Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

Oblíbené seriály (5)

M*A*S*H

M*A*S*H (1972)

Klenot! O válce trochu jinak - možná s vtipem, ale vždycky rozumně a s ponaučením na konec. I ten nejzelenější mozek si musí přiznat absurditu válek. Dvojice doktorů, kteří vtipkují aby se nezbláznili a při tom se hrabou ve střevech je naprosto úžasná. Svou neposlušností upozorňují na tu šílenost kolem a svými schopnostmi uzdravují raněné, aby se mohli zase jít nechat zabít.. Jednotlivé postavy pak dokreslují celkový obraz šílenství - zelené mozky, lidé, kteří si bez formuláře nedojdou na latrinu, násilníci, psychopati, oběti války a mnoho dalších. Všechno krásně sladěno a dovedeno k dokonalosti. Seriál jsem viděl asi pětkrát, proto si ho jdu pustit po šesté..

Přátelé

Přátelé (1994)

Zářící klenot mezi seriály. Šestice dokonale vytvořených a ztvárněných postav. Jedna z mála věcí, která mi na seriálu vadila byl poslední díl - a to jen proto, že s ním skončilo 10 sezón té nejlepší zábavy. Ještě jednou se vrátím k postavám - přirovnal bych je k těm z MASHe - pouze u těchto dvou seriálů bylo v mém případě dosaženo, toho, co je jejich cílem - vytrhnout diváka z reality, aby se na tu půlhodinu dostal do trochu jiného světa. Ostatní pobaví, tenhle uhrane. Abych zmínil i něco negativního - tak asi toho cucáka, kterého k Phoebe na závěr přiřadili považuju za špatný vtip. Když pominu osobní nesympatie, tak stejně byl jako herec nejhorší, z komediálního seriálu vyčnívala tragická postava nezralého pablba jak tříska z oka, navíc vše směřovalo k postupnému spárování přátel, škoda! Brad Pitt zvládnul během jednoho dílu to, o co se tenhle snažil dvě série.. PS: velmi doporučuji shlédnout i nepovedené záběry a ještě jedna zajímavost ke komentáři dona corleoneho - když si Courtney změnila jméno, bylo to vidět opravdu pořádně - viz titulky u 1.dílu 6.série :)

Okresní přebor

Okresní přebor (2010)

Tak kucí ... SPOJTU ZDAJ !!! Z tohodle jsou legendární hlášky. Taky popularizace fotbalu u holek zaznamenala úspěchy a konečně - životní role pro pana Vetchého - tak zapáleného člověka naposledy viděli v Kostnici. Opravdu - to srdíčko do toho dal a šel tomu na proti.. :)

Hvězdná brána

Hvězdná brána (1997)

Mám drobné dilema, zda snížit hodnocení nebo ne. Kult to bude a už jím zůstane, ale s postupem času se mi přestávala líbit ta linie příběhu v duchu: "americká armáda je nejlepší na světě - co říkám na světě - v celém vesmíru, pouze oni mohou zachránit svět, pouze oni mají pravdu a jen oni jsou vzorem šlechetnosti a statečnosti". To je první a nejzásadnější chyba, která mi čím dál více leze na nervy. Ta druhá se týká Antiků - udělali z nich nejmocnější tvory, úžasné bytosti a přidali jim takové schopnosti, že se všem ostatním o nich může jen zdát, jenže když už se konečně v seriálu některý objeví tak buďto nic dělat nesmí nebo se ho do dalšího dílu zbaví. Až příliš často se opakuje ten motiv: to nesmíme, s tím vám nepomůžeme nebo - musím odejít, mějte se tu hezky. Naštěstí ten "zbytek" zůstává takový, jaký si ho pamatuji už od svého dětství - zajímavý, propracovaný, zábavný seriál. Je znát, že se na něm podíleli i myslící lidé a tak nejde jen o tupou akci nebo lacinou komedii. Nanejvýš v pár dílech o zmíněnou nazelenalost mozků a přehnaný patriotizmus, ale s tím se dá srovnat. Velká výhoda je vyrovnanost sérií - díly se většinou neopakují a když odejde Jack a dorazí za něj výrazně horší a o dost méně zábavná náhrada, objeví se zase Vala - má nejoblíbenější postava celého seriálu.

Ovládací panel

Reklama

Reklama