mirkaaa

mirkaaa

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.4.2012  16:56
    Střípky vzpomínek (TV film) (1996)

Tento film patří k těm lepším, natočeným podle románu D. Steelové. Herci hrají přesvědčivě a líbil se mi i děj. Takový nenáročný, oddychový film.

• 24.11.2010  17:06

Je to sice úchylárna, ale mě se ten film docela líbil. Poprvé jsem ho viděla asi tak v pubertě a tenkrát se mi líbil. Dneska je to pro mě spíše nostalgie, ale klidně se na film podívám znovu.

• 24.10.2010  10:24
    Metráček (1971)

Můj oblíbený film pro mládež. V pubertálním věku jsem ten film měla moc ráda a také jsem četla knížku. V dnešní době je to pro mě spíše vzpomínka na bezstarostné mládí, ale i tak se na film podívám ráda znovu. Ve filmu se mi asi nejvíce líbila postava tělocvikáře Bohouška v podání Ladislava Mrkvičky a jako většině ostatních uživatelů také krátký výstup Helenky Růžičkové coby nevítané tetičky. Zkrátka takový milý, oddechový film zachycující dobu dospívání.

• 3.10.2010  13:33

Silný, zajímavý film, s výborným Jeffem Bridgesem a naprosto excelentím Kevinem Spaceym. Není to klasické sci-fi, ale spíše příběh se sci-fi nádechem a hlavně vybroušenými dialogy, které mě vtáhly do děje. Samotný konec filmu je trochu zvláštní, jako by ani nezapadal do předchozího děje. Zůstává tedy na divákovi, aby si určil identitu Prota.

• 20.9.2010  19:38
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Přiznám se, že jsem se na Esmeraldu dívala. Nesledovala jsem jí úplně od začátku, ale sledovala jsem jí až do konce. Uznávám, že to není žádné umělecké dílo, ale házet to do odpadu mi přijde trochu moc. Myslím, že všichni intelektuálové by se měli nad sebou zamyslet. Člověk se chce taky někdy odreagovat a vypnout a nemuset nad filmem přemýšlet. A jako oddechovka je Esmeralda dostačující. Aspoň pro mě. A mimochcodem: nevěřím tomu, že všichni odpaďáci se na ni nedívali nebo sledovali jen jeden díl. Prostě to jen většina nechce přiznat, což je dost pokrytecké.

• 16.9.2010  11:00

Vynikající Nataša Gollová v roli majitelky zchátralého hotelu. I zde, stejně jako ve filmu Eva tropí hlouposti ji zdatně sekunduje Oldřich Nový, tentokrát v roli nápadníka. A pozadu nezůstávají ani pánové Pivec, Pešek a Novotný - Vy jste pozůstalí? Ne, my tady spíše pozůstáváme. Nestárnoucí komedie.

• 6.9.2010  11:23
    Cesta do Rokycan (TV film) (1981)

Klasický příklad manželského soužití po x letech. Dialogy jsou vytříbené k dokonalosti. Vladimír Menšík a Iva Janžurová hrají fantasticky a do toho jim zdatně sekunduje Vladimír Dlouhý. Zkrátka vynikající konverzační komedie .

• 29.8.2010  10:07

Globálně vzato - je to průměrná komedie, která nijak neurazí a místy je i vtipná. Námět není špatný, zápletka s výměnou dvou naprosto odlišných postav se mi líbí, pouze mohla být lépe zpracována.

• 8.8.2010  10:58

I mě se tato pohádka velmi líbila a stejně jako ostaní nechápu nízké hodnocení. Myslím, že je to jedna z mála inteligentních pohádek, které po revoluci vznikly, ale to jen opakuji, co je tady již napsáno. Vladimír Dlouhý je výborný herec a hodí se k němu role spravedlivého a moudrého prince.

• 8.7.2010  09:24
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Moje oblíbená soutěž. Viděla jsem každý díl a na každý jsem se těšila jako malá. Škoda, že dnešní zábavné soutěže už nemají takovou úroveň.

• 18.3.2010  19:41
    Studentka (1988)

Krásná Sophie Marceau a charismatický Vincent Lindon. Oba herci hrají přirozeně a je tam cítit jiskření. Celý film navíc podtrhuje nádherná hudba Vladimira Cosmy - nejvíc se mi líbí ústřední píseň You call it love. Tento film jsem viděla poprvé zhruba před 20 lety a zamilovala jsem si ho. Proto mě potěšilo, že ho nyní vydali na dvd a já ho mohla opětovně zhlédnout. Tento film rozhodně patří mezi mé oblíbené romantické filmy.

• 7.2.2010  19:03
    Šejk (TV film) (2009)

Jaroslava Duška mám ráda, ale myslím si, že nemá zapotřebí hrát v takovém stupidním filmu. Ostatní herci jsou víceméně béčkoví, tam se to dá alespoň pochopit. Jinak tato rádoby komedie byla spíše tragedie a rozhodně neměla co dělat v hlavním vysílacím čase. Ten jeden bod je za Jaroslava Duška, kterého si jako herce jinak vážím.

• 13.12.2009  08:42
    Videostop (TV pořad) (1985)

Nejlepší soutěžní pořad z dob minulých. Jan Rosák byl v té době na vrcholu své kariéry a líbil se mi i Karel Čáslavský. Videostop jsem sledovala pokaždé.Škoda, že dnes už nikdo nedokáže natočit podobnou filmovou soutěž, která by dokázala pobavit a měla úroveň.

• 5.12.2009  08:48

Komedie s detektivní zápletkou, ve které si naposled zahrála Nataša Gollová. Ve filmu se mi nejvíce líbily ty dvě "potrhlé tety", které se neustále pletly do vyšetřování. Dobrý byl také Jiří Hrzán, který ale podle mě malinko přehrával. Celkově je to ale slušná komedie, jenom ji vysílají až příliš často.

• 5.11.2009  16:59

Příběh o důsledku mladické nerozvážnosti, Bezstarostný Zdeněk se náhle ocitá na životní křižovatce a musí voliit mezi studiem na konzervatoři nebo péčí o dítě, které navíc ani není jeho. Dá talentovaný mladík přednost kariéře nebo přijme zodpovědnost a postaví se k problému čelem.? Vladimír Javorský ve svém nejlepším filmu předvádí výborný výkon. Pokaždé, když film vysílají, tak si ho nenechám ujít.

• 12.10.2009  18:28

Překvapuje mě tak nízké hodnocení. Netvrdím, že ten film je nějaké veledílo a uznávám, že Marie Poledňáková má svá nejlepší pracovní léta už nejspíš za sebou, ale házet ho do odpadu, to je na mě trochu moc. Mě osobně se film docela líbil. Šla jsem na něj do kina s představou, že se dobře pobavím, a to se také stalo. Ostatně bavili se i mí přátelé a diváci v sále. Myslím si, že v rámci žánru je to poměrně solidní oddychová komedie. Z herců bych vyzdvihla Evu Holubovou, Oldřicha Kaisera a hláškujícího Bartošku. Jediné, co bych vytkla je až zbytečné množství postav a závěr, který je podle mého názoru vyhnaný "ad absurdum". Rozhodně je ale tato komedie lepší než předchozí počin paní režisérky.

• 20.9.2009  11:45

Nestárnoucí komedie s nerozlučnou dvojicí Bud Spencer a Terence Hill. Tento film patří k těm zdařilejším počinům z jejich spolupráce jako je Jdi na to nebo Sudá a lichá. Dalo by se říci, že je absolutně nejlepší. Zkrátka, když se ti dva rozzlobí, přijdou na řadu pěsti, začnou padat facky a o rvačku je postaráno. K tomu všemu svižná ústřední píseň Dune Buggy. V době reálného socialismu tento film (a jemu podobné) patřil k vrcholu zábavy. Já sama jsem na něm vyrůstala a výborně se při něm bavím i po letech.

• 7.8.2009  12:48
    Pearl Harbor (2001)

Válečné filmy zrovna nemám příliš v oblibě, ale Pearl Harbor je vyjímka. Snad proto, že je v něm i určitá dávka romantiky, takže se pořád jenom nebojuje. Největší zásluhu na celém filmu má Michael Bay. Ve filmu je vidět snaha o autentičnost a vizuálně je to velmi působivé. Patriotismus mi ve filmu zase tak moc nevadí, je-li film dobrý, vadil mi spíše herecký výkon Bena Afflecka. I když ani ostatní představitelé se zrovna moc nepředvedli.Jinak je to ale strhujcí velkofilm o jedné z nejznámějších bitev 2.světové války

• 4.8.2009  17:59

Nenáročná romantická komedie, která je předvídatelná už od začátku. Navíc Heather Locklear jsem od dob Melrose Place snad v ničem jiném ani hrát neviděla. A k tomu všemu přeslazený konec. I romantická komedie může mít úroveň, ale tohle bylo poměrně stupidní.

• 25.7.2009  09:36

Tento film patří mezi výkvět naší kinematografie a je obsazen výbornými herci. Adaptace románu Bohumila Hrabala v režii Jiřího Menzela dopadla na výbornou. Nejlepší z celého filmu je dnes už klasická scéna s razítkem.

• 13.7.2009  20:05
    Jádro (2003)

Filmy typu Armageddon nebo Drtivý dopad mám ráda, ale tento film se už tolik nepovedl. Není v něm sice typický patriotismus jako v Armageddonu, ale jinak je spíše nezáživný a vizuálně také pokulhává - prostě průměr.

• 12.7.2009  18:41

Komedie Zdeňka Trošky která patří mezi jeho zdařilejší. Úsměvné příhody z školních lavic a do toho Holky z naší školky. Zkrátka časy mého mládí a Kotvalda s Hložkem - zlatá osmdesátá léta.

• 12.7.2009  12:28
    Paní Piperová zasahuje (TV film) (1999)

Vynikající detektivka, která stojí a padá na samotné Jiřině Bohdalové. Ostatní herci jsou tam spíše "do počtu." Film má dobrou zápletku a nepostrádá vtip. Sledovat Jiřinu Bohdalovou, coby agilní paní Piperovou, jak se s vehemencí a zvědavostí sobě vlastní plete do vyšetřování vraždy, to zkrátka nemá chybu.

• 12.7.2009  10:31

Děj sice není špatný, ale je dost předvídatelný. Navíc Bena Afflecka zrovna nemusím a ani Gwyneth Paltrow mě v této romantice nijak neoslovila.

• 12.7.2009  10:25
    U mě dobrý (2008)

U mě spíš průměrný. Začátek filmu tak trochu připomíná Rozmarné léto, a první polovina filmu je spíše nezajímavá. V druhé půlce se to začíná konečně rozjíždět, je to taková česká verze Dannyho parťáků Celkově mě ale film příliš nezaujal a nezachránili to ani Bolek Polívka a Lenka Vlasáková, kteří podle mě hráli nejlépe. Hřebejk má na svém kontě lepší filmy.

• 12.7.2009  10:22

Vynikající akční film. Myslím, že pro Keanu Reevese to byla životní role a Sandra Bullock zase dokazuje, že dokáže dobře zahrát i v jiném žánru než romantickém. Film nepostrádá akci, rychlé tempo a celý film je dobře rozjetý od začátku do konce.

• 11.7.2009  09:48

Musím přiznat, že jednička se mi líbila víc. Pokračování je o trochu slabší, hlavně děj je podobný jako v prvním díle, ale přesto postrádá šťávu a atmosféru.

• 5.7.2009  14:09

Nuda od začátku do konce. Tedy téměř od začátku. Prvních zhruba deset minut filmu vypadá slibně. Nelíbil se mi rádoby humor Petra Čtvrtníčka. A korunu všemu nasadil monstrsumec. No comment!

• 4.7.2009  00:02

Helenu Růžičkovou mám ráda, ale tento film nezachránila ani ona. Je to snad ještě horší než Kameňák. Ten jsem alespoň viděla celý. Myslím, že Helena Růžičková, a nejen ona, nemá zapotřebí hrát v takovém propadáku. Je to přímo tristní.

• 3.7.2009  20:33

Novákovi vs Bartáčkovi. Obě maloměšťácké rodiny si navzájem dělají naschvály a vymýšlejí různé fígly ve snaze vypadat "hogo fogo". Ve filmu se odráží typická česká vlastnost - závist. Myslím, že i v dnešní době existují nějací "Novákovi" a "Bartáčkovi" a "sousedská válka"je reálný pojem. Tato komedie patří k těm nestárnoucím a je obsazena vynikajícími herci. Nejlepší výkon podávají Miloš Kopecký, kterému zdatně sekunduje Iva Janžurová, hned po nich bych zařadila Stellu Zázvorkovou. Pozadu nezůstávají ani "béčkoví" herci František Peterka a Luděk Sobota.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11