epicek

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 31.8.2020  11:37
    Tenet (2020)

Bylo mi jasné, že návštěva kina po více jak půl roce musí být vyjímečná a kdo jiný by mi takový zážitek mohl dopřát, než sám mistr Nolan. Jsem si vědom toho, že jsem absolutní hardcore fanda jeho tvorby a proto je třeba mě brát s rezervou, ale sakra on to znovu dokázal, vymačkat z diváka absolutní maximum a po skončení filmu vás nechat dlouze přemítat a skládat si dílky puzzlu do sebe. Tenet se zařadí mezi ostatní do kategorie typická "nolanovina" a já jsem moc rád, že se to povedlo znovu a přitom je hlavní premisa tak obyčejná. Pattinson u mě zase o něco stoupl a na toho jeho Batmana se neskutečně těším. Soundtrack mistra Zimmera by určitě tomu dodal zase jiný šmrnc, ale musím smeknout před Göranssonem, jelikož to byla taky dost slušná paráda. Nic lepšího člověk letos v kině neuvidí, takže jsem zvědavý, co to bude Chrisi příště? All I have for you is a word: Tenet. It'll open the right doors, some of the wrong ones too.

• 24.4.2020  12:14

Neskutečný akční nářez, který prostě šíleně lahodí oku. Nejenom, že to Hemsworth krájí jako bůh ale musím vyzdvihnout i tu netradiční práci s kamerou. Obrovské překvapení a Netflix může zase slavit!

• 14.4.2020  11:19
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Věděl jsem, že tento seriál existuje, ale nikdy jsem mu něvěnoval velkou pozornost, myslel jsem si prostě, že je to nějáká jedna povedená španělská vlaštovka, která jednoduše nemůže konkurovat větším a známějším věcem. Sakra, jak šíleně jsem se mýlil. Tohle je prostě něco naprosto geniálního a měl jsem pocit, jak kdybych se vrátil o deset let zpátky a hltal Prison break, díl po dílu. A není to náhoda, protože mi to opravdu místama Scofielda a spol. připomínalo. Jedna z dost podstatných věcí, jsou hlavní postavy a ty prostě nejde nemilovat, protože vám tak moc přirostou k srdci. Promyšlení každeho detailu a faktor toho, že opravdu nejde myslet úplně na všechno, dělá z La casy de papel nepřevídatelnou podívanou, kde o zvraty prostě není nouze. Během tří dnů jsem jako totální závislák sjel čtyři série a prostě nemám slov. Nevěřil jsem, že mě prostě něco ještě dokáže v seriálových vodách takhle strhnout a absolutně si mě získat. A když jsem pak zjistil, jaký je to ve světě fenomén, už je mi to vše jasné. To s tou vlaštovkou, bylo prostě totálně mimo. Můj nový favorit a absolutní špička v mém seriálovém životě. Bella Ciao!

• 14.4.2020  10:45
    Frčíme (2020)

Pixar to opět dokázal, opět vydojil emoce na maximum a vytvořil úžasný fantasy svět, který bude doufám znovu figurovat v nějákém sequelu, protože ačkoliv byl tady jasným hlavním tahákem, byl využit strašně málo. Ale i přesto, je Frčíme perfektní svěží vánek z pixarovských studií. Zařaď F jako Frčíme!

• 14.4.2020  10:39

Tohle bylo neskutečné pohlazení na duši a naprosto příjemná animovaná jízda, která naprosto v pohodě obhájí tu nominaci na oskara. I never said it was easy. You can't win every time. That's life.

• 8.2.2020  17:54
    TY (TV seriál) (2018)

Co se týče seriálů, tak poslední roky opravdu velmi pečlivě vybírám, jelikož mě máloco opravdu pohltí. You jsem nakonec dal šanci, jelikož mě základní premisa opravdu zajímala a chtěl jsem vědět, zda mě to vůbec má šanci nadchnout. A je to pro mě absolutně neskutečná pecka, která mě šíleně strhla a já chtěl prostě další a další střípek skládačky. Joe je neskutečný creepy sympaťák a jeho myšlenkové pochody jsou prostě famózní. Ano, nelze nezmínit to, že je to místy předvídatelné, klišoidní a naprosto přetažené za vlasy, ale pokud na tyhle pravidla přistoupíte, dostanete naprosto dechberoucí serálovou nálož! Never let yourself panic.

• 6.2.2020  09:06

Měl jsem naprosto nízké očekávání, takže možná proto jsem ve finále i tak moc spokojen. Margot je neskutečně cute a úplně v pohodě ten film táhne a z toho vzniká ta nevýhoda, že ostatní postavy jsou dost ploché a nevýrazné a kdybych neznal jejich komiksové pozadí, tak jsou mi vlastně skoro ukradené. McGregor je naprosto fenomenální Black Mask, splňující veškeré předpoklady tohoto villaina a akce v režii Stahelskiho, je naprostá slast pro oči, což vlastně podtrhuje ten Rkový rating, bez kterého by to bylo tak poloviční. Za mě dost solidní popcornovka, která nabízí přesně to, co od ní očekáváte. I named him Bruce after that hunky Wayne guy.

• 3.2.2020  09:54
    Gentlemani (2019)

Gentlemani jsou neskutečné mistrovské dílo a Guy Ritchie u mě zase o něco stoupl, ačkoliv jsem si myslel, že už je naprosto nejvýš. Perfektní dialogová hra s typickými Ritchieovskými prostřihy a hrátky s vyprávěním a k tomu všemu opět naprosto našlapaný soundtrack. Strhlo mě to neskutečně a přistihl jsem se, že jsem si vlastně přál, ať to ještě nekončí. Nebojím se napsat, že jde o jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl vidět a nejspíš i pro mě nejlepší počin Guye. Chci to vidět znovu a hned! There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!

• 27.1.2020  09:50

Waititi je poslední dobou můj velký oblíbenec a proto jsem byl neskutečně zvědavý, jak naloží s takovou látkou.Musím přiznat, že vlastně jsem ve finále dost spokojený. Humor fungoval tam, kde fungovat měl a vážná rovina filmu, nesla i perfektní poselství a dala jasně najevo Taikovu myšlenku. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že kdyby to celé byla jedna velká satira, tak by to víc sedělo do Waititiho stylu, protože tohle odvětví zvládá fakt elegantně. Každopádně, hrozně příjemná záležitost, co má hloubku. You're not a Nazi, Jojo. You're a ten-year-old kid who likes dressing up in a funny uniform and wants to be part of a club.

• 20.1.2020  10:19
    Na nože (2019)

Geniálních a originálních filmů vzniká poslední dobou hodně málo a díkybohu za tyhle vyjímky. Johnson několikrát ukázal, že je schopný vytvořit skvělou věc(ano i osmou epizodu) a tady to opět dokazuje. Obsazení Craiga jakožto hlavního vyšetřovatele naprosto sedlo ale pozadu nezůstávájí ani ostatní, jelikož jde vidět, že je to prostě hrozně baví. Film vás pohltí v první půlhodince a budete chtít stát Craigovi po boku a vyšetřovat s ním. Předvídat se samozřejmě dá, ale věřím že i tak dostanete na konci nečekané rozuzlení, které ještě je během filmu několikrát zamícháno. Obrovské překvapení. It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut.

• 20.1.2020  10:12
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Dostal jsem se k tomu před rokem naprostou náhodou a byl jsem neskutečně překvapen, jak dokonalá věc to je. Normální životy obyčejných teenagerů, kteří řeší sexuální problémy naprosto bez hranic a do toho vztahové problémy, které logicky vzniknou. Ve druhé sérii už se opět šlape na plyn a to celkové kouzlo se nevytratilo ani o píď ba naopak, jde se ještě víc do hloubky, řeší se vážnější témata ale pořád je to v jádru ta obrovská pecka a já jsem za to neskutečně rád. Asa Butterfield je hrozný sympaťák, Emma je stále na venek drsňačka a Ncuti je stále ten skvěle trhlý buddy. Tohle si ohromně sedlo po všech stránkách, počínaje old-schoolovým feelingem, perfektním soundtrackem až po celé herecké obsazení. Nemůžu se dočkat další série a za mě rozhodně jedna z nejlepších seriálových věcí současnosti. Sex doesn't make us whole.

• 13.1.2020  15:48
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

K tomuto univerzu jsem přičichl pár let zpátky s třetí hrou a od té doby jsem jeho velkým fanouškem. Knihy pomalu ale jistě doháním, ale v době sledování první série už jsem měl první dvě za sebou. Nemůžu se proto považovat za někoho, kdo by byl extrémně pohoršen a proto jsem neskutečně spokojený s tím, jak to dopadlo. Velký vliv na to bude mít i to, že jsem měl opravdu nízké očekávání a místy až obavy. Některé věci se tomu samozřejmě vytknout dají, ale mě ani jedna z nich nevadila tak, že by mi to zkazilo celkový zážitek. Cavill hraje Geralta naprosto fantasticky i přes minimum slov v některých pasážich, Yennefer byla velmi podceňovaná a nakonec z toho vylezla skvělá castingová volba a její origin story nebyl vůbec špatný. Místy to studiově opravdu působí, ale celková atmosféra vás i tak dokáže strhnout na svou stranu. Jsem opravdu rád, že tohle vzniklo, jelikož je to další vstupenka do nového fantasy světa pro ty, kteří to doposud neznali a budu jen rád, když Sapkowskeho svět nabere další fanoušky. Pro mě obrovsky příjemné překvapení a natěšeně vyhlížím druhou sérii.Na zkrácení chvil je tu Zaklínač 3. Toss a coin to your Witcher

• 13.1.2020  15:29
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Něco takového tahle značka potřebovala. Parádní výpravu do světa Hvězdných válek bez opírání se o jakékoliv napomáhající berličky a pořádnou porci času na dávkování děje, což seriálový formát ideálně splňuje. Ačkoliv je pravda, že některé epizody byly dosti zdlouhavé, tak ve finálním výsledku to chápu, jelikož ta skládačka do sebe naprosto skvěle zapadla. Pascal bez Pascala to v pohodě táhne, ale je tu spoustu dalších skvěle napsaných postav a to nepočítám Baby Yodu, který to tak nějak ukradl většinově pro sebe. Jsem rozhodně zvědavý, jak se tohle rozvine dál a taky doufám ve více epizod pod taktovkou Waititiho, jelikož poslední díl byl prostě best of. Za mě určitě jedno z největších překvapení minulého roku a rozhodně řadím vysoko v mém žebříčku nejlepších seriálů. This is the way

• 13.1.2020  14:57

Psychologický nářez, při jehož sledování se budete místama cítit fakt nepříjemně ale to je naopak silná stránka tohoto počinu. Je to jako sledovat opravdu životy lidí, kteří řeší naprosto reálnou situaci a jde vidět, že Johansson i Driver do toho dávají fakt všechno. Perfektní práce herců, perfektní scénář a perfektní poselství pro všechny, jelikož se to může stát komukoliv z nás. Jeden z nejsilnějších zážitků. Criminal lawyers see bad people at their best, divorce lawyers see good people at their worst

• 19.12.2019  10:13

Skvělá atmosferická romantika s rozkošnou Emili Clarke, která perfektně sedla na nedělní první adventní večer. I'm busy, you're weird, good-bye!

• 19.12.2019  10:11

Jsem casual SW fanoušek, který k tomu přičichl až s osmou epizodou, takže je jasné, že se nemůžu cítit nějak pohoršen. Tím ale neříkám, že i tak mi to místama nepřišlo stupidní či děravé a otazníků bylo i tak víc, než dost. Každopádně finální dojem je i tak pozitivní a já si tu jízdu užil se vším všudy. Doufám, že teď bude nějakou dobu klid a pak se vrátí tahle sága v plné síle. Mezitím jdu pokračovat v Mandalorianovi a videoherním Fallen Orderu. This will be the final word in the story of Skywalker.

• 3.10.2019  12:16
    Joker (2019)

Nejlepší a můj nejoblíbenější komiksový záporák v nejméně komiksovém filmu. Naprosto surová a temná cesta jedné vyhaslé existence, která se pak promění na člověka, který naprosto pohrdá veškerou společností a jde proti proudu. Před Joaquinem Phoenixem, musím smeknout svůj pomyslný klobouk, protože tuhle one-man show zvládl s absolutní grácií a stylem a bude si jí pamatovat opravdu každý. Taky do teď nechápu, jak tohle dokázal Todd Phillips dát dohromady, ale má můj obrovský respekt. Špinavé a brutální Gotham City, je tady vyobrazeno se vším důrazem na atmosféru, která pak jen podtrhuje Arthurovu osobnost a famózní temný soundtrack, tomu dodává pomyslnou třešničku. Cením taky veškeré pomrknutí a naváznost na DC univerzum. Mám rád Marvel, opravdu hodně, ale o takovém filmu si můžou zatím nechat jenom zdát, jelikož psychologický thriller do jejich tvorby a stylu pojetí, nemá šanci zapadnout. V DC mají hrozně silné postavy, jen je třeba je správně uchopit a naložit s nima správným směrem, tady se to povedlo naprosto perfektně. Kdyby to skončilo nějákým tím Oskarem, vůbec bych se nedivil. Naprostý masterpiece! My mother always tells me to smile and put on a happy face

• 5.9.2019  14:30

Za mě teda dost povedené a minimálně stejně tak, jako první část. Jelikož jsem se po prvním filmu, pustil do četby předlohy, tak jsem vlastně věděl do čeho jdu. A musím uznat, že až na pár drobností a mírných vynechávek, je to dosti věrné ve všech ohledech a to ani nemluvím o perfektně povedeném castingu na dospělé verze. Větší rozpočet bohůžel zapříčinil víc digipotvor, ale nějak mi to vyloženě nevadilo. Nakonec tedy citím uspokojení a naplněné očekávaní. This meeting of the Losers Club has officially begun.

• 16.8.2019  11:09

Tarantino rozjel svou jízdu v šedesátkovém Hollywoodu a my si mohli krásně přisednout k němu a užít si tuhle parádní záležitost. Ano, není to pro každého. Ano, je to založeno na velké dialogové náloži ale je to zatraceně dobré a uteklo to jako voda. Pitt s DiCapriem si jedou svou two-man show, která to úplně v pohodě ty necelé tři hodiny utáhne a Margot Robbie v pozadí, přidává svou troškou do tohoto neskutečně atmosférického mixu, který podtrhuje naprosto dokonalý soundtrack. Posledních 45 minut je absolutní špička tohoto ledovce a mě nezbývá než poděkovat panovi QT za další jeho stylový počin. Ten jeho desatý kousek už teď nadšeně vyhlížím! You're Rick fucking Dalton, don't you forget it.

• 9.8.2019  10:04

Tahle série je moje největší životní srdcovka, která se mě drží od mých pěti let. Když jsem před devíti lety, mohl konečně vidět třetí Toy Story na velkém platně, byl jsem naprosto hotový. Ačkoliv to mělo naprosto perfektní a emocionálně našlápnuté zakončení, tak v hloubi mé duše jsem si prostě přál své oblíbence vidět ještě jednou. Mé zbožné přaní nakonec bylo vyslyšeno a já neměl nejmenší strach o to, že to nebude minimálně stejně tak kvalitní jako předchozí díly. Protože mistři v Pixaru, prostě tuhle sérii zvládají naprosto bravůrně. První trailery navnadily na nové postavy a zápletku a postupem času už se konečně blížila premiéra v našich končinách (ta doba mezi USA a naší byla nekonečná). To, že animace jsou naprosto na špičkové úrovni není vůbec třeba víc rozebírat, člověk už skoro ani nepozná rozdíl mezi realitou. Co je zde ale velká změna, je osobitější příběh celého filmu a hlavně kolem Woodyho, který prostě po Andym hledá nový smysl bytí. Daň, která je za to vybrána, je posunutí skoro všech ostatních postav do pozadí s čímž jsem se dokázal úplně v pohodě smířit. Všechno šlape naprosto perfektně a prodíráním se všema možnýma překážkama, které jsou naší bandě nastavené do cesty, vážně uteče jako voda. Nové postavy mají nápad a já opět musím smeknout, že v každém díle dokážou tvůrci příjít s něčím originálním a každý film je naprosto odlišný, ačkoliv naši hrdinové jsou pořád stejně skvělí. Tak jako minule, tak i zde nemůže chybět emocionální koncovka, která prostě nemůže nechat žádne oko suché u všech, kdo s touhle partou vyrůstal. Díky za všechno, co mi tahle série dala a díky za všechnu tu nostalgii, kterou jsem tímhle čtvrtým dílem dostal, byla to jízda. A já se stejným pocitem jako minule a zbožným přáním, budu vyhlížet ještě jednu takovou dávku, která by celý tento okruh mohla dokonale uzavřít. Do nekonečna a ještě dál!

• 12.7.2019  11:52

Spiderman a jeho evropské toulky nakonec dopadly líp než jsem čekal. Jelikož jde o epilog k třetí fázi MCU, je jasné že je třeba věnovat čas dovysvětlování věcí na které se nedostalo během Endgame. Holland opět dává do pavouka maximum a Gyllenhaal mohl klidně dostat víc času. Tak či tak jde o super poslední dílek do skládačky a karty jsou dost zajímavě rozdány pro další dobrodružství. I think Nick Fury just hijacked our summer vacation.

• 25.4.2019  11:34

Konec jedné éry, jak se sluší a patří se vším všudy. Bylo to nevyhnutelné, ale o to víc to v člověku pak rezonuje. Naprosto perfektně servírovaná nálož s mírně pomalejším rozjezdem, který je nakonci dokonale vyvážen dávkou všech emocí a finální brzdou ve finiši. Tvrdé jádro fanoušků Marvelu si totiž tento epos užíje podstatně třikrát více, než jen obyčejný divák a to už jen proto, že to veškeré 11leté budování univerza se tady perfektně sklízí ve vytoužené ovoce. Těch pomrknutí, narážek či jen náznaků, je tu opravdu dost a jedním zkouknutím opravdu nejde pochytit všechny. Celkem mě dost překvapilo, že ačkoliv je atmosféra relativně depresivní a zoufalá, tak humorná stránka filmu na tom neutrpěla a dost z toho těží ve svůj prospěch. Posledních 40 minut filmu byl čistý orgasmus a takovou husí kuži jsem ještě snad u žádného filmu neměl. Mám jen obavy, že něčeho tak velkolepého a skvěle ukočírovaného se tady jen tak znovu nedočkáme a o to víc je tento film jedinečný. Nezbýva tedy vyjádřit velký dík všem (hlavně vám pane Feigi a bratři Russoové), co se na tomhle podíleli a dokázali z takového kolosu, udělat jednu velkou éru, která konstatně vydržela až do konce, donutila nás si zamilovat spoustu tváří a hrdinů k nim spjatých a vyvrcholila v tom nejlepším. Závěrečné titulky s podpisama jsou naprosto skvělá tečka za tím vším a nezbývá než doufat, že MCU bude i nadále vzkvétat a udržovat se jako jeden velký a pevný celek. It's not about how much we lost. It's about how much we have left. We're the Avengers. We gotta finish this.

• 4.4.2019  12:52
    Shazam! (2019)

Měl jsem jen nadprůměrné očekávání a nakonec se mi dostalo totální nářezu. Někdo samozřejmě může namítat, že humor je zde cílený na mladší publikum, ale já přistoupil na jeho pravidla a sedlo mi to neskutečně a s čístým svědomím můžu říct, že jsem viděl zatím nejvtipnější komiksovku. Levi si to vyloženě užívá a celé dětské obsazení je naprosto sympatické. Premisa je samožrejmě jasná, jako v každém originu, ale tady mi to všechno dávalo prostě smysl. DCEU rozhodně boduje znovu a věřím, že to jen potvrzuje to, že se blýská na jeho lepší časy. You have super strength! Can you fly?

• 13.3.2019  09:52

To, že Marvel originy umí se už dávno ví. Otázka spíš je, zda při takovém velkém počtu originů, to může stále diváka bavit. Překvapivě mě teda ano. Měl jsem v podstatě nulová očekávání a to se na tom i nejspíš podepsalo. Původně pro mě nesympatická Brie, nakonec mile překvapila a dopadlo to prostě fajn. Prostor pro velké překvapení samozřejmě nejsou, jelikož mantinely jsou už předem dané, ale i tak je fajn vidět vznik či osud některých věcí či osob, které známe jen z doby pozdější. Pohodový předkrm před hlavním chodem, který prostě všichni netrpělivě očekáváme. Where's Fury?

• 31.1.2019  10:47

Druhý díl už prostě nemohl působit tak nečekaně jako první, ale i přesto se jedná o mega nadprůměrný animák, který je plný povedených gagů a pomrknutí a objeví se tam snad všechno, co je dnes v kurzu, od internetových věcí až po filmové postavy(Disney sekce byla naprostá bomba). Henry Jackman stvořil opět skvostný soundtrack, který ladí s každou scénou přesně na míru. Za mě velká spokojenost a rozhodně bych se nebránil ještě jednomu raubířskému dobrodružství! Chcete si vydělat hraním videoher?

• 24.12.2018  02:22
    Aquaman (2018)

Tohle DC potřebovalo jako sůl, film který se nerozpadá hned od začátku a dokáže zabavit a udržet diváka spokojeného až do konce. Je jasné, že nebýt Wana tak by to takhle vůbec nedopadlo a radši ani nechci vědět, jak by to vypadalo. Každopádně jsem se bavil i přes všechny ty klišé, předvídatelné momenty a občas stupidní volby rekvizit( dívam se na tebe Black Manto). Příjemný komiksový mix, který nemůže urazit a rozhodně lahodí oku po celou dobu. Snad to takhle půjde dál a třeba se začne u DC svítat na lepší časy. I'm no leader. I came because I have no choice. I came to save my home, and the people that I love.

• 13.12.2018  11:33

Tak tohle byla naprostá pecka. Od prvního traileru jsem filmu věřil a říkal jsem si, že přinejhorším to bude aspoň fajn "bokovka" a ono to nakonec předčilo veškerá má očekávání. Animace může někomu připadat divná, ale zdání klame a po několika minutách se budete kochat blahem, jak hezky to vypadá a má to neskutečný komiksový feel. To, že se celou dobu pojede v lehce komediálním duchu bylo jasné a to je hlavní silná stránka filmu, jelikož to funguje naprosto skvěle a celému Spajdí univerzu to prostě sluší. Sony tahle sázka neskutečně vyšla a já se těším, až budou tohle univerzum rozšiřovat dalšími příběhy, jelikož tohle celé má obrovský potenciál. Rozhodně obrovské překvapení a fanoušci Spider-mana budou slintat blahem a ti ostatní si užijou perfektní komiksový film a nejlepší animák tohoto roku, který se určitě zařadí mezi můj žebříček nejlepších filmů tohoto roku. With great power comes great responsibility

• 5.12.2018  11:13
    The Haunting (TV seriál) (2018)

V dnešní době už mě v seriálové tvorbě osloví vážně máloco, jelikož všechno je buď vyloženě stupidní, předvídatelné, nezajímavé nebo prostě nudné a proto si vybírám už jen vyloženě to, co má vážně potenciál mě udržet až do konce a má to aspoň stejnou kvalitu v průběhu celé série. Tohle je přesně ono. Netflix to prostě umí a produkuje vážně ojedinělé seriálové pecky. Atmosféra tohoto seriálu je prostě naprosto výjímečná a to jakým způsobem se odkrývájí jednotlivé dílky celé Hill House skládačky, je naprosto famózní. Počínaje prolínáním časových linií, tak konče mindfuckovými pasážemi. Hororový feel není dáván na sílu ba naopak, člověk musí sledovat všechno v pozadí a nečeká, co kde vykoukne nebo se objeví a to přídává na nejistotě mnohem víc. Herecké obsazení sedlo neskutečně skvěle a každou z postav si prostě oblíbíte, protože jsou to sympaťáci a to charisma tam prostě je. Seriálová bomba tohoto roku a rozhodně jeden z nejlepších seriálů, které jsem doposud viděl. Dejte mu šanci, ikdyž mírný horor není váš šálek, fakticky nebudete litovat. A ghost can be a lot of things. A memory, a daydream, a secret. Grief, anger, guilt. But, in my experience, most times they're just what we want to see.

• 15.11.2018  09:21

Nejspíš tomu pomohlo mé opatrné očekávání po prvních ohlasech, jelikož já jsem dostal luxusní kouzelnickou nálož, kterou jsem opravdu nečekal. Rowlingová rozšiřuje své univerzum se vší grácií a ta temná atmosféra to jen podtrhuje. Ano, jelikož se ví o pěti filmech, je jasné že některé holt budou hlavně budovacího charakteru, což je přesně případ druhých zvířat, což může dost ovlivnit zážitek z filmu pro neznalce celého kouzelnického univerza. Pro fanoušky to ale vůbec není na škodu, ba právě naopak. Těch pomrkávání, referencí a náznaků na Potterovskou ságu je tam fakt požehnaně a já se jen usmíval blahem a spojoval si souvislosti. Mladý Brumbál mě naprosto překvapil a Jude Law se této role chopil perfektně. Depp svůj prostor využil na stodvacet procent a jsem dost zvědavý, kam se tohle všechno posune, jelikož konec vás prostě nenechá v klidu a očekávání na další díl jsou prostě velké. Nelze taky nezmínit Howardův soundtrack, který opět dokonale vystihuje hravost a pojetí tohoto univerza. Perfektní fan-service dílo, které startuje jednu další velkou éru a příslib dalších tří návštěv kouzelnického světa. Za mě hodně milé překvapení tohoto roku. The wizarding and non-wizarding worlds have been at peace for over a century. Grindelwald wants to see that peace destroyed.

• 12.11.2018  09:47
    Grinch (2018)

Illumination se tohle prostě povedlo. Hlavní premisa je jasná, takže tam vážně nemůže nikdo čekat nějáký odklon od knižní předlohy. Hezky se na to kouká a řemeslně je to prostě zvládnuto dokonale a český dabing mi ve finále ani tak nevadil, ačkoliv si určitě jednou dám i originální znění. Ano, letos jeden z kandidátu na animák roku. Ukradnu jim Vánoce!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9