Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

Only the Dead (2015)

Jak se můžeme dozvědět, co se skutečně děje? ČT, Nova a další - ne kanály, ale přímo stoky a žumpy, odkud se line jen smrad a odkud je ke zpravodajství tak daleko, jako od proklamované snahy koaličních sil někde něco uklidnit a nedej Bože někam přinést demokracii ke skutečným důvodům jejich 'mírumilovných' akcí. Zbývají tedy jen videa - autentické záběry. Jenže kdo posoudí autentičnost? Od chvíle kdy se na veřejnost dostalo video BBC, kde si reportér domlouvá akci s ozbrojenci, aby se v záběrech ozývala střelba, od doby kdy ta samá stanice předabovala slova své vlastní reportérky, aby diváci místo napalmu mohli slyšet, že Assad používá chemické zbraně, kdo může uvěřit 'autentickým záběrům'? Zbývá jen prohlášení těch, kteří nemají co ztratit a ukázky toho, co se nahrát nedá. Je to sice málo, ale to jediné, co lze brát v úvahu jako nestranný pohled. Nestrannost se hledá jen velmi těžko. I tady po necelých pěti minutách vidím titulky: "Iráčané sice nemají Saddámův režim v oblibě, ale podporují antiamerickou propagandu." Asi jsem paranoidní, ale ptám se, který blbec nebo fanatik tohle přeložil? Iráčané podporují propagandu? Proč by to dělali? A odkdy je slovo 'course' propaganda? A opět se vracíme k těm drobným rozdílům mezi 'mírumilovnými rebely' a 'umírněnou opozicí' v Sýrii a Libyi a 'teroristy' a 'separatisty' na Ukrajině. K rozdílu mezi bombardováním (nejlépe humanitárním :), které se prostě stalo a netřeba k vybombardovanému Bagdádu nic dodávat a Aleppu, kde se neustále skloňuje výraz 'válečný zločin' ve všech pádech. Rozdíl? Žádný! Nanejvýš ten, že v jednom případě je režim podporován a v druhém rozvracen. V jednom případě jsou hlavní hrozbou imaginární zbraně hromadného ničení a v druhém skuteční ozbrojení povstalci. Ale i po shlédnutí tohoto dokumentu jsme skoro tam, kde jsme byli, ale alespoň si pár dětí uvědomí, že žádný 'respawn' zkrátka neexistuje. A možná se někdo i zamyslí, jaký je vlastně rozdíl mezi fanatikem-teroristou, a jeho proslovem k bojovníkům, ve kterém odsoudí okupanty a zrádce, vyzve k boji až do konce a velitelem, který jako ve filmu volí heroická slova, že se není čeho bát, že vykopou nepřítele z té či oné oblasti a že budou stát při sobě, dokud je smrt nerozdělí a nejspíš i potom.. a na závěr se ještě pomodlí k Bohu (dobrý výběr záběrů). No a pak to tak či onak někde bouchne - ať už bomba v autě nebo pár fosforových dárků od osvoboditelské armády a začnou umírat lidé. A aby ti blbí lidé neměli zmatek v tom, kdo je vlastně ten špatný, přeloží nám televize, jakému týmu máme vlastně fandit. Zajímavá byla i ukázka z Fallúdži. Pár nepřátel je schopných ubránit snad jedinou místnost, kam byli zahnáni a americká jednotka se stahuje. Nastupuje hrdinný serža a jeho pokus o sólo akci - toliko k taktice tohoto sboru. Jediná záloha seržanta je reportér s kamerou. Hooah! No a umírající "terorista" je kapitola sama pro sebe. Za jak dlouho bude z teroristy hrdina, který bojoval proti okupantům? Vždyť s tím máme vlastní zkušenosti. Lidé, kteří u nás zabili (či se o to pokusili) účetního, SNBáka a hasiče jsou už nyní hrdiny-odbojáři. Takže vlastně jako vždy- záleží na úhlu pohledu. Pokud by měl někdo dojem, že nějak sympatizuji s teroristy - NE, ROZHODNĚ NESYMPATIZUJI - ani s těmi z ISIS, ani s těmi z NATO!!

Herbář (2013) (TV pořad)

Neustálé střídání pokusů o vtip s mantrou "to je herbář". Obojí člověka jen víc a více nasírá. A kukuč Rybové to nezachrání.

plakát

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (TV pořad)

Na IDNESu jsem od tamních kokůtků četl, jak je úžasné, že pořad jde dál a v čele s Ebenem, který by je absolutně nezajímal, kdyby si jednou nevystřelil ze Zemana. Od té doby je to jejich hrdina - to mi tak trochu připomíná současnou Brady story. Marka Ebena mám rád (Zemana také) a pro něj a tu úroveň, která strčí ostatní soudobé "soutěže" do kapsy dávám ty hvězdy. Ale nad průměr to nebude, někteří vítězové zkrátka vyhrát neměli - ať už mladá blbá vítačka okupantů, opilecká Bolkova nehoda nebo Mamba. Trochu lituji i hudebního doprovodu - ne, že by Dasha a spol neuměli zpívat, ale když slyšíte originál na tréningu a pak tu živou podobu, jen těžko lze konkurovat. Ani Kostková a porota kvalitám neubírá.

plakát

Nebezpečné vztahy (2016) (TV pořad) odpad!

Maminka přivede neduživého blbečka do televize, aby vyřešila palčivé problémy svého parchanta. Patrik mlčí. Maminka vidí problémy všude okolo svatého Patrika. Patrik mlčí. Zástupce učitelů přihází, aby řekl, co se ve škole děje. Patrik mlčí. Matka začíná startovat. Patrik mlčí. Přichází další člen učitelského sboru - mizerná herečka a přitakává kolegovi. Patrik mlčí. Moderátor bere vše do svých rukou, odvádí ho stranou (stranou od 15 lidí v sále, před kameru, kde ho může vidět jenom zbytek republiky). Patrik mlčí. Moderátor vytáhne papíry z detektoru lži, kde zjistil, že učitel si nezasedl. Patrik mlčí. Moderátor se ho vyptává jak kkt, aniž by vysvětlil, proč nevzal na všemocný detektor samotného Patrika. Ale máme ještě jedno překvapení ... přichází školní psycholožka. A Patrik samozřejmě mlčí... A já to vypínám s vědomím, že mohu zodpovědně zhodnotit tuhle sra*ku.

plakát

Soudní síň (2016) (TV pořad) odpad!

Stupidní pořad pro jednodušší diváky. Kdyby ti zúčastnění debilové alespoň prezentovali svoji vlastní hloupost a netlumočili imbecilní výplody scénáristů. Mizerné herecké výkony, mizerné příběhy.

plakát

Sama doma (1998) (TV pořad)

Dotaz moderátorky: "Můžeme si k jídlu připravovat bylinky jen tak, podle toho, jak se nám líbí a jak nám voní?" Odpověď: "Určitě ne!" ...tolik k úrovni pořadu. Pokud by chtěl někdo zavítat do studia jako host, stačí se prezentovat jako silná nezávislá žena s mužským příjmením (třeba Orália Nevykouřila by se mezi ostatními hosty vyjímala). Čím blbější jste, tím spíše Vás uvítají. I Eva Fernet Holubová se nezapomněla prezentovat i se svými dementními názory, takže se skutečně nebojte, že byste neměli co říci zástupu divaček. V nouzi stačí říct, že se svým absolutně úžasným spratkem, který tak skvěle sere do plenek, blije a řve tvoříte z hajzlpapíru krásné překládané proužky v rámci trávení svého volného času, kdy zrovna nesledujete nejdůležitější pořad dne. Čest hostům - odborníkům ve svých oborech, jenže i jejich návštěvu dokážou ty frigidky ve studiu proměnit v utrpení, kdy divák sleduje, jak se pečlivě našprtaná moderátorka snaží položit inteligentní dotaz z oboru tak, že tu větu z Wikipedie, co si před minutou přečetla, promění v otázku. A pak už člověka může nasrat jen další odbornice Trigonometria Kajdžas, která všem matkám sdělí, že jejich dementním dětem nelze nic vyčíst, vše je dobré a facka, která po tisíciletí řešila s úspěchem jistou část výchovy dětí je špatná. Dobré je jedině sezení u family-koučky Vaginy Menzes. "Tý dam tadadydam ... já jsem taková kráva..!" (díky, soda)

Alias (2001) (TV seriál)

Až budu chtít vidět akci a Garnerovou jak někoho řeže, pustím si Elektru. Až budu chtít debilní příběh o superhrdinovi, pustím si Walker Texas Ranger. Až budu chtít vidět agenta, který přežije skok z vlaku za plné rychlosti do vodní nádrže, která je o dvacet metrů níž a ještě ve vodě v noci najde malou krabičku, pustím si Blbečka 007. Takže Alias je tu jaksi navíc.

Ďábel (2010)

Když máte dobrý příběh, úžasnou atmosféru a dobré herce, stačí jen tři metry čtvereční a je vymalováno..

plakát

Vražda v Orient expresu (1974)

David Suchet udělal z tohoto příběhu strhující detektivní drama na téma vina a trest. Finney a spol z toho udělali parodii. Tak moc se snažili o dramatické scény, až z nich udělali sled groteskních výjevů naprosto nepřirozených herců. A Oscar za tohle? To rozhodně nevypovídá o kvalitě filmu, ale o kvalitě takovýchto ocenění...

Ovládací panel
1 bod