Pitrsss

Petr Jiranek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 6.5.2016  01:31

Po nespočtu shlédnutí v televizi a na notebooku jsem to konečně viděl i v kině. Úžasný film plný psychotické atmošky. Hopkins je neskutečný. Legendární biják, díky za něj.

• 18.8.2014  00:36
    96 hodin (2008)

Stačí přečkat úvodních 20 minut na nastínění něčeho, čemuž by se s přimhouřením obou očí dalo říkat "příběh". Poté se pohodlně usadit a sledovat, jak Liam Neeson holýma rukama vymlátí polovinu albánského podsvětí v Paříži. Nic než akce. Koulervoucí akce. Gejzíry koulervoucí akce. Bez jakéhokoliv zbytečného uhýbání a odboček. Neeson provádí redukování albánského obvatelstva charismaticky a s naprostou elegancí a grácií, až to celé skoro působí uvěřitelně a chytře, i když vlastně vůbec není. Neesonovo osobnostní kouzlo na mě zapůsobilo až do té míry, že jsem se přistihl, jak se s každým dalším popraveným špindírou cítím lépe a lépe, až sem se ve finále tetelil blahem. Tenhle zmrdský pocit zadostiučinění ve mně vyvolá přibližně 1 akční film z 20. Tohle je právě on.

• 15.8.2014  01:45
    Sunshine (2007)

Čím víckrát jsem tenhle film viděl, tím více si uvědomuji, o jak ojedinělou záležitost, v rámci poslední let, se jedná. Pro fanoušky vesmírného sci-fi naprostá nutnost. Poctivě vystavěná minimalistická atmosféra, tak typická právě pro Boyla, vykreslena několika skvělými lokacemi vesmírné lodi a všudypřítomným a zneklidňujícím sluncem. Celková vizuální stránka je úžasná. Takhle to má vypadat.

• 2.2.2014  15:59

Rickyho humor mi sedí strašně moc a i když komediální projekty všeho druhu absolutně nevyhledávám, na Gervaise si čas vždycky rád udělám. S Pilkingtonem jsou prostě neuvěřitelně sehranou dvojkou...

• 2.2.2014  15:53
    Všemocný (2011)

Instantní oddechovka na nedělní odpoledne, ke které se člověk už sotva kdy znovu vrátí. Nicméně má dobré tempo a styl a celkově jsem se při sledování prostě dobře bavil, i když to vlastně žádnou extra hloubku nemá...ale je to pokaždé vůbec potřeba? 70%

• 12.8.2013  00:31
    Strašáci (1971)

Peckinpahův styl miluju a přál bych si hodnotit o dost výše, ale co se dá dělat. Tohle není studie násilí, tohle je studie toho, jak znechutit diváka špatně napsanými postavami a spoustou nezvládnutých a do prázdna vyznívajících scén. Místo hutné a depresivní atmosféry to celé působí prostě jen tupě a hloupě. Hoffmanova žena - co scéna, to úplně jiné chování, úplně jiná poloha, úplně jiná osobnost. Jak kdyby byla po lobotomii mozku, akorát jí pokaždé odebrali jinou část. (Spoilery) Nakonec v klidu pustí domů chlapa, který jí očividně přišel znásilnit a ještě mu nalije panáka. Na zdraví. A jestli tam něco působilo znepokojujícím dojmem, tak to bohužel byly příšerné herecké výkony většiny vedlejších postav. Hoffmanova tří vteřinová "přeměna" ze zakřiknutého hňupa do role terminátora, který se jen tak mimochodem rozhodne nasadit život svůj a své ženy za místního mentálně retardovaného hocha a suverénně odpravil tlupu ozbrojených balíků, kteří by si s ním normálně do minuty poradili atd..Zvláštní, jak jen o rok mladší The Getaway i po 40 letech působí naprosto svěže a nadčasově, přitom ze Straw Dogs čpí stoletá zatuchlost.. 40%

• 25.7.2013  00:22

Zhruba do poloviny hodně nadprůměrná kriminálka. Poté však pitomý scénář nasměruje hlavní postavu směrem, který prostě nedává smysl. Ale člověk si řekne fajn, nebudu to brát tak vážně,bez toho by děj nemohl pokračovat, tak jedeme dál. Ale tím bohužel série nelogičností jenom začíná a jeden nesmysl následuje druhý. K zblití patetické závěrečné scéně se asi nemá cenu rozepisovat, místo závěrečných titulků tam měla být spíš americká vlajka a hrát měla hymna. Věčná škoda promarněného potenciálu - celá první polovina filmu, vynikající Phoenix, úžasná Mendes, výborně zfilmovaná automobilová honička... Když Wahlberg hraje moralizující a za srdíčko rvoucí vážnou roli, tak to podle mě většinou nedopadá dobře... 55%

• 1.7.2013  00:57
    Mother's Day (2010)

Zajímavé je, že jsem si během sledování několikrát vzpomněl na Saw, aniž bych věděl, od kdo Mother's Day vlastně je. Ale na rozdíl od sequelů zmíneného filmu se Mother's Day brilantně vyhýbá jakýmkoliv chybám, slabým místům nebo jiným přešlapům a neochvějně kráčí po cestě brutality, sadismu a buranství, až k jednomu z nejvíce strhujících závěrů, které jsem za poslední dobu viděl. Audiovizuální stránka filmu je určitě zdařilá a musím říct, že za mě, film ani na minutu neztratil nasazené tempo. Při popravování jednotlivých postav jsem se doslova tetelil blahem, respektive sral strachy a šokem. Ano, tohle já rád. Díky Mami. 95%

• 30.6.2013  01:22

I přes super námět, vynikající herce - (De Niro - klobouček, C.Murphy/S.Weaver - patří k mým oblíbeným) to podle mého názoru nestojí za moc. Atmosféra byla chvílemi až pohlcující, bohužel po většině interesantních scén následoval příval táhnoucí se nudy a gumových dialogů, který to celé zadupal do země. Závěr příšerný. Škoda, potenciál tam byl. 45%

• 30.6.2013  01:03

Řemeslně dobře natočený film, který nedává vůbec žádný smysl, absence nějaké logiky příběhu či chování postav je patrná už po úvodních několika minutách. Zata syrovost a vyobrazení brutality je na solidním levelu a smysl rozhodně dává :) ... Prostě klasický redneck thriller se vším, co na něm milujeme nebo nenávidíme. (SPOILER) Když v polovině filmu vyšlo najevo, že půjde o pomstu, osobně sem čekal nával napínavých scén, tajemných a hutných přešlapovaček apod. Ale že půjde "pouze" o důvtipné a do značné míry vynalézavé lesní popravování jednotlivých ústředních výtečníků jsem vážně nečekal..tenhle film má koule. Díky bohu za ně. 70%

• 25.3.2013  15:07

Uvidíme co po druhém, třetím a čtvrtém shlédnutí. Poprvé jsem z kina odcházel trochu zmatený. Tarantino je můj osobní bůh, ale Oscaru za scénář prostě nerozumím.

• 25.3.2013  14:46
    Váňa (2012)

Já nemám rád tenhle typ naprosto nezvládnutého a špatně sestříhané dokumentu, který se potácí od ničeho k ničemu a vlastně sám neví, co chce říct. Natožpak, když je o obrovském křupanovi.

• 25.3.2013  00:03
    Mama (2013)

Jestli jsem dal Sinisteru 4* tak tady musím jít o půlku níž. Původní, tří minutový filmeček mě neskutečně navnadil, ale tohle mi přišlo úplně debilní. Nepomohl ani prázdný kinosál ve 23 hodin. Copak o to, natočené je to docela hezky, hudba vybrána pečlivě, ale to je asi tak všechno. Úplně nelogické chování postav, pes, který vyčmuchá z 5 let tlející panenky stopu, v pokoji scéna nejtemnější noci a za okny prosvítá slunce..tupé béčko v áčkovém kabátku. Del Toro se nezapře, ale vlastně mi ty prvky spíš vadily. Při závěrečné, až k pláči patetické a nechtěně směšné scéně jsem už v podstatě zvracel pod sedačku. Všeho všudy stojí za zmínku 2 scény. Z toho jedna je z původního kraťasu (nájezd Mamky). Tohle mi prostě nesedlo. 40%

• 8.2.2013  13:21

"Rolník Josef Skácel orá ještě postaru. Jeho myšlenky však vidí o kousíček dále, než na konec dnešní brázdy. Mluví se o traktorech, o parcelaci, o zcelování. Že skončí jednou dřina, při které tuhne hřbet a při níž člověk stárne ve čtyřicíti. Mluví se o Socialismu.))))

• 29.1.2013  11:31
    Méďa (2012)

Ale jo. Tohle je přesně ten typ filmu, ve kterém mi Wahlberg sedí a dokonce mě i baví. V šedi všech těch komedií dnešních dní je to celkem osvěžující počin, kde klasické sandlerovské klišé bourá nakouřený cool mluvící méďa, pár skvělých vtipů a vyšňupaný Flesh Gordon. 75%

• 29.1.2013  11:27

Zajímavý lidé s nevšedními nápady a invencí, tvořící v zajímavém prostředí, v celkem nezajímavém a dosti zmateném dokumentu, který jakoby nevěděl, co chce vlastně říct. Škoda. Ale rozhodně doporučuji dohledat si soundtrack.

• 29.1.2013  11:23

Klasický prototyp přizdisráčského pseudodokumentu, který maximálně deseti minutové sdělení toho, že nějaká ruská maryša z patnácti poschoďového kontejneru vylhala zoufalým lidem díru do hlavy, roztahuje na bezmála hodinovou stopáž, aby jako vznikl nějaký dokument.

• 29.1.2013  11:18
    Na cestě (2012)

Kritizovat film za absenci něčeho, co v něm vzhledem ke zpracované látce prostě není adekvátní hledat, je nesmysl. Film je vlastně tak trochu poloprázdný, tak trochu bezduchý a celkem přesně se ztotožňuje s odkazem celé té generace, alespoň tím způsobem, jakým jsem ten odkaz vždycky vnímal já. Někomu jistě může chybět nějaká zjevná motivace postav, něco hlubšího, co by tomu celému dávalo smysl. Mě ne. 70%

• 29.1.2013  11:08
    Provaz (1948)

Myšlenka dokonalé vraždy mě ve filmu vždycky přitahovala. Hitchcock se toho zhostil na výbornou a na pětníku lidově řečeno upletl z hovna bič. O některých hereckých výkonech nebo nedotaženém scénáři by se nejspíš dalo polemizovat, ale v paměti mi zůstala hlavně skvělá atmosféra, která houstne každou minutou tohodle bijáku. 80%

• 24.12.2012  00:24
    Once (2007)

Na můj vkus podprůměrný scénář a velice mizerné herecké výkony, hlavně ze strany Irglové. Na druhou stranu se mi strašně líbilo, jak upřímně to bylo natočeno (v první řadě bych vypíchl skvělou kameru) a jaká (ačkoliv to slovo v souvislosti s filmy nenávidím) milá a zároveň úplně pitomá atmosféra z toho ve výsledku vylezla. Byl by hřích nezmínit, bez přehánění, jeden z nejlepších soundtracků, jaký jsem kdy slyšel. Jak Hansard tak Irglová jsou vynikající hudebníci a nejen s uvědoměním si "pofilmových" reálií a s ohledem na geniální hudbu a rozumnou stopáž se jedná o zajímavé dílko. 70%

• 22.12.2012  21:20
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Musím říct, že první sérii jsem dokoukal dost těžce. Prázdné dialogy a vrcholně nesympatické postavy byly místy celkem utrpením, nicméně sem vytrval. Naproti tomu tolik kritizovaná série 2 mi sedla mnohem víc. Kašlu na nějakou malou akčnost a šetření na efektech nebo co, za mě to jenom přidalo na sžíravé atmosféře a takové té vnitřní stísněnosti a syrovosti. Přibylo pár zajímavých postav, změnilo se prostředí a já si WD konečně oblíbil. Ale 3. série? Po prvních deseti dílech naprostá šílenost, tvůrci se slušně řečeno urvali a já při sledování sral do výšky. Krutost, bezcitnost, zmar, spousta zajímavých a nečekaných zvratů...super. Edit: v půlce 4. série měním nekompromisně hodnocení na 5/5.

• 14.11.2012  00:20
    Ve stínu (2012)

Po první návštěvě kina za 4* , ale vlastně bych si dokázal s klidem představit 3* nebo 5*. Pečlivě vybrané obsazení, herecké výkony, hudba, v určitých momentech až neskutečně přesvědčivá dobovost, reálie a výprava, klobouček dolů. Na druhou stranu, od příběhu jsem čekal daleko víc. Je to prosté na můj vkus až moc, občas trochu kostrbatě vyprávěné. Rád se na to jednou, dvakrát podívám ještě. Ondříček není marný.

• 15.10.2012  14:46
    Cesta (2009)

Cesta se tváří maximálně deep, přitom celou dobu jen klouže po povrchu. Na mě až moc šedivý, až moc "real". 40%

• 13.10.2012  18:09

Pro mě je tenhle film návratem k podstatě žánru, ať už tomu říkáme horror nebo thriller. Pomalé, ponuré, depresivní a znepokojující...s minimem postav a těžko předvídatelnými dějovými zvraty. Od začátku do konce naprosto přímé. Takové filmy, jdoucí na dřeň, se už skoro netočí a je to škoda. 90%

• 18.8.2012  01:08

S povídkovými filmy mám v základě 2 hlavní problémy. Většinou kvalita jednotlivých částí dost kolísá a hlavně, povídka nedostane dost času, respektive, slibně se rozjíždí a v tom nejlepším je utnuta/přijde samoúčelný deus ex machina a ve mě zůstane pocit, že by si každý dílek zasloužil vlastní film. Ale Woody Allen se znamenitě vyhýbá oběma problémům a s vytříbeným stylem servíruje jeden příběh lepší než druhý. Při sledování sem se doslova tetelil blahem, protože tenhle styl humoru mi vyhovuje strašně moc. Jazýček vah mezi perverzí a dobrým vkusem zůstal přesně uprostřed. A řekněme si to na rovinu, vidět Allena, coby neurotickou a nedůtklivou spermii v životní velikosti, čekající na ejakulaci, to nemůže nechat chladného snad vůbec nikoho. 95%

• 18.8.2012  00:48

Těžko okomentovat film, při jehož sledování chvílemi prožíváte čirou filmovou extázi a vzápětí máte pocit, že větší srágoru snad nikdo nenatočil. Ten krůček mezi genialitou a naprosto prázdným blábolem je vážně hodně malý. Ale výsledná energie, kterou to ve mě zanechalo, se (řečí čsfd) nachází rozhodně v červených číslech. 75%

• 21.7.2012  00:46
    Prometheus (2012)

Očekávání byla z mé strany veliká, ale z kina jsem odcházel zmatený a tak trochu bezradný, co si o tom vlastně myslet. Nekonečně dlouhý rozjezd, poté místy dech beroucí atmosféra s příslibem tolik očekávané interesantní zápletky/rozuzlení a nakonec naprosté vysrání se na více než hodinové, lopotné připravování půdy pro něco, z čehož se vyklube klasická céčková vyvražďovačka s nelogickým chováním postav. Že se Ridley ujme zrovna takového scénáře, to mi rozum nebere. 55%

• 21.7.2012  00:32

Klidně bych si vsadil, že drtivá většina filmových diváků má něco, o čemž ve skrytu duše ví, že je to vlastně naprosto nevkusný a bezcenný brak, jehož existence v podstatě uráží vynález kinematografu. A přesto to z nějakého nepochopitelného důvodu miluje...

• 21.7.2012  00:24
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

To nejlepší, co jsem za dlouhou dobu viděl. Precizní a až znepokojivě trefné. 100%

• 20.7.2012  19:12
    Re-Play (TV pořad) (2009)

Já mám Re-Play rád. Sedí mi jak moderátorská dvojice, tak i konzolovější zaměření a celkem fresh rozhovory s tvůrci.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9