Frajer42

Frajer42

okres Brno
Jsem zdejší největší filmový expert s nejlepším filmovým vkusem.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 12.8.2018  21:02

Překvapivě docela milá, ba dokonce i lehoulince vtipná pohádka. Taková pořádná pozvánka do nejniternější fantazie Terry Gilliama. Je jasné, že tento film rozhodně nesedne každému. Okouzlit by mohly zejména velice promakané a nesmírně hravé kostýmy a ještě více masky. Pravděpodobně je film určen výhradně dospělému diváctvu. Nějak si nedovedu představit, že by si na něm smlslo nějaké rozmlsané dítě s pokaženým vkusem. I přes zmíněná pozitiva je kvůli dlouhé stopáži opravdu hodně pasáží, kdy jsem odpočítával minuty do konce a šíleně se nudil. Naštěstí Gillian nešetřil nápady a tu a tam vykoukla vysoce originální scénka, která nudu vždy na okamžik umlčela. Velice slabé tři kousky.

• 12.8.2018  14:44

Druhý válečný film, který jsem od Eastwooda viděl a podruhé jsem zklamán. Jakožto jeho velký obdivovatel mu důrazně doporučuji, aby se od války držel dál. S tímto snímkem jsem měl hned několik problémů. Tím naprosto nejzásadnějším byla totální nuda. Ve filmu se například 50 minut čeká na výstřel, přičemž se neděje absolutně nic. Japonští vojáci se přemísťují z místa na místo, kopou do země a nebo jen tak polehávají v jeskyni. Všichni pánové jsou bohužel navlas stejní, takže jak vzápětí dojde na válečný střet, tak je vám naprosto lhostejné, kdo kdy jak zemře, protože nemáte šanci si ke komukoli vybudovat jakýkoli vztah. Jinak je záhodno zamyšlení, že ta sebevražda japonské obyvatelstvo tolik přitahuje, a to i dlouho po skončení války. Lepší hvězda.

• 10.8.2018  16:36
    Vinnetou (1963)

Vzhledem k tomu, že se jedná o film dětských let kdejakého staříka na této databázi, tak jsem si troufl nesměle očekávat poněkud dětštější nádech. Netroufl jsem si očekávat brutální a nefalšované krveprolití, kde běloši i rudoši padají více, než ožralí bezdomovci na hlavním brněnském nádraží ve 2 ráno. Opravdu se s tím tvůrci nemazlili, což mě velmi překvapilo a velmi potěšilo.Postavy byly dostatečně zajímavé a děj pro western naprosto postačující. Něco mi říká, že podstoupím to riziko a zkusím v budoucnu další díl. Velice slušný western, který jako kdyby zcela unikl nelítostnému zubu času!

• 10.8.2018  16:19
    Deadpool 2 (2018)

Mám poněkud rozporuplné pocity z tohoto rozporuplného filmu rozporuplných kvalit. Tvůrci se pokusili o velice těžký úkol. Chtěli být vtipní každou sekundu. Něco takového ovšem dokážu snad pouze já. Tudíž se kromě vydařených momentů nevyvarovali ani spoustě trapností. Největším omylem snímku byla ovšem Deadpoolova melancholická nálada, která trvala skoro třetinu stopáže. Málem jsem u ní spáchal sebevraždu, jak byl v ten moment film krajně nezajímavý. Úplně jsem si u toho nepohonil ohon, jako spousta mých přátel a známých. Solidní akční jednohubka. Bohužel nic víc.

• 9.8.2018  13:08
    Soupeři (1977)

Jako Ridleyho takřka prvotina to bylo velice dobré. Bez ohledu na tento fakt jsem však neměl pocit, že bych sledoval něco kdovíjak úžasného. Muži jsou od přírody ješitná stvoření. Spor, který vznikl z ješitnosti postupně vyrostl v posedlost obou mužů. I přes nedlouho stopáž působil film šíleně rozvlekle. Ano, snímek má působivou vizuální stránku i dobře zachycenou dobovou atmosféru v husarské armádě, ale přeci jen toho i tak nabízí docela málo. Když se zrovna nemečovalo, tak jsem se nudil. Lepší dva kousky.

• 9.8.2018  12:59

Spoilery! Konečně někdo ukázal, že tolik let utlačované černé opičky nebyly také zrovna žádní svatouškové. Pánové byli skuteční gurmáni a nejvíce si pochutnali na pěkně čerstvém černém masíčku, které bylo ještě pár let pod zákonem. V ideálním případě na masíčku, které vzešlo z vlastního pytlíčku. Ne vždy si však mohli dopřát takový luxus a často museli přijmout, co se zrovna nabízelo. Naštěstí s sebou nesla nekvalitní produkt spoustu multifunkčního vybavení. Produkt uměl uklízet, vařit, skrýval v sobě několik použitelných otvorů a v neposlední řadě uměl skvěle posloužit i jako dokonalý boxovací pytel. Úvod filmu byl podstatně drsnější a zajímavější než celý zbytek. Bohužel snímek s přibývající stopáží přinášel více a více cukrové vaty a směřoval ke konci, který způsoboval cukrovku. Divím se, že se nekonalo nějaké národní povstání, když si ani jedna nominovaná opice neodnesla z předávání Oscarů vyplakanou odměnu. Naštěstí tu o chvíli později existovala rozumná lepší rasa, která se rozhodla tato zvířátka v jejich nejlepším zájmu zkrotit a zachránit jim tak život.

• 9.8.2018  12:45
    Vše o mé matce (1999)

Totálně nudná sračka. Sonda do života lepší spodiny společnosti. Divák sleduje celou stopáž dialogy otravných kurev a jejich nehezké osudy, které samozřejmě nebyly jejich zásluhou. Prostě k ním byl život nemilosrdný. Bohužel kurvy zřejmě sdílely málo motivačních citátů, a tak se nedokázaly postavit na vlastní nohy a stát se úspěšnými, tudíž jen tiše trpěly. Otřesný film plný nudných a otravných neherců. Tohle je tedy těžce nadhodnocovaná píčovina.

• 9.8.2018  12:39

Docela inteligentní konverzačka o partnerských vztazích. Ve 100 minutách stihl Woody píchnout snad do všech nejdůležitějších oblastí. Ačkoli rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu, protože mám pocit, že tou jsou v tomto případě vyloženě jen ženy, tak jsem si ve filmu našel několik fajn pasáží také. Celkem mě překvapilo, že se snímek zcela atypicky veze spíše na pozitivní vlně v rytmu toho, že je srdce pružný sval. Nejvíce mě rozhodně bavil právě Woody Allen, který se obsadil do nejzábavnější role, kde se dotýkal svého známého panického strachu ze smrti. Kdybych měl nemístně svůj život postaven kolem partnerských vztahů, tak bych šel s hodnocení pravděpodobně ještě výš. Takhle dávám slabé tři kousky.

• 7.8.2018  19:20

Totálně otravný, nekonečně nudný a absolutně nevtipný blábol. Tohle Lipský posral na plné čáře. Katastrofální sračka, u které jsem dvakrát usnul. Nemám tušení, proč ten člověk vysazoval předepsané léky. Ta trapnost s těmi ženskými vousy mohla napadnout vyloženě jen totálního kokota. To byl opravdu vrchol nevkusu. Einstein mohla být neskutečně zajímavá postava. Netuším, zda měl Čepek přikázané ho zahrát takhle neskutečně nezajímavě. Opravdu odporný film, který měl být ve střižně rozstříhán a následně rituálně spálen.

• 5.8.2018  13:41
    Dokundament (studentský film) (2007)

Tihle kluci jsou aspoň frajeři! Ve svých 20 letech aktivně tvořili sofistikované, vtipné a inteligentní hry o nelehkém životě na maloměstě a vlastně touto cestou dělali i dokonalou příručku pro tamní spodinu, aby se nějak mohla ve společnosti prosadit. Když to srovnám s těmi současnými homosexuály, kteří se natáčí u toho, jak hrají kdejaké píčoviny a melou u toho otravné sračky, tak se mi chce zvracet. Tihle nagelovaní čůráci zajisté ZNK nikdy nehráli, jinak by z nich nemohla vyrůst takhle otravná přítěž společnosti a kurviči dětského vkusu. Ze všech, kteří v mládí pařili ZNK vyrostli úžasní a inteligentní lidé, což mohu doložit na svém zářném příkladu. Sympatičtí lidé, se kterými by se rozhodně dal zvlažit chřtán a nakrmit žíly. Těším se na nově chystaný projekt Život Není Krásný: Poslední Exekuce a jsem zvědavý, jestli podstatně vyšší rozpočet dodá hře podstatně vyšší kvalitu.

• 5.8.2018  13:16

Takový Psí ostrov s lidmi. Zaujala mě velice zajímavá typická Wesova forma snímku a zaujal mě naprosto úžasný Edward Norton ve velice vtipné roli skautského vedoucího. Prudce poslouchatelná byla i hudba od maestra Desplata. Wes se zde nejspíš pokoušel udělat snímek pro svoji první dětskou lásku, než pro všechno diváctvo, a tak mi byl naservírovaný děj, u kterého jsem neskutečně trpěl a těžce se po většinu stopáže nudil. Jeden z těch filmů, kde je člověk jako na houpačce. Dva kousky.

• 4.8.2018  14:07

Spoilery! Film, o kterém všichni básní a sdělují mi, jak si v kině ustříkli do trenek, to má následně velice těžké. Moje očekávání jsou vždy na nejvyšším možném bodě a především od každého dalšího filmu od Marvelu očekávám, že bude lepší než ten předchozí. V tomto případě byla mise úspěšná. Soudě dle názvu jsem neočekával nic menšího než totální vymývačku mozku a nekonečnou nálož krásného digitálního bordelu. Přesně to jsem dostal, takže jsem naprosto spokojený. Tvůrci nevymýšleli nic složitého. Do filmu nasypali milion všemožných postav, které se spojili proti solidnímu záporákovi stejným způsobem, jako se spojili všichni kandidáti proti chudákovi nemocnému mrzákovi Milošovi. Stejně jako v případě prezidentských voleb se frajeři spojili marně. Jedinou výtku bych směřoval k tomu, že film mohl být přeci jen o malý kousek méně vážný. Každopádně se to klukům podařilo. Velice kvalitní popkornovka, kterou jsem sjel jedním dechem.

• 4.8.2018  13:59

Kusturice musí být v Srbsku mezi tamními domorodci něco jako Bůh. Další moudrá a v první polovině i vysoce vtipná záležitost. Ze srbského fotbalového utkání jsem pod sebou téměř uskutečnil nefalšovanou loužičku. Postavy byly opět správně sympatičtí cigáni. Opět nechyběla ani fantastická hudba. Kusturica je bezpochyby nejlepším režisérem, co se týče tvorby filmového paření. Mám z toho vždy dost. Bohužel mám v jeho filmech trvalý problém s druhými polovinami. Opět to bylo jaksi slabší a zcela na vážné notě. Každopádně kvalitní filmová podívaná, které pálím silné tři kousky.

• 3.8.2018  16:59
    Trans (2013)

Zřejmě kvůli horku, které venku panuje zde někdo těžce pozapomněl snímek zařadit také mezi romantické, a to hned na první místo. Bohužel se celý film netočí kolem ničeho jiného, což mu značně ubíralo na kvalitě. Celkový nápad není vůbec špatný. Boyle dokázal navodit velice příjemnou atmosféru transu. Bohužel je drtivá většina stopáže prošpikována spíše nudnými a stále se opakujícími momenty, přestože nápad v sobě evidentně skrýval podstatně větší potenciál. James McAvoy byl tradičně úžasný a bezchybný. Bohužel to těžce posral s obsazením Vincenta Cassela, u kterého se mi zvedá adrenalin, kdykoli se podívám na ten jeho nesympatický ksicht. Druhou chybou bylo obsazení negryně Rosario Dawson, u které mám zase opačný problém. Nezvedá se mi to, co by se zvedat mělo, a to dokonce ani po provedení bleskového posekání trávníku a následné přehlídce, která by se neztratila ani v regulérní soft porno filmu. Mám pocit promrdaného (a to doslova) potenciálu. Lepší dva kusy.

• 3.8.2018  16:12

Na muzikál od Coppoly jsem byl velmi zvědavý a zároveň jsem se dost bál, co z toho vyleze, protože jsem si tuhle kombinaci nedovedl absolutně nijak představit. Při úvodní ukolébavce se mi podařilo ve 4. minutě usnout. Na druhé pokračování už jsem se dostal do děje a celkem se mi to zamlouvalo. Především mi docela sedl zvolený humor. Je ho k zaslechnutí velice málo, ale když už se nějaký objeví, tak spolehlivě zafunguje. Většina songů byla prudce poslouchatelná. Snad jen se dalo trošku ubrat těch romantických otravností o trošku umravnit toho sexuchtivého skřítka, který hledal útočiště pro svůj skřítčí úd. S intenzivním přivřením obou očí pálím slabé tři kousky.

• 1.8.2018  17:43

Zřejmě jsem si nedopatřením pustil nějaký jiný film, než který si pustil člověk, který si pohonil při psaní zdejšího obsahu. Smekám před skvělou technickou stránkou, která byla na svoji dobu přelomová. Když k tomu přidám asi dva vydařené vtipy, tak jsem vyčerpal veškerá pozitiva. Opravdu nechápu, proč si tvůrci připravili pro diváky tak neuvěřitelně prvoplánový, debilní a totálně ohraný příběh, když jim tak úžasný nápad dával tolik možností. Neskutečným způsobem mě iritoval Bob Hoskins, kterému jsem dodnes nepřišel na chuť. Mnohonásobně více mi ovšem lezl na nervy ten kreslený čůrák. Napsat nekonečně otravnou ušišlanou postavu mohlo napadnout snad jen nějakého vola. Lepší hvězdička.

• 30.7.2018  17:34
    Čára (2017)

Slovenské filmy vidím v průměru dva za uherský rok, ale vždy si trhám vlasy a lámu zuby nad totálně odporným herectvím. V tomto případě tomu nebylo jinak. Snímku neskutečným způsobem podkopávají vlastní nohy všechna ta neschopná nemehla, které se k tomu nachomýtla. Bezkonkurenčně nejodpudivějším výkonem se blýskl Tomáš Maštalír - to bylo něco příšerného. V takových těch technických směrech si snímek nevede vyloženě zle, ale s tím obsazením to tvůrci opravdu nevychytali. Nikomu jsem nedokázal uvěřit jediné slovo. Ani děj mi nepřišel kdovíjak zajímavý a úžasný. Takové slovenské "Narcos" o otravném borcovi se začínající plešinou, který zabezpečuje rodinu. Trpěl jsem a zcela mi unikají relativně vysoké ohlasy kolem. Za něco stojí asi jen poslední dvacetiminutovka. Lepší hvězdička.

• 27.7.2018  21:02
    It's Murder! (1977)

Spoilery! V době vzniku tohoto filmu s Raimim cloumala těžká puberta, protože mu bylo nějakých 18 let a puberta je cítit z opravdu každého záběru. Na rozdíl od většiny zdejších puberťáků měl ovšem Raimi evidentně smysl pro humor (a nebo puberta cloumá i se mnou), protože to v mnoha situacích zkrátka fungovalo. Vzhledem k těžké nedostupnosti snímku jsem se musel snížit ke zhlédnutí VHS ripu s otřesným obrazem a ještě otřesnějším zvukem. V dnešní době už většina lidí ani nevím, co to ten VHS vlastně je. Že by nějaký brouk? Celý film je vlastně jedna dlouhá šílenost připomínající grotesku, kde se všichni chovají jako dementi a neustále se někdo někoho pokouší zabít. I přes nedlouho stopáž jsem nepěkně ztrácel v závěru pozornost. Jako prvotina stvořená v 18 letech je snímek rozhodně dobrý. Ve srovnání s běžnými filmy ovšem nemohu hodnotit nijak vysoko. Lepší dva kousky.

• 27.7.2018  20:54
    Epidemie (1987)

Spoilery! Očekával bych podobnou hru na začátku režisérovi kariéry a nikoli až po dvaceti letech zkušeností. Cesta do složité scénárisické duše. Bezesporu nejúžasnějším momentem hodným ke hlubokému zamyšlení bylo to, že konečně někdo rozlouskl tajemství několikabarevnosti zubní pasty Signal PLUS a odboural mi ze života bezesné noci! V samotném příběhu o doktorovi, který se rozhodl hubit mor a ve skutečnosti byl jeho šiřitelem vidím těžkou paralelu k celkové Trierově tvorbě. Neshledávám náhodným, že si roli doktora zahrál právě Trier. Soudě dle filmů z jeho filmografie je Trier člověkem následujícím Freudovu teorii o tom, že člověk je v jádru odporně zlý, je poháněn základními pudy a celý život se žene za naplňováním svých potřeb. Ve filmech Triera zastává neuvěřitelně silnou roli jakákoli forma násilí a úpadku lidstva a Trier mi přijde stejně jako doktor taky takovým člověkem, který se vydal hubit násilí stejně jako doktor mor, ale ve skutečnosti je pouze jeho šiřitelem. V tomto shledávám ve filmu jakýsi náznak podobenství. Mám takové tušení, že ve snímku bude takový náznaků více, protože už jsem si ráčil povšimnout, že Trierova tvorba nevzniká náhodně. Protože například v Prvku zločinu jsem zaregistroval odkaz na snímek, který Trier stvořil až za dlouhých 34 let. Připouštím, že snímek možná patřičně nedokážu docenit právě proto, jak málo mám od Triera nakoukáno. Bohužel mi valná část snímku přišla nezajímavá a lehce nudná. Lepší 2 hvězdy.

• 25.7.2018  18:50

Spoilery! Nesmírně příjemný snímek s poetickým nádechem, jaký u nás dovede stvořit snad pouze Jiří Menzel. Nezlobil bych se za prudší závan humoru, nicméně se na film moc hezky koukalo a ještě lépe se mi jej poslouchalo. Josef Abrhám laškoval s češtinou stejně tak dobře jako se zbohatlíky ze zámku. Nápad s vnesením romantismu na místo, kam velice dlouho patřil, ale již zcela vymizel. Nesmírně relaxační snímek se schopností zlepšit vám náladu. Abrháma úplně nemusím, ale tato role mu vcelku slušela. Díky jeho postavě šíleného požitkáře a nekonečného pábitele se ve snímku neustále něco děje a divák nedostane šanci propadnout nudě. Docela vtipný byl i závěr. Jakmile Abrhám osouložil v zámku vše ženského pohlaví a hmatatelného pulsu, tak vzal chytře do zaječích. Tak to má být!

• 25.7.2018  17:59

Spoilery! Polanski je takovým režisérským chameleonem. V každém snímku dovede nastavit podstatně odlišný styl. Kdybych předem nevěděl, že je režisérem, tak bych ho na základě snímku režisérem nehádal. Co se týče snímku, tak celý úspěch filmu stojí na vynikající a neuvěřitelně husté atmosféře a dvou bezchybných hereckých výkonů Sigurney Weaver, kterou osobně nesnáším, protože velice často bezdůvodně přehrává a její herectví působí afektovaně. Tentokrát ovšem musím opravdu smeknout, protože jsem ji věřil každičké gesto. Druhým skvělým hercem byl Ben Kingsley, kterého mám rád, protože je skvělý vždy a všude. Úplně jsem nepochopil obsazení jakéhosi Wolfganga Winklera, který hrál přímo příšerně a snímek zbytečně srážel. Ve filmu nechybělo ani trošku humoru. Už jsem v životě slyšel spoustu vtipů, ale ten o tom, že Sigourney Weaver byla znásilněná jen proto, že je "krásná", ten jsem slyšel poprvé. Kdo má rád napínavé konverzačky, ten si přijde na své. Luxusně napsané dialogy a velice atraktivní zamýšlení se nad zločinem a trestem. Slabší 4 kousky!

• 24.7.2018  18:16
    Med (2010)

Byl jsem omámen z překrásného prostředí, kde se celý děj odehrával. Podstatně méně jsem byl omámen z neuvěřitelně nudného děje. Prvních asi 40 minut uteče poměrně rychle, protože je prostředí nesmírně zajímavé. Zbytek filmu se ovšem vleče hlemýždím tempem. V podstatě nic zajímavého se neděje a snímek se vleče ke svému již v úvodu předesílanému konci. Mám ze snímku neblahý pocit, že si chtěl režisér spíše zahrát na umělce, než stvořit cokoli koukatelného. Když vytvořím snímek, kde se polovinu stopáže koktá a tu druhou se chodí z jednoho místa na druhé, tak to ještě automaticky neznamená, že jsem stvořil meditativní snímek s mimořádným myšlenkovým přesahem. Bezobsažná hra na umění maskovaná krásnou přírodou. Nic víc, bohužel.

• 22.7.2018  12:22
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Po šesti letech jsem dal tomuto počinu druhou šanci a zkouknul opět pilotní díl. Za 6 let se mi poněkud pozměnil a vylepšil vkus a já si Lynche neskutečně užil. Opravdu luxusní pilot. Lynchovi se podařilo vybudovat nesmírně zajímavou a nekonečně tajemenou atmosféru. Za 94 minut se mi v mysli nastřádalo asi 8 podezřelých, což je z malé populace městečka téměř každá třetí osoba s celkového počtu osob divákům představených. Nesmírně sympatická je mi zejména postava agenta FBI, který nás případem provází. Značím si tedy menší restík a píšu si k seriálu své opáčko, které si rozhodně zaslouží! Jsem si takřka jistý, že u něj výrazně pozměním své hodnocení, které má na této databázi tu nejvyšší možnou cenu a mělo by být pro všechny potenciální diváky tím vůbec nejsměrodatnějším. Vskutku vynikající záležitost.

• 21.7.2018  21:58

Z tohoto filmu mám poněkud rozporuplné pocity. Pro filmy o prohibici v USA mám lehkou slabost. Představený scénář tohoto filmu nebyl rozhodně vůbec špatný. Bohužel mi ovšem přišel až příliš vykonstruovaný. Největší problém jsem měl rozhodně s tím, že mafiánští bossové byli až příliš velcí důvěřiví šulínci, zatímco obyčejní poskoci zde byli prezentováni jako ti vůbec nejgeniálnější tvorové ve vesmíru. Při takovém rozdílu sociální inteligence se mi zdá maximálně nepravděpodobné rozložení sil, které nám snímek představil. Spíše se jen bratři Coenovi zoufale pokusili tímto způsobem vytvořit snímek, který by byl co možná nejvíce divácky atraktivní. Potěšilo mě na Coenovské poměry nadstandardně mnoho akce, velice sympatické postavy a nesmírně příjemný a zajímavý soundtrack. Z mé odborné strany pálím lepší tři kousky.

• 21.7.2018  21:36
    Na kometě (1970)

Pohybovat se nezdravě dlouho dobu na sluníčku není žádná legrace. Své o tom ví i maestro Jules Verne, který tuto neblahou zkušenost ovšem dovedl zužitkovat a stvořit tuto snovou předlohu, které se v naších luzích a hájích nemohl ujmout nikdo vhodnější než právě Karel Zeman. Žalostně mi ve snímku scházelo více hlášek a více humoru. Myšlenka snímku o uzavřené společnosti, kde se společenské a politické problémy odvíjeli výhradně od nastalé situace byla rozhodně fajn, jen to samozřejmě nebylo absolutně nic nového ve vesmíru. Herecky uspokojivé. Při sledování jsem neměl pocit, že bych sledoval cokoli výjimečné. Maximálně průměrný Zeman.

• 21.7.2018  21:26

Další Jarmuschova tradiční hra na umění. Dva povaleči se poflalkují světem. Krajně nezajímavá věc, na kterou se sice dá místy koukat (díky velice zřídkavému závanu humoru), ale jakmile se na jedinou sekundu zamyslíte, tak si uvědomíte, že je kompletně celý snímek opravdu totálně a nefalšovaně o hovně. V podstatě sledujete (naštěstí v přátelské stopáži) tři nezajímavé životní osudy tří nezajímavých lidí. Nic víc a nic méně. Za sebe (největšího filmového odborníka vesmíru) dávám slabé dva kusy.

• 20.7.2018  21:01

Naprosto mi uniká, proč se zde tolik uživatelů snaží předstírat, že se jim tahle píčovina líbila. Kurosawa má veliké štěstí, že je již mrtvý. Jinak bych od něj vyžadoval vrácení mých skoro dvou a půl hodin života. Neskutečná nudírna. Většinu stopáže sledujete dva japonské mongoloidní sedláky, kteří se všelijak pitvoří, plazí se z místa A na místo B a při té příležitosti nepřetržitě vřískají a vydávají další nesnesitelné zvuky. Po chvíli se k nim přidá japonská herecká ikona Toširó Mifune, který dobrou polovinu stojí s rozkročenýma nohama, založenýma rukama a kouká se nepřítomně před sebe. Vůbec se neodvažuji hovořit o ději, neboť to byla extrémně nezáživná píčovina. Vůbec nechápu důvod vzniku totálně bezobsažného snímku jako je tento. Veškerý humor se Kurosawa pokoušel postavit na chamtivosti úvodních dvou debilů. Můj šálek japonského čaje to tedy nebyl. V tomto snímku není ze slibovaných žánrů zhola nic. Akci by věrohodněji předvedla parta cigánů, o dobrodružství tu vskutku nezavadíte a místo humoru tu poletuje totální trapnost. Film k uzoufání zlý.

• 20.7.2018  20:52

S každým dalším viděným filmem od maestra Stona, mám toho chlapíka více a více raději. Stone dokáže uchopit každé téma tím vůbec nejúžasnějším způsobem. Necpe do svých snímků úžasné a nikým nepřekonatelné hrdiny, kteří působí minimálně jako polobohové, ale v jeho filmech se vyskytují výhradně obyčejní lidé potýkající se s obyčejnými lidskými problémy. Proto jeho filmy působí vždy úžasně realisticky a naprosto uvěřitelně. Leckdo při letmém pohledu na tento film čekal další z mnoha snímků o sportovním mužstvu, které se z naprostých sraček dostane na vrchol a v nervy drásajícím finále skolí favorita. Naštěstí se nic takového nekonalo. Stone nám představil snímek o americkém fotbalu jako takovém - o jeho krásách, ale i temných zákoutích, o tom kdo skutečně jsou lidé, kteří s ním mají co do činění, o tom jakou moc v něm představují peníze a že se kolem nich točí klasicky úplně všechno, a to včetně lidských životů. Jedinou výtku bych nasměroval ke Cameron Diaz, kterou mám velmi rád a moc hezky se mi na ni kouká. V přidělené roli majitelky týmu mi ovšem totálně nesedla. Al Pacino byl naopak naprosto božský. Opravdu vynikající film, který vám věrně a zajímavě vykreslí dějiště i zákulisí nejoblíbenějšího sportu v USA.

• 18.7.2018  18:08

Když už se Frič pokoušel o pořádnou parodii, tak měl rozhodně parodizované záležitosti parodovat mnohem okatěji. Tak jak nám to v tomto filmu předvedl vypadá přeci jen jeho každý druhý film, a to o záměrné parodie nejde. Šlechetnost, dobrotu a ty nejúžasnější lidské ctnosti hlásá snad v každém svém filmu. Zde to jen o trošku víc pozveličoval. Celková dějová linie mi nepřišla nijak závratně zajímavá. Roztočený kolotoč všemožných záhad a náhod nebyl kdovíjak vtipný. Vtipný nebyl ani milostný mnohoúhelník. Vtipný mi přišel snad jen závěr, kdy Frič jen tak pro jistotu, v době vzniku filmu, pologramotnému národu vysvětlil, že se vlastně celou dobu jedná o parodii, tak aby náhodou někdo nenabral podezření, že se dočista zbláznil.

• 18.7.2018  18:01
    Provaz (1948)

Spoilery! Chcete-li sejmout nějakou podřadnou bytost, jejíž existence vás už nějakou dobu sere, tak si prosím zkuste zvolit vhodného komplice. Duševně labilní debil by vám celé vaše vražedné umělecké dílo mohl snadno zhatit. Bohužel nesmírně dlouho trvalo, než se snímek dostal do patřičných nervy drásajících obrátek. Všechno je skvěle zahrané a na svoji dobu snímek působí až nezvykle moderně. Co je to ovšem platné, když je přesycený nezvyklým množstvím vaty a do pořádné filmové teploty se dostane až v posledních 30 minutých, které nemají nejmenší chybu. Lepší tři kousky.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121