yatan

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 24.3.2019  05:44
    Nikdys nebyl (2017)

Vyborne osviezenie v dobe prvoplanovych akcnych jedno-hubiek bez napadu. Joaquin Phoenix je pre mna asi najlepsi aktivny herec. Jeho herecky vykon sam o sebe stoji za to. Lynne Ramsay ma svoje specificke ponatie zivota a vztahov. Aj preto jej posledny film "You were never really here" bude vacsinou opat nepochopeny vykrik do doby, ktoru charakterizuje izolacia a sofistikovana korupcia. Novodoby Taxi Driver, naturalisticky - poeticky a brutalny. Ide o tazsi, ale zaujimavy film. 8/10

• 20.1.2018  16:48
    Tvář vody (2017)

Hnusne gycova wannabe, politicky korektna a spravne naservirovana Torovym umom, aby budila dojem originality. Guillermo je velky talent a vyborny reziser, ale I don't buy it.

• 29.10.2017  18:06
    Blok 99 (2017)

Skoda tych hyper zvukovych efektov a zaverecnych zbytocne ucelovych scen, ktore film zbytocne ponizili, a dali im B-ckovy feel. Mohla to byt prvotriedna drama. Starred Up z 2014 stale najcitlivejsia praca a najlepsia psychologicka vazenska drama za poslednych 15 rokov. Hlbsia a uprimnejsia ako Brawl in Bell Block 99. 8/10

• 16.10.2017  17:29
    Dunkerk (2017)

najslabsi Nolan

• 24.8.2017  13:54

Par krat som sa ale naozaj z chuti zasmial. Slabsie ako jednotka, taziaca zo vsetkeho co bolo take refreshing. Stale ale bavi..

• 28.3.2017  16:48

Prvych par minut som si myslel, ze scenar pisal Sorkin. Skoda, ze mnohe filmy, ktore sa chcu tvarit chytro a budit dojem nepredvidatelnosti casto krat zlyhavaju prave na tychto prvkoch. Ono totiz ked, sa to posklada a naozaj sa venuje pozornost detajlom, velmi to nedava zmysel, ale stale ide o vyborne zahrany a podany thriller s vysokymi ambiciami. Devil is in details a tu je prave ta obrovska priepast medzi dobrym a vybornym filmom. Stale ale hodne pozretia na kludny vecer bez vysokych ocakavani, dokonca moze aj prekvapit.

• 11.3.2017  08:28
    Moonlight (2016)

Povedzte mi uprimne, ci by ten film vyhral Oskara za najlepsi film, keby to bol "len" heterosexualny film. Nope. Cista politika a dalsi klinec do rakvy Akademie.

• 11.3.2017  08:23

Prva polka velmi pekna, jasne mierena so silnym a obdivuhodnym posolstvom, druha je tuctovo plytka a ucelova, miestami az amatersky vyzerajuca lacne sentimentalna vojnova drama, kde cloveka nic neprekvapi skor ho mrzi ta bombardacia klise nad klise a nulova invencia. Velmi lahko jeden z najviac precenovanych filmov roka, hned za Moonlight.

• 15.2.2017  02:19
    Příchozí (2016)

Prvotriedne vycibrene sci-fi. Rozpravacsky dokonale. Ako divak som sa citil ako male babo, a dnes uz je velmi malo filmov, ktore ma do takeho stavu dostanu..potrebujem to vidiet,ale este raz aby som sa viac sustredil na postavu Amy Adams, pretoze tak intelektualne nabity film, s jasne mierenymi elementarnymi otazkami ma jednoducho ohuril natolko, ze mi Amyna linka prisla prilis jednoducha. Dokonala rezia, vyborny scenar. 9/10

• 3.1.2017  06:31
    Rovnost (2016)

Slabe 4 hviezdy. Film je dobry, ide na istotu a kto ma rad zakulisie wall street a financneho sveta by sa nemal nudit. Co povazujem ja za najzaujimavejsi fakt, je skutocnost, ze film zrezirovali a napisali zeny. Na zaciatku to vyzera, ze bude rozoberat nudne komplexy ambicioznych zien, ktore sa chcu presadit vo svete muzov. Postupne sa, ale otvara viac linii, a skoro vsetky su pre filmoveho laika nezaujimave, aj ked je to len zdanie, lebo tie linky maju hlbku a mali by mat priestor. Keby bol film ponaty zaujimavejsou a originalnejsou formou, alebo keby si tvorcovia vybrali ci chcu mat thriller, crimi, alebo dramu film by mal vacsi ohlas. Menej zabavne ako "The Big Short" menej ambiciozne ako "The Margin Call" a nje tak rafinovane ako "Arbitrage." Stale, ale bez chyb a pre mna celkom zaujimave a pozeratelne aj napriek jemnej malatnosti. 7,5/10

• 3.1.2017  06:15

Woody si v poslednych troch rokoch vybera tie najmenej atraktivne zeny, ake v hollywoode poznam, a nemyslim si ze mam zly taste na zeny. Emma Stone vie aspon hrat, ale Kristen Stewert (zmoknuty psi cumacik) somnou absolutne nic nerobi skor ma podobne ako Stone irituje. A vlastne ma celu dobu iritoval aj Jesse. Blake Lively a Jesse Eisenberg? Podla mna to je zly vtip. Blake sa musela fakt premahat aby som jej uveril, ze ju realne okuzluje "Bobbyho" "sarm". Pribeh nedotiahnuty a jemne odflaknuty, ale milsi ako minulorocny Irrational man. 5/10

• 28.11.2016  04:25
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Aj ked nejde o prvotriednu Tv series, Better Call Saul by este 10 rokov dozadu patrilo k spicke. Musim sa priznat, ze patri k mojim najoblubenejsim. Je malo tych, ktore ma uprimne rozosmeju a Bob Odenkirk je prosto unikatny serialovy prvok (Breaking Bad) a ojedinely ukaz. Uz len fakt, ze sa Gilligan rozhodol spravit serial len o nom ma svoju vahu.

• 28.11.2016  03:48
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

len pre narocnych

• 28.11.2016  03:45
    Gomora (TV seriál) (2014)

Naturalisticky opus najvplyvnejsej mafie (systemu) na svete.

• 28.11.2016  03:39
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Atmosfericky prvotriedne vykalkulovane v pravy cas zasadene, ked 80s su spat a s plnou parou opat zarabaju studiam. Mozno prave ten kalkul a vsade pritomne klise ma oddeluju od plneho poctu. Su serialy, ktore urcuju smer, serialy ktore sa snazia a serialy, ktore sikovne menia identitu podla potreby. Ja osobne obdivujem prvu kategoriu a Stranger Things chce byt v prvej, no zatial je tam viac ambicii, ako scenaristickych lahodok. V kazdom pripade Stranger Things delivers prvotriednu hororovo-hravu zabavu.

• 3.1.2016  12:48

Komplexne a velmi sebavedomo rozobrata podstata zenskeho, ale nepriamo, aj muzskeho pohlavia cez prbeh teenegerky, ktora sa sa hlada v americkej post hippie spolocnosti 70tych rokov plnej drog a neviazaneho sexu v naoko-cool, ale wasted rodine. Tento druh zanru je nikdy nestarnuci a zaujimavo osviezujuce vidiet ho ocami zien. Uchylne a uprimne ciste zaroven. 8/10

• 2.1.2016  18:15
    Anomalisa (2015)

Ja by som dal povinny test emocnej inteligencie kazdemu, kto chce pozerat Kafmanove filmy. Jednoducho s EQ pod 50rokov nema sancu vstrebat jeho naoko vsedne melancholicke mechanizmy vo filmoch. Ako sa snazim tak sa snazim, nedokazem povedat, ze mu uplne rozumiem. Je to tam niekde v hmle, ale je to prilis hlboko a vyzaduje si to od divaka velmi silnu davku vnimavosti spojenou so zivotnou skusenostou aby film obsiahol a vysvetlil prijatelnym sposobom masam. Ludia sa budu snazit obhajovat, alebo pochovavat Charlieho za Anomalisu, ale pre mna je fair napisat, ze Charliemu doverujem, a Anomalisu odkladam na neskor.

• 29.12.2015  17:45
    Spectre (2015)

najhorsi Bond

• 25.12.2015  18:51
    Creed (2015)

Na tento druh filmu dnes jednoducho uz nie je doba. Sly sympaticky, ale podobne ako film - z ineho storocia. Cista zakazka, bez guraze, cielene mierena na istotu a ruzovu sladku vaticku motajucu divakom bez hodiniek. 7/10

• 24.12.2015  18:39
    Joy (2015)

Joy je dobry film! Myslim si, ze aj ked vo vseobecnosti bude Joy vnimana ako step back pre Davida O. Russella, nie je to uplne pravda. Joy ma viac srdca ako jeho dva posledne filmy dokopy. Je tu urcite rozpravacske kuzlo, ktore vnimam, ako nieco velmi cenne a zriedkave. David pouziva vo svojich filmoch prvky, ktore su same o sebe lacne a populisticke pomocky, dnes vsade pouzivane, ale spolu dokopy tvoria urcitu magic, urcitu naturo-art harmoniu, uprimnu koloraturu, ktorej postupne podlieham stale viac a viac. Mozno je to ta herecka chemia medzi triom Lawrence-DeNiro-Cooper, mozno je to ta kamera, mozno su to farby. Najviac mi sedi vysvetlenie, ze David O.Russell je vynimocny reziser, ktory vie vsetky tieto prvky spojit v style, ktory aj obycajny a vsedny pribeh premeni v sviezi zazitok, hodny videnia, kazdeho vnimaveho film milujuceho zruta. Byt v takomto stave objektivny je preto o to tazsie...Su tu vyslovene odflaknute vsetky vedlajsie postavy, ktore by mohli dodat filmu pravu "JOY" a byt niecim viac, ako len one-(wo)man Jenifer show. David raz povedal: "..je mi ukradnuty pribeh, zaujimaju ma vzdy len postavy.." Skoda, ze taki dobri herci zostali pribehovo nevyuziti a David sa viac spolahol na talent, ako poctivu pracu. Niekedy zbytocny polopatisticky sentiment. Niekedy su tu zablesky az Wes Anderson-ovskych absurd-funny momentiek, ktore ale nie su vobec dotiahnute. V kazdom pripade ma Joy nesporne kvality hodne Academy Awards. 8/10 Joy si zasluzi sancu. Co na tom, ze nosi len "jeans n blouse" ma sarm!

• 19.12.2015  19:27
    Marťan (2015)

Ja nepotrebujem za kazdu cenu husenkovu drahu pri sci fi. Martana mam pocit, ako keby robil Clint Eastwood. Pokojne a velmi prijemne rozpravacsky dokonale rodinne potesenie vo vesmire zobrazujuce denno-denny boj o to zakladne - potravu a zivot. Absolutne dokonale natocene, bez frajerin (okrem Damonovho Iron-mana) a bez velkych ambicii, po ktorych casto zostava velka cierna diera.. Bezchybne. Nic nove neprinasajuce, ale prvotriedne odrobena praca. The Martian je lepsi film ako Gravity, a lepsi film ako Interstellar. Je pravda, ze neobsahuje ziadne dych-beruce sceny, ale na rozdiel od svojich dvoch velkych bratov ma balanc a jasnu viziu. Stane sa klasikou. Rating by som dal asi takto: The Martian 9/9, Gravity 8/10 a Interstellar 12/20. Percenta si uz urobte sami)))

• 19.12.2015  19:15
    Brooklyn (2015)

Taky oneskoreny impotentny "The Notebook" skvele zahrany, ale postradajuci jedinu scenu hodnu zabitia dvoch hodin, ktora by cloveku obohatila filmovu chut. Mam pocit, ze hoci je Brooklyn velmi rozumne a opatrne napisany, prirodzene vyvijajuci sa dej nema jediny zaujimavy zvrat ci originalnu zapletku. Filmov na tento styl clovek videl kvantum. Pre mna jednoducho zbytocny film. Pre Saoirse Ronan druha nominacia?!

• 18.12.2015  05:54
    Humr (2015)

Velmi dobra satira dnesnych "relationships" a problemov s nimi spate. Namiesane velmi originalne az absurdne. Ludi (a hlavne pc asocialov) neschopnych najst si partnera v dobe, kde nam spolocnost chcene, nechcene diktuje ako by mali vztahy vyzerat, ako by sa v nich ludia mali spravat, a co potrebuju na to, aby boli uspesni. Detajl vo filme so zaviazanou rukou za chrbtom, ktora ma pomoct pochopit, ze vsetko je lahsie v paroch fungovala ako vsade pritomna pripomienka dnesneho medialneho fenomenu - si single? mas problem! Posadnutost mat aspon nieco spolocne, brutalita, ktora je casto krat vo vztahoch pritomna, citove vydieranie a skusky pravej lasky (scena Lea Seydoux a nenabita pistol) predstieranie, ze mame nieco spolocne, len aby sme uz konecne FIT IN a nie FIT OUT, a extremne obete, ktore su schopni prinasat vsetci co miluju. Vyborne napisane, trosku slabsie zrezirovane na moj vkus, ale stale vyborne zahrane a natocene. Jeden z tych pomalsich creepy breeds, kde Triera sparili s Kauffmanom. 9/10 v ramci svojho potencialu.

• 21.11.2015  07:39
    Amy (2015)

"This sh** f***ing moves me!"

• 10.11.2015  10:06

Sicario je po The Revenant moj najviac anticipovany film roka. Emily a Benicio su moji oblubenci a problematika mexickych kartelov je mi filmovo blizka tiez. Jednoducha dejova linka funguje genialne pod silnou reziou Villeneuve-ho, ktory cielene tlaci dej do hmly a tajomna. Toto vsetko len umocnuje Beniciova mysticka postava a jeho minimalisticky herecky styl. Technicke aspekty Sicaria su prvotriedne tomu sa ani nebudem venovat. Josh Brolin ma bavil cely film, a jeho improvizacia velmi sarmantne odlahcuje cielene ponuru a napinavu naladu Sicaria. Toto su uz, ale pridane hodnoty hercov, nie tvrocov. Co ma sklamalo, a nebudem setrit kritikou, boli fundamentals, ktore Sicario podcenil a zanedbal. Storyline a postavy su v mojom svete pre film kostrou a krvou. A tu je prave citit, to co film brzdi od vyssej a mozno uz len najvyssej urovne. Postava Emily Blunt, nema vo filme ziadny hlbsi zmysel a je vyslovene jedno-rozmerna. Postavy okolo nej dostavaju dost priestoru nato, aby si divak myslel, ze budu vo filme zohravat dolezitu ulohu a zamiesaju dej, no nic neprichadza a vacsina sa prosto len vytrati a Beniciova dejova linka konci priam az stupidne. To je skoda, lebo jeho postava mala najvacsi potencial, vytvorit sub-plot hodny jeho talentu. Ambicia drzat divaka, pomocou Emily Blunt v neznamej cely dej, aby sme citili, ze vsetci su len bezvyznamnou ciastockou v systeme mi branila, aby som sa sa dostal k postavam blizsie a filmu, aby sa rozvinul v nieco dolezitejsie. Podobne ako Gravity bez scenaru, aj Sicario je fantasticky zazitok, ktory ale vysumi a do par rokov zapadne prachom, kym nepride vacsi technicky vybaveny frajer. Urcite must see film, ktoreho vizual a soundtrack vas zarazi podobne ala Nolan. Velmi silne 4* Traffic je skoro (skoro, lebo tych onych 20min v Sicariu okolo mexickych hranic je nezabudnutelnych) po kazdej stranke zrelsi, vybrusenejsi a spolocensky dolezitejsi film.

• 9.11.2015  17:58
    Everest (2015)

Everest je kvalitny film, ktory sa dobre pozera. Jason Clarke je sice trosku zidealizovane zobrazeny, ale Rob Hall bol naozaj velky muz. Do urcitej miery film balancuje knihu Into the thin Air, no neukazuje nic prevratne ani nove. Tvorcovia skor idu na istotu. Sustredili sa na kvalitne doku-zobrazenie tragickych udalost z roku 96i bez trapneho heroizmu, ktory mi v tychto filmov velmi prekaza.Dobry film. 7/10

• 9.11.2015  17:23

Fukunaga sa objavil minuly rok pred sirsim publikom majstrovsky natocecnou 4.epizodou True Detective, ktora mi vyslovene vyrazila dych na 13min. Fukunaga po nej dostal sosku a 6mil na Beasts of No Nation. Radikalny svojou formou, mocny svojim obsahom. Ohavne, no pri tom stale humanne. Temne a brutalne ano, ale stale hladajuce empatiu. Mozno sa len staci v zavere zapozerat do Agovych oci a je to tam vsetko. "I am not like baby. I am like old man" Tu moc, ktoru kedysi mali pohlady 90 rocnych vojnovych veteranov, dnes maju 12 rocne africke deti, ktore zabijaju, zomieraju, fetuju a znasilnuju kazdy den. Osobity dotyk vojny cez oci dietata, ktore vyhodene na Omahu beach bez toho aby sa malo kam vratit, kam utiect, kde ukryt. Nahy a bezbranny, jedinu moznost ktoru Agu vidi je zobrat do ruky AK47 a bojovat. Film otvara mnozstvo otazok, na ktore zamerne nedostavame odpovede podobne ako Agu, ktory vidi veci velmi jednotvarne no zato vnima vsetko. Tu mozno chcene nechcene vznika potencial na hlbsie rozpracovanie postavy Commandanta (priam magicky Idris Elba). Paradoxne najsilnejsie momenty filmu su dotyky hlasov, ktore Agu obcas citi niekde vnutri hlboko v sebe. Dodavaju nadej? Alebo uz je neskoro?! Fukunaga je green talent, ktory sa s Beasts of No Nation oddelil od radovych zanrovych reziserov a vytvara si svoj osobity zaner, svoj styl svoj rukopis nie len v zobrazeni akcnych scen s poetickym pridychom a vsade pritomnym citom pre tempo, ale aj velmi silnym psychologickym podtonom. Clovek ma pri jeho kamere pocit, ze ju citi aj nosom. A prave onen cit film a Fukunagu oddeluje od konkurencie, ktora casto zobrazuje nasilie cisto ucelovo a chce sokovat. Fukunaga nechce sokovat, ma rozpravacsky dar, ktory sam o sebe prirodzene sokuje podobne ako kedysi Kubrick. Aj tu sa dockame par dlhych scen bez strihu, ktore divaka beru priam dovnutra obrazovky, ako maly chlapec na zaciatku s 3D imagination TV. Myslim, ze Fukunaga zacina nieco velke. A nie je to len Netflix. Zatial film roka, a najlepsi film tohto zanru za poslednych 10 rokov. (Treba vidiet v kine)

• 9.11.2015  10:37

Filmy na jedno kopyto. Nic nove, nic prevratne, dobry filmik na vecer, ale necakajte nejaku pecku. Depp bol naozaj dobry, ale je to nic len dobre odvedena praca, bez ambicii. To Kill an Irishman sa mi pacil napriklad viac. Bol zabavnejsi, sviznejsie napisany aj celkovo aj zaujimavejsi. Black Mass je cisty priemer. 6/10

• 31.10.2015  08:13

Ja som jeden z tych hriesnikov co jednotku nikdy nevidel. Nepustila ma na to mama :( No prve spoznavanie sa s Jurskym svetom bolo nad moje ocakavania. Rafinovane napisane a neustalne hnajuce prvoplanovu akciu podanu nevtieravym sposobom az do zaveru, kde som musel uznat, ze tvorcovia su predsa len o krok pred divakom. Dokazat to v dnesnom hnilom svete komixovych hrdinov a stale ma prekvapit je achievment. Velmi dobry a kvalitny popcornacik. 9/10

• 28.10.2015  01:38

„Zbadal si muža zručného vo svojej práci? Pred kráľa sa postaví; nepostaví sa pred obyčajných ľudí.“ Prislovia 22:29

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17