Zaklínač (2001)

Kdyby vzali všechny prachy a zkusili z toho stvořit jednu povídku, tak ano. Ale poskládáním a ostříháním už tak nedostatečných epizod seriálu se film neudělá. Třeba tu Hranici možností mohli ztvárnit celou, ale oni toho chtěli udělat moc a pak z toho vznikl mišmaš všeho osekaného - chyběly postavy, důležité části příběhu. Herci přitom nebyli vůbec špatní. Mohli se taky trochu více držet předlohy - někdy trochu nesmyslně dráždili fanoušky svým nahrazováním textu (namísto Geralta, žádá o odpuštění Yennefer, ačkoliv to bylo přesně naopak,...), aniž by tím cokoliv podstatného změnili, ušetřili atp. - tedy naprosto zbytečně. No a jak kupříkladu mohli Yennefer narvat do červených hadrů, to nepochopím ;-) Na odpad bych to ale rozhodně neviděl - už za tu snahu, ale i za herce a za to, že se i navzdory tomu, co jsem vytýkal, předlohy většinou drželi. Tahle sága by si zasloužila, alespoň podle mě, nějaký obrovský projekt, daleko víc, než nějaký Pán prstenů, ale zatím tomu tak není, takže musím být rád - i proto další hvězda navíc.

Skrytá kamera: Přistiženi bez (2005) (seriál)

Během prolézání temné strany internetu jsem na to narazil a pár dílů si pustil, ale nic moc. Holky za 3-5 hvězd, ale nápad za odpad. Mělo to být vtipné, ale naprostá většina nachytávek skončí tak, že dotyčného seřvou, pak mu řeknou o skryté kameře a to má být asi veškerá zábava. Na nahatý holky tu máme videí dost a pokud bych se chtěl pobavit, tak stokrát raději zajdu na naked&funny. Tohle je opravdu blbost.

Muž bez stínu (2000)

Tak krásný film to mohl být. Ale není. Příběh mohli pojmout hned několika způsoby, oni zkombinovali vše do hromady a vše stálo za prd. Jak pokus zakomponovat vědu, tak pohled na člověka, co si chce užít této schopnosti, ale i jako akce to bylo špatné - něčeho tam bylo málo, něco se zoufale táhlo. A ta akce v závěru to dorazila.

Dantovské peklo (2010)

Velké překvapení. Vadilo mi pouze rozdílné zpracování na každé úrovni pekla. Ale i to se dá přehlédnout. Vynahradí to třeba dabing - nedovedu si představit nikoho lepšího než Vondráčkovou jako Beatrici a samozřejmě ani Dante, Ďábel ani Vergilius nebyli o nic horší.

Flash Gordon (2007) (seriál)

Stále jsem se snažil najít důvody, proč se na to dívat dál a alespoň vidět znovu tu pěknou dvojnici Tarji, ale ten cucák, směšný tyran a blbec na segwayi se mi to pořád snažil vymluvit. Trapné stokrátjižpoužité proslovy, hnusné efekty a hloupost kam se podívám, mě to ale donutily vzdát. Ale originalitou to možná prorazí - ukrýt veškeré vědění vesmíru do hodinek jen tak někoho nenapadne.

Pearl Harbor (2001)

Už první hodina je na odpad - těžko vydržet u filmu, který hned ze začátku vypustí na diváka takovou dlouhotrvající sérii hrdinsko-romantických keců. Pak se to zvedne, když konečně ve válečném filmu přejde příběh k válce, ale i tak to zůstane daleko pod průměrem.

Max Payne (2008)

Promarněná příležitost, Max Payne má úžasný příběh i atmosféru. Tři hvězdy dávám s čistým svědomím, ale na ten potenciál, který v sobě má, je to málo. Bylo tam pár lepších míst - obzvláště scény na drogách se mi líbily a několik akčních scén tomu taky něco dodalo, ale jak říkám, dvě hvězdy tomu chybí.

The Chosen One: Legend of the Raven (1998)

Abych se přiznal, tak jsem to pustil jenom kvůli Carmeninu mléčnému baru. Takže hodnotit bych měl opravdu vysoko a pohled na ní jedna radost, ale jinak to s filmovou tvorbou nemá co dělat. Sestřihal bych to na ty dvě scény a hodnocení by letělo nahoru, takto nic moc.

Utopenec na útěku (1998)

Statečné srdce, mission imposible, pobřežní hlídka a mnohé další jsou už jen druhořadou předlohou pro tento krásný film, který si s nima všema vytírá ***. Je to sice o trochu slabší než Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely, ale stále tam Nielsen sedí, jako zadnice na hrnci a shazuje, co se dá... Závěrečná bitva byla pak třešničkou na dortu v pátrání po jednorukém, jednookém a jednonohém :-)

Repli-Kate (2002)

Humor až do poslední scénky (opravdu povedená :) a o třídu výš než u Prciček, Eurotripu a dalších ptákovin, neotřelý příběh a neokoukaní hrdinové s třešničkou v podobě missky. To vše za zasloužené 4* (samozřejmě ve svém oboru).