epicek

epicek

Epi Echo

okres Ostrava

• 6.12.2016  13:05

Naprostá spanilá jízda, která vás prostě pohltí a vyplivne až na samotném konci, kdy běží závěrečné titulky a vy si vážně uvědomíte, že se to vážně takhle stalo i ve skutečnosti. Mel Gibson tohle zvládl dokonale a zmíněné kýče a patosy mi rozhodně celkový zážitek nezkazily. Melancholický začátek, který podkresluje všechny charaktery se v polovině změní na syrovou a nekompromisní válečnou podívanou. Andrew Garfield si střihl životní roli a nedokážu si představit, že by to ještě někdy trumfl. Takových válečných filmů je v dnešní době hrozně málo, ale když už se nějáký objeví, tak prostě bere dech. Tento snímek mi v hlavě utkví si myslím ještě hodně dlouho. Lord, help me get one more!

• 30.11.2016  12:33

Hodně příjemná a roztomilá podívaná, která mě nenudila ba naopak dosti bavila. Rozhodně to není letošní nejlepší animák, ale skvělý nadprůměr rozhodně. Potěšily i easter eggy na ostatní filmy z dílny Illumination. Dalšímu pokračování se určitě nebráním! Na solar , na solar !

• 17.11.2016  10:53

Bylo to vážně doslova kouzelné a já byl v podstatě očarován tím, jak to všechno krásně fungovalo ty jo! Když jsem se dozvěděl, že se bude točit tento prequel k Harry Potterovi, přiznám že mírně skeptický jsem být musel, ale po včerejším půlnočním zážitku musím uznat, že hodně zbytečně. Vrátit se do světa J.K.Rowlingové po 5 letech, byl opět nevšední zážitek! Herecké obsazení se mi zdálo naprosto bez chybičky a to na všech frontách. Co mě potěšilo byl samotný děj, který suprově odsýpal a neměl jsem ani chvíli pocit, že bych se nudil. Za zmínku stojí i naprosto úžasný soundtrack (odkaz), který si mě získal už před samotným filmem. Rozhodně bezchybná úvodní část do celé této budoucí ságy a mě nezbývá než se těšit na druhý díl ! So you're the guy with the case full of monsters, huh?

• 14.11.2016  13:29
    Příchozí (2016)

Naprosto fenomenální podívaná! Jak si totiž začnete pak skládat jednotlivé střípky dohromady , dojde vám ta hloubka a podstata celého filmu a ta vás tak neskutečně rozebere na miniaturní kousíčky, že to budete vstřebávat ještě hodně dlouho. Tenhle film si vůbec na nic nehraje a proto působí tak přirozeně lidsky. Amy Adams totálně dechberoucí a věříte jí každou projevenou emoci. Takových inteligentních sci-fi už se moc nedělá a o to víc jsem rád, že jsem jedno takové zrovna mohl vidět. Pro mě rozhodně aspirant na film tohoto roku! What is your purpose?

• 10.11.2016  19:38

Nemastná a neslaná komedie , která vážně stojí za jedno zhlédnutí. Není tu ani jeden světlý okamžik na který by se dalo nějak extra vzpomínat. Chytrý se z hloupé otázky poučí více, než hlupák z chytré odpovědi.

• 10.11.2016  19:35

Vůbec to není špatné tak, jak říká zdejší hodnocení. Ano, občas je to "vaření z vody", ale celkový dojem z tohoto filmu je vícemeně pozitivní. Ano sice spoustu humorných momentů převažuje nad klišé momenty, ale i tak je to oddechová podívaná. Rozhodně smysluplné pokračování ! Nazdárek savci !

• 30.10.2016  17:36

Rozhodně jedna z nejlepších marvelovek a to bez debat! A to i přesto, že šablona byla stejná jako vždy (fyzická újma, výcvik , pochopení schopností, očekávaný závěr). Ale prostě ta hravost , vizuální zpracování do každého detailu, skvěle situovaný humor a charismatický Cumberbatch, dokázali namíchat neskutečný nášup, který mě šileně bavil a nadchnul. Tenhle dílek skládačky dokonale zapadnul a já už se nemůžu dočkat, až nakouknu znovu pod Strangeovskou pokličku. Řekl bych , že za mě největší překvapení tohoto roku. Heroes like the Avengers protect the world from physical dangers. We safeguard it against more mystical threats.

• 5.10.2016  00:29
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

První série se mi líbila hodně a to hlavně tou temnější atmosférou. A i přes menší vlnu kritiky, jsem byl na druhou dost zvědavý. První půlka byla hodně utahaná a zdlouhavá a prakticky se nic velkého nestalo, ale pokud jste se dostali k té druhé půlce tak tam nám tvůrci servírují luxusní nálož , která už se dost podobá Walking Dead feelu. Doufám, že si to takovou laťku udrží i nadalé, jelikož potenciál tahle show stále má. We found this place, and we'll find another.

• 19.9.2016  00:54

Absolutně jsem nečekal, že to bude takhle dobrý a hlavně jsem se takhle královsky fakt dlouho v kině nepobavil. Bridget byla neskutečně skvělá, humor byl naprosto perfektní a ani trošku nenucený a celkově to jako romantická komedie fungovalo fakt brilantně a takhle by se to mělo dělat! Dokonce i ta zápletka byla fakt zajímavá a možná jen malinko předvídatelná. Povedený soundtrack tomu dal skvělou atmosféru a za mě rozhodně veliké překvapení! Fuck yoga!

• 6.9.2016  17:04
    Banshee (TV seriál) (2013)

Do tohoto městečka, jsem se sice podíval trošku později ( tedy až po skončení seriálu), ale o to víc jsem si tuhle neskutečnou jízdu užil. Už po prvním díle jsem věděl, že tohle mě absolutně pohltí a vyplivne až zjistím, že je vážně konec. Všechno tady funguje dokonale a defacto jsem za celou dobu nepocítil jediný zádrhel a to dokonce ani v celkovém ději. Postavy jsou zde brilantně napsány a zahrány zároveň. S Lucasem Hoodem jsem prožíval každé jeho klopýtnutí,radost či smutek a to proto, že Antonymu Starrovi tu roli prostě věříte se vším všudy ale samozřejmě za zmínku stojí i hláškující Hon Lee nebo naprosto hot Ivana Milicevic s Lili Simmons. Co je třeba dále vyzdvihnout, je autentičnost hlavně v oblasti násílí, protože tvůrci se vážně s ničím nemažou a servírují nám všechno v podstatě za "syrova" a to dokonce včetně sexuálních scén. A nesmím zapomenout na tu naprosto dokonalou znělku!!!!! Na jednu stranu je škoda, že už se dalšího "dobrodůža" nejspíš nedočkáme, ale zase se říká, že v nejlepším je třeba skončit a to tady platí rozhodně dvojnásob, takže klobouk dolů. Moje seriálové obzory byly opět dosti rozšířeny a laťky opět nastaveny o něco výš. Díky Banshee za nezapomenutelný zážitek, jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy mohl vidět ! This is where I leave you, Banshee, Pennsylvania. Suck my tit!!!..... #ForeverFanshee

• 1.9.2016  16:33

Rozhodně povedená a nenáročná zábava, která vám nechá místy rozum stát, ale i tak je to šileně vtipné. Jednu hvězdu rozhodně přídávám za posledních 10 minut , které jsem absolutně nečekal a byl jsem doslova rozsekán ! Doporučju všem, co mají rádi přesně tento typ humoru. Fuck me right!

• 24.8.2016  00:29

Skvělá oddychovka s námětem založeným na true story. Rozhodně to není komedie na plný úvazek, ale bavil jsem se u toho královsky i přes tu vážnější tóninu. Naprosto to splnilo mé očekávaní a pokud chcete vypnout a semtam se i parádně zasmát, našli jste správný film! Jednu hvězdu navíc dávám za postavu Marlobora, neskutečně mě rozsekával! Fifty fifty

• 15.8.2016  16:36
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Jasný důkaz toho, že když se chce , tak to jde! Naprosto perfektní seriál, který sice v půlce třetí série trošku ztratil dech a málem jsem to s ním vzdal, ale teď bych toho litoval, protože ta čtvrtá je absolutně perfektní ne-li nejlepší! Jednotlivé postavy jsou zde už od začátku vykreslovány do naprostého detailu a přistihnul jsem se i nespočetněkrát u toho, jak mě prostě baví i flashbacky a příběhy o tom, jak se každá z žen ocitnula za mřížemi a hlavně jsem zde nenašel žádnou postavu, která by mě vyloženě nudila, jelikož každá je něčím zajímavá. Velké plus je taky to, že se občas cítite jako na horské dráze, která je tvořena z vašich pocitů - chvíli se smějete nad skvělou hláškou a jindy zase mlčky koukáte, zda to fakticky myslí vážně. Nemám obavy o další ohlášené série , protože směr, kterým se to teď ubírá nám totiž slibuje opět skvělou podívanou. The animals, the animals trapped, trapped, trapped 'till the cage is full

• 3.8.2016  23:29

Jelikož má mé srdce maličko blíž k DC než Marvelu, zažil jsem naprostý dvouhodinový nerdgasm, který určitě zažili i další podobní fanatici jako jsem já. Skvělá úvodní půlhodinka nám ukáže pozadí našich "hrdinů" a nesmělá jízda může začít. Hlavní tahouni jsou určitě Margot a její Harley Quinn a samozřejmě i Deadshot v podání Willa. Nadchla mě i maličká přítomnost Batmana ( ta další i po titulkách) a i další cameo, které netřeba spoilerovat. Maličká kaňka na celém tomto počinu, je akorát slabší a nevýrazný záporák. Navíc soundtrack tvořený old-school songama , perfektně zapadá do celé barevné skládačky. Joker v podání Jareda vůbec neuškodil, jen škoda že nedostal více prostoru, proto si obrázek o něm , udělám někdy později. Byla to minimálně tak skvělá krasojízda jako BvS , ale je to hodně neobjektivní názor. Mé očekávání bylo naplněno a opět jsem byl utvrzen v tom, že DC comics to prostě umí a to i navzdory spousty té kritiky , která se hrne ze všech stran. ( Druhá projekce mě jen utvrdila v tom, co jsem zde napsal) Don't forget: we're the bad guys.

• 3.8.2016  12:59
    Preacher (TV seriál) (2016)

10 hodin jsem se bavil, hltal to a hodně přemýšlel. A ono to bylo ve výsledku fakt skvělý a to i přesto, že jsem neznalec předlohy, což možná napomohlo mému výslednému dojmu. Každopádně natěšenost na druhou sérii je fakt velká. Hlavně tedy na Cassidyho , jehož postava je absolutně geniální. Snad jen nebudeme muset čekat na pořádný rozjezd tak dlouho a zůstane to minimálně v takovém tempu v jakém to skončilo. Some people just can't be saved.

• 27.6.2016  19:18
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Trvalo mi než jsem se k tomuhle seriálu dostal, jelikož toho kolem mě bylo spousty a to mě neskutečně odrazovalo. Zpětně toho lituju, něco tak pohlcujícího jsem už dlouho neviděl od dob Prison Break. Hltal jsem každou epizodu, a tyhle šílené zvraty jsou prostě na tom to nejlepší. Človek vážně nikdy neví co se může stát za pár minut. Jsem rád že jsem tomu přišel na chuť až tak, že jsem si koupil i knihy. Hold, člověk časem neodolá a podlehne. Řadím jednoznačně mezi své TOP 3 seriály, ačkoliv bych tomu nikdy nevěřil. 6. série nastavila laťku snad nejvýš, co kdy byla. Když vemu v potaz prvních 8 famózních dílů, které jsem žral jako blázen, ikdyž se třeba jen mluvilo i tak to mělo neskutečnou atmosféru. A co se týče 9 a 10té tak to byla největší krasojízda v historii GoT, možná pro mě byla poslední epizoda lepší než Battle of Bastards. Řekl bych , že figurky jsou na svých místech a Hra o trůny může začít! Čekání na červenec 2017, bude sakra dlouhé! Hold the Door!

• 21.6.2016  20:03

Nikdy bych neřekl , že se pod hladinu oceánu za Nemem a spol, podívám někdy znova a ještě na filmovém plátně ale od ohlášení Dory , se moje přání v podstatě splnilo. Jak moc ale bylo naplněno? Víc než jsem očekával. Většinou je totiž dané, že pokračování už nejsou takovej nášup, jako první díl. Tady si ale dovolím říct , že je to minimálně tak dobré , jako předchůdce. Dory mě celý film bavila a s ní i celá její výprava , včetně doprovodu. Potěšily i nové postavy , které tomu zase daly svěží nádech. (Hank byl geniální, ale i retardovaný tuleň Gerard nebo pták Becky mě dostávali tak , že jsem se smál i víc než ty mladší děti v sále). Co taky musím vyzdvihnout je neskutečné boží soundtrack, který mě totálně učaroval. Pixarovky hold vždy budou má srdcovka a nikdy z nich nevyrostu, ostatně to asi ani z animaků obecně. Pokud to tedy shrnu, tak je to kouzelná podívaná, která chytne za srdce každého a obzvlášť ty, které už chytl za srdce před 13 lety první díl. Ahoj já jsem Dory , neviděli jste moje rodiče?

• 19.6.2016  20:31

To co jsem doposud mohl vidět a zažít jen ve hře či dočíst se v knize , jsem měl konečně možnost vidět i na filmovém plátně. A ono se to sakramentsky povedlo, ačkoliv mírná skepse určitě byla. Už od prvních minut jsem byl absolutně pohlcen a rozčarován tím, jak to všechno působilo tak příjemně a ne ani moc do oči-bijící digitálností. Všechny postavy byly obsazeny povedeně ale hlavně , sakra ten svět Warcraftu byl na dvě hodiny oživen a já se prostě jen tetelil blahem a to hlavně už od první návštěvy SW ( i s epickým soundtrackem tak , jak ho známe) až do posledního záběru. A pak, že se nedá natočit kvalitní film podle hry, já totiž právě jeden viděl a už se nemůžu dočkat pokračování. Zamrzí možná jen poslední mak'gora, která mohla byt malinko víc epická. Za mě jakožto velkého fandy tohoto univerza a dlouholetého hráče WoWka , to byl prostě dvouhodinovej orgasmus skřížený se splněným snem. For the Alliance!

• 17.6.2016  00:07

O něco méně tajemnější než jednička , ale pořád to má svůj styl a dokáže to diváka na celou dobu pohltit. Všechny triky opět fungují na výbornou, ačkoliv jich je o něco míň a ustřední čtveřice s novou krví sází charisma ze všech stran. Já se bavil a věřím že i velká většina , která se chystá tento film zkouknout. Za mě povedené pokračování a těším se na další nálož. Jednu hvězdu přidávám za skvělou Lizzy Caplan ! We are going out with a show people will never forget.

• 2.6.2016  23:17

Skvělý , skvělý a ještě jednou skvělý! Shane Black prostě umí a opět nám to ukázal v tomhle libovém filmu. Gosling a Crowe naprosto skvělí s fungující chemií, ačkoliv místy to tahal i sám Ryan. Bavil jsem se a i celá zápletka mě vůbec nenudila ba naopak , těšil jsem se na celé rozuzlení. Jsem připraven na pokračování , protože tihle dva frajírci nám toho mají ještě hodně co ukázat. So you're telling me you made a porno where the plot is the point?

• 31.5.2016  22:53

Bay prostě umí. Kdyby tak jen svůj úm využíval na filmy tohoto kalibru častěji , než na hloupé Transformers. Nášlápnutá akce, která vás nechá vydechnout až při posledním snímku . Musím hlavně pochválit výběr herců, kteří jsou neskutečně uvěřitelní a působili fakt hodně reálně. Jejich nejistota o tom , kdo je a není na jejich straně, přidává celému snímku nádech napětí ve všech směrech. Pro mě, jakožto hardcore fanouška Call of Duty , byla tohle prostě pastva pro oči, chybělo mi už jen dostat do ruky gamepad a přidat se. Po dlouhé době kvalitní "based on true story", který si na nic nehraje a líčí nám celý děj tak jak se sluší a patří! Čest těmhle borcům, co pro svou zemi udělali něco, co se zdálo býti nemožné! All the gods, all the heavens, all the hells are within you.

• 25.5.2016  03:11

Neskutečně ohromující zážitek! Město tak živé a do posledního detailu propracované, že chvílemi věříte, že by mohlo i fakt něco takového existovat. Sympatická ústřední dvojice, která řeší jednu z největších záhad a přitom potkají tolik dalších obyvatel Zootropolis, kteří vás prostě pokaždé očarují. 109 minut jsem byl v podstatě uchvácen tím, co se opět u Disneyho povedlo vytvořit. Za mě rozhodně jeden z top animáků, který si mě naprosto získal a věřím, že se dočkáme i pokračování. Jak se říká tříhrbému velbloudovi?

• 22.5.2016  01:56
    Podfukáři (2013)

Luxusní skoro dvouhodinová podívaná, plná efektní magie , kvalitně podaného příběhu a hlavně se skvělou třešničkou na konci. Bavil jsem se fakt až nečekaně a baštil jedno soustu za druhým. Ono stačí , když se tomu poddáte a máte vystaráno. Těším se na ty další dvě pokračování , protože Now You See Me od této chvíle , získává mou plnou pozornost! Want to know how they did it? Just say the magic word.

• 11.5.2016  00:46

Hodně nadprůměrná podívána , která skvěle buduje napětí až do samotného konce, který v podstatě pak podráží celému celku nohy a to je dost velká škoda. I tak jsem byl přikován k dění a Goodman, jako jeden velký mystery guy , byl prostě uvěřitelný v každém směru. Takový typ filmů, kdy si člověk myslí něco ale každou další minutou si myslí zase něco jiného, je mi prostě po chuti. People are strange creatures. You can't always convince them that safety is in their best interest.

• 4.5.2016  23:12

Rozhodně za mě spolu s Iron Manem 3 nejlepší marvelovka. Ačkoliv se jedná o sólovku pana Ameriky, to co nám tady bratři Russoové servírují je prostě skvělá porce všeho! Nejenom, že se nám představí nové postavy ale dokonce i ty "staré", stále dokážou diváka přikovat k sedačce a sledovat jejich spor o tom, jak se má co vést a nemá. Downey je prostě můj bůh a proto jsem už před filmem věděl, komu budu fandit. I tady si krade většinu filmu pro sebe a když se nad tím zamyslím, naprosto chápu jeho úmysly a důvod toho, proč si stál za tím svým. Jeden z největších highlightů filmu , považuju představení Spideyho, jelikož dostal mnohem víc prostoru, než jsem očekával a bylo to sakramentsky boží! Jsem zvědavý, jakým směrem se teď celý MCU bude ubírat. Závěrem se snad jen sluší říct, že jsem byl natěšený a plný očekávání a nakonec jsem skončil s pocitem, že jsem dostal víc než bylo předpokládáno. Marvel tohle řemeslo prostě zvládá bravůrně a teď je matchball opět na straně DC a doufám, že stejně naplněn budu i v srpnu na Suicide Squad. That shield doesn't belong to you, you don't deserve it; my father made that shield #TeamIronman

• 2.5.2016  17:41
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Prušinovský prostě umí. Hodně kvalitní počin a super humorná tónina , ačkoliv Okresnímu přeboru se to rovnat ještě nemůže, ale za to může jen to prostředí. Trojan opět klasický tahoun celého seriálu, ale i ostatní postavy mi přišly dost sympatické. Za mě rozhodně doporučuju ! :)

• 24.4.2016  21:26
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Dozvěděl jsem se o tomhle veledíle úplnou náhodou. Teď , když už to mám celé za sebou, jsem za to neskutečně rád, jelikož nepopsatelných 8 hodin jsem byl naprosto v jiném světě(čase) a užíval si tam každou sekundu. Dobové zpracování na jedničku s *, neskutečný výkon Franca , který byl famózní a v neposlední řádě, skvělá předloha( kterou si musím ještě přečíst) a k ní i scénář. Všechno do sebe krásně zapadlo a bylo to napínavé až do úplného konce, který mě ještě stihl rozebrat na milión malinkatých kousíčků ( ano jsem cíťa). We did not ask for this room or this music....

• 21.4.2016  00:16
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

První série předčila mé očekávání. Gilligan nám to servíruje pěkně pomalu , jako u Breaking Bad a to se mi líbí, ten důraz na vývoj a detail charakterů. Rozhodně jsem zvědav, jak nám to bude servírováno dál, a hlavně na spoustu klíčových momentů , konkrétně proměnu na Saula Goodmana. Rozhodně se máme ještě na co těšit. Jo a hledám parťáka, který by se mnou dělal ten trik s rolexkama. Druhá série opět naservírovala napínavou nálož , která vygradovala dechberoucím finálem. Tohle pomalé ale za to důkladné tempo se mi hodně líbí a jsem rád, že třetí rada v tom náležitě pokračuje a luxusně nám servíruje zrod Saula S'all good man

• 20.4.2016  01:05
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Jak jen sakra začít ? To co mi nabídl tento seriál, bych od něj nečekal ani v nejmenším, a co že jsem to vlastně dostal ? V prvé řadě, mě každý díl udržel napjatého jako kšandy. Moje jediné štěstí bylo, že jsem nemusel čekat týden na nový díl, ale koukal jsem na jeden denně, jelikož jinak by to se mnou bylo fakt k nevydržení. Další věc kterou je třeba vyzdvihnout jsou postavy, ztvárnění Matta Murdocka mě absolutně dostalo ! Charlie Cox to zvládl bravůrně a já mu to žral i s navijákem. To samé platí i pro Wilsona Fiska, takhle psychologicky zvládnutého záporaka jsem snad neviděl a už jen při pohledu na něj, jde ten respekt cítit. Dále je třeba zmínit tu realičnost, která nám je podávána a to zejména ve scénách, kde Matt dává na prdel ostatním a né tak jednoznačně, jak jsme zvyklí u jiných hrdinů ale taky skoro vždy dostane slušnou nadílku. To co dokázal Marvel a Netflix vytvořit, nemá vážně obdoby. Je jasné, že hnidopichové budou všude, ale tady si toho moc nenajdou, jelikož to jako celek funguje dokonale. Jsem naprosto uchvácen, nadšen, tohle je pro mě seriálový orgasmus ať si každý říká co chce. Jsem zvědav na další dílky do skládačky jménem Defenders. Co se týče druhé řady , tak ta překonala tu první naprosto ve všem. Skvěle napsané dějové linky , úžásné obsazení Elektry a Punishera a opět ten mráz po zádech při každém díle! Všechno prostě dokonale funguje a to je to , co dělá Daredevila silným hráčem ba nejsilnějším na seriálovém poli komiksových show. Jen fakt škoda , že těch nových 13 dílu tak rychle uteklo. Těším se o to víc , na další nálož této dokonalé a spanilé jízdy! I'm Daredevil

• 12.4.2016  21:50

Luxusní a poctivá akční nálož ! Já se bavil a volné pokračování mě možná dokonce bavilo i o krapet víc , jelikož prostředí bylo velmi rozmanité ( zhaslé londýnské metro udělalo dojem). Pokud někdo v tomhle chce hledat hloubku , tak zvolil špatný filmek. Je to čistá oddychovka , a já si parádně a stylově oddechl :) I will not be executed as propaganda.