Elena Undone (2010) odpad!

- Pojďme natočit film téměř o ničem, s obyčejnými tvářemi, stokrát opakovaným manželským trojúhelníkem. Dáme tam manželku, která se hádá se starým, pak se vyspí s někým jiným a najednou si uvědomí jak je nešťastná a že už bez té nové známosti nemůže takřka žít. On to samozřejmě zjistí. Ona to ani nepopře a ještě jemu, sobě i divákům vysvětlí, že to není děvka a že je to tak lepší. - Ses zbláznil, kdo se na takovou kravinu bude dívat a kdo tomu uvěří? - Dáme tam lesby! - Dobrá, jde se natáčet..

Sousedská hlídka (2012)

Ňák nevím co tím básník... ze začátku to vypadá na výsměch podobně smýšlejícím hrdým, ale úplně blbým "vlastencům". Pak se to ale zvrtne v neurčitou komedii s nijakým poselstvím.

Amor estranho Amor (1982)

Škoda že ten zajímavý příběh trochu nepodrthly i výraznější herecké výkony. Nejspíš za to z větší části může anglický dabing, ze kterého se chce chvilkami spát a chvilkami zvracet, protože tak toporné věty ještě v té jejich kňouravé řeči jsou opravdu soustem těžko stravitelným. Jenže portugalsky neumím a anglické titule hledat nehodlám, tak je třeba to skousnout a zkusit si to odmyslet alespoň během hodnocení. Pominu-li dabing, film stejně bude dosti uspávací materiál - ale to u dramatu není nic výjimečného. Diváka u filmu může alespoň udržet očekávání, zda se to zvrtne v happy-end, v oidipovské rozuzlení nebo nějaký dramatický konec. Do té chvíle ale jen těžko něco změní tu velmi poklidnou atmosféru - jen tu a tam narušenou nějakým tím odhaleným hrudníkem. I přes to nelituji času. Kdyby nic jiného film nenabídl, tak originalita příběhu a atmosféra se mu upřít nedají.

Ulička hanby (2014)

Zdrcená Barbie zajde do baru, tam dopadne skoro jako Landa v Černých baronech a navíc stihne zaplést románek s ulízancem. Tím končí úvodní ubohosti a nastupuje opravdová komedie. Sice ne bláznivá, ani k popukání, ale stále se do žánru hodí a alespoň nějaké momenty (zvlášť ghetto) stojí za to. Jenže když už je všem trápením konec, zase přichází Barbie a Ken a Hollywood nezapomene dodat typickou trapnou tečku na závěr. Pominu-li prvních a posledních 10 minut, dám klidně ty 3* a zařadím to vedle dalších nenáročných oddychovek.

Bláznivý Petříček (1965)

Já si nikdy na poezii nepotrpěl. Tím méně na tu, která se ani nerýmuje a podobně jako jistá umělecká díla jen připomíná skládku těch nejvzletnějších hovadin, které autora po ránu napadly. Kupříkladu Bordel a jeho Opilý koráb pro mne v sobě nemá víc umění než skutečná kocábka plná ožralých námořníků. A i tenhle prostinký příběh byl tak zaházen všemi těmi obraty, až v nich přestal být patrný. Že by další autor, který se ušlastal a ve světlé chvilce vyplodil příběh jehož celý děj se vejde do dvou vět v popise, přičemž jediné umění bylo natáhnout to na délku Iliady? Hodnotit nebudu - Belmonda mám rád a i v tomto prapodivném díle byl skvělý - i když je to blbost a x-tá myšlénka na téma láska nebo něco ještě originálnějšího, v jeho podání to zní dobře, proto bych jemu nerad křivdil.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film s krásným a jednoduchým poselstvím - lidi jsou svině, ale mají naději. Na příkladu malého kluka a představitelů amerického národa je vidět jací jsme a proč si často zasloužíme něco podobného zažít. Nemusí se jednat hned o apokalypsu - stačí se kouknout jak lehce projde válka, jen když není na našem území. Je vidět jak málo se staráme o ty druhé a co všechno je nutné k tomu, abychom se změnili. Film to všechno podává velmi nenásilně - Klaatu není Neo, aby stíhal zlé agenty a každému z nich nakopal pr***. Nemstí se za to, že ho Američani uvítali kulkou. Jen s ledovým klidem a bez jediného mrknutí řekne, co nás čeká a proč. Nejděsivější na tom všem je, že s tím hodnocením má pravdu.

Žena pro dva střelce (1978)

"Jen si posluž, děvky jsou tu od toho.." - tři už jsou moc a ženská umí být pěkná svině. A člověk, aby ji ještě s tím "nechtěla jsem ti ublížit" odpustil.. Jenže i když mi takovéto téma většinou vadí, tady to vyznělo opravdově, zajímavě a skončilo tak, jak jsem chtěl. Pistolník nebyl jen frajírek, co někomu opíchal starou, ale všichni tři věděli (a ženská v jistých chvílích alespoň vzdáleně tušila), co je to čest a respekt. Na western budu vzpomínat rád a někdy si jej zase pustím - nevidím žádný důvod, proč bych neměl. Příběh vždy nemusí být hluboký jak Tenkrát na západě - někdy stačí jednoduchý manželský trojúhelník a vznikne něco pěkného - možná ne legendárního, ale pěkného.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

To mám jako čekat celou hodinu na to až holka sundá lukem stíhačku a pak čekat další hodinu až se zase bude něco dít? Ale vlastně - je to "Hunger games" a je tam Katnys Evrdýn, takže vše odpuštěno ... 5 hvězd!! Starving games stále vedou na plné čáře a jedna replika od Can'tmiss Evershot pohřbí celou tuhle ubohou nasérii.

Lap Dance (2014)

Na romantiku nejsem, ale "based on true story" mne občas zláká. Kvalita se vyvíjela přesně podle představ - část "drama" a "strip klub" byly dobré, část "romantika" nestála za nic. Násilné dialogy typu "můj mobil byl vybitý (~vyčerpaný), stejně jako jsem já.." - takovéto dost nepřirozené obraty se tam opakovaly vícekrát a podávaly si ruku s tím otřepaným stereotypem přítele-vola, který se z chápajícího romantika promění v žárlivého debila. Co se hlavní hrdinky týká - 90% příběhu (až na ty dialogy) to zvládá dobře, v posledních minutách si všechno podělá, ta tupá nána. Nesmím zapomenout ani na Carmen. Jak bych mohl? - Čučí na mne z plakátu, i když má jen vedlejší roli. Zřejmě režisér nebyl jen debilní úchylnej přítel z tohoto příběhu, ale i zoufalec, který chtěl alespoň nějak upoutat pozornost. Bohužel - další díl Sexuálních praktik by byl lepší nápad, do tohohle se neměla nechat zatáhnout. Role mrchy možná není ani tak špatně zahraná, jako už napsaná. Tak jako tak si ji člověk stejně moc neužije. Za zmínku stojí soundtrack - nic výjimečného, ale vzhledem k tomu ostatnímu se drží alespoň v tom průměru či lehce nad ním. Nad vodou film drží ještě ty silikony, ale i když se holky kroutí jak můžou, víc jak dvě hvězdy nedostanou.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Zřejmě nejlepší díl Poirota. Nejde o příběh samotný - ten by patřil (v Poirotovském světě) jen k těm lepším či zajímavějším. Jde o ten závěr a o strhujícího, jinak povětšinou vyrovnaného Belgičana. Ten třes a ten výraz ve tváři, ten proslov a hádka. Vše naprosto dokonalé.

Ovládací panel