Bela Donna (1998)

Stejná sračka s ujetým scénářem, jakých je tu více (Tři). Krásná svině nasadí parohy svému muži a ještě je prezentována jako chudinka. To už tu přece bylo. Zmíněný druhý zástupce měl alespoň trošku šťastný konec. Ale tohle? Malena když pobuřovala vesnici, tak to alespoň nedělala starýmu za zadkem a neporušovala manželský slib (a to nejsem nějaký velký puritán). Myslím, že Johny Depp by mohl manželovi poradit, jak zatočit s nevěrnicí ;-) PS: psycho nejsem, stará mne nepodvedla, ale když vidím, jak si to nějaká pipina ve filmu rozdává s největším debilem na scéně a hned potom běží dát pusu starýmu, tak bych ji profackoval. PS2: Chtěl jsem jsem dát Nataše alespoň dvě hvězdy za to, jak svou postavou obohatila film, ale sama si to doslova zkur**la ... tak se raději kouknu na souseda zabijáka, tam vypadá taky pěkně a nemusím se rozčilovat kvůli jejímu chování.

Skica smrti (1992) (TV film)

I když ten úvod vypadá jako velmi amatérský počin, vyjde z toho klasická detektivka té doby. Osamělý chlapík pátrá po pravdě (jako už tolikrát) a snaží se vyřešit vraždu, do které by mohla být zapletena jeho stará. Celé je to ale tak příšerně průměrné, že už ani ten průměr dát nemůžu. Nebýt pár posledních minut, kde za jsem za chlapíka cítil alespoň nepatrnou satisfakci, tak je to téměř odpad. Samozřejmě tu je i romantická zápletka, která mne v této podobě dokáže akorát pěkně nasrat. Pominu-li obsah té zápletky, nepamatuji si jakýkoli vývoj zainteresovaných postav nebo nějaké bádání v této oblasti. Zkrátka přišel konec a bum: bylo to tak a tak ... proč? Prostě proto! Suma sumárum - ztráta času.

Podivná barva slz tvého těla (2013) odpad!

Blbost. Až budu chtít poletující barvičky, pustím si hudbu a k tomu grafický ekvalizér a ne takovouhle hovadinu. Jediný přínos tohoto filmu může být u experimentů v oblasti dlouhodobějšího působení takovéhoto videa na vývoj duševních poruch.

Lovci pokladů (1999) (seriál)

Dva lovci pokladů na výpravách za dobrodružstvím. Drobná prdelka, hladká tvářička a neustálé obavy - to je (k radosti feministek) ta mužská část dvojky. Tia je tu zase k radosti zvláště chlapského publika. Snědá kráska a nesmělý pomocník už patří mezi klasiku. A to, že nenašli do těch mnoha a mnoha dílů zrovna nejlepší scénář? Kdo by to byl čekal, že? I tak je to ale plnohodnotná oddychovka..

Gravitace (2013)

Po všech těch mužských zachráncích celé civilizace přichází i dámská konkurence z Gravidity. A na rozdíl od jiných si vystačí vcelku sama. Poté, co skončí vesmírný pinball s troskami, je to v podstatě jen o přesunech z bodu A do bodu B, za použití různých udělátek (s většími či menšími komplikacemi) ... a přesto to není otravné nebo hloupé. Délka filmu je naprosto správná a i když v něm nějaké spletité dialogy pochopitelně nebudou, monolog, pípání přístrojů, dýchání nebo i naprosté ticho, působí úžasně. Kosmonautka projde úžasným křtem ohněm a jako správná ženská stihne i ve vesmíru vystřídat alespoň troje oblečení (... k tomu bych měl drobnou poznámku - když už odhazovala skafandr, měla to dotáhnout do konce jako Barbarela. Věřím, že by ještě dlouho nebyl takový záběr překonán.) A pak následuje konec - opět výborně zvládnutý a v souladu s mottem celého filmu ... bojovat až do konce..

Čarovný les (2014)

Bohužel jde jen o špatnou kopii divadelní inscenace (knihu neznám). Ze začátku se zdá, že se film předlohy bude držet, ale závěr je zbytečně dramatický a lehkost a vtip se kamsi vytratily. Má-li to být drama, pak nechápu tu zábavnou první polovinu, má-li to být komedie, nechápu závěr. Ne, že by to byla čistě chyba filmu - i v tom divadelním představení postavy umíraly (který blbec má potřebu opepřit pohádkový muzikál tím, že nechá polovinu pohádkových postav zemřít či jinak pošpinit?). Jenže když i v tom dramatickém závěru řekne malá Karkulka o půl metru vyššímu a o pět let staršímu sirotkovi, že se o něj postará a že mu bude matkou, tak hned celá tragédie vyzní jinak :-) ..

Bestie (1988)

Je třeba přece jen ocenit, když i v americkém filmu z doby soupeření západu a východu (byť už zdaleka ne té nestudenější války), má i Rus nějaké city a smí ukázat i lidskou část. Paradoxně by se současná média mohla učit a zkusit pro změnu přistupovat k oběma stranám jako k lidem. Ne jako k bezchybným hrdinům a ďábelským nepřátelům. Jsou tam samozřejmě kraviny v podobě zcela opuštěného tanku, šíleného velitele a obratu řidiče o 180°, ale lidská stránka filmu a jeho myšlenka jsou silnější než tyto nedostatky. Oblíbený citát: Nemůžete být dobrý voják ve špatné válce.

Umělec a modelka (2012)

Všechno má svá pro a proti - i tenhle umělecký pokus. Je tu pěkná holka, která se nechá malovat, sochat a vůbec půlku času tráví au naturel, ale je tu taky nuda, protože akty jsou sice pěkné, ale není třeba o nich hodiny kecat. Naštěstí tu ale není ani romanticky-debilní zápletka ... ta pateticky směšná a hloupá linie děje, kdy se modelka bezhlavě zabouchne (nejlépe do někoho jiného než do umělce) a tím končí veškeré umění. Proto dávám průměr - nic výjimečného, ani výjimečně blbého to zkrátka není.

Nevěstinec (2011)

Když si chce člověk uhnat depku, pak je toto ten pravý materiál ke sledování. Doufal jsem, že se to alespoň jednou obejde bez té melancholicky ponuré nálady nevěstince a že to skončí dobře. Samozřejmě život kurtizán idylický nebyl, jenže když nám filmy mohou lhát v tolika jiných věcech, mohly by i tady jednou udělat výjimku. Paradoxně ta první "tragédie" nevěstince, kdy už si divák myslí, že mu film dostatečně názorně ukázal rizika povolání na příkladu Židovky-Jokera, se postupně mění jen v jednu zajímavou epizodu daleko temnějšího příběhu. Holky mne vcelku potěšily - i když ničím nevyčnívaly a byly takové odevzdané. Zklamala mne ale bordelmamá. Její veškeré emoce a myšlenkové pochody jsou znázorněny ve scéně s opiáty a s dětmi. Zbytek filmu jde o nevýraznou osobu lomeno recepční..

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Nevím, zda ještě někdo bude u Asterixe atmosféra taková, jako byla v 12 úkolech a dalších kreslených dílech z 60. až 80.let, takže ani nevím, jestli si tu hvězdu mám šetřit.. Zklamaný jsem každopádně nebyl.