Roman.Caesar

Česko

1 2 3 4 následující >>
    • 2.4.2009  02:13
    O život (2007)

Většinou trapné, nudné, až na pár určitých scén. Nechci to hodit do odpadu, protože tam jsou ještě mnohem horší filmy, a protože jsem fanoušek českého filmu, takže se zavřenýma očima 35% a nikdy více.

• 18.3.2009  20:20

nemyslím si, že to nebylo zajímavé. Nebyl to akční film ani typicky mafiánský. Je to prostě drama o životě a složitých životních rozhodnutích, pokušeních a přežívání. Je to film k zamyšlení, ne k přímému pobavení diváka.

• 13.3.2009  01:26

velmi depresivní drama bez jakýchkoliv světlých míst, žádné happyendy, spousta smutných příběhů vzájemně provázaných do celoživotního díla nebo spíše díla o životě jednoho divadelního režiséra. 2 hodiny a 4 minuty plné vynikajících hereckých výkonů v čele s Philipem Saymorem Hoffmanem, navíc strhující kulisy (New York v životní velikosti postavený ve skladišti), výborná kamera... Film není pro každého a přináší několik hlubokých myšlenek a životních mouder. Donutí vás přemýšlet nejen nad nimi. Nedoporučuju typickému divákovi TV Nova, protože nevydrží ani půl hodiny filmu, naopak vám, kteří máte rádi psychologická dramata, doporučuji vřele. 90%

• 5.3.2009  01:27

Budu hodnotit tak, jak bych hodnotil před minimálně 10 lety. Na dnešní dobu se samozřejmě všechny přístroje, softwary a efekty zdají směšné, ovšem ten film byl natočen v roce 1992 a tehdy to všechno bylo hodně sci-fi. Proto dávám 4. I přes herecké výkony :)

• 24.2.2009  21:21

Na sriál to zdaleka nemá, ale fanoušci seriálu to prostě musí vidět

• 22.2.2009  22:20

Velmi pěkný snímek. 85%

• 21.2.2009  05:51
    Sex Drive (2008)

Dal jsem si jen unrated verzi, proti všem doporučením. Pár oplzlých komentářů od tvůrců navíc, hodně koz navíc, několik ptáků... Ale jde o komedii samotnou. Je sice dost předvídatelná, ale od takového filmu člověk nesmí čekat moc, musí mít od začátku slušný nadhled. Potom má tato komedie hodně okamžiků, kdy se zasmějete. Takže s nadhledem 80%, kdo nemá rád blbiny a neumí se odvázat, tomu nedoporučuji...

• 10.2.2009  12:10
    John Doe (TV seriál) (2002)

Nevím věci, které bych vědět měl, ale vím věci, které bych vědět neměl... Začátek seriálu je trochu slabší, občas si člověk všimne jasných nesrovnalostí, Dominic Purcell rovněž ještě není tak dobrý jako v Prison Break, ale když přivřete oko, je to celkem zajímavé a postupně se to rozjíždí (odkrýváním fragmentů minulosti). Svým způsobem je to něco jako The Mentalist, jen John Doe se netváří jakoby to všechno jen nějak uhodnul, ale všechno si podkládá fakty, statistikami, atd. Edit: od konce jsem čekal něco jiného, velmi překvapivé, avšak seriál byl ukončen, takže ač by se dalo slušně navázat, pokračování už se nedočkáme...

• 23.1.2009  08:26
    Gary Unmarried (TV seriál) (2008)

Překvapivě dobrý sitcom, některé epizody sice nejsou tak vtipné jako jiné, ale některé jsou zase skutečně velmi povedené a člověk se u nich hodně nasměje. 80%

• 22.1.2009  23:01
    Mariachi (1992)

Film jsem viděl bohužel s trapným český dabingem, což mému dojmu jistě velmi uškodilo. Celkově se ovšem IMHO jedná i tak o slabší dílo, i když jsem se snažil přihlížet k tomu, že to byl nezávislý film, atd. Nesedl mi.

• 22.1.2009  10:33
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

Stejné jako Hustle a přece to není Hustle. Hustle je ze staré školy, má svůj šarm, styl a metody. Tohle jsou zloději pracující na podobné bázi, ovšem jsou to moderní podvodníci, využívají nejmodernější techniku a metody. Přesto poměrně dost povedené.

• 21.1.2009  10:56
    RocknRolla (2008)

tak nevím, tenhle film mě hodně zklamal. Vlastně mi to celý přišlo buď jako vykrádačka starších podobných filmů, jako podivné a zkažené parafráze některých známých situací z podobných gangsterek nebo jako dost nepovedená parodie. Pořád jsem váhal, jestli to má být pokus o jedno nebo o druhé. Celkově je to pěkná slátanina, ale za některé herce, hudbu a britský humor 65%.

• 21.1.2009  07:35
    Karamazovi (2008)

tak tohle mě totálně dostalo. Samozřejmě celému filmu dává dost i dílo Dostojevského Bratři Karamazovi, ale nelze opomenout skvělé výkony herců. U Ivana Trojana bych ani nic horšího nečekal, ten IMHO patří mezi dnešní špičku, ale velmi mě překvapili herci i další herci, kteří nejsou zas až tak moc známí (divadelníci, TV produkce, pár menších rolí). Navíc nápad natočit tuhle hru ve staré slévárně Nové Huti a navíc za účasti zaměstnanců - Poláků (ve skutečnosti je to trochu nereálné, protože na chátrající fabriku, která nic nedělá, tam bylo lidí až moc), se mi taktéž velmi zamlouval. Protože jsem o filmu nic nevěděl předem, čekal jsem zas nějakou hloupost na úrovni televize, kterou jsem i jistou dobu pociťoval a nemohl jsem se zbavit dojmu, že to tenhle film dál nedotáhne, ale bylo to stále lepší a lepší. Nakonec smekám a dávám 95%

• 20.1.2009  05:45

krásná pohádka v kombinaci s britským humorem, výbornými herci (Robert de Niro a Michelle Pfeiffer jsou prostě legendy) a příjemnou hudbou opravdu funguje. Jsem velmi rád, že S. M. Geller odmítla hlavní roli, protože mi zdaleka není tak sympatická jako Claire Danes. A nakonec vyšlo i to, že režii odmítl Terry Gillian. Matthew Vaughn ji zvládnul minimálně stejně dobře. 90%.

• 19.1.2009  03:17
    Yes Man (2008)

Výborný způsob zpracování jedné pravdivé a skutečné životní moudrosti formou komedie, opět s bezvadným a vyzrálým Jimem Carreym a okouzlující Zooey Deschanel. Rozhodně jedna z těch úplně top komedií, které jsem poslední dobou viděl. 90%

• 18.1.2009  15:20

Výborný seriál z právnického prostředí, kde se protíná případ miliardáře obžalovaného z defraudace s praktikami jeho poskoků, kteří neváhají použít jakékoliv prostředky ke zvrácení případu, což se hrubým způsobem dotkne životů všech zúčastněných. Opět velmi dobré herecké výkony Glenn Close, Rose Byrne a Željko Ivanka. Nechápu, jak někdo může ohodnotit tento seriál dvěmi hvězdičkami, snad neviděl všechny díly a utekly mu závažné momenty, kvůli čemuž pak dále nevěděl, co se vlastně děje. Rozhodně doporučuji.

• 15.1.2009  23:30
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

Příběhy pacientů jsou sice zajímavé a Paul bojuje jak s nimi, tak s vlastními životy, ale každý díl je jen o sezení u něj v "kanceláři" a je to trochu nuda. Skončil jsem u 25. dílu a dál už pokračovat nebudu. Chybí tomu šťáva, nějaká ta vsuvka odjinud by občas neškodila.

• 11.1.2009  05:49
    Milk (2008)

Sean Penn si za svůj úžasný herecký výkon zaslouží nominaci na Oskara.

• 7.1.2009  01:35

K tomuto filmu asi není, co dodat. Vynikající drama jak tehdy, tak i dnes. Pořád z něj lze cítit atmosféru protektorátu, možná dnes více než dříve smekáme nad hereckými výkony Františka Smolíka a dalších.

• 6.1.2009  03:10

Mno, čekal jsem nějakou hloupost, ale tahle komedie mě dostala. Je to sice jen taková lehká pohodovka, ale nadhled nad stejnými problémy dvou mužů dvou různých generací jí právě dodává grády. Ben Kingsley i Josh Peck to sehráli opravdu výborně. Dokonce i drsní rapeři a jejich svět a hudba v tomto filmu vyzní úplně easy. A to jsem si před sledováním nedal ani jointa... No a co dodat k ženským? Fuck them! :) 80%

• 4.1.2009  17:19

Seriál jsem neviděl a ani vlastně nevím, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Je hloupý, místy až trapný a většinou vůbec vtipný, až na pár okamžiků. S Futuramou vůbec žádné srovnání není možné, protože bych je oba zařadil na protější konce žebříčků..

• 4.1.2009  04:47
    Gran Torino (2008)

už v mém hodnocení filmu Changeling jsem vychvaloval režii Clinta Eastwooda, za tenhle film ho patrně nemine soška. Hereckým výkonem ovšem dokázal taktéž velmi mnoho. Celkově se jedná určitě o jeden z filmů, které budou letos v pomyslné top 5, nejsem jím však tak velmi nadšen, jako někteří ostatní, kteří ho považují za absolutního favorita. Několik věcí ve filmu odporuje charakteru hlavní role a předešlému ději, pokud se divák vžije do role Walta Kowalskiho, zjistí, že to místy opravdu drhne a že by to ve skutečnosti bylo asi trochu jinak. Je škoda, že na to nepřišel sám Eastwood, protože tento film měl opravdu velký potenciál stát se tím letošním NEJ, kterému by se nedalo vytknout vůbec nic. Přesto mu dávám 95%

• 4.1.2009  04:45

dvacet let v Indii za dvě hodiny. Dvě hodiny, ve kterých si uvědomíme, jak dobře se vlastně máme, protože nežijeme v zemi třetího světa, neznáme náboženské války, máme kde bydlet a co jíst. Ač se film snaží být zabalen jako příběh o celoživotní lásce, která končí několika happyendy a tragédiemi, i přesto je to tak trochu dokument, který syrovou formou ukazuje výše zmíněné. 90%. Dal bych i víc, ale film je místy trochu zdlouhavý a některé situace přikrášlené. Přesto doporučuji těm NE mainstreamovým divákům.

• 4.1.2009  04:39

velmi pěkný film, který to na vás celou dobu bude zákeřně zkoušet. Bude vám chtít hrát na city a emoce a bude se mu to i dařit. Možná díky neobvyklému příběhu, kterému přesto každý z vás porozumí, možná díky výborným hereckým výkonům mnoha herců, možná je v tom ještě i něco jiného... David Fincher si s režií poradil opět velmi dobře, jen mohl být film klidně i o půl hodinu kratší, místy se to natahuje až moc, tempo klesá až na minimální únosnou hranici, ale i přesto je to opravdu povedený kousek filmařského umění. 85% (leden 2009) Po 3 letech a 7 měsících jsem si dal tento film znovu. A opět mě uchvátil, možná více než poprvé. Fincher mě prostě dokáže dostat. (srpen 2012)

• 2.1.2009  04:19
    Výměna (2008)

velmi zajímavý filmek, jeden z mála, které trvají přes dvě hodiny a nepřijdou člověku ani chvilku nudné nebo zbytečně zdlouhavé. Je to vlastně smutný příběh nebo i více paralelních příběhů z 20 let minulého století o několika tragédiích, film ovšem ukazuje to, že to jediné, co člověku zbývá a pomáhá, co ho drží nad vodou, když se všechno obrací proti němu, je naděje. A ta je silnější než cokoliv jiného. Dokud má člověk naději, nic ho nezlomí. Co dodat? Na začátku jsem si říkal, jak nám Angelina Jolie stárne. Brzo je ale jasné, že sice stárne, ale taky zraje. Její herecký výkon byl velmi dobrý. A Clintovi Eastwoodovi režie jde asi stejně dobře jako kdysi hraní. 95%.

• 8.10.2008  17:33

Včera, ve čtvrtek 5. 2. 2009 Leontýnka navždy odešla. Ve věku 41 let se jí nabytá smrtelnost stala osudnou, zemřela po dlouhé nemoci v Německu. Dětská láska mnoha z nás si jistě zaslouží náš obdiv. Budiž jí země lehká.

1 2 3 4 následující >>