epicek

Epi Echo

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 9.7.2018  12:25

Naprosto parádní letní blockbuster, který vás prostě bude bavit a Marvel jen opět potvrzuje to, že své filmové řemeslo ovládá dokonale. Rozhodně o třídu lepší než první díl a to ve všech směrech a Michael Peña je prostě pořád stejně vtipný chlapík. Oslí můstek ke čtvrtým Avengers se objevil taky, takže nezbývá než jen čekat, jak tohle celé dopadne. You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.

• 24.12.2018  02:22
    Aquaman (2018)

Tohle DC potřebovalo jako sůl, film který se nerozpadá hned od začátku a dokáže zabavit a udržet diváka spokojeného až do konce. Je jasné, že nebýt Wana tak by to takhle vůbec nedopadlo a radši ani nechci vědět, jak by to vypadalo. Každopádně jsem se bavil i přes všechny ty klišé, předvídatelné momenty a občas stupidní volby rekvizit( dívam se na tebe Black Manto). Příjemný komiksový mix, který nemůže urazit a rozhodně lahodí oku po celou dobu. Snad to takhle půjde dál a třeba se začne u DC svítat na lepší časy. I'm no leader. I came because I have no choice. I came to save my home, and the people that I love.

• 26.4.2018  14:05

Dlouhé čekání na tu nejočekávanější bitvu v MCU, je u konce. Během těch deseti let se pomocí 18 filmů, formovala tato velkolepá bitva, která kompletně změní situaci. A musím uznat, že se to doopravdy stalo. Hlavně musím smeknout klobouček před Russo brothers, že dokázali něco tak velkého s tolika postavami, ukočírovat tak aby to dávalo smysl a nepůsobilo to jako jedna velká slepenice. Všechny dílky tohoto puzzlu do sebe perfektně zapadly a ty dvě a půl hodiny neskutečně rychle utekly a perfektní soundtrack, tam nebyl jen do počtu ale dodal všem daným momentům přesně to pravé. Co se týká samotného děje, tak vysedávající Thanos konečně ukázal, že nemá jen na hubě a opravdu jde z něj ten respekt znát a to nejvíc, když se zrovna vyskytuje vedle nějáké vaši oblíbené postavy a dává jí argumenty nejen slovně, ale klidně i více násilným způsobem a vám nezbývá se jen modlit, aby to aspoň v nějákém stavu přežila. Všichni ostatní do toho dali to, co se od nich očekávalo a veškerá chemie a humor byl naprosto v dané situaci na místě a nepůsobilo nic z toho ani trochu nuceně. To co se odehrálo v posledních minutách filmu, je prostě neskutečný šok a nezažil jsem, aby celý sál nevěřil tomu, že je to vážně konec filmu a rozsvícené osvětlění v kině není jen "na oko" a už vážně budou jen závěrečné titulky. Rok čekání bude dlouhý ale o to víc se bude na co těšit. Rozhodně bych se nebál tuhle marvelovku zařadit do mých top 3 MCU filmů. Skvěle odvedená práce a mé očekávaní bylo na celé čáře překonáno. You're strong, but I could snap my fingers and you'd all cease to exist.

• 5.3.2018  10:50

Marvel umí své originy stále dělat zajímavě a poutavě. Black Panther mě celou dobu nechávál relativně klidným a žádný velký hype jsem necitíl a ve finále to mému celkovému dojmu dost pomohlo. Wakanda je naprosto fenomální a její zpracování a vizuální stránka byla prostě slast pro oči. Samotný příběh nepatří do škatulky těch, které jsou plné klišé a naprosto kvalitní záporak tohle celé jen podtrhuje. Vážně jsem se bavil a zahýbalo to s mýma marvelovskýma TOP. Wakanda forever!

• 16.5.2018  10:15
    Deadpool 2 (2018)

Proč měnit něco, co funguje. To bylo určitě hlavní motto Reynoldse a lidí kolem něj. Druhý DíPí je stejně ujetý jako první díl a to vše vynásobeno tak deseti. Neskutečně povedený úvod alá James Bond s perfektním songem, který pak naváže na pomalý rozjezd, který je jen takové ticho před bouří ale to co se po první třetině spustí za masakr, to prostě žádný jiný film nemůže nabídnout. Neskutečné množsví popkulturních narážek snad na všechno, černý a rasistický humor a spoustu krve a useknutých končetin. Funguje to prostě perfektně a jde vidět, že tento skoro hrdina je v dobrých rukou.Vyšší rozpočet jde znát a je super, že se podařilo dostat do filmu více postav. Brolinuv Cable sice tolik prostoru nedostal, ale i to minimum dokázal vytěžit naprosto dokonale. Jsem sám zvědav, jakým směrem to s Wadem Wilsonem půjde dál. Skvělá oddychová komiksová zábava, která díky tomu že se nebere vážně, je prostě svěží vánek. Jo a ta potitulková nálož, by mě ani ve snu nenapadla. Let's go get our fuck on!

• 23.7.2018  10:48

Za mě teda určitě převládá spíš zklamání než nadšení, hlavně asi proto, že jsem měl dost velká očekávání, která mi zdejší chvála ještě umocnila. První polovina je naprosto fantastická a já se těšil, jak to v druhé půlce začně do sebe hezky zapadat. Ono sice začlo, ale ne asi tak, jak bych si představoval vůči první poloviny. A posledních patnáct minut už je vážně naprostý WTF k smíchu. Horory v kině navštěvuji jen takové, co vypadají že mají potenciál a nejsou jen o tom, dát tam milion lekaček, ale tohle bylo krapet šlápnutí vedle. She isn't gone.

• 15.11.2018  09:21

Nejspíš tomu pomohlo mé opatrné očekávání po prvních ohlasech, jelikož já jsem dostal luxusní kouzelnickou nálož, kterou jsem opravdu nečekal. Rowlingová rozšiřuje své univerzum se vší grácií a ta temná atmosféra to jen podtrhuje. Ano, jelikož se ví o pěti filmech, je jasné že některé holt budou hlavně budovacího charakteru, což je přesně případ druhých zvířat, což může dost ovlivnit zážitek z filmu pro neznalce celého kouzelnického univerza. Pro fanoušky to ale vůbec není na škodu, ba právě naopak. Těch pomrkávání, referencí a náznaků na Potterovskou ságu je tam fakt požehnaně a já se jen usmíval blahem a spojoval si souvislosti. Mladý Brumbál mě naprosto překvapil a Jude Law se této role chopil perfektně. Depp svůj prostor využil na stodvacet procent a jsem dost zvědavý, kam se tohle všechno posune, jelikož konec vás prostě nenechá v klidu a očekávání na další díl jsou prostě velké. Nelze taky nezmínit Howardův soundtrack, který opět dokonale vystihuje hravost a pojetí tohoto univerza. Perfektní fan-service dílo, které startuje jednu další velkou éru a příslib dalších tří návštěv kouzelnického světa. Za mě hodně milé překvapení tohoto roku. The wizarding and non-wizarding worlds have been at peace for over a century. Grindelwald wants to see that peace destroyed.

• 12.11.2018  09:47
    Grinch (2018)

Illumination se tohle prostě povedlo. Hlavní premisa je jasná, takže tam vážně nemůže nikdo čekat nějáký odklon od knižní předlohy. Hezky se na to kouká a řemeslně je to prostě zvládnuto dokonale a český dabing mi ve finále ani tak nevadil, ačkoliv si určitě jednou dám i originální znění. Ano, letos jeden z kandidátu na animák roku. Ukradnu jim Vánoce!

• 22.10.2018  10:19
    Halloween (2018)

Naprosto luxusní slasher, který si na nic nehraje a old-schoolový feeling z toho jde cítit na každém rohu. Jsem rád, že se tvůrci drželi originálu a nesklouzli k dnešnímu mainstreamu. Michael je nekompromisní, řeže vše co mu vleze do cesty a člověk prostě nikdy neví, odkud ten stalker opět vykoukne. Nadšení je rozhodně velké a doufám, že tohle je teprve jen začátek. He can speak. He just chooses not to..

• 30.7.2018  09:34

Hotel Artemis, je přesně ten film o kterém vůbec nevypovídá jeho hodnocení. Já se odradit nenechal a šel jsem si udělat vlastní názor. Nevím zda to ty negativní ohlasy tak moc ovlivnily, ale já jsem naprosto spokojený s tím, co jsem dostal. První půlka funguje jako hodně dobrá seznamovačka a druhá část je prostě čísté zapadnutí dílků do sebe. Jodie Foster hraje svou roli Sestry fantasticky a celá partička lidí, obývající hotel má prostě něco do sebe a já bych si klidně dal i další porci tohoto luxusního thrilleru. Just another Wednesday.

• 16.7.2018  14:03

Po dvou skvělých dílech jsem se obával, že tento už bude čistě dojení a jsem rád, že mé obavy byly zbytečné. Tvůrci servírují sice naprosto předvídatelnou zápletku, ale to všechno co se děje okolo je prostě pořád skvělé a hezky se na to kouká. Celkově je ten nápad monster, které si žijou vlastním životem, stále suprovní a jsem rád, že i dost vedlejších postav zde dostalo prostor vyniknout. Hotel Transylvánie je prostě jeden z mála kvalitních a originálních animáků v dnešní době a snad tato značka nezapadne do rutiny. Je to jako hotel, akorát na vodě!

• 21.6.2018  10:05

Za mě rozhodně velká paráda. Vizuálně a trikově je to zvládnuto mistrovsky a ačkoliv děj maličko pokulhává a dá se předvídat hodně dopředu, je to prostě pořád fajn zábava a luxusní letní popcornovka. Vtáhlo mě to na celé dvě hodinky a určitě jsem se nenudil. Některé scény vážně chytly za srdce a to i díky povedenému soundtracku. Jednu hvězdu dávám navíc na přílepšenou, protože tahle série je prostě kult. Welcome... to Jurassic World.

• 21.6.2018  10:08
    Noční hra (2018)

Námět hodně povedený ale obávám se, že se z toho dalo vyždímat maličko víc. Každopádně to byla fajn oddychová zábava, která vás nemá jak urazit a v jistých momentech hodně pobaví! I hate game night!

• 24.9.2018  09:32

Po několika letech jsem byl na český film v kině a musím říct, že na to jak to má tu nejprozíravější zápletku a jednoduchou myšlenku, to byla hodně příjemná oddechovka na nedělní deštivé odpoledne. Navíc Anička Polívková je má favoritka, takže to hodnocení dost podtrhuje i ona. Lehčí nadprůměr, který se u nás dost často nevyprodukuje. Chci bejt ženskou na jeden den

• 29.3.2018  22:20

Steven Spielberg prostě dokázal, že své řemeslo stále umí a je to v něm. Fenomální jízda, která je natřáskaná všema možnýma odkazama napříč dobou a úžásným soundtrackem a navíc neskutečně rychle utekla i přesto, že má skoro dvě a půl hodiny. OASIS je dechberoucně převedeno na plátno a já hltal každou možnou sekundu a musím říct, že jsou to vážně vizuální orgie. Mé nerdovské "já" bylo prostě ukojeno do syta. Rozhodně si musím přečíst i knihu a zažít tohle celé jestě písmenkovou cestou. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl za svůj život vidět. Díky pane Spielbergu! People come to the Oasis for all the things they can do, but they stay for all the things they can be.

• 11.9.2018  16:49
    Sestra (2018)

Mé očekávání byly v podstatě na naprosté nule, jelikož veškeré ohlasy a recenze psaly o průseru jako blázen. Ve finále to ale asi pomohlo k tomu, že jsem s tímto filmem docela i spokojen. I přes některé dost wtf momenty a některé zase naprosto směšné, musím říct že jsem se bavil. Věřím, že kdyby to měl v rukou Wan, tak to dopadne podstatně líp. Rozhodně velký palec nahoru za lokalitu a samotné prostředí, jelikož tohle bylo naprosto atmosferické a perfektně to splnilo svůj účel. I'm afraid there is something very wrong with this place.

• 24.5.2018  10:07

Pro mě obrovské překvapení a převládající spokojenost. Na to kolik měl film problémů, je třeba uznat že funguje jako celek hezky od začátku do konce a dokáže celé dvě a čtvrt hodiny zabavit. Všechny postavy mají hlubší smysl a nehrajou jen do počtu a Alden Ehrenreich svou dost těžkou úlohu, zvládl prostě bravůrně. Je třeba zmínit i dost výrazný a skvělý soundtrack, který v jistých momentech potěší nejednoho hardcore fanouška. Rozhodně jsem rád za to, že tento film vznikl a my mohli dostat Star Wars dobrodružství v decentních kulisách tohoto univerza a vidět zrod jednoho z nejlepších pilotů v celé galaxii. I'm gonna be a pilot... best in the galaxy

• 13.12.2018  11:33

Tak tohle byla naprostá pecka. Od prvního traileru jsem filmu věřil a říkal jsem si, že přinejhorším to bude aspoň fajn "bokovka" a ono to nakonec předčilo veškerá má očekávání. Animace může někomu připadat divná, ale zdání klame a po několika minutách se budete kochat blahem, jak hezky to vypadá a má to neskutečný komiksový feel. To, že se celou dobu pojede v lehce komediálním duchu bylo jasné a to je hlavní silná stránka filmu, jelikož to funguje naprosto skvěle a celému Spajdí univerzu to prostě sluší. Sony tahle sázka neskutečně vyšla a já se těším, až budou tohle univerzum rozšiřovat dalšími příběhy, jelikož tohle celé má obrovský potenciál. Rozhodně obrovské překvapení a fanoušci Spider-mana budou slintat blahem a ti ostatní si užijou perfektní komiksový film a nejlepší animák tohoto roku, který se určitě zařadí mezi můj žebříček nejlepších filmů tohoto roku. With great power comes great responsibility

• 5.12.2018  11:13
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

V dnešní době už mě v seriálové tvorbě osloví vážně máloco, jelikož všechno je buď vyloženě stupidní, předvídatelné, nezajímavé nebo prostě nudné a proto si vybírám už jen vyloženě to, co má vážně potenciál mě udržet až do konce a má to aspoň stejnou kvalitu v průběhu celé série. Tohle je přesně ono. Netflix to prostě umí a produkuje vážně ojedinělé seriálové pecky. Atmosféra tohoto seriálu je prostě naprosto výjímečná a to jakým způsobem se odkrývájí jednotlivé dílky celé Hill House skládačky, je naprosto famózní. Počínaje prolínáním časových linií, tak konče mindfuckovými pasážemi. Hororový feel není dáván na sílu ba naopak, člověk musí sledovat všechno v pozadí a nečeká, co kde vykoukne nebo se objeví a to přídává na nejistotě mnohem víc. Herecké obsazení sedlo neskutečně skvěle a každou z postav si prostě oblíbíte, protože jsou to sympaťáci a to charisma tam prostě je. Seriálová bomba tohoto roku a rozhodně jeden z nejlepších seriálů, které jsem doposud viděl. Dejte mu šanci, ikdyž mírný horor není váš šálek, fakticky nebudete litovat. A ghost can be a lot of things. A memory, a daydream, a secret. Grief, anger, guilt. But, in my experience, most times they're just what we want to see.

• 24.3.2018  14:59
    Tomb Raider (2018)

Za mě rozhodně nejlepší film podle videohry. Jakožto velký fanoušek Tomb Raidera a jeho věrný hráč, musím říct že jsem vážně nadmíru spokojen. Hra z roku 2013 byla samozřejmě velkou inspirací a jedná se o její silný opis na plátno, ale je třeba konstatovat, že velmi zdařilý. Vypíchnout ale nejvíc musím samotnou Alicii Vikander, jelikož jsem přesne doufal, že ti kdo jí odepsali už předtím se budou šeredně mýlit. Dřela na to a její Lara je prostě fantastická. V hloubi duše si přeju, aby to mělo patřičný kasovní úspěch a natočilo se nějáké pokračování. Do té doby zatím teda jen herní dobrodružství! All myths are foundations of reality.

• 9.10.2018  11:47
    Venom (2018)

Nevím zda to bylo tím, že mé očekávání byly prakticky na bodu mrazu a první recenze tomu filmu celkem naložily kritiku, ale já jsem ze sálu odcházel dost spokojený. Ano, ten Rkový rating tam zatraceně chybí a neskutečně by filmu pomohl, ale i navzdory tomu to šlape jak má a pomrkává to na všechny fanoušky komiksu s tímto symbiontem. Hardy se s tím popasoval naprosto v pohodě a jako Eddie Brock byl uvěřitelný úplně normálně. Řekl bych, že je ten film dost podceňovaný a proto si nakonec zaslouží tu jednu hvězdu navíc. Eyes! Lungs! Pancreas! So many snacks, so little time!

• 5.11.2018  11:54

Naprosto upřímný a osobitý film, který vás prostě nadchne ve všech směrech. Nejen, že Bradley Cooper opět potvrdil své herecké kvality ale ukázal taky, že je neskutečně schopný režisér. Sázka na Lady Gagu byla trefa do černého, jelikož je vážně sympatická a na zpěvačku zvládá herecké řemeslo až neskutečně skvěle a soundtrack který vytvořila, je prostě dechberoucí. Úžasný filmový zážitek, kterému přeji i nějákého toho Oscara. I just wanted to take another look at you.

• 6.8.2018  09:42

V Pixaru to prostě pořád umí a tahle rodinka prostě fantasticky baví i napodruhé. Ano, hlavní zápletka je naprosto předvídatelná ale ne natolik, aby to zkazilo celkový požitek z celého filmu. Jack-Jack se dostává se svýma schopnostma do popředí a všechno to prostě šlape tak jak se na pokračování sluší a patří. Za mě rozhodně důstojné a kvalitní navázání na perfektní první díl. A musím ještě smeknout poklonu krátkému filmečku před hlavním chodem, jelikož jsou čímdál víc originálnější a nápaditější. Rodičovství je hrdinský čin, Bobe

• 28.4.2017  22:40
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Ani nevím, jak by se pořádně slovy dal vyjádřit tento dokonalý počin. Zkouknul jsem to snad v nejkratším možném termínu v podstatě na jeden zátah a celé se mi to dostalo pěkně pod kůži. Už po pilotním díle totiž na vás vykoukne tolik otazníků, že prostě budete chtít další část této dokonalé skládačky, které do sebe zapadá naprosto perfektně. Všechny postavy vám prostě přirostou k srdci a samotná Hannah vám bude díl po díle odkrývat své tajemství a vy se vcítíte do Claye a projdete si tuhle emocionální jízdu s ním a ta vás vyplivne až na samotném konci s pocitem, že vlastně nevíte co s životem. Vážně dokonalý příběh, který je dokonale ztvárněn a udrží vás 13 hodin napnuté. To všechno ještě navíc dobarvuje naprosto ušitý soundtrack na míru, který ve vás evokuje další a další pocity a umocní zážitek, který právě budete sledovat. Myslím, že mezi největší seriálové bomby roku 2017 se to určitě zařadí. Listen the tapes, Clay

• 14.10.2017  11:50

Naprosto luxusní francouzská oddychovka, která se mi absolutně trefila do vkusu a jsem z ní nadšen. Některé pop-kulturní odkazy mě solidně rozsekaly a mezi dnešníma komediema hodně velký nadprůměr! They are hiding in there!

• 20.8.2017  23:12

Můj druhý hororový kino zážitek a myslím že i docela nadprůměrný. Mírně delší začátek, který byl potřebný pro budovaní celkové atmosféry se sice malinko protáhl, ale potom jak se konečně začlo něco dít, to bylo fakt povedené. Celkový dojem z toho mám rozhodně pozitivní, ale pořád to nebyla naprostá špica na plný počet. Každopádně Conjuring universe má dobře našlápnuto k tomu, aby bylo hodně kvalitní i do budoucna. Forgive me, Father, for I am about to sin.

• 22.6.2017  21:31
    Auta 3 (2017)

Blesk McQueen má opět šťávu, kterou malinko vytratil ve druhém díle a to je jen dobře, protože nový díl je neskutečná pecka! Nové Auta mají naprosto všechno, ačkoliv bych řekl, že hrajou víc na dospěláckou notičku, což samozřejmě není na škodu ( co se týče mě teda). Víc závodění, nové postavy, stále sympatický humor a to vše v luxusním pixarovském kabátku, který opět ukazuje, kdo je největší mistr animáků a i samotný minifilmek Lou, byl naprosto perfektní. Jsem rozhodně mega nadšený a doufám, že Bleskovy patálie jsou tímto ukončeny, jelikož by to byla hodně pěkná tečka. Já rozhodnu, kdy skončím se závoděním.

• 29.7.2017  21:11
    Baby Driver (2017)

Pořádná letní pecka, která má koule a zabaví vás na celé dvě hodinky. Hodně sympatické a hvězdné obsazení, okořeněno Wrightovým rukopisem a geniálními střihy do rytmu hudby, která byla po celý film vážně skvělá. Takhle nějak si představuju kvalitní film. Ansel mi vůbec nevadil a Babyho jsem mu věřil i se všemi jeho Ipody. Luxusní nářez, který je určitě třeba vidět! One more job and I'm done.

• 24.8.2017  21:39

Tak tohle byla luxusní krasojízda, která mě neskutečně bavila. Cruise v životní formě a feel Vlka z Wall street se hold nezapře. Příběh založený na pravdě, je nám servírován ve slušném tempu a co musím vyzdvihnout je práce s kamerou, která tomu celé dodává naprosto zajímavý šmrnc. Za mě rozhodně jedno velké překvapení a fanoušci Narcos si klidně můžou dát tuhle parádní "odbočku" a pozdravit samotného Pabla Escobara. My name is Barry Seal. Some of this shit really happened. It really did.

• 24.1.2018  18:22
    Coco (2017)

Naprosto nádherný a úžasný animák. Pixar prostě pořád umí a tohle jsem si nemohl v kině nechat ujít, ačkoliv věkový průměr jsem opět kazil. K vizuální stránce není vůbec co vytknout a naprosto parádní soundtrack, který si teď sjíždím na Spotify tomu jen dodává šmrnc. Několik příběhových twistů taky moc mile překvapilo a já se nebojím tuhle věc zařadit do svých animákových top hodně vysoko. Remember me...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8