+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 6.8.2015  09:18
    Sejdeme se na Cibulce (TV pořad) (2013)

Cibuzka a ještě jeden z nich se setkali, aby si spolu zařádili a to co zůstalo v gumě, kterou vypáčili ze zadku jednoho z nich (dodnes se neví, kdo byl ten, kdo dělal maminku), se stalo základem pro hodnotný scénář další talk-show. Asi inspirované (jako tolik dalších blbostí) jistou zemí původu, která se na takovéto ubohosti specializuje. Uječený zženštilý moderátorka se prostě snaží o rozhovor. Výsledek je ujetý skoro jako on sám a člověku se snad i zasteskne po Novotném.

• 30.7.2015  11:35
    Paničky z Beverly Hills (TV pořad) (2010)

Uměle vyvolané životní obtíže umělých krásek. Proti implantátům samotným a půlcentimetrové vrstvě make-upu, která nesmí chybět ani když dotyčná mamina pózuje pět metrů od kopice hnoje, nic nemám. Jen člověk trochu zalituje, že mozek prozatím implantátem nenahradíš. U těch, co jsem viděl i u jejich rodinných příslušníků, by se ale hodnota IQ po nahrazení mozku silikonovou hmotou mohla jen zvýšit. Ale když se dívám na zemi původu a na tamní publikum, tak jen očekávám další a další díly a až omrzí Heverly Debills, přesunem se jinam, že..?

• 20.7.2015  22:23
    Murder-Set-Pieces (2004)

Tohle tedy bude ten první film, od kterého začnu podobným hororovým kravinám přiřazovat automaticky odpad! Tahle ubohá brutalita nemá s hororem nic společného. Je to jen jeden z řady šmejdů, nacpaných až k prasknutí tupými zvraty a zápletkami, pro tento druh a hlavně úroveň snímků tak typickými. Pokud si někdo myslí, že násilí na ženách a vyšinutý maniak stačí k natočení hororu, pak, dle toho jak moc velkou zálibu v tom nachází, by mu měly být nabídnuty buďto kvalitnější filmy k porovnání nebo kazajka a polstrovaná cela. Chápu rozdílný vkus, ale nepochopím zálibu v tupé prezentaci násilí na ženách.

• 20.7.2015  19:03
    Barva noci (1994)

Tento zajímavý film s dobrou atmosférou, několika výbornými postavami, hrudníkem J.Marschové, dobrým příběhem i závěrem by si zasloužil lepší známku. Je zdlouhavější, než by mohl být, jsou tam hluchá místa a hloupé okamžiky, ale celkově jde o zajímavý počin, hodný shlédnutí.

• 20.7.2015  18:52
    Ladíme! (2012)

Jděte s těmahle cajdákama do Pitchy! Jediný výsledek sledování filmu bylo získání těžké alergie na výraz a cappella. Ano - můžu si za to sám. Vždyť vím, co za stolici jsou filmy typu Muzikál ze zvláštní nebo ta úchylárna o poskakujících stvořeních. Samozřejmě obojí na několik pokračování. Ale člověk míní a drahá polovička mění. Když nic jiného, tak mi to dává právo napsat jaká to je sra*** a varovat ostatní.

• 7.7.2015  22:59
    Mimoni (2015)

Vzali to nejlepší z Já padoucha a zbavili se hlubokých myšlenek. Ve výsledku - sranda. Kdo tam hledá něco, co tam ani být nikdy nemělo, měl se podívat na trailer, který dost napověděl, co od toho čekat. Ale někteří místní obdivovatelé jambických pentametrů zřejmě nechápou, že komedie může být i velmi jednoduchá a přesto krásná. Zklamáni budou jen ti, kteří čekali od takřka němých hlavních postav náročný příběh s deseti zvraty. Ti ostatní, co se přišli pobavit a šli do kina na rodinou komedii, ti budou, věřím, spokojeni. Když už sem táhne ze zámoří taková spousta kravin, tak se divím, že zrovna tohle má tak vlažné přijetí.

• 6.7.2015  17:52

Kdyby všichni lidé byli takový hovada, jako jsou ty porážená individua, byl by problém přelidnění vyřešen. Když dementní kretén se Stihlkou nemá problém konkurovat evidentně sportovně založeným lidem, kteří jsou v početní přesile a nejlepších letech a nenapadne je nic lepšího než čekat v rozbitém autě, až si pro ně přijde smrt, tak to se to pak řeže.. Útěk po vlastních? To přece ne - sice by pajda s několikakilovou špatně se držící zátěží neměl šanci, ale proč to řešit jednoduše, když to jde složitě. Minimálně dva policajti mají pak sériového vraha na mušce, ale ani jednoho nenapadne stisknout spoušť - o čem by přece pak byl další díl? A tak zbývá jen 90. minutová tortura diváka a jediné napětí které se dostaví je nesnesitelná touha natáhnout pracku po ovladači a utrpení ukončit.

• 31.5.2015  23:32
    Flowers (2015)

Počítám, že Řezník a ti s ještě nižším IQ (zato vyšší mírou deviace) nad tímhle budou onanovat. Pro člověka, co chtěl vidět horor s příběhem, patřičnou atmosférou a napětím, je tahle splácanina vnitřností, výkalů a masa v nejrůznějším stádiu rozkladu jen zklamáním. A dost nechutným.

• 16.5.2015  12:41
    Rytíři krvavé oceli (TV film) (2009)

Kdo to vydrží od začátku do konce, zasluhuje bludišťáka a svěrací kazajku. Už od úvodních keců je patrná úroveň zbytku. Děj se dá shrnout do deseti minut. Zato herecké výkony jsou nepopsatelné.

• 1.5.2015  23:42
    Svatba na venkově (TV film) (2002)

Další sladké sousto od Skopčáků. Tentokrát o blonďaté běhně, robotovi a naprostém blbečkovi. Robot neudělá nic, blbeček bude mlít o lásce a běhna několikrát slíbí věrnost a nakonec zdrhne. Vše dokonale zapadá do formy pro stovky další filmů á la Lindström, Pilcher a další tvůrkyně se spoustou volného času, žádným talentem a už vůbec ne s nějakými originálními nápady.

• 21.3.2015  23:46

Příliš mnoho Máje a příliš málo Masa a krve. Ve výsledku přepoetičtěný (~nudný) film s pasážemi dlouhými jak týden před výplatou, ve kterých se člověk dozví, co by mu jinde vysvětlili během dvou minut. Tady se totiž příběh rozjíždí více než třičtvrtěhodinu a pak se dál courá hlemýždím tempem. Úplná tragédie to ale díky několika zajímavým zvratům a závěru také není.

• 7.3.2015  11:46
    Femme Fatale (2002)

Nijak zajímavá výstava ženských křivek, která hlavně v úvodu navnadí, ale později se zoufale táhne až do nijakého závěru.

• 2.3.2015  21:31
    Sezení (2012)

Tohle byl jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem viděl. Úžasný je už výběr tématu - těm psychicky nevyrovnaným se pochopitelně budou vtírat do hlavy nějaké nechutné představy a zbytečně se budou pohoršovat nad něčím, co je v životě tak normální. Jen okolnosti jsou zde jiné. NIC VÍC! Co se příběhu týká - rabín, kněz a krásná blondýnka (a pár dalších postav) vytvořily něco úžasného. Pouze toho rabína zmiňuji jen do počtu - byla to postava obyčejného napůl žárlivého a napůl impotentního žida. Jen pro info - toho "žida" jsem vypíchnul tak násilně, jak násilně na mne působilo téma o konverzi.. Občas mám pocit, že je někde norma na židovská témata :) Jenže co se týká krásné blodnýnky, ta byla naprosto půvabná! Ano - i ty její vrásky jí dávaly výhodu oproti botoxovým princeznám a tělu této 50-leté ženy těžko něco vytýkat. Byly tu dvě další holky - jedna s naprosto úžasnou upřímností, druhá se sice stokrát ohranou, ale snad poprvé uvěřitelnou a výborně podanou písní: "Miluji tě, ale..." No a pak tu byl kripl - a já zase nemám, co bych mu vytknul. Jistě, že tu byly už mraky filmů o umělcích a básnících, nejlépe s rozervanými city, ale kdo z nich disponoval takovou dávkou černého i jiného humoru? Kdo z nich překonával takovéto překážky a ještě si ze sebe dokázal dělat legraci? A ten konec je naprosto vynikající. Konec je u romantických filmů pro mne to nejdůležitější. Nemusí to být happyend, nemusí být definitivní, hlavně nesmí být blbý ... a tady rozhodně nebyl! PS: U Nedotknutelných tu všichni slintali blahem...já taky, ale v čem je tohle horší? Do posledního písmena bych ho sem znovu mohl zkopírovat..

• 22.2.2015  17:11

"Jeřábek vypravuje, jak tam přišel, co všechno dívka neměla na sobě, jak se její poživačnost projevovala, vysvětluje, proč měla k posteli připevněný řetěz, co s ním musel dělat – no prostě: nuda, nuda, šeď, šeď." .. poslední věta kytátu se mi vybavila, už když byla uvedena kniha. Pak jsem celý ten humbuk kolem marketingem protlačené sračky hodil za hlavu a teď jsem byl moc rád, když jej někdo v kompletní podobě použil v diskuzi pod jednou recenzí na tento velkofilm. Těch 50 odstínů bude i po dvou hodinách a několika dalších filmech stále jen šeď - jen nevýrazný negativ tolika jiných barev, které už tu byly. Hrdinka tak už nebude jen naivní romantická zabouchnutá, případně zbouchnutá kráva, ale bude DALŠÍ naivní romantická... . Takže proč vlastně něco podobného mohlo vzniknout? Zisk tvůrců a hloupost publika - to jsou hlavní hybatelé dnešní filmové tvorby. Proto nevznikl jen jeden debilní film o upírech, ale hned 5. Je tu zřejmě dost nadržených zoufalek, které se opět zhlédnou v obyčejné holce, která uloví nadpřirozeného/nadpřirozeně bohatého hňupa, který jim poskytne vše, co si sami nedokážou ve skutečnosti obstarat. Svět se v prdel obrátil a tak lze úspěšně očekávat další nápor podobných chuťovek. Nadrženým a zaprášeným pak připomínám, že kritika a závist jsou vcelku rozdílná slova. Ten film je na hovno s tím debilem i bez něj. Péro mám delší a jeho miliardy mu závidím hlavně proto, že bych je rád použil na úplatky pro filmaře, aby něco podobného už nikdy nikde nevzniklo.

• 20.2.2015  16:24
    Bela Donna (1998)

Stejná sračka s ujetým scénářem, jakých je tu více (Tři). Krásná svině nasadí parohy svému muži a ještě je prezentována jako chudinka. To už tu přece bylo. Zmíněný druhý zástupce měl alespoň trošku šťastný konec. Ale tohle? Malena když pobuřovala vesnici, tak to alespoň nedělala starýmu za zadkem a neporušovala manželský slib (a to nejsem nějaký velký puritán). Myslím, že Johny Depp by mohl manželovi poradit, jak zatočit s nevěrnicí ;-) PS: psycho nejsem, stará mne nepodvedla, ale když vidím, jak si to nějaká pipina ve filmu rozdává s největším debilem na scéně a hned potom běží dát pusu starýmu, tak bych ji profackoval. PS2: Chtěl jsem jsem dát Nataše alespoň dvě hvězdy za to, jak svou postavou obohatila film, ale sama si to doslova zkur**la ... tak se raději kouknu na souseda zabijáka, tam vypadá taky pěkně a nemusím se rozčilovat kvůli jejímu chování.

• 20.2.2015  11:24
    Skica smrti (TV film) (1992)

I když ten úvod vypadá jako velmi amatérský počin, vyjde z toho klasická detektivka té doby. Osamělý chlapík pátrá po pravdě (jako už tolikrát) a snaží se vyřešit vraždu, do které by mohla být zapletena jeho stará. Celé je to ale tak příšerně průměrné, že už ani ten průměr dát nemůžu. Nebýt pár posledních minut, kde za jsem za chlapíka cítil alespoň nepatrnou satisfakci, tak je to téměř odpad. Samozřejmě tu je i romantická zápletka, která mne v této podobě dokáže akorát pěkně nasrat. Pominu-li obsah té zápletky, nepamatuji si jakýkoli vývoj zainteresovaných postav nebo nějaké bádání v této oblasti. Zkrátka přišel konec a bum: bylo to tak a tak ... proč? Prostě proto! Suma sumárum - ztráta času.

• 17.2.2015  20:48

Blbost. Až budu chtít poletující barvičky, pustím si hudbu a k tomu grafický ekvalizér a ne takovouhle hovadinu. Jediný přínos tohoto filmu může být u experimentů v oblasti dlouhodobějšího působení takovéhoto videa na vývoj duševních poruch.

• 17.2.2015  16:44
    Lovci pokladů (TV seriál) (1999)

Dva lovci pokladů na výpravách za dobrodružstvím. Drobná prdelka, hladká tvářička a neustálé obavy - to je (k radosti feministek) ta mužská část dvojky. Tia je tu zase k radosti zvláště chlapského publika. Snědá kráska a nesmělý pomocník už patří mezi klasiku. A to, že nenašli do těch mnoha a mnoha dílů zrovna nejlepší scénář? Kdo by to byl čekal, že? I tak je to ale plnohodnotná oddychovka..

• 17.2.2015  10:24
    Gravitace (2013)

Po všech těch mužských zachráncích celé civilizace přichází i dámská konkurence z Gravidity. A na rozdíl od jiných si vystačí vcelku sama. Poté, co skončí vesmírný pinball s troskami, je to v podstatě jen o přesunech z bodu A do bodu B, za použití různých udělátek (s většími či menšími komplikacemi) ... a přesto to není otravné nebo hloupé. Délka filmu je naprosto správná a i když v něm nějaké spletité dialogy pochopitelně nebudou, monolog, pípání přístrojů, dýchání nebo i naprosté ticho, působí úžasně. Kosmonautka projde úžasným křtem ohněm a jako správná ženská stihne i ve vesmíru vystřídat alespoň troje oblečení (... k tomu bych měl drobnou poznámku - když už odhazovala skafandr, měla to dotáhnout do konce jako Barbarela. Věřím, že by ještě dlouho nebyl takový záběr překonán.) A pak následuje konec - opět výborně zvládnutý a v souladu s mottem celého filmu ... bojovat až do konce..

• 15.2.2015  16:20

Bohužel jde jen o špatnou kopii divadelní inscenace (knihu neznám). Ze začátku se zdá, že se film předlohy bude držet, ale závěr je zbytečně dramatický a lehkost a vtip se kamsi vytratily. Má-li to být drama, pak nechápu tu zábavnou první polovinu, má-li to být komedie, nechápu závěr. Ne, že by to byla čistě chyba filmu - i v tom divadelním představení postavy umíraly (který blbec má potřebu opepřit pohádkový muzikál tím, že nechá polovinu pohádkových postav zemřít či jinak pošpinit?). Jenže když i v tom dramatickém závěru řekne malá Karkulka o půl metru vyššímu a o pět let staršímu sirotkovi, že se o něj postará a že mu bude matkou, tak hned celá tragédie vyzní jinak :-) ..

• 15.2.2015  15:03
    Bestie (1988)

Je třeba přece jen ocenit, když i v americkém filmu z doby soupeření západu a východu (byť už zdaleka ne té nestudenější války), má i Rus nějaké city a smí ukázat i lidskou část. Paradoxně by se současná média mohla učit a zkusit pro změnu přistupovat k oběma stranám jako k lidem. Ne jako k bezchybným hrdinům a ďábelským nepřátelům. Jsou tam samozřejmě kraviny v podobě zcela opuštěného tanku, šíleného velitele a obratu řidiče o 180°, ale lidská stránka filmu a jeho myšlenka jsou silnější než tyto nedostatky. Oblíbený citát: Nemůžete být dobrý voják ve špatné válce.

• 13.2.2015  23:15

Všechno má svá pro a proti - i tenhle umělecký pokus. Je tu pěkná holka, která se nechá malovat, sochat a vůbec půlku času tráví au naturel, ale je tu taky nuda, protože akty jsou sice pěkné, ale není třeba o nich hodiny kecat. Naštěstí tu ale není ani romanticky-debilní zápletka ... ta pateticky směšná a hloupá linie děje, kdy se modelka bezhlavě zabouchne (nejlépe do někoho jiného než do umělce) a tím končí veškeré umění. Proto dávám průměr - nic výjimečného, ani výjimečně blbého to zkrátka není.

• 13.2.2015  13:31
    Nevěstinec (2011)

Když si chce člověk uhnat depku, pak je toto ten pravý materiál ke sledování. Doufal jsem, že se to alespoň jednou obejde bez té melancholicky ponuré nálady nevěstince a že to skončí dobře. Samozřejmě život kurtizán idylický nebyl, jenže když nám filmy mohou lhát v tolika jiných věcech, mohly by i tady jednou udělat výjimku. Paradoxně ta první "tragédie" nevěstince, kdy už si divák myslí, že mu film dostatečně názorně ukázal rizika povolání na příkladu Židovky-Jokera, se postupně mění jen v jednu zajímavou epizodu daleko temnějšího příběhu. Holky mne vcelku potěšily - i když ničím nevyčnívaly a byly takové odevzdané. Zklamala mne ale bordelmamá. Její veškeré emoce a myšlenkové pochody jsou znázorněny ve scéně s opiáty a s dětmi. Zbytek filmu jde o nevýraznou osobu lomeno recepční..

• 8.2.2015  20:18

Nevím, zda ještě někdo bude u Asterixe atmosféra taková, jako byla v 12 úkolech a dalších kreslených dílech z 60. až 80.let, takže ani nevím, jestli si tu hvězdu mám šetřit.. Zklamaný jsem každopádně nebyl.

• 8.2.2015  20:10

verbal: Amen! || Další tři hvězdy si ale šetřím pro rýpavou satiru nebo jiný počin, který sice kvalitou nebude výš, zato posláním a myšlenkou bude mnohem dál. Proto bude Zredigováno lepší než tenhle snajpr nebo pyrotechnik. Hned ve čtvrté minutě mi ruka při těch sra**ách, co tam povídali cukala směrem k ovladači. "Když se spleteš, tak tě sejmou a půjdeš do vězení" ... co to má být? Nějaký střípek z projevu nejmocnějšího debila světa nebo jeho tmavšího nástupce? Nějaké drobné odchylky od reality pro zábavní průmysl jsou pochopitelné, ale otočka o 180° je pro mne nestravitelná. Vojáci mají přikázáno eliminovat vše, co se jim nezdá - oni si nemohou dovolit ztráty, nevinné oběti pro ně nepředstavují problém. A těch pár případů, kdy se do toho kousnou rýpaví reportéři, ty stejně časem utichnou. Zvláště odstřelovači-průzkumníci po jisté příhodě nenechají naživu osoby, které se objeví na špatném místě ve špatnou dobu. Ale to by se asi do filmu nehodilo, tak to trochu upravíme na "za zabitého nevinného dostaneš trest smrti.." ... ti mi zase hnuli žlučí.. Ten patetický patriotismus zkombinovaný s propagandistickými kecy mi absolutně znemožnil nějaký hlubší prožitek a ze zajímavého filmu udělal jen vizuální podívanou, kterou neustále sráží vyřčené sra**y. Nějakým příběhem se to nedostane ani na úroveň Pearl Harbouru ani Nepřítele před vrátky. Pominu-li ty vizuály a akci, tak je tu ubohá romantika prvně jmenovaného a souboj s Nemesis druhého zmíněného filmu a jakýsi pokus o psychologii ze Smrti, která číhá všude a v Iráku nejvíc! Ve výsledku: "patetické nic moc"..

• 8.2.2015  19:57

Herce do první erotické scény údajně hledali v tomto inzerátu: "Hledá se impotent, který alespoň jednou viděl někoho sexovat (netřeba v reálu - stačí pokud viděl nějaký erotický film). Pokud vypadá reprezentativně a ví, kde má herečka prsa, bude přijat. Podmínky: nesahat herečce do rozkroku, nádobíčko nechat v klidu a dýchat široce otevřenými ústy nebo nějakým podobně zajímavým způsobem dát najevo vzrušení." Druhou nebo třetí scénu už jsem neviděl, tak těžko posoudit, jak zoufalé to nakonec bylo, ale o moc víc (oproti úvodní scéně) se od erotiky vzdálit nelze. Tam už by totiž končil erotický film a začínala by obyčejná rozcvička před jógou. Ta jedna hvězda je vcelku zasloužená - i když se totiž v té scéně sexu ani nepřiblížili a chlap by si ho v těchto polohách musel třikrát prodloužit a dvakrát zlomit, bavil jsem se náramně. Tvůrci si totiž nedělali hlavu se závěrečnými korekcemi a když náhodou chlap porušil pravidlo z inzerátu a hrábnul kam neměl, tak jeho nervózní ruka a rozpačitý úsměv vynahradily tu celkovou ubohost scény a alespoň trochu nadlehčily těžkopádné kotrmelce, které tam předváděli. Choreografie erotické scény byla totiž čistá improvizace, malinko erotická, zato velmi zábavná.

• 28.1.2015  21:51
    Proposition (2005)

Slušný "Eastern". Měl ale na víc. Film se dost táhne a na "kovbojku" to má zoufalou kadenci 5 ran za hodinu. Hudbu vybíral asi zase nějaký inovátor s potřebou nacpat do filmu o době před 200 lety trochu současného popíku a neotřelých melodií. Filosofie není špatná věc - ze začátku jsem myslel, že film konečně odbočí z vyjetých kolejí pro dobro a zlo, ale nestalo se. Až na drobné komplikace je to opět hra na strážníky a zloděje. Nevadí, třeba příště.. Čekal jsem trochu náročnější pojetí - kromě filosofické úvahy jednoho zločince a snad nějakého toho podtextu u scény s bičováním, to ale bylo velmi skoupé na pokusy o hlubší myšlenku. Čekal jsem alespoň políček (třeba slovní) ženě, která se postavila proti svému muži a vydupala si trest, na který se ani nedokázala dívat. Čekal jsem zřetelnější zprávu o chování osadníků a nějaký dech beroucí proslov na jejich adresu, ale ono nic.. Po hodině konečně přichází akce - padouši se úskokem, který je tak blbý, že by ho prokoukl i Daredevil, dostanou do sporu se zákonem. Pak ale přijde nejlepší část filmu a je konec.

• 28.1.2015  19:41
    Striptýz (1996)

Ty dvě hvězdy dám - jednu za vzpomínky a druhou za odložené svršky. Příběh je možná hloupý, ale jsou i daleko horší, takže odpad určitě ne-e. Ani postavy (senátor, striptérky, dcera,..) rozhodně nejsou nějak zvlášť špatné.. Flashdance ani Showgirls taky nejsou zázrak..

• 26.1.2015  15:34

Už od úvodní akce je patrné, kam to bude směřovat ... američtí hírous si tu a tam zastřílí, vykřiknou pár hrdinských vět a pokud se autor dobře vyspal, tak se najde i nějaká ta hláška. V inteligenci úvodní scény a dialogů odtamtud jsem zahlédl Černou zmiji a dialog: -"Střílejí po nás" -"To je úžasné, nezapomeň mi říct, až mne zasáhnou!" Opravdu logiku nečekejte. US Army musí vyniknout a tak německý sniper, který útočí ze zálohy stěží zabije dva vojáky, a pak si dá deset minut pauzu, aby ho americký voják (samozřejmě začátečník, který získal praxi ve střelbě na pouti) mohl najít a zasáhnout. Příběh stojí za starou bačkoru. Kdyby alespoň ta akce nebyla tak hloupá, dopadl by film lépe. Jenže hloupost je bezmezná - není problém si v noci při pochodu zapálit. Počítám, že tvůrci by to rádi zdůvodnili výčitkami člověka, který ztratil jednotku - protože jen tak lze logicky usoudit, že beze slova opustí i svou novou jednotku, nechá ji vzadu nechráněnou a ještě touží všechny Němce upozornit na přítomnost svých přátel :-) Následují další a další nelogické záležitosti typu: vlak s vězni, přesto bez německých vojáků - ale navzdory tomu všemu není možné je nechat zdrhnout a pro Němce je zase zřejmě nadlidské úsilí obklíčit jeden vlak. A tak dále.. Proto jen jedna hvězda.

• 26.1.2015  11:07
    Trosečník (2000)

Konec to zase zabil. Krásná dvouhodinová podívaná končí ve chvíli, kdy se do toho připlete ženská ... náhoda?? ;-) Měli to utnout po scénce v dešti - ať si to každý přebere sám. Byl to krásný moment, kdy divák mohl zapojit fantazii a zároveň pravý okamžik pro "v nejlepším přestat" - zbytek byl totiž jen smutným natahováním už tak dost dlouhého filmu.