+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 6.9.2016  15:58

Po jedničce bylo těžké přijít s něčím, co by se jí vyrovnalo nebo ji i překonalo. Ale povedlo se... Ani dvojka nemá problém s tím, aby se držela dost daleko od toho klasického "jen já vidím duchy, nikdo mi nevěří, deset lidí se otočí zády zrovna, když kolem poletuje barák.." ale zároveň dost blízko jednoduchému, nekomplikovanému příběhu o problémech exorcismu, posednutí atp. A teď k tomu přidali lepší vizuální stránku a ducha-"jeptišku", ze kterého by se člověk sám potmě *** znečistil.

• 6.9.2016  11:32

V zajetí démonů ... aneb když Paranormal activity nejsou jen k smíchu. Jak vidno - k úspěchu hororu není potřeba nějaký novátorský přístup, originální zápletka, ani roztřesená ruka šmíráka s kamerou. Exorcismus a démoni už tu byli, děsivé scény jsou sice děsivé, ale povětšinou dost očekávané a s ničím novým v podstatě film nepřišel. Přesto je propastný rozdíl mezi tímhle a mnohými rádoby podobnými horory. Nepůsobí lacině i když je jednoduchý. Nevynucuje si strach nebo úlek diváka - to všechno tak nějak přijde samo :) No a pak je tu ta drobná připomínka, že by to mělo být na motivy něčeho, co se opravdu stalo. A i když by Hollywoodu pro tvrzení "based on true story" o hrdinném vojáčkovi Johnnym, co zachránil svět stačilo to, že nějaký Johnny někdy existoval a jednou se zmínil o tom, že má rád zbraně, tady je všechno tak nějak uvěřitelnější a reálnější. A ať už to bylo jakkoli, dojem snímek zanechat dokáže!

• 28.8.2016  14:44

Příběh samotný za 5 hvězd. Museli ale zase zapojit ulízanýho hezounka, který do hororu za každou cenu chce vnést trochu romantiky? Vždyť i ten malý kluk dokáže přispět k hororovému příběhu, ale neoholenou máničku zajímá jen romantické vyznání a společný šuplík. Stačí si ale odmyslet těch pár ubohých scén a zbude jednoduchý, moc povedený horor. Jediné, co tomu schází, je trocha překvapení. Od počátku do konce je to trochu předvídatelné. No ale co na tom, že ten úžasný závěr šlo trochu předvídat? Stejně si ta potrhlá rodinka i s tou zrůdou z dermatologického oddělení zaslouží velkou pochvalu. 4,5* jen proto, že všichni rádi Cheena a ne Kutchera...

• 28.8.2016  01:03
    Dvojitý agent (2011)

To je tak stupidní, až to bolí. Soupeřit to může snad jen s Bondem a dalšími pohádkami o hodném, úžasném superchlápkovi, který zvládne naprosto všechno a vybruslí z každé patálie v nažehleném obleku a s úsměvem na rtech. Celá ta úmorná dvouhodinová detektivní zápletka pak vrcholí jedním letmým pohledem na fotky a celý ten pokus o film se definitivně mění ve frašku.

• 24.7.2016  00:09
    Studentský maraton 2016 (TV pořad) (2016)

Musím dát odpad! Ano, mám předsudky proti těm sluníčkářským dětičkám, které vidí jen to co chtějí, mají potřebu všem pak sdělit svůj omezený názor a strašně se diví těm, kteří hledí na svět poněkud racionálněji. Navíc tohle vysoké umění jde opravdu mimo mě (a i přesto budu tak zákeřný a budu hodnotit to úsilí a prostředky vyplýtvané na něco podobného). Kupříkladu snímek, kde se čtou úryvky pohledů - co tím básník chtěl říci? Že se dají sehnat nikomu nic neříkající zprávy od jedné neznámé osoby další neznámé osobě? Tím nejzajímavějším, co tenhle studentský film nabídl byl pohled na vývoj ceny poštovních známek - jinak nic. A s těmi ostatními je to podobné. Film "Výměna" - mladá holka, říkejme jí komorně 'Jedničkářka' (ne, to není podle prospěchu ve škole) jde do kavárny uchyláků, aby si tam četla v knize "Jak získávat přátele a působit na lidi", jelikož jí asi na škole neřekli, jak lépe zahrát zakřiknutou stydlivku. V baru proběhne i oduševnělý rozhovor: - "Co čteš?" -"Knížku." a vše končí. Její vědomí přeskočí do těla jednoho z tamních úchyláků, kterému můžeme říkat 'Ocásek s roztrhnutou nohavicí na koleni'. Ona je tam další den obklopena přáteli, on sedí na jejím místě. Zpráva (ať už byla jakákoli) předána, film končí. Ale veškerou hrůzu celého maratonu alespoň zachrání neohrožená moderátorka, která se pravidelně objevuje v jakémsi obleku pytlového střihu s kruhem v nose, tak jak se to běžně dává kravám. Ta se pak pokouší o něco, co by asi jen studenti uměleckých škol mohli nazvat rozhovorem a dává tak naději všem snímkům, že by nemusely být tím nejhorším ve Studentském maratonu.

• 22.7.2016  13:42

Asi bych mohl zkopírovat komentář z jedničky a ubrat ty dva světlé momenty a shrnutí by bylo na světě. Skutečně jde opět jen o další z akčňáků i se všemi chybami a nedostatky. Opět je tu přítel/kyně, která spadne z nebe v pravou chvíli a opět jsou tu nesmrtelní hrdinové, kteří s pistolkou přežijí útoky komanda. Ale tohle není 'Sejmi je všechny', aby se to dalo brát s nadhledem. Tohle dokonce má i zajímavou myšlenku. Jenže co z ní zbylo? Jen páprda, který na základě souřadnic (od kvalifikované spotterky, ve volném čase senátorky) trefí cíl z otočky. Ten samý člověk pak netrefí kolo od traktoru a vyprázdní zásobník do obrněného auta ve kterém sedí jím chráněná osoba :) A na této vlně blbostí se veze celý film. Pokud se vrátím k té filosofické myšlence zprzněné do obyčejného boje dobré party s tou špatnou, tak je to dovedeno tak daleko, že se ti dobří mění ve svaté. Normálního jedince nenapadne pouze vyhrožovat nepřátelům, vyprovokovat je a s jejich slibem, že se vrátí ve větším počtu a zabijí vás, je pak nechat v klidu odjet. Ale vše se v dobré obrátí - Emerika zůstane skvělou Emerikou - ať už s Očistou nebo bez ní. Takže jen ti Rusové budou vždy špatní :D

• 20.7.2016  22:37
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Další nutnost, kterou měli v zahraničí a která nám tu velmi chyběla. Hned po Výměně manželek. Má vůbec cenu tohle více hodnotit?

• 20.7.2016  02:25

Přes osmdesát procent? Za tříhodinovou nudu, která dopodrobna líčí puritánské nic? Asi to nejzajímavější, co se ve filmu stalo bylo, že dozrála rajčata. Alespoň to rozhodně překonalo svatbu, svatební cestu i svatební noc!! Tahle poetická kravina je zřejmě to pravé pro kritiky a filmové znalce. Vždyť co může být lepší než sledovat napínavou cestu do Milána - nastoupení na loď, dojemné loučení, neschopnost frigidky ani zamávat mamce, sledování kouře na obzoru a odborná diskuse o jeho možných příčinách, oběd, vystoupení z lodi,..? Já chápu, že filmy můžou mít své kouzlo, ale tenhle ho nemá a ještě se tu absenci snaží natáhnout do délky dvou filmů. Zase jednou zvítězila forma nad obsahem.

• 13.7.2016  15:06

Z dobrodružného filmu zůstal film družný. V prvních dvou třetinách se druží otčím a fracek, ve zbytku fracek a kočka. Skutečně - víc než polovina filmu je velmi nezáživnou pohádkou o příjezdu na tajuplný ostrov, kam se dostanete z pevniny s jednou nádrží vrtulníku. Stačí jen havarovat, nějak to přežít a pak už jen chrlit moudra o rodinném soužití. Až do chvíle, kdy jim začne téct do bot je to tak nevýrazné, že by si člověk myslel, že narazit na bájný ostrov z románů je něco, co se děje každou druhou středu v měsíci a je to tak neobvyklé jako zkouška sirén o týden dříve. Nejsem fandou nějakých psychických výlevů, ale když se někdo podruhé narodí a ocitne se ve sci-fi románu, čekal bych něco trochu jiného než jen "aha, ten kluk měl pravdu, jdeme dál". Dvě hvězdy za tu poslední část filmu, kde se i něco dělo a kde hrdiny alespoň trochu opustila flegmatická nátura.

• 10.7.2016  20:59

Tam kde nevlaje americká vlajka je product placement. A to je zhruba tak ta hlavní náplň téhle blbosti. Ten mladej blbeček a hlavně Megan Fox a lehký nádech akčního filmu jsou ty tam. Zbyl pokus o grafický zážitek bez jediné myšlenky: "Obklíčili nás!" |střih| ... co to do prdele..?? Hlavně, že je v každém záběru viděk značka Sračkoletu.

• 6.7.2016  09:41

Bude možnost hodnotit i reklamy a předvolební kecy? Také jednotlivé výstupy individuí ze zasedání PSPČR by tu mohly mít místo. A to neříkám jako Zemanův odpůrce, ale jako jeho příznivec. Jeho výstupy se pravděpodobně nebudou líbit lidem, kteří ještě od dob zaprodance či režimu předcházejícího jsou navyklí, že prezident má mít hlavu zaraženou v pozadí světových mocností a velebit toho, kdo nám chce určovat budoucnost. Tato individua nezajímá pravda, jsou to jen prosťáčci, kteří nejsou schopni argumentovat, ale jen se vezou na vlně trendů - teď je v kurzu kritizovat Zemana, protože média nám řekla, že jsou jeho názory příliš vstřícné k Rusku a Číně a kritické k Západu. A tak se tu budeme hádat o tom, jak pije, ale už ne o tom, zda pije pouze on nebo zda to byla výsada i jiných prezidentů. Také se budeme hádat o tom, zda není moc vstřícný k Rusku, ale už ne o tom, zda pro to nemá při pohledu na světové dění důvod. Můžeme se bavit i o tom, jak ten zaprodanec vítá Čínu (čímž jistě pošlapává lidská práva a zabíjí tibetská novorozeňata), ale už ne o tom, jak Čínu potřebujeme, jak Čínu vítají západní mocnosti a jak vypadal Tibet před invazí Číny. A tak to pokračuje dál. Lidé, kteří nic netuší o světovém dění tady budou plivat a vykřikovat svoje teze. Za příklad může posloužit migrace - člověk, který zřejmě absolutně netuší, jak migrace vypadá, jak vypadají migranti, co je příčinou, odkud jdou atp. se tu bude rozkecávat aniž by vzal v úvahu zkušenosti lidí, kteří se tímto objektivně zabývají. A jsme opět u médií, která ukážou v záběru starce s dítětem, ale netlumočí slova zkušeného armádního důstojníka a jeho názor na ten dav bojeschopných mladých lidí. Stejně tak jsme u médií, která prezentují migraci jako náhodnou událost v důsledku krize v určitých státech, ale nikoho ani nenapadne spojit krize a občanské války s vojenskou aktivitou NATO přesně ve státech, odkud k nám uprchlíci míří. A tak se tu bude hodnocení dělit na hodnocení lidí, kteří se rozhodují na základě mediálního obrazu a z něj odvozených osobních sympatií a hodnocení lidí na základě rozumu. A pak tu jsou ti, kteří se diví, že takovýto pořad vůbec hodnotit na CSFD lze.

• 28.6.2016  21:48
    Autosalon (TV pořad) (2005)

Ty staré díly ještě šly - klasický český motoristický magazín. Jenže s odchodem Top Gearu si asi na Primě řekli - co takhle zaplnit díru na trhu a jít na to světově? Výsledek - megalomanská sračka. Když vám nějaký dědek tlačí do hlavy jeho "wau, super, kůl, bomba,...", přitom ještě pamatuje povinnou výuku němčiny, působí to hodně trapně. S trojkou z Top Gearu byla pr*** - dělali si srandu ze všech a ze všeho a i když nejsem jejich velký fanda, pořad jsem měl rád. To, co zplodili tady, je ubohou parodií neschopnou srovnání. Stačí změnit přístup a vyměnit ty slizouny - ani není potřeba hledat v mladších generacích. Stačí někdo, kdo nebude k smíchu a kdo umí normálně mluvit.

• 27.6.2016  16:14

20th century fox ... aha ... Odpad! Ale alespoň se mnohé ohledně Fox news vysvětluje. Je to jen další z ubohostí o nepřemožitelných, speciálních, neprůstřelných, speciálních, odvážných a speciálních hošanech. Stejně se nemají čeho bát - záda jim kryje bezpilotní letoun s nekonečnou zásobou munice, který je ale šetrný k životnímu prostředí a nezabíjí civilisty (a hlavně nahé holky, kterými se tábor hemží, ale na které by emerický dron ani květinu neshodil). No a tak chodíte, běháte, střílíte a používáte ta tajná tichá gesta, která vypadají kruťácky, ale postrádají veškerý smysl, když používáte vysílačky, když to pak doprovodíte hlasitým komentářem nebo když si myslíte, že by vaše "jdeme" mohl nepřítel přes řev vašeho odlétajícího vrtulníku zaslechnout. Zbytek se nese ve stejném duchu akčně stupidního úvodu. Jedna scéna za všechny: -"Džeji, perou to do nás em dvojkou!" (těžký kulomet na vozidle) -"Co budem dělat?" .... co takhle nestát na rohu budovy a nevystrkovat půl těla? Co takhle trochu ustoupit, když máte proti sobě něco, co prostřelí řadovou zástavbu afrických chýší? Co takhle nekecat o něčem, co je všem zřejmé? Ale ten, kdo má rád Kobru 11, Chucka Norrise a Ramba, ten si přijde na své. Ti ostatní mohou mít problém třeba u věty amerického vojáka: "Kolik nevinných vesničanů jsi obětovala?" a "Podporuješ lidi jako Ntoga..!" ... bohužel zvracejícího smajlíka tu nemáme.

• 25.6.2016  19:03

Řekněme, že už tu byly zajímavější příběhy a řekněme, že tu byly i lepší herecké výkony, ale řekněme si i kolik hereček se může měřit s hrudníkem Bo. Ona dá do každé role všechno (počítáme-li svršky) - no a herectví v tu chvíli málokdo řeší... Je to kravina, to ano. Ale jsou tu i mnohem horší kousky, které jsou tím ubožejší, čím honosněji se tváří a navíc na ně není tak pěkný pohled.

• 7.6.2016  14:40
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Místo šatů měla nosit hábit jeptišek a ještě jí měli nasadit svatozář. Tahle viktoriánská morálka se do seriálu opravdu nehodí. Já bych sice byl (vzhledem k mému postoji k reality-show a dalším pitomostem) ten poslední, kdo by si stěžoval na nedostatek konfliktů, záporných vlastností a duševních poruch, ale jak je vidět - ani bezchybná světice, která má vždycky pravdu, není tím nejlepším řešením. Učitelka uhodila dítě? Jak otřesné - néééé že bych chtěla donášet nebo ji otevřeně konfrontovat, protože to já nedělám, já jsem slušná, ale tohle si nesmí dovolit. Pojďme ji alespoň zbičovat. Nebo to alespoň (s úsměvem a otevřeným laskavým srdcem) všude rozkecám a dotáhnu ji před městskou radu. Tam už ze zvyku budu jediná v opozici, ale to nevadí, protože filmaři mi pomohou a ukážou, že dítě se nesmí bít! Už ta absurdita samotné myšlenky epizody, která splácá násilí na dětech i výchovnou facku dohromady, ale zato vyjádří jasné a naprosto chybné poselství o výchově dětí, je k pláči. Když k tomu, ale ještě přimíchají matku Terezu, výsledek začne připomínat trapnou grotesku.

• 30.5.2016  14:56

Moskevský parkour a Resident FPS/POV - ve výsledku sice velmi jednoduché, trošku hloupé, ale dosti zábavné.

• 15.5.2016  23:07
    Eurovision Song Contest 2016 (TV pořad) (2016)

Chcete vyhrát? Reprezentujte správnou menšinu a politický postoj. Soutěž je tak apolitická, že není problém aby Ukrajinka zpívala o Krymu a aby Ukrajina vyhrožovala tím, že odstoupí pokud vyhraje Rusko. Rusko skutečně vyhrálo - u diváků. Každopádně celkově vyhrát nemohlo - a tak nevyhrálo! Případ uzavřen - stejně jako další ročník této laciné sra*ky.

• 15.5.2016  23:00
    Superchlapi (TV pořad) (2016)

Někdo tu zmínil "Zpátky na vrchol", já bych šel ještě o pár let zpátky k "Peklu s Landou" - obojí je ale lepší. Přesto všechny spojuje ta zbytečná dementní výlevně-emocionální stránka. Asi se do světa současných soutěžních pořadů nehodím. Místo sportovních (kuchařských, pěveckých a dalších) výkonů je to jen přehlídka demence, arogance a egoismu. Abych byl objektivní, musím uznat, že ty drobné sportovní vsuvky nejsou špatné. Postřehy trenéra/fyzioterapeutky/výživové poradkyně(nebo co to bylo) mají i nějakou hodnotu, ale vše to sráží hluboko pod jednu hvězdu ta kvanta keců, pomluv a hodnotných komentářů partnerek (zvláště jedné).

• 6.5.2016  00:03
    Zásah z pekla (1994)

Pro někoho to může být "klasika" nebo "kult". Zajisté - každá blbost si najde své uctívače a kult se dá udělat z čehokoliv. Co ale u Čakýho zbude, když si odmyslíme ty kulty? Zbude jen úžas nad tím, jak hluboko mohou filmaři klesnout a co všechno někteří diváci skousnou. Děj ubohý, dialogy stupidní, závěr směšný a souboje komické.

• 3.5.2016  18:24
    Cesta do hlubin země Prométhea (TV film) (2010)

Má-li někdo touhu hledat přeci jen klady tohoto filmu, nechť si ušetří pár desítek minut času a koukne se do galerie. To je snad jediná světlejší stránka téhle totální blbosti - neokoukaná holka s výstřihem. Není to moc, ale v téhle ukázce emerických představ o legendách a dalším pokusu o prznění nějakých bájí, skutečně nic lepšího není. Hned po prologu přijde scéna s dojením krávy - samo o sobě dost unikátní pojetí hrdinových počátků, a když se to zkombinuje s dialogy z pornofilmu, pak to má teprve grády.. Takový je celý film - nesmyslný, ubohý, hloupý, nudný. Ale kdyby přesto někdo chtěl znát příběh, rád mu ušetřím nervy a čas... Za časů temných a dávných žil byl jeden král, řečený 'Ukrutný', nebo také 'Magor vyšinutý'. Ten zotročil národ Siciliánů. Tento hrdý národ povstal a potom zase poklesl. Krutý král mu za to uložil trest - deset let budete chodit ... fakt! Jenže onehdáž se také zrodilož dávné proroctví o bojovníkovi s fosforeskujícíma očima a světelným mečem, který má šanci svrhnout krále Magora. Ten i po staletích, kdy utlačoval Siciliány, po 23-leté válce a po pár letech Siciliánských procházek, vypadá vcelku dobře. Ale zpět k hrdinovi. Maximus Amélie Decimus je zde, aby přeťal roky krutovlády a jeho cesta osudu jej zavede přímo k Heliyodovi, kterýžto feťák budiž od nynějška jeho stalkerem zván. A vskutku - sledování (nejlépe pod odborným dohledem alchymistů-psychologů) ten blbec potřebuje jako sůl, protože zanedlouho vyhrožuje nějakému borci pomalou, bolestivou a nesmírně krutou smrtí, která spočívá v "uražení hlavy jedinou rychlou ranou". Přidá ještě několik hrozeb, ale osud mu nepřál a protivník nudou a studem nad jím projevenou patetickou hloupostí nezemřel. Zato dal mladíkovi na prdel, neboť se neměl srát do Rorschacha. Navíc se po princových (střídavě totiž trvá na tom, že je princ a dědic trůnu a jindy jen obyčejný prostý zemědělec) stopách vydal obávaný bojovník Vajíčko a pátrá po něm s takovou úporností, že si i kalhoty nestihl obléci. A aby Amélie neměl o dívčí společnost nouzi, touží se s ním setkat princezna Kozaria a několik dalších amazonek v přiléhavých úsporných kožených doplňcích. Tím je skupina zhruba kompletní. Na cestě se samozřejmě setkají s rozličnými lidmi. Třeba se dvěma ženami, které v duchu americké kultury filosofují o tom, že pravda je to, čemu člověk naivně věří nebo s babiznou, která zažije orgazmus pokaždé, když někomu podá ruku. Krále mezitím napadají samé skvostné nápady - zabije dva své rádce, kteří ho varovali a nejspíše věděli o proroctví víc než kdo jiný a dostane skvostný nápad postavit dětskou armádu (to mysleli tvůrci vážně?!), pak armádu rozzuřených matek (to je alespoň zábavné) a legendy praví, že snad i batolata a důchodci měli své místo v řadách armády. Konec nebudu prozrazovat - ne snad proto, že bych uznával nějaké spoilery, ale proto, že to za to ani nestojí. Zato malá ukázka mluvící za vše - blonďatá mrcha je přistižena, jak chce přefiknout mladíka. Pošle všechny do pr*** a odchází. Naneštěstí jí není osud milostiv a ona zakopne - ne však obyčejně, plácne sebou tak, že riskuje dehydrataci a musí vyčkat příchozí nepřátelské armády, která by ji zvedla a napojila. Má to ale štěstí ta holka - kolemjdoucí velitel má (ne při ruce, ale přímo v ruce) džbán vody. Ale zadarmo to nebude - musí prozradit plány svých bývalých přátel. Tak také udělá - a to tak důkladně, že prozradí i to, co probírali už dávno po jejím odchodu (zatímco se válela někde na zemi).

• 29.4.2016  23:42
    Útěk (2009)

Jsem tak bohatá, krásná, sjetá, všichni jsou zlí. Útěk aneb jak mne zbouchli, jak mne nutili k potratu a jak jsem jsem své dítě bránila chlastáním piva, pařbou i dalšími prostředky. Výblitek ze života smažky.

• 24.3.2016  23:56
    Intim s Heidi Janků (TV pořad) (2012)

Po dvou a půl dílech ... aby se to dalo nazývat mírně zodpovědným hodnocením a ne střelbou od boku. Skript je jasný - do každého dílu je zapotřebí nacpat nadrženou xxl moderátorku (že by inspirace na Frekvenci 1?), reklamu na erotický pomůcky a samozřejmě nesmí chybět komentáře a postřehy největších buqic z barů v Prahe. Zbytek času se vyplní moudry botoxové divnoholky mgr.,2000/hod.,sc. (nejde o kousek kandidátky věd, ale o pomocnici "sex-coach", která vám ho přidrží, když nevíte kam s ním). Ve výsledku - divný pořad s minimem informací.

• 13.3.2016  01:59
    Pád Bílého domu (2013)

Totální sračka. Tahle hnusná Ruská, Čínská a Korejská propaganda musí skončit!! Takhle zneužívat film k propagaci vlastních vojenských úmyslů a dělat ze sebe spasitele světa, to je Moskvě a Pekingu podobný..! Ježiš, já si spletl zemi původu ... vše je oukej, a trocha patriotismu nikomu neublíží. Maximálně si průměrně debilní divák zapamatuje, že mocenské vakuum, které by vzniklo odchodem USA z Asie (a jistě nejen odtamtud) by způsobilo přinejmenším zánik naší planety. No ale popravdě ... u těch proslovů se rovnají mozkové závity a snášet je může snad jen masochista nebo debil. One man army v tomhle stylu už zcela zabral Čak Norys, takže pro tenhle pokus už zbývá jen soucit. Samozřejmě že nejmocnější pyčus světa to dá a i když má plnou hubu hrdinských keců, jeho role spočívala pouze v trvalém znečisťování jeho USAss. Vrcholem je obstarožní (=seschlá) ministryně blbých keců a heroických projevů. Její přísaha vlajce v momentě, kdy už největší tajemství vyzradila a nikoho to nezajímá, mi rvalo srdce. V té chvíli bych asi volil stejně - a ukončil její utrpení. To moje skončilo až po hodině a půl, aby mne nějaký fanda nenařkl z toho, že film hodnotím aniž bych ho přetrpěl celý.

• 12.3.2016  00:28
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Ne, nepokakám se z toho, že jsou tam Bodý s Dojlem a že to z nějakého důvodu dostalo nálepku klasiky. To samé by se dalo pomalu připlácnout na Simíra, ale ve výsledku je to stejná ubohá tupá přeakčněná záležitost. Hlavně žvýkat jako tur, poskakovat kolem rohů a s afročírem drsně rozdávat rány a moudra. Někomu to stačí...

• 12.3.2016  00:24
    Elitní kurýrní služba (TV film) (2011)

Pozor! Kurýr není kurýrem! Už jsem se skoro těšil na Stathama (jelikož v programu zákeřně lákali kratším názvem) a namísto toho přišel typický německý výblitek s trochou německé romantiky, německé akce, ubohým dějem a směšným zakončením.

• 7.3.2016  21:02
    Babovřesky 3 (2015)

Co jako to jako má jako znamenat jako? Vtip nula nic, už jen křeč. Záhadou zůstává, jak se mohli jistí lidé k tomuhle propůjčit. To si řekli - schválně si nepřečtu scénář, protože už dva předchozí díly zaručovaly kvalitu a navíc se neodbytně toužím ztrapnit?

• 2.3.2016  23:47
    Kritická situace (TV seriál) (2007)

"Vzpoura Talibánců" - někdy mlčeti zlato. Komentář je zbytečný a vcelku mdlý. Jde o obvyklé plky o boji proti terorismu a bojí se jakkoli kriticky zhodnotit situaci. Za vše mluví závěrečný souhrn: "podle Červeného kříže tam zemřel neznámý počet lidí". K čemu to? Ale přeci jen se tam dá najít pár zajímavých záběrů a obzvláště ten německý? novinář to podává velmi dobře. Smůla je, že člověk si musí dohledávat i jiné zdroje, aby se dozvěděl všechny okolnosti a širší souvislosti této události. Je tam třeba jen naznačeno, jakým způsobem o tom informovala média. Přitom ta jedna věta ukazuje přesný styl předkládání informací v takovýchto choulostivých tématech. 'Média sdělila, že vojáci zabili Talibance, kteří se vzbouřili' - to je vcelku strohá věta. Je už na divákovi, aby si dohledal, jakým způsobem byl západní svět informován a co na tom bylo pravdy. Kupříkladu to, že byl USA a Velkou Británií zamítnut požadavek Amnesty international na vyšetřování, nebylo ani zmíněno. Přesto je tento dokument daleko lepším zdrojem informací než běžné zprávy. Z těch se jen těžko dozvíte, že se vězni vzbouřili poté, co tam dorazili magoři ze CIA a začali s výslechem. Také se jen těžko dočíst, že mnoho "přemožených Talibanců", kteří padli za oběť americkým spojencům a americkým náletům mělo svázané ruce za zády. Také to, že Američané v jejich typickém stylu boje zabili mnoho spojenců, zranili vlastní lidi, zničili spojenecký tank a přitom nedokázali jedinkrát zasáhnout požadovaný cíl, se člověk z hlavních zpráv nedozví. Proto i toto zatím řadím k těm lepším dokumentům, kterým k dokonalosti chybí jen o trochu větší kritičnost.

• 2.3.2016  18:55
    Kolem světa po obratníku Raka (TV seriál) (2010)

Dokument s vaší denní dávkou emocí. BBC těžko uvěřit nestrannost a zbytečně od dokumentu o zemi zabíhá do velmi prapodivného odbojářského magazínu. O autenticitě záběrů se pak divák může jen dohadovat. A při stavu dnešních médií lze o pravdivosti dosti úspěšně pochybovat. Záběry rozmazaných obličejů za noci, kdy se za svitu luny reportéři dostanou do totálního obklíčení, při kterém jim na záda takřka dýchají "po zuby ozbrojení" vojáci, z nichž ale neuvidíme ani fň. Pokud si tedy odmyslíme zdramatizování celé situace, vyjde nám z toho pohled na věc z jedné strany.

• 2.3.2016  18:15
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Naprostá kktina. Zlá královna kouzlem drží a škrtí trpaslíka Šoustala. Sněhurva křičí aby toho nechala, to ale nestačí, proto zasáhne i gay prcin Krasoň - tvrdě a hlavně nebojácně se zlu postaví tím, že Sněhurvě řekne: "máš na to". Sněhurva už tedy ví, že na to má a proto konečně může královnu škrábnout po ksichtu. Celá dramatická scéna končí tím, že si holky slíbí opětovné setkání na bojišti. Vše je doprovázeno efekty, za které by se nemuselo stydět ani ASDF movie studio. .. Vážně se někomu tahle pitchovina s debilními dialogy, hnusnými efekty, mizernými hereckými výkony, která przní známé postavy, líbí?

• 27.2.2016  08:43
    Svůdná oběť (2000)

Neuvěřitelně laciný film. Největší hodnotu měly asi ty poskakující silikony, ale ani tahle stránka filmu nikam nevede a veškerá erotika spočívá v občasném vynuceném odhalení hrudníku. Napětí prakticky neexistuje, akce patří k tomu nejhoršímu ze světa filmu - když se v souboji na život a na smrt dva teplouši spíše osahávají než bojují, je něco špatně, hodně špatně!