Kde je Hitler? (2010) (TV film)

Dokument, který se od začátku do konce plácá na místě, nepřináší jedinou objevnou informaci a nic neřeší. Ztráta času.

Diktátor (2012)

Cohenův humor mi byl vždycky hodně blízký, ale Diktátor mě nudil. Nemohu si pomoct, ale velká část vtipů mi přišla taková..jak to vyjádřit..."na sílu"..."upocená"..."účelová"...A upřímně jsem se zasmál jen u scén, které byly zveřejněny už v traileru. Ali-G měl břink a vtip, Borat byl skvělou satirou, Diktátor u mě neboduje ani v jednom. 45%

Matrix (1999)

I po těch 13ti letech a X shlédnutích strašně těžko hledat , co bych tomu vytkl. Sedí naprosto všechno. Matrix redefinoval žánr Sci-Fi, za tím si prostě stojím. Kult. Mimochodem v momentě, kdy Neo zastaví kulky, se cejtim pokaždý strašně tvrdě. 95%

Truman Show (1998)

Po pravdě řečeno, už několik let se rozhoduji, zda Truman show patří do mé "5ti hvězdičové kategorie", či nikoliv. Nicméně po posledním shlédnutí ji tam řadím. Nemůžu si pomoct, ale ten námět a nadčasovost jeho zpracování je dech beroucí. Mimochodem, jestli někde zcenit herecké kvality Jima Carreyho, tak právě tady. Jedinou výtku mám k trochu patetickému a jemně nedotaženému konci. 90%

Respekt (1992)

Uvěřitelné herecké výkony, špinavá, Harlemská atmosféra a skvělý hudební podmaz, to jsou podle mě jediné kladné stránky tohodle filmu, které ho zároveň dělají filmem vynikajícím. Občas stačí málo. 85%

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jestli někde použít slovo "kultovní", tak právě tady. V životě by mě nenapadlo, že se dá televizní seriál natočit tak neuvěřitelně dobře. Zvlášť první série patří vůbec k té nejlepší filmařině, s jakou jsem měl kdy tu čest se setkat. Psychotická atmosféra, dokonalé herecké charaktery, naprosto napínavý příběh a zároveň ohromná porce nadhledu, vtipu a bizarnosti. Nesmím zapomenou zmínit dost možná nejlepší soundtrack všech dob. Už je to hezkých pár měsíců, co jsem Twin Peaks dokoukal, ale stále to ve mě žije. Horký a dobrý černý kafe, pořádný kus koláče, sovy, semafory, Douglasovy jedle a všechno ostatní....Tohle mě neuvěřitelně ovlivnilo. 100%

Bílé peklo (2001)

Je to poctivá filmařina. Ale...během přibývajících minut to notně ztrácí šťávu. Spoiler: Naprosto mě štval fakt, že velitel zapadlého tábora na konci světa pronásleduje jednoho jediného uprchlíka přes půl světa, jako by se nechumelilo a nakonec ho ještě ke všemu dopadne. Neznám ten původní příběh, jak to bylo ve skutečnosti, ale tohle mi přišlo přitažené za vlasy už moc. Neřekl bych na to ani slovo, kdyby ten film jinak nebral sám sebe tak vážně...Nemluvě o konci, který mi osobně přišel strašně patetický. Přesto má film své silné pasáže. Nicméně Útěk ze Sibiře mi sedl o dost víc. 60%

Země mrtvých (2005)

Stručně řečeno: poctivá, nadprůměrná zombiovka, která ničím úplně neoslní nebo nepřekvapí, ale fanoušek tohodle žánru jí rozhodně ocení. 75%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

K westernům mě dostal můj děda, se kterým sem je jako dítě sledoval. V průběhu dalších let jsem ale k tomu žánru tak nějak ztratil vztah, což byl hlavní důvod, proč jsem se k Buono, brutto, cattivo takovou dobu odhodlával. "Tři hodiny, panebože, to musí být nuda"... = jeden z mých největších filmových omylů. Je to naprostá jízda, vtipná, drzá, plná skvělých herců a doplněna geniálním hudebním podmazem. Závěrečnou hřbitovní scénu řadím mezi vůbec to nejlepší, co jsem kdy viděl. 90%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Do kina sem šel bez jakékoliv kwovledge o tomhle filmu. Šel sem prostě na Scorseseho. A dobře sem udělal. Film mě nepřestával překvapovat a ve 3/4, po odhalení hlavní pointy, jsem byl už v podstatě spokojený. Líbila se mi především ta atmosféra, filmařsky dokonale sedící na dobu i místo děje. Po řemeslné stránce bravurní - úchvatné, o tom se asi bavit nemusíme - prostředí, masky, kamera, hudba... Příběh ani nějaké extra emoce jsem v tom neviděl, ale jak říkám, tady to vůbec nebylo potřeba. Mimochodem, Sacha mi konečně dokázal, že je to nejen komik, ale i herec. Co mě nemile překvapilo - v Paříži se mluví anglicky...ale chápu, v opačném případě by na ten film v té Americe nepřišel už vážně nikdo. A taky škoda jedné, do očí bijící, filmové chyby, které jsem si všiml i v kině, což se mi běžně nestává. Čekal bych, že tohle si Scorsese pohlídá, ale to bych už zabíhal do nesmyslných detailů. 80%