+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 12.6.2013  13:40

Parodie? Komedie? Nebo pouze naprostá hovadina? JCVD opět ukrutananánsky drsný, jeho projevy jsou úderné a dojemné. Vyburcují vojáka každé národnosti, aby porušil rozkazy - hlavně, když se opět nebude s teroristy vyjednávat :-) Zázraky typu 007 - souboj pistole x samopalu. Zkrátka hloupost střídá hloupost. A ani ty souboje nestojí za moc.

• 12.6.2013  13:34
    Highlander (1986)

Jedna z největších blbostí mezi "legendami". Nebudu zde projevovat falešnou úctu, jen kvůli názvu filmu, něčemu, co má potřebu strkat do napůl historického filmu více efektů než je v Kobře 11, ze souboje, "který se táhne napříč stoletími" udělat frašku a neustále skákat z jednoho místa na druhé. Film ničím nezaujal - alespoň v tom dobrém smyslu rozhodně ne, ale dlouho nezapomenu na souboj v té zřícenině, kdy padouch třikrát padá z výšky, aby vstal a s proříznutým hrdlem dál v klidu bojoval a mečem rozbil kamenné mohutné zdi. Uniká mi smysl takovéhoto souboje :-)

• 25.5.2013  10:36
    Iron Sky (2012)

Jedna z nejúžasnějších komedií/parodií/satir za poslední dobu - pravda, moc konkurentů nemá, ale přesto.. Vypodobnění prezidenta(-tky) USA a vůbec celého rokování zástupců mocností bylo brilantní. Náckové sami o sobě hrají až druhou ligu.

• 16.4.2013  16:16

Mohlo to být za plný počet, ale to by se o pytlíkách přes hlavu nesmělo mluvit deset minut, kolty hlavního hrdiny by nesměly prostřelit deset lidí za sebou, zatímco on sám se kryje za jedním, muselo by tam být víc vtipu o černoších a nesměly by působit jako reklama proti diskriminaci. Koho to napadlo u filmu, který tak předhazuje opovrhování a postavení afroameričanů, že černochovi po zabití bělocha stačí zvednout ruce nebo ukázat papír a vše je v pořádku? Taky holky mi nějak chyběly - Calamity Brünhilda to nějak sama nezvládá. Na druhou stranu - velkou silou to táhl nad průměr doktor, občasný ten vtípek a spád filmu.

• 23.3.2013  13:53
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Sejdou se Profesor X, Lara Croft, Vietnamec, Barbie, McGyver, a rozmazlenej fracek na ostrově ... konec první části tohoto špatného vtipu. Nejprve jsem se obával, že ze survival -hororu, -thrilleru, -akce či něčeho takového vznikne slátanina typu Kdo přežije - a stalo se. Než se zaměřit na trochu odbornější problematiku (nemyslím dokument) přežívání a soužití, tak samozřejmě raději uděláme x-dílnou telenovelu. Největší hrdinka přelétá od grázla k hrdinovi. Lže mu do očí, aby se pak mohla usedavě rozplakat. Nastávají trapné pokusy od zmíněného grázla o získání pozornosti. Stejné snahy projevuje u mé oblíbené těhule ten feťák. Iráčan se zatím snaží u Barbie s žárlivým bráchou, co nesnese nikoho jiného v její blízkosti a proto ji vlastně touží zabít?! Do toho přichází manželská krize z dálného východu a rodičovská krize od afroameričanů a mezi to všechno se zamíchají zbraně. Tak takto vypadá úvod do údajně dobrodružného seriálu. Bývalý kripl ví o ostrově všechno, ostatní pak vůbec nic. A protože není nic lepšího než se po ztroskotání na pustém ostrově hrabat v minulosti, rvát se mezi sebou a hádat se o každou blbost, tak není o zábavu nouze. Logiky tento seriál moc nepobral a zvraty jsou tak násilné, až to bolí. Z fanatického mačkače Locka se stane fanatický odpůrce mačkání. Jeho pacifistické a filozofické momenty se střídají s momenty, kdy verbuje armádu a podporuje mučení. Tlusťoch jen žere, kráska se stále tahá střídavě s hezounem a prevítem. Asi nejvyrovnanější postavou je Michael - je to debil, a to platilo po celou dobu, co jsem se díval. Dojemné scény, kdy tlusťoch rozhazuje drahocenné jídlo, jen aby mohl zhubnout tomu také daly korunu. Předvídatelnost je taky hrozná věc - když u údajně napínavého seriálu už několik dílů dopředu vím, že toho zmetka co zajali budou držet tak dlouho, dokud nezdrhne, tak mám těch několik dílů vyloženě zkažených :) Ona propletenost postav a děje, která připadá ze začátku jako působivá se postupem času mění spíše na otravnou a vcelku lhostejně lze očekávat, kdo je zase čí otec(matka) a kdo se s kým už někde potkal. Spletitost se tak už v druhé sérii mění v překombinovanost. Začne to nudit skoro stejně jako série nezdarů. Jeden díl za druhým vidím jen samé prohry a nezdary. Na co naši hrdinové sáhnou, to se pokazí. Idylku nečekám, ale tohle už začíná být otravné. Zvláště, když se do toho neustále zapojují podivné okolnosti nebo spíše nadpřirozené schopnosti, které vždy poměrně násilně nastolí zvrat. Stejně jako konstantní neúspěšnost, tak i neustálé lži začnou lézt na nervy. Nejde ani tak o ne(přehlednost), ale vyloženě o otravnost. S žádnou z hlavních postav se nelze příliš ztotožňovat, protože po většinu doby nelze ani určit, jací jsou a co si myslí. Dvěma příklady za všechny je hra Jacka a Juliet - v momentě, kdy si divák myslí, že se konečně sblíží, on ji nepřátelům udá. O pár dílů později se jí ale opět hrdinsky zastává. Proč to? A náš rozporuplný Locke - plný hněvu na ty druhé, ochotný je zabít, v dalším díle pak promarní šanci zabít jejich šéfa? Jeden den věří v ostrov, druhý den zase ne a v tom třetím už opět fanaticky bojuje za to, aby tam mohl žít už navždy..? Je potřeba tam vložit alespoň nějakou linii, která by udržela tu reálnou linii stati pohromadě a ne vrstvit jednu lež na druhou.

• 17.3.2013  20:20

Vyjma posledního zápasu jsem byl moc spokojen. Postavy akce i příběh se podařil. Jen ty hrdinské kecy na konci a napravení záporáka v pár sekundách byly zbytečné.

• 17.3.2013  14:08

Japonci jsou opravdu úchyláci - když se vás nepokouší zrovna znásilnit, tak tancují. Bůh ví, co je horší. Za dokonale ztvárněného úchylného pitomce bych měl asi přidávat hvězdičky, ale je tak odpornej, že má Christina co dělat, abych tomu vůbec nějaké hvězdy dal. A tak všechny patří jen jí. Nejen za to, že se často (ať už ochotně a sama nebo častěji - s dopomocí) svléká, ale i za její výraz. Ten prázdný pohled nebo smutek je nezapomenutelný. Žádná tuctová pornonána, ale (alespoň v tomto snímku - jiné neznám) holka se zvláštním charismatem.

• 16.3.2013  21:29
    Legie (2010)

Film nepotřebuje litry krve, ani zombie vyhlazovačku, ale vystačí si s několika akcemi, zato podle mne vcelku povedenými. Myslím, že každý druhý film by se snažil z toho davu před restaurací udělat terče pro mnohaminutové pasáže, ze souboje andělů půlhodinový souboj titánů a jak už tu i zaznělo - z dvou černochů hláškující vtipálky s enormní spotřebou střeliva. Nic takového - jednomu se po zabití třese ruka, druhý pro jistotu má ruku jen jednu. I když by se dalo čekat, že se tam bude dlouze promlouvat do duše, tak i toho je divák povětšinu času ušetřen a kupříkladu Michaelovy repliky jsou vcelku strohé, zato přesné.

• 28.2.2013  13:46

Tak ve trojce z roztomilosti a vtipu nezůstalo už téměř nic. Efekty se je snažily nahrazovat už ve dvojce, ale rozhodně ne v takové míře. I roztomilou (občas) nešikovnou knihovnici nahradila spíš Lara Croft. A když vidím Alexe v.2.0 tak vzpomínám na roztomilého caparta, který doháněl únosce k šílenství. Příběh stále velmi dobrý a kdyby se držel původních Mumií, tak i lépe oceněný.

• 26.2.2013  17:40
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Pro lepší hodnocení by bylo třeba posuzovat každou řadu zvlášť. První by mohla hrdě nést čtyři hvězdy, pátá skoro ani jednu. Postavy zajímavé, nápad taky, ale ten rozhodně nevydrží na pět (a více) řad. Postupem času se to přehoupne do směsky Underworldu s telenovelou a originalita se téměř vytrácí. Dialogy 5.řady už byly vyloženým utrpením.

• 25.2.2013  15:08

To je taková blbost, že to svět neviděl. Ale fanoušci Batmana asi spolknou všechno. Hned první scéna naznačila směr a hodnotu tohoto "díla". Jako na začátku, tak i v průběhu a na konci kralovala tupost, směšné výlevy a korunu tomu dodal ten výraz tří lidí po lobotomii, který nasadili hlavní hrdinové při dalším výlevu (tentokrát od záporačky). A když už nemůže být hůř, dorazí to filosofické úvahy na téma "lůza nesmí získat moc" protože její zvrácené představy by všichni zaplatili životem, takže tak jak je to, je to supéééér ;-)

• 22.2.2013  15:16

Hodnoceno plusmínus za celou sérii Wrong turn. Krve je tam hodně, ale jinak je to tuctový horor - na začátku lehká erotika a malá skupinka lidí a na konci pár přeživších. Mezi tím nic moc.

• 20.2.2013  17:48
    Antikrist (2009)

Nelze tomu upřít originalitu. Jenže hororová nálada se nějak nedostavovala a když se už potřetí u té nesympatické hrdinky opakoval cyklus: panika, agrese a nadrženost s příchutí masochismu, tak mě to přestalo bavit. Občas do toho hrdinka ještě plácla nějakou tu urážku směrem k hrdinovi, čímž ztratila i to málo bodů, co dostala za tu nadrženost. Pravidlo, že by neměl léčit svou ženu její muž bohužel nebylo dodrženo a ten klid a odstup jsem mu nevěřil a tu účast taky ne. Být to vyprávění někoho nezaujatého pozorovatele (lékaře) nebo zaujatého partnera, bylo by to lepší, takhle se to plácalo na půl cesty a ani k jednomu to nemělo blízko.

• 15.2.2013  08:50

Kdybych nebyl donucen shlédnout tento výkvět všeho romantického zla, mohl jsem na zahradě oškubávat kopretinu v duchu klasického: mám tě ráda, nemám tě ráda... a měl bych z toho to samé. Takto jsem větší část prospal a ještě mi bylo pak vyčítáno... Ihned se mi vybavila scéna v kině ze Sexuálních praktik pozemšťanů i kritika od Arnolda Jidáše Rimmera. Tohle je přesná ukázka těch filmů, na které se chtějí holky za každou cenu podívat a tak jsou schopny nakecat, že tam bude nějaká druhá světová, takže to bude dobré. Nebude. I po té době, co už jsem to viděl se musím podělit o zážitek a varovat...

• 14.2.2013  09:25
    Zaklínač (2001)

Kdyby vzali všechny prachy a zkusili z toho stvořit jednu povídku, tak ano. Ale poskládáním a ostříháním už tak nedostatečných epizod seriálu se film neudělá. Třeba tu Hranici možností mohli ztvárnit celou, ale oni toho chtěli udělat moc a pak z toho vznikl mišmaš všeho osekaného - chyběly postavy, důležité části příběhu. Herci přitom nebyli vůbec špatní. Mohli se taky trochu více držet předlohy - někdy trochu nesmyslně dráždili fanoušky svým nahrazováním textu (namísto Geralta, žádá o odpuštění Yennefer, ačkoliv to bylo přesně naopak,...), aniž by tím cokoliv podstatného změnili, ušetřili atp. - tedy naprosto zbytečně. No a jak kupříkladu mohli Yennefer narvat do červených hadrů, to nepochopím ;-) Na odpad bych to ale rozhodně neviděl - už za tu snahu, ale i za herce a za to, že se i navzdory tomu, co jsem vytýkal, předlohy většinou drželi. Tahle sága by si zasloužila, alespoň podle mě, nějaký obrovský projekt, daleko víc, než nějaký Pán prstenů, ale zatím tomu tak není, takže musím být rád - i proto další hvězda navíc.

• 6.2.2013  18:43

Během prolézání temné strany internetu jsem na to narazil a pár dílů si pustil, ale nic moc. Holky za 3-5 hvězd, ale nápad za odpad. Mělo to být vtipné, ale naprostá většina nachytávek skončí tak, že dotyčného seřvou, pak mu řeknou o skryté kameře a to má být asi veškerá zábava. Na nahatý holky tu máme videí dost a pokud bych se chtěl pobavit, tak stokrát raději zajdu na naked&funny. Tohle je opravdu blbost.

• 3.2.2013  17:57

Tak krásný film to mohl být. Ale není. Příběh mohli pojmout hned několika způsoby, oni zkombinovali vše do hromady a vše stálo za prd. Jak pokus zakomponovat vědu, tak pohled na člověka, co si chce užít této schopnosti, ale i jako akce to bylo špatné - něčeho tam bylo málo, něco se zoufale táhlo. A ta akce v závěru to dorazila.

• 2.2.2013  21:46

Velké překvapení. Vadilo mi pouze rozdílné zpracování na každé úrovni pekla. Ale i to se dá přehlédnout. Vynahradí to třeba dabing - nedovedu si představit nikoho lepšího než Vondráčkovou jako Beatrici a samozřejmě ani Dante, Ďábel ani Vergilius nebyli o nic horší.

• 1.2.2013  14:21
    Flash Gordon (TV seriál) (2007)

Stále jsem se snažil najít důvody, proč se na to dívat dál a alespoň vidět znovu tu pěknou dvojnici Tarji, ale ten cucák, směšný tyran a blbec na segwayi se mi to pořád snažil vymluvit. Trapné stokrátjižpoužité proslovy, hnusné efekty a hloupost kam se podívám, mě to ale donutily vzdát. Ale originalitou to možná prorazí - ukrýt veškeré vědění vesmíru do hodinek jen tak někoho nenapadne.

• 23.1.2013  21:19
    Pearl Harbor (2001)

Už první hodina je na odpad - těžko vydržet u filmu, který hned ze začátku vypustí na diváka takovou dlouhotrvající sérii hrdinsko-romantických keců. Pak se to zvedne, když konečně ve válečném filmu přejde příběh k válce, ale i tak to zůstane daleko pod průměrem.

• 21.1.2013  15:51
    Max Payne (2008)

Promarněná příležitost, Max Payne má úžasný příběh i atmosféru. Tři hvězdy dávám s čistým svědomím, ale na ten potenciál, který v sobě má, je to málo. Bylo tam pár lepších míst - obzvláště scény na drogách se mi líbily a několik akčních scén tomu taky něco dodalo, ale jak říkám, dvě hvězdy tomu chybí.

• 15.1.2013  12:24

Abych se přiznal, tak jsem to pustil jenom kvůli Carmeninu mléčnému baru. Takže hodnotit bych měl opravdu vysoko a pohled na ní jedna radost, ale jinak to s filmovou tvorbou nemá co dělat. Sestřihal bych to na ty dvě scény a hodnocení by letělo nahoru, takto nic moc.

• 7.1.2013  12:47

Statečné srdce, mission imposible, pobřežní hlídka a mnohé další jsou už jen druhořadou předlohou pro tento krásný film, který si s nima všema vytírá ***. Je to sice o trochu slabší než Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely, ale stále tam Nielsen sedí, jako zadnice na hrnci a shazuje, co se dá... Závěrečná bitva byla pak třešničkou na dortu v pátrání po jednorukém, jednookém a jednonohém :-)

• 7.12.2012  19:57
    Repli-Kate (2002)

Humor až do poslední scénky (opravdu povedená :) a o třídu výš než u Prciček, Eurotripu a dalších ptákovin, neotřelý příběh a neokoukaní hrdinové s třešničkou v podobě missky. To vše za zasloužené 4* (samozřejmě ve svém oboru).

• 5.12.2012  14:04

Jako vše, co se snaží ukázat pravdu a odhalit lži, ode mne dostává 5*.

• 25.11.2012  21:37

Polívčička byla? :-) Tenhle film nemá chybu - světla svítí, klakson troubí (i když to se hlásit nemusí), herci bodují a baví, legendární hlášky padají a tóny nejkrásnější písně to dokreslují. Takto se nesmazatelně zapsali Smoljak, Svěrák a Uhlíř.

• 25.11.2012  21:26

Klasika, která už čtvrt století baví všechny generace.

• 24.11.2012  19:11

Krásné - a proč se mořit s knihou, když si to můžete pustit :-) Pravda - trochu barbarské, ale mě na klasiku nikdy moc neužilo, toto mě ale přitáhlo.

• 23.11.2012  18:04

Horší předchůdce Smithových. Akorát bez vtipu a jakéhosi nadhledu. Také bez sympatické hrdinky, ale pouze s ženskou, vedle které bych si pořád musel opakovat - žena se nemá bít! Vše začalo i skončilo v momentě, kdy se z Barbary stala bezdůvodně mrcha. Od té chvíle už jsem nesledoval film, ale jen vymýšlel, jak bych to provedl já. Za herecké výkony bych neváhal dát vyšší hodnocení, ale za příběh bych dal i nižší.

• 19.11.2012  23:52

Dám tomu jednu hvězdu a nebudu tu zbytečně vymýšlet, proč bych měl přidat druhou. Film si jí nezaslouží. Je to klon Eurotripů a dalších blbostí pro dorostence, akorát zasazený někam mezi Ospalou díru a Van Helsinga. Jako komedie špatné, jako horor - ani náhodou, jako erotický film - i Sněhurka je víc vzrušující.