+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 16.8.2012  08:20
    V peřině (2011)

Ach Bože, Bože! Proč zůstávat u staré dobré klasiky, když je možné experimentovat a vymýšlet stále něco nového? Snad i proto, aby už nic podobného nevzniklo. Některé melodie nejsou špatné, o některých postavách bych si taky nechal zdát, ale to je asi tak vše pozitivní k tomuto dílu. Nemá to hlavu ani patu, má to jen spoustu hvězd, které by Troška dokázal proměnit v zářící supernovy, zatímco tady pohasínají. Snad by to o pár set kilometrů západně diváci sežrali, ale u nás jsme zvyklí na trochu hlubší příběhy a Teleblbís nežerem.

• 30.3.2012  21:59

Hvězda patří efektům, které tento brak vytahují z akčních béček s označením "Odpad!". Že se z každého druhého amerického akčního-válečného filmu musí dělat reklama na USArmy už jsem si vcelku zvykl..//kdyby tak překrucování pravdy zůstalo jen ve filmech..//, ale že z vcelku dobrého nápadu udělají jen sled nic neříkajících efektů, to nepochopím. Kdyby přidali ještě malinko fantazie, tak už ta letadla mohla být neviditelná a schopná teleportace...ještě, že se udrželi v mezích a tak jen z USvojáků udělali polobohy.

• 31.1.2012  23:02
    Farscape (TV seriál) (1999)

Velmi ubohé. Seriál je takovou směskou skutečných titulů, jako Hvězdná brána, Firefly,.. přičemž nedosahuje úrovně ani jednoho z nich. Když to vezmu postupně, tak efekty jsou velmi špatné - i jednoduché souboje jsou neuvěřitelně odfláknuté a když jsem poprvé viděl souboj dvou holek, nevěděl jsem jestli brečet nebo se smát. Zatímco jedna předváděla jakýsi tanec - jakýkoli jen ne bojový, druhá ji párkrát kopla (asi půl metru mimo..) a bylo po souboji.. Přestože ani Firefly nebo třeba Červený trpaslík po stránce efektů neexcelovaly, tady je to nějak moc znát. Maskéři si dali soutěž o nejpodivnějšího mimozemšťana a tak ani vzhledově mi postavy k srdci nepřirostly. Úroveň seriálu byla poznat i na účasti poradců, musíme hodně používat odborné výrazy a dodáme tomu tu správnou sci-fi atmosféru - tak asi uvažovali. Opět odkážu na Hvězdnou bránu, která se s tím vyrovnala úžasně - této stránce by se podobné seriály měly vyhnout...

• 22.7.2011  10:30

Hnusná parodie na upíří interview a předchůdce velkolepé upíří ságy :-) ..té podoby si nelze nevšimnout. Hudba ujde, ale pokud budu hledat jiné filmy s podobnou tématikou, tak tento patří mezi nejslabší.. Nebudu srovnávat - jednak protože se to ani nemá a jednak si tohle nezaslouží srovnání třeba s už zmíněným filmem (každý ví kterým..). Ta jedna hvězda je za věnování filmu, takže pouze z úcty, ale beztak musím dodat, že Aaliah se mi jako královna vůbec nelíbila a i svou barvou tam působila jako pěst na oko..

• 8.7.2011  12:11

Dostaví se smích i pláč, ale rozhodně ne kvůli umu a ději. Zoufalá snaha vytřískat ještě trochu z prvního dílu a zbytek se vycpe vatou v podobě nejznámějších keců a scén z věznic. Místo první půlky si pustím Gamer a místo té druhé první díl tohoto filmu a budu spokojený..

• 28.6.2011  14:39

Nic nenavodí atmosféru středověku lépe, než anglický pop a nagelovanej ulízanec. Jinak je to taková slátaninka smíchaná z Van Helsinga, Stmívání, Kletby bratří Grimmů, Divé Báry a spousty dalších, takže každý si tam najde něco, ale snad nikomu se to nebude líbit :) Ale americké pohádky nikdy za moc nestály.. Hlouposti z filmu: úžasná věc, nosit si železné několikatunové monstrum s sebou, jen kvůli efektnímu mučení.Medicína také tehdy pokročila - po zásahu do hrudi lze jít druhý den do boje. Bodnutí do břicha také nepředstavuje větší problém. Paráda.

• 16.4.2011  21:27

Je vždycky k smíchu, když se film snaží o co nejvyšší míru autenticity v podobě rádoby odborných keců (výcvik odstřelovače) a pak to završí několika momenty, jak vystřiženými z kresleného filmu. Téměř všechny tv filmy mají tento problém - nepochybuju, že existuje nějaká jednotka SWAT, a že v Detroitu mají letiště, to ostatní už je minimálně přitažené za vlasy. Škoda.

• 20.10.2010  19:36

Ještě, že tam napsali "The End" jinak bychom nevěděli jestli tohle je opravdu konec. Konec zajímavého příběhu zpracovaného úplně nezajímavě. Pokud se chcete zdokonalit v nadávkách tak by se vám tohle mohlo líbit protože Jessie a Frank jimi opravdu nešetří a polovinu svojí životnosti ve filmu nestráví ničím jiným (pokud chcete pouze nadávky doporučuji radši Blade trinity). Co především povzbudí chuť se dodívat na tento film dokonce je taktický manévr ve kterém tvůrci svlékli právě půvabnou herečku Eve Maruo a tak alespoň mužská část netrpělivě čeká, co se tak ještě objeví. Jinak dialogy jsou typicky americké: když hrdinové zjistí, že jsou v průseru někdo to nevydrží, někdo sedí opodál a někdo řekne: "musíme držet za jeden provaz a zvládneme to!" a to opravdu (ani se sundanými plavkami) na více jak jednu hvězdičku nestačí.

• 16.10.2010  08:55

Tohle asi musí člověka nějak chytit, aby docenil ?skrytou genialitu? tohoto díla - asi je to jako s obrazy - když přede mne někdo postaví Picassa tak jednoduše řeknu hnus! A stejně jako u obrazu nevidím význam té čmáranice, u tohoto díla nevidím nic z původních žánrů - horor se mění v humor a dívat se na roztřesenou kameru a když se něco pohne tak křičet jako blbec na to mě fakt neužije. Ta jedna hvězda je za to, že pokud to vezmete od začátku s úsměvem tak vás to dokáže občas i pobavit, většina filmu je ale nudná reality show. -hodnocení platí i pro PA

• 10.9.2010  13:31

Těžko popsatelný film... - kameraman a osvětlovači zešíleli - slátanina částečně napodobující naše Čtyři vraždy stačí, drahoušku svými komixovými pasážemi, ale v tomto případě zcela bez vkusu. Atmosféra vzdáleně připomíná Sin City, ale opět zdaleka nedosahuje takových kvalit. Ta jedna hvězda je za částečnou originalitu a zajímavý příběh.

• 9.8.2010  20:17
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Jedna z našich nejhorších pohádek, která si nezaslouží víc než jednu hvězičku a to jen díky přítomnosti herců ze "staré" školy jako je Abrhám, Dejdar, Šafránková - ti drží tento počin nad vodou a zachraňují co se dá. Přitom příběh této pohádky není až tak špatný a sráží ho většinou výkon mladých herců. Kraus v roli hlavního hrdiny hraje neuvěřitelným způsobem a udatnost a hrdinství se mění v jeho podání v demenci a parodii a jeho smích už bych nechtěl do konce života slyšet - směje se rád, směje se často, směje se blbě. Samostatná kapitola by se dala napsat o mávání v této pohádce - ano i taková jednoduchá věc jako je mávání a oni to pos***. Dlaším problémem by byla hudba - nuda, nuda, šeď, šeď, jak by řekli Cimrmanovci a texty jak v hudbě tak v příběhu nepatří (mírně řečeno) k nejvydařenějším. Jako shrnutí bych řekl, že na historii pohádek česko(-slovenských) poměrů jde o mizernou pohádku.

• 7.8.2010  09:18
    Měsíc v ohrožení (TV film) (2006)

Měsíc v ohrožení aneb MacGyver ve velkem - film si hraje na odborne dilo ve kterem se resi problem vesmirnych rozmeru, ale uz i cesky nazev napovida o jeho kvalite. Ve filmu se misi motivy Macgyvera a Top gunu - to pote co se rozhodli tvurci filmu udelat z raketoplanu stihacu - ale to je jen jeden z rady omylu, ktere tomuto filmu podrazeji nohy. Triky nestoji take za nic ale to by se u TV-filmu dalo pochopit. Co se omluvit neda je pribeh, ktery se shoduje s mnoha a mnoha dalsimy filmy (az na to ze ted se zase rozpada Mesic), takze uz na zacatku vite jaky bude prubeh a jak to skonci .... Lepsi nazev pro film by byl: Zachrana sveta cislo xy.

• 22.12.2017  12:01
    Strike a Pose (2016)

A protože nejsme ničím jiní, vůbec se nelišíme a chceme žít a být bráni jako ostatní, musíme se co nejvíce lišit, provokovat a hned v prvních minutách upozornit na to, že jsme teplouši. Odpad pro všechny pokrytecké idioty, jejich pozitivní diskriminaci, smyšlenou homofobii i v té nejtolerantnější společnosti a demonstrace za zrušení zdravého rozumu a přírodních zákonů.

• 6.8.2017  00:37
    Ben Hur (2016)

Zatracenej Barrandlow inzeruje Ben Hura z roku 2016 jenže místo hvězdně blbého megafilmu je to jen blbý filmeček s partou emerických ochotníků. Nic proti lacinějšímu pojetí, jak vidno i mnohamilionový rozpočet se dá krásně proje*at, ale proč se při natáčení alespoň trochu nezamyslet? Vždyť to nic nestojí... Jenže tohle se celé veze na hlouposti typu /hrdinové unikají na válečném voze/ "počkej až budou na dostřel" a tak blbeček s lukem čeká, až budou dva metry od něj, aby i ta slečinka mohla dohodit kopím a maník použít laso????!!! (protože tak to dělá každý správný Říman z Divokého západu). Hnus.

• 17.2.2017  22:10
    Comedy Central Roast of Justin Bieber (TV pořad) (2015)

Vydržel jsem 20 minut a bylo to větší utrpení než Novoty. Moderátor je Hard ze svých vlastních vtipů, kterým se tlemí jak blbeček. Publikum je typická směska MTV blbečků, kteří zatleskají vždycky, když se jim řekne, decentně se zasmějí a vždy dají najevo, že některý vtip byl na americké publikum příliš kontroverzní (čti: opravdu vtipný). Možná, že se to v průběhu alespoň trochu rozjelo, ale proč to riskovat. Stand up komiků je dost a někteří opravdu stojí za to. Tahle umělá sra**a za to nestojí. Hned první komik si v "Roast of Justin B." trochu rýpnul do všech kolegů a pak se jemně otřel o Biebera samotného. Pak ho něžně objal, vykouřil a tím ten drsný humor na úkor Justýnky skončil. Čekám, že i v ostatních případech si trochu rýpneme do všech kolegů, abysme na Biebera nebyli příliš tvrdí, pár posledních vtipů nasměřujeme na něj. Pak ho vychválíme do nebe, jaký je to borec a nastavíme anál, kdyby se náhodou stále cítil dotčen. Potlesk, další! 20 promarněných minut.

• 25.1.2017  18:28
    Kdo přežije: Jižní Pacifik (TV pořad) (2011)

Vezmeme pár dobrovolně se ztrapňujících kreténů, scénář z telenovely a žádnou pointu a máme "soutěž" o největšího kreténa na ostrově. Pak už jen následují pravidelné výlevy paranoiků o tom, kdo je jejich nejvíc nelepčí kámoš, kdo je největší svině. Pak následuje totálně nečekaná situace, kdy je vyhozen někdo nepodstatný, protože je to jediný zvrat, který může tahle kravina ukázat. Víc napětí už může ukázat jen Ordinace.

• 6.1.2017  21:48
    168 hodin (TV pořad) (2005)

Začínal jako zábavný pořad, shrnující dění uplynulého týdne, končí jako konkurence televizních novin. Zeman, uprchlíci, Rusko, Čína. To vše od feministické vítačky milující utiskovanou romskou menšinu, o které ví více než cikáni samotní (viz křivonoskova talk-show). V příštím díle: negroidní hošík v letáku z Lidlu - už z upoutávky je jasné jaké poselství pro Čechy máme - jste ubozí xenofobní rasističtí primitivové. Člověk má mít alespoň 10 kámošů - buzerantů, na zahradě slimáky, dvě zaměstnání, aby uživil Nořiny milované flákače a transparent "Za Evropu BAREVNĚJŠÍ", i kdybychom ji měli zničit. Zkrátka další pořad 'čt kvality'.

• 19.12.2016  20:39
    Český lev 2015 (TV pořad) (2016)

Už po 23. se schází mix bezvýznamných osobností na českém sletu kolotočářů. Ministr obrany dostane těžítko za roli užitečného idiota ve filmu Vláda a hloupého naivního kašpárka ve filmu Dobrý voják Švejk 2 - dny NATO. Tím se naváže na velmi hezkou dvouletou tradici oceňování našich nejdrsnějších mužů a žen v čele vojska, protože už ta minulá vojanda dostala českého lva za mimořádný výkon v klipu 'už zase bych ráda cizí vojska v naší zemi'. Vrcholem večera pak bude ocenění filmu, který vhodně prezentuje vhodnou část našich dějin, případně filmu o menšině, který bude dostatečně tolerantní a zároveň kritický (tolerantní k menšině a její zločinnosti, problémům se začleněním, její averzi, jejím rasistickým projevům a kritický k té většině, která není dostatečně tolerantní a xenofobně poukáže na některý z předchozích bodů). Abych to zkrátil - příští rok vyhraje Ahmed a Šeherezáda aneb 1000 a jedna pohádka frau Angeliky. A když si vzpomenu, že jsem nadával na Novotného a měl výhrady k jeho humoru a moderátorským schopnostem ... ještě, že Dušek už tu byl, horší už to snad nebude.

• 19.12.2016  20:14
    Český lev 2007 (TV pořad) (2008)

Dušku, Dušku, ty jsi ale ***.

• 7.12.2016  09:17
    Aenigma (1987)

S hororem to má společný jen lehký závan podobnosti se Silent Hill nebo třeba Carrie. Béčkové erotické horory v sobě mají lepší zápletku než tohle. Holka která čeká až jí udusí šneci, to už samo o sobě zní debilně. Doktor, který používá defibrilátor spíše jako masážní vibrátor. Domečky z papíru, aby se ušetřilo na záběrech "ze vzduchu", které tam zkrátka musejí být.. Vše dohromady - dlouhá nuda.

• 27.11.2016  19:35
    Události (TV pořad) (1993)

Co se hodí řekneme desetkrát, co se nehodí, neproběhne ani dole v titulcích. Pravda začíná tam, kde končí signál ČT.

• 30.10.2016  12:21

Režie: Vorel. Hrají: Holubová. Odpad!

• 19.10.2016  23:54
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Maminka přivede neduživého blbečka do televize, aby vyřešila palčivé problémy svého parchanta. Patrik mlčí. Maminka vidí problémy všude okolo svatého Patrika. Patrik mlčí. Zástupce učitelů přihází, aby řekl, co se ve škole děje. Patrik mlčí. Matka začíná startovat. Patrik mlčí. Přichází další člen učitelského sboru - mizerná herečka a přitakává kolegovi. Patrik mlčí. Moderátor bere vše do svých rukou, odvádí ho stranou (stranou od 15 lidí v sále, před kameru, kde ho může vidět jenom zbytek republiky). Patrik mlčí. Moderátor vytáhne papíry z detektoru lži, kde zjistil, že učitel si nezasedl. Patrik mlčí. Moderátor se ho vyptává jak kkt, aniž by vysvětlil, proč nevzal na všemocný detektor samotného Patrika. Ale máme ještě jedno překvapení ... přichází školní psycholožka. A Patrik samozřejmě mlčí... A já to vypínám s vědomím, že mohu zodpovědně zhodnotit tuhle sra*ku.

• 19.10.2016  23:42
    Soudní síň (TV pořad) (2016)

Stupidní pořad pro jednodušší diváky. Kdyby ti zúčastnění debilové alespoň prezentovali svoji vlastní hloupost a netlumočili imbecilní výplody scénáristů. Mizerné herecké výkony, mizerné příběhy.

• 28.8.2016  01:03
    Dvojitý agent (2011)

To je tak stupidní, až to bolí. Soupeřit to může snad jen s Bondem a dalšími pohádkami o hodném, úžasném superchlápkovi, který zvládne naprosto všechno a vybruslí z každé patálie v nažehleném obleku a s úsměvem na rtech. Celá ta úmorná dvouhodinová detektivní zápletka pak vrcholí jedním letmým pohledem na fotky a celý ten pokus o film se definitivně mění ve frašku.

• 24.7.2016  00:09
    Studentský maraton 2016 (TV pořad) (2016)

Musím dát odpad! Ano, mám předsudky proti těm sluníčkářským dětičkám, které vidí jen to co chtějí, mají potřebu všem pak sdělit svůj omezený názor a strašně se diví těm, kteří hledí na svět poněkud racionálněji. Navíc tohle vysoké umění jde opravdu mimo mě (a i přesto budu tak zákeřný a budu hodnotit to úsilí a prostředky vyplýtvané na něco podobného). Kupříkladu snímek, kde se čtou úryvky pohledů - co tím básník chtěl říci? Že se dají sehnat nikomu nic neříkající zprávy od jedné neznámé osoby další neznámé osobě? Tím nejzajímavějším, co tenhle studentský film nabídl byl pohled na vývoj ceny poštovních známek - jinak nic. A s těmi ostatními je to podobné. Film "Výměna" - mladá holka, říkejme jí komorně 'Jedničkářka' (ne, to není podle prospěchu ve škole) jde do kavárny uchyláků, aby si tam četla v knize "Jak získávat přátele a působit na lidi", jelikož jí asi na škole neřekli, jak lépe zahrát zakřiknutou stydlivku. V baru proběhne i oduševnělý rozhovor: - "Co čteš?" -"Knížku." a vše končí. Její vědomí přeskočí do těla jednoho z tamních úchyláků, kterému můžeme říkat 'Ocásek s roztrhnutou nohavicí na koleni'. Ona je tam další den obklopena přáteli, on sedí na jejím místě. Zpráva (ať už byla jakákoli) předána, film končí. Ale veškerou hrůzu celého maratonu alespoň zachrání neohrožená moderátorka, která se pravidelně objevuje v jakémsi obleku pytlového střihu s kruhem v nose, tak jak se to běžně dává kravám. Ta se pak pokouší o něco, co by asi jen studenti uměleckých škol mohli nazvat rozhovorem a dává tak naději všem snímkům, že by nemusely být tím nejhorším ve Studentském maratonu.

• 20.7.2016  22:37
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Další nutnost, kterou měli v zahraničí a která nám tu velmi chyběla. Hned po Výměně manželek. Má vůbec cenu tohle více hodnotit?

• 28.6.2016  21:48
    Autosalon (TV pořad) (2005)

Ty staré díly ještě šly - klasický český motoristický magazín. Jenže s odchodem Top Gearu si asi na Primě řekli - co takhle zaplnit díru na trhu a jít na to světově? Výsledek - megalomanská sračka. Když vám nějaký dědek tlačí do hlavy jeho "wau, super, kůl, bomba,...", přitom ještě pamatuje povinnou výuku němčiny, působí to hodně trapně. S trojkou z Top Gearu byla pr*** - dělali si srandu ze všech a ze všeho a i když nejsem jejich velký fanda, pořad jsem měl rád. To, co zplodili tady, je ubohou parodií neschopnou srovnání. Stačí změnit přístup a vyměnit ty slizouny - ani není potřeba hledat v mladších generacích. Stačí někdo, kdo nebude k smíchu a kdo umí normálně mluvit.

• 27.6.2016  16:14

20th century fox ... aha ... Odpad! Ale alespoň se mnohé ohledně Fox news vysvětluje. Je to jen další z ubohostí o nepřemožitelných, speciálních, neprůstřelných, speciálních, odvážných a speciálních hošanech. Stejně se nemají čeho bát - záda jim kryje bezpilotní letoun s nekonečnou zásobou munice, který je ale šetrný k životnímu prostředí a nezabíjí civilisty (a hlavně nahé holky, kterými se tábor hemží, ale na které by emerický dron ani květinu neshodil). No a tak chodíte, běháte, střílíte a používáte ta tajná tichá gesta, která vypadají kruťácky, ale postrádají veškerý smysl, když používáte vysílačky, když to pak doprovodíte hlasitým komentářem nebo když si myslíte, že by vaše "jdeme" mohl nepřítel přes řev vašeho odlétajícího vrtulníku zaslechnout. Zbytek se nese ve stejném duchu akčně stupidního úvodu. Jedna scéna za všechny: -"Džeji, perou to do nás em dvojkou!" (těžký kulomet na vozidle) -"Co budem dělat?" .... co takhle nestát na rohu budovy a nevystrkovat půl těla? Co takhle trochu ustoupit, když máte proti sobě něco, co prostřelí řadovou zástavbu afrických chýší? Co takhle nekecat o něčem, co je všem zřejmé? Ale ten, kdo má rád Kobru 11, Chucka Norrise a Ramba, ten si přijde na své. Ti ostatní mohou mít problém třeba u věty amerického vojáka: "Kolik nevinných vesničanů jsi obětovala?" a "Podporuješ lidi jako Ntoga..!" ... bohužel zvracejícího smajlíka tu nemáme.

• 15.5.2016  23:07
    Eurovision Song Contest 2016 (TV pořad) (2016)

Chcete vyhrát? Reprezentujte správnou menšinu a politický postoj. Soutěž je tak apolitická, že není problém aby Ukrajinka zpívala o Krymu a aby Ukrajina vyhrožovala tím, že odstoupí pokud vyhraje Rusko. Rusko skutečně vyhrálo - u diváků. Každopádně celkově vyhrát nemohlo - a tak nevyhrálo! Případ uzavřen - stejně jako další ročník této laciné sra*ky.