Frajer42

Frajer42

okres Brno
"Má-li film úspěch, je to byznys. Nemá-li úspěch, je to umění."

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 21.4.2018  12:16

No nevím, jestli bych na takovou knihu dostal chuť. Příjemná výprava dvou gerontů za dobrodružstvím. Trasa vypadala sympaticky, tam bych se klidně vypravil. Bohužel pánové často scházeli z cesty a dostávali se tak do poměrně nezajímavých lapálií běžného života. A bohužel se jednalo o dosti profláknutou turistickou trasu, takže když se člověk dostane do problémů, tak existuje příliš vysoká šance, že na vás narazí někdo, kdo vás z průseru dostane, čím se jaksi ztrácí kouzlo dobrodružství. Příjemně se mi koukalo na přírodu, ale asi bych nic jiného od podobného filmu ani nečekal. A celým filmem prosakovala příjemná atmosféra. Z mého odporného pohledu lehký nadprůměr v rámci filmového světa. Průměrné hodnocení je zcela odpovídající.

• 21.4.2018  11:58
    Hora (2017)

Člověk by měl bezprostředně po zhlédnutí skoro až chuť si nějakou tu horu zdolat. Ze snímku je cítit velká láska k horstvu. Trošku mi ovšem vadilo, že Dafoe opakuje celou stopáž stále dokola to stejné. Velké štěstí, že to opakuje právě Dafoe, který by dokázal udělat zážitek i z četby návodu na obsluhu pisoáru. Dokument není přehnaně dlouhý, takže si ho člověk dokáže užít. Příjemná meditační výprava do bájné země božstva, obrů a monster. Krásné záběry a hudba. Myslím, že dokument dokáže pohnout se srdíčkem i nemilovníkům hor.

• 21.4.2018  11:40
    Realita (2014)

Takový ten obyčejný snímek, kde se každá scéna nejenže odehrává v jiném čase, ale také v jiné dimenzi a snad i jiném Vesmíru. Kromě absolutní mozkové devastace jsem si povšiml snad jediné myšlenky. Mám za to, že se autor pokoušel diváctvu předat zprávu o tom, jak mohou z neustálého sledování televize zmagořit a přestat být schopní rozlišovat realitu od fikce, a to velice vtipnou formou. Bezprostředně po zhlédnutí jsem si ovšem nebyl jistý ani tím, jak se jmenuji, takže co já mohu asi tak vědět. Nedoporučuji tento snímek sledovat v podroušeném stavu. Nechci ani pomyslet, co by vám snímek udělal v hlavě za bordel, kdybyste svůj mozek povzbudili nějakou psychotropní látkou. Totálně originální a maximálně šílená podívaná podpořená geniálním hudebním motivem asi o 3 tónech.

• 21.4.2018  10:41
    Idioti (1998)

Já dánského idiota Triera snad začnu mít rád. Opět pro mě připravil nádherný snímek, který v sobě skrývá mnohem hlubší myšlenku, než by se běžnému diváku mohlo úvodních 80 minut zdát. Nejdřív tedy sledujete pouze šílené eskapády, které nesednou svým humorem každému, já se naštěstí bavil královsky a jediné co bych jim vytkl je to, že se kolem motalo vždy 10 idiotů a přechody z jedné šílenosti do druhé se odehrávajíc skoky po hlavě. Takže jsem jen vždy koukal a přemýšlel, co se mi to před očima vlastně kurva děje, kdo jsou idioti a kdo jsou jen nebohé oběti. Velmi pozvolna snímek zároveň odhaluje to, co v Trierových filmech nemůže chybět - myšlenka a poselství. Postupně tedy vyplouvá na povrch, proč si lidé hrají na idioty. Někteří přišli otéct před životem, jiní experimentovat, všichni ovšem přišli hledat absolutní duševní svobodu. A co si budeme nalhávat, v každém z nás dříme hlídač. V každém z nás je samozřejmě jinak přísný hlídač, ale nevyhneme se tomu. Celý život byly člověku do hlavy vtloukány společenské normy, ať už v útlém věku rodičy nebo později společností, a tak se všichni chováme a jednáme v rozporu se svou vlastní přirozeností a říkáme si civilizovaná společnost. Trier je provokatérem lidským myslí a je v tom zatraceně dobrý. Například scénce se sexuálními orgiemi se ozval můj hlídač a já jsem si musel z mého televizoru, který je vidět takřka až z vesmíru, přepnout film na monitor počítače, aby náhodou kvůli náhodnému kolemjdoucímu neutrpěla moje pověst asexuála, puritána a slušného člověka. Nebál bych se prohlásit, že čím více jste během života svého hlídače přikrmovali, tím méně se vám bude tento snímek líbit, protože pro něj zkrátka nedokážete naleznou pochopení.

• 18.4.2018  20:49
    Dobře placená procházka (TV film) (1966)

Mělo to pár opravdu hodně kreativních a hodně vtipných momentů, ale celkově jsem z tohoto počinu jakýsi rozpačitý. Celkově to na mě nepůsobilo nějakým úžasným dojmem a nezachránili to ani pánové Suchý a Šlitr. Celý příběh je vybudovaný na stokrát znásilněné myšlence ohledně moci peněz, i když v tomto případě byla přivedena do pořádného extrému, že se kvůli blbému milionu lidé sníží k dvoření se extrémně nehezké Evě Pilarové. To je opravdu nejhlubší dno zoufalosti. Pokud jste fanoušky opery, tak by vaše smysly mohly být ukojeny. Jinak se doporučuji spíše vyhnout.

• 18.4.2018  20:41
    Taking Off (1971)

Jakožto zdejší největší filmový odborník, jsem nemohl opomenout odchod největšího českého režiséra. Jeho památku jsem snad nemohl uctít snímkem s příznačnějším názvem. Byl jsem nadšený a fascinovaný tím, jak se Milošovi podařilo přenést vtipný český humor filmů jako jsou Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří, má panenko a napasovat ho na americké herce, kteří byli vybráni fenomenálním způsobem. Bránice mi opět zakmitala. Správně zvolenými hudebními skladbami mi dal pocit, že se nacházím v centru dění éry hippies. Miloš měl velkou výhodu, že byl vlastníkem humoru podobného tomu mému, tudíž jaksi nemohla nastat situace, že by vtipný někdy nebyl. Zajímavý děj, šíleně příjemná atmosféra a hromada luxusních kreativních nápadů a úžasného humoru. Co si člověk může přát víc. Odpočívejte v pokoji, mistře! Máte můj nekončící obdiv, což je ta nejcennější věc, jaké se vám mohlo v životě dostat.

• 18.4.2018  20:30

Vzhledem k tristnímu vývoji kompletní série jsem očekával nadpozemskou sračku i v závěru. Ta se k mému velkému překvapení neodehrála. Dalo se na to dívat. Kdyby měly všechny díly srovnatelnou kvalitu, tak bych další sérii klidně podstoupil. Bohužel jsem v rámci této série viděl asi 3 dobré díly ze 16 a vzhledem ke své časové vytíženosti téhle píčovině už nehodlám věnovat ani vteřinku. Tvůrci to totálně posrali. Nepočítám-li ten kolosálně debilní pobyt na farmě z druhé série, tak se dalo na seriál dívat až do sedmé série a člověk se u toho bavil. Ovšem to co stvořili v této sérii nemá snad nikde obdoby. Fakt jsou to všichni čůráci. Věčná škoda!

• 16.4.2018  19:48
    Revizoři (2003)

Samozřejmě nejsem debil, abych tvůrcům naletěl na ten upozorňující úvod, kterým se snažili divákům nakecat, že je celý snímek fikcí. Je mi úplně jasné, že takhle to v tamním metru pologramotného východního bloku vypadá i v realitě. Ale chápu, že tím úvodem nechtěli ze své země odehnat poslední náplavu turistů z Rumunska. Kdo má rád věci divné a nevšední, ten by si měl přijít rozhodně na své. Lidi, chovejte úctu k revizorům, vzorně jim plaťte pokuty, ba dokonce dávejte jim dýško. Jejich život není žádné peříčko. Oceňuji zejména bizarnost a šílenou atmosféru snímku. Něco takového se přeci jen nevidí každý den. Celkem se mi pobyt v podzemí zamlouval.

• 14.4.2018  12:06
    Nerodič (2017)

Paní Počtová nemohla sehnat muže hmatatelného pulzu(není divu), který by obtěžkal její lůno, a tak se rozhodla si o rodičovství alespoň pokecat s celou řadou "moudrých" rodičů, kteří nasekali v životě kopec chyb a jedním párem(jednoznačně nejsympatičtějším) nerodičů, který jakkoli je šílený, tak dovede na chvíli zpomalit a nad důležitými věcmi nejdříve přemýšlet. Oceňuji, že si pro svůj dokument našla autorka dostatečně širokou škálu rodičů, kde byly zastoupeny snad všechny postoje k rodičovství, tudíž dokument zcela splňuje jeden z nejdůležitějších aspektů a nabízí skutečně dostatečně široký pohled na zkoumanou problematiku. Nad životy zkoumaného vzorku si člověk může poplakat i postesknout. Zejména je smutné sledovat matky samoživitelky, ale když člověk ty dvě "sympatické" slečny(teď nemyslím lesbický pár, který nepůsobil nesympatickým dojmem) malou chvíli sledoval, tak jistě pochopil, proč se dostaly do situace, ve které jsou a proč jejich drahá polovička neexistuje, nebo je opustila. Ani s jednou z nich bych nevydržel pobýt v jedné místnosti déle než 5 minut. Nesnáším tento typ permanentně nasraných a nespokojených lidí, kteří se do svých nesnází dostali vlastní nerozvážností a lehkovážností a nedokážou nést následky vlastních chyb. Celkem sympatický mi byl postoj postaršího (pravděpodobně) bisexuálního pána, který se ke svému antikoncepčnímu selhání("výstřelu") postavil tak, jak se sluší a patří. Jeho dítě vypadalo rozkošně a dávám mu největší předpoklady pro uplatnění se ve společnosti. O osudech ostatních dětí si dovoluji mít pochybnosti. Žasnu nad tím, jak neskutečně nezodpovědně se k početí spousta současných rodičů staví. Jsem toho názoru, že nemohu-li dětem nabídnout ty nejlepší podmínky pro život a zaručit jim, že z nich vyroste člověk srovnatelných kvalit, jako jsem já sám, tak přece pulce nepouštím do rybníku. Docela by mě zajímaly výsledky těch lesbických experimentů. Je to v současnosti dosti ožehavé téma, ke kterému se nestavím odmítavě. Zřejmě už byl duševní vývoj dětí uchopen z mnoha psychologických stran, ale pravé výsledky stejně ukážou až experimenty, takže za sebe schvaluji, co ty ženy "průkopnice" zkoušejí. Ostatní rodiny v sobě mohou živit pouze naději, že vypěstují něco pro život použitelného. Zajímavý dokument, který si své diváky určitě najde.

• 14.4.2018  10:40

Přestože se pár vtípků skutečně vydařilo a já se upřímně zasmál, tak jsem měl s celým tímto počinem několik problémů. Seriálem jsem doposud nepolíbený, takže jsem skočil do vod zcela neznámých. A jak už to tak v neznámých vodách bývá, dlouhou chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na teplotu vody. Na co jsem si nezvykl za celou stopáž byli tři hlavní vodní obyvatelé. Neskutečně nesympatické trio neherců, ze kterého se mi zvedal můj odborný žaludek. Taktéž mě obtěžovalo, že byl snímek pojatý formou krátkých scének, které se zoufale snažily útočit na bránici. Chyběl tomu celistvý děj a nějaký nosný děj. Jednu hvězdu za pražskou kavárnu a druhou za čínskou delegaci. Myslím, že byl v rukou tvůrců podstatně větší potenciál.

• 10.4.2018  19:02
    Rio Bravo (1959)

Chtěl jsem se dozvědět, co ti tlustí kokoti za oceánem vidí na tom John Wayneovi, kterého tam vzývají skoro jako tamního Boha. Dozvěděl jsem se to. Dlouho jsem neviděl tak kvalitní western. Tento film splňuje v mých očích veškeré aspekty kvalitního westernu. Luxusně napsané postavy, které byly skvěle zahrané sympatickými herci, dostatečně zajímavý příběh, ideální nadhled, umění příjemně dávkovat jemný humor a bezedné vědro úžasné a pravé atmosféry divokého západu. Nikterak mi nevadila délka filmu, i když by pokrácení jistě snesla a hrozně mě bavila chemie a celkově napsaný budující se vztah mezi Waynem a Dickinson. Byl tak akorát romantický, nebral se příliš vážně, ba dokonce nabídl příjemný příval humoru. Zejména za posledně zmiňované před Hawksem opravdu smekám, protože aby mě někdo dokázal dostat romantickou linkou, která mě v naprosto drtivé většině případů ve filmech otravuje, to se stává jednou, maximálně dvakrát za 100 filmů. Příjemně jsem si u snímku zarelaxoval, dokonale mě pohltil svoji příjemnou atmosférou. Dokonce bych se ho nebál označit za film, na který bych dostal chuť v budoucnu znovu a případně mu zvýšil hodnocení. Krása, s Hawksem a Waynem jsem rozhodně neskončil.

• 10.4.2018  18:44
    Propast (1989)

Když jsem tak poslouchal ty úvodní žvásty a zejména post manželskou debatu a dialogy prohnané těžkou lobotomií, tak mi úplně vyvstával na mysl snímek The Room, který na mě v tomto ohledu působil dost podobně. V duchu jsem se litoval, do jaké "inteligentní" sračky jsem se to zase navrtal. Tohle, že má být opěvovaný Cameron? Někdo sem zřejmě pozapomněl připsat žánr "romantický". Z každé věty sršel odporný amatérismus. Celá ta romantická vsuvka točící se kolem napravení jakéhosi manželství totálně pokurvila kompletně celý děj. Vůbec se mi nechce věřit, že se v tvorbě dialogů Cameron za osm let posunul úplně někam jinam. Totálně zde nefungovala jakákoli chemie mezi kterýmikoli postavami. Dlouho jsem neviděl a neslyšel nic tak chladného a dementního. Člověk až zauvažuje o smyslu svého života, když ztrácí svůj drahocenný čas s něčím tak debilním. Můj divácký dojem zachránila až závěrečná pointa a vůbec celkové vyústění. Bohužel se k němu člověk musí prokoukat dvěma hodinami filmařského utrpení. Záběry byly na svoji dobu samozřejmě parádní. Alespoň v tomto ohledu byl Cameron evidentně vždy dokonalý.

• 10.4.2018  18:27

Úvodní tradiční dávka sentimentálních hoven mě už po patnáctvé v této sérii nepříjemně zaskočila. Tvůrci divákům stále dokola servírují ty samé píčoviny. Tentokrát to pojali formou ze všech forem nejtrapnější, ke které se uchylují jen totálně zoufalí čůráci - formou debilních dopisů od pacifistické homosexuální máničky. Naštěstí ihned poté, co si tvůrci odbyli svoji sentimentální chvilku došlo i na děj, který se po sto letech zase o centimetr pohnul. Nedokážu říct, kdo všechno by musel v dalším dílu umřít a co všechno by se muselo stát, aby další díl nebyl tím posledním, který ve společnosti této nesledovatelné homokokotiny strávím. Opravdu si to seriál zamířil střemhlav do septiku plného hoven. Se slzou v oku vzpomínám na díly, na které se kdysi člověk i těšil.

• 8.4.2018  13:46
    Chvění (1990)

Párkrát jsem se sice usmál, ale celkově se jedná o dosti nudnou a žalostnou podívanou. Parta nesympatických vidláků vzdoruje přerostlým červům. Oceňuji, že snímek je přeci jen trošku originální. Na druhou stranu není příliš zajímavý. Béčková jednohubka. Nic víc nečekejte a nejspíš nebudete zklamaní.

• 8.4.2018  13:38

Spoilery! Naprosto fantastický country soundtrack od mistra všech mistrů ze všech nemistrnějšího Hanse Zimmera byla bohužel jedna ze dvou věcí, které mě na tomto snímku uchvátily. Tou druhou byl naprosto fantastický závěr, který patřil k těm nejlepším, jaké jsem za svoji dlouhou diváckou kariéru viděl. Ve zbytku stopáže mi bohužel unikalo, proč považuje tolik diváků tento snímek za kultovní a úžasný. Road movie mám obvykle rád. Tato cesta dvou nepříliš sympatických žen v mých očích bohužel nezafungovala. Říká se, že všechny lidské osobní problémy pramení z neschopnosti sedět doma. Tento snímek toho byl živoucím důkazem. Myslím si, že tvůrci mohli přijít s lepšími nápady na cestách. Strašně jsem se nudil. Také mi ten jejich lapálie na cestách přišly strašně nesmyslné. Za krajně nepravděpodobné jsem například považoval, že by si nedávno takřka znásilněná žena, dokázala tak rychle obnovit svoji důvěru v muže a nechala se dobrovolně znásilnit podruhé. Také postoj vyšetřovatele a jeho citová angažovanost v celém případu byla maximálně zvláštní a nelogická. Obávám se, že se jedná snad pouze o film pro ženy, protože ty se nad podobnými "detaily" rády nepozastavují. Nic pro tvrdé a úžasné muže s vytříbený vkusem, jako jsem například já.

• 8.4.2018  13:04
    Glory (2016)

Bohužel žijeme ve světě, kde je už dlouhá léta synonymem ke slovům hodný a slušný slovo blbý. Bohužel žijeme ve světě, kde má stále spousta lidí pocit, že baví-li se s někým, koho mylně považuje za blbého, tak by s ním za žádnou cenu neměl jednat jako se sebou rovným. O tom je vlastně celý tento film. Já měl s filmem pár problémů. Moc mi nedělalo dobře sledovat šikanu člověka, který se tak úplně nedovedl bránit. Moc hezky se mi ani nekoukalo na nesnesitelnou paní, kterou s velkou bravurou ztvárnila jistá Margita Gosheva. Celý snímek tak mnou prostupoval nesmírně nepříjemný pocit beznaděje a deprese, což byl samozřejmě autorský záměr. Bohužel to však bylo to jediné, co snímek dovede nabídnout. Obrovskou část stopáže působil nesmírně stereotypně. Pořádné grády snímek nabral až v posledních asi 35 minutách, které byly fantastické. Z mé odborné strany to budou pouze slabší 3 hvězdy.

• 3.4.2018  19:19
    Tri dňa (1992)

Pokud snad čekáte pozvání na nádhernou dovolenou do sluníčkářské oblasti, kde jsou všichni šťastní, tak byste měli sáhnout po jiném filmu. Z každičkého záběru sálá deprese a beznaděj. Snímek doporučuji zhlédnout nejlépe před spaním. Zaručeně se vám bude něco krásného zdát. Nesnesitelná místa se od těch nepříjemných liší jednou podstatnou maličkostí. V těch nesnesitelných se člověk cítí tak zle, že tam nedovede ani soustružit s protějškem hmatatelného pulsu. Jedním takovým krásným místem bývaly třeba koncentrační tábory. Dalším takovým místem je evidentně Kalinigrad. Krásné místo, kde nenajdete s výjimkou špíny, smradu, deprese a nekonečné nudy vůbec nic. Pokud snímek vznikl jako reakce na nepříjemný turistický nával, tak zajisté setřese celé davy potenciálních návštěvníků. Děkuji Šarunovi za zpříjemnění večera. Místy jsem bohužel ztrácel pozornost. Tempo je totiž nesmírně uspávající. Dávám nejslabší tři hvězdy, jaké jsem v poslední době dal a milovníkům tohoto žánru nejvřeleji doporučuji cokoli z dílny Bély Tarra, zejména Turínského koně, který je po všech směrech přeci jen kvalitativně podstatně výš.

• 3.4.2018  19:02

Klasický zástupce filmů, které mají rozhodně co říct, avšak zvolily si k tomu nešťastnou formu. Těžko se mi hodnotí něco, co je svým poselstvím vysoko nad zemí, avšak zpracování kulhá. Pár silných záběrů a vhodně zvolených songů divácký zážitek pouze mírně vylepšují. Mám pocit, že obrovská část stopáže je věnována nudnějším pasážím ze života válečných novinářů, tedy nekonečné čekání na různá povolení. Tamní vláda jako by zkopírovala knihu George Orwella 1984 při "výchově" mládeže. Nedostanu se s hodnocením přes 2 *. Myšlenka krásná, ale dal jsem to asi na třikrát. Spousta pasáží je úmorně nudných a světlé okamžiky jsou vždy chvilkovou záležitostí.

• 3.4.2018  18:15

Spoilery! Nebylo by to už snad ani Walking Dead, kdyby debilní tvůrci nenaládovali úvodní minuty nesnesitelně nechutnou dávkou melancholie a brečení. Strašným způsobem mě ta banda čuráků v této sérii sere. Minimálně 30 % každého dílu někdo brečí, což se velmi brzy stalo nesnesitelně otravným. Celou první polovinu dílu jsem enormně trpěl. Strašně dílu scházel spád a jednotlivé epizodky jsou krajně nezajímavé. Ať už jde o zbytečné pátrání po malém bezvýznamném retardovi, z psychologického hlediska nemožné usmíření Negana s tou ošklivou čubkou, nebo rozdělení postav na dva extrémy - krvelačné psychopaty a sluníčkáře, kteří se neustále předhánějí v tom, kdo bude o kousek otravnější. První polovina čistokrevný odpad, druhá půlka podstatně lepší. Velmi slabé dvě hvězdy.

• 2.4.2018  12:52
    Oni (2008)

Jeden z nejubožejších hororů posledních let. Co se muselo prohánět hlavou člověku, který se rozhodl obsadit do ústředních rolí na jedné straně vždy solidní Liv Tyler a na straně druhé vždy naprosto debilního a příšerného Speedmana, který by jistě získal sošku za nesympatii, kdyby se byla bývala udělovala. Úvod byl úplná katastrofa. Jedno odmítnutí ruky způsobilo naprosto tichou a neskutečně otravnou domácnost, ve které byly obě osoby doslova na zabití. Situace se po divácké stránce mírně zlepšila, když se na scéně objevilo trio psychopatů, které se rozhodlo udělat ze světa opět krásné místo a nesympatický pár sprovodit ze světa. Bohužel dvě členky tria byly ženy ve směšných maskách a třetí měl na hlavě přetáhnutí svoje trenky naruby s proprděnými otvory pro oči a dýchání. Hra na kočku a myš to byla krajně nezajímavá a neskutečně stereotypní. Totálně zlý film páchnoucí amatérismem.

• 1.4.2018  14:43

Spoilery! Úplně netuším, kam přesně mám posadit hodnocení. Snímek obsahoval spoustu luxusních scén a na druhou stranu spoustu scén, které pro mě byly vysoce neatraktivní. Úplně mě neoslovily manželské etudy. Ať už se jednalo o rodinku Donniho a nebo jeho "kámoše". Naopak sonda do rodiny mafiánské byla více než působivá a nekonečně zajímavá. Vůbec mi v tomto filmu nescházel větší příval akci či násilí, které je pro mafii tolik typické. Al Pacino, Johnny Depp i spousta dalších do svých rolí skvěle pasovali. Fungoval i lehký humor. Nejvíce mě pobavil závěr. FBI si vážila 7letého nasazování života, konstantního strachu a opomíjení rodiny vedoucí téměř k jejímu rozpadu na $500 a bezcennou medaili. Určitě zajímavá věc. Nudnější pasáže připisuji asi hlavně tomu, že je snímek životopisný a snaží se co nejvěrněji držet faktů na úkor lehké dramatizace, což je až trendem posledních let. Lepší tři kousky.

• 1.4.2018  14:28

Dokonce i borec jako Alfred Hitchcock nějak musel začínat. Snímek to je na svoji dobu jistě přelomový. Bohužel do něj vyhlodal díru zub času. Převládajícím pocitem u tohoto snímku byla pro mě tedy nuda. Příběh je maximálně jednoduchý, což bylo pro němé snímky žádoucí. Nejvíce se mi na celém filmu zamlouvala hudba. Bohužel se trošku obávám, že byla tím jediným, co se mi zamlouvalo. Celé to na mě působilo spíše jako romantický příběh, než že bych měl co do činění s krimi hororem. Obrovské zklamání a nuda.

• 31.3.2018  10:26
    Hadí doupě (2017)

Spoilery! Tvůrci neskutečně zle pracovali s napětím. A vůbec má celý snímek punc jakési obyčejnosti. Silně smrdí televizní obrazovkou. Největším kurvítkem celého snímku je Max Irons, dlouho jsem neviděl tak neschopného člověka, který má tu drzost pobírat za své prznění této krásné profese dokonce peníze. Měl by posbírat poslední dávky soudnosti a změnit své profesní zaměření. Se zbytkem herců to bohužel nebylo o nic moc lepší. Až na světlé výjimky. Prokouknout malou psychopatickou vražedkyni mi bohužel trvalo jen chvíli, takže jsem na svoji úžasnost a genialitu doplatil i v případě tohoto snímku. S extrémním přimhouřením obou očí ze sebe nějak vydoluji slabé 3 *. Přes kopec nedokonalostí jsem se přeci jen až tolik nenudil, a to jde v kriminálce především.

• 31.3.2018  10:00
    Duna (1984)

Úplně mi nejde do hlavy, jak se někdo při současném enormní tempu vývoje technologií může domnívat, že by rok 10 191 mohl vypadat právě takto - tedy téměř shodně jako současnost obohacená o kouzelné koření. Můj divácký problém spočívá v tom, že jsem měl od Lynche nějaká větší očekávání. Tento snímek není ničím víc než tuctovým sci-fi, které je ke všemu nanejvýš průměrně zahrané. Nemám tušení, zda se z literární předlohy něco vytratilo, ale ani myšlenka tohoto snímku není nic světoborného. Neskrývám zklamání. Viděna neprodloužená verze - 137 min (díkybohu). Lepší dvě hvězdy.

• 31.3.2018  09:41
    Pořadník (2000)

Spoilery! Nesnesitelně ukřičená kubánská šílenost. Nevydržel bych mezi těmi lidmi ani pár sekund. Velice nepravděpodobně se na autobusovém nádraží vytvoří mikrokosmos plný divných lidí, řešících klasické lidské píčoviny. Oslovilo mě pouze pár vtipných momentů, když si ještě slepý hrál na slepého. Většina stopáže se točí kolem maximálně otravné romantické vsuvky dvou neskonale ošklivých lidí. Na diváckém zážitku mi rozhodně nepřidal ani odporný komunistický odér, kterého je v tomto filmu plný vzduch. Nápad fajn, ale žádalo si to více vymazlit děj namísto nabídnutých nudných klišé. Slabší dvě hvězdy.

• 31.3.2018  09:17
    Člověk (2015)

Tvůrci by měli povinně varovat diváctvo před hrozícím audiovizuálním orgasmem. Zejména ženy by pod sebe měly umístit ručníky, aby se k nim domů nedobývala parta rybářů, které přilákal rybí odér. Yann Arthus-Bertrand je filmový umělec. Vynikající meditační óda na život. Pro tento dokument je třeba se nacházet v optimální náladě. Zhlédnutí zbytečně neuspěchejte.

• 30.3.2018  10:55

Narozdíl od většiny zdejších filmových amatérů je mi dobře známo, že okolní postavy kolem Hugha nebyly rozvinuty zcela záměrně. Nebyl to totiž snímek o nich. Tvůrci se zcela evidentně chtěli zaměřit na hlavního hrdinu - snílka a vizionáře, který své okolí používal pouze jako rekvizity usnadňující mu cestu za svým snem. Z písní mám rozporuplné pocity. Zazněla jedna úžasná píseň, do které jsem se zamiloval na první poslech a poté obrovská hromada dalších, které jsem již druhý den zapomněl. Zac Efron je evidentně vynikající zpěvák, ale stále v něm bohužel vidím toho homosexuála z HSM, což mě neskutečně iritovalo a znepříjemňovalo mi sledování. S nabývající stopáží jsem si přál, aby to co nejdříve skončilo. Ve výsledku jsem tedy viděl pár pěkných energických momentů zasazených do děje, který byl naskrz protkaný úmorně nudnou vatou. Lepší dvě hvězdy.

• 30.3.2018  10:26

Už 8minutový úvodní záběr na detail obličeje funícího pána nepřitažlivého zevnějšku dával na vědomí, že půjde o něco jiného. Tak dlouho bych se nedokázal se zájmem dívat dokonce ani na pohlavní úd ženy, ba dokonce ani na ten svůj. Abyste si film užili, tedy ponořili se sami do mírné meditace, tak je třeba, abyste svůj zrak upřeli na mnicha a nevěnovali pozornost jeho okolí. Bohužel jsem na to přišel až ve 40. minutě. Poselství snímku bylo zřejmé a pán v červeném by zasluhoval pokutu za rychlost! Experiment to byl zajímavý, ale já už má z této oblasti na delší dobu odexperimentováno.

• 30.3.2018  10:18
    Starověké megastavby (TV seriál) (2007)

Nesmírně zajímavý dokument seznamující diváky s průběhem několika vybraných staveb. Má skvělou koncepci. Nejdříve vás seznámí s podmínkami panujícími v určité době a důvody předcházejícími samotné stavbě. Poté proběhne samotná stavba, se kterou je vždy svázána spousta chyb a problémů. K dovysvětlení některých složitých stavitelských prvků skvěle slouží počítačová animace. Za sebe musím říct, že ačkoli jsou starší stavby opředeny mýty a tajemstvími, tak jsem si osobně více užil stavbu novějších staveb. Přeci jen je příjemnější, když vám tvůrci předkládají informace z písemných záznamů než z různých teorií a hypotéz. Jen škoda, že dokument neměl více dílů. Slabší 4 *.

• 28.3.2018  20:34

Tento snímek vyčnívá v žánru anime hrozně zajímavou myšlenkou a hlavně totálním oproštění se od klišé. Velkou část stopáže jsem měl strach, že sleduji přeslazenou romantickou předvídatelnou jednohubku a tedy zbytečně ztrácím čas. Tvůrci z toho ovšem dokázali vyrobit něco mnohem víc a dali mi tak příležitost si po hodně dlouhé době užít anime. Dokonce se mi hrozně líbila animace, což u starších anime rozhodně říct nedovedu. Dlouhou chvíli mi bohužel trvalo, abych se ponořil do děje a nepříjemně dlouho jsem se tedy nudil. Také mohu jistotou prohlásit, že Sake pochybného původu nikdy nepozřu. Japonsko je zvrhlý národ hovad a dokážou člověk znechutit nemožné. Také mě neskutečně zklamalo, že se nekonal otevřený konec, hrozně by snímku slušel. Takhle to budou "jen" tři hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115