Frajer42

Frajer42

okres Brno
"Má-li film úspěch, je to byznys. Nemá-li úspěch, je to umění."

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118
    • 17.6.2018  21:02

Spoilery! Zatímco se Skyler trošku uklidnila, tak její sestra převzala veškerou pičoidnost a stala se nekonečně otravnou. Jaká je to píča pochopil již dokonce i její manžel Hank. Jejich společná linka mě maximálně sere a absolutně nezajímá. Moc nechápu, proč ji tam tvůrci vůbec serou a zbytečně tak rozmělňují napětí na druhé dějové frontě, která je výrazně výživnější. Po našlapaném předchozím dílu tvůrci mírně sundali nohu z plynu. Nicméně se jede z kopce, takže se je stále nač koukat. Jesse se pokouší přes svoje psychické problémy propít. Walt se z nich chce naopak vystřílet ven. Tak uvidím, čí taktika bude nakonec úspěšnější. Slabší 4 kusy.

• 17.6.2018  20:57

Spoilery! Velice kvalitní start série. Napětí by se dalo krájet a Waltovi a Jesseho kalhoty se staly takřka nenositelnými vzhledem k množství hnědé hmoty, která se v nich objevila, když jim jiný hnědý muž ukázal, že není radno si s ním zahrávat a hněvat ho. Konečně nějaká série odstartovala takhle prudce. Díl s opravdu úžasnou stísněnou atmosférou a nejistotou vlastního přežití. Oba hrdinové si koupili ve finále jen trošku času navíc, takže v této sérii rozhodně očekávám ještě větší nárůst napětí, i když se mi skoro až nechce věřit, že v této oblasti existuje prostor, kam výš by se dalo vyhnat. Úžasné!

• 17.6.2018  13:15
    The 39 Steps (1935)

Jakožto zdejší největší filmový odborník mi nezbývá konstatovat fakt, že Hitchcock je mnohem lepší v rovině thrillerů a krimi, než v tolik opěvovaných hororech. Zatímco se na jeho hororech se od doby uvedení vyřádil čas a dnes už působí spíše komicky než děsivě, tak na jeho thrillerech a krimi se čas nepodepsal ani malinko. Zářným příkladem nechť je třeba tento neuvěřitelných 83 let starý snímek, který i po tolika letech působí svěžím dojmem a disponuje vším, čím by film tohoto ražení disponovat měl. Nechybí zajímavá zápletka, příjemný nádech mysteriózna a nejistoty, slušná dávka napětí a nečekané zvraty, krásná žena, ba dokonce ani jemný humor (zejména o manželství). Kdyby se alespoň polovina současných thrillerů přibližovala tomuto, tak bychom žili v krásném světe. Hodně snímku napomáhá i krátká stopáž a přímočarý děj s minimem nezajímavých odboček z cesty. Divák tak nedostane prostor si nudou ohryzat všechny nehty, včetně těch na nohou. Velice kvalitní kousek filmařiny. Slabší 4 kousky.

• 17.6.2018  13:03

Spoilery! Luxusní závěr! Po událostech, které přinesl předchozí díl jsem ani nic jiného nečekal. Celý díl jsem byl napjatý, jak malé kšandy stokilového prasete. Závěrečný zvrat byl poté třešničkou na vynikajícím dortu. Ve Waltovi se opět probudilo luxusní zvíře a krásně přechcal do této chvíle nepřechcatelného negříka od kuřat. Jsem zvědavý, co hezkého přinese další série. Obrátky se roztočily velice slušně.

• 17.6.2018  12:29

Spoilery! Většina dílu se nesla v takové průměrné divácké úrovni. Značná část dílu se točila kolem sporu s opálenými dealery. Došlo i na odlehčení v podobě Hankovi prohrané sázky při hře na hoňkoschovku. Co mě však absolutně dostalo byl závěr, který neměl nejmenší chybičku. Začínám si myslet, že snad Walt v mládí zhřešil a Jesse je výsledkem jeho antikoncepčního selhání. Jinak si nedovedu představit, proč je pro něj schopen tolik riskovat. Tvůrci už mnohokrát ukázali, že svět v Breaking Bad je opravdu malý, takže by mě takový zvrat určitě nepřekvapil.

• 17.6.2018  12:20

Spoilery! Nějak je tě náhodiček trošku moc. Nevidím důvod to seriálu nějak zásadně vyčítat, když z nich pramení troška toho vzrušení. Co však vyčítat mohu a budu je opětovné vložení klíštětě Skyler do hry. Stále mě to stvoření neskutečně sere, i když musím přiznat, že poté, co se jí urovnala hormonální hladina, tak mě sere podstatně méně a čas od času ji opomenu dokonce zrychlovat. Díl se točí pouze kolem feťáckého sezení a vymýšlení nápadu, jak vyprat peníze, tudíž není až tak zásadně zajímavý a napínavý, jako je standardem.

• 16.6.2018  09:11

Spoilery! Neskutečně atypický díl, který se evidentně nezavděčí každému. Musím se přiznat, že i já jsem se trošku nudil. Jedná se o hodně oddechový díl s příjemným nádechem humoru. Waltovi tentokrát zkříží cestu otravná moucha. Souboj s ní mi připomínal takřka každodenní realitu. Dojemné rozhovory mezi feťákem a Waltem jsou sice velmi intenzivní a uvěřitelné, ale nepatří k tomu nejlepšímu, co mi seriál nabízí, takže jsem přeci jen vyloženě neslintal blahem. Slabší tři kousky.

• 16.6.2018  09:01

Spoilery! Bohužel mám nepříjemnou obavu, že Hankovo drobné střelné zranění spojí opět dohromady Waltovu rodinu, což se mi absolutně nelíbí. Těch rodinných seancí, kterých se společně účastnila Waltova píča a Hankova píča, bylo v tomto dílu nějak moc, což mi nehezky kurvilo zážitek. Jako nemoudré mi přišlo, když píča Skyler řekla o penězích své píči sestře, ale co může člověk čekat od dvou píčí. Taktéž nesnáším šulina Teda, který mě absolutně nezajímá, ale stejně ho tam tvůrci mají tendenci neustále cpát. Naopak se mi extrémně líbilo, kterak to má zařízené můj oblíbený negr od kuřat. Pere své vydřené penízky tím nejlepším možným způsobem. Jsem si jistý, že takhle nějak to probíhá i ve skutečnosti. Snad mu jeho byznys ta fetka Jesse nenaruší. Lepší tři kousky!

• 14.6.2018  16:50

Spoilery! Strašně mi tu překáží strach tvůrců pohřbít některou z klíčových postav. Všichni milovníci seriálu to slibují úžasné a nečekané zvraty a zatím jich tedy moc nebylo. Považuji to za klíčový prvek, který by seriál přivedl k dokonalosti. Skyler nám konečně zmizela a vyskytuje se úměrně jejímu hereckému "talentu". Hrozně mě baví negřík od kuřat! Zařadil se na první pozici v rámci mých oblíbených postav. Černá síla! Slabší 4 kousky.

• 14.6.2018  16:46

Spoilery! Další skvělá epizoda. Tak, že by se nám seriál konečně opět rozjížděl? Hank si prochází klasickým komplexem "propasti", a tak rozdává rány všude, kde se jen dá. Dva opálení plešárdi, kteří si v mládí prošli dosti svéráznou výchovou se Hankovi pokusí zkrátit život - luxusní scéna. Snad až na to, že si tvůrci opět vypůjčili berličky na podpírání se. Opět byla její uvěřitelnost pohřbena na úkor umělé dramatizace. Dva nemilosrdní psycho zabijáci střílí namísto do srdce na druhou stranu a nechají se hloupě zlikvidovat od neozbrojeného tlusťocha s nadváhou, když mají veškeré výhody na své straně. Walt opět sklouzává do své optimální duševní roviny, ve které mě baví nejvíc. Celkově tedy panuje v mých očích spokojenost. Jen bych opravdu ocenil ubrat umělé dramatizace a přidat trošku reálnosti.

• 13.6.2018  18:49

Spoilery! Ze scény, doufám, že navždy, zmizela ta blonďatá otrava a rázem se na seriál dalo dívat. Konečně se Walt vrátil na místo, kde mu to sluší ze všech míst nejvíce. Konečně se tedy do seriálu vrátilo drama a napětí namísto naprosto nudných a otravných rozvodových tahanic. Docela mě baví i postava Hanka, po kterém tě půjde husté duo přismahlých plešárdů. Jediná velká výtka z mé odborné strany směřuje k tomu naprosto nepravděpodobnému scénáři, který v karavanu zachránil Waltovi prdel. Hank sice působí dojmem naprostého dementa, který může vykonávat svoji profesi pouze díky své houževnatosti. Přeci jen ale jistě disponuje alespoň zrnkem intelektu a v životě by neskočil na nejprůhlednější a nejotřepanější léčku v dějinách kinematografie. V jeho situaci snad bohatě stačilo své otravné ženě zavolat a ověřit si, že je vše v pořádku a ne se jako vyšinutý kokot hnát napříč celým městem a dát tak honěným volnou cestu k úniku. Tohle tedy tvůrci pořádně odflákli a lehce mi zkurvili dojem z jinak vynikající epizody. Na druhou stranu jsem rád, že z tohoto dílu konečně vynechali tu blonďatou píču, takže přimhouřím oči.

• 13.6.2018  18:15

Spoilery! S výjimkou zajímavé negrovy laboratoře a navnaďujícího závěru se jednalo o jednu z nejotravnějších sérií. Když člověk vidí 4 po sobě jdoucí scény a v každé účinkuje v hlavní roli ta blonďatá píča, tak si ihned uvědomí, že je něco s tímto seriálem ve značném nepořádku. Proč například ti šulini v každém dílu ukazují tu bloďatou píču, jak chrápe se svým šéfem. Nestačilo to ukázat jednou? Tvůrci zřejmě nabrali dojem, že tento seriál sledují výhradně dementi a feťáci, a tak je třeba vše vysvětlovat několikrát. Jsme skoro v polovině série a zatím to je neskutečná bída.

• 12.6.2018  18:31

Spoilery! Jdu pod tři kousky, tato série se pomalu stává nesledovatelnou. Již čtvrtý díl se řeší ty samé píčoviny a nic se nikam nehne. Je docela smutné vidět, že jediný inteligentní a rozumný narkobaron vlastní černou pleť. Fandím mu! Zásadním nedostatkem této série je píča Skyler, která mi kolosálně kurví zážitek a která se objevuje na scéně díl od dílu víc! Walt si stále hraje na hodného starostlivého otce, čímž mě rovněž začíná srát. Mladá fetka naopak prožívá otravné melancholické stavy ze smrti vypočítavé mrchy. Fakt mě ti čůráci tvůrci serou díl od dílu víc. Tohle má být ta vzestupná kvalita? Každá série je lepší než předešlá? Opravdu bída bez jakéhokoli náboje! Jestli se kvalita nezvedne, tak se jim na seriál z vysoka vyseru a porozhlédnu se po jiném, ve kterém nefigurují píče herečky a hlavně se tam něco děje!

• 12.6.2018  18:24

Spoilery! Musím říct, že mě prozatím tato série neskutečně sere. Vždy je to až na několik světlých momentů odporná bída. To se na světě najde někdo, kdo chce vidět vzorného tátu, zamilovaného feťáka, či píču Skyler, která se dokonce stala i kurvou. Na tyhle dementní pasáže se nedá dívat. Dojem naštěstí zachraňuje tlustý plešárd, který má šmrnc od začátku seriálu. A také jsme se konečně dozvěděli, jak se hlava Dany Treja dostala na želvu. Extrémně slabé 3 kusy.

• 11.6.2018  20:25

Spoiler! Další díl, který je po okraj naplněn sračkami kolem rozvodu. Jestli chtějí milí tvůrci vést děj tímto směrem, tak je se seriálem pošlu brzy do prdele. Absolutně mě to nebaví. Stejně tak mě nebaví sledovat kariéru té píče Skyler. Je to úplně o hovně. Dva díly hoven snad stačily. Už by to tvůrci opět měli vrátit do drogových kolejí. Seriál nabízí tolik zajímavých postav a ti šulini tvůrci se zaměřují na to nejnudnější. Nerozumím tomu!

• 11.6.2018  20:22

Spoilery! Odporně vlažný start série a doposud jeden z nejnudnějších dílů. Místo toho, aby se kokot Walt radoval, že mu ta píča chce konečně prokázat službu a opustit ho, tak truchlí. Místo drogového byznysu tedy sledujeme manželské problémy a já nestačím děj zrychlovat. Mrzí mě, že se stále opakuji, ale obsazení píče Skyler byl totálně debilní režisérský tah. Nelíbí se mi jakým způsobem je ta její debilní role napsaná a už vůbec se mi nelíbí sledovat herecké trápení Anny Gunn. Ti dva plešatí šulini, co se tam občas mihnout dojem sami nezachrání. Slabé 3 *.

• 11.6.2018  19:39

Obdobné pohádky nasycené lidskostí má Clint Eastwood nadmíru dobře zmáknuté. Přidá-li se k tomu skvěle hrající Kevin Costner v roli "hodného" únosce a příležitostného filosofa, který si hraje na to, čeho se mu v mládí nedostalo, tak je o zábavu a trochu toho sentimentu postaráno. Celý snímek se nesl v rytmu road movie. Udivuje mě, že zde tento žánr schází. Kluci se projížděli ve svém "stroji času" nádhernou americkou pustinou a povídali si o zajímavých věcech. Musím pochválit skutečně skvěle napsané dialogy, na kterých celý snímek stojí a nádhernou country hudbu. Příjemný snímek, který pohladí po duši.

• 10.6.2018  15:33

Tento díl je lepší než první z prostého důvodu. Tvůrci pochopili, jakou prostoduchou píčovinu tvoří a adekvátně k tomu zvolili styl vyprávění. Výrazně odlehčenější styl se ke snímku rozhodně hodí. Humor tedy občas zvládne v tomhle případě potlačit naprostou debilitu a nezajímavost scénáře. Bohužel se vydaří asi jeden vtípek z 10 pokusů a bohužel je humor jen jednou ze dvou věcí, které v rámci tohoto filmu fungují. Tou druhou je akce, na kterou se dá koukat, než se omrzí, protože vidíme vesměs stále to samé. Až na přehršel šikmookých byl snímek příjemně obsazen. Nikdo ze zúčastněných mi nadbytečně nezvedal adrenalin. Žádný zázrak, ale podívat se na to dalo, na rozdíl od prvního pičoidního dílu. Lepší 2 kusy.

• 10.6.2018  15:15

Nikdy by mě nenapadlo, že by mohlo tak skvěle ladit duo Hackman a Dafoe. Opravdu mistrovský tah režiséra. Příběh je poté trošku taková klasika o nelehkém životě opálených ve státech, kde lidé preferovali barvu bílou. Musím říct, že už mě trošku sere množství filmů ohledně černobílého konfliktu. Tento však rozhodně patří k vydařenějším. Násilí je zde požehnaně, ale tvůrci s ním rozhodně nepracují bezúčelně. Každý úder zde má své silné emotivní místo. Divácký dojem určitě umocňuje i to, že průběh vyšetřování působí velice realisticky. Závěr byl poté naprostou lahůdkou. Ani přes silné stránky se však snímek nevyvaroval spoustě slabších pasážích, kdy jsem propadal nudě. Zřejmě je to zapříčiněno obrovskou přesyceností filmového světa snímky se stejnou tématikou.

• 10.6.2018  15:02

Snad kromě velice příjemné hudby mě to celé absolutně nebavilo. Myšlenka ohledně duševním propojení dvou životů byla rozhodně zajímavá, jen vyznívala lehce do prázdna. Nemohu říct, že by mě v nějakém směru snímek obohatil, ba dokonce dovedl k jinému než povrchnímu zamyšlení. Po přečtení zdejšího obsahu necítím, že by mé pozornosti cokoli uniklo. Taktéž nejsem fanouškem filmů, které absolutně nemají co říct, a tak se zbaběle schovají za hromadu umění, čímž se pokusí přimět diváky, aby si vše domysleli, případně vymysleli sami. Ani jeden z životů Veroniky mi nepřišel dostatečně zajímavý, aby si dokázal udržet moji pozornost. Evidentně jsem nebyl cílovou skupinou. Trošku se obávám, že se jedná o ryze ženský film, který dokáže splynout pouze s komplikovaností ženské duše a tím si získat sympatie.

• 10.6.2018  14:39
    Boj (2015)

Spoilery! Nějak na mě nedělají dojem snímky o životech neohrožených "hrdinů", kteří jsou ochotní položit život za povětšinou odporné hospodářsky-ekonomické zájmy státu. V takových případech bych mluvil spíše o podlehnutí manipulaci a vrozené demenci, než o nějakém hrdinství. Snímek plyne neskutečně pomalu. Divák sleduje životní útrapy ženy, která je děsně zdeptaná z toho, že musí svoji domácnost obhospodařovat sama. Zřejmě čekala něco jiného, když si brala vojáka. Zajímavý začne být snímek až ve chvíli, kdy se mladý Shannon rozhodne v zájmu sebezáchovy vystřelit lehce na slepo a odnese to pár civilistů. Soudní proces a vše s ním spojené bylo už rozhodně sledovatelné. Problém mé divácké neuspokojenosti tedy tkví čistě v tom, že se jaksi nedovedu naladit na emoční vlnu s lidmi, kteří si problémy způsobili vlastním nemoudrým rozhodnutím. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017, která se lehce protáhla. Film mi vybrala uživatelka eLeR.

• 10.6.2018  14:30
    Pottersville (2017)

K čemu ses mi to Shannone připařil? Věřím, že se všichni zúčastnění na tomto snímku skvěle bavili, chlastali u něj a mnozí i fetovali. Jen se jaksi nepodařilo přenést zážitek z jejich feťácké jízdy na nebohé diváctvo. Přitom, když by se mi chtělo převyprávět děj, tak ten nápad nezní vyloženě debilně. Bohužel se jeho přenesení absolutně minulo s jakýmkoli náznakem humoru. Nechápu, jak nějakého retarda vůbec mohlo napadnout obsadit Shannona do role největšího dobráka. Ten člověk má obličej přímo stvořený pro role záporných, případně psychopatických postav.

• 8.6.2018  17:18

Spoilery! S výjimkou luxusního závěru mi tato epizoda přišla taková odpočinková. Mám pocit, že zde tvůrci pouze připravovali půdu pro další sérii. Doufám, že Walt vezme rozum do hrsti, odepíše svojí otravnou rodinu a bude se naplno věnovat byznysu. Celkem vtipná vsuvečka byla charitativní stránka, se kterou přišel zdeformovaný junior. Dostat Walta do televize nebyl zrovna moudrý nápad. Těším se na další sérii. Dle hodnocení by měla být ještě lepší, a pokud se zdekovala píča Skyler, tak neexistuje šance, že by lepší skutečně nebyla.

• 8.6.2018  17:13

Spoilery! Další luxusní epizoda, kterou kazí jen vyvrhnutí zbytečného potomka píčou Skyler. Když vezmu v potaz, že mě sere kompletní Waltova rodina, tak se mi chce jen při pomyšlení na dítě, o které se teď bude muset někdo starat, zvracet. Teď se mohu děsit dlouhých minut debilních scének. Raději bych více sledovat rozfetovaného Waltova poskoka, který mu téměř pokurvil kšeft života. Neskutečně se mi líbil závěr, kdy Walt musel přemoci své instinkty a nechat černovlasou feťáckou píču zhynout. Těžké, leč správné rozhodnutí.

• 8.6.2018  17:07

Spoilery! Další napráskaný díl. V závěru jsem zapomněl dýchat a málem jsem kvůli tomu zhynul. Našim hrdinům se podstatně zúžil zástup prodávajících dementů, jelikož byli dementy, a tak je třeba volat Saulovi. Mladší z hrdinů rozjel těžkou drogovou ligu a svojí dementní černovláskou začali přijímat stravu nitrožilně, čímž si zadělali na problémy. Zážitek mi stále kazí jen ta píča Skyler, kterou stále sleduji ve dvojnásobné rychlosti.

• 7.6.2018  18:33

Spoilery! Dějově rozhodně odpočinková epizoda. Každopádně mám pocit, že se v tomto dílu definitivně zrodila Waltova druhá temná osobnost a stal se z něj luxusní schizofrenik. Ještě ženu by mohl vyměnit a neměl by chybu. Trošku mě mrzí, že tvůrci věnují zbytečně moc prostoru osobnímu životu hlavních protagonistů. To je problém spousty obdobných seriálů. Žádám si vidět více drogové akce namísto souloží a oslav na počest zmenšení nádoru.

• 7.6.2018  18:27

Spoilery! Po delší době Walt vystřídal domácí plotnu za plotnu ve svém vařičském voze a vnesl do seriálu opět trošku té chemie. Jediné, co mi v této epizodě vadilo, byla naprostá předvídatelnost. V momentě kdy následovala scénka s klíči bylo nad slunce jasné, že pánové na slunci uvíznou. V momentě, kdy byla problémem vycucnutá baterie, tak mi bylo naprosto jasné, že Walt vyrobí novou s dostatkem waltů. Trošku zbytečně to tvůrci natahovali. Nicméně příjemná a zajímavá chemie funguje i mezi hlavními hrdiny, takže jsem se hezky bavil. Není divu, píča žena byla na míle vzdálená a neexistovala naděje, že by se jí nějak podařilo přisrat se do děje.

• 7.6.2018  18:21

Spoilery! Lehce odlehčenější vtipná epizoda. Právník Saul je úžasný komediální prvek, který seriálu dosud scházel. Celý díl se táhne v právnickém rytmu. Přeci jen, když zariskujete a dovolíte, aby za vás prodávali drogy šulini, tak se vystavujete jistému nebezpečí odhalení. Naštěstí je tu Saul, který vás vyseká z každého průseru.

• 7.6.2018  18:16

Spoilery! Stále mi jaksi uniká podstata a důležitost té debilní ochotnické herečky, kterou jsme měli tu možnost z pochopitelných důvodů vidět jen v samých píčovinách. Teď mě ti čuráci tvůrci chtějí nudit a otravovat ještě s jakousi její debilní kariérou. Scénky, které mi przní sleduji prozatím v dvojnásobné rychlosti a hodlám ještě zrychlovat. Na ostatních dějových frontách je to podstatně jiná pohádka. Velmi jsem se potěšil účastí Danny Treja a následně jsem se velmi pobavil jeho odchodem. Strašně se mi líbí přerod hlavního hrdiny. Je mi úplně jasné, k čemu nám seriál směřuje, ale stejně je to bomba. Kdyby nebylo té otravné kurvy, která má o 100 % více prostoru, než by mít měla, tak bych se tu často oháněl plným hodnocením.

• 5.6.2018  17:56

Spoilery! Musím se přiznat, že dějová linka s rakovinou prolezlým plešárdem začíná být značně o hovně. Už by jeho píča žena mohla konečně vyvrhnout potomka, aby se jí daly hormony do klidu. Nebezpečně mi pění ústa, jen když ji vidím. Naopak, co se týče druhé dějové linky kolem mladého byznysmena, tak tam jsem takřka nadšený. Jeho návštěva u feťácké spodiny neměla chybu. Zejména konec si získal moje srdíčko. Ze strany tvůrců je jistě potřeba nahnat duu hlavních hrdinů jistou úroveň sympatie a lidskosti, aby se vzápětí mohli dopouštět těch největších zvěrstev a my jim to neměli za zlé. Epizodka kolísavé kvality. Moc nevím, jak to mám dělat, asi budu donucen scény s tou otravnou kurvou přetáčet a koukat se vyloženě jen na to dobré - tedy všechno ostatní.

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118