Střihoruký Edward (1990)

Taková slušná pohádka s typicky Burtonovskou atmosférou. Skvělý Johnny Depp v počátcích své herecké kariéry. Velmi pěkná hudba. Ovšem nejedná se o úplně můj šálek kávy. Emoce nevyvolal film samozřejmě žádné a překvapilo by mě kdyby u někoho ano. Prostě musím uznat, že se jedná o skvěle odvedenou filmařinu, ale že bych byl nějak unešen, tak to ani náhodou. Slabé 3*.

Faunův labyrint (2006) odpad!

Chci znát jméno. Chci znát jméno toho blbouna, co zařadil tento film do žánru horor. Chci znát důvod. Chci znát důvod, který ho k takové nezodpovědné blbosti vedl. Jak asi tušíte, těšil jsem se na horor. Co jsem dostal? Totálně hloupou polopohádku, kde se přibližně polovinu filmu válčí s partyzány a polovinu filmu se mluví se smyšlenými bytostmi. Vy říkáte 74. nejoblíbenější film. Já říkám hovno. Tohle jinak nazvat ani nelze. Menší SPOILER. Totálně nesympatická a špatně hrající začínající herečka španělského původu si povídá nejdříve s nějakýma kokotama s křídlama, poté zavítá kamsi do podzemí za divným kozlem, který ji dává totálně ujeté úkoly. Ve své fantazii tak zažívá totálně debilní lapálie. Krmí ropuchu, ukradne jídlo jednomu volovi, který se dívá rukama a žere malé děti. Kreslí si křídou dveře a má v mléku naložený kořen stromu. KONEC SPOILERU. Naproti tomuto divnému světu fantazie stojí občanská válka. Tak tu máme parádní kontrast dvou rozdílných prostředí. Mám nápad. Posereme se všichni z toho a dáme všichni 5* a budeme psát jak ohromná je to paráda a jak jsme si film užili! Nene, tohohle já se s vámi účastnit rozhodně nehodlám. A za to, že generál občas někomu rozmašíruje ksicht se * ještě nedává. JEDNOZNAČNÝ ODPAD A NEJHORŠÍ, RESPEKTIVE JEDINÝ VYLOŽENĚ ŠPATNÝ FILM, KTERÝ JSEM ZATÍM OD GUILLERMA DEL TORA VIDĚL!

Hvězdný prach (2007)

Moc roztomilá moderní pohádka. Určitě se jedná o úplně nejvtipnější pohádku, jakou jsem kdy viděl. Celé duchařské obsazenstvo je naprosto skvělé. Možná nevíte co tím duchařským obsazenstvem myslím. V tom případě jste tuto pohádku ještě neviděli a nemáte ani to nejmenší tušení o co přicházíte. Úžasným prvkem, pro který stojí za to film vidět je určitě i Robert De Niro v pro něj dost nezvyklé roli transvestitického kapitána vzducholodi Shakespeara. Ovšem vtip není jedinou věcí, na kterou zde narazíte. Především je tu na můj skromný vkus přehnaně moc romantiky. Takže bych film raději viděl bez ní a třeba o hodinu kratší. Samozřejmě mě dost zarmoutil i ten pohádkový závěr aneb všechno dobře dopadlo a Tristan je králem Homotvrze. Předchozí větu snad ani nelze považovat za spoiler, neboť se pohybujeme v pohádce. Sečteno, podtrženo, té srandy je tam přeci jen dost, abych mohl dát takové moc pěkné 3* a možná že i časem jednu * přidat.

Čekej do tmy (1967)

Zcela zásadně mi zde neseděla jedna věc, která se nedá popsat bez spoileru. Takže SPOILER.... Hlavní hrdinka měla v jedné chvíli(nutno říct, že dostatečně dlouhou chvíli, v domě byla sama a o všech zlých úmyslech okolí již věděla) super příležitost zatelefonovat si policejní pomoc. Nejsem si vědom žádných aspektů, které by ji tuto možnost znemožnily. Každopádně si tuto pomoc nepřivolala a volný čas využila k likvidaci veškerého osvětlení. Abych řekl pravdu, tak kdyby jen trochu chtěla, tak by si stihla přivolat pomoc i snížit intenzitu osvětlení svého skromného bytečku na 0. KONEC SPOILERU. Do tohoto momentu(ten popisovaný ve spoileru) se mi film docela líbil. Jedná se o čistokrevné psychologické drama, u kterého jsem naprosto nečekal, že si vůbec moji pozornost dovede získat. Jakmile však začnete o samotném filmu hlouběji přemýšlet, tak zjistíte, že je scénář dírkovaný více než cedník. Některé díry jsou zanedbatelně malé, ale jiné jsou nepřehlédnutelné. Jsou filmy, kde se logické chyby dají přehlížet. U tohoto filmu to však nelze. Tento film by měl na logické propracovanosti stavět. Co si budem povídat. Bohužel na ní nestaví. Lepší 2*.

Četník a četnice (1982)

Poslední díl celé četnické hexalogie. Hmm hexalogie, to je ale pěkné slovo. To koukáte co? To je mnohem lepší pokoukáníčko než sledování četníků a četnic v totálně hloupém příběhu. Funés předvádí svůj standart, ačkoliv už si nad ním zubatá výhružně brousí kosu. Celkově na mě film působí tak, že už tvůrci nevědí, jak zařídit nějaký vtípek a přitom se neopakovat. A takhle nevědí od samotného začátku až do samotného konce. Odpad to není pouze díky pěkným četnicím a z úcty vůči de Funésovi a jeho celoživotnímu dílu.

Četník a mimozemšťané (1979)

Rozhodně vtipnější než Četník ve výslužbě. Nicméně ten nápad s mimozemšťany mi přišel totálně ujetý. Obzvlášť provedení ufa je více než zarážející. Průšvih je to ale celkově. Vtipné momenty musíte hledat s lupou. Série už od minulého dílu začíná jít do háje. 2*

Četník ve výslužbě (1970)

Hmm, tak tohle byl díl totálně o ničem. Kromě počáteční scénky točící se kolem zabezpečení domu jsem u filmu ani nevěděl co je to smích. Ač nerad, tak musím dát pouze *.

Svět podle Prota (2001)

Velmi zajímavý film s úžasným Kevinem Spacey v hlavní roli prapodivného Prota. Příběh je zasazen do velmi příjemného prostředí blázince, což je téměř vždy prostředí, které vede tvůrce k úspěchu. Vsadil bych boty, že si závěr každý vysvětlí jinak a přitom všichni správně. Zejména první polovina filmu byla perfektní a byl jsem prakticky rozhodnut dát plné hodnocení. Bohužel poté přišlo na scénu totálně hloupé hypnotické cvičení a můj filmový zážitek se začal postupně rozpadat. Film si mě však z kraje vtáhl natolik, že jsem jej vnímal se zvýšeným vnímaním, takže jsem si nemohl nevšimnout pár navzájem se vyvracejících faktů o životě na planetě X-PAX. Samozřejmě ve filmu nechybí ani pár nesmyslů, které ovšem opomíjím automaticky, protože se jedná o film, a dokonce o sci-fi film. Dávám takové pěkné 4* a nebojím se film doporučit dále. Asi nesedne úplně každému, ale to do doby než některý film vytvořím já asi žádný.

Četník se žení (1968)

Jednoznačně je tento díl ze třech prvních tím nejslabším. Smát už se není skoro čemu. Dávám velmi slabé 2*.

Četník v New Yorku (1965)

O trošku horší díl než Saint Tropez. Ovšem i zde se daji najít luxusní scénky. Třeba když de Funés učí svoje franzouzské kolegy anglicky. Moje hodnocení tedy zůstane s tím, které jsem zanechal v Saint Tropez totožné. 3*