Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Interstellar (2014)

Jak jen začít? Ten pocit když film vašeho nejoblibenějšího režiséra jde konečně do kin a vy poslední dva dny nemůžete dospat, jelikož jste šíleně natěšení a to i přesto, že to není netopýří muž nebo Dicaprio cestující ve snech. Byl jsem trošku skeptický, jelikož jsem si myslel že mě to tak nedostane, jelikož je to sci-fi žánr, ale opak se stal pravdou a můžu říct, že moje láska k sci-fi je po tomhle zas o něco větší(o něco rozuměj kurevsky hodně). Pomalý rozjezd mi absolutně nevadil, naopak si myslím, že to krásně vybudovalo a prohloubilo charaktery postav. K celému ději můžu říct jen to, že jsem byl naprosto unešen každou scénou na jiné planetě, každým průletem, prostě čímkoli a dlouho jsem takhle nic nežral jako tyhle scenérie. Po skončení jsem jen seděl zarytě v sedadle s otevřenou pusou a přemýšlel nad tím, jak to byl neskutečně našlapaný mindfuck a i přesto jsem si mohl říct, že to byl jeden z nejlepších filmů co jsem kdy mohl vidět( nebo nejlepší? to ještě zvážím). Zimmer a jeho hudba je prostě eargasmus a opět jsem dostal ten svůj šálek melodií a tónu. Prostě děkuju a ještě jednou děkuju za tohle veledílo. Naprosto dokonalé. Kdyby tady šlo dát 6*, tak tohle by byl (zatím) jediný film, který by si to ode mě zasloužil.

Joker (2019)

Nejlepší a můj nejoblíbenější komiksový záporák v nejméně komiksovém filmu. Naprosto surová a temná cesta jedné vyhaslé existence, která se pak promění na člověka, který naprosto pohrdá veškerou společností a jde proti proudu. Před Joaquinem Phoenixem, musím smeknout svůj pomyslný klobouk, protože tuhle one-man show zvládl s absolutní grácií a stylem a bude si jí pamatovat opravdu každý. Taky do teď nechápu, jak tohle dokázal Todd Phillips dát dohromady, ale má můj obrovský respekt. Špinavé a brutální Gotham City, je tady vyobrazeno se vším důrazem na atmosféru, která pak jen podtrhuje Arthurovu osobnost a famózní temný soundtrack, tomu dodává pomyslnou třešničku. Cením taky veškeré pomrknutí a naváznost na DC univerzum. Mám rád Marvel, opravdu hodně, ale o takovém filmu si můžou zatím nechat jenom zdát, jelikož psychologický thriller do jejich tvorby a stylu pojetí, nemá šanci zapadnout. V DC mají hrozně silné postavy, jen je třeba je správně uchopit a naložit s nima správným směrem, tady se to povedlo naprosto perfektně. Kdyby to skončilo nějákým tím Oskarem, vůbec bych se nedivil. Naprostý masterpiece! My mother always tells me to smile and put on a happy face

Avengers: Endgame (2019)

Konec jedné éry, jak se sluší a patří se vším všudy. Bylo to nevyhnutelné, ale o to víc to v člověku pak rezonuje. Naprosto perfektně servírovaná nálož s mírně pomalejším rozjezdem, který je nakonci dokonale vyvážen dávkou všech emocí a finální brzdou ve finiši. Tvrdé jádro fanoušků Marvelu si totiž tento epos užíje podstatně třikrát více, než jen obyčejný divák a to už jen proto, že to veškeré 11leté budování univerza se tady perfektně sklízí ve vytoužené ovoce. Těch pomrknutí, narážek či jen náznaků, je tu opravdu dost a jedním zkouknutím opravdu nejde pochytit všechny. Celkem mě dost překvapilo, že ačkoliv je atmosféra relativně depresivní a zoufalá, tak humorná stránka filmu na tom neutrpěla a dost z toho těží ve svůj prospěch. Posledních 40 minut filmu byl čistý orgasmus a takovou husí kuži jsem ještě snad u žádného filmu neměl. Mám jen obavy, že něčeho tak velkolepého a skvěle ukočírovaného se tady jen tak znovu nedočkáme a o to víc je tento film jedinečný. Nezbýva tedy vyjádřit velký dík všem (hlavně vám pane Feigi a bratři Russoové), co se na tomhle podíleli a dokázali z takového kolosu, udělat jednu velkou éru, která konstatně vydržela až do konce, donutila nás si zamilovat spoustu tváří a hrdinů k nim spjatých a vyvrcholila v tom nejlepším. Závěrečné titulky s podpisama jsou naprosto skvělá tečka za tím vším a nezbývá než doufat, že MCU bude i nadále vzkvétat a udržovat se jako jeden velký a pevný celek. It's not about how much we lost. It's about how much we have left. We're the Avengers. We gotta finish this.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Tahle série je moje největší životní srdcovka, která se mě drží od mých pěti let. Když jsem před devíti lety, mohl konečně vidět třetí Toy Story na velkém platně, byl jsem naprosto hotový. Ačkoliv to mělo naprosto perfektní a emocionálně našlápnuté zakončení, tak v hloubi mé duše jsem si prostě přál své oblíbence vidět ještě jednou. Mé zbožné přaní nakonec bylo vyslyšeno a já neměl nejmenší strach o to, že to nebude minimálně stejně tak kvalitní jako předchozí díly. Protože mistři v Pixaru, prostě tuhle sérii zvládají naprosto bravůrně. První trailery navnadily na nové postavy a zápletku a postupem času už se konečně blížila premiéra v našich končinách (ta doba mezi USA a naší byla nekonečná). To, že animace jsou naprosto na špičkové úrovni není vůbec třeba víc rozebírat, člověk už skoro ani nepozná rozdíl mezi realitou. Co je zde ale velká změna, je osobitější příběh celého filmu a hlavně kolem Woodyho, který prostě po Andym hledá nový smysl bytí. Daň, která je za to vybrána, je posunutí skoro všech ostatních postav do pozadí s čímž jsem se dokázal úplně v pohodě smířit. Všechno šlape naprosto perfektně a prodíráním se všema možnýma překážkama, které jsou naší bandě nastavené do cesty, vážně uteče jako voda. Nové postavy mají nápad a já opět musím smeknout, že v každém díle dokážou tvůrci příjít s něčím originálním a každý film je naprosto odlišný, ačkoliv naši hrdinové jsou pořád stejně skvělí. Tak jako minule, tak i zde nemůže chybět emocionální koncovka, která prostě nemůže nechat žádne oko suché u všech, kdo s touhle partou vyrůstal. Díky za všechno, co mi tahle série dala a díky za všechnu tu nostalgii, kterou jsem tímhle čtvrtým dílem dostal, byla to jízda. A já se stejným pocitem jako minule a zbožným přáním, budu vyhlížet ještě jednu takovou dávku, která by celý tento okruh mohla dokonale uzavřít. Do nekonečna a ještě dál!

Avengers: Infinity War (2018)

Dlouhé čekání na tu nejočekávanější bitvu v MCU, je u konce. Během těch deseti let se pomocí 18 filmů, formovala tato velkolepá bitva, která kompletně změní situaci. A musím uznat, že se to doopravdy stalo. Hlavně musím smeknout klobouček před Russo brothers, že dokázali něco tak velkého s tolika postavami, ukočírovat tak aby to dávalo smysl a nepůsobilo to jako jedna velká slepenice. Všechny dílky tohoto puzzlu do sebe perfektně zapadly a ty dvě a půl hodiny neskutečně rychle utekly a perfektní soundtrack, tam nebyl jen do počtu ale dodal všem daným momentům přesně to pravé. Co se týká samotného děje, tak vysedávající Thanos konečně ukázal, že nemá jen na hubě a opravdu jde z něj ten respekt znát a to nejvíc, když se zrovna vyskytuje vedle nějáké vaši oblíbené postavy a dává jí argumenty nejen slovně, ale klidně i více násilným způsobem a vám nezbývá se jen modlit, aby to aspoň v nějákém stavu přežila. Všichni ostatní do toho dali to, co se od nich očekávalo a veškerá chemie a humor byl naprosto v dané situaci na místě a nepůsobilo nic z toho ani trochu nuceně. To co se odehrálo v posledních minutách filmu, je prostě neskutečný šok a nezažil jsem, aby celý sál nevěřil tomu, že je to vážně konec filmu a rozsvícené osvětlění v kině není jen "na oko" a už vážně budou jen závěrečné titulky. Rok čekání bude dlouhý ale o to víc se bude na co těšit. Rozhodně bych se nebál tuhle marvelovku zařadit do mých top 3 MCU filmů. Skvěle odvedená práce a mé očekávaní bylo na celé čáře překonáno. You're strong, but I could snap my fingers and you'd all cease to exist.

Gentlemani (2019)

Gentlemani jsou neskutečné mistrovské dílo a Guy Ritchie u mě zase o něco stoupl, ačkoliv jsem si myslel, že už je naprosto nejvýš. Perfektní dialogová hra s typickými Ritchieovskými prostřihy a hrátky s vyprávěním a k tomu všemu opět naprosto našlapaný soundtrack. Strhlo mě to neskutečně a přistihl jsem se, že jsem si vlastně přál, ať to ještě nekončí. Nebojím se napsat, že jde o jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl vidět a nejspíš i pro mě nejlepší počin Guye. Chci to vidět znovu a hned! There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Steven Spielberg prostě dokázal, že své řemeslo stále umí a je to v něm. Fenomální jízda, která je natřáskaná všema možnýma odkazama napříč dobou a úžásným soundtrackem a navíc neskutečně rychle utekla i přesto, že má skoro dvě a půl hodiny. OASIS je dechberoucně převedeno na plátno a já hltal každou možnou sekundu a musím říct, že jsou to vážně vizuální orgie. Mé nerdovské "já" bylo prostě ukojeno do syta. Rozhodně si musím přečíst i knihu a zažít tohle celé jestě písmenkovou cestou. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl za svůj život vidět. Díky pane Spielbergu! People come to the Oasis for all the things they can do, but they stay for all the things they can be.

Logan: Wolverine (2017)

Na rovinu můžu řict, že nejsem hardcore fanda X-menů, ale Wolverina miluju. První trailer s podkresem Johnnyho Cashe mě ale naprosto nadchnul a já věděl, že tento film bude opravdu něco. A on fakt byl. Nekompromisní surový a srdcervoucí zážitek o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Hugh Jackman se dokázal se svým druhým já, rozloučit jak se sluší a patří a za jeho ztvárnění Wolvieho mu patří nekonečný dík. Film vás na začátku chytne a nepustí a celou pouť zlomeného a nemocného Logana si užijete s grácií. Mimochodem Dafne Keen toho sice moc nenamluví ale to vše vynahrazuje jiným a více brutálním způsobem. A zapomenout se nesmí ani na Profesora X, jelikož jeho přítomnost, dodává celému filmu další emočně nabité pocity, které vyvrcholí v samotném závěru. A ano, nedá se tomu ani upřít ten "The Last of Us " feel. Rozhodně jedna z nejlepších komiksovek, co jsem mohl na vlastní oči vidět a nebál bych se jí zařadit vedle Temného Rytíře ( jako pár lidí a recenzí předemnou). Silný zážitek, který prostě musí každý vidět. Takhle se to dělá a snad se to i tak dělat bude! Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long.

Temný rytíř (2008)

Srdcovka jako každý Nolanuv Batman :) Na tento film bych se mohl dívat pořád. Epický Heath Ledger a o zbytku herců ani nemluvím! Atmosféra, která prostě člověka pohltí! A jak já říkám , co tě nezabije , to tě jednoduše zešílí :)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tenhle film, stejně tak jako celá serie , je pro mě naprostá srdcovka . Jako prcek, jsem to na VHSku sledoval každý den , byl jsem a pořád budu největší fanda, mám doma dokonce originálního Buzze z USA :) Toy Story je prostě animák, který nikdy neomrzí a vždy zahřeje u srdce a bude to pro mě vždy TOP. Vzhůru do nekonečna a ještě dál!!!!

Reklama

Reklama