snímek z dílny Luca Bessona. Nesmírně mě bavila charismatická postava, kterou skvěle zahrál Jean Reno. O něco méně mě bavil Jean-Marc Barr, který hrál v tomto filmu rybu v lidském těle. Ačkoli nejsem vyloženě fanouškem moře, tak jsem měl po sledování na nějaké to potápění chuť. Po dějové lince je film opravdu zajímavý, dokáže divákům skvěle předat svoji lásku ke sportu i k moři jako takovému. Docela se mi zamlouvaly i občasné humorné vsuvky. Taktéž ze snímky vyplynulo ponaučení pro všechny ženy, že by se neměly pokoušet o soužití s potápěčem, protože láska k moři je leckdy několikanásobně intenzivnější než láska k ženám, což by ve vztahu mohlo představovat malou překážku. Zásadní nedostatky filmu spatřuji ve stopáži. Režisérská verze vznikla úplně zbytečně, film se v závěru nevyhnul fázi nudění. Taktéž mě úplně neokouzlila hudební složka. Měli si kluci zaplatit Johna Williamse. Jsem přesvědčen, že i vizuál mohl být na rok 1988 podstatně lepší. Jinak kvalitní záležitost a po delší době opět koukatelný Besson.

• 19.8.2018  09:25
    Kundun (1997)

Scorsese by se měl na tento typ filmů jednou provždy vysrat a zakotvit to čistě mezi mafiány. Opět nesmírně zdlouhavé a těžce nezajímavé pojetí. Oceňuji, že se člověk prostřednictví filmu seznámí blíže s tradicemi Tibetu a jejich pohledem na svět, a to do doby dokud průmyslová Čína nezaznamenala jejich vědeckou zaostalost a neudělala si z Tibetu svoji děvku. Opravdu smutný osud jedné nesmírně zajímavé země. Film je bohužel zajímavý výhradně z historického hlediska. Koukat se dvě hodiny jak se páni poklonkují vyvolenému dítěti nebyl zrovna vrchol zajímavosti. S buddhismem sympatizuji, s Dalajlámou bych neměl problém zajít na pivo, ale tento film mě tedy dvakrát nenadchnul.

• 18.8.2018  15:14

Spoilery! Po delší době jsem vletěl na další díl v naději, že konečně zmizí ze scény ta blonďatá píča a ona se bohužel do všeho angažuje ještě víc. Taktéž mě sere, že se duo vařičů pokouší sprovodit ze scény mého oblíbeného negerského podnikatele. S výjimkou opravdu luxusního závěru, ve kterém si dal zaostalý plešárd dvě a dvě dohromady a opět se blýskl, poněkud nezajímavá epizoda. Jaksi mi schází opět to staré akční tempo. Mám pocit, že se příběh zastavil někde v melancholické rovině a takřka nic se neděje.

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122