Frajer42

Frajer42

okres Brno
"Má-li film úspěch, je to byznys. Nemá-li úspěch, je to umění."

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106
    • 25.9.2017  18:07
    Přízrak (2017)

Spoilery! Vždy mě potěší vidět něco, co se nepodobá ničemu, co jsem viděl dříve. Tvůrci tohoto filmu se vydali opravdu velmi originální cestou, což je vždy velké riziko. Tento film vznikl pro festivaly, kde si rozhodně najde své obdivovatele. V mých odborných očích funguje tak nějak napůl. Ne každý snese 5minutový statický záběr na Rooney Maru, která žere koláč. Plakát je těžce zavádějící. Tento snímek je ryze poetická slaďárna nesoucí se v nepříjemně melancholickém duchu. Kdo se těšil na Caseyho Afflecka, ten má smůlu. Stihne si vyměnit s Rooney pouze trochu slin. Ve zbytku filmu za něj zaskakuje prostěradlo. Dojem na mě udělala především myšlenka. Krásný pohled do nekonečného světa duchů, ale hlavně nádherné vyobrazení oddanosti své životní lásce. Během sledování i krátce po něm mi bylo celkem nepříjemně. Takže to na mě zřejmě nějak zapůsobilo. Pálím slabší tři kusy. Pokud člověk věří na duchy, tak přihodí hvězdu až dvě navíc.

• 25.9.2017  17:35
    Narcos - MRO (S03E05) (epizoda) (2017)

Spoilery! Hrozně ukecaný a nesmírně pomalu se táhnoucí díl. První polovina za moc nestála. Z polospánku mě vytáhla až velmi solidní jatka v druhé polovině. Děj se vyvrbil moc hezky a na následující díl se nelze netěšit. Chorche rozehrál vysokou hru na obě strany poté co mu "kamarádi" popravili kamaráda. Jsem zvědavý, na který hřbitov to v roli dabl ejdženta dotáhne.

• 24.9.2017  14:28

Eric pomalu začíná zjišťovat, že ženy nejsou ani zdaleka tak kůl a vtipné, jak si původně myslel. Tento díl byl takovou lehkou předzvěstí budoucnosti vybudované na moderních technologiích. Mám pocit, že se tento seriál začíná stále více poameričťovat a reagovat na současné záležitosti týkající se výhradně USA. Kdo nemá zmapované tamní dění, tak humor nemá šanci docenit. Vše, co se za oceánem odehraje a vyrobí se k nám dostává až se značným časovým zpožděním. Tamní verzi oblíbeného pořadu týkajícího se rekonstrukce domečků, jsem měl možnost vidět útržkovitě pouze párkrát. Celkově mě tento díl tedy nedokázal zásadně oslovit. Pousmál jsem se snad dvakrát.

• 24.9.2017  14:19
    Narcos - Checkmate (S03E04) (epizoda) (2017)

Spoilery! Vynikající. Proč nemůžou být všechny díly jako tenhle? Od první do poslední minuty jedna nekonečně dramatická jízda. Konečně to celé připomíná drogovou válku a kromě nekonečných schůzek, teploušů a bezobsažného kecání, se i něco děje. Kvality vrcholných dílů Narcos, ve kterých figuroval Escobar to nedosahuje a zřejmě ani nebude, ale i tak hodnotím maximálně. Pokud se bude v podobném duchu nést i zbytek série, tak budu nadšený. Jsem na sebe pyšný, že jsem zachoval po nemastném startu série trpělivost.

• 23.9.2017  20:27
    Wonder Woman (2017)

Nerad bych si znepřátelil některý z feministických spolků, ale zastávám názor, že ženy nejsou dostatečně silným pohlavím, aby si zasloužily samostatný film, který by byl alespoň částečně srovnatelný s hrdiny typu Batmana. Tomuto snímku zkrátka chyběly koule. Navzdory tomu, že jsem po dlouhé době viděl v hlavní roli někoho, kdo byl obdařen skutečným půvabem a byl by horkým adeptem na pozvánku do trojky, tak jsem u tohoto filmu trpěl nudou. Už v samotném estrogenovém úvodu jsem ze strany tvůrců cítil zájem diváky unudit. Příběh Wonder Woman mi nepřijde absolutně ničím zajímavý. Nějaký retard ji kdysi uplácal z hlíny a stejně suchá zůstane zřejmě až do svého skonání, pokud se něco takového chystá. Tím, že celý život strávila obklopena samými ženami z ní vyrostla řádně nezajímavá 3.14ča. Pokud někoho tak strašně suchého vložíte do tak nudného děje, tak z toho zkrátka dobrý film nevykouzlíte, ani kdybyste se posrali. Stupidita děje se celou stopáž stupňovala. Celé to vyeskalovalo až v neskutečně trapný závěr. Velmi slabá hvězda snad jen za to, že se mi tu a tam cosi pohnulo v kalhotách.

• 23.9.2017  18:33

Spoilery! Solidní vykoupení po nemastném druhém dílu. Z mála nápadů bylo nakonec hodně muziky. Hity osmdesátek přivezl na scénu hlavní záporák - pařmen, který uvízl v době svého dětství, kdy býval hvězdičkou. Gru už se dost okoukal, takže k němu přibylo jeho o stupeň retardovanější dvojče. Mimoni byli klasicky výborní. Nejvíce mě dostal zřejmě úsek ve vězení. Děj nestál ani za starou belu, ale snímek prostě dokázal být vtipný, což jediné jsem po něm žádal. V mých očích tedy rozhodně spokojenost. V závěru se to celé už dost vleklo, ale ve správný čas to dokázalo skončit.

• 23.9.2017  18:03

Z nějakého blíže nespecifikovatelného důvodu, jsem od tohoto snímku čekal něco ve stylu Little Death. Už bych se rád jednou provždy tahle očekávání odnaučil. Little Death se samozřejmě nedostavila. O děj zde nezavadíte, ani kdybyste použili elektronový mikroskop. Jedná se o lehce artovou a těžce intimní šmíráckou záležitost. Tolik ptactva kolik se sletělo před kamery v tomto snímku, se nesletí ani na všesokolský slet. Na své by si při sledování tohoto snímku přišli i hoši od Bobří řeky, pokud tedy nejsou nějací vybíraví a považují ženy pouze za jakýsi zbytečný obal kolem rozmnožujícího ústrojí. Jediné, co si diváci a divačky zvládnou z tohoto snímku odnést je informace, že ruští pánové jsou těžce pod evropským průměrem a že se režisérská dvojice zhlédla v ošklivých ženách. Pěknou slečnu zde lze zaregistrovat pouze v přítmí, zatímco ošklivky (většinou prostorově náročnější) vám obtěžují zrak každou chvíli. Jako nástroj k honitbě tedy rozhodně nebrat a jako snímek na zpříjemnění večera je tato záležitost rovněž nepoužitelná. Není mi tedy příliš zřejmé. Koho oči se zde tvůrci pokoušeli uspokojit. Nejvíce mě zarmoutilo, že se humor velmi dobře kamsi uschoval a po celou stopáž nevystrčil ani jeden růžek.

• 21.9.2017  20:48

Konečně jsem se dokonale seznámil s dobrým tuctem nových tváří. Trošku mi vadí časté homo vsuvky. Nemám nic proti análním průzkumníkům, ale své radovánky by měli provádět v nejtemnějším koutě svých domečků. Co se týče děje, tak se tento díl posunul o vzdálenost, kterou by divák nenaměřil snad ani šuplerou. Nejzajímavějším momentem byl zřejmě rychlokurz praní peněz. Od dalšího dílu tedy očekávám, že už se konečně něco brutálního semele a seriál se dostane do těch správných otáček. Pokud by se úroveň neměla nikam posunout, tak začnu zvažovat, že svůj draze ceněný čas budu investovat jiným směrem. Hodně slabé tři kusy.

• 21.9.2017  19:58

Excalibur aneb jak to doopravdy bylo... Jsem si jistý, že tento snímek vnesl nemalý zmatek do všech dětských pokojíčků. Snímek si legendu patřičně "vyzdobil" po svém. Chápu, že scénář nebyl věcí, která měla jako magent přitáhnout diváky do kin. Tuto úlohu u podobných snímků zastává hlavně popkorn. Spousta přátel se mi svěřila, že mají-li popcorn, tak častokrát snímek zapomenou úplně sledovat. Scénář v tomto případě není hodný ani vytření prdele. Sráží tohle "epické veledílo" do ještě hlubších sraček než by bylo nutné. Z dialogů mě po chvilce rozbolela hlava a po zbytek stopáže jsem jim nevěnoval takřka žádnou pozornost. Zřejmě se tři pánové "scénáristi" předháněli, kdo dokáže do snímku zakomponovat větší píčovinu. Sám bych si netroufal rozsoudit, která pasáž byla nejstupidnější. Marka Wahlberga jako herce moc nemusím. Když se k tomu přidá ta zle napsaná role, tak jsem místy nefalšovaně trpěl. Anthony Hopkins na hodně stará kolena pohřbil poslední zbytky herecké cti a střihl si jednu ze svých nejhorších rolí v životě. Vzhledem k tomu, že mi od prvního herce do posledního vadili úplně všichni, usuzuji, že se v tomto filmu ani nedalo zahrát dobře svůj part. Nějaké hvězdičky se z mé strany, jako i ze stran všech ostatních hodnotitelů, což není těžké vydedukovat, sypou jen a pouze za audiovizální zážitek. Soundtrack Jablonskyho nemá chybu a akce je zpracována opět hezky. Aby bylo hvězdiček více, tak by bylo třeba zkrátit stopáž, tzn. oprostit ji od hodiny všech dějových píčovin, které jsou nestravitelné ani po kompletní mozkové lobotomii a naložit divákům jednu nepřerušovanou 90 minutovou akci. Tenhle vývoj je však velmi nepravděpodobný, a proto k dalšímu dílu usednu minimálně s dvojkou v krvi.

• 18.9.2017  20:12

Občas z některé strany zavane vůně hřbitovního humoru, ale celkově se neubráním zklamání. Z nějakého důvodu jsem měl od tohoto snímku nemalá očekávání.Dovedu si představit, že si u tohoto snímku dovedou po celou stopáž hladit rozkroky milovníci drah. Dvojče Matina Huby v hlavní roli mi bylo vcelku sympatické. Vláčky jakbysmet. Trošku mě iritoval ten mladý zrzoun. Nejvíce mě zarmoutilo asi to, že si snímek nedrží po celou stopáž stejnou kvalitu. Namísto toho neskutečně kolísá. Najdou se tedy jednak vynikající momenty a jednak kopa nudy. Bohužel musím konstatovat, že v mých očích bylo více té nudy. Proto jen dva kusy.

• 18.9.2017  19:55

Spoilery! Dle očekávání vynikající zábava, která každého fanouška pohladí po duši. Jack Sparrow je v maximální kondici a baví. Divák se dokonce dozví třeba i to, odkud ke svému hrůzu nahánějícímu jménu přišel. Tento díl se táhne ve výrazně odlehčenějším duchu než tomu bývalo zvykem. Trošku na tom utrpěla záplatka, která se zřejmě přeci jen dala trošku více promakat. Honba za tridentem nebyla bůhvíčím. Stejně tak vsuvka o Barbosově antikoncepčním selháním byla ve snímku tak nějak navíc. Ze soudku akce mě pořádně zklamala pouze finální scéna. Všechno ostatní byla skutčnou delikatesou a rozhodně si myslím, že tento díl nekazí celé sérii jméno. Javier Bardem byl super zpestřením. Top scénkou pro mě byla rozhodně gilotina. Prudce koukatelné pokračování pro malé, střední i mě.

• 16.9.2017  22:58
    Dr. Jekyll a pan Hyde (1941)

Spoilery! Spencer Tracy je bezesporu vynikající herec. Ovšem sledovat skoro dvě hodiny jeho rozpad osobnosti mě po určité době značně omrzelo. Taktéž mi neskutečně vadily velmi časté prostřihy zobrazující jeho prapodivné vidiny. S frajerkou jsme si u tohoto snímku vydatně pokecali, neboť je opravdu otřesně nudný. O žánr horor se samozřejmě snímek ani neotře. Vzhledem k době vzniku to ovšem není až tak překvapivé. Mr. Hyde je opravdu hrozně otřesný člověk. Jakmile mu po sérii vynikajících filmařských efektů absolvuje nepostřehnutelnou proměnu, zčerná mu háro a zhoustne mu obočí, tak se z něj stane opravdu krvelačná bestie, která se odváží provádět až tak příšerné věci, že donutí hysterickou ženu začít zpívat!! V té době mi šel opravdu mráz po zádech. Z celého snímku je koukatelný vyloženě jen závěr, ve kterému vyeskaluje jeho neskutečně intenzivní běsnění až do takových kosmických výšin, že za to zaplatí životem až jeden celý člověk. Odporně nudný film. Závěr by si sám o sobě nějakou tu hvězdu zasloužil. Nicméně v celkovém součtu je opravdu jen jednou kapkou čisté vody v oceánu sraček.

• 16.9.2017  22:47
    Zlaté dno (1942)

Nebýt té závěrečné hodně sluníčkové půlhodinky, tak vystřelím své hodnocení zřejmě na plný počet. Při sledování snímku je nutné brát v potaz dobu, ve které byl vytvořen. Doba vzniku se na snímku silně podepsala. Nejen tím, že všechny nápisy byly jak v českém tak i v německém jazyku, ale svojí celkovou myšlenkou. Snímek je brutálně pozitivní. Nabízí hromadu podnikatelských rad od mistra svého oboru Vlasty Buriana, který je ve své roli znovu famózní. Dokáže udělat během odpoledne pomocí reklamních dárečků ze zapadlého maloobchodu velkoobchod. Tento snímek si mě ani tolik nezískal humorem (i když samozřejmě v jednotlivých momentech dokáže být velmi vtipný), nýbrž spíše strašně příjemnou atmosférou, kterou prostě v dané době bylo třeba šířit alespoň prostřednictvím kinosálů.

• 16.9.2017  13:46

Spoilery! Této sérii zatím brutálně chybí nějaké ty rozvraty uvnitř kartelu. Je to prozatím čistý boj kartelu proti DEA a CIA s tím vážným nedostatkem, že policie je prozatím v roli tichého pozorovatele. Celý tento díl je v podstatě o tutlání taškařice s "únikem" chloru, což není ani nic nového na scéně a ani nic závratně zajímavého. Jedinou pohlednou scénkou tedy zůstává kadeřnictví. Seriálu značně nechybí pouze Escobar, nýbrž i Murphy. Peňa je kůl, ale společně s nepříliš zajímavými postavičkami z Cali seriál dlouhodobě nemohou utáhnout bez výrazné ztráty kvality.

• 13.9.2017  22:56

Jsem osobně dost zvědavý, jakým směrem bude seriál směřovat. Bitevní pole nahradila šachovnice. Escobarovo bláznovství a bezprostřednost vystřídal perfekcionismus a promyšlenost. Těžko předpokládat, že někdy v budoucnu kartel z Kali získá alespoň vzdáleně obdobné sympatie, jako si získal Pablo, který byl ke všemu brutálně dobře zahraný. Úvod byl katastrofální a měl jsem vážné obavy o budoucnost seriálu. Naštěstí jsem se do konce dílu dokázal nasát seriálovou atmosféru a těším se na další díl. Alespoň to budou mít v této sérii diváci jednoduché při rozhodování, které straně fandit. V předešlých sériích jsem v tom měl zmatek. V nadcházejících dílech bych uvítal méně homosexuálních vsuvek. Nejsem homofobně založený, ale příjemně se mi na takové záběry rozhodně nekouká.

• 12.9.2017  20:06
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

Kterýpak jiný snímek se může pochlubit tím, že se s přibývajícími pokračováními efekty hrůzostrašně kvalitou propadají, a to nejen k naprostému animačnímu dnu, nýbrž hluboko pod něj. Celý tento díl se táhne ve víru neustále expícího tornáda, které už zdaleka není obaleno pouze žraloky, nýbrž nově i ropou, ohněm, elektřinou, ba dokonce i jadernou energií a nějakou tou připletenou krávou. Opravdu by mě zajímalo, jak probíhá takový běžný natáčecí den. Na vymýšlení něčeho takového je třeba mít hodně velkou zásobičku podpůrných prostředků. Hrozně se mi líbí směr, kterým se tento snímek vydal. S absurditou zašel do těch největších extrémů a funguje to. Rozhodně ne po celou stopáž, nicméně je k nalezení tolik momentů, které mají potenciál takřka stát se kultovními. Sharknado je snímek plavící se ve svém vlastním žánru. Dokonce nechybí ani troška romantiky. O obrovském nadhledu tvůrců nechť svědčí například zrychlené závěrečné titulky. Velmi příjemná oddechovka. Těším se na další díl.

• 12.9.2017  19:17
    Smoochy (2002)

V úvodních minutách jsem se hrůzou třásl, na jakou blbost jsem to zase narazil. Naštěstí se s přibývající stopáží snímek více a více zlepšuje, a to ve všech směrech. Výrazně zajímavějším se stává jednak děj a jednak mi pozvolna začala vibrovat bránice z vtípků, které byly lepší a lepší. Norton si zde střihl vskutku zajímavou roličku. Celkem zajímavá kombinace postavičky z dětské televizní show a krutého gangsterského podsvětí. Rozhodně originální počin, který drží hodně nahoře několik fantastických herců navzdory nepříliš promakanému průběhu. Lepší dvě hvězdy.

• 11.9.2017  19:34
    Pobřežní hlídka (2017)

Ve vzduchu poletoval neskutečný potenciál na vytvoření komedie tak trapné, že by se mohla snad i svým způsobem proměnit v kult. Místo toho tvůrci vytvořili naprostou píčovinu bez nápadu, která velmi brzy zanikne. Dwayna Johnsona mám moc rád, análního průzkumníka Efrona nenávidím. Oba zde byli zasazani do maximálně trapných a odpudivých rolí. Příběh pořádně nikam nesměřuje. Humor zde funguje pouze v kratičkých momentech, když se drží toho nepokleslejšího záchodového dna. Jakmile se tvůrci pokusí zajít o stupínek výš, celé se to boří jako domeček z karet, přes který se projelo tornádo. Jakožto zástupce lepšího pohlaví jsem se těšil i na nějaké ty pohledné a lehce oděné slečny. V pár případech to ušlo, ale jsem si jistý, že se dalo rozhodně najít pohlednější kusy. Camea dvou nestárnoucích legend bývalého televizního hitu jsou těmi nejhoršími a nejnudnějšími, jaké jsem za svůj filmově bohatý život viděl. Snímek se vyplatí vidět snad pouze proto, abyste mohli při dlouhých podzimních večer sdílet svoje zhnusení nad sklenkou dobré lihoviny.

• 11.9.2017  19:19
    Past (2010)

Tento snímek drží nad vodou snesitelnosti pouze brutálně sympatické trio herců. Příběh je něco neskutečně žalostného. Děj je vystavěn na spoustě nezáživného povídaní okořeněného troškou soulože. Soulož měla těžce kontraproduktivní efekt, neboť na bradavky milé Milli, které měly v erektivní stavu dvojnásobnou délku jako mužství leckterého neštědře vybaveného pána, nebyl vůbec hezký pohled. Absolutně mě snímek nedokázal chytit za srdíčko a ani za koule. Několik fajn momentů by se určitě našlo, ale celkově převládala v masovém měřítku nuda. Vůbec se divím, že se někdo pokusil ze žalostného scénáře vytřískat cosi víc.

• 11.9.2017  18:46

Velice příjemná pohádka s milou animací a vysoce originálním příběhem, který je zřejmě největší předností snímku. Trošku škoda, že se s přibývající stopáží lehce vytrácí dech. Odrostlejší diváctvo zřejmě potěší několik filmových referencí na kultovní snímky. Duo hlavní hrdinů je nesmírně sympatické a správně lumpácké. Velmi solidní 3 hvězdy. Vhodné pro celou rodinu.

• 8.9.2017  00:26
    Mumie (2017)

Takřka se slzami v očích vzpomínám na původní Mumii, která na rozdíl od tohoto omylu za investovaný čas určitě stála. Tomík Cruise se zřejmě na svoje stará kolena rozhodl, aby si jej lidé pamatovali jako dementa, který hrál ve špatných filmech. V souvislosti s Russell Crowem navrhuji předstírat, že se v této 3.14čovině vůbec neobjevil, jinak by se muselo nahlas uvažovat o zlatém malinovém "ocenění". Nechápu, proč se pánové upsali takové blbosti. Scénář je záležitostí, na kterou museli poskládat zbytky mozků tři permanentní pacienti lobotomického oddělení.To bylo vskutku něco odporného, což pohřbilo jakýkoli potenciál snímku v naprostém zárodku. Koukat se dá snad pouze na akci, ale dokonce ani ta není bůhvíčím a je těžce pod současnými standardy. A nad tou celou katastrofou se vznáší nulová atmosféra. Grcám! Dokonce i v případě, že se poohlížíte po naprosté oddechovce doporučuji dát ruce od tohoto paskvilu co možná nejdál.

• 8.9.2017  00:08
    Řek Zorba (1964)

Nesmrtelný soundtrack je to jediné, co bych si rád z tohoto paskvilu zapamatoval. Zcela nesouhlasím s udělenými Oskary a žasnu nad brutálním nadhodnocením a marně hledám důvody, pročpak se tento film stal kultem. Všemi do nebes posílaný Anthony Quinn mě svojí rolí a projevem spíše iritoval a Alan Bates byl neskutečně nezajímavá postava. Brutálně jsem díky nezajímavému ději ztrácel pozornost a vlastně mi to ani nevadilo. Na pozadí filmu se možná skrývá cosi za zmínku stojícího. Nicméně to "cosi" bylo zabalenou tak tlustou slupkou nudy, že jsem se k tomu ani za více než dvě hodiny neprokousal. Pro mě osobně žalostné a maximálně neatraktivní zpracování. Osudy všech zúčastněných mi byly absolutně lhostejné. Postavy byly do posledního kusy maximálně nezáživné. Věčná škoda.

• 7.9.2017  19:50

Jakožto posluchač audioknihy se mohu hrdě zařadit mezi nepočetnou skupinku diváků, kterým nezůstaly skryty zprávy mezi řádky a dovedou tento snímek patřičně docenit. Před zhlédnutím je takřka nezbytné si uvědomit, že se jedná jen o krátkou životní ze Zdeňkova dětství. Krátkou, leč velmi intenzivní a na celý život zarytou v paměti. Část filmu je políbena skutečností, část je umělecky vylepšena. Výtky nesoucí se v rytmu, že tento snímek nemá plnohodnotnou dějovou linku, jsou tak trošku mimo mísu. Předpokládám, že autorům šlo o to, přenést na diváky alespoň část pocitů a emocí, které zažil malý Zdenda. Tohle se podařilo na výbornou! Na necelé dvě hodiny jsem se vrátil do dětství a cítil jsem se jako malý chlapec. Na toto období jistě vzpomíná drtivá většina lidí s hřejivým pocitem u srdce. Snad s výjimkou těch, kteří byli v dětství ministranty. Snímek má neskutečně kouzelnou a pohodovou atmosféru, ačkoli se na pozadí odehrávají věci, které úplně pohodové nebyly. Bránici občas polechtá příjemný odlehčený humor. Z herců a hereček se mi velmi líbili pánové Vetchý a Kaiser. Naopak mi do své role úplně neseděla Tereza Voříšková. Velmi příjemná návštěva kina, do kterého jsme s frajerkou zabloudili mezi několik párů padesátníků a starších. Zvláštní pocit.

• 7.9.2017  19:32
    Hej-rup! (1934)

Honzíka Wericha se mi z nějakého podivného důvodu hrozně dobře poslouchá. Nemohu se nabažit jeho skvělého humoru a jemné hlazení naší mateřštiny. S Jiříkem Voskovcem vytvořili nesmrtelné duo, které bude mít jistě stále své fanoušky. K tomuto snímku bych si dovolil snad pouze dvě výtky. Jedna výtka se týká katastrofální technické stránky. Člověk musí mít opravdu bedlivě nastražené uši, aby mu nic neuteklo. Zázračná není ani kamera. Druhou výtku bych měl k lehce ideologickým závěrečným minutám. Zbytek filmu byl vynikající. Scénky z 5* hotelu a pracovní začátky v čele s plotostřižnou ve stylu Pata a Mata, se mi zabydlí v paměti na pěkně dlouhou dobu. Pánové mi připravili opravdu velmi příjemné chvilky. Těším se s nimi na další shledání.

• 4.9.2017  21:32
    Milovat Lizu (2002)

Na tento snímek je třeba mít tu správnou náladu. Ta správně melancholická jednou až dvakrát ročně zavítá i do mého pokojíčku. V jiné náladě zřejmě nemá velký smysl film sledovat. Philip Seymour Hoffman se předvedl zřejmě v životním výkonu. Vdovce čichajícího benzin a bezcílně se toulajícího životem si střihl s absolutní bravurou. Neskutečně psychologicky vymazlená a hlavně nesmírně uvěřitelná záležitost plná nefalšovaného zoufalství s, k mému překvapení, pár vtipnými vsuvkami. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Mireldis.

• 4.9.2017  20:17

Jednoduchý koncept o trojici gerontů, kteří se ve vší počestnosti rozhodnou na stará kolena zabezpečit sebe a své nejbližší a ochudit zlý svět o trošku těch penízů. Žalostně jsem ve filmu postrádal větší příval humoru, nicméně jsem se díky herecké elitě nenudil. Jako ryze odpočinková záležitost snímek zřejmě své diváctvo nezklame. Celý průběh filmu je hrubě nepravděpodobný. Rychlokurzem loupení od Mexikánce počínaje a podivným zajištěním alibi končíce. Vyšetřování loupeže v samotném závěru mi z celého filmu přišlo vůbec nejzajímavější. Příjemný snímek, který vám rozhodně dokáže zpříjemnit příjemný večer. Přeci jen jsem ovšem podvědomě čekal poněkud intenzivnější a divácky zajímavější podívanou.

• 4.9.2017  19:33
    Frankenstein (1994)

Herecky nadupaná záležitost, kde si De Niro střihne roli modela. Nejvíce mě zarmoutilo, že atmosféra není ani minimálně hustá. Taktéž mi úplně nedávalo smysl, že poslepované monstrum nabralo během týdne tolik moudrosti, kolik běžný člověk nepobere za celý svůj život. Sem tam vzduch pročísla zajímavá myšlenka. Těžko říct, jaký podíl obdivu nasbíral snímek díky své předloze a jaký podíl díky své kvalitě jako takové. Příběh začal být zajímavý až po prvním výskytu monstra. Do té doby brutální nuda a nutno podotknout, že se na De Nira čeká nepříjemně dlouho. Lepší dva kusy.

• 4.9.2017  19:14

Tento snímek je od ostatních Hitchcockových filmů velmi znatelně odlišný a až do konce líbánek je i krajně nezajímavý. Naštěstí se děj celkem příjemně a nepříliš očekávaně vyvíjí a s narůstající stopáží se stává více a více zajímavý. Ústřední herecké duo je poměrně sympatické. Z každého záběru je brutálně cítit filmový ateliér, což jinak pěknému prostředí sráží na kráse. Taktéž by neuškodila ještě o malinko temnější atmosféra. Lepší tři kousky.

• 4.9.2017  18:51

Spoilery! Od posledního dílu má právo snad každý divák očekávat cosi velkolepého. O to větší nasrání se poté rozlije v krvi každého fanouška, který neztratil zbytek vkusu. Samozřejmě, že se i nyní jedná o velmi příjemnou zábavu a 80 minut, kterých divák zkrátka nelituje. 6 sérií člověk čekal na epická setkání všech skvělých postav u jednoho stolu. Očekával jsem, že proběhnou stylem, jako když po dlouhých letech střetnete v podnapilém stavu někoho, koho jste dlouho neviděli a je obdobně opitý. Namísto toho jsou setkání hrozně odfláknutá. Celá série byla hrozně uspěchaná a nedomyšlená. Nechce se mi věřit, že by Martin napsal něco tak stupidního, jako byla výprava party neohrožených, následná záchrana party neohrožených, která se ukázala být více než ohrozitelnou, následný oštěpařský výkon a darování snad jediného prostředku, který umožňuje pokořit jinak nepokořitelnou zeď. Osmou sérii rozhodně nevynechám. Nicméně se tvůrcům celkem znamenitě podařilo docílit toho, že čekání nebude zdaleka tak nepříjemně dlouhé, jako tomu bylo v 5 předešlých případech.

• 27.8.2017  12:41
    Katakomby (1940)

Burianovi podobné role hrozně sluší. Opět se skvěle rozřádil a zbytek herců těžce upozadil. Příběh jako takový mě úplně nebavil, nicméně mě zaujalo, že představuje dodnes aktuální návod pro úspěšný kariérní růst. Od filmů s Burianem jsem přeci jen zvyklý na vyšší přísun humoru, nicméně jsem se tu a tam od srdce zasmál. Například partie mariášu neměla nejmenší chybu. Příjemný film na zpříjemnění odpoledne. Slabší 4 hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 27 54 80 106