Zabijáci z Westbricku (2010)

Těžko popsatelný film... - kameraman a osvětlovači zešíleli - slátanina částečně napodobující naše Čtyři vraždy stačí, drahoušku svými komixovými pasážemi, ale v tomto případě zcela bez vkusu. Atmosféra vzdáleně připomíná Sin City, ale opět zdaleka nedosahuje takových kvalit. Ta jedna hvězda je za částečnou originalitu a zajímavý příběh.

Sejmi je všechny (2007)

Takhle podle mně má vypadat pořádný akční film - většina slavnějších filmů s akčním hrdinou - nejlépe Stallonem, J.C.V.Dammem nebo s Arniem si hrají na akci úplně jiného druhu a co je nejhorší: berou to vážně! Tahle akce má ale větší spád, má vtip a když už myslíte, že jste viděli vše, tak znovu přijde něco nečekaného, a co je ještě důležitější - originálního, a přesto, že jde o akci, vtipného. Hlavní hrdina se nezastavuje a střílí a střílí a střílí - v továrně, na dětském hřišti, v bordelu, v ubytovně, ve vzduchu, všude. Přestože ve filmu hlavní hrdina jen žere mrkev a střílí tak tohle střílení neunavuje jako ve filmech s výše zmíněnými herci - kde se dají napočítat desítky filmů s jedním příběhem: hlavní hrdina - nejlépe Američan nebo agent jejího veličenstva se snaží zastavit skupinku - nejlépe sto a více lidí a buďto Rusové nebo teroristi, kteří ohrožují jejich zemi (ještě lépe - celý svět). Tohle je jiné ! A lepší !!! Konečně něco co se nebojí přiznat, že realita je úplně někde jinde, proto s ní raději tento film vůbec nepočítá.

Spartakus (2010) (seriál)

Tahle akční řežba nemá mezi seriálem obdoby - opravdu akce střídá akci a děj není nikdy nudný, a když náhodou nestříká krev a odseknutá hlava nepadá do prachu arény vedle bezvládného těla, jsou tu ještě nahé herečky, které atmosféru Starého Říma skvěle dokreslují. Dokonce se zde svlékla i představitelka Xeny (jinak vždy oblečená do ocelové podprsenky). Jen jediné kazí dojem tohoto seriálu, a to, že počítačové efekty nejsou vždy na vysoké úrovni. V seriálu je patrná inspirace z Gladiátora a slavnějšího seriálu Řím.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Povedené pokračování příběhu o Galech, kteří nyní spěchají na pomoc příteli do Egypta. Herci jsou opět skvělí a v tomto dílu hraje má oblíbená herečka a ten nosánek.... takže hodnocení je snadné :) . Bavil jsem se od začátku dokonce a zábava téměř nikdy neupadá - i ten dokument o langustě je krásný. Oblíbená hláška: Numerobis: "Kde je něhně? Oni snědli něhně!"

Asterix a Obelix (1999)

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu!

Tupíři (2010)

Kdybych měl porovnat s podobnými parodiemi tak tato se nachází určitě před Bijákem i Dojákem ale až za sérií Scary movie, která mě osobně rozesmála více. I v tomto filmu jsou ale světlé chvilky a B.E.P. i vozítko Segway patří mezi ně. Určitě si to nezaslouží hodnocení odpad!, a zvláště bez rádobychytrých komentářů typu kiddo by se jakékoli hodnocení tohoto filmu docela dobře obešlo. Napadat film ze stupidity a přitom být jejím nejzářivějším příkladem je poněkud hloupé.

Bohové musí být šílení (1980)

Úžasné, obzvlášť mě dostalo úvodních 10 minut, ve kterých vypravěč srovná náš život plný stresu, uspěchanosti a stereotypu s životem prostého kmene Křováků, který ani nezná výrazy pro naše nejtěžší zločiny. V jednu chvíli se tak Křovák vyrovnává s rozšiřováním civilizace na jeho území v podobě flašky a přitom """civilizovaní""" (toto slovo si ve vztahu k lidem zaslouží více než jedny uvozovky) lidé se mlátí v boji o moc - tak kouzelné a rychlé zpracování převratu jsem neviděl :) a i další bitvy, které jsou také velmi humorně laděné mi zůstanou v paměti napořád - obzvlášť dva maníci hrající karty v dešti kulek a marně se snažící o vystřelení z bazuky se mi zaryli do paměti velmi hlubokou stopou

Zredigováno (2007)

Tento film nezle než doporučit všem, kteří dosud nechápou důsledky válek. Proměna lidí v takovém specifickém prostředí, kde se každý den bojíte o život a v každém hledáte to nejhorší a bez rozmyšlení zabíjíte jen proto, že máte strach abyste sami nebyli zabiti. Tento snímek není nijak výrazně brutální, netečou v něm litry krve, přesto děsí a děsí více než celá série SAW dohromady - tam kdykoli zmáčknete STOP tak utrpení přestane, ale u tohoto snímku si uvědomíte, že zatímco jste 90 minut sledovali tento film, mohli umírat další lidé (fotky obětí na konci filmu to dokazují). Toto drama především ukazuje, neodůvodněnost války v Iráku a hlavní myšlenka filmu je shrnuta tím klukem v jednom několikavteřinovém videu. Tyhle stránky jsou především o filmech proto nechci rozebírat aktuální konflikty, přesto ... i kdyby tento film nestál z hlediska filmové kritiky za nic dal bych mu těch 5 hvězd i za to, že jako jeden z mála ukazuje pravdu.

Centurion (2010)

Moje hodnocení sráží pouze pocit, že jsem to už někde viděl. Po shlédnutí filmu si někteří budou připadat jako po hodinu a půl dlouhém déjà vu a půjdou zkontrolovat obal jestli se nepřehlédli a nevzali nějaký z již dříve vyrobených. Tvůrci této akční řežby si opravdu s originalitou hlavu nelámali a vytvořili jakési pokračování filmů Král Artuš ze kterého si film bere jednak pikty (ze kterých jsou pro změnu nepřátelé), ženské bojovnice (opět krásné a modře namalované) a ani Hadriánův val nenechali napokoji a z Poslední legie (odkud film bere rovněž ženské bojovnice,hrstku proti hordám a pokus o těch pár vtipů) udělali Legii předposlední, našly by se i další podobné snímky (najdete je v dalších komentářích). Jak už jsem psal na začátku - film mi vadí jen díky své neoriginalitě, jinak by si zasloužil 4 *, protože si nehraje na nic víc než je - krvavý akčňák o Británii z 5.století, který výše zmíněné filmy možná i mírně překonává.

Donův syn (2010)

V jednoduchosti je krása - tento film(eček) to potvrzuje - krátký jasný příběh, který ale dokáže říct víc než 10 dílů Esmeraldy. Kamera je taky úžasná a posouvá film ještě o trochu víš. Kamera: J.Visit; Scénář: H.J.Winterstern, J.Cohen