+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 27.12.2014  21:57
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Žánr "pohádka" se sem snad ani nehodí. Jako kdyby parta z hospody sebrala momentální nápady a stvořila scénář - sem tam nějaký to "vole", občas narážka na kokain, texty písní, které lze poslouchat jen při té správné hladince a celkový dojem prostoduché zábavy od mírně podnapilých tvůrců pro velmi podnapilé publikum. Pár vtipů tomu upřít nemohu, ale je otázka, zda se divák smál proto, že to už dlouho zoufale potřeboval, aby se nerozbrečel nebo zkrátka jen ze soucitu. Přestávám doufat, že se někdy kvalita pohádek alespoň přiblíží předrevolučnímu stavu. Těch pár světlých výjimek, které to dokázaly zřejmě začnu považovat za zázrak - velmi vzácný a těžko opakovatelný.. Teď už jen zbývá počkat, až pohádky hloupostí dosáhnou zahraniční vzory a pak až naše děti dosáhnou odpovídající úrovně.

• 26.12.2014  20:17

Ze zacactku uboha agitka kvuli nehodnym Arabum, ve zbytku pak podprumerna pohadka. Dalsi pokus nevysel. Je tu jen dalsi vypln vysilaciho casu o zrejme vysokem rozpoctu, zato nizke kvalite. Po revoluci tu je stale zhruba 5 pohadek, ktere stoji za zminku. Tahle mezi nimi nebude.

• 22.12.2014  19:40

Nejdelší reklama na oblečení pro homoklády, která kdy vznikla. Když pominu postavu Homokuse a jeho bandu drsných chlapců v drsných kožených hadříkách s ještě drsnějšími otvory pro bradavky, tak by zbytek snad i šel. Nějakou tu postapo atmosféru bych tomu i věřil. Bohužel, nic výjimečného to díky kostymérovi a tomu, kdo spáchal ty nudné, patetické a zdlouhavé dialogy, nebude.

• 22.12.2014  11:50

Člověk by řekl, že po něčem takovém série skončí ještě dříve než začala. A ono ne..

• 21.12.2014  23:52
    Elena Undone (2010)

- Pojďme natočit film téměř o ničem, s obyčejnými tvářemi, stokrát opakovaným manželským trojúhelníkem. Dáme tam manželku, která se hádá se starým, pak se vyspí s někým jiným a najednou si uvědomí jak je nešťastná a že už bez té nové známosti nemůže takřka žít. On to samozřejmě zjistí. Ona to ani nepopře a ještě jemu, sobě i divákům vysvětlí, že to není děvka a že je to tak lepší. - Ses zbláznil, kdo se na takovou kravinu bude dívat a kdo tomu uvěří? - Dáme tam lesby! - Dobrá, jde se natáčet..

• 20.12.2014  11:51

Ňák nevím co tím básník... ze začátku to vypadá na výsměch podobně smýšlejícím hrdým, ale úplně blbým "vlastencům". Pak se to ale zvrtne v neurčitou komedii s nijakým poselstvím.

• 19.12.2014  11:22

Škoda že ten zajímavý příběh trochu nepodrthly i výraznější herecké výkony. Nejspíš za to z větší části může anglický dabing, ze kterého se chce chvilkami spát a chvilkami zvracet, protože tak toporné věty ještě v té jejich kňouravé řeči jsou opravdu soustem těžko stravitelným. Jenže portugalsky neumím a anglické titule hledat nehodlám, tak je třeba to skousnout a zkusit si to odmyslet alespoň během hodnocení. Pominu-li dabing, film stejně bude dosti uspávací materiál - ale to u dramatu není nic výjimečného. Diváka u filmu může alespoň udržet očekávání, zda se to zvrtne v happy-end, v oidipovské rozuzlení nebo nějaký dramatický konec. Do té chvíle ale jen těžko něco změní tu velmi poklidnou atmosféru - jen tu a tam narušenou nějakým tím odhaleným hrudníkem. I přes to nelituji času. Kdyby nic jiného film nenabídl, tak originalita příběhu a atmosféra se mu upřít nedají.

• 15.12.2014  23:17

Zdrcená Barbie zajde do baru, tam dopadne skoro jako Landa v Černých baronech a navíc stihne zaplést románek s ulízancem. Tím končí úvodní ubohosti a nastupuje opravdová komedie. Sice ne bláznivá, ani k popukání, ale stále se do žánru hodí a alespoň nějaké momenty (zvlášť ghetto) stojí za to. Jenže když už je všem trápením konec, zase přichází Barbie a Ken a Hollywood nezapomene dodat typickou trapnou tečku na závěr. Pominu-li prvních a posledních 10 minut, dám klidně ty 3* a zařadím to vedle dalších nenáročných oddychovek.

• 11.12.2014  17:32

Já si nikdy na poezii nepotrpěl. Tím méně na tu, která se ani nerýmuje a podobně jako jistá umělecká díla jen připomíná skládku těch nejvzletnějších hovadin, které autora po ránu napadly. Kupříkladu Bordel a jeho Opilý koráb pro mne v sobě nemá víc umění než skutečná kocábka plná ožralých námořníků. A i tenhle prostinký příběh byl tak zaházen všemi těmi obraty, až v nich přestal být patrný. Že by další autor, který se ušlastal a ve světlé chvilce vyplodil příběh jehož celý děj se vejde do dvou vět v popise, přičemž jediné umění bylo natáhnout to na délku Iliady? Hodnotit nebudu - Belmonda mám rád a i v tomto prapodivném díle byl skvělý - i když je to blbost a x-tá myšlénka na téma láska nebo něco ještě originálnějšího, v jeho podání to zní dobře, proto bych jemu nerad křivdil.

• 10.12.2014  21:03

Film s krásným a jednoduchým poselstvím - lidi jsou svině, ale mají naději. Na příkladu malého kluka a představitelů amerického národa je vidět jací jsme a proč si často zasloužíme něco podobného zažít. Nemusí se jednat hned o apokalypsu - stačí se kouknout jak lehce projde válka, jen když není na našem území. Je vidět jak málo se staráme o ty druhé a co všechno je nutné k tomu, abychom se změnili. Film to všechno podává velmi nenásilně - Klaatu není Neo, aby stíhal zlé agenty a každému z nich nakopal pr***. Nemstí se za to, že ho Američani uvítali kulkou. Jen s ledovým klidem a bez jediného mrknutí řekne, co nás čeká a proč. Nejděsivější na tom všem je, že s tím hodnocením má pravdu.

• 10.12.2014  14:59

"Jen si posluž, děvky jsou tu od toho.." - tři už jsou moc a ženská umí být pěkná svině. A člověk, aby ji ještě s tím "nechtěla jsem ti ublížit" odpustil.. Jenže i když mi takovéto téma většinou vadí, tady to vyznělo opravdově, zajímavě a skončilo tak, jak jsem chtěl. Pistolník nebyl jen frajírek, co někomu opíchal starou, ale všichni tři věděli (a ženská v jistých chvílích alespoň vzdáleně tušila), co je to čest a respekt. Na western budu vzpomínat rád a někdy si jej zase pustím - nevidím žádný důvod, proč bych neměl. Příběh vždy nemusí být hluboký jak Tenkrát na západě - někdy stačí jednoduchý manželský trojúhelník a vznikne něco pěkného - možná ne legendárního, ale pěkného.

• 9.12.2014  20:43

To mám jako čekat celou hodinu na to až holka sundá lukem stíhačku a pak čekat další hodinu až se zase bude něco dít? Ale vlastně - je to "Hunger games" a je tam Katnys Evrdýn, takže vše odpuštěno ... 5 hvězd!! Starving games stále vedou na plné čáře a jedna replika od Can'tmiss Evershot pohřbí celou tuhle ubohou nasérii.

• 9.12.2014  20:27
    Lap Dance (2014)

Na romantiku nejsem, ale "based on true story" mne občas zláká. Kvalita se vyvíjela přesně podle představ - část "drama" a "strip klub" byly dobré, část "romantika" nestála za nic. Násilné dialogy typu "můj mobil byl vybitý (~vyčerpaný), stejně jako jsem já.." - takovéto dost nepřirozené obraty se tam opakovaly vícekrát a podávaly si ruku s tím otřepaným stereotypem přítele-vola, který se z chápajícího romantika promění v žárlivého debila. Co se hlavní hrdinky týká - 90% příběhu (až na ty dialogy) to zvládá dobře, v posledních minutách si všechno podělá, ta tupá nána. Nesmím zapomenout ani na Carmen. Jak bych mohl? - Čučí na mne z plakátu, i když má jen vedlejší roli. Zřejmě režisér nebyl jen debilní úchylnej přítel z tohoto příběhu, ale i zoufalec, který chtěl alespoň nějak upoutat pozornost. Bohužel - další díl Sexuálních praktik by byl lepší nápad, do tohohle se neměla nechat zatáhnout. Role mrchy možná není ani tak špatně zahraná, jako už napsaná. Tak jako tak si ji člověk stejně moc neužije. Za zmínku stojí soundtrack - nic výjimečného, ale vzhledem k tomu ostatnímu se drží alespoň v tom průměru či lehce nad ním. Nad vodou film drží ještě ty silikony, ale i když se holky kroutí jak můžou, víc jak dvě hvězdy nedostanou.

• 7.12.2014  15:54

Zřejmě nejlepší díl Poirota. Nejde o příběh samotný - ten by patřil (v Poirotovském světě) jen k těm lepším či zajímavějším. Jde o ten závěr a o strhujícího, jinak povětšinou vyrovnaného Belgičana. Ten třes a ten výraz ve tváři, ten proslov a hádka. Vše naprosto dokonalé.

• 7.12.2014  15:51

Stále nevidím tu výjimečnost. Předlouhý snímek zobrazující chudáky vězně a zlé bachaře. Celou dobu se nic moc neděje - jestli je to účel a divák se má nudit jako ti chudáci vězni, pak se povedlo. Sice ten úžasně dlouhý "příběh" vyplňují drobné zápletky, takže tou nudou není divák ubit, pouze ukolébán, ale i tak by Zelená míle mohla přednášet, jak vypadá film s pořádným příběhem. Tady se napětí dopuje za pomoci nesmyslných dialogů a absurdních situací ... namísto toho, abych bachařovi řekl, že umím och*at berňák, tak se ho zeptám, jestli věří svojí ženě a nechám se dostrkat na okraj střechy, abych v poslední chvíli vše objasnil a mohl nám všem spadnout ten kámen ze srdce, který jsme tam předtím tak násilně a pracně navalili. Líbily se mi komentáře starého knihovníka a pár dalších úvah, jinak jde o průměrný film. Z hvězd si na zadek nesedám. Freeman byl výborný, to ano, ale cpát kvůli tomu film na první příčky a ignorovat ty zástupy dalších zádumčivých chytrolínů z vězení..?

• 5.12.2014  21:58

Výborné pokračování. Hrdinové jsou už sice starší, ale blbost kvete v každém věku. Od prvního vtipu jsem doufal, že se laťka udrží a ona opravdu nespadla. Čekal jsem zábavné pokračování a především doufal v nějaké originální vtipy, obojí dodrženo, takže není proč shazovat..

• 29.11.2014  00:53

Komu se tohle může líbit? Hororová atmosféra nulová, pouze jatka, střeva a rodinka vyšinutejch magorů. Příběh se dá utřít na jeden čtvereček hajzlpapíru. Jen další podojení už tak dost špatné série z kategorie: pro devianty.

• 24.11.2014  18:57
    Odysseus (TV film) (1997)

Přece jen si nechám rezervu pro další pokusy. Líbil se mi příběh a (i když nejsem nějaký znalec) to, jak se film držel předlohy. Vzhledem k tomu co jsem psal mi stačí, že na mne kouklo pár známých míst a ten zbytek mi připadal jako uvěřitelné zpracování oněch bájí. Příběh sám je tedy v pořádku, jen ty postavy a občasné kecy to kazí. Dojem z obrazu byl mnohdy lepší než z těch řečí kolem. Napůl krkolomná mluva, ale přesto příliš daleko od nějakých Homérových veršů. Obrazový zážitek, i na vzdory někdy nevydařeným trikům, tedy převažoval. Odysseus byl takový jaký má hrdina být - dneska, kromě výčtu několika hrdinských rysů, musím být vděčný i za to, že neměl nagelované vlasy a nebylo mu 25 let - nejlépe po celých 10 let putování.. Potom bych vyzdvihl především Kalypso, Penelope i Kirké - byly velmi půvabné a krásně se zhostily rolí. Přesto bych ještě o něco výš postavil Athénu, která byla opravdu výborná.

• 19.11.2014  20:55

Velmi chabá verze pravého klenotu z roku 2003. Je mi vcelku jedno, co tu kdo označuje za klasiku. Klasika je pro mne to, co si rád znovu pustím a nepodělám se hned z toho, když v obsazení uvidím Philipeho nebo Lollobrigidu. Jsou směšní, přehrávají, dialogy jsou absolutně nevěrohodné a možná by tu přehnanou přeúžasnou přeumělkovanost docenil Ludva v tom 18. století, ale já si na takový voloviny nepotrpím. Ve zbytku se mi jen na pozadí promítá nový film s Fanfánem, který se žene za svým osudem a po cestě s lehkostí, vtipem a úsměvem překonává překážky. Zatímco tady pouze pajdá náš rádobyhrdina. Klopýtá v soubojích i v milostných dobrodružstvích. O svém příběhu, víře v osud nebo lásce není schopen přesvědčit snad ani sám sebe (viz scénka u rekrutů). A kde jsou další úžasné postavy - prostoduchý Ludvík, který jedním dotazem na špehy překonal veškerý vtip tohoto filmu, kde je plukovník hledající správnou melodii pro své chlapce? Král byl nahrazen perverzním dědkem, plukovník nevýraznou figurkou, stejně jako třeba markýza a princezna. Zkrátka nic, co bych rád viděl znovu a nic, co by se dalo nazvat klenotem.

• 19.11.2014  20:07

Výborná lehká komedie, která má jednu nevýhodu - není 60 let stará a jen a pouze proto dnes nemá nálepku "klasika". Kdyby byla k dostání ta verze z roku 1907, měla by zajisté cedulku "klenot" a hodnocení 99%. Tu údajnou klasiku jsem jen ze zvědavosti skouknul. A stále trvám na svém, verze z roku 2003 je zábavnou lehkou komedií, verze z roku 52 je jen nudnou předlohou. Dialogy tady nejsou tak stupidní, souboje jsou zábavnější, postavy jsou úžasné. Když tady Fanfán řekl, že věří ve věštbu od cikánky, tak jsem mu věřil i já, když to řekl božský Žérár, byl mi k smíchu i s tou zaťatou pěstičkou. A ta cikánka nebyla půvabnou nevinnou holkou jako zde, ale trochu přestárlou lhářkou, zralou na facku. Když pak dojde na přepadení, Fanfán si stále drží svůj úsměv a vtip i v souboji a nepromění se ve směšného drsňáka za pomoci ukrutného šklebu a dvojnásobného zrychlení té komedie, kterou tehdy neplánovaně natočili. Jen těch holek se krása vcelku stále drží a tak i ty z roku 52 mohou téměř konkurovat Penelope. Vším ostatním ale nechává tento film svou předlohu daleko za sebou.

• 19.11.2014  14:45
    Into the Woods (divadelní záznam) (1991)

Bohužel (až na jednotlivé výjimky) neuznávám písně které se nerýmují, a tak mi na začátku trochu zatrnulo. Ale třeba ta napůl rapující ježibaba opět dodala odvahu do dalších minut a spravila chuť po té bídné pasáži, kde jen spojili univerzální melodii a prozaický text. Jinde to zase zachraňoval přednes (Popelka, která téměř ukroutila hlavu zlé nevlastní sestře při česání). S postupem času přibývalo rýmů i naděje, že vše dobře skončí. A stalo se.

• 17.11.2014  16:54

Viděl jsem to hned po fotbale, kdy jsme stěží přehráli Island 2:1 a většinu filmu se mi vtírala myšlenka na úžasné, ale neproměněné šance. Skutečně tady opět zvítězil nápad nad provedením. A to zakončení .. škoda slov. Psychologický film o pomstě a probuzení temné stránky v nás si představuji trochu jinak, než jako pár scén se samomluvou a několik telefonátů, které sice vystihly to nejdůležitější z možných argumentů pro takovéto činy, na druhou stranu tyto argumenty už každý zná a film jich nijak nevyužil. Ta, které se to týká, se k nim v podstatě nevyjádřila a její proměna byla podána a vysvětlena poněkud násilně - aby se divák nažral a koza mohla poslat pár grázlů pod kytky. Film si taky nepotrpí na nějakou propracovanost - je tam jen ta drsná holka s velmi zvláštním ksichtem a pak je tu pár postav - obyčejný detektiv, obyčejní zločinci a to je vše. Nikdo jiný nestojí snad ani za zmínku. A kromě jedné oběti a detektiva se nikoho příběh ani nedotýká. Je to jen honba za pomstou - ale oproti kupříkladu 'Plivu na váš hrob' tady chybí akce, atmosféra, hněv, zoufalství a koneckonců všechno, co mám na takovýchto filmech rád.

• 17.11.2014  16:29
    Mutant 2 (1998)

A jsou tu zase ufouni, tentokrát s cílem vosouložit lidskou rasu. A jen díky tomu a díky té půvabné naklonované mimozemské playmate jsem to dokoukal. V jiných ohledech je to totiž naprostá blbost.

• 14.11.2014  19:34
    Království (TV seriál) (2013)

Strčte si to tam, odkud to pravděpodobně vzešlo a vraťte mi Camelot, ten měl sice taky svoje mouchy, ale alespoň to nebyl výhradně romantický seriál pro puberťáky.

• 14.11.2014  12:28
    Zátah 2 (2014)

Měl jsem tu smůlu vidět to v anglickém jazyce s titulky. Proto bych tenhle film rád doporučil všem těm hlupákům, co nadávají na český dabing, protože i ty nejhorší rychlokvašky a dabované pornofilmy nejsou tak špatné jako tyhle hnusné, ukňourané, unylé a mdlé hlasy. Absolutně žádná snaha přiřadit hlas odpovídajícímu vzhledu, váze, rase ani se pokusit upravit slova k otevírání úst, nic. Bohužel tohleto mi film dosti znechutilo. Tam kde se nekecá je to o poznání lepší. Zvláště u těch mnoha bojových scén, kde se především kamera vyřádila. Jenže i to se časem omrzí a civět dvě hodiny na lámání končetin a vraždění vším možným, kromě normálních zbraní, je poněkud unavující. Kill Bill už tady byll a od té doby se zdá jako nadlidský úkol vyvážit akci nějakým příběhem. Tohle jsou jen krvavé orgie/jatka (jak to kdo bere..) a kostra jakéhosi příběhu je někde na pozadí. S výrokem "Prepadovka 2 nie je iba prázdna „mlátička"" rozhodně nesouhlasím.

• 14.11.2014  10:30

Mám velmi smíšené pocity. Kdyby to byl první díl, bylo by to za plný počet. Takto mám ale v paměti jedničku a dvojku trochu nechápu. Nevím jak věrně to zachycuje situaci, ale dělá mi problém oblíbit si dílo, které svou podstatou podkopává předchozí díl. Všechno z jedničky je totiž buďto mrtvé nebo zkorumpované. Pouze pár jedinců zůstává, aby čelilo všem zločincům na všech frontách. Už to samo o sobě je vcelku pitomé. BOPE se rázem proměnilo (během tří let?) ve stejně prohnilou skládku, jakou byly řady obyčejné policie a všechno to, co jsme se dozvěděli v prvním díle - o tvrdé selekci, eliminaci zkorumpovaných jedinců, pomstě za padlé kamarády, už neplatí. Zbývá jen totální chaos, bodání se do zad, vraždy kdy a kde se zamane a několik kovbojů, kteří věří ve spravedlnost. Opravdu bych rád věděl, jak blízko skutečnosti oba filmy jsou a co z toho je pravda. Nedělám si iluze o mnoha ozbrojených složkách, zvláště tedy některých států, kteří by měli šířit po celé zemi mír a být v podstatě bezchybní, na druhou stranu - zrovna BOPE se prezentovalo v prvním díle jako jednotka, která by mohla mít budoucnost.

• 13.11.2014  23:31

V BOPE se s tím neserou - ani nemůžou. Zabij nebo budeš zabit, to je zřejmě jedno z hlavních pravidel života ve slumech. A toho se drží i film, který věrně zachycuje drsné prostředí podsvětí Ria a jejich stejně tak drsné soupeře. Výcvik je taky naprosto úžasně podán - žádné hecování, žádné hrdinské výkony šamponů. Jen tvrdá selekce a snaha vykopnout ty, kteří by stejně dlouho nepřežili. A pak už jen boj se zločinem. Nebo spíše jednotlivé bitvy této dlouhodobé války. Žádné stížnosti na policistu, že pouta byla nasazena trochu ztuha a proto bude podezřelý propuštěn, stejně jako chudák policista. Ani dlouhé debaty o tom, zda třikrát postřelený policista má už konečně právo opětovat palbu, aby nebyl nařčen z nepřiměřeného použití síly. Jen ten dlouhý, drsný boj, na jehož konci je zpravidla pár mrtvých - když to jde dobře, budou mrtví jen na jedné straně, když to jde blbě, bude následovat krásný pohřeb a pomsta kolegů..

• 6.11.2014  12:44

To mám z toho, že pořád hledám náhražku za Underworldy. Vylízanej a ulízanej kretén, zrádce vlastního rodu a homosexuální idol náctiletých zoufalců nemůže konkurovat jedinému záběru na Beckinsale v době oběda. Jenže Holýúd se nepoučí a tak se stále opakuje to, co kazilo i jinak dobrý zmíněný film - nutná milostná ohraná a naprosto debilní pasáž a ulízanec v roli klaďase. Pokud někdo touží zobrazit upíra, ať se koukne na Nighyho, Sheena nebo alespoň na toho upíra ze Sezame, otevři se. I ten plyšák má v sobě víc testosteronu než tenhle Drákula.

• 5.11.2014  23:00

Copak místo dialogů posbírali všechny heroické proslovy a poskládali je za sebe? Normální větu aby člověk pohledal. I děj je jedna velká přehlídka hrdinů. Chybí nápad a chybí lepší příběh. To málo, co mělo nějakou úroveň pocházelo beztak z jedničky (ksichty Bezzubky) a zbytek byl jen chabou recyklací. Někdy nestačí ani 4 roky na vytvoření důstojného pokračování. Tak třeba do třetice všeho dobrého..

• 3.11.2014  09:04

Výborné zpracování - pokračování předlohy. Toho, kdo četl knihu potěší, že na rozdíl od jiných dílů jsou tu vcelku věrně zachyceny i postavy z knihy (Rico, Ibanezová). Děj je taky lepší než v té reklamě na válku z roku 97. Jediné, co mi trochu vadí je ta animace jako taková. Nejsem nějaký příznivce 'kreslených' filmů, ale kdyby to samé bylo s živými herci, mělo by to bezpochyby 5*. Takhle si tu jednu šetřím pro ten příští díl. Bude-li tomuhle alespoň trochu podobný, budu velmi spokojen.