V peřině (2011)

Ach Bože, Bože! Proč zůstávat u staré dobré klasiky, když je možné experimentovat a vymýšlet stále něco nového? Snad i proto, aby už nic podobného nevzniklo. Některé melodie nejsou špatné, o některých postavách bych si taky nechal zdát, ale to je asi tak vše pozitivní k tomuto dílu. Nemá to hlavu ani patu, má to jen spoustu hvězd, které by Troška dokázal proměnit v zářící supernovy, zatímco tady pohasínají. Snad by to o pár set kilometrů západně diváci sežrali, ale u nás jsme zvyklí na trochu hlubší příběhy a Teleblbís nežerem.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Velmi povedené, originální a zábavné. Co kus (díl) to originál, takže i když se mi většinou zdá nějakých osm řad hodně, u tohoto bych klidně sledoval i devátou. Vadil mi akorát odchod Sharony - jak si člověk zvykne...

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Nebýt takovýchto pořadů - co by se dnes vysílalo? Pokud se nad tímto zamyslíte a porovnáte s čímkoli z této doby, není potřeba dále obhajovat hodnocení. Z mých oblíbených výstupů: LUĎA !!!, Wimmer, Černoch a mnoho dalších

Silvestr za oponou (2006) (pořad)

Musím dát 4*, protože tohle si zaslouží výrazně odlišit od toho, co se děje na Silvestra dnes. Ať se to někomu líbí nebo ne, tohle patří k tomu nejlepšímu z televizní zábavy dneška.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Film mi znechutily především tyto komentáře, co tu čtu - bohužel jsem je četl před tím než jsem jej viděl a tak hodnocení nebude příliš objektivní. Já se u filmu ale poměrně bavil - Brutus místy opravdu exceloval, pár vtipů se povedlo i jiným postavám a především - nesrovnávám jen s jinými filmy o Asterixovi. Pokud dá někdo hodnocení "odpad" tak už dávno zapomněl, jak skutečný odpad vypadá.

Zaklínač (2002) (seriál)

Přál bych si, aby se tohoto skvostného námětu chytil třeba P.Jackson. Dovedu si živě představit ságu o Zaklínači, podobně, jako se chytl Tolkiena. Jsem za tenhle seriál rád, ale námět by si zasloužil víc. Z rozpočtu asi vyždímali, co mohli, ale to na dojmu nepřidá. Také mě zarazilo, proč si někdy tvůrci zbytečně vymýšleli, zatímco jindy brali z knižní předlohy i dialogy. Naneštěstí teda zatím zůstává TV podoba tím nejhorším ztvárněním předlohy. Předloha samotná je za 5* i herní podoba příběhu si zaslouží plné hodnocení, toto tedy zatím pokulhává.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Krásný, uhlazený (ale ne ulízaný :-) seriál. No vida - jde to i bez tisíce mrtvol a hektolitrů krve. Takovéhle detektivky mám rád. Přirovnal bych to k Dobrodružství kriminalistiky - taktéž ukázka snahy o nové postupy a kvalitativně srovnatelné. Představitelé ústředních postav jsou velmi sympatičtí. Co se mi nelíbí je občasné trhání kamerou - snad snaha dohnat akčnost za pomocí "akčních záběrů" úplně obyčejných věcí. Tím si ale dojem zkazit nenechám, takže s přehledem 4*. Filmy mě už tolik nenadchly - jakoby starší příbuzní dnešních kriminálech__doplňměsto - hlavní postava už není tak sympatická a ztrácí to kouzlo, které seriál vytvořil.

Případy detektiva Murdocha (2004) (seriál)

Zajímavý počin, ale zůstanu věrný 2.seriálu. V tomhle je patrná snaha zakčnit tento námět a mě to zkrátka přijde zbytečné - jakoby starší příbuzní dnešních kriminálek__doplňměsto - hlavní postava už není tak sympatická a ztrácí to kouzlo, které seriál vytvořil. Tady se tedy přikláním k hodnocení na IMDB - tohle není špatné (7,4), ale je to určitě horší než seriál z roku 2008 (7,7).

Taxík (2008) (pořad)

Moc povedená soutěž - moderátoři jsou výborní a víc asi netřeba dodávat. Ty dotazy jsou občas opravdu nevyrovnané, ale to se nejde v každé soutěži..

Souboj Titánů (2010)

Jsem moc spokojen. Jediné, co mi vadí je počet rádobykritiků, kteří najednou uctívají původní zpracování, protože, jak doufají, budou vypadat jako znalci. Mnohým zde je těžké se zavděčit...je tam moc akce, je tam málo akce, nedrží se to předlohy, kopíruje to předlohu,... . Počítám, že cílem filmu nebylo zalíbit se pár takovým kecálkům, ale dát opravdovým divákům, co chtějí. Ve filmu není příliš zbytečných řečí, akce je tam dost, efekty velmi dobré. Herci ztvárnili své role výborně, tak co více si přát? Tohle bych za ty původní efekty, dialogy a za Persea - kudrnáče - spíše napůl žena, napůl muž, než napůl člověk, napůl bůh nevyměnil.