Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Asterix a Obelix

Asterix a Obelix (1999)

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu!

Sejmi je všechny

Sejmi je všechny (2007)

Takhle podle mně má vypadat pořádný akční film - většina slavnějších filmů s akčním hrdinou - nejlépe Stallonem, J.C.V.Dammem nebo s Arniem si hrají na akci úplně jiného druhu a co je nejhorší: berou to vážně! Tahle akce má ale větší spád, má vtip a když už myslíte, že jste viděli vše, tak znovu přijde něco nečekaného, a co je ještě důležitější - originálního, a přesto, že jde o akci, vtipného. Hlavní hrdina se nezastavuje a střílí a střílí a střílí - v továrně, na dětském hřišti, v bordelu, v ubytovně, ve vzduchu, všude. Přestože ve filmu hlavní hrdina jen žere mrkev a střílí tak tohle střílení neunavuje jako ve filmech s výše zmíněnými herci - kde se dají napočítat desítky filmů s jedním příběhem: hlavní hrdina - nejlépe Američan nebo agent jejího veličenstva se snaží zastavit skupinku - nejlépe sto a více lidí a buďto Rusové nebo teroristi, kteří ohrožují jejich zemi (ještě lépe - celý svět). Tohle je jiné ! A lepší !!! Konečně něco co se nebojí přiznat, že realita je úplně někde jinde, proto s ní raději tento film vůbec nepočítá.

9. rota

9. rota (2005)

S čistým svědomím můžu prohlásit, že tohle patří mezi nejlepší válečné filmy, které jsem viděl. Klidně ho zařadím (kvalitou) i vedle filmů jako vojín Ryan nebo Schindlerův seznam. Už od začátku mě tento film zaujal a to vydrželo až do závěrečných titulků. Obě části tohoto filmu jsou zajímavé a především uvěřitelné, což je pro jiné konkurenty z tohoto žánru nepřekonatelný problém. Dalším problémem, kterému se tento film vyhnul je nestrannost. Tento film jí dosáhl - nejedná se o žádnou propagandu, politika je tam zmíněna pouze okrajově, opět musím zdůraznit nestranně a během 5 minut je tato záležitost odbytá. Zbytek filmu je popisem útrap vojenského oddílu-prosté, ale dokonalé. Od okamžiku, kdy vystoupí v Afghánistánu si hrdinové i diváci uvědomí, jak snadné je se nechat zabít - a teď ruku na kardiostimulátor - kolik filmů tohle dokáže? Po mnoha filmech divák touží stát se vojákem, protože to je ten kdo vítězí. Po tomhle mnohým lidem dojde, že je to ten kdo umírá.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama