Válka policajtů (2024)

Výborné. Na začiatku treba dať filmu šancu, prvú polhodinku sa príbeh len rozbieha. Okrem absolútne nepochopiteľne obsadeného Rytmusa, ktorého výkon je doslova to najhoršie, čo sa dá na nehereckom hraní v sk produkciách vidieť, má film veľmi pekne napísaný scenár, nehrá sa na nejaké zbytočné vymýšľanie nového a vyždíma z Bártu a spol. maximum. Koniec ako v tomto filme mám ako pozitívny človek rád. Aspoň vo filmoch by dobro malo seknúť zlo. Výborné.

Karlos (2024) odpad!

Šialene zlé. Ani neviem ako to celé popísať, najjednoduchšie to asi zhrniem tým, že na filme o jednom z najinšpiratívnejších športovcov súčastnosti bolo skutočne nula vecí, ktoré by zaujali. Od scenára, cez réžiu, strih, hudbu, invenciu až po to ako to celé dali tvorcovia dokopy je to jednoducho strašná fraška, ktorú si rozhodne Karlos nezaslúžil. Vyznie to, ako by to točil niekto z jeho rivalov, ktorý ho nemá rád, a v kontexte s extrémne zaujímavým životom a kariérou je to doslova premrhaná šanca. Nechcem porovnávať, ale oproti Větrovského športovým filmom je tento paškvil doslova ku Karlosovi neúctivý.

Prezidentka (2022)

Skvelá rozprávka, skvelo natočená, skvele zahratá. Je mi úplne jasné, že je to Nothing Hill CZ version, ale proste ma to zabavilo a nijako neurazilo. A vajgle na chodníkoch som si vedel domyslieť, je to kurva rozprávka.

Na křídlech vážky (2002)

Toto spracovanie kontroverznej témy sa mi veľmi páčilo. A vôbec, návrat k tejto filmovej dobe bol osviežujúci.

Pumpa (2020) (seriál)

Jedným slovom skvelé. Komédia má baviť a táto rozhodne baví. A Mišo Kubovčík je proste kráľ ✌️

Policie Chicago (2014) (seriál)

Výborný seriál. Po prvom videnímsom bol alergický na Hnkov dabing, myslel som si, že je afektovaný. Bol som debil.

Takmer zabudnuté (1998) (pořad) odpad!

Obludné boľševické Silvestrovské estrády plné pretvárky a faloše.

Chatrč (2017)

Krásny film. Škoda, že tak veľa ľudí si myslí, že je to film o náboženstve. Ja som ateista, nepokrstený, ale s veľkou pokorou ku všetkému, čomu nerozumiem. Myslím, že film stojí za pozretie a zamyslenie. A myslím, že viera nemusí byť nutne spojená s náboženstvom a so stádovitosťou.

Učitelka (2016)

Skvelá výpoveď o prasatách, ktoré existujú v každom režime, no len v komunizme mali možnosť extra vyniknúť

Jsem božská (2018)

Z týchto ľahkých prihlúplych komédií je táto asi jediná, čo stojí za pozretie. Príde mi to fakt milé a miestami aj vtipné. Nemôže byť súčasná komédia aj fain ?