+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 25.10.2013  15:37

Opět bezdůvodné potopení předchozího dílu.

• 25.10.2013  15:11
    Hunger Games (2012)

A máme tu Hladové hry - jako upomínku na krutosti válek a aby se nic podobného už neopakovalo (protože války jsou opravdu kruté a hloupé), hodíme 24 dětí do arény, aby jedno vylezlo živé. A protože tu musí být rovnoprávnost žen, hodíme tam holky proti klukům. Netuším, koho něco takového mohlo vůbec napadnout, ale soudě i podle vizáže obyvatel Kapitolu, kteří vypadají snad ještě hůře než lady gaga, asi normální nebyl. Ve jménu míru zorganizujeme soutěž, kde umírají malé děti :-) .. vtipné. Pro diváka asi také není nejlepší, když by hlavní hrdince nejraději dával každých deset minut pár facek (výbuchy vzteku, rádoby hrdý postoj). A pak nastane ten trapný moment, když první hodinu čekáte, kdy se konečně dostaví akce a ono nic ani v té druhé hodině. A když už nevíme co ještě podělat, náhoda nám pomůže - náhodou třeba objevíme holčičku na vedlejším stromě, kde asi týdny čekala na moment, až nás bude někdo honit a my přiběhneme zrovna tam, náhodou je na mém stromě hnízdo geneticky upravených zabijáckých vos, které zabijí zrovna toho, kdo má luk, který by se nám náhodou velmi hodil. Náhodou pak v celém širém kraji šlápneme na naši drahou lásku, která nás náhodou dříve zachránila, pak se ztratila a pak navzdory předpovědím o umrznutí ležela v klidu několik dní u vody. Úžasné. A když jsme opravdu v úzkých, tak se objeví naprosto cizí kluk přesně tam a přesně tehdy, kde nám hrozí smrt a pomůže nám, no není to dojemné? Není! Je to pitomé! Je mi líto, ale kdybych hledal tupější film, musel bych opravdu důkladně zapátrat hluboko v paměti (a to jsem měl včera puštěnej Děsnej biják..).

• 24.10.2013  13:59

Půlka hvězdy za český název a druhá půlka za to, co ve filmu nebylo homo.

• 24.10.2013  13:57

Nápad výborný, provedení otřesné. Teď už bych snad raději viděl i Plnou parou vzad, kdybych toužil po homo-vtipech nebo Připoutejte se, prosím kdyby mi šlo o opravdovou zábavu. Po předlouhém vymývání mozku jsem si musel přečíst o čem to vlastně bylo, protože po chvilce jsem se zařadil někam mezi pasažéry druhé třídy.

• 22.10.2013  16:47

Seriál měl krásnou Tiu, Carsen měl lehký, vtipný (oproti tomuto určitě) příběh a tohle má co? Reklamu na Ferrari? Rozhovor presidenta a Cage, ze kterého se mi chtělo brečet? Pokud jsem jedničce něco vyčítal, tak teď mi konečně ukázali co jsou to nedostatky.. Mimochodem - ta zmíněná scénka z Ferrari - neviděl jsem to už někde :-) ?

• 21.10.2013  11:28

Jak DiCapria nemusím, tak bych mu dal za tento výkon snad i metál. Ze škatulky pojmenované "drzý prcek" velmi rázně vyletěl a rovnou si vysloužil označení "akční hrdina". Vše působilo velmi autenticky (jak by taky ne, když by se vedle akce a thrilleru dalo psát i 'dokument') a nikdy jsem se nenudil. Vzpomínal jsem na Slzy slunce a musel jsem uznat, že se jim tento film snadno vyrovná. A vzhledem k tomu, že film bavil i při absenci větších bitev a hektolitrů krve a přitom působil snad ještě brutálněji, klidně bych jej zařadil i o trochu výš.

• 21.10.2013  11:16
    Kopačky (2008)

Opět jeden romantický, který v klidu zvládnu. Kromě oblíbených herců to má vcelku (až na pár míst) dobrý spád a vtip. Romantiky tam zase není tolik, aby to pánské publikum otrávilo a pokud se někde slabší minutka najde, Kunis a Bell to bohatě vynahradí.

• 20.10.2013  20:09

Po deseti minutách jsem vypínal a začal hledat Hancocka, abych se měl na co dívat. V roce 2006 už zkrátka efekty této ráže neletí.

• 18.10.2013  17:54
    Muži na stromech (TV seriál) (2006)

O ničem. Vím, že bych měl napsat delší komentář, ale bohužel není o čem..

• 18.10.2013  17:39
    Predátor (1987)

Pardon, ale co na tomhle může někdo vidět? Celou dobu se tam motá nějaká odporná příšera, co všechno hravě přežije, střílí kolem sebe a řve ... a pak je tam taky predátor - jediná koukatelná věc, které je věnován ten zbyteček filmu, kde se neukazuje ta prvně zmíněná příšera. Dialogy - stupidní (- Dělali jsme špinavou práci. - Proč my? - Nikdo jinej by to nedokázal. .. jak originální a působivé, skoro mám dojem, že jsou jediní na světě a samozřejmě ti nejlepší), akce - komická, netuším, jak ostatním, ale neustále vybuchující...prakticky všechno je mi k smíchu, příběh - obyčejný ... vojenská jednotka má úkol a něco se zvrtne a oni začnou umírat. Nebudu tomu dávat hvězdy jen kvůli tomu, že jde o známý snímek. Když se rozvzpomenu na ten křivej ksicht, který se porve holýma rukama s něčím, co pozabíjelo celou Arnieho jednotku, připadá mi mé hodnocení ještě přehnané.

• 18.10.2013  17:21

Primitivní snímek s jedním světlým momentem - výpovědí vojáka u soudu. Ostatní spadá do hluboce vyjetých kolejí hrdinů, co všechno přežijí, zatímco bezradní nepřátelé umírají po tuctech.

• 16.10.2013  17:09
    Slepota (2008)

Včera shlédnuto a musím říci, že šlo o milé překvapení. Čekal jsem hloupost ve stylu "Experiment" (2010), ale tohle je o třídu výš. Ovšem i tady se nejdou slabé chvilky - když připos**ní muži z jedné skupiny nechají o*ebat své ženy, aby si dali do nosu a pak brečí, že jedna z nich začala válku. Takto fňukali poté, co jedna skupina už mávala zbraněmi a zabila členku druhé (jejich) skupiny (to se nepočítá??). Holky (v čele s Moore) to ale vcelku zdatně zachraňovaly a díky tomu, že film neprošel cenzurou, tak působil opravdu silně. A tak ta nereálnost zůstala jen v situacích sporů - hlavní statečná hrdinka a bojovnice, přitom, ale svoji výhodu téměř nevyužije a nechá "své" lidi trpět. Její manžel - typický debil - aby se vyhnul sporům, tak zaplatí i naprosto nepřijatelnou cenu, je podělanej až za ušima, ale když mu někdo chce pomoct, tak je rázem největší borec, a mohl bych pokračovat.

• 14.10.2013  12:11
    Milf (2010)

Maminy ujdou a s nimi ten film stojí (a padá). Jakmile tam totiž nejsou, marně se domýšlím o čem film je a proč se na něj koukám. Protože kromě těch starších žen je to stejně tupé a nudné jako tucty dalších Sexy Párty, Prciček a dalších volovin.

• 14.10.2013  11:17

Úžasnej film - má spád, má zajímavý příběh, má Diesela, co nesedí za volantem. To mi ke štěstí stačí. Když se k tomu ještě přidá zajímavé prostředí a poutavá grafika, tak jdou body jen nahoru. Na konci mi vadila jedna věc, nebudu prozrazovat jaká (malá nápověda - stejná blbost jako na konci minulého filmu), ale za tyhle rychlé a zbytečné scénky rád ubírám hvězdy. Na druhou stranu poslední záběr na Riddicka nebyl k zahození :-) ..

• 13.10.2013  13:03
    Avatar (2009)

Popularitě rozumím, ale hodnocení už nechápu. Všechno velké, větší, největší - to je asi motto filmu. To ostatní opět trefně vystihl "Upřímný trailer": ..military bad, trees good. a to je zhruba vše, co lze ve filmu najít. Kde je nějaká zajímavá zápletka, která by film odlišila od stovek westernů, kde záporáci vyhánějí indiány z jejich posvátných míst? Zaznamenal jsem jen jediný rozdíl - vždy jsem se přikláněl na stranu indiánů, tady naopak. Ty modré bestie mi zkrátka lezly na nervy. A i když jsem zarytý odpůrce agresorů, kteří zabírají cizí území pro svůj vlastní zisk, tady to byla jasná volba. A teď to nejhorší - laciný příběh o chlápkovi, který se zabouchne do holky od nepřátel a zachrání jejich svět. Nic víc. Jen zkrátka spojí celé národy, kteří budou tohoto cizáka ochotně následovat (i když ho nemohli ani vystát a většina z nich ho ani nezná) a bojovat pod jeho velením. Kupodivu i přezbrojení je možné v neuvěřitelně krátkém čase, kdy v jednom okamžiku jejich luky a šípy nadělají jen pár škrábanců na pancíři útočníků a v druhém kosí jeden stroj za druhým. Všechno jen na dojem, ale logika pokulhává, příběh je špatný, hrdinové nezajímaví.. no hlavně, že už jsou v plánu tři další díly.

• 12.10.2013  14:21
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Hnus - další z klonů reality-show pro retardované publikum. Odporní porotci, pláč, tupost, umělá krása a samozřejmě konflikty na každém kroku.

• 11.10.2013  11:31

Ničím mne to nezaujalo. Chlapík najde prachy a od té doby mu visí za patami odporný pronásledovatel. Ať se hne kam chce, vždycky ho vrah po chvilce najde, vraha nikdo ho nechytí, přestože neustále zabíjí. Stále pronásleduje Brolina, ale není pro něj problém si jít odskočit zabít někoho jiného a pak samozřejmě opět Brolina v krátké době najít. Josh se všemi penězi, co má a s jeho důvtipem ale nedokáže ani pořádně schovat svoji přítelkyni, ani sebe. Logických škobrtnutí je tam více. Mohl bych začít tou flaškou, co si s sebou stále tahá a vyráží s ní zámky a pokračovat dále. Na druhou stranu T.L. Jones nezklamal, stejně tak na J.Brolina se dalo koukat. Na Bardema už ne. Záporák sice nemá být sympatický, ale nemá ani vyvolávat pocit zvracení. Namixovaný špatný účes, silné kecy a bezchybnost Bonda mi zkazily půlku filmu.

• 11.10.2013  10:26
    Žena v taláru (TV seriál) (1999)

Stejně (příliš) dlouhé jako Lescautová, stejně nudné. Hlavní postavě, stejně jako většině takovýchto detektivek chybí svéráznost Monka, Poirota, Janea a dalších. Navíc ideální doba pro takovéto seriály už byla určena a při jejím - téměř dvojnásobném natažení platí pro zábavnost nepřímá úměra s časem. Takže až zase budu chtít vidět 'ženskou' detektivku, vrátím se k Marplové.

• 10.10.2013  20:40

Tak nic no, počkám si na další. Při sledování jsem si vzpomněl na scénku z Přátel, kdy se Joey snaží napsat dopis tak, aby co nejvíce zapůsobil a tak použije Tezaurus na každé slovíčko v něm. Tak vzniknou jen efektní kousky, ale dohromady je to hloupost. Půlka filmu zpomalená, neustále na vás něco lítá, ale ne tím stylem - souboj + 3D efekty, ale spíš okatého předvádění, co všechno může létat vzduchem. Kam se poděly hordy tupých zombie, se kterýma byla sranda? Teď z nich udělali atlety, dali jim zbraně, posadili je do aut a tak dále. Vůbec všechny proměny šly špatným směrem - z bývalých spojenců udělají nejhorší nepřátele, z Alice obyčejnou ženu (vím), z roztomilé Červené královny udělají protivný virus atd. Zlaté časy do Apokalypsy a Zániku. Kromě příběhu jsem si vzpomněl i na to, jak si Milla tehdy tak urputně nehlídala stejný kostým, co měla předtím a divák viděl víc, než měl. Dnes je vše dokonalé, uhlazené, nudné.

• 9.10.2013  20:39

Dobrej nápad, dobré provedení. "Cože, já jsem černej? A ví o tom máma?" :-) ..

• 9.10.2013  20:36
    Disaster Movie (2008)

Zvažoval jsem jednu hvězdu kvůli Carmen, ale radši napíšu, že mne opět uchvátila a zbytku filmu dám odpovídající hodnocení..za ho***!

• 9.10.2013  17:07

Výborné zesměšnění toho, co si zesměšnit zaslouží. Už za to dávám několik hvězd. Jednu dávám navíc, abych to odlišil od jedničky - od jednoduchého ježdění na gepardovi se to celé posunulo na vyšší úroveň.

• 8.10.2013  00:33

Úžasný film, rád se k němu vracím, i když opět platí to, co jsem psal u jedničky - vím, že je i něco ještě lepšího (Bláznivá střela). I tak to ale kvalitou daleko přesahuje současné rádoby vtipné propadáky. Nejlepší scéna - černoch u soudu.

• 8.10.2013  00:27

Stále zdařilá parodie, ale zařadil bych ji až za všechny tři Bláznivé střely. Humor je takový prvoplánovitý, jednoduchý a nevyždímá jednu scénu takovým způsobem, jakým to zvládal poručík Frank Drebin.

• 8.10.2013  00:21

Jen málo parodií je takto vtipných. Tohle a dva další díly patří k tomu nejlepšímu. Scénky, kdy uplácí informátora nebo kdy šacuje toho chudáka na večírku jsou prostě dokonalost sama.

• 7.10.2013  20:42
    Poil de carotte (TV film) (2003)

Malý zrzek (myslím i vhodnější barva do titulu pro ČR) vyrůstá u matky, která jej nemá příliš v lásce. Dál se tento jednoduchý rámec poměrně zajímavě rozvíjí. Film to bere šmahem přes jeho agresivitu, snad i oidipovský komplex, popelčin komplex :-) sexualitu a další freudovské záležitosti a psychoproblematiku, která vrcholí až zvratem v posledním momentu filmu. Je to ale kupodivu poutavé (tuším už třetí filmové zpracování tohoto příběhu), i když i poněkud delší, něž je záhodno.

• 7.10.2013  19:37

Co na začátku připomínalo lehkou komedii na téma Stockholmský syndrom, to se změnilo v drama - obojí bych bral, ale ne v rámci jednoho filmu. Nejdříve jde pouze o krádež Jupiterova torza, později spíše o Malenu, kdy malý kluk začne žárlit na krásnou holku, kterou svádí jeho starší bratr. Tam už šla zábava stranou, a to byla škoda. Takže v paměti mi zůstane především VaHina G., první půlhodinka filmu a scénka, ve které Julien řekne, že Rosalie zabije tak, aby to vypadalo jako nehoda, načež následuje záběr na úhledně vykopanou jámu uprostřed polí. Ve zbytku filmu jsem přemýšlel především o tom, jaká to strašná nehoda by ji musela potkat :-) ..

• 7.10.2013  14:32
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Hrůza, děs a hlavně nuda. Snad kdybych patřil mezi ty -cetileté (spíš už -sátileté) ženy..? Ale takto? Kouknul jsem se asi čtyřikrát a třikrát jsem se pak ujišťoval, zda se nekoukám na stejný díl. Co na tom někdo vidí? Čtyři ženy tlachající o sexu, snažící se dokázat, že na to stále ještě mají? To, že se mi líbí pouze jedna z nich, bych přešel, ani jejich věk bych nebral jako nějakou závadu, ale toho tlachání je tam trochu moc. Jediné nadšení u tohoto seriálu probudil fakt, že můj hlas dovršil počet osmnácti tisíc a to je na vyšší hodnocení málo ;-) ..

• 7.10.2013  13:56
    Bod G (TV seriál) (2005)

Dvakrát jsem na to narazil - jednou pozdě v noci na Primě a podruhé na jejich webovkách. Třetí setkání neplánuji. Je to opět jedno z těch bezúčelných děl, které si zkrátka nemůže najít normálního diváka. Hledal bych nějaký protimluv ve stylu "cenzurované porno" - k čemu je erotický seriál, když se tam všichni neustále jen zakrývají? Podle toho, co jsem stačil shlédnout (pravda - těžko soudit po dohromady necelém díle) jsem neviděl 'problém' ani s výrazivem ani s ničím jiným, co by mohlo seriál znepřístupnit. Tu jednu hvězdu jsem dal za hlavní hrdinku, která i přes to, že se ne a ne ukázat, byla kupodivu sympatická a za její nadabování. Souhlasím také s názory, že to není úplně debilní seriál (snad kvůli Kanadskému původu?), ale přesto trvám na výrazech 'zbytečný', 'nudný' a 'bezúčelný'.

• 6.10.2013  17:09
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Zábavný seriál, který se už dnes nevidí. Je mi vcelku jedno, kdo tam co vidí nebo nevidí, ať už je to normalizační podtext nebo zprávy od jiných civilizací, ale byl to hodnotný humor, který můžeme dnes jen obdivovat. Pokud to někomu opravdu tak vadí, tak nezbývá než doporučit dnešní demokratické náhražky - hledejte je v seznamu nejhorších seriálů, ať si ušetříte čas.