Dowson

Česko

Twitter: Dowson

3 body

• 4.6.2013  22:31
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Shingeki no kyojin zaujme postavami s uvěřitelnou motivací a emocemi, které posunují děj kupředu. Nelineární vyprávění střídá efektní akce, kterou se daří vygradovat do závratných výšin. Původní manga si libovala ve vyhrocených a nečekaných situacích, ty zde dostávají díky vymazlené animaci nový rozměr. Přidáme-li k tomu střet dvou světů, tísnivého života za zdmi a brutálního tam venku. Dostaneme (prozatím) jednu z nejlepších manga adaptací roku.

• 28.7.2011  15:06

Závažná témata nemusí být vždy podávána s kamennou tváří, k pochopení problému lze dojít i skrze humor. Tak je tomu právě v případě snímku Almanya. Poetické zpracování neubírá nic na vážnosti tématu. Naopak dává prostor k zamyšlení místo toho, aby šokoval a nutil tak diváka k souhlasnému přikyvování. Film sází na mezigenerační a kulturní problémy, ze kterých vzniká většina komických scén. Nutno podotknout, že taková sázka se vyplatila. Pro mě osobně, po dlouhé době komedie u které jsem se od srdce zasmál. [MFFKV 2011]