+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 8.1.2014  19:29

Velmi vydařená komedie. Možná nesrší vtipem v každé minutě, ale ten, který tam je, si do mého srdéčka cestu našel. A to i navzdory tomu, že pan Kopecký mezi mé nejoblíbenější herce té doby nepatří. Film je i přes zvolené téma velmi decentní, ale není to ta zbytečná prudérie, naopak - je to jen vkusnost, která mnohým konkurentům chybí. Také atmosféra je naprosto úžasná a postavy rovněž. Kromě opravdu půvabných dam vynikal především císař. Ten jeho klidný hlas je něco naprosto úžasného. Oblíbená hláška: -"A pak jsme je vylákali na pahorek, abychom je pokřtili." -"A oni se dali?" -"Nikoli, milosti, ale my jsme je stejně pokřtili."

• 7.8.2014  13:54
    Svatby v Benátkách (TV seriál) (2014)

Český divák je zřejmě již dostatečně vychován, aby sledoval každou takovouto kravinu (dlouho jsem hledal takto slušný výraz), je mi smutno z těch čísel, kolik zoufalců je na tom tak špatně, že něco takového zapnou a sledují.

• 6.10.2013  16:39

Bez sebemenšího povědomí o tom, co film bude obsahovat a kdo v něm hraje, jen podle strohého popisu děje, jsem očekával erotickou komedii. Ta jedna scéna ve sprše nezachránila to "erotickou" a to "komedii" nezachránil celý film. Rád bych věděl, co si tvůrci během natáčení a po vlastním shlédnutí říkali, čím asi chtěli zaujmout diváky, protože já tam nenašel naprosto nic. Tady teď čtu, že je to komedie - kdo na to přišel? Na to se přišlo zřejmě vylučovací metodou po tom, co si řekli, že tragédie to zcela jistě není (myšleno jako žánr, ale hodnocení filmu...to už je jiná).

• 16.4.2011  19:58

Vůbec nelituju 4 hvězd u tohoto díla. Akce střídá akci a tak děj nemá problém v podobě přebytečného vykecávání a jiných hluchých míst. Potěšil mě i počet mrtvých na obou! stranách - ne že bych byl tajným sympatizantem emzáků, ale nemám rád lidské superhrdiny, proto ta poznámka. Závěrem snad už jen dodat, že Michelle ta bouchačka prostě sluší, což už dokázala více krát.

• 27.2.2016  08:43
    Svůdná oběť (2000)

Neuvěřitelně laciný film. Největší hodnotu měly asi ty poskakující silikony, ale ani tahle stránka filmu nikam nevede a veškerá erotika spočívá v občasném vynuceném odhalení hrudníku. Napětí prakticky neexistuje, akce patří k tomu nejhoršímu ze světa filmu - když se v souboji na život a na smrt dva teplouši spíše osahávají než bojují, je něco špatně, hodně špatně!

• 15.3.2012  18:11
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

srandykopec ... možná někdy hloupé, ale i tak vtipné. Obsazení se také povedlo a i dabing je naprosto dokonalý. Úžasné hlášky "zřídíme zde tábor, kde se děti budou moci koncentrovat.."< ten nágl :) > a neomrzí ani ten ďábelský a idiotský smích opakující se v každém díle.. PS: nízké hodnocení od mužské části populace svědčí o jejich orientaci nebo intimních problémech ;-) Aneb dle slov Chandlera: "..jen ať je nechaji běhat - to je na tom to dokonalý.."

• 11.10.2013  11:31

Ničím mne to nezaujalo. Chlapík najde prachy a od té doby mu visí za patami odporný pronásledovatel. Ať se hne kam chce, vždycky ho vrah po chvilce najde, vraha nikdo ho nechytí, přestože neustále zabíjí. Stále pronásleduje Brolina, ale není pro něj problém si jít odskočit zabít někoho jiného a pak samozřejmě opět Brolina v krátké době najít. Josh se všemi penězi, co má a s jeho důvtipem ale nedokáže ani pořádně schovat svoji přítelkyni, ani sebe. Logických škobrtnutí je tam více. Mohl bych začít tou flaškou, co si s sebou stále tahá a vyráží s ní zámky a pokračovat dále. Na druhou stranu T.L. Jones nezklamal, stejně tak na J.Brolina se dalo koukat. Na Bardema už ne. Záporák sice nemá být sympatický, ale nemá ani vyvolávat pocit zvracení. Namixovaný špatný účes, silné kecy a bezchybnost Bonda mi zkazily půlku filmu.

• 10.8.2014  22:48

Nejlepší patetický film všech dob! Jadrná mluva horalů, neohrožený páán hrááábě a snad i vše ostatní přispívá k dokonalosti díla. Jsem tak rád, že namísto dnešního a zahraničního trendu vznikaly filmy jako Tajemství hradu v Karpatech, Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela a ne Tajemství hradu 1, 2 a 3. Tyto filmy jsou si žánrem tak podobné, přesto jsou každý zcela jiný, a to včetně hlavního záporáka! Hudba, děj, vtip, dialogy - vše za 5*.

• 13.1.2014  17:51
    Tajný deník call girl (TV seriál) (2007)

Člověk by hodnotil mnohem lépe, kdyby se seriál držel toho čeho má a neutíkal k nějakým nasládlým hloupostem. Nápad dobrý, hlavní představitelka vcelku sympatická, ale romantika naprosto zbytečná. Deník prostitutky by byl vtipný a lehký (a třeba i dramatický, proč ne), ale deník osoby, co si opět našla něco osudového, s čímž nás zase jednu sérii bude napínat zda to vyjde nebo ne, je něco tuctového a zbytečného. Ta podělaná romantika - musejí ji zkrátka nacpat všude. Ono nestačí, že se seriál o prostitutce dělá takovým způsobem, že nahota je to poslední, co by člověk v seriálu našel a atmosféra je celkově naprosto nepřesvědčivá, ono to ještě musí zabrousit někam poblíž Sexu ve městě a filozofovat o stokrát propraných kravinách.

• 13.4.2012  22:29
    Taxík (TV pořad) (2008)

Moc povedená soutěž - moderátoři jsou výborní a víc asi netřeba dodávat. Ty dotazy jsou občas opravdu nevyrovnané, ale to se nejde v každé soutěži..

• 31.10.2010  20:03
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Tak a teď můžete děkovat svým předkům za takové večerníčky jako Amálka, Maková panenka, Rákosníček, Krteček,... . Kde jsou ty poučné příběhy, které alespoň naučí chovat děti, alespoň trochu je vzdělat a i když od pohádek pro děti nemůžeme čekat žádnou hloubku i tak tohle zachází příliš daleko - možná pro zámořské děti, které se až na střední dozví, že je nějaká Evropa a že existuje i VELKÁ násobilka, je tohle dostačující, ale na naše poměry jsou čtyři prasata neustále opakující....cokoli asi trochu málo. Díky bohu za Dvořáka, Bohdalovou a spoustu dalších, kteří nás tohoto ušetřili.

• 25.2.2013  15:08

To je taková blbost, že to svět neviděl. Ale fanoušci Batmana asi spolknou všechno. Hned první scéna naznačila směr a hodnotu tohoto "díla". Jako na začátku, tak i v průběhu a na konci kralovala tupost, směšné výlevy a korunu tomu dodal ten výraz tří lidí po lobotomii, který nasadili hlavní hrdinové při dalším výlevu (tentokrát od záporačky). A když už nemůže být hůř, dorazí to filosofické úvahy na téma "lůza nesmí získat moc" protože její zvrácené představy by všichni zaplatili životem, takže tak jak je to, je to supéééér ;-)

• 6.4.2014  11:54
    Teror (2011)

Šedý průměr, který nevyčnívá ani na jednu stranu. Kidmanová je svůdná, Cage je zase dosti podprůměrný, dcera je nevýrazná. Záporáci jsou zvláštní (myslím tím nezamilovaného z bratrů a tu ženu), ale opět platí, že se nad průměr nedostanou. Akce je, slušně řečeno, velmi nepravděpodobná a dialogy kolabují právě ve chvílích, kdy o něco jde. Škoda, Nicole mám rád.

• 6.7.2015  17:52

Kdyby všichni lidé byli takový hovada, jako jsou ty porážená individua, byl by problém přelidnění vyřešen. Když dementní kretén se Stihlkou nemá problém konkurovat evidentně sportovně založeným lidem, kteří jsou v početní přesile a nejlepších letech a nenapadne je nic lepšího než čekat v rozbitém autě, až si pro ně přijde smrt, tak to se to pak řeže.. Útěk po vlastních? To přece ne - sice by pajda s několikakilovou špatně se držící zátěží neměl šanci, ale proč to řešit jednoduše, když to jde složitě. Minimálně dva policajti mají pak sériového vraha na mušce, ale ani jednoho nenapadne stisknout spoušť - o čem by přece pak byl další díl? A tak zbývá jen 90. minutová tortura diváka a jediné napětí které se dostaví je nesnesitelná touha natáhnout pracku po ovladači a utrpení ukončit.

• 21.1.2015  21:16

Smrt jako téma se dá uchopit mnoha způsoby - může z toho být černá komedie, akční film, filozofická úvaha nebo pouhá vyvražďovačka. Bohužel tady to poslední převládá, ale tupou akci si může dovolit jasně zaměřený klasický film. Ne tak krátkometrážní kolekce. Tam by měla být jasná, stručná myšlenka nebo zajímavý zvrat. To, co pak předvádějí někteří režiséři (F), to je zkrátka nechutné. QTVX patří k těm lepším - to ale pouze znamená, že Q ví něco o ironii, T je zajímavě zpracováno a dá se tam najít i děj, to samé platí pro V a X má snad i nějakou myšlenku. Těmto režisérům bych doporučil kompilace Vine videí - pokud jde o výběry těch nej, tak drtivá většina z nich ukáže i za těch necelých 10 vteřin více myšlenek a děje než tohle (a to nezmiňuji zábavnost, originalitu,..).

• 15.1.2013  12:24

Abych se přiznal, tak jsem to pustil jenom kvůli Carmeninu mléčnému baru. Takže hodnotit bych měl opravdu vysoko a pohled na ní jedna radost, ale jinak to s filmovou tvorbou nemá co dělat. Sestřihal bych to na ty dvě scény a hodnocení by letělo nahoru, takto nic moc.

• 29.8.2015  16:05
    The Hike (2011)

Další bezduchá vyvražďovačka. Samozřejmě s velmi originálním námětem - parta holek v hlubokém lese, kde není signál narazí na partu psychopatů...

• 4.10.2013  15:47
    The Jerry Springer Show (TV pořad) (1991)

Dementní pořad pro diváky s odpovídající indispozicí. Oplzlej dědek uvádí Poštu pro tebe a když zazní gong, tak se všichni začnou chovat jako zvířata. Typický produkt současné TV produkce. Naneštěstí se to už dostalo i k nám - jen tomu říkáme "reality-show". Netuším, jací úchylové mohou něco tak primitivního hltat (ostatně rozum zůstává stát i u těch diváků BB či Vymaštěných). Rozuměl bych asi pouze dvěma důvodům - chci vidět nahou holku, chci vidět boj (případně kombinace obojího).

• 16.11.2013  13:54

Původní hnus (s několika dalšími jako Sherlock a Avatár) to poslalo kam mělo, takže...účel splněn. Nic hlubokomyslného se tu hledat nedá, ale zdvižené prostředníčky, teplý spolubojovník a mnoho dalších blbostí vcelku slušně pobaví. 4* dávám za danou kategorii a jako ohodnocení odpovídající odměny pro ty, kdo přetrpěli původní film a konečně se mohou bavit..

• 23.5.2017  12:36

Skupinka záchranárov riskuje svoje životy, aby zachránili obete spod trosiek ... úžasný popis. Já si počkám na druhý díl, kde jsou tihle dobře finančně podporovaní sráči, kteří se prezentují jako nestranní záchranáři, foceni a natáčeni se zbraněmi v rukou po boku teroristů. Buďto se mýlí autor popisu nebo jde o další propagandistický snímek. Vzhledem k tomu, že dostal Oscara, vsázel bych na to druhé. Jen škoda, že se tam asi nezpívá, jinak by vyhrál i Eurovizi.

• 13.6.2011  10:39

Filmu Kill bill se to rozhodně podobá, ale v hodnocení zůstane poměrně daleko za ním. Příjemně překvapila hlavní hrdinka - chladná jako švédská ocel a po většinu doby byla radost se na ni podívat. Pak ale přišel závěr, který mohl být o mnoho lepší - tím myslím ty akční scény. Zpomalení je sice stylové, ale nepůsobí zrovna nejlépe, když pak oběti pokaždé vyplivnou trochu kečupu a pooomalu se kácí k zemi, rád sem si zavzpomínal na kvapík v Billovi. Scénky, kdy si to rozdává se zákazníky mi přišly tak trochu navíc - jen aby se využila hlavní profese Christiny a aby film zaujal co nejvíce lidí. Zvuk stojí za prd - tyhle bollywoodské pazvuky akčních scén si mohli odpustit, hudba byla dobrá. Abych stále nekritizoval, tak musím pochválit pečlivost tohoto filmu - hrdinka nejde jen nakopat zadek, ale hrdinka se na to i připraví a kromě jednoho koně ji nic nespadne do klína a vše si musí obstarat. Jednu samostatnou hvězdičku dám za závěrečnou odměnu tomu parchantovi, vskutku zajímavé i když trochu hloupé..

• 27.11.2013  20:50
    Tombstone (1993)

V konkurenci legend musím říct, že tahle příliš nezaujme. Vcelku obyčejný příběh, který i přes poměrně kvalitní zpracování zůstává obyčejným. Ani to "poměrně" tam není náhodou - hudba zůstává pouhým pozadím příběhu, ne nesmazatelnou vzpomínkou ani drsné pohledy už nejsou tak drsné, jako za časů Harmoniky. Ze dvou hodin bylo nejzajímavějších posledních 30 minut poctivé westernové řezačky - zbytek nadprůměrný.

• 16.1.2015  10:39
    Ton absence (2013)

Pěkná ženská se zabouchne do debila. Klasický magor, již tolikrát zobrazený - žárlivý, hloupý, emocemi zmítaný umělec se sklonem k hysterickým výstupům. V té chvíli mne film přestává zajímat.

• 19.5.2014  11:21
    Top Gun (1986)

Tetsuo to shrnul dostatečně, tak jen pár konkrétních příkladů .. sekvence s leteckými souboji jsou tak odporné, že Žhavé výstřely jsou proti tomu realističnost sama. Dokument nečekám, ale takovouto hovadinu s tak příšerně trapnými souboji nemohu vystát. Jeden letoun má za zády Mig, který zpravidla nestřílí nebo střílí z kanónů - samozřejmě s minimálním dopadem, a i když nepřítel vyřadí jeden motor, letadlo je schopné dál bojovat s přesilou. Rakety hrdinů neomylně zasahují cíle, letadlo se pravidelně z nejnevýhodnější pozice dostává za ocas nepříteli. Nepřítel nic netrefí, hrdina trefí vše. Někomu to může stačit, někdo zase může vyžadovat alespoň tu trochu soudnosti a realističnosti. Je zvláštní, jak někteří snadno skousnou propagandu 'made in Západ' a dokonce to berou za kult, ale vždy na ni nezapomenou upozornit u východní produkce..

• 26.9.2012  20:08
    Total Recall (2012)

Vždy je lepší si nejdříve přečíst zdejší pesimistické "recenze" a až potom začít sledovat. Často přijde příjemné překvapení. U tohoto filmu jsem moc nečekal, ale z tupého sci-fi béčka se vyklubal zajímavý akčňák. Hlavní role obsazeny na výbornou - obzvláště upíří osazenstvo (Nighy a Beckinsale) se mi zalíbilo. Zpracování skutečně velkolepé a zajímavé. Jako němý by tento film asi dosáhl vyššího hodnocení, taky překvapení je tam poskrovnu, ale co se dá dělat.

• 14.3.2014  12:19

Těžko zvládnout celý černý kontinent v hodině a půl, ale to je jediná malá výtka, která se k tomu váže. Je to opravdu jen drobnost a ani si nejsem jistý, zda by delší stopáž či rozkouskování na seriál bylo přínosem nebo zda by to bylo spíše na škodu. Je obtížné konkurovat dokumentům o Africe, kterých je bezpočet, je nemožné konkurovat technice a záběrům přírody i civilizace s milionovým rozpočtem, proto si myslím, že to hlavní ořezané téma zlatých českých ručiček a kvapíku napříč Afrikou nebyl zase tak špatný nápad a dost možná to bylo tím nejlepším řešením. Vše ostatní jsou pozitiva - přístup k natáčení, osazenstvo bakelitů, snaha zachytit co nejvíce věcí a samozřejmě i dokumentace technických problémů - snad nejlepší část dokumentu.

• 10.7.2016  20:59

Tam kde nevlaje americká vlajka je product placement. A to je zhruba tak ta hlavní náplň téhle blbosti. Ten mladej blbeček a hlavně Megan Fox a lehký nádech akčního filmu jsou ty tam. Zbyl pokus o grafický zážitek bez jediné myšlenky: "Obklíčili nás!" |střih| ... co to do prdele..?? Hlavně, že je v každém záběru viděk značka Sračkoletu.

• 2.2.2014  14:37
    Tranzit (2012)

Film dojíždí na hloupost a tuctovost příběhu. Chybí zde lepší akce a napětí, a to i přes enormní úsilí, kterým by tvůrci rádi navodili tu patřičnou atmosféru. Jenže i když by mohl kupříkladu spor otce se synem příběh zdramatizovat, přijde tento moment v tak nevhodnou dobu, že se člověk musí smát. Já osobně jsem v tom momentě začal fandit zloduchům (snad jen mamině jsem ještě přál šťastný konec). Co se akce týká - přešel bych i ten obdivuhodně veliký zásobník v jedné scéně i ty typické chyby nepravděpodobného minutí cíle i průraznost střel, jenže když se k tomu přidá i scéna s auťákem, kde jednou zvýrazní řev jeho motoru a vzápětí v plné rychlosti přijíždí stejné auto bez povšimnutí, přežívání těžkých nehod a další blbosti, tak se vytratí i vůle hledat pozitiva pro lepší hodnocení.

• 29.3.2011  10:35
    Troopers (TV seriál) (2011)

Úžasné zpodobnění Star Wars, které je dokonalé i když na jeho tvorbu nebyly vynaloženy miliony dolarů, přesto pobaví. Jde o další dílko z dílny College Humor, která se zabývá vlastní výrobou krátkých seriálů a zábavných videí(Web Site Story,..), za což dostala mnohá ocenění. Epizody jsou ke shlédnutí přímo na jejich http://www.collegehumor.com/troopers nebo v českém překladu: http://www.videacesky.cz/serialy/troopers.

• 26.1.2015  11:07
    Trosečník (2000)

Konec to zase zabil. Krásná dvouhodinová podívaná končí ve chvíli, kdy se do toho připlete ženská ... náhoda?? ;-) Měli to utnout po scénce v dešti - ať si to každý přebere sám. Byl to krásný moment, kdy divák mohl zapojit fantazii a zároveň pravý okamžik pro "v nejlepším přestat" - zbytek byl totiž jen smutným natahováním už tak dost dlouhého filmu.